Keresés

Részletes keresés

sigrail Creative Commons License 2008.05.15 0 0 262

Szívesen, ha közérdekű akkor ezen a fórumon, különben megtalálod a címemet a kiadó weblapján. (Nem írom le a nevét, mert kapok a fejemre Elemértől... :) )

 

 

Előzmény: PETYUS (261)
PETYUS Creative Commons License 2008.05.15 0 0 261
> a legnagyobb hazai zeneműkiadó egyik vezetőjeként ...

Húúú, akkor te rengeteg olyan dologról tudsz, amiről én csak szeretnék tudni. Kérdés-hegyeim vannak. Adagolhatom őket lassanként?
Előzmény: sigrail (259)
sigrail Creative Commons License 2008.05.15 0 0 260

Kedves Bergeron!

 

A fénymásológépek árába az EU csatlakozás óta már nincs beépítve az úgynevezett "reprográfiai jogdíj", mivelhogy az Unióban törvény tiltja a jogvédett kották másolását.

Így tehát a zeneszerzők nem részesülnek, nem is részesülhetnek semmilyen kompenzációban a fénymásolatok után.

Előzmény: Bergeron (252)
sigrail Creative Commons License 2008.05.15 0 0 259

Kedves Elemér!

Ez a fórum arról szól, hogy vannak, akik kottát keresnek, és vannak akik meg tudják mondani, hol találják - erről társalgunk.

Nem tudom, miért pikkelsz rám, és milyen alapon "figyelmeztetsz", de kezdem unni.

 

A legalitásnak nem fogadatlan prókátora vagyok, hanem fogadott: a legnagyobb hazai zeneműkiadó egyik vezetőjeként feladatom és szívügyem is, hogy a kottakiadás és kottaterjesztés a lehető legjobban működjön. Ezért készítettük el azt az új weblapot is, amiről egy rövid kis mondatban hírt adtam a fórumon.

 

Ez az ellentét zenészek és zeneműkiadók között mesterségesen gerjesztett, és kezdem úgy látni, hogy az egyik ilyen gerjesztő Te vagy. Ezennel meghívlak egy személyes beszélgetésre, hogy jobban megismerjük egymás álláspontját. Ha másokat is érdekel a téma, jelezzétek, és szervezünk egy kerekasztalbeszélgetést- nem virtuálisan, hanem a való életben.

Előzmény: ceruza_elemér (256)
ceruza_elemér Creative Commons License 2008.05.13 0 0 258
Sigrailt ajánlanám neked, ott minden megvan ami "kell".
Előzmény: Zombee55 (257)
Zombee55 Creative Commons License 2008.05.13 0 0 257
Sziasztok. DHT- Listen to your heart kottája kell. Az eredeti verzió!! Cserébe majdnem bármien kottát tok adni sok műfajból minden műfajból. Akinek megvan az írjon zsbokig@freemail.hu
ceruza_elemér Creative Commons License 2008.05.13 0 0 256
Legálisan hirdetési oldalakat használunk hirdetések céljára, nem spamokat és nem fórumokat. Ráadásul többszöri figyelmeztetés ellenére teszed, mint a legalitás fogadatlan prókátora !
Előzmény: sigrail (255)
sigrail Creative Commons License 2008.05.13 0 0 255

Új, legális kottaletöltő oldal: http://digitalis.kotta.info

 

adsr Creative Commons License 2008.05.11 0 0 254

5-8 fős szalonzenekarra  meg- és áthangszerelt (nagy része saját, profi munka (apámé)) komplett éves repertoár (klasszikusok, keringők, filmzenék, stb) eladó lenne. Egy (kisebb) szobányi anyag. 25 év "termése".

 

Ha érdekelhet, akkor írj előbb: adsrmusic@freemail.hu

 

üdv

 

 

 

-agnes- Creative Commons License 2008.05.10 0 0 253

Sziasztok!

Keresem a -River Flows in you- címü kottát. Nagyon szeretném megtanulni zongorán, de sehol nem találom a kottát...Ha valakinek megvan légyszíves küldje el e-mailban: picobella@citromail.hu

Előre is köszönöm!!

Bergeron Creative Commons License 2008.05.10 0 0 252
A TV ügyvédjében volt szó róla jó pár hónapja, de a kereskedők is tudják, hogy a fénymásológépek és az irható CD-k DVD-k árában bele van építve, hogy jogvédett alkotás kerül rájuk. Ezért van akkora különbség a szlovákiában vett DVD-k ára és a hazai elektronikai boltban árult adathordozók ára között.

A szerzőknek inkább az Artisjus-sal kellene keménykedniük, hogy utalja át a pénzüket amit azoktól is beszedett akik nem jogvédett tartalmakat fénymásoltak, írtak CD-re, DVD-re.

Előzmény: icike-picike (232)
labellitoh Creative Commons License 2008.04.19 0 0 251

Sziasztok!

Szükségem lenne a New York, New York c. dal zongorakottájára (kíséret). Ha valakinek megvan, írjon ide vagy küldje át nekem e-mailben: luda_esty@citromail.hu

Előre is köszönöm,

Eszti

Farkas Isti Creative Commons License 2008.04.17 0 0 250

Hello mindenkinek.

 

Unnepelyesen bejelentem, hogy elkeszult az uj kotta-portal, ahol lehetosetek tamad rendszerezni kottaitokat.

 

http://kotta-portal.extra.hu

 

Bejelentkezes utan mindenki feltoltheti kottait, aki meg szeretne osztani azt a tobbiekkel.

Nem kell tobbet szanaszet toltogetni, egy helyt minden.

 

KOTTA-PORTAL
Umax Creative Commons License 2008.04.17 0 0 249
Sziasztok ! COSA SEI cimü szám  kottáját keresem.Legyetek szivesek, ha tudjátok,küldjétek el nekem... Elöre is köszi ...   Erre a cimre ...www.well977@yahoo.com
Nika67 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 248
Sziasztok!
Sürgősen szükségem lenne a boldog születésnapot kottajára.Címem:lovas.szabolcs@freemail.hu
nagyon-nagyon megköszönném!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nika67 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 247
Sziasztok!
Sürgősen szükségem lenne a Boldog születésnapot kottájára, ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném!
horgeri Creative Commons License 2008.04.05 0 0 246
Helló! Törölték rapidról a mulatós dalokat. Akinek megvan az föl tudná dobni még egyszer? Ha jelszót raktok rá akkor nem tudják megnézni, hogy mi van a zip fájlban és nem törlik a fájlt idő előtt ;).
Előzmény: Törölt nick (165)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.26 0 0 245

Szeretnék érdeklődni az iránt, hogy valakinek megvan e é a Légy jó mindhalálig musical kottája. Ebből is a kisfiú érdekelne. Mert ezt szeretném elénekelni.

Köszönöm a segítséget.

 

jazzpeti Creative Commons License 2008.03.18 0 0 244
Hello én tudnék segíteni mert vannak kottáim csak azt kérdezném hogy neked milyen karaoke-jaid vannak.Mert nekem magyarok kellenének. De írjál és segítek.
Előzmény: ati a szintis (237)
pyracantha1 Creative Commons License 2008.03.17 0 0 243
Egész türhetően sikerült Encore-val normál méretűvé alakítani a szóbanforgó első oldalt. Mivel több előadótól megvan a teljes zenedarab, fül után vszinü meg tudom csinálni a többi oldalt is. Láttam, hogy kapható: l.99o.- Ft-ért, eBay-n 1,oo Euróért. Itt a fórumon olvasgattam a szerzői jogokról. Szegény Kreisler l962-ben meghalt, vajon az itt eladott kották után Euróban kapja a jogdíjat...??!! a t. rokonság in Wien...Remélem, hogy jól bezárt ablakoknál ha ebből a készülő kottából elhegedűlöm a Szép rozmaring-ot, az nem minősül jogsértésnek...
Előzmény: PETYUS (242)
PETYUS Creative Commons License 2008.03.17 0 0 242
De attól tartok, a többi oldal nem lelhető fel könnyen, mert szerzői jogvédelem alá esik. Viszont úgy látom, hogy megvehető.
Előzmény: pyracantha (241)
pyracantha Creative Commons License 2008.03.17 0 0 241

Kedves Petyus!

Igazán örülök a gyors válaszodnak és egyelőre - indulásnak - ez is elég, ugyanis ez az első része - a hallás utáni tanulásnak- a legnehezebb. Ha valamiben tudok segíteni... bármikor szívesen (van mindenféle kottám). Addig is nagyon köszönöm!

Előzmény: PETYUS (240)
PETYUS Creative Commons License 2008.03.16 0 0 240
Előzmény: pyracantha (238)
PETYUS Creative Commons License 2008.03.16 0 0 239
> Hallás után nehéz lenne lekottázni

Valóban.
Előzmény: pyracantha (238)
pyracantha Creative Commons License 2008.03.16 0 0 238

Sziasztok!

Fritz Kreisler: Szép rozmaring c. kottájára lenne szükségem, elég lenne zongorakíséret nélkül is (csak a dallam). Hallás után nehéz lenne lekottázni vagy akár megtanulni - legalább is nekem. Talán tudnám valamivel viszonozni!

ati a szintis Creative Commons License 2008.03.14 0 0 237

Keresek mulatós lakodalmas kottákat természetesen nem ingyen adok érte karaoke midiket

somogyiattila0@citromail.hu

jazz3 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 236
Hát igen, a jogok... A technika fejlődött, de az artisjus még a múltban él. A zeneszerzők jövedelmének pedig csak jelentéktelen részét képezheti a kottaeladás, ha belegondolunk, hányan tudnak ma hangszeren játszani. Úgyhogy ez vihar a biliben.

A Brno-i kottagyárat nem kell sajnálni jobban, mint az órásokat, esernyőjavítókat, cipészeket, akik az ipari tömeggyártás miatt veszteségessé váltak. Régen a zeneszerzőnek tényleg házat vehetett egy-két jól eltalált slágerből, de tudomásul kell venni, hogy ez a szakma sem olyan jövedelmező már. Ahogy a nyilvánosság előtt előadott zenélés (haknizás) sem az: a 90-es évek elején egy felkapottabb vendéglátó-zenész minden szezonban fejleszthetett valami komolyabbat a felszerelésén, és még haza is jutott a gázsiból jócskán. Jött a technika –midi, mp3- és felhigult a szakma, kisebb a pénz.

Másrészt a magyar zeneszerzők nem hiszem hogy éhenhalnának, amíg egyfolytában a nyugati mainstream-et koppintják. Ehhez nem kell kreatívitás. Akik meg nem ezt teszik, azok külföldön megtalálják a számításukat, és nem rinyálnak az artisnál a kotta-jogdíjért.
ceruza_elemér Creative Commons License 2008.03.08 0 0 235

Azon túl, hogy sikerült megkerülnöd az érdemi választ arra a kérdésre, milyen arányban részesülnek a szerzők az eladott kották bevételéből, egyéb problémáim is vannak a a hozzászólásoddal.

 

Megint a szerzők nevében beszélsz, bizzuk rájuk, hogy beszéljenek ők a saját nevükben!

 

Teljesen más eset az, ha a nyilvánosság előtt hangzik el egy mű, mint amiről itt beszélünk.

Ha megfigyeled, itt többnyire amatőrök gyülekeznek, akik otthon zenélgetnek, tanulnak.

 

Ha pedig valaki a nyilvánosság előtt játszik, annak hadd ne én találjam meg a módját, hogyan teljesesítheti az adózott jövedelméből, vagy egyéb módon  szerzői jogi elvárásokat.

Előzmény: icike-picike (234)
icike-picike Creative Commons License 2008.03.07 0 0 234
A kottáról,mint SZELLEMI TERMÉK-ről és a szerzői jogról RÖVIDEN (!?!?):
A SZERZŐT valóban büszkeséggel tölti el, ha elhangzik valamelxik műve NYILVÁNOSSÁG ELŐTT. DE:
az a nagyon-nagyon nem mindegy, hogy az előadó (megrendelő) az adott mű kiadványához milyen módon jut hozzá! MERT: amennyiben hivatalosan (boltban, stb.) jutott hozzá a fentebb felsorolt akárki, akkor ebből már ő (mármint a szerző ) részesedik valamilyen formában. Amennyiben internet -letöltés-, v. fénymásolás (brrrrrrrrr) útján stb. akkor részesedés nincs, csak ERKÖLCSI elismerés, azért viszont a boltban nem adnak semmit......
Fénymásolás: innen nem is olyan messzire Brnoban élt és virágzott a Szlovák kottakiadás fellegvára. Igaz csak addig, amíg meg nem jelentek a fénymásológépek. Jött a krach, az üzem bezárt, sőt azóta is zárva van. Szégyenletes....
Gondolom, itthon találkoztatok már a Solo kiadó "könnyűzenei" kiadványaival a kottásboltokban. Igen, sőt igen-igen drágán kínálják portékájukat, csak azt nem tudom, miért. 20-25 éve ezeket mág "Könnyűzenei Koktél"nak hívták, igaz, csak A/5-ös méretben, Igaz, csak 25 Ft (!!!) volt az ára, igaz, szerettük, mert ezekből (tehát KOTTÁBÓL) tanultuk meg a haknis nótákat, stb.
Az fentebb említett kiadók kiadványai kísértetiesen hasonlítanak az előbb említetthez... (igaz, a "minőséget" meg kell fizetni....) Erről ennyit.......
A szerzői jog egy igen-igen bonyolult dolog, itt erre kevés lenne a hely -inkább olvassa el akit érdekel a www.artisjus.hu oldalon az idevalókat-, inkább azt kellene tudomásul venni, hogy a szerzőknek nem csak dolgozni van joguk, hanem egyéb másra is....
Részemről a téma lezárva, hiszen úgyis folytatódik (sajnos) minden ugyanúgy tovább....
Előzmény: ceruza_elemér (233)
ceruza_elemér Creative Commons License 2008.03.07 0 0 233

Végre valaki, akitől megint tanulhatunk !

 

Vajon bosszantja-e a zeneszerzőt, hogy valaki a saját kedvtelésére otthon az Ő szerzeményeiből dalokat játszik? Gondolom nem, sokkal inkább büszkeséggel tölti el. Itt a fórumon még senki sem jelentkezett közűlük panasszal, mintha ez sokkal inkább a különböző kiadók  fogadott, vagy fogadatlan prókátorait bosszantaná.

Ez érthető is ha megvizsgáljuk, hogy például egy eladott kotta után mennyi jut a szerzőknek, mennyi a kiadóknak és mennyi a kereskedőknek. (?)

 

Érdeklődéssel olvasnék itt erről egy elemzést. Én magam részéről szívesen megfizetném azt a részt amit a szerzők ebből kapnak, gyanítom, hogy nagyon olcsón megúsznám !

 

Tessék kedvező (tisztességes) áron jó minőségű kottákat árulni, szerény haszonnal, nagyobb mennyiségben, nagyobb választékban!  Ha így esetleg nem éri meg, akkor pedig tessék tönkremenni !

Előzmény: icike-picike (232)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!