Keresés

Részletes keresés

Béla1007 Creative Commons License 2010.03.11 0 0 12715

A pálmaligeten van egy jó cikk a kiviről ott szépen le van írva a sexvizsgálat menete azt kéne elólvasnod.

Mert a fiú és a lány is virágzik !!! Szóval ha megállapítottad hogy neked mid van akkor már könnyebb megtalálni a párját :))

Üdv

Béla

Előzmény: főszakács69 (12713)
kaalyz Creative Commons License 2010.03.11 0 0 12714

Kedves Béla1007

A mézbogyót én is takarásnélkül tartom. Igazad lehet a talajjal kapcsolatban, nekem ugyais Balatonon van ott enyhén meszes a talaj nem is fejlődik olyan gyorsan mint ahogy azt az ember elvárná, pedig tápoztam is. A goji bogyó is nehezen fejlődik, úgy olvastam valahol az is a savanyű talajt szereti.

Üdvözlettel Zoli!

főszakács69 Creative Commons License 2010.03.11 0 0 12713
Szia Béla--csak a kiwit kérném-a többit adnám. Üdv Robi.
Előzmény: Béla1007 (12709)
Béla1007 Creative Commons License 2010.03.11 0 0 12712

Az én mézbogyóm kis leveleket hozott már !! annak ez a hideg csak csiklandozás !!Takarás nélkül tartom, de szerintem a savas talajt szereti jobban mint a meszest.

Mivel ő hideg helyről jött hozzászokott  a rövid enyhe nyárhoz így itt ebből lesz az egyik legkorábbi gyümi is .

Üdv

Béla

Előzmény: kaalyz (12710)
kaalyz Creative Commons License 2010.03.11 0 0 12711

Kedves Vica 46

 Mi újság a rózsaszín virágú kaktusszal. Nekem egy 2méter 60 centis euforbiám van kb 70-80cm átmérővel. Sajnos most ledobja a leveleit, de áprilisban újra szokta kezdeni.

 

Köszönöm Zoli!

kaalyz Creative Commons License 2010.03.11 0 0 12710

Kedves Ninovarga!

Először is bocsánatot kérek, mert az előző hozzászólásaimban nagyon sokat hibáztam.Most már kiváncsian várom a betakart növényeim hogyan vészelték át a telet. Az előrejelzések csak március 23. környékére mondanak elviselhető időt. Remélem ha lemegyek Balatonra akkor már kibonthatom a növényeimet. A beborítást az alábbiak szerint szoktam megoldani és jószívvel ajánlom. Én először újságpapirral vonom be (ez össze van göngyölítve) illetve egy része rá van tekerve az ágakra. A gombócokat az ágak mellé rakom, majd erre jön a műanyag fólia. Így nem fog bepárásogni, mivel az újságpapír felveszi a fölösleges párát. Ezt abból alakítottam ki, hogy a sárgarépát és a zöldséget  a nejem is így takarja és azóta nem volt vele probléma. Így burkolom a fiatal fügét, a gránátalmát, sőt az idősebb fügének az ágára is újságpapírt tekerek.

Nekem még soha nem volt emiatt problémám, elfagyásom. Kivácsi vagyok a Kamcsatkai Mézbogyóra vajon hogyan indult meg ebben a hidegben. Akinek esetleg van tapasztalata írjon erről.

 

Köszönettel Zoli!

Béla1007 Creative Commons License 2010.03.11 0 0 12709

Sziasztok !

Gondolom a ami dátumot sokan megjegyzik az időjárással kapcsolatosan.

Most néztem hogy a tulipán fán vannak nagy bimbók ,egérfőles a paw-paw is !

főszakács: nekem sajna nincsenek a kért növényekből :(

Üdv

Béla

főszakács69 Creative Commons License 2010.03.11 0 0 12708
Sziasztok Mindenkinek! Régi olvasó de új író vagyok-egy kis ajánlólevél: én említettem Zotya papának a kakiinfót. Amúgy szakács vagyok és kertimádó. Az lenne a gondom hogy van egy 4 éves elméletileg önporzós-gyakorlatilag mindíg csak virágzó kiwitövem-akkor porzós a "drága"? Ha lenne valakinek egy hozzávaló párocska-márcsak a tavaszi párválasztás miatt. Tudnák adni szamóca guavát-pomelo magoncot stb. Itt a tavasz lehelete-kéregetek hehehehe. Mindenkinek kellemes hólapátolást! Üdv Robi Fejér megye-Lovasberény.
szaguaro Creative Commons License 2010.03.11 0 0 12707
Ha az ellenkező irányba is mész, ne felejtsd el az elemeket kicserélni a csengődben, mert 2 napja hiába nyomkodom! :-))
Előzmény: ninovarga (12705)
vica46 Creative Commons License 2010.03.11 0 0 12706
Itt esik a hóés az erkélyen virágzik a kalapács cserje
Előzmény: ninovarga (12705)
ninovarga Creative Commons License 2010.03.11 0 0 12705
Ma reggel azzal kezdtem a napot, hogy mihelyt a fényviszonyok lehetővé tették és a hó még megvolt az ágakon, lefényképeztem a kerti kákimat. Nem márciusi kuriózumnak szántam, hanem (remélem egy soha vissza nem térő alkalomként) így havasan jobban kivehető, milyen koronaforma kialakítását szoktam ajánlani.
ninovarga Creative Commons License 2010.03.11 0 0 12704
Nem felejtettem el, csak azóta még nem voltam Olaszországban olyan helyen. Mielőtt erre módom nyílik, emlékeztetni fogom az igénylőket, hogy tudjam végérvényesen hány darabra lesz igény.
Nincs még információm a szigetvári olajfák túlélésére vonatkozóan, de nagy csodára nem számítok ezzel kapcsolatban.
Előzmény: kaalyz (12702)
ninovarga Creative Commons License 2010.03.11 0 0 12703
Hát, hogy azok miért nem hajtottak ki (még), azt innen nehéz eldönteni. Nem mutatnak életjelet, vagy csak késnek a többihez képest?
Előzmény: kaalyz (12699)
kaalyz Creative Commons License 2010.03.11 0 0 12702

Kredves Ninovarga!

 

Nem szeretnélek zavarni, de említettél egy télálló olajfát, hogy ha utána nézel, akkor esetleg kaphatnék belőle én is.

Köszönettel Zoli!

ninovarga Creative Commons License 2010.03.11 0 0 12701
A vastagság miatt lehet oltani. Csak amennyiben már kihajtott, ez azt jelenti, hogy bőven megindult benne a nedvkeringés. Ilyenkor a kivioltás nem szokott sikerülni. Legközelebb akkor lesz alkalmas, amikor már vegetációban lesz és a nedvkeringése egy kicsit visszaáll (hasonlóan., mint a szőlő).
Előzmény: kaalyz (12698)
ninovarga Creative Commons License 2010.03.11 0 0 12700
Sajnos a karácsonykor esett hónak is megvannak a halálos közlekedési áldozatai, sőt (bár ezen a télen néhány nappal karácsony előtt következett be) a síkvidéki és völgyi növényi áldozatai is. Amennyivel kívánsággal szabályozható lenne az érkezése, vagy a távolmaradása, én továbbra is maradnék a távolmaradásra szavazók oldalán. Többet nyernénk vele a vámon, mint amennyit veszítenénk a réven. (Miután az égföldön semmit nem veszítenénk, csak nyernénk. Még karácsonykor is!)
Előzmény: kaalyz (12696)
kaalyz Creative Commons License 2010.03.11 0 0 12699

Bocs de ma írós kedvemben vagyok.

Kíváncsi vagyok, hogy a másik 3 kivi ami jóval kisebb az előző 3-nál miért nem hajtott ki.

Pedig ugyanúgy a lépcsőházban vannak, ugyanazon hőmérsékleti határok közt. Mi véleményetek bárkiét szívesen elfogadomom.

 

Üdvözlettel Zoli4

kaalyz Creative Commons License 2010.03.11 0 0 12698

Kedves Ninovarga !

 

Nekem a kivi a lépcsőházban kihajtott 3 db, a ceruza vastagságtól vékonyabb. Tavaly ültettem magról. Szeretném tanácsodat kérni, hogy lehet-é ezt oltani már. A leírásodban ugyanis cerka vastagságot ajánlasz oltásra.

Köszönettel Zoli!  

kaalyz Creative Commons License 2010.03.11 0 0 12697

A pálmafa már megszokott Magyarországon nem jelent különösebb kuriózumot.

Manapság a hóval belepett pálma a trendi, sajnos a kedvezőtlen időjárásnak köszönhetően. 

Reméljük, hogy az elkövetkezendő időszakban  kialakul a a négy évszakból a TAVASZ.

 

Üdvözlettel Zoli! 

kaalyz Creative Commons License 2010.03.11 0 0 12696

Kedves Ninovarga !

 

A 12691 hsz.-el nem értekteljes mértékben egyet. Ugyanis Mo. a kontinentális éghajlati övben fekszik. Ezáltal 4 évszak váltakozik. Karácsony este én is szívesen várom azt a pihe, puha havat amikor éjféli mésre megyek. A gond ott van amikor nem az évszaknak megfelelő időjárás van, mint jelenleg is. Lassan hólánc is kötelező lesz a hazai, havas utakon (sőt van amikor előírják és a sajtóben megjelenik) ezáltal kevesebb baleset lenne, sőt a közlekedőnek kell figyelni ilyen esetekben az utakra.

 

Üdvözlettel Zoli! 

aiol19 Creative Commons License 2010.03.11 0 0 12695
Ez már egészen szörnyű! Komolyan felvetődik a lehetőség, hogy egész Európában az eddigi lehetőségekhez képest jelentősen szűkülni fog a termeszthető növényfajok köre. Talán éppen ilyen helyzetben értékelődhet fel néhány "nálunk is termő új gyümölcs". Amikor már a barackfák, az alma, a cseresznye is kifagy, az asimina elvileg még akkor is tartja magát. Múltkori muraszemenyei fényképed az elfagyott cseresznyerügyekkel és a sértetlen kivivel pedig komoly bizonysága a kivi téltűrésének is, akár még az igazán tanult emberek számára is szolgálhat tanulságképpen.
Előzmény: Floo2 (12694)
Floo2 Creative Commons License 2010.03.10 0 0 12694
Most nézem, olyan helyen volt a napokban -5-8 fokos hőmérséklet Spanyolországban, ahol a februári maximumátlag +10+13 fok volt.
Az ott vitt mindent.
aiol19 Creative Commons License 2010.03.10 0 0 12693
Örülök, hogy legalább még a mai nap kimaradtunk ebből a "szubmediterrán" "áldásból". Nehéz elképzelni innen ezt a nagy havat, ma itt szép napsütéses idő volt, +6 fok is megvolt, még most is majdnem 4 van. Sajnos a szüleim épp most tartanak hazafelé Pécsről és még nem értek haza, de állandóan telefonkapcsolatban vagyok velük. Azt mondják, elég lassan halad a forgalom és hóátfúvások is vannak. Remélem, épségben hazaérnek hamarosan.
Előzmény: ninovarga (12691)
farkasetus Creative Commons License 2010.03.10 0 0 12692
Szívemből szóltatok!!! Útálom a havat.hideget. Ennek már sosem lesz vége? A szép havas tályakat szívesen elnézegetem képeslapon.
Előzmény: ninovarga (12691)
ninovarga Creative Commons License 2010.03.10 0 0 12691
Én a karácsonyi hangulatfokozó havat kívánók óhajait szoktam az akkori alkalomhoz különösen nem illő káromlásokkal illetni, hozzátéve, hogy arra nem gondolnak, hogy annak is ugyanúgy vannak közlekedési áldozatai, mintha január, vagy éppenséggel március közepén esne. Én következetesen "fehér átok"-nak nevezem. Karácsonykor is meg húsvétkor is...
Előzmény: Törölt nick (12690)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.10 0 0 12690
Hát én úgy gondolom,hogy ha valaki a mai nap után nekem a szép,fehér hólepelről "romantikázik", azt saját kezűleg fogom nyakig elásni a hóba és csak azért nyakig,hogy elmesélhessem neki milyen élmény szakadó hóban egész nap fákat metszeni./Persze anyám is azt mondta,nem vagyok normális...én meg azt,hogy az időjárás a nem normális,meg a főnök aki elküld szabadságra/ ... persze nem ma kezdtem a metszést,de egyszerűen muszáj,mert ha kijön a jó idő akkor nyomni kell a lemosót,mert az meg az idióta idő ellenére is látszik a rügyeken,hogy robbanás közeli állapotban vannak .
kaalyz Creative Commons License 2010.03.10 0 0 12689

Sajnos tévedtem. Itt Szombathelyen is szép csendesen, de havazik, úgy 1/2 8 óta.

1-2 centis hólepel van. Ennek a télnek soha nem lesz vége?

 

Üdvözlettel Zoli.

ninovarga Creative Commons License 2010.03.10 0 0 12688
Az olasz TV híradójában folyamatosan téma az időjárás. Úgy látszik a mai gondolataimmal egy új "elméletet" alapítottam, amelynek azonnal vannak követői. A műsorvezető az ittenihez hasonló képek sorozatának bemutatása közben ezt mondta: "il clima é impazzito", ami tökéletesen fedi az én "a klíma megkergült" mondatom tartalmát.
ninovarga Creative Commons License 2010.03.10 0 0 12687
Venice, ITA

Current conditions (as of 7:00 PM)
°C
Snow
0°C

Feels like: -6°C
ninovarga Creative Commons License 2010.03.10 0 0 12686
Bolognában a helyzet 36 órája változatlan. Fél méter körül járnak.

Bologna, ITA

Current conditions (as of 6:20 PM)
°C
Snow
0°C

Feels like: -2°C

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!