Keresés

Részletes keresés

zsanna Creative Commons License 2013.01.17 0 0 13089

Belső szabályzat szerintem nem működik, mert melyik munkáltató csinál olyan szabályzatot, ami csak és kizárólag a munkavállalóinak jó ?

Előzmény: Törölt nick (13088)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.17 0 0 13088

első blikkre az jutott eszembe, hogy a diszpozitivitásból kiindulva belső szabályzatot lehet rá alkotni, és akkor az lesz az érvényes.

 

még végiggondolom, különösen a pénzügyi részét.

Előzmény: zsanna (13087)
zsanna Creative Commons License 2013.01.16 0 0 13087

(Viszont azt nagyon szívesen venném, ha tudnál erre valami cáfolatot, mert nekem ez marhára nem tetszik .....  És merem remélni, hogy előbb-utóbb valaki talál valami frappáns megoldást, mert az nagyon gáz lenne, ha most a munkálatatók - legfőképpen az én főnököm :-))) - azon kezdenének el sz@rakodni, hogy csak időarányosan lehet kivenni a szabadságot :-(((

Mert nálunk pl eddig is az volt a baj, hogy volt mindíg 4-5 ember a 20-ból, akiket úgy kellett év végén elzavarni szabadságra. Namost ha a többiek meg nem élhetnek azzal, hogy a szabadságuk zömét kiveszik nyáron, akkor november-decemberben a kolléganőm - akik ezeket figyeli, -  haja fog kihullani......  Vagy csendes-őrült lesz, amit meg én nem szeretnék :-))

Előzmény: Törölt nick (13086)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.16 0 0 13086

teljesen világos, köszi.

Előzmény: zsanna (13085)
zsanna Creative Commons License 2013.01.16 0 0 13085

Hát pont az a pláne, hogy az idéntől érvényes MT-ben már nincs benne az a passzus, ami a régiben volt: hogy milyen esetekben nem követelhető vissza a túlvett szabadság ellenértékes. És ugye ebből következett, hogy minden ettől eltérő esetben vissza lehet/kell fizettetni.

Most viszont abszolut nem foglalkozik ezzel az MT. És mivel még áttételesen sincs benne, hogy visszakövetelhető - ezért én is úgy gondolom, hogy itt a dolgozó a "kedvezményezett", tehát nem érheti hátrány ....  

(lehet, hogy némileg zavaros voltam, de talán ki tudod hámozni, mit akarok írni.)

Előzmény: Törölt nick (13084)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.16 0 0 13084

mondanál nekem egy tvhelyet erre, lécci.

Előzmény: zsanna (13082)
Dittenke Creative Commons License 2013.01.16 0 0 13083

Köszönöm szépen,esetleg tudsz valamit,amire lehet hivatkozni?

 

Előzmény: zsanna (13082)
zsanna Creative Commons License 2013.01.16 0 0 13082

Jól hallottad, idén már nem vonhatja le. (Csak sok helyen még munkáltatói oldalról sem tudatosult ez, mert eléggé sutyiban történt a változtatás.)

Előzmény: Dittenke (13081)
Dittenke Creative Commons License 2013.01.16 0 0 13081

Köszi Babette, de a 2013-as törvény nem azt mondja ki,hogy nem vonhatja vissza?Hallottam róla a médiában,de nem vagyok benne biztos.

Köszi szépen!

Előzmény: Törölt nick (13080)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.16 0 0 13080

levonhatja a bérből.

Előzmény: Dittenke (13079)
Dittenke Creative Commons License 2013.01.16 0 0 13079

Tisztelt Fórumozók!2013.január 12-én megszűnt a munkaviszonyom.2 nap fizetett szabadságot vettem ki,viszont 1 járt volna.

Visszavonhatja a munkáltató az 1 nap szabit?

Köszönöm!

András80 Creative Commons License 2013.01.15 0 0 13078

Gondolkodtam az általad leírt szitun.

Az a helyzet, hogy ez a szitu elment egy olyan irányba, ahonnan elég nehéz visszafordulni.

Ezzel mindig számolni kell, ha az ember "nem áll be a sorba", a munkáltató sajnos a munkavállaló felett áll, a felek nem egyenrangúak, és ebben az esetben a vezető nem felejt, és ráadásul eszes és kreatív is.

Amit én csinálnék:

- leülni a vezetővel, akivel van a konfliktus. Elmondani, hogy Te hogy látod, és hogy neked és a cégnek ez miért nem jó. Elmondani, hogy sajnálod (akár így van, akár nem), és valami olyan érvet felvillantani, ami a cégnek is jó (pl. hogy ezentúl 120% lesz a munkád), ha visszakerülsz a régi beosztásba.

- ettől független egy diktafon a zsebbe jól jön, hátha a vezető megnyílik, és bevallja, hogy úgyis ki fog csinálni, egy ilyen felvétel még jól jöhet.

 

- erőből, "kiabálva" nagyon nincs eszköz a kezedben, feltételezem, belső érdekvédelem lényegében nincs.

 

- munkajogilag van egy félig szabályos, félig szabálytalan helyettesítés, kérdés, mennyire van lepapírozva, mi szerepel munkavégzés helyként a kinevezésedben. Utiköltség térítés járna, ha kiküldetésként kezeli 100%, ha munkábajárásként, akkor 86%. De most ezzel nem foglalkoznék, úgyis 3 év alatt évül el egy ilyen igény.

 

- ha nem változik a helyzet, próbáld meg kívülről nézni a helyzetet, egyeztess családdal, vagy valaki rutinos munkatárssal. Munkaerőpiacon boldogulnál, találnál állást? Milyen gyorsan? Mennyi béréért? Az mennyi ingázással járna? A profitszférában mennyi munkád lenne (munkaterhelés)? Most mekkora a munkaterhelés?

Ha a mostani munkakörödben szakmailag nem tudnak megfogni, és elviselhető a helyzet, kivárnék, hátha nem mernek fél évig- egy évig más munkahelyre átirányítani. Milyen gyakori nálatok vezetőváltás, van rá esély, hogy a vezetőd feljebblép, vagy átkerül máshová? Egy év múlva választások lesznek...

"Minden vezető elmúlik egyszer, csak a szarabb fajta kicsit később..."

 

Munkatörvénykönyve szerint 44 napig lehet valakit munkaszerződéstől eltérően foglalkoztatni (53. §.) - de nézz utána a pl. a kozszolga.hu-n, a fórumban, biztos segítenek, a közalkalmazotti státusz kicsit megkavarja a dolgot, de a 44 nap itt is él.

Kérdés, mire mész vele, ha a helyettesítésről megint csak szóbeli utasítás van...

Előzmény: hankok (13075)
András80 Creative Commons License 2013.01.15 0 0 13077

A bérszámfejtő program napokat ismer, nem törvényt...

Akkor átviszed január 31-en túlra, megmarad, tolod magad előtt, addig, amíg ki nem adják.

El semmiképp sem veszhet, szabadság nem "évül el".

Előzmény: iskra (13076)
iskra Creative Commons License 2013.01.15 0 0 13076

Tisztelt fórumozók!

 

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok,hogy a tavalyi szabadságomból megmaradt 4 nap,de azt ki kell adniuk jan 31-ig.Már 6 éve dolgozom  ezen a munkhelyen.

De nem látok sok esélyt rá!

Mi történik ilyenkor?

Milyen indokokat hozhatnak fel?

Milyen lehetőségeim vannak?

Megy a hitegetés most azt mondják február vagy március végéig adják ki.

hankok Creative Commons License 2013.01.11 0 0 13075

Tisztelt  Fórumozók!

Közalkalmazottként  dolgozom , munkaszerződésem szerint állandó telephellyel.

Sajnos az elmúlt évben össze szólalkoztam felettesemmel, (zokon vette hogy kiálltam a kollégáim mellet).  A vessző futás azonnal megkezdődött,  utasított hogy azonnal kérjem státuszom megszüntetését.(ezt többen hallották)  Mivel úgy gondoltam evvel vége a dolognak ezért ezt megtettem.  Nem maradt ennyiben a dolog , írásbeli figyelmeztetést kaptam nem --- dolgozóhoz való viselkedésért.  Majd vidékre helyezett ki helyettesíteni.  A múlt évből 2.5 hónapot töltöttem el helyettesként, úgy hogy aki helyén dolgozom, annak viszont  be kell hogy járnia  az én helyemre dolgozni. Ez ám a gazdaságos megoldás, amúgy is alulfinanszírozott országos cégnél.

Továbbra is hajthatatlan ,azt mondja lázitok . A probléma az hogy semmiféle anyagi ellenszolgáltatást eddig nem kaptam.  Fizetni kéne az útiköltséget (csak autómmal tudok járni) napi díjat is ,azt mondják nincs pénz rá.  Sajnos a családom is megsínyli már , gyermeket  hajnalba viszem a nagyihoz és onnan megy iskolába. Meddig csinálhatja velem ezt a főnököm? Változott valami ez ügyben vagy maradt a 44 munka nap amit adott naptári évben kiküldetésben tölthetek? Persze ha van valami ötlet hogy mit is csinálhatnék, azt is szívesen venném.  

Köszönöm

Még valami 23 éve dolgozom itt , eddig sosem volt baj a munkámmal.

 

András80 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 13074

1. és 2.: munkaszerződésben, munkaügyi tájékoztatóban (ha van), van valami kitétel a munkaidőbeosztásra? Pl. hogy egyműszakos munkavégzésről van szó, vagy valami hasonló...

 

Alapvetően a munkáltató joga a munkaidő beosztása. A munkáltató megteheti, hogy adott dolgozó eddig 8.00-16.30 között, módosíthatja a beosztását 9.00-17.30-ra.

Még akkor is, ha ennek kitolás jellege van.

A zárójeles részt ne nagyon értem, alapvetően a munkaközi szünet nem számít bele a munkaidőbe, joga van ledolgoztatni az ebédszünetet a munkáltatónak.

Ez viszont nem lehet diszkriminatív, hátrányos megkülönböztetés lehet, ha 9 dolgozónak nem kell ledolgozni az ebédszünetet,a 10. dolgozónak meg igen.

 

3. A szabadság igazolt és fizetett távollét a munkahelyről. Ez egész napos távollétet jelent a munkahelyről.  A jelenléti íven is adott naphoz lehet beírni: szabadság. Ezen a napon nincs munkavégzés. Tehát nem számíthatja össze a perceket - ez nem jogszerű. 

Előzmény: bobek7 (13073)
bobek7 Creative Commons License 2013.01.09 0 0 13073

Kedves fórumozók!

Olyan kérdésem lenne, hogy a munkáltató megteheti-e a következőket:
1. Áthelyezi a munkaidőt 1 órával későbbi kezdésre(és végzésre is így), hogy ne vehessen részt egy ingyenes tanfolyamon a munkavállaló munkaidő után? Persze munkaszerződés változás nem volt. (Plusz: A dolgozók egy része már eddig is ebben a munkarendben dolgozik, de ők 8 órában, ellenben ebben az esetben meg sem akarja engedni a 8 órát, csak az eddigi 8,5 órás munkarendet (ebédszünet van vagy nincs), pedig a feladat is az volna mint a sima 8 órásoknak.)
2. Szombatra behívhatja e a munkavállalót dolgozni mindenféle változtatás nélkül a szerződésben?
3. Nap közben szerinte nem munkával töltött perceket(!) hónap végén összesítve szabadságot ír ki erre az időre önkényesen?

Egyelőre ennyi, köszönöm a válaszokat!

András80 Creative Commons License 2013.01.08 0 0 13072

Jól értem, hogy

- egyedül Te vagy ügyvezető?

- a tulajdonrészed 45%?

- bejelentés alatt munkaviszonyt értesz?

Mit értesz "anyasági" ellátás alatt?

 

Elsőre ezt a linket találtam:

http://www.konyveloadatbazis.hu/letoltes/ugyvezeto-tulajdonos.pdf

Nekem tavalyról az rémlik, hogy kft. ügyvezetője munkaviszonyban kell álljon 2012-től, viszont ha tag is vagy, a link alapján nem kötelező (viszont ez egy egyéves hivatkozás) munkaviszonyban lenni, de valamilyen státusznak mindenképpen kell lennie.

A fenti link kicsit segít talán, mielyik jogszabályban kell keresni.

Az ügyvédet meg a könyvelőt meg kell kérni, hogy konkrétan mutassanak rá az adott jogszabály megfelelő sorára, szerintünk miért. Valamelyikük nagyon nincs képben, és az elég nagy baj.

Végső esetben a NAV-tól is lehet állásfoglalást kérni, ha a saját cégedre nem akarod felhívni a figyelmet, akkor valami hozzátartozó/ismerős is megkérdezheti, írásban, leírva a konkrét szitut, válaszolni fognak.

Előzmény: tigrisanya (13071)
tigrisanya Creative Commons License 2013.01.08 0 0 13071

Érdeklődnék, hogy kötelező-e bejelenteni engem  a saját kft-ben, ha 45% résztulajdonos  ügyvezető vagyok, de jelenleg anyaságin vagyok a gyerekekkel. Kérdeztem már ügyvédet könyvelőt, de mindfenki mást mond.

CérnaSzáll Creative Commons License 2013.01.04 0 0 13070

ezt írta : A régi mtv-be (amit szabadság esetén 2012.12.31-ig kell alkalmazni) egy valamikori módosítás során bekerült az, hogy a keresőképtelenséget okozó betegség idejére jár a fizetett szabi. A terhesség, az üzemi baleset pedig nem betegség.

E szerint eddig sem lehetet volna a terhesség miatti táppénzre szabit számolni (és erre írtam, hogy a dokik nem szimpla terhességgel írnak ki, hanem tudtommal adnak neki betegségkódot), de mégis számoltak, különben már sipitoztak volna a lányok.

 

 

Előzmény: zsanna (13068)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.04 0 0 13069

A felhalmozódott szabit úgy kell számolni, hogy a jogosultsági időben milyen szabályok voltak érvényesek.

Előzmény: CérnaSzáll (13065)
zsanna Creative Commons License 2013.01.04 0 0 13068

???? A Fülig által írtakon még nem lehetett hisztizni, mert majd csak ezután fognak szembesülni vele.  Az "ezév" az már 2013 ám :-)))

Előzmény: CérnaSzáll (13065)
Habarcs mester Creative Commons License 2013.01.03 0 0 13067

Oh, így már más a leányzó fekvése! Köszönöm! 

Előzmény: András80 (13052)
P.URBANUS Creative Commons License 2013.01.03 0 0 13066

Az új Mt. szerint a munkavállaló január 1.-től már nem a szabadsága 1/4-ének, hanem fix 7 munkanapnak a kiadását határozhatja meg önállóan.

 

 

"122. § (1) A szabadságot – a munkavállaló előzetes meghallgatása után – a munkáltató adja ki.

(2) A munkáltató évente hét munkanap szabadságot – a munkaviszony első három hónapját kivéve – legfeljebb két részletben a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban köteles kiadni. Ennek során a 121. § megfelelően irányadó. A munkavállalónak erre vonatkozó igényét legalább tizenöt nappal a szabadság kezdete előtt be kell jelentenie."

Előzmény: zsanna (13063)
CérnaSzáll Creative Commons License 2013.01.03 0 0 13065

(pont ezt írtam, hogy ha eddig sem számoltak volna a Fülig Jimmy által idézett passzus okán a táppénzre szabit, már rég menne ott a sírás)

Előzmény: zsanna (13064)
zsanna Creative Commons License 2013.01.03 0 0 13064

Hát akkor nem olvasod elég sűrűn a szaktopikot :-)))  ott ugyanis - amennyiben nem szívességi bejelentésről, rokonságbeli alkalmazásról van szó, - a kismamák 98 %-a foggal-körömmel ragaszkodik minden egyes naphoz, ami jár neki.... A rokonsági ügyeknél meg fel vannak háborodva, hogy ugyan már, ilyen marhaságot :-)))  Én speciel mindíg szénné röhögöm magam ezen...

Előzmény: CérnaSzáll (13062)
zsanna Creative Commons License 2013.01.03 0 0 13063

Na, ez akkor megint a túlsó ló másik oldala :-(((   Mert akkor ugye hiába szeretne a dolgozó elmenni nyáron mondjuk 3 hét szabadságra - teljesen jogosan mondjuk, mert a kisiskolás gyerekei nyári felügyeletét  nem tudja másként megoldani, - a munkáltatónak joga van azt mondani, hogy él azzal, hogy az MT szerint a szabadság 75 %ával ő rendelkezik, és a dolgozó max. a szabadságának azt a  negyedét veheti ki nyáron, amivel a dolgozó rendelkezik, a többit meg majd októberben-novemberben-decemberben :-(((  Merthogy a munkáltató is a saját érdekeit védi :-(((

 

Előzmény: Törölt nick (13060)
CérnaSzáll Creative Commons License 2013.01.03 0 0 13062

Koraszülés veszélye indoklással szokták kiírni a kismamákat, ez gondolom betegságnek számít, de nem rémlik, hogy sipítozott volna valaki amiatt, hogy a 2-3-6-8 havi táppénzére ne számítottak volna ki később szabadságot.

Előzmény: Törölt nick (13061)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.03 0 0 13061

A régi mtv-be (amit szabadság esetén 2012.12.31-ig kell alkalmazni) egy valamikori módosítás során bekerült az, hogy a keresőképtelenséget okozó betegség idejére jár a fizetett szabi. A terhesség, az üzemi baleset pedig nem betegség. Csínján az ötletekkel.

Előzmény: CérnaSzáll (13053)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.03 0 0 13060

Ma olvastam az origón, hogy a túlvett szabadságot nem lehet visszavonni leszámoláskor.

Előzmény: zsanna (13055)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!