Keresés

Részletes keresés

y3k Creative Commons License 2014.04.24 0 0 43969

Elsődleges cél a fakitermelés, én legalábbis ezt a választ kaptam Pilisi Parkerdőéktől, mikor morogtam a vázolt állapotokon...

Előzmény: Törölt nick (43968)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.24 0 0 43968

A háztól a kereszteződésig, ahol van a vargabetű, még csak-csak. Utána teljesen gáz.

 

A képen még nem is annyira látszik, hogy mi van, de ennél sokkal durvább. Főleg azért, mert ahogy széttaposták a medret, mindenütt szép nagy halmokban áll a víz, tökig ér a sár, elég nehéz kerülgetni. Én kábé a felénél adtam fel, ott másztam ki az általad is említett útra.

Előzmény: Csuhás (43967)
Csuhás Creative Commons License 2014.04.24 0 0 43967

Holnap járjuk le azt a szakaszt. Ha valóban olyan pocsék akkor a párhuzamos néhányszor tíz méterre futó dózer úton megyünk.

Előzmény: Törölt nick (43966)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.24 0 0 43966

A Kék a Németbánya - Csehbánya közötti szakaszon, a vadászház után a patakvölgyben járhatatlan. Munkagépekkel szanaszét taposták az egészet, a patak mentén és az árok mindkét oldalán kiegyelték a fél erdőt, a vastagabb dolgokat összeszedték, minden más maradt. Érdemes a szép új, dupla esőházas EU-támogatott pihenőig (P+ és K kereszteződése) a makadámon menni.

 

Most dolgozom fel a képeket, fotóztam erről is. Ha kész lesz, majd mutatom.

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.24 0 0 43965

...te javítottad a tuhu-n? Köszi.

Előzmény: Törölt nick (43964)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.24 0 0 43964

:) Két nappal beelőztem őket. :)

Előzmény: HEV (43961)
AttHunter Creative Commons License 2014.04.24 0 0 43963

Esetleg aki szereti a régi térképeket, nem tudom, hogy ismeritek-e:

 

http://mapire.staatsarchiv.at/hu/

 

3D-ben GoogleEarth-re vetít. Nekem nagyon tetszik.

 

Egy cikk róla: http://nepszava.hu/cikk/1014514-a-habsburg-birodalom-3d-ben-a-neten

 

HEV Creative Commons License 2014.04.23 0 0 43962

 Az elkövetők az autójuk platóján talált sertésről azt mondták, a sérült állatot a földúton találták, magukhoz vették...

 

Talán orvoshoz vitték a szegény disznót?

Előzmény: nagypapi (43960)
HEV Creative Commons License 2014.04.23 0 0 43961
Előzmény: Törölt nick (43881)
nagypapi Creative Commons License 2014.04.23 0 0 43960

Fancsika nem feltétlenül a béke szigete:

http://www.dehir.hu/bulvar/felresikerult-a-hajtovadaszat/2011/05/12/

 

"Nem először a réndzsör kellene és utána a padok..."

Az a pár réndzsör sem fogja megoldani vidéken a dolgokat, nagyon az az érzésem. Ha a rendőröknek, polgárőröknek, mezőőröknek nem sikerül, nekik sem fog. Abban igazad van, hogy egészségesen gondolkodó nemzedékre lenne szükség. De ennek még a feltételeit sem sikerül megteremteni. Pedig a szabályok szigoríása még csak pénzbe sem kerülne.

Előzmény: AttHunter (43955)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2014.04.23 0 0 43959

Az átkozott mosómedve!! :-)

 

Egyébként természetesen. De ezt már inkább szell.j.zoltan kukac gmail.com címen.

Előzmény: rozaa (43954)
annyi baj legyen Creative Commons License 2014.04.23 0 0 43958
Előzmény: Törölt nick (43943)
rozaa Creative Commons License 2014.04.23 0 0 43957

Tesztverzió! Felelősséget semmiért nem vállalunk! Isten hozta Magyarországon!

Előzmény: Güsziológus (43942)
AttHunter Creative Commons License 2014.04.23 0 0 43956

2013. február 9-én sajnos semmit nem találtunk a mérőtornyon és a torony is zárva volt. Maradt a fénykép.

A harang is valóban elég gázos, én leolvastam valamit, de azért a biztonság kedvéért fotóztam is.

Előzmény: HEV (43953)
AttHunter Creative Commons License 2014.04.23 0 0 43955

Bár kicsit régebben történt, de ma reggel hat előtt tíz percel volt egy riport a Kossuth Rádióban.

http://www.dehir.hu/debrecen/brutalis-rongalas-fancsikan-elfureszeltek-a-padok-labat-es-elloptak-a-faanyagot/2014/04/16/

 

Miről is volt szó? Réndzsör rendszer meg egyebek?

Nem először a réndzsör kellene és utána a padok...

A következő célpontok esetleg az új kilátók lesznek?

Esetleg "remélemilyen....nincs-nek" van igaza, hogy Mózes nem hiába bolyongott 38 évig a sivatagban és nem a GPS-e romlott el?

Mikorra tudunk kinevelni egy egészségesen gondolkodó nemzedéket?

 

Persze ezek csak egy megdöbbent és lassan elkeseredett túrázó kérdései.

Mogács D. idézve: " Nem az a kérdés, hogy mit tesz érted az Ország, hanem nincs kérdés! P..a be és kész!

rozaa Creative Commons License 2014.04.23 0 0 43954

Baylisascaris procyonis tapasztalatok érdekelnek? :)

Előzmény: Tavaszi Széll (43951)
HEV Creative Commons License 2014.04.22 0 0 43953

A KDP-s kód a geodéziai torony oldalán volt egy kis táblán és a torony előtt egy fára is fel volt festve akkor amikor én teljesítettem a mozgalmat - 2005-ben.   Ők gondozzák ezt a mozgalmat ha kérdés merül fel nekik kell címezni. Alsóperén a harangról leolvasandó kód macerásabb volt mert sérült a kis harang. A Várvölgybe levezető utat nem találtuk el, valami más uton keveredtünk be Várpalotára de ez már régen volt lehet, hogy már jobb a jelzés.

jzp2107 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 43952

Öreg-Futóné: most hogy mondjátok, tényleg egy geodéziai toronyból kellett kisilabizálni a kódot -római szám- ami akkor (2010) alig látszott

 

Hm, még mindig nem adtam fel a füzetet :-S

Tavaszi Széll Creative Commons License 2014.04.22 0 0 43951

jzp2107 memóriája tökéletes, két évtizede foglalkozom (állatorvosi) parazitológiával. Fő érdeklődési területem az állatokról emberre terjedő parazitózisok (parazitozoonózisok) járványtana. Nincs orvosi végzettségem, közegészségügyi kérdésekbe ezért nem is ütöm az orromat.

 

A köz- és állat-egészségügyi szempontból jelentős kullancsfajok, ill. az általuk terjesztett zoonotikus kórokozók hazai előfordulásával kb. 2003 és 2010 között foglalkoztunk. Napjainkban már más zoonotikus paraziták (echinococcusok, trichinellák) járványtana a fő csapásirány.

olahtamas Creative Commons License 2014.04.22 0 0 43950

De a hostcity-s régi verzió, mert azon visz az OKT Sikárosnál elterelve :)

Előzmény: Törölt nick (43943)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.22 0 0 43949

Szia!

 

A Tés-Várpalota talajútnál - ahol a Tés felől érkező "Régi Piros négyzet" felkanyarodott a Futóné-nyeregbe, ott ez a tábla van kirakva és - szerintem - még mindig ott áll:

 

 

Itt van nagyban is

 

Igaza van Maszogep74-nek is, hogy a Futóné-nyereg felől ezt semmi sem jelzi.

 

Továbbra is azt gondolom, hogy a Közép-dunántúli Piros Túra a régi nyomvonalán vezet.

 

Üdvözlettel:

Rakk Gyula

Előzmény: Pápai vándor (43944)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.22 0 0 43948

Ha csőoszlopnak a geodéziai mérőtornyot mondjátok, akkor igen, a piros sáv ott megy el. Tőle lejjebb (Tés felé) van egy új kerítés/írtás, ott csatlakozik be a piros sávba a piros négyzet. Ebből az irányból nincs jelezve a négyzeten, hogy lezárt terület lenne, simán és gyanútlanul bele lehet sétálni. A jelzések ott viszont elég gyatrák, gondolom már nem is lesznek javítva. 

 

Idén március 12-én voltam ott, Tésről jöttem és oda is mentem vissza (dolgoznom is kellett a faluban).

Előzmény: Törölt nick (43947)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.22 0 0 43947

Szia!

 

Ahogy elnézem a mostani állapotokat, jó kis káosz lehet arrafelé :-))

 

Ami biztos:

 

2012. május 5-én, a Tési-fennsík 50 teljesítménytúrán a Közép-dunántúli Piros túra Futóné-nyereg - Márkus szekrénye szakasz még BIZTOSAN a régi útvonalon haladt, hiszen arra mentem. A Kis Futóné északi oldalában vezető ág (a Nagy-rét-tető felé) - már kb. 2011 óta - aktív vadászati terület: az igazolófüzet által errefelé jelzett ágon a "Régi Piros négyzet" jelzés vezetett és a vadászat miatt lett elterelve a Tés-Várpalota széles talajút felé. Egy héttel a teljesítménytúra előtt (2012. április vége) jártam az Öreg Futónén és akkor még a Piros sáv (régi nyomvonal?) BIZTOSAN átvezetett a csúcson.

 

Az útvonalváltozásról nem tud sem az MTSZ Turistaút nyilvántartása, sem a Turistautak.hu, sem az Openstreetmap, sem egyéb internetes forrás nem említi. Ha ez 2012 óta "valós" helyzet lenne, akkor valamilyen formában már lenne nyoma.

 

Ami nem biztos:

 

Csőoszlop szerintem csak a csúcson van, nem hiszem, hogy áthelyezték volna a Futóné-nyeregbe (saját vélemény, mostanában nem jártam arra!).

Azt sem tartom valószínűnek, hogy a vadászati területen át - ráadásul felesleges táv- és szinttöblettel, egy elég rosszul járható földúton - ilyen módon meghosszabbították volna a túramozgalmat. Pontosan a régi nyomvonal vezetett olyan széles talaj- és földutakon, amelyek elkerülték a vadászati területet. (Szintés csak megérzés).

 

Persze lehet, hogy azóta tényleg áthelyezték...

 

Szerintem meg kellene Keresned közvetlenül a Szervezőket ezzel a problémával!

 

Annyit még hozzátennék, hogy a "régi állapot" megléte idején sem állt a helyzet magaslatán a környék jelzésrendszere és ennek minősége.

 

Lehet, hogy valaki hozzászól azok közül, akik mostanában is jártak az Öreg Futóné környékén.

 

Üdvözlettel:

Rakk Gyula

térképész-térinformatikus

Előzmény: Pápai vándor (43944)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.22 0 0 43946

Nálam most ilyen.

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.22 0 0 43945

...egyébként pont tegnap voltunk ott. Igaz, a kéket nem, csak kék keresztet érinti, de (sajnos) nagy változások lesznek. Egyre több ember, Bakonybélből kisvonatnak álcázott géperejű járóművel érkező tömeg, hétvégi "turisták" egyre szaporodó létszámban, új információs táblák... És persze ezek velejárói, a turistaút mentén ízlésesen elhajított friss szaros pelenka, üvegek... :/

 

http://www.maszogep.hu/index.php/2014/04/21/a-bakonyi-gyilkos-to-ujra

Előzmény: Törölt nick (43943)
Pápai vándor Creative Commons License 2014.04.22 0 0 43944

Ez a térkép a 2012-es KDP igazolófüzetben található.

Ezek szerint akkor még a régi nyomvonal az aktuális?

Előzmény: Törölt nick (43939)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.22 0 0 43943

Ahhoz képest, hogy ez egy Teljesen Önálló És Újonnan Felmért És EUfinanszírozott cucc, a Hubertlaki-tavat Bakonyi Gyilkos-tó néven tüntetik fel rajta. Akkor ez vagy tuhu, vagy geocaching.hu nyúlás, mert csak ott nevezik ezt a vízfelületet így...

Előzmény: Güsziológus (43942)
Güsziológus Creative Commons License 2014.04.22 -2 0 43942
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.22 0 0 43941

Szia!

 

Kösz, hogy Megerősítettél!

 

Valóban, az a Piros négyzet a Tési-fennsík 50 teljesítménytúrán is szokott gondot okozni (a térképeken általában a régi nyomvonal van feltüntetve). Ezek szerint Közép-dunántúli Piros Túra Eplény - Várpalota szakaszán az általam említett az egyetlen eltérés: Márkus szekrénye - Vár-völgy (Bátorkő vára).

 

Üdvözlettel:

Rakk Gyula

térképész-térinformatikus

 

 

Előzmény: Törölt nick (43940)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.22 0 0 43940

...így van, van egy kis kavarás, de a Futónéhoz felmegy a piros.

 

http://blog.hidegfem.eu/2014/03/12/az-oreg-futone/

Előzmény: Törölt nick (43939)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!