Keresés

Részletes keresés

geo-elvont Creative Commons License 2006.01.22 0 0 270
Vki látott már közületek farkast a Bükkben? Vagy hallottatok róla?
Morcsi Creative Commons License 2006.01.20 0 0 269

Sziasztok!

 

Járt valaki mostanában Szilvásvárad környékén? Szüleim terveznek egy kis kiruccanást és úgy gondolták, egy kirándulás keretében megnézik a Fátyol vízesést, milyen télen. Viszont eléggé aggódnak az útviszonyok (elsősorban a jegesre taposott gyalogösvények) miatt. Tud valaki biztosat mondani, mi most ott a helyzet?

 

Köszönöm!

Mo

vbalage Creative Commons License 2006.01.19 0 0 268
jó képek. gratula
Előzmény: BükkiLáb (267)
BükkiLáb Creative Commons License 2006.01.19 0 0 267

Ja ja, néha fejtek, hogy mi hol van :) De nem olvasom rendszeresen.

 

De hogy ON is legyek, nehany kep kedd reggelrol. Hajnalban indultam Omassarol Balvanyra, napkeltekor mar fent voltam, a felhok felett :) Es a felhok felett jott fel a Nap...

 

Előzmény: gant (266)
gant Creative Commons License 2006.01.18 0 0 266
Szia Bükkiláp! Fejtegetsz mostanában képeket? Mi hol van? :-)
Előzmény: BükkiLáb (257)
tmbg Creative Commons License 2006.01.17 0 0 265
Érdemes lenne valamilyen forgalomszámlálással ezt alátámasztani. Évente kétszer (húsvéthétfő, május 1.) tényleg nem szabad a Bükkbe indulni, vagy Lillafüreden és Bánkúton ritkán hatalmas a dugó, de általában egészen kicsi a forgalom. A busz (1 főre vetített) kis károsanyag-kibocsátásában sem vagyok biztos.
Előzmény: Woodyka (262)
vizes zsemle Creative Commons License 2006.01.17 0 0 264

A legjobban az szokott felba...ingerelni, amikor biciklizünk az erdészeti utakon és a kanyarokban belémfagy a szar, olyan tempóban mennek el mellettünk autósok, meg dzsip, megazanyámkínja. Könyörgöm, tájat nézni nem autóból kell! Ha meg mégis erre vetemedik valaki, ez nem az M3-as. Ez NP.!

 

Valahol a Nagymezőn. Szép tisztáson pihengetünk bicajozás közben. Kombiautó érkezik, lejön az aszfaltról, átdzsal a réten és leáll a tisztás másik végén. Család kipakol, rádió elő, már csak a TV hiányozna. Ez így jó? Mi a retkes francért nem táboroznak le a Majális-parki végállomásnál, mint sokan mások?

 

Gyalogtúrázunk, ösvényen haladunk.  3000 éves, széthajtott Rometre emlékeztető hangú kismotorokkal végigrobognak többen is mellettünk, sokáig hallani a motor kínlódó hangját. A Garadnában akkora dzsippel forgolódnak oda-vissza, mint egy kisebb afrikai ország. Mindenki látott már ilyet, de ez nekem már sok.

 

Pl. Ómassa felé, a jávorkúti feljárónál már több, mint 10 éve is felengedtek autókat két üveg sörért, nem volt ott regisztráció, stb.

 

Sorry, de még a zsepimet sem dobom el fent, biztos beteg vagyok...

 

 

tweety83 Creative Commons License 2006.01.17 0 0 263

ha lenne kisvasút Hór völgyben meg a Szilvás - Bánkút - Lilla között akkor nyugodtan lezárhatnád...dehát így. :-((

 

Szerintem lehetne egyvágányos trolit is járatni, kitérőkkel Szilvás  - Bánkút - Diósgyőr között... Az kímélné a környezetet, gyakran járhatna, és az útat sem károsítaná jobban

Előzmény: Woodyka (262)
Woodyka Creative Commons License 2006.01.17 0 0 262
Szívem szerint Miskolc felől is lezárnám az utat mégpedig Garadnán, Szilvásváradon.
HOgy a fennsíkra kocsival ne lehessen felmenni. Esetleg menetrendszerinti busz, vagy inkább a kisvasutat kellene újjáéleszteni, ill. új pályával megközeliteni a fennsikot........
Előzmény: tweety83 (247)
montivagus Creative Commons License 2006.01.17 0 0 261
hmm, bocs a spam-ért, úgy látom vbalage ide is belinkelte a "bükki tátrás" képeit...
montivagus Creative Commons License 2006.01.17 0 0 260
itt is van egy pár kép ugyanarról:
releváns topic
Előzmény: tweety83 (259)
tweety83 Creative Commons License 2006.01.17 0 0 259
Ez komolyan ilyen? Vagy valami trükk? Tényleg ellátni odáig?  Nemá... :))
Ezt nem hiszem el :)
Előzmény: BükkiLáb (257)
Woodyka Creative Commons License 2006.01.16 0 0 258
Beszarás!
Előzmény: BükkiLáb (257)
BükkiLáb Creative Commons License 2006.01.15 0 0 257

Bükkszentkereszt a Tátra lábánál :-) Hetfon keszult.

Előzmény: vbalage (250)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.15 0 0 256

Gyönyörű!!!!

 

Utálok gyalog túrázni, csak bringával szeretek, de mivel februárban megyünk fel Bükkbe, erőt fogok venni magamon. Ilyenért megéri....csak legyen ilyen szép idő!!!

Előzmény: vbalage (250)
BükkiLáb Creative Commons License 2006.01.15 0 0 255
Ez jó! Honap lehet én is kimegyek. Bükkszentkereszten, 600 méteren köd volt egész nap, 300 méterrel magasabban pedig már tiszta ég. Megyek napozni Tar-kőre :)
Előzmény: vbalage (250)
manusz-01 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 254
Szerencsés vagy, hogy kifogtad ezt a csodálatos látványt.
Nekem is volt szerencsém hozzá, igaz nem ebben az évben.
Akik csak a képeket látják, azoknak elmondanám, hogy messze nem adják vissza azt a gyönyörű panorámát amit ilyenkor látni lehet.
Előzmény: vbalage (250)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2006.01.15 0 0 253
Én már találkoztam össze BNP-s őrrel Várkút környékén.
Előzmény: tmbg (246)
FARI Creative Commons License 2006.01.15 0 0 252
A Belföldi szálláshelyek, vagy Belföldi szállások topicban nézzetek szét szállások ügyében, nagyon jó helyek vannak és olcsók, ha segítség kell írjatok mélt.   
manusz-01 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 251
Üdv!
Szállásnak ajállanám a bánkúti síklubbot
Esetleg a BAZ megyei Természetbarát Szövetség ómassai kulcsos házát.
Előzmény: tweety83 (247)
vbalage Creative Commons License 2006.01.15 0 0 250
Bálványra is érdemes felmenni. ma ilyen volt onnan a panoráma...




tmbg Creative Commons License 2006.01.15 0 0 249
Az régen katonai épület volt, mögötte a sziklában pedig valamilyen titkos légvédelmi bázis, most turistaszállás, de többet nem tudok, hogy üzemel-e azt sem. Mások is vannak, pl. www.vendegvaro.hu/36-3677 vagy www.vendegvaro.hu/37-2377 valahogyan keresni kellene a weben.
Előzmény: tweety83 (247)
tmbg Creative Commons License 2006.01.15 0 0 248
Ez népszerű vélemény és sokakat könnyű lenne rávenni a motorosok megkövezésére is, de nem hiszem igaz. Kellene egy objektív felmérés arról, hogy a lezárt műutakon kik közlekednek, vagy az erdészeti utakat kik teszik járhatatlanná, én másra eredményre tippelek. Talán a Bükkszentkereszt-Sály át is nyitott, és néhány éve az alsó része nagyon jó minőségű aszfalt volt és széles, mégsem lehet nagy a forgalom. Persze én is a bicikliútra szavazok.
Előzmény: vizes zsemle (245)
tweety83 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 247

jaja, én sem szeretnék nagy autóforgalmat a Bükk-ben csak térképen láttam ezt a hegyi utat gondoltam Pestről erre rövidebb és szebb Lillafüred mint Miskolcon keresztül. Tavaly voltam Eger - Lillafüred úton az is szupi a sok kanyarral... :)
De nem rallizom, csak szép lassan tájat nézegetek. Amúgy azért nem a legjobb hogy minden út le van zárva. Pl: Szilvásváradról Bánkútig lazán megnyithatnák díjfizetés ellenében, azt a kb. 1,5 km-t  így az erdészetnek is lenne bevétele és nekünk sem kéne körbemenni a hegyen. Amúgy nemhiszem hogy olyan hatalmas forgalom lenne, Szlovákiában is sok hegyre fel lehet menni de alig van kb 15-20 kocsi/nap.

 

 

Kerestem szállást:

Van itt egy térkép: lillafured.uw.hu

és oda van írva a sétány meg a főút közé hogy turistaház. Ez milyen turistaház? Megvan még? Működik? tud valaki valamit róla? 

 

tmbg Creative Commons License 2006.01.15 0 0 246
A fokozottan védett területeket megnézve logikusnak tűnik, hogy valós vagy remélt szirti sas vagy vándorsólyom fészkelést védenek. Valami kell a nepzeti park státuszhoz. A Köpüs kő esetén is időszakos tiltás van a mászásra. Jó lenne ezeket pontosítani és akkor nem mennék az Ablakos-kő völgyébe, de egyszer szeretnék. Nemzeti parkos őrrel még sohasem találkoztam, BNP-s dzsipet is csak egyszer láttam a Nagymezőn átrobogni, rendőrautót kétszer, katonai teherautót sokszor.
Előzmény: BükkiLáb (242)
vizes zsemle Creative Commons License 2006.01.15 0 0 245

A legkevesebb, hogy ezt a bükki autópályát nemhogy elfogadják, hanem a következő 3000 évre nem is engedélyezik még a pályázat beadását sem.

 

Már a jelenlegi utat is úgy átalakítanám, hogy csak az erdőgazdasági járművek tudjanak végigmenni rajta, a normál autót még csak kivontatni sem lehetne.

Előzmény: BükkiLáb (243)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2006.01.15 0 0 244
Csúnya dolog ellendrukkernek lenni, de ezúttal remélem, hogy nem jön össze nekik. A fenének kell a Bükk közepére még több autó.
Előzmény: BükkiLáb (243)
BükkiLáb Creative Commons License 2006.01.15 0 0 243

Pár éve már pályáznak az út felújítására:

 

"Bükkszentkereszt, Répáshuta és Cserépfalu községek, illetve a Megyei Közútkezelő Kht. közösen pályáztak a Rop-ban az út felújítására. Nyertes pályázat esetén új, szilárd burkolatot kap az út."

 

Valamilyen környezetbarát burkolatot akarnak, engedélyezte a BNP is. Nekem mondjuk nem hiányoznak a kocsik a Hór-völgyből, de szerintem nem is kell félni, hogy a közeljövőben felújítják.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (240)
BükkiLáb Creative Commons License 2006.01.15 0 0 242

Értem, ez jogos kérdést. Én is olyan kövekről írtam, melyek fokozottan védett területen vannak és nem szép "reklámoznom" őket. Elvileg nem szabad letérni az utakról fokozottan védett területeken. Gyakorlatban ezt nem nagyon ellenőrzik, de szerencsére az átlag túrista nem is tér le. Ha jól tudom Pes-kőn tavasszal, nyár elején őr is szokott lenni. Pes-kőre sem vezet túristaút, de a Bükk szirtjei túra mozgalomban mégis szerepel, kapott rá engedélyt a BNP-től. Érdekes ellentmondás, aki be akarja gyűjteni Pes-kő kódját, annak le kell térnie a jelzett útról fokozottan védett területen... Szerintem a BNP jobb keze se tudja, mit csinál a bal. Ez egy Tar-kő alatti írtás (haverom fotója):

Előzmény: tmbg (237)
tmbg Creative Commons License 2006.01.15 0 0 241
A Hór-völgy engedély nélkül járható, keskeny köves út, lehetnek vízmosások, pocsolyák. A hollóstetői vége meredekebb, de nem komoly. Lassan, de járható. Biciklivel a legjobb.

Bánkúton több ház van, a kilátás valószínűleg nagyon gyenge, alvásra való. A Palotaszállónak talán nincs turista részlege, de a közelben lehet több hasonló (pl. lillafured.uw.hu). Nem ismerem. Valamilyen összefoglaló szálláskereső portál biztosan van valahol.
Előzmény: tweety83 (239)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!