Keresés

Részletes keresés

fogltomi Creative Commons License 2011.02.22 0 0 5953

Halihó.Még mindig nincs senki aki tudna nekem véleményt írni saját tapasztalatai alapján egy Optima Lignoterm kazánrol?

Köszike!+

Üdv

assy24 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 5952

gorazs!

ezt írja ki ha elakarom olvasni a tapasztalataidat:

A művelet elvégzéséhez sajnos nem rendelkezik a szükséges jogosultsággal.

Előzmény: gorazs (5950)
spucc Creative Commons License 2011.02.22 0 0 5951

 

Az Atmosnál két gyári hely van, bal oldali a vészhűtő, a jobb oldali a fűstgázcsappantyú helye.

Egyébként kérdezed, hogy:"A TS130 és STS20 biztonsági szelepeknél van arra szabály, hogy hova köll kötni ? A hűtőhurok bemenetére vagy kimenetére ???"

 

A kazán hűtőhurka szempontjából mindegy, attól függ hol van közelebb a víz ill. a csatorna.

Az érdekesebb, hogy magát az STS (TS) szelepet hová, a vízoldalra, vagy a csatorna oldalra teszed?

Én egyértelműen a csatornaoldalra javaslom, mert ha a vízoldalra tennéd, amikor rászabadul az üres, vagy félig üres cső-hurokra a víz, lesz nagy rotyogás-fortyogás és egyebek.

Előzmény: joevagyok68 (5948)
gorazs Creative Commons License 2011.02.22 0 0 5950
Előzmény: mitirgyak (5934)
assy24 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 5949

igen arra gondoltam, kapcsold be hideg állapotban és ott nyomnia kell befele a levegőt.

Előzmény: cocomplex (5943)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 5948

fagázosoktól érdeklődnék, hogy ...

Az sts20 vagy TS130 érzékelőjének van kialakított hely a kazánban gyárilag, vagy az előremenőben kell kialakítani helyet (hüvelyt) neki ???

csiba00 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 5947

Nem dolgoztam még se vas- se réz csővel. De ahogy láttam, a rézzel azért jóval könnyebba  munka. Arról nem is beszélve, hogy jóval kevesebb víz kell ugyan abba a rendszerbe, mint ha vascsöves lenne, mert kisebb átmérőjű csövekkel lehet dolgozni.

 

Mindenesetre én nem hiszem, hogy le fogom cserélni a csőhálózatomat, ami most vas, ha egyszer faelgázosító kazánt veszek. Ráköttetem a vascsövesre, oszt csókolom.

Előzmény: mitirgyak (5946)
mitirgyak Creative Commons License 2011.02.21 0 0 5946

Köszönöm a választ mindenkinek!

Hát, az nagyon jól hangzik, ha 12 órát ég! Gondolom ez csak száraz akác fával érhető el.

Még azt szeretném kérdezni, hogy a vigashoz tényleg nincs hamutálca? Legalábbis amit én láttam ahhoz nem adtak, házilag lett gyártva hozzá, vagy 15-20 centi magas.

Milyen tartozékkal árulják ezeket és mi az amit külön kell megvenni hozzá? Gondolok itt hamu tálra, alul, oldalt valami szelepre nem tudom micsoda a neve, de állítólag valami, ami nem enged vissza 60 fokos víznél többet..., huzatventillátor stb.

Szóval az érdekelne, miket kell még megvásárolnom hozzá, amire biztosan szükség lesz. és persze az ára kb.

Láttam itt több képet is. A legtöbbször rézcsővel szerelték a rendszert. Ezzel gondolom drágább mint a vascső.

Miért pont a réz? Előnyösebb valamiért. Vagy csak el vannak kényelmesedve a szakik?

Bocs, ha esetleg sok hülyeséget kérdeztem volna, dehát ezért (is) van a fórum.

cocomplex Creative Commons License 2011.02.21 0 0 5945

Bocs, akkor neki szólt.:)

Előzmény: kod1111 (5944)
kod1111 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 5944

Igen, de nem én mondtam, hanem Assy24.

Előzmény: cocomplex (5943)
cocomplex Creative Commons License 2011.02.21 0 0 5943

A 6. pontra gondoltál? Azt megnéztem, belepiszkáltam és szabad és gondolom tiszta volt a nyílás.

Előzmény: kod1111 (5924)
fakeco Creative Commons License 2011.02.21 0 0 5942
bollazoli Creative Commons License 2011.02.21 0 0 5941

gmkiev Creative Commons License 2011.02.21 0 0 5940

Vigas 25-ös kazán vásárlásán gondolkodom. A kérdésem az volna, hogy:

mennyire megbízható kazán ez, volt e valakinek valamilyen hibálya vele?

Volt hibánk, mert semmi sem hibátlan, de mi a szervize vagyunk, így ez természetes.

Azt hallottam, h nem szükséges hozzá puffer, de pufferral mégis jobban üzemel, mert nincs visszafojtva.

Valóban. A puffernak "lenni vagy nem lenni" ez itt sokszor kérdés. Ezt esetileg lehet eldönteni. Nem kötelező, de vannak fűtésrendszerek, életviteli sajátosságok amikor kell!

Ismerősöm pl esküszik, hogy puffer nélkül jobbb, de halottam már az ellenkezőjéről is.

Most akkor kinek higgyek?????

Nekem!:)))

Olyat is mondtak, hogy évente kiég benne a kerámiabetét, (vagy samott, nem tudom pontosan a nevét).10 000 Ft a csere. Igaz ez?

Nem igaz. Nem ég ki évente és nem 10 ef. Drágább!

Mennyire kényes a fára? Úgy értem tényleg legalább egy éve szárított fával üzemel?

Nem olyan nagyon kényes. Inkább a kéményre érzékeny. Nem kell egy évig szárítanod a fát.

Két évig célszerű, de ezt senki sem tartja. (tisztelet a kivételnek)

Pellettel is lehet működtetni? Nem!

Átlag hány órát működik egy töltettel mondjuk hasonló, jelenlegi ( -5  és  0 fok körül, tehát gyenge fagyban)?

A jól megépített rendszer, és tisztességes fűtő anyag 12 óránkénti törődést igényel.

 

gmkiev

Előzmény: mitirgyak (5934)
bollazoli Creative Commons License 2011.02.21 0 0 5939

Csakis pufferral van ertelme szerelni, igy nem kell lefojtani a kazant, ha a lakasba nem kell tobb meleg akkor a maradek ho a pufferban tarolodik amit kesobb kivehetsz ha mar a tuz nem is eg akkor is. Gyakorlatban ez ugy nez ki, hogy egy nap egyszer eleg begyujtani estenkent, de ha csak kicsi pufferre van helyed vagy penzed akkor is erdemes mert annak nincs parja amikor reggel nem jeg hidegre ebredsz fel hanem a termosztat altal beallitottra es ezt a hot a pufferbol allitod elo tuz nelkul. Ha nincs puffered akkor ugyanannyi fa elfogy, viszont nem tudod szabalyozni a meleget, este megdoglesz a 30fokban, reggel megfagysz a 16ban :) Osszehasonlithatatlan a ket komfort. Vigasnak anyni elonye van barmilyen mams kazanhoz kepest, hogy szinten lehet puffer nelkul is szobatermosztattal vezerelni, viszont akkor katranyosodhat es akkor is fogy minimalis fa amikor nem kell a hazba a meleg

Előzmény: mitirgyak (5934)
bollazoli Creative Commons License 2011.02.21 0 0 5938

a fuvokat szoktak par evente cserelni, de az egy eros tulzas szerintem, hacsak nem fizikai serules van, peldaul a fat raszorjak es letorik az ele. Szeritem 2-3 futesi szezon minimum el fog menni nekem, azt nem mondom, hogy olyan mint uj koraban, kicsit legombolyodtek az elek de a mukodest nem befolyasolja

Előzmény: mitirgyak (5934)
bollazoli Creative Commons License 2011.02.21 0 0 5937

este rakok fel kepet, tovabb eg ezzel a kialakitassal a kazan egy megrakassal mivel pikkpakk eleri a max fustgaz homersekletet es visszaveszi a ventillator fordulatszamot. Csak oldalso metszeti rajzot talaltam a kazanrol, nem tudom, hogy hol van viz benne. Da ha az also gazosito terben ket oldalt nincs viz csak a hatso reszen akkor nincs semmi hatranya a megoldasomnak szerintem

Előzmény: assy24 (5935)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 5936

"tényleg legalább egy éve szárított fával üzemel"

Inkább 2év  az az egy

Előzmény: mitirgyak (5934)
assy24 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 5935

fényképezd le kérlek.

Előzmény: bollazoli (5927)
mitirgyak Creative Commons License 2011.02.21 0 0 5934

Sziasztok. Vigas 25-ös kazán vásárlásán gondolkodom. A kérdésem az volna, hogy:

mennyire megbízható kazán ez, volt e valakinek valamilyen hibálya vele?

Azt hallottam, h nem szükséges hozzá puffer, de pufferral mégis jobban üzemel, mert nincs visszafojtva.

Ismerősöm pl esküszik, hogy puffer nélkül jobbb, de halottam már az ellenkezőjéről is.

Most akkor kinek higgyek?????

Olyat is mondtak, hogy évente kiég benne a kerámiabetét, (vagy samott, nem tudom pontosan a nevét).10 000 Ft a csere. Igaz ez?

Mennyire kényes a fára? Úgy értem tényleg legalább egy éve szárított fával üzemel?

Pellettel is lehet működtetni?

Átlag hány órát működik egy töltettel mondjuk hasonló, jelenlegi ( -5  és  0 fok körül, tehát gyenge fagyban)?

A válaszokat előre is köszönöm!

t.zsolti Creative Commons License 2011.02.21 0 0 5933

csak ezért gondoltam

http://fenntarthato.hu/epites/nevjegyzek/adatbazis/vasep-szovetkezet

mert beszéltem is velük,az lehet hogy az aero-thern átvette volna.

az alsó hővisszaverő lemezről hallottam hogy elég,megy a gázátvezető öntvényről, de ezt olyan mondta aki alulmérretezte a kazánk és ősztől tavaszig égett benne a tűz (szerintem a lemez nem jó választás ,samottot kellene bele rakni

Előzmény: huszar83 (5930)
pohikopó Creative Commons License 2011.02.20 0 0 5932

Én béleltem, mert azt mondták ahidegebb füst miatt jobban fog kátrányosodni. Féltem ettől. Valójában inkább csak poros a belseje. Szoktam takarítani az alsó tisztítónál, elég sok por visszahullik. A kéményemen van búb, lehet ez is közrejátszik. 

Előzmény: Kimsi (5931)
Kimsi Creative Commons License 2011.02.20 0 0 5931

Köszönöm gyors válaszodat. A vascsőnél én is 5/4-esre gondoltam, de azért aggódom mivel a tartály csatlakozása 1"-os, nem okoz-e problémát a szűkebb keresztmetszet?

A kéménnyel kapcsolatban pedig az a problémám, hogy kell-e bélelni vagy sem, tudom, hogy a hivatalos verzió szerint kötelező, de engem nem a hivatalos út hanem a működés érdekel.

Előzmény: spucc (5929)
huszar83 Creative Commons License 2011.02.20 0 0 5930

De jelenleg nyíregyen gyártják, voltam a gyárban meg olyannál is aki használja. Elég jónak tűnik de kiváncsi lennék mások véleményére is! 

spucc Creative Commons License 2011.02.20 0 0 5929

Röviden:

1. Nem elég az 1", min 5/4 (35 réz)kell. Lásd gépkönyv.

2. Nem kell a plusz szivattyú, ha a tömegáramokat jól választod meg.

3. Ha a teljes rendszer 6-10%-át veszed, akkor az biztos elég. De forgott itt 2 fajta méretező program is.

4.Jónak tűnik, sokunknak a 15x15 is elmegyeget...;de ez nem a hivatalos válasz.

Sok-sok egyéb szempontot meg kell nézni: Pl. jó állapotú-e, egyenes-e, tetősík fölé kinyúlás jó-e, etc..

 

Előzmény: Kimsi (5926)
t.zsolti Creative Commons License 2011.02.20 0 0 5928

ha jól tudom azt nem nyíregyen gyártották ,csak forgalmazzák,

a gyár ahol csinálták bezárt ,

Előzmény: huszar83 (5925)
bollazoli Creative Commons License 2011.02.20 0 0 5927

Kivettem az U alaku lemezt es a 8db samott teglabol jobbrol balrol a sin mellett falat epitettem. Elevel fektetve 2sor tegla epp beszorult. Alul meg amugy is vegig volt rakva samott teglaval. Igy nem kevereg a forro levego es nem megy elolre hanem gondolom egybol hatra megy es a ket oldalat sem melegiti (azt nem tudom ott van e viz), de legalabb be tudtam gyujtani. Nem tudom van e ennek a megoldasnak valami hatranya, de szinte pillanatok alatt elerte a fustgaz hofok a beallitott max 200fokot az u alaku lemezzel sokkal tovabb szokott tartani gondolom azert mert eloszor elmegy elore es alul hatra kozben lehul. A vizet ugyanugy felmelegitette mint a lemezzel, szoval egy darabig biztos igy marad

Kimsi Creative Commons License 2011.02.20 0 0 5926

Már egy ideje olvasom a fórumot, mert én is gondolkodom egy faelgázosító kazán beállításán.

Jelenleg egy gázkazánnal oldom meg a fűtést, de nem olcsó mulatság. Számolgattam a fagázos megtérülési idejét, mert ez sem olcsó(a rendszer kiépítése) és úgy döntöttem, hogy mégiscsak belevágok. A végső lökést az adta, hogy sikerült szereznem egy 2000 l-es tartályt, ez lesz a puffertárolóm. Én egy Atmos DC32S kazánra gondoltam a fenn említett tartállyal és Laddomattal. Mivel én akarom szerelni a rendszert lenne egy pár kérdésem.

 

  1. A puffertartályon csak az alján és a tetején van csatlakozás mégpedig 1”-os. Elég nagy-e ez az 1”-os csatlakozási pont? Éppen emiatt a kazán és a puffer közötti csövezést milyen vastagságú csővel oldjam meg? (Réz vagy vascső esetén).
  2.  Mivel említettem, hogy Laddomattal akarom a rendszert kell-e másik szivattyú a puffer töltéséhez? Én úgy gondolom, hogy a Laddomat szivattyúja képes feltölteni a tartályt is és a hivatalos rajzokon sem szerepel másik szivattyú. Ezt azért kérdezem mert sok hozzászólásban olvastam erről a plusz szivattyúról. És ha kell, mikor kapcsoljon ki és be?
  3. Az én rendszerem zárt és maradna is a zárt rendszer, milyen nagy zárt tágulási tartály kell ehhez?
  4. A kéményem 18x15cm-es béleletlen és kb. 10-11méter magas. Muszáj kibélelni, vagy igy is lehet használni?

Kezdésnek ennyi kérdésem lenne és megköszönném a válaszokat.

huszar83 Creative Commons License 2011.02.20 0 0 5925

Sziasztok

 

Érdeklődnék, hogy valaki tud-e valamit a Nyíregyházán gyártott Künzel kazánról, hogy az milyen a többihez képest? Mi a tapasztalat a használatáról? Előre is köszönöm!

kod1111 Creative Commons License 2011.02.20 0 0 5924

Hát a neten, beütöd a keresőbe és már mutatja is, csak a kék nyilakat figyeld.

 

Előzmény: cocomplex (5920)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!