Keresés

Részletes keresés

setalojanos Creative Commons License 2008.06.10 0 0 6502
környező házak...bocs
Előzmény: setalojanos (6501)
setalojanos Creative Commons License 2008.06.10 0 0 6501
A strandon a napágy fizetős, a türcsi nem. Van mellette egy kisebb öböl amit a környezők házak lakói használnak. Ott minden free, igaz nincs is semmi csak kavics.
Hegyek persze ott is vannak, de a gyaloglás "nem túl egészséges" a környéken mert a közvetlen közelében nincs semmi. Kocsival 5-10 perc alatt bármelyik városba (Bar v.
Ulqinj) elérsz. Ja és közel van Albánia is.
Előzmény: moon. (6499)
tia1971 Creative Commons License 2008.06.10 0 0 6500
Köszönöm szépen ezt a részletes és sok hasznos infomációt tartalmazó leírást igy már azért mindjárt más neki vágni az útnak.
Előzmény: moon. (6495)
moon. Creative Commons License 2008.06.10 0 0 6499

Koszi az infot, nem hangzik rosszul. A kornyek milyen? Vannak meg arra hegyek, erdekessegek, marmint gyalogolni, kocsival ellehet ugrani barhova. Ugy olvastam van egy nagy strand is kicsit tavolabb, az milyen? A strand az privat, marmint ha bemesz kell fizetni esernyot , belepot stb?

 

Ez van a mai Vijestibe

 

Bar Sutomore kozott  felborult egy auto, oroszok, egy no meghalt. Nem tudom de en felek toluk, mar tavaly is akikkel talalkoztam ugy hajtottak mint akinek elment az esze meg a setanyokon is.

Előzmény: setalojanos (6498)
setalojanos Creative Commons License 2008.06.10 0 0 6498
Utjeha Bar és Ulqinj között van kb. félúton. Ha Bar felől mész egy hirtelen kanyarral kell letérni a főútról, egy kis tábla jelzi csak. Kicsi hely az egész, talán 200 méter, kicsi stranddal. Ha nyugalmat akarsz akkor perfect, ha azonban nyüzsgő esti sétákat akkor nem ez a te helyed mert ott nem történik semmi. Az egyetlen látványosság a parton lévő vendéglőben rendezett albán lagzik.
Előzmény: moon. (6389)
setalojanos Creative Commons License 2008.06.10 0 0 6497
Az autoput díja Röszke-Novi Sad 5 Euro, majd Novi Sad-Beograd szintén 5 Euro.
Szombaton voltam odaát a benzin 108,10 dinár, drágább mint itt.
Előzmény: moon. (6495)
moon. Creative Commons License 2008.06.10 0 0 6496
Elso szemafornal jobbra, irni fogja Valjevo.

Ott eleg hosszan kell menni, majd ujra lesz tabla most balra Valjevo.

 

Rosszul irtam igy helyes

 

Elso szemafornal balra, irni fogja Valjevo.

Ott eleg hosszan kell menni, majd ujra lesz tabla most jobbra Valjevo.

Előzmény: moon. (6495)
moon. Creative Commons License 2008.06.10 0 0 6495

Na akkor nezzuk Nokia altal ajanlott utvonalakbol a masodikat.

Roszken atjove 3 lehetoseged van. Egyenesen folytatod az utat a felig kesz autouton Ujvidek fele, 3 sav, szeles, gyorsan lehet haladni, 100 km a megengedett sebesseg, inkabb Ujvidekhez kozeledve kell vigyani, altalaban radaroznak a rendorok, az ami biztos szinte minden esetben feluljaro alatt, vagy benzinkutnal assak be magukat. Szoval benzinkut feluljaro lassitas, amiben meg bizhatsz a legtobb autos fenyjelzessel figyelmeztet a jelenletukre. Egy helyen van kapu, azt hiszem olyan 10 euro korul kell fizetni, (a hazaiaknak 330 dinar, ez kulfoldinek minimum duplaja). 1 euro 82 dinar. Ha kiakarod kerulni figyeld a leagazast Feketics fele, onnan tovabb ugyszinten Ujvidekre. Erre az utra elobb is ralehet terni meg Horgosnal vagy Szabadkanal. Van meg egy lehetoseg , a hatar utan leterni Horgos, majd Kanizsa, Zenta, Becse, Temerin, Ujvidek. Azert en megis az autoutat ajanlom gyorsabb.

Ujvidekre beerve kovetni kell az utjelzo tablakat olyat keresni hogy Petrovaradin (Petervar), Irig (Ürög), Ruma.

Itt van Ujvidek terkepe, a kep jobb sarkaban levo hidon kell atmenni Petervarra. Elotte van a vasuti hid, azon is lehet csak ott neha varakozni kell a vonat miatt.

 

 

Ujvidek terkepe a neten

Novi Sad

 

Ahogy beertel Petervarra (Petrovaradin), egyenest majd nemsokara elagazik az ut ketfele, balfele Karlovac az visz Belgradba a masik Irig, Ruma, lesz tabbla, te jobbra koveted az utat. Majd kezdodik egy rovid szakasz szerpentin nem veszes jo az ut, nincs szembejovo forgalom, 2 savos tudsz elozni. Fent a csucson vannak pihenohelyek, vendeglo stb. ha olyan idoben ertek meglehet allni. Azutan jon  lefele az ut, itt mar van szembejovo forgalom, viszont vege a szerpentinnek, beersz Irigbe(Urogbe), miutan elhagyod siksagon vagy ujra. Rumat keresed, nemsokara lesz elagazas balra, arra megy a fout Ruma fele azt koveted. Elered Rumat, tobbszor is irni fogja az uton Ruma jobbra, az magaba a varos nem kell bemenni, te csak kovesd a tablakat hogy Sabac, vagy Autoput. Elered az autoutat Zagrab Belgrad, feluljaron atmesz rajta es folytatod az utat Sabac fele, lesz ket falu, Hrtkovci, Platicevo, majd ott a Sava, a hid utan az Sabac. Elso szemafornal jobbra, irni fogja Valjevo.

Ott eleg hosszan kell menni, majd ujra lesz tabla most balra Valjevo.

Itt kezdodik valami hegyecskek, vagy inkabb dombocskak, nem kanyargos az ut, inkabb olyan le fel, jo nagy dombok, Szekszard kornyeken van ilyesmi, mikor Balatonra mentunk az maradt meg bennem.

Sok kis falucska van kozben, rendorrel meg nem igen talalkoztam arra, ejszaka egyaltalan nem , hazafele jovet nappal neha lattam oket radarozni.

Az utat 2-3 hete meg javitottak, szerintem mar keszen vannak vele, viszont nem hiszem hogy az utjelzoket felfestettek, ahogy ismerem oket. Kulonben 3 savos lenne, 2 sav kapaszkodo, 1 pedig lefele. Ahogy beersz Valjevora masodik szemafor jobbra, ugyszinten lesz tabla Pozsega, Uzsice azt keresd. Majd egyesnest visz az ut a varosban majd jobbra leteres lesz tabla, Pozsega, Uzsice. Balfelol van egy benzinkut, mindenfele uzemanyagot tartanak, van onki, lehet vasarolni.

Innen nemsokara kezdodik az igazi hegyes resz, eleinte a hegyoldalban, talan 5-10 km rosszabb utszakasz, de arra is lattam mar hogy javitgatjak, majd utanna jonnek a szerpentinek. Nagyon szep taj, ha van ido erdemes megallni nezelodni. Tobb helyen lesz forras a hegyoldalbol, van ahol pihenohely is van kiepitve. Na itt csak olyan betonozott reszre gondolok :-) Balra van leteres Divcibara fele kb 10km, ott lehet aludni is, vagy a fouton folytatni az utat Pozsega fele. Miutan beersz Pozsegara keresed az Uzice tablat, a varosbol kijovet szinte azonnal kapcsolodsz arra az utra ami Belgrad Cacak felol jon, es folytatod Uzsice fele. Azutan meg Zlatibor elott van Bela Zemlja, jobb felol egy vendeglo, balrol benzinkut, onki. Mi olyan reggel 6 korul szoktunk odaerni es ott tartunk pihenot.

 

Valaki kerdezte biztonsagos e Szerbia. Nem hallottam semmi olyasmit hogy a kulfoldieknek veszelyes lenne atautozni rajtuk. A masik ez az az ut nem del Szerbian, Koszovon keresztul visz ott lehet forrobb a hangulat.

A rendorok is olyanok mint masutt. Ha betartod a szabalyokat biztosan nem fognak kotozkodni. A gyorshajtast nagyon buntetik, van amelyikkel lehet alkudozni vagy mosolyogni miniszoknyaban :-))

 

 

 

Előzmény: tia1971 (6487)
gabcsi83 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 6493

Sziasztok Montenegro rajongók!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Június 23-án indulunk Szolnokról, úticél Budva autóval, de nem tudjuk, hogy milyen útvonalon menjünk.

Láttuk az útvonaltervezőben, hogy Szerbián át az út jóval rövidebb, de tartunk kissé tőle, mert az ország ismeretlen számunkra (rendőrők, benzinkutak, utak állapota...), plusz Koszovó is fűszerezi a történetet.

Bosznián át már mentünk Dubrovnikba, így arról az utat már viszonylag ismerjük, ott nem volt rossz tapasztalatunk.

Ti mit javasoltok? Melyik úttal járnánk jobban?

Esetleg ha vki mostanában járt arrafelé Szerbián keresztül, megoszthatná a véleményét? Nagyon megköszönném!

dzsimi111 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 6491
ha jobbat talál valaki irjon!!
Előzmény: dzsimi111 (6490)
dzsimi111 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 6490

hali.

 

itt is van felsorolva pár utvonal:http://www.montenegro-nyar.com/

 

ezen meg átt tudod tervezni(ird de start-cél és a térképre rajzolt vonalat eltudod huzni a szimpatikus városra .nagyon profi):http://maps.yahoo.com/broadband

 

jo nézelödést+ utat!!

Előzmény: Törölt nick (6489)
zoli1979 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 6488
haaaaa... tudom, miről beszélsz, az aztán az extrém szakasz. Főleg éjszaka. :)
Egyébként - hivatkozva egy ismerősömre, aki állítólag végigment rajta másfél hónapja - kész és profi.
Nekem legalábbis ezt mondta, te meg majd meglátod, hogy igaz-e. :)
Előzmény: újút (6484)
tia1971 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 6487
 igen légyszives ha van rá lehetőséged
Előzmény: moon. (6482)
H_G Creative Commons License 2008.06.09 0 0 6486
Van horvát Vranac is, hiszen a határokat nem a borvidékekre való tekintettel húzzák, és többnyire finom az is, de az árkülönbség óriási -- a horvátoknál 50-60 kuna között húzódik az ihatóság alsó határa, CG-ben már 2 euróért ihatót kapsz, 4-ért kifejezetten jót.

halacs Creative Commons License 2008.06.09 0 0 6485
A vranac montenegrói, és a bort kedvelők szerint nagyon finom. :-)
A lozovacát, a szőlőpálinkát sem szabad kihagyni.
Borügyben itt is körbenézhetsz.
Előzmény: Törölt nick (6471)
újút Creative Commons License 2008.06.09 0 0 6484
Hahó,Extrém utakat kedvelők!
Amennyiben az utóbbi hetekben használta valaki a Hum-Scepan Polje határátkelőt,kérem,tájékoztasson a hírhedt Brod-Scepan P. 20 km-es szakasz állapotáról!Igaz,hogy már végig aszfaltos?
Nem szeretném kihagyni a Piva-kanyont,a Piva-monostort,az Ostrog sziklakolostort.
És természetesen szeretném élvezni Niksicben a "sörgyári capricciot".
Előre is köszönöm.
moon. Creative Commons License 2008.06.09 0 0 6483

 

A mai pobjeda-bol.

moon. Creative Commons License 2008.06.09 0 0 6482
az Ujvidek-Sabac-Valjevo-Pozega-Uzice utvonalat irjam le?
Előzmény: tia1971 (6469)
moncsa03 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 6481
A híd vége felé lesz egy tábla Cacak irányába, jobbra le, nagyon kell figyelni, mi ötből kétszer továbbmentünk!:(( Visz a tömeg. Ami szivatós, hogy meglátod a táblát és rögtön le kell térni!:)) 
Előzmény: tia1971 (6455)
moncsa03 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 6480

Hali!

Mi 5 éven keresztül utaztunk az Adria Tours-szal, sok vendéget is vittünk ezért utoljára kaptunk egy kis kedvezményt is. Idén már nem velük utazunk, mert tavaly történt egy kis "nézeteltérés". Bár már nincs is szükségünk irodára. A szegedi irodában mindenki kedves, nekem a kintiekkel akadt egy kis problémám.:((

Amúgy ha bármilyen gondja akad valakinek ők a tivati irodában szivesen segítenek, bár angolul meg szerbül beszélnek inkább. Fakultatív kirándulást is szerveznek.

Bár ha az ember "maga ura" akkor szerintem olcsóbban kijön a szállás meg a kirándulások is.

Amúgy Ti merre akartok menni az Adriával?

Előzmény: lhakhang (6431)
Hümi Creative Commons License 2008.06.08 0 0 6478
Javaslom, hogy ITT olvasgassál...
Előzmény: Törölt nick (6471)
tengeres Creative Commons License 2008.06.08 0 0 6477
tengeres Creative Commons License 2008.06.08 0 0 6476

Örülök, mert a tenger szépen melegszik.
passager Creative Commons License 2008.06.08 0 0 6475
Sonkát és mézet illetően egyetértek, csak egy példát akartam írni. Vörösbort illetően a villányival elfogult vagyok, de ez pofa kérdése.
Előzmény: H_G (6453)
Amari bp Creative Commons License 2008.06.08 0 0 6474
Előzmény: Amari bp (6473)
Amari bp Creative Commons License 2008.06.08 0 0 6473
Szerintem, nincs ott annyi útvonak, keresztbe-kasul, hogy választani lehet:)
Előzmény: tia1971 (6470)
photograph Creative Commons License 2008.06.08 0 0 6472
Sziasztok!
Van valakinek esetleg friss tapasztalata arról, hogy a montenegrói határon mennyire veszik komolyan azt, hogy nem szabad élelmiszert bevinni?Eddig mi mindig a saját kajánkat, üdítőitalunkat vittük és sohasem vettünk ott a kenyéren kívül semmit, így olcsón kijött a nyaralás.Komolyan ellenőrzik a csomagtartókat?
tia1971 Creative Commons License 2008.06.08 0 0 6470
Járt-e valaki a Podgorica-Cetinje-Kotori utvonalon,ahogy néztem nagyon szép lehet csak kár hogy mire oda érünk már elég fáradtak vagyunk a vezetéstől.Úticél: Herceg Novi(Meljine)
tia1971 Creative Commons License 2008.06.08 0 0 6469

Köszönöm moon légy szivesirj bövebbenha van időd és kedved lehet hogy másnak is segitesz a leírásal.

Köszi előre is

Előzmény: moon. (6457)
Hannibalbarkas Creative Commons License 2008.06.08 0 0 6468
Dejszen én hamarébb visszajövök Nálad!:-)
Előzmény: Korben Dallas. Világjegy. (6464)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!