Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Teo papa Creative Commons License 2009.06.02 0 0 2044
Halihó

Szerintem bebuktad. Meg fognak vágni.

Teo >
Előzmény: Ronyman1 (2040)
nemethla Creative Commons License 2009.06.02 0 0 2043
Dühít. Ha lenne rendszeres ellenőrzés (rendőri, mert a pályások semmit nem érnek), akkor ő sem kockáztatna. Ha tudom, hogy van kinn motoros pl, tuti telefonálok. :)))
Előzmény: Törölt nick (2042)
nemethla Creative Commons License 2009.06.02 0 0 2041

Ma reggel (inkább kilenc körül) jöttem befelé az M3-ason. Egyszercsak utolértem egy kis Nissan Micrat, aminek a hátsó rendszámtáblájának a bal felét kartonpapír takarta. Első tábla nem is volt rajta...A Szerencs u-nál félreállt, levette a kartont és jött tovább a városba. Lefotóztam, így én tudom a teljes rendszámát.

- Magyarázat:Két ízben fizettem már ki 17 ezer ft bírságot, az egyikért abszolút nem tartom magam hibásnak, ti a február 3-án vett 30 napos matricának tudott ragacson csak a felragasztott matricán, nem a hátoldalon volt feltüntetve bolhányi betűkkel, hogy megváltozott az érvénytartama és nem 30 napra, hanem a tárgyhó azonos napjáig érvényes. No, én meg márc 7-én vettem a következőt -

A sunyi anyuciját az ilyennek, aki azt a havi pár ezer forintot így spórolja meg. ...

Ronyman1 Creative Commons License 2009.06.02 0 0 2040
Csütörtök hajnali fél 4 kor vettem egy autópálya matricát. Elmentem vele Siófokra(sajna nem nyaralni) és vasárnap este visszaindultam Miskolcra. Visszafelé viszont a szakadó eső miatt nem tudtam jol jönni, így kb. 1 órával túlléptem a matrica érvényességi idejét. Azaz nem május 31. 23:59:59 kor hajtottam le az autópályáról, hanem jún.1. hajnali 1 óra körül a Miskolc déli lehajtónál. Meg sem fordult a fejemben, hogy lejár a matrica érvényességi ideje,inkább azzal törődtem, hogy lássak valamit az esőben.

Nem szeretnék bírságot fizetni, ezért kérdezném tőletek, hogy van-e ilyenkor valami türelmi idő, illetve az is, hogy ilyenkor éjszaka működnek-e ezek a leolvasó készülékek. Kb 100-120km-re lehettem Miskolctól mikor letelt az érvényességi idő!

nagypapi51 Creative Commons License 2009.05.27 0 0 2039
Délelőtt hallottam egy riportot az FKF Zrt új igazgatójával, a tgk. behajtási engedélyek ellenőrzése kapcsán: az ellenőrzött járművek 70%-a engedély nélkül hajt be a zónákba.
nagypapi51 Creative Commons License 2009.05.26 0 0 2038
Nem hinném, hogy bizonyos embertípus számára létezik olyan ideális társadalom, ahol ugyanolyan lelkesen teljesíti a kötelezettségeit, mint ahogy szereti hangoztatni a jogait. :(
Előzmény: Veszpremi (2036)
Veszpremi Creative Commons License 2009.05.26 0 0 2036
Ideológia persze mindenhez van! Pár százezer ember tart el sokmillió csalót. Olvasni is undorító ezeket a dumákat, kifogás mindig van, bármilyen olcsó v. drága valami, bármennyire kevés v. sok adót kell fizetni.
Előzmény: Törölt nick (2035)
nagypapi51 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 2034

Szerencsére nincs. Ezek szabad országok...

???

Annyira nem vagy fiatal (bocs), emlékezhetsz, nálunk is volt matricás korszak,

ad hoc ellenőrzéssel.

Idehaza akkor jöttek rá, hogy vmi nem stimmel, amikor végeztek egy átfogó autópálya forgalomszámlálást, és az eredményt összevetették a matricát vásárlók számával, ill. a befolyt bevétellel. Szlovákia és Csehország még ez előtt áll, úgy is mint szabad országok. A régebbi szomszédos demokráciákról nem beszélnék, (A, D) ott a fejekben rend van. A magyarok egy része akkor sem venne matricát, ha tizedannyiba kerülne. (az árakat most hagyjuk, mert nem az volt a téma)

 

Előzmény: taormina1 (2032)
fewfewe Creative Commons License 2009.05.15 0 0 2033
a cseheknel, szlovakoknal semmifele matrica vagy sebessegellenorzo kamera nincs.. mivel drezdaban lakom, ezeken az orszagokon kell mindig keresztul mennem, a matrica ellenorzes vagy a hataron, vagy az ut szelerol, most figyeljetek TAVCSOVEL tortenik, esetleg a palyn portyazo rendorok is kiszedhetnek, en rajta szoktam hagyni a regi matricat, h alatjak hogy van rajta, nem szednek ki, mert leolvasni az ervenyesseget ugysem tudjak :-))
ha elkapnak, kedv fuggo a buntetes, buntettek mar 20 ezerre, de 3ezerre is (Atszamitva, forintban)
Előzmény: taormina1 (2032)
taormina1 Creative Commons License 2009.05.15 0 0 2032
Szerencsére nincs. Ezek szabad országok. Mindig megkönnyebbülök, ha sikerül átlépnem a magyar határt (kifele)
Bár az utóbbi idöben egyre jobban tele van kamerázva itt is minden, hogy a frász töri ki az embert, és még az orrát se meri túrni.
Előzmény: _calibra_ (2031)
_calibra_ Creative Commons License 2009.05.15 0 0 2031
Sziasztok!

Én úgy jártam, hogy vettem Szlovák és Cseh matricát is: 1 heteset mindkét országra még a magyar határon kifelé. Aztán mikor jöttem haza, már éjjel volt, és pont lejárt mindkettő matrica 1 hetes érvényessége, pont azon az éjjelen, de csak pár órával... Az volt a gond, hogy kifelé nem tudtam 1 havit venni, mert a magyar határnál csak 1 hetesük volt.

Aztán arra a pár órára már nem vettem újabb egy hetes matricákat...

Kérdésem az lenne, hogy ha nem állítottak meg egyik országban sem, akkor vajon vannak ellenőrző kamerák valamelyik országban (Cseh és Szlovák) ?

Viszont amikor vettem a matricát, én úgy emléxem, hogy nem kérte el az árusító hölgy a rendszámomat, tehát elvileg nem kerültem be semmilyen online rendszerbe, tehát hiába lett volna kamera, rendszám alapján nem mentek volna semmire. Tehát valószínűleg nem működik egyik országban sem online figyelő rendszer, csak ha megállítanak akkor lehet baj.

Mondjuk a Szlovákoknál tényleg nincs, az itt kiderült, mert visszaolvastam, de a Cseheknél sincs online cucc?

Köszi!
Teo papa Creative Commons License 2009.05.14 0 0 2030
Höhö

Hol itt az ellentmondás? Szombat este nyolckor vett matrica: 1. szombat, 2. vasárnap, 3. hétfő, 4. kedd .. éjfél :o))
Amúgy meg este nyolckor is lehet úgy venni, hogy éjféltől legyen érvényes ;-)

Teo >
Előzmény: fewfewe (2026)
fewfewe Creative Commons License 2009.05.14 0 0 2028
ezt en ertem, de megbuntetnek szerinted ha kicsuszok mondjuk fel oraval es elkap egy kamera?
Előzmény: Törölt nick (2027)
fewfewe Creative Commons License 2009.05.14 0 0 2026
igy van, igy azt az egy orat mar vard ki :-DD
bar nem tudom, ha 23:00kor veszed, nem "kerekitenek"-e, de en vettem mar este 8 orakor matricat szombaton, es kedd ejfelig volt ervenyes!
egyebkent erdekelne az is, hogy mi van ha 23:00kor elindulok a 4.napon budapestrol, megerkezem ugye fel 1 korul hegyeshalomra... megbuntetnek?
Előzmény: Törölt nick (2024)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.13 0 0 2024
Sziasztok!

nem tudom hogy pontosan jól értem -e ezt a 4 napos,nem 4 napos vitát.

Én úgy tuom hogy itt az a lényeg ,hogyha mondjuk a 4 napos autópálya matricát megveszem hétfő este 23:00 kor,akkor ez nem a megvételtől számított 4x 24 óráig fog tartani, hanem csütörtök 24 óráig (másképp fogalmazva délután 12 óráig)

Teo papa Creative Commons License 2009.04.22 0 0 2023
Hát ja

Amiről szó van, az valóban érthető és védhető. Meg ilyenkor jön rá az "egyszeri" ember, hogy mennyi mindenre nem gondolt.

Teo >
Előzmény: szirt (2022)
szirt Creative Commons License 2009.04.22 0 0 2022
Mi bajunk az autópálya-matricával? Az illetékes válaszol

Témát érinti, többé kevésbé érthető, védhető magyarázatokkal.
Teo papa Creative Commons License 2009.04.17 0 0 2021
Simán elképzelhető szerintem
Előzmény: nagypapi51 (2016)
Teo papa Creative Commons License 2009.04.17 0 0 2020
Világos

Ha belegondolsz, mi a máknak kéne a drágábbik rendszert választani, hisz ezzel a módszerrel egy kicsit emberbarátabb a rendszer. Pénzben pedig nem hiszem, hogy olyan nagyon jelentős azoknak a száma, akik elfelejtés után még aznap pótolják a mulasztásukat

Teo >
Előzmény: Veszpremi (2013)
nagypapi51 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 2019

...én nem tudok elképzelni direkt meghagyott kiskaput.

Miért? Az ÁAK gondolkozhat úgy,  hogy mindegy, mikor veszed meg a matricát, a lényeg, hogy megvedd.

Előzmény: Törölt nick (2017)
Veszpremi Creative Commons License 2009.04.17 0 0 2018
Szerintem ez egy teljesen normális "kiskapu" lenne, a szándékát én tudnám díjazni, nemúgy egyéb kiskapukét.
Előzmény: nagypapi51 (2016)
nagypapi51 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 2016
Ennek a 'félagyúságnak' egyelőre csak örülhetnek azok, akik utólag vesznek matricát. Lehet, hogy szándékos kiskapu?
Előzmény: Veszpremi (2015)
Veszpremi Creative Commons License 2009.04.17 0 0 2015
Egyáltalán nem nagy, de hasonló dolgokra sokszor nem is gondolnak, mikor egy rendszert terveznek. Mert félagyúak :)
Előzmény: Törölt nick (2014)
Veszpremi Creative Commons License 2009.04.17 0 0 2013
Ez mindössze attól függ, hogy az informatikai rendszerben a lekérdezés hogyan van megírva, ill. milyen adatok vannak ott letárolva. Nyilván le lehet azt is kérdezni, hogy valakinek az adott napon volt-e matrincája, de azt is le lehet kérdezni, hogy az ellenőrzés pillanatában volt-e matrickája, csak ehhez a vásárlás pontos időpontját is nyilván kell tartani, az utóbbi nyilván egy "drágább" lekérdezés. Az igazságot nem tudni, mert beszélnek ilyent is, meg olyant is. Én asszem az első a valóság, azaz a gyengébbik.
Előzmény: Teo papa (2012)
Teo papa Creative Commons License 2009.04.17 0 0 2012
Miért?

Lehet, hogy nap végén megnézik, hogy kinek nem volt matricája. Akinek volt (mindegy, hogy a matricát mikor vette), az kipipálva :-)

Teo >
Előzmény: Törölt nick (2011)
Teo papa Creative Commons License 2009.04.16 0 0 2010
Halihó

Igen, segít. Sokszor vettek a kollégáim már utólag matricát, egyszer - vagy tán kétszer is - én is. Sosem kaptunk büntetést érte.

Teo >
Előzmény: mushotoku (2008)
nagypapi51 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 2009

Ehhez nem tudok hozzászólni, próbáld ki!

Hol történt?

Előzmény: mushotoku (2008)
mushotoku Creative Commons License 2009.04.16 0 0 2008
sziasztok,

most kaptam egy pótdíjfelszólítást az AAK-tól, jogosan (bebénáztam egy körforgalmat, és a pályán találtam magam :)). A jövőre nézve kérdezem, hogy segít ilyen esetben, ha még aznap veszek egy 4 napos matricát? A vélemények megoszlanak, az AAK telefonos diszpécsere szerint nem (!), a kollégáim váltig állítják, hogy mindig ezt teszik és sose fizettek még.

köszi!
V.Gy. Creative Commons License 2009.03.31 0 0 2007
M7-es autópálya 28+100 km szelvényében lévő rendszámfelismerő kamerákat, illetve azok tartozékait rongálta meg ismeretlen tettes. A kár kb. félmillió forint.

police.hu
szirt Creative Commons License 2009.03.26 0 0 2005
Sugárzásmérő?
Előzmény: fewfewe (2004)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!