Keresés

Részletes keresés

Lalo Creative Commons License 2007.02.17 0 0 2939
Kedves JLA!

Egy kis tájékozatlanságot tükröz reakciód előző hozzászólásoddal kapcsolatos megjegyzésemre:

>>>...a másik oldalról ritkán hangzik el ilyen korrekt nyilatkozat...

>> Ez viszont már a Te irodalmi munkásságod része...

> Köszönöm Mester a biztató szavakat... :)

Akkor megmagyarázom:

Annak idején Antall József elhatárolódását Csurka István nézeteitől azzal a formulával oldotta meg, hogy azok az igazságtalan és elfogadhatatlan kijelentések csupán Csurka "irodalmi munkásságának részei".

Azóta ez szállóigévé vált, és ezzel szokás udvariasan helyreigazítani azoknak a torzító kijelentéseit, akiket nem akarunk megbántani.

Másrészről pedig eléggé stílustalan éppen ebben a topicban más kontextusban használni a "Mester" szót. Írhattál volna "Maestró"-t vagy "Művész úr"-t is, ha már ilyesmire fanyalodtál...
Előzmény: JLA (2938)
JLA Creative Commons License 2007.02.16 0 0 2938
"Ez viszont már a Te irodalmi munkásságod része..."

Köszönöm Mester a biztató szavakat... :)

Előzmény: Lalo (2937)
Lalo Creative Commons License 2007.02.16 0 0 2937
Kedves JLA!

Azt írod:

"Szóval kár eljátszani a sértődött lovagot..."

Szerintem nem ez a helyzet. Arról lehet szó, hogy firtos még nem annyira tájékozott, hogy egy gyorsan pergő interjúban, az újra meghallgatás lehetősége nélkül mindent pontosan beazonosíthasson. Én inkább megköszönöm neki, hogy beszámolt nekünk a műsorról, az interjúról, amit egyébként nem láttunk. Arra nem lehetett előre számítani, hogy ki fog kerülni az Internetre.

"...a másik oldalról ritkán hangzik el ilyen korrekt nyilatkozat..."

Ez viszont már a Te irodalmi munkásságod része...
Előzmény: JLA (2935)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.16 0 0 2936
Szerintem egész egyszerűen mindenki végezze a munkáját a maga elvei és belátása szerint, azok között a keretek között, amelyek számára relevánsak. Sokkal hasznosabb, mint azt figyelgetni, hogy a másik mit csinál.
Előzmény: JLA (2935)
JLA Creative Commons License 2007.02.16 0 0 2935
Megnéztem, tényleg teljesen korrekt nyilatkozat volt. Természetes, hogy ő elsősorban a reguláris irányzatról beszél, de az, hogy a másik irányzatról egy szó sem hangzott el, egyszerűen nem igaz. Több helyen is megemlítette, a létszámadatoknál, a Biblia használatánál, az Istenhitnél... Szóval kár eljátszani a sértődött lovagot, a másik oldalról ritkán hangzik el ilyen korrekt nyilatkozat...
Előzmény: firtos (2931)
Lalo Creative Commons License 2007.02.15 0 0 2934
Az MTV weblapján fent van a műsor, meg lehet hallgatni, nézni:

http://www.mtv.hu/cikk.php?id=181991

Jászberényi teljesen korrekt módon beszélt a két irányzatról, természetesen a sajátját emelte ki, ezt nem lehet felróni neki.



Előzmény: firtos (2933)
firtos Creative Commons License 2007.02.07 0 0 2933
Összesen kb 10 perc volt, felvezetéssel együtt max negyed óra. A felvezetésben képeket vágtak be W. Kirk MacNulty : A szabadkőművesség című könyvből. Részleteket olvastak fel az Andersoni alkotmányból, főleg arra kitérve hogy ki lehet tagja a Rendnek. Gyakorlatilag az lett kiemelve hogy csak 24 évet betöltött jó hírnevű férfiak léphetnek csak be. A beszélgetésben arra tértek ki, hogy a magyar szabadkőművesség mikor alakult ki, mikor alakultak ki a szervezeti keretei és az első páholy. Szó volt arról, hogy néhányan az ismertebb tagok pl. Kazinczy tevékenysége alapján ítélik meg a munkájukat de az ún "csendes többség" nem ilyen tevékenységet folytat, azaz nem politikai tevékenységet. Kérdésre válaszolva mondta el hogy nagyjából 400 tagot számlálnak összesen (ez nem pontos adat mert trészletesebben mondta el és nekem a saját összesítésem maradt meg és nem vagyok matekzseni, de nagyságrendileg ennyi volt) Utoljára arról volt szó, hogy a névsor nem nyilvános, csak a nagymesterek neve, mivel mint bejegyezett szervezet az ő nevük alatt fut. A testvérek nem hozhatják nyilvánosságra a testvéreik nevét, csak magáról nyilatkozhat hogy ő az. Maximum valakinek a halála után lehet nyilvánosságra hozni, hogy szabadkőműves volt. Arról abszolút nem esett szó hogy milyen tevékenységet folytatnak mostanában, vagy hogy nemcsak a szimbóikus szabadkőművesség vonala létezik.
Ha ezt egy teljesen tájékozatlan hallja érdekes lehetett neki, de alapvetően nem hiszem hogy ez alapján méllyebben elkezdene érdeklődni a szabadkőművesség iránt.
Illusztráció az elején volt amit már írtam, és a végén volt egy régebbi adásból egy bevágás mely egy-két szimbólumra tért csak ki.
(egyébként én is csak azért láttam mert a ritka szabadnapjaim egyikén volt a műsor)
Előzmény: Lalo (2932)
Lalo Creative Commons License 2007.02.07 0 0 2932
Kedves firtos!


Hogyan volt felvezetve, miről esett szó, mennyi időt szántak rá? Mennyire lehetett érthető egy tájékozatlan számára? Mutattak-e könyveket, egyebeket?


(Végre valaki aki látta. Én sajnos akkor épp dolgoztam.)

Előzmény: firtos (2931)
firtos Creative Commons License 2007.02.07 0 0 2931
T. Lalo!

Egy szó nem hangoztt el arról, hogy Magyarországon van más szabadkőművesség is. Az interjú összképe az volt, hogy csak ők léteznek
Előzmény: Lalo (2929)
Kolima Creative Commons License 2007.02.07 0 0 2930
...mire odakapcsoltam (mint általában az lenni szokott, amikor meg akarok nézni valamit ami érdekel) már pont másról beszéltek! :( Így nem tudom a választ sem...
Előzmény: Lalo (2929)
Lalo Creative Commons License 2007.02.07 0 0 2929
Na, milyen volt?

Mit mondott Jászberényi, van a szimbolikusokon kívül is szabadkőművesség Magyarországon?

Előzmény: Kolima (2928)
Kolima Creative Commons License 2007.02.05 0 0 2928
T.Lalo!

De jó, hogy szóltál... kár, hogy pont tönkrement a videóm, különben felvettem volna.

Üdv!
Előzmény: Lalo (2927)
Lalo Creative Commons License 2007.02.05 0 0 2927
Hétfőn, azaz holnap az m2-őn 16:30-tól a Válaszd a tudást! c. műsorban Jászberényi József főmester a magyar szabadkőművességről beszél.
Lalo Creative Commons License 2007.02.01 0 0 2926
Kedves Kolima!

Rahmanyinovról és Csajkovszkijról semmi szabadkőművességükre utaló információm nincs. Még az összeesküvéselméletek kiötlői és terjesztői sem hozták hírbe őket.

De azért nagyon jó zeneszerzők!

Egyébként az orosz szabadkőműveséggel is foglalkozik "Az okkult az orosz és a szovjet kultúrában" című könyv, amelynek Szőke Katalin írta recenziójában nem fordul elő e két zeneszerző - pedig a talán kevésbé ismert Vjacseszlav Ivanov, Valerij Brjuszov és Andrej Belij neve szabadkőművesként megemlítődik.
Előzmény: Kolima (2925)
Kolima Creative Commons License 2007.02.01 0 0 2925
T.Lalo!

Köszönöm az infókat. Meglepő, mennyi zeneszerző volt szabadkőműves. Na és mi a helyzet Rachmaninovval és Tchaikovskyval? Róluk tudsz valamit? Válaszod előre is köszönöm...

Üdv:Kolima
Előzmény: Lalo (2924)
Lalo Creative Commons License 2007.01.31 0 0 2924
Kedves Kolima!

Azt írod:

"Ha jól tudom, Beethoven is szabadkőműves volt igaz? "

Jól tudod. Bár éppen Beethovennel kapcsolatban nem maradtak fenn szabadkőműves iratok a felvételével és páholylátogatásával kapcsolatban. Viszont komponált zenét páholyok számára (Maurerfragen, Der Freye Mann) és leveleiben, ajánlásaiban szabadkőműves megfogalmazásokat használt.

Páholy iratok alapján kétségtelenül szabadkőművesek voltak viszont a következő zeneszerzők:

Mozart, Haydn, Liszt, Sibelius, Johann Christian Bach, Rouget de Lisle, Souza, Grofe, George Cohan, Irving Berlin, Gilbert és Sullivan, Boildieu, Lortzing, Loewe.

Egyes források szerint szintén szabadkőműves volt Berlioz, Brahms, Gershwin, Meyerbeer, Paganini, Schubert és Verdi is.

Előzmény: Kolima (2923)
Kolima Creative Commons License 2007.01.31 0 0 2923
Ha jól tudom, Beethoven is szabadkőműves volt igaz? Vagy egy másik zeneszerzőre emlékszem? Javíts ki ha tévedek :)
Előzmény: Lalo (2922)
Lalo Creative Commons License 2007.01.30 0 0 2922
Egy újabb újdonság Mozartról:

Maynard Solomon: Mozart

Maynard Solomon: Mozart

Egy egész fejezet foglalkozik Mozart s a kor szabadkőművességével, a bécsi illuminátusokkal, köztük Born Ignáccal, stb.

S egy ismertető öt újabb Mozart könyvről:

http://www.ujkonyvpiac.hu/cikkek.asp?id=2076

Előzmény: Törölt nick (2641)
Kolima Creative Commons License 2007.01.21 0 0 2921
Érdekes volt a film, én is láttam a minap. Az volt számomra a korrekt a filmben, hogy mindkét oldalról megközelítették a témát, s a végén szépen elmondták, hogy szó szincs összeesküvésről.
Egyébként ha az ember figyelmesen végigolvassa az összeesküvéselméleteket, olyan bődületes ellentmondásokat talál benne, hogy nem tudja megállni mosolygás nélkül.
Előzmény: Bigskorpio (2918)
Lalo Creative Commons License 2007.01.21 0 0 2920
Mint az "Angyalok, démonok, titkos társaságok" című film weblapjáról kiderül, a film "Based on Dan Burstein and Arne de Keikzer's book, Secrets of Angels and Demons...".

A könyv tavaly magyarul is megjelent, Burstein, Dan - Keijzer, Arne de - szerk.: Az Angyalok és démonok titkai címmel, s a <a href="http://www.bookline.hu/control/producthome?id=45047&type=22" target="_blank">Bookline-on 15% kedvezménnyel</a> megvásárolható.

Burstein különböző társszerzőkkel egy egész "Secrets" sorozatot jegyez:

"Secrets of Angels and Demons",

"Secrets of the Code",

"Secrets of the Widow’s Son",

"Secrets of Mary Magdalene".

Ezek közül "A Da Vinci-kód"-dal foglalkozó "A kód titkai" szintén megjelent magyarul és kapható a Bookline-on 15% kedvezménnyel.

"Az özvegy fia titkai" még nem jelent meg magyarul, pedig igazi bravúrdarab lehet, hiszen Dan Brown most íródó, még nem megjelent "The Solomon key" (Salamon kulcs) című, a szabadkőművességgel foglalkozó regényének feltételezett tematikája alapján készült. Majd meglátjuk, milyen sikerrel jósolta meg Dan Brown eszejárását...
Előzmény: Lalo (2919)
Lalo Creative Commons License 2007.01.19 0 0 2919

Az "Angyalok, démonok, titkos társaságok" című film weblapja a következő:

 

http://www.angelsdemonsmasons.com/

 

ahol egy 3 és fél perces trailert lehet megnézni online.

 

A teljes film a BitTorrent-en megtalálható, s ha valakinek van torrent kliense (pl. http://www.utorrent.com/) és 4.438 GB szabad tárterülete valamint szélessávú Internet hozzáférese, akkor letöltheti a következő címről:

 

http://www.torrentz.com/8804743d863d114139b82e7e881d5a4cff65026b

 

 

Előzmény: Lalo (2917)
Bigskorpio Creative Commons License 2007.01.18 0 0 2918

  A filmben elhangzottak teljesen egybe csengtek az ezen a fórumon olvasott dolgokkal. Ez csak egy dolgot jelenthet: itt világméretű összeesküvés van! ))

  Sok újdonságot nem tudtam meg, ezek az ismereteim már megvoltak innen a fórumról. De legalább egy olyan ismeretterjesztő filmet láttam, ami ismeret terjesztésre törekedett. Ritka az ilyen.

  BS

Lalo Creative Commons License 2007.01.16 0 0 2917
Spectrum TV program:

Angyalok, démonok, titkos társaságok
2005, AUSTRALIA


A kétrészes dokumentumfilm-sorozat Dan Brown híres thillerét, az Angyalok és démonok című regényét használja fel alapul, illetve a könyv által felvetett témákat járja körül. Ez esetben azonban nem a fantáziára, hanem a történelmi tényekre helyeződik a hangsúly. Neves szakértők beszélnek a titkos társaságok működéséről, arról, hogy létezett-e és ha igen, milyen módon létezett kapcsolat az Illuminátusok és a szabadköműves páholyok között; hogy Galilei és Bernini valóban tagja lehetett-e egy ilyen társaságnak, de leginkább arról, hogy milyen eszmei irányzatok léteztek és hatottak a XVI.- XVII. századi Rómában.

EPIZÓDOK ÉS MŰSORINFORMÁCIÓ


Angyalok, démonok, titkos társaságok #01

01.10. 19:40 | 01.12. 12:30 | 01.15. 08:05


Angyalok, démonok, titkos társaságok #02

01.17. 19:45 | 01.19. 12:30 | 01.22. 08:10
Előzmény: Bigskorpio (2916)
Bigskorpio Creative Commons License 2007.01.16 0 0 2916
Üdv!

A múlt szerdán volt egy film a Spektrumon: Angyalok, démonok, titkos társaságok címmel. Végig (azt hiszem) Dan Brown ugyanilyen című könyvével foglalkozott; vagyis az illuminátusokkal, merthogy a könyv összeesküvés-elméletének is ez az alapja. (Maga a film is cáfolja az elméletet és bizonyítani igyekszik hiteltelenségét.)

Csak a film utolsó mondataiban utaltak a szabadkőművességre, de nekem úgy tűnt, mintha a folytatásban akarnák a témát ismertetni. Az én műsor-újságom nem tünteti fel, hogy sorozatról lenne szó, de ezen a héten, ugyanabban az időben ugyanilyen című filmet vetítenek ott.

Nem valószínű, hogy valami korszakos nagy dolgok lesznek benne, ha a szk-gel foglalkozik is a film, de gondolom másokat is érdekel.

BS

Előzmény: agocsadam (2914)
Kolima Creative Commons License 2007.01.16 0 0 2915
Az általad belinkelt topik szórakoztatóan mókás. Bizony bizony Lucifer az oka mindennek, ő találta ki :) Egyáltalán, honnan tudja a sok okoska, hogy hogy a faszba irányítanak a szabadkőművesek? Benne vannak, hogy így tudják? Á! Ez akkora nagy marhaság már meg ne haragudj! Tudod, ez a Drábik is egy métely, mert csak a félelmet kelti az emberekben. És egyébként is, bűnbakot találni mindig lehet, és a szabadkőművesség pont jól jön az ilyen seggfejeknek! Ha valaki, egy kicsit is utánajár a dolgoknak, ha csak egy kicsit is belegondol reálisan, akkor rájöhet, hogy az ég egy adta világon semmi köze nincs a szk-seknek a politikához, meg az ilyen szar összeesküvéselméletekhez! Úgyhogy kezd már elegem lenni ezekből. Főleg, pedig hogy magam is szimpatizálok a szabadkőművességgel, szóval... Vannak még idióta emberek!
Előzmény: agocsadam (2914)
agocsadam Creative Commons License 2007.01.14 0 0 2914
Üdv mindenki.

az lenne a kérdésem, hogy van itt ez a behalt fórumtopic: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9104838 az illuminatiról. Nem tudom, volt e itt korábban wieshaupt-illuminati-beszivárgás vonalon valamilyen diskurzus, ha igen, cakkor csak egy hozzávetőleges hozzászólás számot reagáljatok, de ha nem, akkor most. Ti mit gondoltok az illuminatiusokrol, volt van ilyesmi, tényleg lefejezték belülről az szk-mozgalmat, és így tovább?

Továbbá drábik értékelése is érdekes lehetne, különösképp a mozgalmat belülről ismerőktől...

Köszi és előre.

a.
Lalo Creative Commons License 2007.01.08 0 0 2913

Az Árverezőház (1011 Budapest, Corvin tér 2. Tel/Fax: 2016694), 2007 január 11-én csütörtökön 17:00 órakor árverést tart.

A katalógusból:

 

75.
COMISSO, GIOVANNI
Velencei kémek.
Ford.: Szerb Antal és Pongrácz Alajos. Az előszó Szerb Antal munkája.
Bp., 1982. Helikon. 198 p. 1 sztl.lev.
Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.

 

800


263.
KŐHEGYI LAJOS DR.
Szabadkőműves-káté.
VIII. kiadás. Az "Árpád" páholy megbízásából írta: Dr. K. L. Kézirat szabadkőművesek számára. III. Mester-fok. Szabadkőműves rendszerek.
Szeged, 1917. "Árpád" páholy kiadása. 44 p.
Fűzve, kiadói kartonborítóban.

 

2800


274.
L. NAGY ZSUZSA
Szabadkőművesek.
16 képpel.
Bp., 1988. Akadémiai. 129 p. + képmelléklet.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.

 

1300


275.
L. NAGY ZSUZSA
Szabadkőművesség a XX. században.
Bp., 1977. Kossuth. 177 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.

 

1300

 

kiki.roller Creative Commons License 2007.01.04 0 0 2912
Kedves Mókusfarok!
Kiállásod karakán, valóban átlátsz a szitán! Köztünk a helyed!
;)
Előzmény: mókusfarok (2908)
JLA Creative Commons License 2007.01.03 0 0 2911
Szegénykém, tudok egy jó pszichológust, ő talán tudna segíteni... (de lehet, hogy ő is szabadkőműves...) :):):)
Előzmény: mókusfarok (2908)
Kolima Creative Commons License 2007.01.03 0 0 2910
Előzőekhez annyit, hogy pontosítsam mondanivalóm, mi rossz van a szabadkőművességben?! Egy szép, humánus eszme, és örülök, hogy vannak még olyan nemes lelkű emberek, mint a szk-sek. Ebben a rohanó világban, megnyugtató, hogy vannak, akiknek még jelent valamit az Ember. És ezek a szk-sek. Ezt fogadd el, s mások is fogadják el, és nem kell mindig bűnbakot keresni, mert ez már rögeszme...
Előzmény: Kolima (2909)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!