Keresés

Részletes keresés

Okusaba Creative Commons License 2009.08.30 0 0 43393
Bocs, miután kétszer elnyelte az éter, utána duplázva jelenítette meg.
Okusaba Creative Commons License 2009.08.30 0 0 43392
Szia

Jártam már szeptember végén - október elején Tunéziában és a két hét alatt egyszer volt borultabb az időjárás, és esett vagy 20 csepp eső. Egyébként jó időnk volt végig, nappal 28-30 fok, esténként kellett esetleg vékony hosszú felső, ha jobban fújt a szél. De az se mindig.
Előzmény: TKata76 (43387)
Okusaba Creative Commons License 2009.08.30 0 0 43391
Szia

Jártam már szeptember végén - október elején Tunéziában, és két hét alatt egyszer borultabb napunk amikor esett vagy 20 csepp eső. Végig jó időnk volt, meleg, napközben 28-30 fok. esténként esetleg egy vékony hosszú felső kellett, ha kicsit jobban fújt a szél.
Előzmény: TKata76 (43387)
tomtompo Creative Commons License 2009.08.30 0 0 43390
Ha megnyugtat valakit, augusztus közepén is volt részünk jótékony, hajnali záporokban, három alkalommal is.
Jól esett... :) A levegő hómérsékletének és kipárolgásunk felgyorsításának.
Előzmény: Törölt nick (43389)
bettus83 Creative Commons License 2009.08.30 0 0 43388
szia!mi is megkaptuk a tengerre néző szobát(itthon fizettük be).én is izgultam hogy azt kapunk e majd és jatt nélkül megkaptuk az Orientbe.gyönyörű volt a kilátás!!!
Előzmény: doris3 (43375)
TKata76 Creative Commons License 2009.08.30 0 0 43387

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy jön-e valaki szeptember 22-én az El Fell-be?

Ha valaki már volt így szeptember végén Tunéziába, az legyen szíves írja meg, hogy akkor milyen kint az időjárás, mert volt aki azt mondta, hogy akkor már nagyobb esély van az esőzésre. Remélem nem lesz igaza....

Köszi!

kiscsillagfeny Creative Commons License 2009.08.30 0 0 43386
Szia Doris:)

Mi tavaly csak 8 nap 7 éjre mentünk,de szerintem a Szaharatúrát semmi esetre se hagyjátok ki:)Fantasztikus volt és nagyon sok felejthetetlen élménnyel jöttünk onnan haza.Magyarok

Jó nyaralást:)
kovani Creative Commons License 2009.08.30 0 0 43385

Szia Doris!

Mi is a TUI-val voltunk és mi is itthon fizettük be a tengerre néző felárat, már nem emlékszem, mennyi volt, de nem vészes. Szép rendben meg is kaptuk a szobát, úgy, ahogy illik, eszembe sem jutott ezért a jatt most ebben az esetben.Mi a Riadhban voltunk viszont.Ne izgulj, a TUI korrekt/és tapasztalatom szerint nem is drága/. Üdv.: Kovani

Előzmény: doris3 (43375)
tomtompo Creative Commons License 2009.08.30 0 0 43384
Ha 10 napnál hosszabb időre mentek, 2 napos Szahara túra mindenképpen ajánlott.
És nagyon jó volt, tartalmas a Tunis (Sidibou,Karthago,Bazár,Bardo).
És egy bevásárlós Nabeul. Egyszer voltunk Hammametben, kétszer Yasmin Hammametben 16 és 19 között (egyszer a medinában, egyszer a kikötőben),
Előzmény: doris3 (43375)
tomtompo Creative Commons License 2009.08.30 0 0 43383
Szia Doris3!

1. Szerintem meg fogjátok kapni. Ha a szobaszám 1201-1204, 1301-1304, 22-vel vagy 23-al kezdődik majdbnem biztos, de nem emlékszem pontosan. Biztos, ha előtte megnézitek.
2. Mi is TUI-ztunk.
3. Béreltünk széfet, heti 10 dínárért. Hogy megéri-e, az később derül ki.
4. N. Zsófi volt a vezetőnk. Minden fakultatív programra meghív benneteket.
5. A medencénél ingyenes, a tengerparti viszonyokat nem ismerem, de úgy láttam, hogy ott is csak foglalni kell hat óra körül.
6. A part hínáros. Száraz és élő egyaránt.










































És csak a természet takarít.

7. Karthago Airlines. Öt perccel később indult és tiz perccel korábban érkezett.
Előzmény: doris3 (43375)
tomtompo Creative Commons License 2009.08.30 0 0 43382
És még Mária, az idegenvezető is tökéletesen beszéli a magyart, enyhe akcentussal, - aki szintén odavalósi.

De néhány szót tökéletes magyarsággal mond egy tunéziai animátor, nem beszélve a szlovák és lengyel animátorokról.

A TUI érvényesíteni tudja a tengerre néző árait. Én csak elbénáztam egy kicsit, de nem jártam rosszul. Sajnálom, ha ez másképp jött volna le.
Előzmény: Törölt nick (43381)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.30 0 0 43380
Nem akarlak kiábrándítani, de ha bárki valami csoda folytán találkozott is ott egy magyarul beszélő recepcióssal, akkor se vehetnéd tutira, hogy Te is belefutsz ugyanabba a személybe:)
Javaslom ahelyett, hogy próbálsz találni egy ilyen embert, azt az időt fordítsd inkább arra, hogy megtanulod azt az egy mondatod, amire szükséged lehet.
Előzmény: doris3 (43378)
kirgizke Creative Commons License 2009.08.30 0 0 43379
Igazán nem akarlak elkeseríteni, de a magyar (még mindig) nem világnyelv, így minimális az esélye, hogy bármelyik tunéziai hotelben kifogsz egy magyarul folyékonyan beszélő recepcióst. (a "szervusz vizibusztól" és hasonlóktól asszem ebben az esetben eltekinthetünk...)

Így jobban jársz, ha pl. angolul próbálkozol:

"A room with see-view on the top-floor, please"

Vagy vmi. hasonló...
Előzmény: doris3 (43378)
doris3 Creative Commons License 2009.08.30 0 0 43378
Szia!
Te is abban a Hotelben voltál? Mert ha igen akkor kérek csak infót ha nem akkor meg nem tudhatod hogy beszélnek e magyarul!
Köszi
Előzmény: Törölt nick (43377)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.30 0 0 43377
"Meg fogják érteni ha én magyarul azt mondom hogy legfelső emeleti tengerre néző szobát kérek?"

LOL:)))

Ha beszélnek magyarul, akkor minden bizonnyal:)
Előzmény: doris3 (43375)
doris3 Creative Commons License 2009.08.30 0 0 43376
Sziasztok!
Több alkalommal olvastam az oldalon hogy nem tudták mettől meddig tart az idei Ramadám:
Íme: 2009. augusztus 21 - szeptember 20.
doris3 Creative Commons License 2009.08.30 0 0 43375
Szia Tomtompo!
Köszönöm szépen a gyors választ!
Lenne még pár kérdésem hozzád!
1. Az az igazság hogy sem én sem a párom nem beszélünk egyik idegennyelven sem, meg tudjuk magunkat úgy is értetni? Mert mi az utazási irodánál tengerre néző szobát kértünk ugyan meg fizettünk is érte pluszba de akkor ez nem is olyan biztos hogy megkapjuk? Meg fogják érteni ha én magyarul azt mondom hogy legfelső emeleti tengerre néző szobát kérek? a kulcsot a recepciónál adják? vagy elkísérnek a szobáig és ott adják oda a kulcsot? ha nem tetszik akkor lebegtessem a pénzt vagy mikor lebegtessem:):)?
2. Mi a TUI utazási irodával megyünk. Ti is azzal voltatok?
3. Széfet bérelni kell vagy automatikusan jár? Ti béreltetek megéri vagy érdemes?
4. Milyen fakultatív programok vannak?Milyen fakultatív programra érdemes befizetni? Kb. mennyibe kerülnek?
5. Napágy a parton ill. medencénél is ingyenesek?
6. A parttal mi volt a gond piszkos vagy sokan voltak vagy hideg volt a tenger?
7. Melyik légitársasággal mentetek? Pontosan indult és érkezett?
Most ennyi jut eszembe hirtelen!
A válaszokat előre is köszönöm:)
Üdv Doris:)
Előzmény: tomtompo (43367)
tomtompo Creative Commons License 2009.08.29 0 0 43374
Ezzel én is így vagyok! Lehet, hogy ebbe bele kell törődni? :))
Előzmény: Mániákus (43373)
Mániákus Creative Commons License 2009.08.29 0 0 43373

Tulajdonképpen nem panaszkodok csak valamiért sosem értem a jelenjünk meg két órával előbb mint indulunk, mert semmi nem történik amit egy órában nem lehetne elintézni. De a tenger mindig megnyugtat.

M.

Előzmény: tomtompo (43371)
vajdaeni Creative Commons License 2009.08.29 0 0 43372
Szia Encsim!Köszönöm a segitséget!Sokmindenben segitettél:)!Kissé a repülőtöl félek,utaztam már,de rövidebb járaton...de elleszünk:).
Kedden indulunk...addig is izgulunk!
Mindenkinek jóóó nyaralást!
Majd jövök a beszámolóval:).
Előzmény: Encsim (43347)
tomtompo Creative Commons License 2009.08.29 0 0 43371
Előző nap délig becsomagolsz, majd alszol egy nagyot (segítséggel) (gyógyszer,mama, aki szintén csak gyógyszer, stb,)
Előzmény: Mániákus (43370)
Mániákus Creative Commons License 2009.08.29 0 0 43370

Szervusztok Utazók!

 

Van valaki aki tagja az álmatlanságban szenvedőknek szervezett hajnali háromra kell kimenni mert ötkor indul a repülő szeptember 5-én induló csoportnak? Mi biztosan nem fogunk lefeküdni sem, de nagyon várjuk már az indulást. Mi

Kantauraoui-ba megyünk, tudtuk róla valami hasznosat?

Mániákus

tomtompo Creative Commons License 2009.08.29 0 0 43369
Csak a hangulat kedvéért:
Két videót tettem fel a YouTube-ra, keressétek a
Paradis Palace Hammamet 2009 08 1
és a
Paradis Palace Hammamet 2009 08 2
címen
tomtompo Creative Commons License 2009.08.29 0 0 43368
Hát, igencsak bebetonozták!
Előzmény: Améz (43366)
tomtompo Creative Commons License 2009.08.29 0 0 43367
Szia Doris3!

A transzfer jó volt, csak egy kicsit hosszú, de klímás kisbuszban.
Szerintem nagyszerű hely! Igaz, tavaly is Tunéziában nyaraltunk és így már volt némi tapasztalatunk. A szobaválasztás, elhelyezés lehet problémás, de némi pénz juttatása, illetve kilátásba helyezése megoldhatja a problémát.
Este fél kilencig válthatsz pénzt egy külön, a széles folyosóról nyíló irodában.
Internet a recepciónál váltható. Fél óra 4 vagy 6 dínár.
A lényeg az, hogy, addig ne fogadd el a szobát, amíg nem láttad és nem vagy elégedett, és mondsz OK-t. Szobanézéskor hagyd a csomagjaitokat az előcsarnokban felügyelettel, vagy a lugagge roomban. Ha meg vagy elégedve, fizess baksist és ne igen próbálj változtatni. Lobogtasd a tizest vagy húszast.
Szerintem ne válassz földszinti vagy első emeletit, ha a főépületbe szól a vouchered.
Legfejlebb az étterem fölé. A bár fölött zajos még hajnali egykor is.
Az úgynevezett bungalóknál a medencéhez legközelebbit kell választani.
A tenger tökéletes látványa csak a főépület felső emeletéről élvezhető.
Ha bulizósak vagytok akkor mindegy, mert az van bőven.
Medence körüli nyugágy foglalás 06.30-tól. De egy Charles Bronson kinézésű bagninótól lehet kérni helyet. A tengerpartról sok infóm nincs, mert nemigen volt alkalmas fürdőzésre.
Étkezésre a beach restaurant-t csak akkor vettük igénybe, ha lusták voltunk átöltözni. Itt lehet fürdőruhában is étkezni. Itt szűkebb a választék, de sokszor különleges eledelek is felbukkantak (karamellizált mogyoró, ragyogóan elkészített tengeri herkentyű). A nagy étteremben több a süti és a gyümölcs és van kecske-, teve-, békahús is. Nagyon finom a hekk panírban, és saláták 5-10 féle. Ajánlom a ratatuille-t, ami a lecsónkhoz közelit. Ki kell próbálni mindkét levest is!
Reggelire a tojásomlett ízlett, + egy lángos mustárral. Próbáld ki! Pizzette, lángos mindig, mindenhol, minden mennyiségben. Az olasz tésztákat készítő ember mindenhol fölbukkant, meg kell kóstolni a termékeit, mert autentikusnak tűnik. (spárgával, spenóttal, tengeri herkentyővel, gambrélával, milánói, bolognai, stb).
Imádtuk a fánkot, a különböző ízesítésű pattogatott kukoricát és a lángost is, bár mi megsóztuk, a kitett kristálycukor helyett. Ragyogóak jam-k és lekvárok is.
A virsli is ehető, és a felvágott is jobb, mint a tavalyi szállodánkban, Sousseban.

Ha van még kérdésed, tedd fel mert szívesen válaszolok.
(Azért nem írok priviben, hogy mások is lássák, esetleg akik oda készülnek)
Kézcsók





Előzmény: doris3 (43365)
Améz Creative Commons License 2009.08.29 0 0 43366
Formaság, Ben Alit csak a halál váltja le:-)
Előzmény: y42 (43358)
doris3 Creative Commons License 2009.08.29 0 0 43365
Szia! Írnál nekem pár dolgot még a nyaralásodról a Paradis Palace Hotelról milyen tapasztalataid voltak és mire figyeljünk!Köszi:)Privát cím: kadar.erika@freemail.hu
Előzmény: tomtompo (43120)
Wendy. Creative Commons License 2009.08.29 0 0 43364
Bár úgy látom, nem írt túl részletes beszámolót.
Előzmény: Wendy. (43363)
Wendy. Creative Commons License 2009.08.29 0 0 43363
Szia!
Tomtompo volt ott az idén, olvasd vissza a hozzászólásait. Wendy
Előzmény: doris3 (43362)
doris3 Creative Commons License 2009.08.29 0 0 43362
Sziasztok!
Aki járt ezen a nyáron Paradis Palace nevű hotelben!Írna nekem pár infót a helyről!!!Mire érdemes oda figyelni? és hogy mit tapasztalt!!!
Köszi:)Szép napot mindenkinek:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!