Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

deps Creative Commons License 2011.06.13 0 0 53137

ne várd el légyszive, hogy itt mittudomén 39,5 sorban leírjuk/leírjam, hogy a minyonos élet hogy tevődik össze "minden érdekel" dolgot belevéve ;)

 

erre mondák, hogy nincs annyi söröd, hogy ezt ida vki leírja :D

 

najó, pár szóban röviden szavaidat kiforgatva(jónagy szemétláda módon)

 

szembe kell nézni, a nagy bürokráciával rendőr, portás(akinek mindíg tisztelegni kell....), targoncás, stb.

Külföldre induláskor előrébbvaló a személyi-útlevél-jogosítvány-utiokmányok-pénz "nagy ötös fogat"

 

Támadásokat kivédeni okos módon lehet, mégpedig az elkerülésével! olyan helyen megállás; spanifernek nincs értelme, mert belehalhatsz; visszaütni nemütünk, mert nem otthon vagyunk; stb

A gázaltatás úgy védhető ki, hogy olyan helyen áll meg az ember éjszakára ami nem elhagyatott(ahol a török is megáll, mert ők min 2-en vannak, s az egyik mindíg figyel), kivilágított, stb..... a fizetős helyeken akár lehúzott ablakkal is lehet aludni, lásd pölö hof-ok.

 

Nyugaton a rendőr ha nem csinálsz hülyeséget sosem állít meg! az olasz haragszik az előznitilosra(nemsok helyen van, azis azért van kinn, mert csak, OKkal), a franciarendőr se szereti a száguldozást(ott a fizetőkapuknál célszerű előtte elmenni, mert ha minnél messzeb mész el tőle tuti kivesz...), a német se szereti a tilosbaelőzést, sőt szereti a spanikat számolni, s zseret pihenőidőben/hétvégén parkoloba járőrözni és nézni ki mojol a kocsival(égőcsere munkának számít....)

Olyan szivatások mint ami itthon van olyannal csak középeurópában találkozol, lásd lengyel, szlovák, cseh. Korrupcióval tőlünk keletre.

 

Legfelszereltebb kamionok?????, biztos láttál már használt/újautó felhozatalt??? ahány márka annyi felszereltség :) persze itt is flottája válogatja.

Útvonaltervezés térképpel/navival együtt....

Baleset esetén az a teendő, ha te okoztad, akkor ne menj el!, ha viszon te akarod bejelenteni, akkor egyrészt tudj vmi emberi nyelvet, s ne kézzellábbal magyarázz a telefonba....(célszerű biztosítást kötnöd, nekem volt biztosításom plussz das)

 

Morál???? fúúúúúúúúúúúúúúúúúú, hát nyugatot is eláraszották a középeurópai söp*edékek, lásd sokhelyen nincs már az a legendaként aposztófált tolerancia! Németben egyszerűen nem dudálnak le, hanem rádhívják a rendőrt, déolaszban pl napoli környékén néha a 3 sávoson 4 en mennek egymás mellett, vagy a lehajtón 2 en mennek egymás mellett.....vagy még olaszban nincs olyan hogy "a nagyobbnak legyen könnyebb".  

Előzmény: arizona48 (53124)
Soltaire Creative Commons License 2011.06.13 0 0 53136

http://www.youtube.com/watch?v=NllDZVYwtik

 

Hajnali 3-kor hajrá Budapestre!

deps Creative Commons License 2011.06.13 0 0 53135

what is this??? tree or iron???? (perhaps i have got on tree, no timber.)

Előzmény: Törölt nick (53106)
deps Creative Commons License 2011.06.13 0 0 53134

tévében nemlátávnyos, amikor látod élőben, na az az infarktus közeli élmény.....

Előzmény: cicó (53126)
deps Creative Commons License 2011.06.13 0 0 53133

rudinál még a nagyponén lemaradt, mégpedi, hogy az eu3as scania-nal levonnak adblue fogyasztást :)

Előzmény: Gerob (53132)
Gerob Creative Commons License 2011.06.13 0 0 53132

Senki nem mondta, hogy mondjál fel és gyere hozzánk!

 

Ami nálatok tetszik nagyon, hogy adnak mindenféle tisztítószert, motorolajat nyugodtan tölthettek a kocsiba (nekem ehhez munkalapot kell csináltatnom, ha töltök a kannámba) és hasonló dolgok.

 

Horváth Rudinál meg ha jól tudom akár azért képesek levonni 5.000 ft-ot ha ferdén álltál be a halszálkába a telephelyen. Mindenhol megvannak az apró-cseprő hülyeségek, szerintem.

Előzmény: Törölt nick (53112)
semt Creative Commons License 2011.06.13 0 0 53131

Lehet, hogy már írtam, de én, ha ment a hűtő, óránként felébredtem vizelni. /hálistennek. :) /

Előzmény: husky610 (53118)
A6C4 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 53130

Ha majd lesz munkád a kollégáid majd kioktatnak, nincs értelme itt listába szedni ezeket a dolgokat. A végén még megijesztenénk!:)

Előzmény: arizona48 (53124)
husky610 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 53129

Én a Lidl nél minden nap hazajártam, de mégis mikor kipakoltam a fükéből majdnem teli volt a golf a cuccaimmal...

Előzmény: Gerob (53125)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.13 0 0 53128

Ugye Te is tudod,hogy ez egy könyvet megtöltene?Ezt így még nem írta le senki.

Más kérdés,hogy le fogja.

Azt javaslom,amit én csináltam.Visszaolvastam ezt a fórumot 2 évre visszamenőleg.1 hónapig tartott,de amiket leírtál,annak nagy része benne van.Ha nincs kedved ennyit,akkor válogasd ki Deps,Gerob,Lucifecó,nemÍROKmár,95xf írásait,azokból tanulhatsz a legtöbbet.Illetve olvasd el a Egy kamionos naplóját(guglizd be),a papírok beszerzéséről pedig Sephi blogjából tudsz meg a legtöbbet. 


Előzmény: arizona48 (53124)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.13 0 0 53127

Köszi!Volt már hetelős melóm,ott bejött a "lista".Szépen kinyomtatom vagy leírom,bepakolásnál pipálgatok,nem marad otthon semmit.

"Irodát" én is viszek magammal,tűzőgép,ilyesmi már a listán van.

Előzmény: Gerob (53125)
cicó Creative Commons License 2011.06.13 0 0 53126

Zone realityn éppen azt mutogatják ahogy szedik ki a kamionból a beduinokat.

Gerob Creative Commons License 2011.06.13 0 0 53125

Vigyél mindent!

 

Nekem kb. 4-5 hónap volt, mire minden utolsó hiányzó darabot összeszedtem. Legbosszantóbb az szokott lenni, mikor mondtam anyukámnak is, hogy kell mondjuk egy merítőkanál, ha pakolok figyeljen Ő is, nehogy itthon hagyjam. Aztán persze rendszeresen Mosonmagyaróvárra mentem vissza a kicsikocsimmal, Veszprémnél meg csaptam a homlokomra, hogy a kanál otthon maradt... :-))

 

Aztán nálam van irodai cucc (tűzőgép, hibajavító, kapocskiszedő, cellux), mert szeretem normálisan, rendesen összerakni a zsugát.

 

Meg lehet egy csomó cuccot feleslegesnek tartasz most, de mikor égetően nagy szükséged van rá, lehet majd évek múlva egyetlen egyszer és senki nem tud abban a pillanatban kölcsönözni, akkor vered a vállad, hogy milyen jó, hogy beraktam. :-)

Meg ha valakit Te tudsz kihúzni a csávából, utána általában nem győznek hálálkodni a kollégák.

 

Az élet apró örömei, minden másra ott a MasterCard! ;)

Előzmény: Törölt nick (53122)
arizona48 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 53124

Tisztelt leendő kamionos társaim!

 

Énis elkezdtem a szükséges engedélyek beszerzését, hogy kamionozni mehessek, a gondom csak az hogy mindent tanulok de egy valamit nem tanítanak: az elengethetetlen tapasztalatok átadását.

Azért regisztráltam erre az oldalra hogy tőletek tanulhassak.

Gondolok itt arra ha külfödre indulok mikkel kell szembe néznem vagy akár belföldön.

Minden érdekel: sztorik, szívások, mikre kell ügyelni: mi a teendő avagy hogyan lehet kivédeni különböző támadásokat rablásokat mi a helyes magatartás abban a helyzetben,(hogyan védhető ki a gázaltatás) rendőri szivatások engedélyezett-e a trafikpax radar, rádió használata menet közben, melyek a legjobb legfelszereltebb kamionok, hogyan érdemes útvonalat tervezni részletesen, neaggy isten külföldön baleset esetén mi a tendő(nyílván országa válogattja). Milyen közlekedési morrál kell szembe néznem különböző országokban, miket javasoltok kezdőnek egyszóval: minden apró részlet érdekelne.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.13 0 0 53123

Az eddig magadról elárult képességeiddel nem lehet gond letenni.Tanulni kell,kész.

Előzmény: maci86 (53114)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.13 0 0 53122

Ezt én most nem írnám le.2 oldal a listám.Ennek egy része felesleges lesz,ellenben lesznek,amiket kihagyok.Majd fél év múlva már tudom,hogy végülis mi kell,esetleg akkor leírom.

Előzmény: manosjoska (53094)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.13 0 0 53121

Nagyon vicces.

:-)))))))))))))))

Előzmény: cicó (53096)
Roadtrain Creative Commons License 2011.06.13 0 0 53120

Ha tanulsz akkor mindenképp :P

Előzmény: maci86 (53119)
maci86 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 53119

hát ,hogy elsőre sikerülhet e?:P

 

igen azt megköszönném!

Előzmény: punish3r (53117)
husky610 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 53118

Én is megfázós fajta vagyok. 2 évet hűtőztem, most 1 hónapot ponyváztam, de ha lehetőségem van rá sose ülök vissza ponyvásra.  a hűtő ellen is tudsz védekezni,tudod ahogy a reklámban van... sál sapka... :O)  kesztyű,sapka meg egy mellény és már jó is vagy.

 

A zörgést olyan szinten megszokja az ember, hogy már arra is fel kel ha nem úgy indul el a hűtő ahogy kéne neki. ( én se hittem el mikor az elején mondták, de igazuk lett). A végén mikor Pesten vmeik boltnál aludtam lehúzott ablakkal, a villamos zajára felébredtem, de arra nem hogy a hátam mögött bekapcsolt a hűtő.

Előzmény: Szabi8 (53110)
punish3r Creative Commons License 2011.06.12 0 0 53117

Mit értesz aszon hogy szopás? Tanulni kell anélkül neccesebb a mutatvány. Van programom kresz+műszaki+munkavédelemhez + tankönyvem + bü-höz is egy kis anyag.

 

Holnap elküldöm ha érdekel...

Előzmény: maci86 (53114)
bakter1120 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 53116
Hát ja :D mondom én az ilyenek nagyrészéről csak hírből halottam :D csak annyira vagyok TV függő hogyha valahova el kell mennem és ott kell aludnom viszem magammal a kis dvd lejátszóm :D
Előzmény: Törölt nick (53063)
bakter1120 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 53115
Még szép :) apáméknál van két manus németbe, franciába és a balkánon vágják hogy hol van wifi hol nincs xD olyan helyen már megse állnak hosszabb időre ahol nincs wifi :D
Előzmény: Törölt nick (53092)
maci86 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 53114

Csinált valaki mostanság sima C kressz+ müszakit? mennyire Sz*p*???

Szabi8 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 53113

Dehogy ge ci! Egy szóval sem mondtam ilyet ill. nem is gondolom ezt. Én kb. azt szűrtem le, hogy minden cégnek megvan a maga előnye és hátránya is. ennyi...

Előzmény: Törölt nick (53112)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.12 0 0 53112

Azért nem jó a gartner, mert az elhagyott vagy elfelejtett raklapokat kifizetteti veled?

Igazad lehet, ez télleg geci egy cég. Holnap le is számolok és megyek a gyuribácsihoz !

Előzmény: Szabi8 (53110)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.12 0 0 53111

Tuggya a tököm, soha nem ponyváztam és nem is fogok. Nincs az a pénz.

Nálunk is van rolós, meg fűzős pót is.

 

Nálunk viszont állandó a túlsúly. Most is húsos póttal viszek 24,4 tonna tejet. :-)

 

 

Előzmény: deps (53101)
Szabi8 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 53110

Ezt azért nem gondoltam, hogy ennyire rövidek a fuvarok...

Azt tudtam, hogy nincs náluk norma. ( Én speciel ezért is szeretnék oda menni)

Erről a raklapra figyelek mint állat dolgot nem is tudtam.

Igazából megmondom őszintén, szentül megvoltam győződve arról, hogy a gartner milyen fasza... de ha az ember "mindent" tud... akkor még a wabinak is vannak/lehetnek előnyei.

 

Deep Frezer

Nekem a hűtőzés tök idegen... elég könnyen megfázok... szerintem állandóan szipognék meg taknyos lennék na és persze a zaj sem a kedvencem.

 

Ja ha már más is kiírta ill. kiírja a vele történteket... hétfőn voltam C+E kresz+műszaki vizsgán és sikerült. Szal egy lépéssel közelebb a célhoz :)

Előzmény: Gerob (53076)
cicó Creative Commons License 2011.06.12 0 0 53108

Fából vaskarika az :))

Előzmény: Törölt nick (53106)
cicó Creative Commons License 2011.06.12 0 0 53107

Az ittenin sincs nyugi:) ez a jó benne:)

Előzmény: Törölt nick (53105)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!