Keresés

Részletes keresés

kheiron Creative Commons License 2006.03.31 0 0 76
Hátha van valakinek kérdése....
kheiron Creative Commons License 2006.03.28 0 0 75
Igen, rendben levőnek tűnik.
Előzmény: Anyatigrincs (74)
Anyatigrincs Creative Commons License 2006.03.22 0 0 74

Kedves Kheiron,

ciklus 16. napján végzett hüvelyi UH során 11 mm vastag méhnyálkahártyát találtak. (43 év) Ez normális vastagságnak számít?

Előzmény: kheiron (73)
kheiron Creative Commons License 2006.03.20 0 0 73

Az attól fögg, milyen vastag az a hájacska.  :-)

 

10-15 centi már azért képes erősen nehezíteni a megítélést.

Előzmény: Yerina (72)
Yerina Creative Commons License 2006.03.20 0 0 72
Kedves Kheiron, mennyire befolyásolja az ultrahang vizsgálatot, hogy a kismamának vastag hájacska van a pocakján?
panini Creative Commons License 2006.03.18 0 0 71
:) köszi, remélem, valóban csak a hozzászokásról van szó.
Előzmény: Törölt nick (70)
kheiron Creative Commons License 2006.03.18 0 0 69

Először is: nyugi.

 

Másodszor meg: azt mondják, hogy az elkezdődött terhességek több 10 %-a (nem ugrik be pontosan, úgy 20-40 % lehet) spontán elvetél, ezek nagy része kromoszóma-rendellenességet hordoz. Ez az élet rendje, az a magzat, amelyik nem bírja a méhen belüli terhelést, az a méhen kívülit sem fogja bírni.

Előzmény: panini (68)
panini Creative Commons License 2006.03.18 0 0 68

tiszta para vagyok. néha úgy érzem,  hogy görcsöl a hasam. nem kimondottan fájdalom, inkább szúródás, és érzem, hogy van alhasam. Szerencsére nem kemény, mint mielőtt megjön. viszont megijesztett még az is, hogy a tegnap még végtelenül érzékeny mellem, ma már kevésbé az. Valószínűleg azért problémázok ennyit, mert egy évvel ezelőtt 6 hetesen elvetéltem. most kaptam az orvosomtól duphastont.

Előzmény: kheiron (67)
kheiron Creative Commons License 2006.03.18 0 0 67
Belefér. :-)
Előzmény: panini (66)
panini Creative Commons License 2006.03.18 0 0 66

köszi :) A 4+6 napnak megfelelő, hogy ez látszott?

Előzmény: kheiron (65)
kheiron Creative Commons License 2006.03.17 0 0 65
A gyűrű neve gesztációs gyűrű, még néhány napig marad így, aztán lassan már az embrió is látszani fog benne.
Előzmény: panini (64)
panini Creative Commons License 2006.03.17 0 0 64

sziasztok!

egy borzasztó halovány pozitív tesztet hoztam össze tegnap, 35. napon vagyok ma. Tegnap voltam dokinál (egybként is megvolt beszélve, tehát nem a kapkodás miatt), aki csinált egy uh-t és megállapította, hogy nagy valószínűséggel állapotos vagyok (éljen!:)). Egyelőre nagyon minimális az, amit látni lehet: megvastagodott méhnyálkahártya, egy kis pontocska, és az ezt körülvevő vmilyen gyűrű. Na ezt szeretném én megtudni, hogy milyen gyűrű, és ez kb mikor és meddig van jelen. Egy szóval, hol tart most a dolog?

köszi! :)

kheiron Creative Commons License 2006.03.17 0 0 62

Hadd mondjam csak azt, hogy különbözőek vagyunk. Tényleg nem értem a dolgot. De ha jól látom, már mást keresel.... :-)

Előzmény: Törölt nick (61)
kheiron Creative Commons License 2006.03.15 0 0 60
Az ovuláció során a domináns folliculusból szabadul ki a petesejt. A tüsző ezután kissé összeesik és bevérzik, ez a corpus haemorrhagicum, majd ebből a dologból lesz a sárgatest.

Szóval az ovuláció után közvetlenül még csak a corpus haemorrhagicum látható (ennek eléggé jellegzetes az ultrahang-képe), a sárgatest csak később alakul ki belőle. De elvileg végig illene látni.
Előzmény: gwendo.lynn (57)
kheiron Creative Commons License 2006.03.15 0 0 59
A második trimeszterben végzett ultrahang során (is) keressük a kromoszóma-rendellenességre utaló jeleket, amik között ott szerepel a bélrendszer fokozott echogenitása, azaz ultrahang-visszaverő képessége is. Ez egy úgynevezett "minor anomália", ami önmagában nem jelenti azt, hogy a magzatnak bármiféle kromoszóma-eltérése lenne.
Előzmény: bes (56)
kheiron Creative Commons License 2006.03.15 0 0 58
Először is elnézést a késői válaszokért!

az endometrium vastagsága 2x8mm.

A méhnyálkahártya vastagsága 2x8 mm, ez azt jelenti, hogy az összefekvő nyálkahártyarétegek külön-külön 8 mm-esek.

az endometrium szerkezete inhomogén.

A méhnyálkahártya nem teljesen egyenletes szerkezetű.

a jobb oldali ovariumban sárgatest ábrázolódott.

Ovarium=petefészek.

a douglasban kevés szabad folyadék van.

A hasüreg legalsó pontja az úgynevezett excavatio rectouterina, szerzői nevén Douglas-űr. Ha a hasban van egy icipici folyadék, akkor az nagy eséllyel lecsurog a Douglas-űrbe, és ott látható.

Összességében egy nemrég lezajlott ovuláció utáni képről szól a lelet.
Előzmény: kheiron (54)
gwendo.lynn Creative Commons License 2006.03.11 0 0 57

Kedves Kheiron!

 

Az volna a kérdésem, hogy a sárgatest látszik-e akkortól az UH-n, amikor létrejön, vagy a mérete változik a későbbiekben? Konkrétabban: az, ha egy 3. ciklushéten készült UH-vizsgálat folyamán nem látszik, azt jelenti, hogy nincs, vagy később még feltűnhet?

 

Lynn

bes Creative Commons License 2006.03.09 0 0 56
Szia Kheiron!
mit jelenthet terhesség középső harmadában az "echodens belek" lelet a magzatnál?
genetika, TORCH negativ lett
(a gyermek már 3 éves, egészséges, csak eszembe jutott :) )
hóvirág75 Creative Commons License 2006.03.09 0 0 55
igen, megköszönném, ha nem nagy gond :)))))
Előzmény: kheiron (54)
kheiron Creative Commons License 2006.03.09 0 0 54
Röviden: nem sokkal vagy az ovulációd után, a jobb oldalról szabadult ki a petesejt.

Részletezzem is? :-)
Előzmény: hóvirág75 (52)
kheiron Creative Commons License 2006.03.09 0 0 53
Nem vagyok otthon az asszisztált reprodukcióban, sajnálom.

Az endometrium a méhnyálkahártya latin neve, az orvosod meg valószínűleg a petefészkek méreteit diktálta.

Kérdezd meg az orvosodat, úgyis ott vagy tőle 20 centire. :-)
Előzmény: hnicky (50)
hóvirág75 Creative Commons License 2006.03.08 0 0 52

szia kheiron :))))

 

tegnap voltam UH-n. lefordítanád ezt nekem, hogy mit is jelent pontosan?

az endometrium vastagsága 2x8mm. az endometrium szerkezete inhomogén. a jobb oldali ovariumban sárgatest ábrázolódott. a douglasban kevés szabad folyadék van.

 

előre is köszönöm a segítségedet!

 

hnicky Creative Commons License 2006.03.08 0 0 50

Sziasztok!

Új vagyok itt, és kérdésem lenne.

Most keztük el a clostilbegyt-gyógyszerrel a stimulálást.

A 11. napon voltam ultrahangon és az eredményeim a következők voltak: endometrum(vagy endometrium?) 7mm, jobb petefészek 18mm,15mm,15mm,

bal petefészek 15mm.(ezt a doki így diktálta az aszisztensnek).

Holnap is kell mennem a 13. napon, és kapok szurit is.

Kérdésem, hogy ezek az értékek jók a 11.naphoz képest?

Sajnos nem tudtam az orvost kikérdezni.

Köszönöm

kheiron Creative Commons License 2006.03.07 0 0 49

Maga a rendkívüli peteérés azt jelenti, hogy nem a ciklus középidejében következik be a peteérés. Végül is a kétpetéjű ikrek is egy rendkívüli peteérés gyümölcsei. És ha megnézed, nem mindennapos az  ikerszülés. :-)

 

Az nem fér a fejembe, hogy hogyan képes 2 hetes(!) különbséggel megtapadni két pete a méhnyálkahártyán. Mert ha már van egy "kész" terhessége, akkor hogyan lesz még egy ovulációja?

 

A rendes ciklus folyamata, csak emlékeztetőül: 

A hipofízisben FSH (tüszőserkentő hormon) termelődik, aminek a hatására a tüsző érik, és ösztrogént termel. Az emelkedő ösztrogénszint hatására az FSH termelése csökken, és elkezdődik az LH (sárgatest-serkentő hormon) termelése. Ekkor következik be az ovuláció, a tüszőből meg kialakul a sárgatest. A sárgatest termeli a progeszteront, aminek a hatására a méhnyálkahártya megvastagodik, és felkészül a terhességre.

 

Ez idő alatt a pete vándorol a méhkürtön át a méh üregébe.

 

Ha nem következik be megtermékenyülés, akkor a sárgatest elhal, és a méhnyálkahártya is lelökődik - ez a menstruáció.

 

Ha bekövetkezik a megtermékenyülés, akkor a beágyazódás után a hCG-termelés elindul, ez fenntartja a sárgatestet és a sárgatestben a progeszteron termelését még néhány hétig, amíg a méhlepény nem nő elég nagyra ahhoz, hogy egyedül is képes legyen megfelelő mennyiségű progeszteront termelni.

 

Ilyenkor viszont már nincs FSH-termelés, és nincs újabb ovuláció sem.

 

Ezért nem értem a két hetes különbséget.

 

Ha az illető kapott valamilyen gyógyszeres kezelést, akkor előfordulhat, hogy a hipotalamusz-hipofízis rendszer működése felborul. Nem lehetett ilyesmi a háttérben? Vagy esetleg valamilyen betegség?

Előzmény: Törölt nick (43)
Atina76 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 47
Azt nem tudod, hogy ő mikor volt orvosnál és mikor látszódott neki a petezsák?
Előzmény: Törölt nick (45)
Atina76 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 46
Gratulálok neki!
Előzmény: Törölt nick (45)
Atina76 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 44
És mi lett a barátnőddel? Hány gyereke született?
Előzmény: Törölt nick (43)
mamua Creative Commons License 2006.03.07 0 0 42
azt már el se tudod képzelni, hogy minden rendben?
Előzmény: Atina76 (41)
Atina76 Creative Commons License 2006.03.06 0 0 41
Hát, köszönöm az információt, akkor majd szerdán kiderül, hogy a kettő rossz közül éppen melyik lesz..;(((
Előzmény: kheiron (38)
kheiron Creative Commons License 2006.03.06 0 0 40

Mármint hogy menstruáció - ovuláció - ovuláció2 - menstruáció?

 

Nem.

Előzmény: Atina76 (39)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!