Keresés

Részletes keresés

tt1150 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 6595
Szia!
Már moon fel is rakta a pálya dijakat!!!
Emlékeim szerint Szabadkától Lapovoig kb 16 euró/dinárba fájt nekem 1 irányban.
Én a határon szoktam beváltani 50 eurót dinárba és az elég a pálya, esetleges bünti, és egyéb kiadásokra (ha szerencsém van oda visza elég szerbián keresztül a maradékot ha van hazaúton Szabadkán elköltöm csokira, üdítőre stb.). Érdemes dinárban fizetni a kapuknál mert eurót pocsék árfolyamon váltanak!!!
Előzmény: Hannibalbarkas (6590)
moon. Creative Commons License 2008.06.18 0 0 6594

Erdekes dolgot talaltam, forras Blic, a magyar Blikk, egy kicsit tulreagalja a dolgot, de azert nem hinnem melle beszelnek.

Szerintuk tobb kilometeres sorok vannak a hataron, Bijelo Poljenal megszolitottak egy ket varakozot, egy anyuka ket gyerekkel a tengerre mennenek, orak ota varnak nem megy a sor, idegessek meleguk van a vizuk is elfogyott, egy hazaspar 2 gyerekkel, bevalljak a csomagatroban van valamennyi hazi sajt es kajmak a gyerekek miatt viszik remelik nem veszik el a hataron, legtobben azt mondjak nem visznek semmi kajat mert nem mernek, egyedul egy ferfi erzi rettento jol magat, a kocsibol kiszallt (hamar ott lehet hagyni a kocsit a sorban akkor valoban nem valami tul gyorsan halad), es egy kozeli fa alatt hussol, nagyon orul mondja 5 eve nem volt tengeren es most odamegy ez a par ora hossza varakozas nem veszi el a kedved, mas hataroknal is varakozni kell.

Az ujsag leirja mit szabad bevinni montenegroba, ez kicsit bovebb lista mint amirol eddig beszeltek

 

1. gyerekeknek, babaknak etel, vagy dietikus keszitmenyek azoknak akik egeszsegugyi okokbolkell hogy fogyasztjak

2. 5 kg. friss gyumolcs vagy zoldseg (hmmm ezt meg sehol mashol nem olvastam), burgonyat egyaltalan nem szabad, na ez tenyleg hulyeseg szerintem a paradicsom elobb megromlim mint a burgonya

3. 1 kg szaritott gyumolcs, teak, kavefelesegek

4. 1l alkoholos ital eredeti csomagolasban, nem felbontva

5. 2 l udito ital , nem felbontva

6. 5 liter  viz nem felbontva

7. 1 kg mas elelmiszer aminek szukseges a hutes, nem sorolja mi az a mas elelmiszer

8. tejport

9. 1 kg kutyakajat

10. 1 csokor viragot

11. 10 dkg viragmagot (nem irkalok hulyeseget eskuszom ezt irja az ujsag) :-)))

a tobbit nem is irom viraggal kapcsolats dolgok

 

 

 

 

A montenegroi oldalt is megszolaltattak, a vamosok fonoke nagyon megvan elegedve, o ettol sokkal roszabbra szamitott. Montenegrobol a kijovetnel kb 5-10 percet kell varakozni. Hat ez van.

szervezkedő Creative Commons License 2008.06.18 0 0 6593

Mi két hete reggel 1/2 8kor indultunk Temerinből. Az első 100km ami valahol Belgrád szélénél lett meg, kb 3 óra volt megtenni. Belgrád nappal lutri, szerintem. Egy órát simán rá lehet számolni és ha mellé még odaszámolom hogy 70-90kmel hosszabb az út is, akkor már nem is tudom. Addig míg könnyen kikerülhető volt a két kapu és nem trükköztek a kijáróknál, addig buli volt a dolog, de nekem ha a mikrobusszal megyek, nem váltok dínárt és euróban fizetek, dínárban adnak vissza-jó sz*r árfolyamot alkalmazva, annyit kell fizetnem hiogy oda vissza úton már kijön a következő út üzemanyagköltsége. Tavaly úgy emlékszem 9-10szer jártam meg ezt az utat. Ennyi útdíjat már sajnálnék a semmire.

Egy helyen ne sajnáljátok az útpénzt: a Sozina alagútnál! Aki ott sajnálja a 2,5 (mikorbusz 4euro) az ne is induljon el.

Előzmény: moon. (6592)
moon. Creative Commons License 2008.06.18 0 0 6592

 

 

Szerb autopalya dijak. En is csatlakozom szervezkedohoz, szinte mindig Valjevo fele megyek, igaz nem lehet 160-al, de legalabb tudsz gyonyorkodni a tajban.

Belgradba ha ejjel erkezel akkor ok, de ha nappal , lehet 1-2 ora mire atverekszed magad a varoson.

Előzmény: Hannibalbarkas (6590)
szervezkedő Creative Commons License 2008.06.18 0 0 6591

Én úgy tudom 480dinárt kell fizetni a nem szerb rendszámú autóknak, és két helyen szedik be ezt a sarcot. De én azt tapasztaltam hogy amennyivel hosszabb jobb az útés gyorsabban lehet rajta haladni, annyival hosszabb is és Belgrádon is át kell vergődni, ami tovább növeli a menetidőt. Nyár van, nincs gond a havas utakkal, én most kétszer Valjevó felé jöttem és semmi gond nem volt. Lehet hogy van olyan rész ahol lassabban haladsz, de az egést tekintve gyorsabban megérkezel Újvidékre mintha körbe mennél.

(De ha lakókocsit, vagy hajót húzol, vagy egy csuklós busszal tervezed az utat akkor nem javaslom, arra csak kényelmesebb Belgrád felé.)

Előzmény: Hannibalbarkas (6590)
Hannibalbarkas Creative Commons License 2008.06.18 0 0 6590

Köszi, elolvastam őket.:-)

Egy kérdés: véletlenül nem emlékszel hogy mennyibe fáj odáig a szerb autópályadíj?

HB

Előzmény: tt1150 (6563)
potika Creative Commons License 2008.06.17 0 0 6589
Talaltunk  ma egy nagyon jo strandot, a Drobni pjesak-ot. Petrovactol kb. 10 km Budva fele, ajanlom mindenkinek. Ha hazaertunk, majd irok elmenybeszamolot.
baffalolev Creative Commons License 2008.06.17 0 0 6588
Sziasztok



Baj van 13-kán jönnek haza nem baj én megyek akkor max sörözünk egy rendeset.
Előzmény: szervezkedő (6577)
moon. Creative Commons License 2008.06.17 0 0 6587
A 6-bol egy a fonok, az o nevere adjak a jegyet, onala kell hogy legyen, o felel az egesz tarsasagert, szoval mint a sziami ikrek, nem ugy hogy most megvesszuk hatan es szetosztjuk miutan eljottunk a penztartol.
Előzmény: szervezkedő (6586)
szervezkedő Creative Commons License 2008.06.17 0 0 6586

Ekkora kedvezményt adnak? 30%ot? Akkor lehet hogy össze kellene szövetkezni a vonatozóknak még indulás előtt és nem egyesével-kettesével szállingózni a pénztárakhoz.

Én ha minden igaz aug 6-7-8 körül utaznék vonattal harmadmagammal csak ki, vissza autóval jönnénk. Akkor valaki tervez vonatozást? Esetleg felvesz valaki 3 olyan stoppost, akik ismerik az utat és kidumálnak mindent a határon?

Előzmény: moon. (6583)
szervezkedő Creative Commons License 2008.06.17 0 0 6585

Bocsi!

Ma nem volt időm!

Az egyik fórumozó határtalan kíváncsiságát próbáltam kielégíteni egész idáig!

(:-)

De nem felejtem el!

Előzmény: Corleone36 (6582)
moon. Creative Commons License 2008.06.17 0 0 6584

Hazikolbasz ugyben meg erdeklodom, igazi infom nincs, ma a montenegroi lapok szerint nincs fennakadas a hataron, adjak a 10 euros ragtapaszokat, meg alkalmazzak az elelmiszer behozatalrol szolo eloirast, ezt igy irja szo szerint. Jovo hettol varjak a tursistak offenzivajat akkor majd kiderul hogyan mukodik az egesz.

Szerb ujsagok ma massal foglalkoztak.

Előzmény: balievi (6580)
moon. Creative Commons License 2008.06.17 0 0 6583

A nem veszes a vonatozas, majdnem olyan jo mint autoval, igaz lecsereltek a vonatokat ilyen zart elso osztalyu kocsikra azert kell a tetjen ulni, kisiklani 2-3 alkalommal mire leer Barig, de nem mindig zuhan le olyankor csak lekell ugralni a tetejerol es az utasok visszapakoljak a vaganyra.

 

Na jo ez nem Szerbia Montenegro :-), hanem Ecuador, a tobbi az mind igaz rola.

 

Junius 12.en befejeztek a palyafelujitast, tehat elmeletileg nem kellene hogy gond legyen, ez azert csak olyan felhivatalos informacio majd meg leellenorzom.

A jegy Szabadka Bar, retur, kuset kabin, 6000 dinar, 6 szemelyre adnak 30% engedmenyt, annyit pasziroznak be egy szardinias dobozba.

Szerb Montenegro hatar vonaton nincs illetve csak arrol veszed eszre, masik egyenruhas bakter van.

Előzmény: szervezkedő (6570)
Corleone36 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 6582

Helló!

Jöhet az anyag!

Üdv.

Előzmény: szervezkedő (6569)
újút Creative Commons License 2008.06.17 0 0 6581
Hahó!
www.meteo.cg.yu
A házikolbászügy engem is érdekel.
Üdv.
Előzmény: balievi (6580)
balievi Creative Commons License 2008.06.17 0 0 6580

Sziasztok!

 

Tudna valaki segíteni,hogy milyen az idő Montenegróban?És,hogy a házikolbászunkat elveszik-e a határon?

Mi 27.-én indulunk Sutemoréra.

Segitségeteket előre is köszönöm.

szervezkedő Creative Commons License 2008.06.17 0 0 6579
HAgyd otthon a barátnőd, hisz olvasod te is, Levente elengedi felügyelet nélkül a 4 lányt!
Sajnálom ha nem sikerül az idei nyár, de drukkolok és ha nem lesz lehetőségem a fórumból értesülni felőletek, küldj egy smst, mert örök harag ha nem néztek be hozzánk!
Előzmény: haya1973 (6575)
szervezkedő Creative Commons License 2008.06.17 0 0 6578
De hívlak ha valamikor megyek le. Vagy megy le valaki akikkel csak egy szűk hétvége alatt meg tudok fordulni. Mert lenne egy fél órás vizes munka nálam amit még a nagy nyári szárzság beköszönte előtt jól lenne megcsinálnom+ nálad és egy másik ismerősnél a tv beállítás. De majd értekezünk!
Előzmény: baffalolev (6576)
szervezkedő Creative Commons License 2008.06.17 0 0 6577
Teljesen megborzongtam!
Ez iszonyat jó duma! Lehet hogy otthon elsütöm a nejemnek!
Le kell mennem hozzátok beállítani a tv-teket!
De hogy kommunikálom le a VAD CSAJOKat?
Az antenna biztosan jó a beltérihez? Mert ha nem akkor a lányoknak is segíteni kellene!
Ők tekergetnék az antennát, én figyelném hogy mikor áll jól!
De ha tényleg olyan nagyon vadak a nénik akkor gondolom élik az antennaállítást!
:-)
Komolyra fordítva, csörgök ha megyek ki, de az előző hétvégén is az egyik helyen többmint 100méter koaxot húztam be, 3 antennát raktam fel. Volt olyan amikor este 10kor még az erkélyen lógtam. Másnap a másik szomszéd számonkérően kérdezte hol voltam egész nap, mert várta hogy szereljem nála is az antennát, mert szeretné majd nézni a foci eb-t. A harmadik helyre már nem is maradt időm!
Most megfogadtam ha a kintiek közül bárki kérdezi, mi mennyibe kerül magyarországon, mindenből a dupláját mondom, vagy azt hogy a születésnapomra kaptam ajándékba, hogy ne kelljen bajlódnom!
De ez az elhatározás nem érinti a vad csajokkal történő antennaállítást, de tartsanak ki júl18ig, mi akkor érkezünk családilag!- és szelídüljenek meg egy picit!
Előzmény: baffalolev (6576)
baffalolev Creative Commons License 2008.06.17 0 0 6576
Sziasztok............


Szia Zoli mi a pálya?????

Emberek ne gondolkozzatok csomagoljatok és irány a "MORA" higgyétek el jó lesz.

Zoli Július 4-kén mennek le a csajok (4.en nagyon vadak) és ha lent leszel elmehetnél beállítani a tv adókat.



Előzmény: szervezkedő (6569)
haya1973 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 6575
szioka!
hát az a nagy helyzet h barátosnémnak uj melohelye van és nem hinném h elengedik igy ujonnan érkezett emberke lévén
nahh szal nem engedik el két hétre
:-(
sajna
meg nekemis annyi a melom h inkább szeptember de akkor meg a kislánynak van már suli
ugyhogy lövésem sincsen sajna
pedig..........
:-(
Előzmény: szervezkedő (6574)
szervezkedő Creative Commons License 2008.06.16 0 0 6574
Köszi a kérdest! Tudjatok mar mikor jöttök? Mert tartozasom van feletek. A tepsi süti ügye, amit rejtegettem tudtomon kivül elöletek a hütöbe, nagyon bánt!
Előzmény: haya1973 (6532)
halacs Creative Commons License 2008.06.16 0 0 6573
Szerintem valami nagyon nincs rendben ezzel az árral, mert a 2. o.-on már olyan 50 ezer körül kínálják ugyanott, ugyanarra az időpontra.
Előzmény: Stanii (6564)
Amari bp Creative Commons License 2008.06.16 0 0 6572

Nahát Volán is Bosznián keresztül megy, Neum, Dubvrovnik-Budváig. Igaz a menetidő az ugyanaz:)

Előzmény: Amari bp (6571)
Amari bp Creative Commons License 2008.06.16 0 0 6571
Nem.  Valami pályafelújitás van?
Előzmény: szervezkedő (6570)
szervezkedő Creative Commons License 2008.06.16 0 0 6570
Este felhívom a kintieket és megkérdezem ott mi a hír!
A vonatozókat netom elrettentettem e már a több mint 21 órás úttal????!!!
Erről nem beszélnek felétek, meddig kell/lehet egy jegy áráért egész szerbiát bevonatozni annak, aki Szabadkáról Montenegróba szeretne lemenni?
Előzmény: moon. (6562)
szervezkedő Creative Commons License 2008.06.16 0 0 6569
Igértem és igérem még mindig, de egyszerűen semmire sincs időm.
Hogy kell kiszedni ezeket a POI-kat?
Vagy küldjem el neked az SD kártya POI mappájának teljes tartalmát???
Holnap teszünk egy próbát, ha úgy jó neked. Az itteni emailodra elküldöm ha publikus. Ha nem akkor küldj egy emailt az enyémre és arra a címre küldöm!
(De most ne jöjjön 28ezer emeber hogy neki is! Ha működik akkor aki jártas ebben, az rakja fel valamelyik file megosztóra! Köszi!)
Előzmény: Corleone36 (6543)
szervezkedő Creative Commons License 2008.06.16 0 0 6568
"ha jól tudom"
Ne írj már ilyet hogy "ha jól tudom"!
Más hozzászólásod gyakorlatilag még nem volt a reklámon kívül.
Tehát megnyugtatlak, valószínűleg jól tudod, hiszen csak ezért regisztráltál-ami nem baj, hiszem még egy lehetőséggel több amit az itthonról az interneten nézelődök találhatnak.
Előzmény: kroberto85 (6567)
kroberto85 Creative Commons License 2008.06.16 0 0 6567
Sziasztok kedves utazók nyaralni vágyók.
Szép és olcsó hely Montenegróban! Susanj: az Adriai tengerparton található.Kavicsos homokos part, a strandon fenyves övezet! Villa 200m-re a található a tengerparttól. Lehetőség szerint kettő-három és négy ágyas szobákkal kiadók. Fél panziós ellátással ha jól tudom. Ha valakit érdekel
Fél panzió szállás csak 22eu/nap 10nap - 9 éjszakás turnusok.
Bővebb információt a honlapon találhattok www.montenego.5mp.eu
H_G Creative Commons License 2008.06.16 0 0 6566
Bojana afféle természetközeli üdülőfalu, legnagyobb része naturista telep, *nem* gondosan fertőtlenített-légkondicionált-diszkó-jetski-vizicsúszda létesítményt kell elképzelni! Ellenkezőleg, azok szeretik, akik Európán kívül akarják érezni magukat egy kicsit úgy, hogy mégsem repülnek a valódi 3. világig.

Ulcinjtól magától pedig elég komoly a távolság.

Előzmény: Stanii (6564)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!