Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2008.06.19 0 0 6614
H. Noviba úgyis muszáj benézni, onnan már nincs annyira messze... (És legalább tudni fogják, hova meneküljenek vissza, ha egy barátságos élő városban szeretnének időzni inkább.)

Előzmény: Amari bp (6613)
Amari bp Creative Commons License 2008.06.19 0 0 6613
Most olvastam 2 hétre mentek, akkor azért egy Dubrovnik belefér:)
Előzmény: Amari bp (6612)
Amari bp Creative Commons License 2008.06.19 0 0 6612

Budván van buszpályaudvar, ott mindent meglátsz, ugyis meg kell keresned, mert hogy menetközben hol vannak megállók, ahhoz több hónapos ismeret kell:) Utca nevek, házszámok nincsenek, jól jön egy kis térkép, és ha tudod hol vagy, akkor most balra, most jobbra.  Onnan el juthatsz Kotorba, kb 20 perc, ott is van kis buszmegálló. Meg eljuthatsz, Sveti stefan, Petrovac, Bar, ott is van kis buszpályaudvar, onnan lehet menni Ulcinj-ig. Meg Cetinje, de nemzeti parkok, inkább a helyi utazási irodák szervezésében, mennek mindenhová.Olyasmi mint Adria tours fakultativ programjai, az árak is hasonlók. 20-30-40 euró. Helyi közlekedéssel, nem igazán megközelithetők.

http://www.montenegro-info.hu/index.php?hu

Előzmény: ponsa (6600)
moncsa03 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 6611
Ja és a napi 5000.- két főre tuti elég ( bár az igényeiteket nem ismerem ). Mi 2 felnőtt 2 gyerek ált.ban napi 10 ezret számoltunk, de ez sose fogyott el. Ebbe a napi 4-6 fánk a parton a kölköknek, pizza,palacsinta vagy egy-két jó kis hambi, napi 1x tuti étteremben kajálás stb. benne volt. Ill. elfogyott a nyaralás végén vásárolt szőlőpálinkára, sörre, csokira, ajándékokra:))
Előzmény: ponsa (6596)
moncsa03 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 6610

Nem akarlak megbántani,de Budvától igen messze van Dubrovnik ( mán ha nem is km-ben, de időben...mint ahogy szervezkedő írta), főleg, hogy nem is kocsival mentek így körülményesebb eljutni. Sőt a horvát határon álltunk a tűző napon 1.5 órát. Mi 4 éve mentünk Montiból haza úgy, hogy megálltunk megnézni Dubrovnikot így azt mondom megérte, de ha valaki azt mondaná, hogy buszozzunk át Budvából megnézni Dubrovnikot, hááát nem tudom. Annyit azé nem ér. Montiban is vannak hasonló szép városok.:))

Az autókölcsönzést megint hülyeségnek és pénzkidobásnak tartom ( bár nem tudom, hogy álltok anyagilag ). Busszal olcsón, gyorsan és néha "vadregényesen" lehet közlekedni. Külön "feelingje" van a buszos utazásnak.

Apropó! Biztos lesz busz az Adriánál? Mikor mi utoljára azzal akartunk menni nem indítottak mert nem volt elég jelentkező így maradt a vonat. Bár ez már nagyon rég volt. Utólag viszont nem bántam. A gyerekeknek is nagyon bejött ez a vonatozás.

 

Előzmény: ponsa (6604)
Hannibalbarkas Creative Commons License 2008.06.19 0 0 6609
Köszi mindannyiótoknak!
Hááát, így már meggondolandó, már csak azért is mert nem a csuklós hetessel tervezzük.:-)
A mérleg másik serpenyőjében az áll, hogy Novi Pazart (+ a közelében található kolostorokat) meg akarjuk nézni...
Előzmény: moon. (6592)
zoli1979 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 6608
Szia Szervezkedő!
Ezeket a fotókat felhasználhatom a honlapon?
Előzmény: szervezkedő (6601)
moon. Creative Commons License 2008.06.18 0 0 6607

bocs kimaradt a nem, tehat 1 kg egyebb elelmiszer eminek nem szukseges a hutes. Viszont mashol azt olvastam minden elelmiszert csakis hutotaskaba pakolva lehet vinni.

Előzmény: yugo (6606)
yugo Creative Commons License 2008.06.18 0 0 6606

moon. köszönöm az infót,majd még utánnanézek másik oldalakon is,hogy mit írnak,mit szabad bevinni Montenegróba.Ezen az oldalon amit adtál,azt írja,hogy nem szabad olyan "különböző kajákat vinni,ami  hűtést igényel",tehát nyers hús szóba sem jöhet.

Mi Meljinebe megyünk (5 km-re van Herceg Novitól) július 11-21-ig. Négyen megyünk Temerinből autóval Bosznián keresztül,és apartmant váltottunk ami 600 Euróba fog kerülni 10 napra.Az apartman jó nagy,82 m2,légkondival,kábeltévével ellátva és 15 m hosszú a terasz,és a tenger közelében helyezkedik el...

 

szervezkedő,esetleg csokorba lehetne kötni pár kiló házikolbászt... :)

Előzmény: moon. (6602)
szervezkedő Creative Commons License 2008.06.18 0 0 6605

A tengerparton a távolságot nyáron ne kilométerben hanem órában számoljátok.

Tavaly én sem azért fűztem itt a fórumozókat hogy jöjjön ki valaki hozzánk nyaralni és csak annyit kell tennie hogy valamit néha főzzenek nekem is, mert messze van lemenni 3-4 km-t egy kajáldába. Nincs messze, hanem sokáig tart! Tompától a tengerpatr sincs messze 640km! Ez nem távolság, csak sokáig tart!

Teháét a távolságot csak órába számold és azuitán döntsd el, mit nézel meg ha már ott vagytok.

De ez csak egy vélemény a sok közül és a ti nyaralásotok!

Előzmény: ponsa (6604)
ponsa Creative Commons License 2008.06.18 0 0 6604
koszi.

nem, nem, az elso dolgom az lesz, hogy csobbanok egyet ;)
viszont mivel ilyen kozel nem tudom, mikor leszek dubrovnikhoz legkozelebb, termeszetesen szerepel a celok kozott.
Előzmény: szervezkedő (6601)
szervezkedő Creative Commons License 2008.06.18 0 0 6603

Tanultam virágkötészetet!

HA beebgednek egy virágcsokrot, akkor nagy baj nincs!

Hisze egy ügyes virákötő bármit csokorba tud kötni!

csokor
Előzmény: moon. (6594)
moon. Creative Commons License 2008.06.18 0 0 6602

Te tudod a nyelvet itt a forras tanulmanyozd at

katt ide

 

Nem irja hogy szemelyenkent e, viszont az elozo forrasokbol szemelyenkent irja,igaz a zoldseges dolgot meg sehol mashol nem hallottam, lehet felkellene hivni a montenegroi nagykovettseget, multkor felhivtam oket mert mindenki azt mondta hogy kell utlevel Montiba, vegul a konzul azt mondta nem kell, eleg az igazolvany gyerekeknek meg az egeszsegugyi konyvecske.. bocs a tobbeiknek ez csak ram meg yugora vonatkozik, meg meg nehany forumozora innen.

 

Előzmény: yugo (6599)
szervezkedő Creative Commons License 2008.06.18 0 0 6601

Már ne haragudj meg hogy megszóllak érte, de az első dolog amit szeretnél megnézni ha már Montenegróban vagy, az Dubrovnik???!!!

Akkor miért Montenegróba mégy nyaralni? Tavaszzsal (tehát nem a nyári tömegbe)

a barátaim átmentek és megnézték Dubrovnikot. Csak oda az út, ha jól emlékszem 5,5-6 órába tartott nekik saját autóval. Én nem voltam velük, de nagy élmény lehetett ennyit autózni amikor egyébként is össz-vissz 4 napot voltak oda vissza utat ius beleszámolva.

Szerintem a montenegro-info.hu oldalon a látnivalók jól össze vannak foglalva, még ha pár dolog aktualitását is vesztette.

 

A belinkelt menetrend alján látom hogy ez 2002-es kiadású!

Ha a nickemre kklikkelsz és rámégy a képtáramra akkor ott van egy menetrendek nevű mappa. Egy részét nem én fényképeztem hanem az itteni fórumozók még tavaly, de talán frissebb, de csak támpont!

Nehogy ennek alapján egyzetess randit valami tüzes dubrovniki menyecskével!

Decemberben láttam először(vagy csak addig nem tűnt fel), hogy egy új busztársaság rendszeresen jár ott a környékönkön és totál zsír új buszokkal. Tehát nem hiszem hogy kevesebb járat vn mint  tavalyi menetrendebn.

Előzmény: ponsa (6600)
ponsa Creative Commons License 2008.06.18 0 0 6600
szivesen vennek meg otleteket, hogy mit nezzunk meg meg (ahova persze ilyen formaban el is jutunk).
egyelore dubrovnik es hajozas a kotori obolben biztos.
es ha azt mondjatok, h jo az autobuszos kozlekedes a varosok kozott, ne aggodjak, akkor atmegyunk par masik varosba. horvatorszagban is igy csinaltuk, de ott legalabb lattuk elotte a menetrendet, elore tudtunk gondolkodni :)
Előzmény: ponsa (6597)
yugo Creative Commons License 2008.06.18 0 0 6599

Sziasztok!

moon. ez a lista (amin a megengedett elelmiszerek szerepelnek) szemelyenkent,vagy egy jarmure szolnak?

Előzmény: moon. (6594)
W.Szabolcs Creative Commons License 2008.06.18 0 0 6598
Üdvözletem Mindenkinek!

Július 14.-én indulunk Montenegróba, sajnos még nem sikerült szállást találni. Aki tudna szállást ajánlani Budvában (max13euro/fő) 4 fő részére, az kérem írjon a címemre:

wagnersa88@gmail.com

A nyaralásunk 24.-éig tart.

Előre köszönöm a segítséget!
ponsa Creative Commons License 2008.06.18 0 0 6597
illetve egy ilyen buszmenetrendet talaltam, de ezen nem igazan tudok kiigazodni, ill. budvat sem latom benne.
direkt azert valasztottuk ezt a varost, mert viszonylag nagy, nyuzsgo es tuti megy mindenfele innen kozlekedes
Előzmény: ponsa (6596)
ponsa Creative Commons License 2008.06.18 0 0 6596
sziasztok,

sikeresen vegigolvastam a topikot es meg igy is lenne 1-2 kerdesem :)
bar olvastam, h inkabb autoval kozlekedok lakjak a topikot, hatha tudtok azert segiteni.

2 hetet toltunk majd budvaban, 06.28-tol.
auto hianyaban az adria tours-szal megyunk busszal, apartmanban, ellatas nelkul. az irodarol eddig csak jo dolgokat olvastam/hallottam.

barangolos tipusu emberek vagyunk. azt terveztuk, h berlunk autot par napra es ha nem is teljesen, de valamennyire bejarjuk az orszagot.
ez, elnezve az autoberlesi dijakat (50 euro/nap), lehet nem fog osszejonni.


- tudtok-e kedvezobb aru kolcsonzest?

- nem talaltam buszmenetrendeket, csak annyit, h egesz jo a kozlekedes. van-e valakinek? szeretnenk elmenni a nemzeti parkokba es ha autoval nem tudunk, busszal

itt vannak:

nemzeti parkok

- nem tudom, mennyi "kajapenzt" vigyunk 2 hetre. szamolhatok ugy, mintha itthon lennenk? vagy esetleg tudtok egy kb. napi arat mondani (pl. 5000 ft kettonknek).

egyelore ennyi kerdesem lenne, bar biztos lesz majd meg, akkor leirom :)

cserebe, ha barkinek barmilyen info kell mallorcarol, forduljon nyugodtan hozzam.
tavaly ott toltottunk 2 hetet, maganszervezesben, tudok segiteni barmiben.
tt1150 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 6595
Szia!
Már moon fel is rakta a pálya dijakat!!!
Emlékeim szerint Szabadkától Lapovoig kb 16 euró/dinárba fájt nekem 1 irányban.
Én a határon szoktam beváltani 50 eurót dinárba és az elég a pálya, esetleges bünti, és egyéb kiadásokra (ha szerencsém van oda visza elég szerbián keresztül a maradékot ha van hazaúton Szabadkán elköltöm csokira, üdítőre stb.). Érdemes dinárban fizetni a kapuknál mert eurót pocsék árfolyamon váltanak!!!
Előzmény: Hannibalbarkas (6590)
moon. Creative Commons License 2008.06.18 0 0 6594

Erdekes dolgot talaltam, forras Blic, a magyar Blikk, egy kicsit tulreagalja a dolgot, de azert nem hinnem melle beszelnek.

Szerintuk tobb kilometeres sorok vannak a hataron, Bijelo Poljenal megszolitottak egy ket varakozot, egy anyuka ket gyerekkel a tengerre mennenek, orak ota varnak nem megy a sor, idegessek meleguk van a vizuk is elfogyott, egy hazaspar 2 gyerekkel, bevalljak a csomagatroban van valamennyi hazi sajt es kajmak a gyerekek miatt viszik remelik nem veszik el a hataron, legtobben azt mondjak nem visznek semmi kajat mert nem mernek, egyedul egy ferfi erzi rettento jol magat, a kocsibol kiszallt (hamar ott lehet hagyni a kocsit a sorban akkor valoban nem valami tul gyorsan halad), es egy kozeli fa alatt hussol, nagyon orul mondja 5 eve nem volt tengeren es most odamegy ez a par ora hossza varakozas nem veszi el a kedved, mas hataroknal is varakozni kell.

Az ujsag leirja mit szabad bevinni montenegroba, ez kicsit bovebb lista mint amirol eddig beszeltek

 

1. gyerekeknek, babaknak etel, vagy dietikus keszitmenyek azoknak akik egeszsegugyi okokbolkell hogy fogyasztjak

2. 5 kg. friss gyumolcs vagy zoldseg (hmmm ezt meg sehol mashol nem olvastam), burgonyat egyaltalan nem szabad, na ez tenyleg hulyeseg szerintem a paradicsom elobb megromlim mint a burgonya

3. 1 kg szaritott gyumolcs, teak, kavefelesegek

4. 1l alkoholos ital eredeti csomagolasban, nem felbontva

5. 2 l udito ital , nem felbontva

6. 5 liter  viz nem felbontva

7. 1 kg mas elelmiszer aminek szukseges a hutes, nem sorolja mi az a mas elelmiszer

8. tejport

9. 1 kg kutyakajat

10. 1 csokor viragot

11. 10 dkg viragmagot (nem irkalok hulyeseget eskuszom ezt irja az ujsag) :-)))

a tobbit nem is irom viraggal kapcsolats dolgok

 

 

 

 

A montenegroi oldalt is megszolaltattak, a vamosok fonoke nagyon megvan elegedve, o ettol sokkal roszabbra szamitott. Montenegrobol a kijovetnel kb 5-10 percet kell varakozni. Hat ez van.

szervezkedő Creative Commons License 2008.06.18 0 0 6593

Mi két hete reggel 1/2 8kor indultunk Temerinből. Az első 100km ami valahol Belgrád szélénél lett meg, kb 3 óra volt megtenni. Belgrád nappal lutri, szerintem. Egy órát simán rá lehet számolni és ha mellé még odaszámolom hogy 70-90kmel hosszabb az út is, akkor már nem is tudom. Addig míg könnyen kikerülhető volt a két kapu és nem trükköztek a kijáróknál, addig buli volt a dolog, de nekem ha a mikrobusszal megyek, nem váltok dínárt és euróban fizetek, dínárban adnak vissza-jó sz*r árfolyamot alkalmazva, annyit kell fizetnem hiogy oda vissza úton már kijön a következő út üzemanyagköltsége. Tavaly úgy emlékszem 9-10szer jártam meg ezt az utat. Ennyi útdíjat már sajnálnék a semmire.

Egy helyen ne sajnáljátok az útpénzt: a Sozina alagútnál! Aki ott sajnálja a 2,5 (mikorbusz 4euro) az ne is induljon el.

Előzmény: moon. (6592)
moon. Creative Commons License 2008.06.18 0 0 6592

 

 

Szerb autopalya dijak. En is csatlakozom szervezkedohoz, szinte mindig Valjevo fele megyek, igaz nem lehet 160-al, de legalabb tudsz gyonyorkodni a tajban.

Belgradba ha ejjel erkezel akkor ok, de ha nappal , lehet 1-2 ora mire atverekszed magad a varoson.

Előzmény: Hannibalbarkas (6590)
szervezkedő Creative Commons License 2008.06.18 0 0 6591

Én úgy tudom 480dinárt kell fizetni a nem szerb rendszámú autóknak, és két helyen szedik be ezt a sarcot. De én azt tapasztaltam hogy amennyivel hosszabb jobb az útés gyorsabban lehet rajta haladni, annyival hosszabb is és Belgrádon is át kell vergődni, ami tovább növeli a menetidőt. Nyár van, nincs gond a havas utakkal, én most kétszer Valjevó felé jöttem és semmi gond nem volt. Lehet hogy van olyan rész ahol lassabban haladsz, de az egést tekintve gyorsabban megérkezel Újvidékre mintha körbe mennél.

(De ha lakókocsit, vagy hajót húzol, vagy egy csuklós busszal tervezed az utat akkor nem javaslom, arra csak kényelmesebb Belgrád felé.)

Előzmény: Hannibalbarkas (6590)
Hannibalbarkas Creative Commons License 2008.06.18 0 0 6590

Köszi, elolvastam őket.:-)

Egy kérdés: véletlenül nem emlékszel hogy mennyibe fáj odáig a szerb autópályadíj?

HB

Előzmény: tt1150 (6563)
potika Creative Commons License 2008.06.17 0 0 6589
Talaltunk  ma egy nagyon jo strandot, a Drobni pjesak-ot. Petrovactol kb. 10 km Budva fele, ajanlom mindenkinek. Ha hazaertunk, majd irok elmenybeszamolot.
baffalolev Creative Commons License 2008.06.17 0 0 6588
Sziasztok



Baj van 13-kán jönnek haza nem baj én megyek akkor max sörözünk egy rendeset.
Előzmény: szervezkedő (6577)
moon. Creative Commons License 2008.06.17 0 0 6587
A 6-bol egy a fonok, az o nevere adjak a jegyet, onala kell hogy legyen, o felel az egesz tarsasagert, szoval mint a sziami ikrek, nem ugy hogy most megvesszuk hatan es szetosztjuk miutan eljottunk a penztartol.
Előzmény: szervezkedő (6586)
szervezkedő Creative Commons License 2008.06.17 0 0 6586

Ekkora kedvezményt adnak? 30%ot? Akkor lehet hogy össze kellene szövetkezni a vonatozóknak még indulás előtt és nem egyesével-kettesével szállingózni a pénztárakhoz.

Én ha minden igaz aug 6-7-8 körül utaznék vonattal harmadmagammal csak ki, vissza autóval jönnénk. Akkor valaki tervez vonatozást? Esetleg felvesz valaki 3 olyan stoppost, akik ismerik az utat és kidumálnak mindent a határon?

Előzmény: moon. (6583)
szervezkedő Creative Commons License 2008.06.17 0 0 6585

Bocsi!

Ma nem volt időm!

Az egyik fórumozó határtalan kíváncsiságát próbáltam kielégíteni egész idáig!

(:-)

De nem felejtem el!

Előzmény: Corleone36 (6582)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!