Keresés

Részletes keresés

szantog Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43475
:)

Igen, jól emlékszel !
4-én indulok, megnézem ismét az egyiptomiakat ;) ! Fel kell eleveníteni az emlékeket..:)
Most nem irigyellek...ez a "visszaszoktatás" nem a kedvenceim közé szokott tartozni...
Jó hamar "hazadobtak" benneteket....ez a mai nap akkor elég nagy "szivacs" volt :(
Mi is kb. igy jöttünk haza anno Tunéziából, mire észheztértem reggel már Bp-en voltunk..:(
Oksi, akkor holnap, figyelek, fülelek, csupaszem leszek :);)

Jó pihenést!
G.

Előzmény: Cathyca82 (43474)
Cathyca82 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43474

Marhaba! :)

 

Ja-ja megkönnyebbülhetsz... így nem kell levernem rajtad semmit! :D

Szuper volt, holnap írok majd! ;)

Hát igen, ez a nők sanyarú sorsa :) ... mosás....... és egyéb fantasztikus házimunkák!

Ha jól emlékszem te meg lassan (újra :S) csomagolhatsz! Hi'jnye no' de jó dóóógod van! :P

 

Üdv! K.

Előzmény: szantog (43473)
szantog Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43473
Szia Kata !!!!

Üdvözlet ismét itthon :) !!

Örülök, hogy jól sikerült a nyaralás :):), és a szállodaválasztás ;);) !
Nagy kő esett le szívemről......;)
Gyorsan visszazökkented magad hazai környezetbe (mosás....stb.) !

Halihó! G.
Előzmény: Cathyca82 (43470)
y42 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43472

Személyes ismerőseimnek "A"

Másnak a nickem, azaz y42

Előzmény: lilike 11 (43462)
Cathyca82 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43470

Sziasztok!

 

Ma megérkeztünk a Marhaba Palace-ból! Mivel hajnali 3-kor keltünk /6.30-kor indult a repcsi/, és túl vagyok pár adag mosáson... és a pakolászáson, elég hulla vagyok, és nem tudnék összeszedett dolgokat írni, de holnapra kipihenem magam és írok egy részletes beszámolót a nyaralásról!

 

Egyelőre annyit, hogy a szálloda szuper választás, csodálatos nyaralásunk volt, nagyon jól éreztük magunkat! Port El Kantaoui nagyon jó hely, jobban tetszett mint Sousse, rengeteget sétáltunk minden este! Az arabok pedig továbbra is jófejeeek! :)

 

A többit holnap... ígérem! :)

 

Üdv, Kata

Cathyca82 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43469

Sziasztok!

 

Ma megérkeztünk a Marhaba Palace-ból! Mivel hajnali 3-kor keltünk /6.30-kor indult a repcsi/, és túl vagyok pár adag mosáson... és a pakolászáson, elég hulla vagyok, és nem tudnék összeszedett dolgokat írni, de holnapra kipihenem magam és írok egy részletes beszámolót a nyaralásról!

 

Egyelőre annyit, hogy a szálloda szuper választás, csodálatos nyaralásunk volt, nagyon jól éreztük magunkat! Port El Kantaoui nagyon jó hely, jobban tetszett mint Sousse, rengeteget sétáltunk minden este! Az arabok pedig továbbra is jófejeeek! :)

 

A többit holnap... ígérem! :)

 

Üdv, Kata

kovani Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43468

Sziasztok!

Kedvcsinálónak néhány kép még:

Atlasz hegységA sivatag kulcsaNapfelkelte a Chott El Djerid sóstavonKairouan nagymecsetHabib Bourghiba mauzóleumaSousse MedinaMatmataMatmata berber barlanglakás
Előzmény: kovani (43439)
Mániákus Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43467

Jó estét mindenkinek!

 

Továbbra sem jön senki most szombaton (5-én) Monastirba? Mi már nagyon várjuk, állitólag a gép tele lesz, az 177 ember és senki nem érdeklődik a fórumon :-((((

M.

marrisska Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43466
SziaAranyszeg!
Első és legfontosabb tanácsom: fogadd meg Zeki tanácsát :-)
Olvasd vissza a hsz-okat.
Esetleg plusz még néhány info.
Ha szemben állsz a szálloda bejáratával, akkor a jobb szárny szélén lévő 3-4 szoba nyitott ablak mellett kicsit hangos. A szállodának azon az oldalán kint vannak a léglondici külső egységei, ami azért éjszaka, nyitott ablaknál zavaró. Nemtom szeptemberben folyamatosan működnek-e, mi július végén voltunk. Sztem a bal oldal jobb. Animáció sem hallatszik fel.
All inclusive ellátással voltunk, ingyen adtak törülközőt a napágyra (törölközni vittünk másikat). Széf a szobában. Sokunknak nem működött, de szóltunk a recepción, jöttek valami kütyüvel és megcsinálták.
Ja! Fürdőkád széléről lepattogott zománcra ne is számíts :-) Gyönyörűek a szobák, már legalábbis, amit láttunk. Pihe-puha minden nap cserélt tiszta türcsik, wc mellett bide. Óriási terasz.
Zöldséget, gyümölcsöt nem mertünk enni, de mindenki olyan lelkesen ette, hogy a végén mi is ettünk. Semmi bajunk nem lett. Ha van édesszájú a családban, nagy valószínűséggel a csokikrémnek nem fog tudni ellenállni...
Ja! Fogat is ásványvízzel mostunk.
Az Amír Palace nem Afrika, hanem Európa európaiaknak. Viszont a szálloda a prérin van, esti korzóra ne számíts.
Vissza a kertbe: reggel 9 tájban is mindig volt még üres ágy. Ott járkál egy ember, annak kell szólni és mutatni, hogy melyik ágyra hozzon szivacsot. Baksist elfogadja :-)
Én is megfogadom Zeki jó tanácsait és útmutatásai segítségével próbálok majd idevarázsolni képeket. De addig is küldöm ezt a hsz-t :-)
TBrigee Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43465

Sziasztok!

 

Köszi!

 

8 napra megyünk.

Előzmény: tuktuk64 (43461)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43464
A pénzváltó ott van ahol a csomagokra vártok. Mire a csomagok megjönnek bőven végezhettek a pénzváltással.
Előzmény: lilike 11 (43463)
lilike 11 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43463
Szia
Ha a repteren valtassz, arra azert figyelj, hogy le ne maradj a buszrol!
hallottam mar ilyet
Előzmény: TBrigee (43459)
lilike 11 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43462
kedves A!
Azoknak irtam akik nem 100 eve jarnak tuneziaba , ezert nem tudjak....tehat a tobbseg
Előzmény: y42 (43458)
tuktuk64 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43461

Szia!

 

A szállodában is van pénzváltás,de nem egésznap.Így egyszerübb ha váltotok valamennyi pénzt a reptéren.

 

Jó nyaralást!!

 

Mennyi időre mentek?

Előzmény: TBrigee (43459)
szendem Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43460
Kedves A.!

Éppen ez az egyik téma, ami igen éredekelne. Elég sokat visszaolvastam, de értékelhető eredményeket nem kaptam. Annyit sikerült kihámoznom a kérdés/feleletekből, hogy a TUI jóval olcsóbban kínálja a kirándulásokat, mint az én utaztatóm, a KT. Milyen lehetőségek vannak?
Egyelőre ennyi, holnap fizetünk be és ha minden gömbölyű, jövök a további kérdésekkel.

Üdv.:
Márta
Előzmény: y42 (43458)
TBrigee Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43459

Szia!

 

Már csak annyi kérdésem lenne, hogy érdemes-e már a reptéren pénzt váltani? A szállodában van pénzváltó?

 

Köszi a válaszokat!

Holnap indulunk! :)

Előzmény: tuktuk64 (43456)
y42 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43458

Kedves lilike!

Eddig is azzal utaztam fakultatívra akivel akartam.

Ebben semmi újdonság nincs!

Előzmény: lilike 11 (43457)
lilike 11 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43457
Kozerdeku..kiranduloknak:

Most mar Tuneziaban is lehetoseg van arra, hogy ne csak azzal kirandulhass akivel utaztal, ha van olcsobb vagy jobb ajanlat

ugy ahogy Egyiptomban mukodik...

Sahara 2 napos tura dzsip szafarival egyutt 175 Dinar

Tunis 1 napos 70 Dinar

Szoval vegre lehet valasztani

Bovebb info : kirandulastunezia@yahoo.com



Előzmény: kataaa23 (43453)
tuktuk64 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43456

Szia!

 

Nem kell pénzt adni a szoba miatt,mert elég jók a szobák.Egyszerű berendezésüek,de tiszta és takarítanak normálisan. Egy kis baksis mindent megold.Az utcára néző szobák a jobbak mert csendesebb mint a medencére nézők.

Esténként animációs program elég hangos.Az útidő Monastirból kb.2 óra.Az úlevelet

rakjátok a széfbe ahhoz nem nyulnak hozzá,a pénzt dugjátok el.

 

Jó nyaralást kívánok ! Ha van kérdésed még szivesen írok!

Előzmény: TBrigee (43443)
tomtompo Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43455
Kedves Kataaa23!
Idén mi nem voltunk Szahara túrán, de tavaly a KT-vel voltunk és úgy emlékszem,
akkor az 180 TD volt. Ezen kívül, ha jól emlékszem a tevegelésnél, a dzsipptúrán, és a matmatai barlanglátogatásnál fizettünk 1-3-5 TD-t és a végén a buszsofőr két napig árván maradt gyermekeinek.
Szahara túrát kihagyni nem szabad!
Szerintem ez az ár tartalmazza az utazást, a szállást, étkezést és a profitot.

Idén Nabeulben és Tuniszban voltunk. (Csak egy ebéd maradt ki.)

A Tunisz-túra reggel 6 körül indul Monastirból vagy Sousse-ból. Kb érnek 7.30-ra Hammametbe., Ha sok helyen vesznek fel utast 8.15-re érhetnek Hammametbe és onnan még kb egy óra Tunisz. Ott lenni a megadott időre és nem izgulni, várni!
T.
Előzmény: kataaa23 (43453)
kataaa23 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43453
Jujj nagyon köszike. De gondolom a 150 TD-n kívül még külön kellett fizetni a szaharatúrás dolgokra. Engem az is érdekelne hogy kompletten mibe kerül.
Ti voltatok még valamilyen fakultatívon?
köszi a sok választ :)
Előzmény: tomtompo (43452)
tomtompo Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43452
Kedves Kataaa23!
Megtaláltam a programot! Árak, időpontok, tudnivalók.
N. Zsófi idegenvezetőtől kaptuk megérkezéskor egy halom más információval!
Megérkezésünket követő nap beszéltük meg, jelentkeztünk és fizettünk.


























T.
Előzmény: kataaa23 (43450)
kovani Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43451

Nem fogod elhinni, a gépemen lévő HP képkezelővel. Amint megnéztem az általad javasoltakat- letöltöttem ,sőt bele is kókányoltam rendesen, de nem mentem vele sokra,  úgy döntöttem, mégis megnézem a gépemen lévőket.Ezért  a saját gépemen lévők egyikét  addig próbálgattam újra, amíg nem sikerült.

Az volt a baj mindegyiknél, hogy nem volt, aki mondta," most idelépj, most odakattints,stb".

Neked főképp az azonnali segítséget köszöntem meg /ami nem nagyon dívik mostanában/ és azt, hogy mostmár mégtöbb képszerkesztő  van a gépemen.

Az sosem árt. Hátha egy-egy ilyen este után, mint a tegnapi, rájövök azoknak is a mottójára.

Előzmény: Törölt nick (43448)
kataaa23 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43450
Szia

Köszi visszaolvastam őket. :) De még egy kérdés. Melyik nap ment a szahara túra és mibe került????????

üdv
Előzmény: tomtompo (43440)
Napfény1 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43449
Nem, tényleg nem egyformák. Van pl. az a hely, ahol az Angol beteg-et forgatták, a barlang, tudjátok (aki látta a filmet)... Na, szóval mi ott nem jártunk, de anyukámék egy másik alkalommal igen.
Előzmény: kovani (43446)
kovani Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43447

Szia!

Köszönöm. Van még sok.

Előzmény: 4picces4 (43445)
kovani Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43446

Igen, a sivatagi túrán készült. Az Atlaszból lejövet a dzsipptúra a Chott El Gharsán /ez is sóstó/keresztül tartott a sivatag felé. Már a sivatagi részen van az említett kép. Ez egy makett-város, ott készült a  "Csillagok háborújának" felvétele.

Nem nagy az egész, könnyen be lehet járni. Hajlott a lépcső a lábam alatt, ahogy mentem fel rajta videózni, látszott, hogy "mű".

Egyébként 2 évvel ezelőtt is voltam sivatagi túrán. Akkor ezt a részt nem ejtettük útba - nem volt 4 órás a dzsipptúra- , helyette felmentünk az Atlaszban a hegytetőre egy másik vízeséshez, oázishoz. Jó hoszú szerpentines út volt, imádtuk.

Szóval nem értem, hogy, hogy nem egyformák a Szahara-túrák?! Hátha valaki tudja.

Üdv.: Kovani

Előzmény: Napfény1 (43444)
4picces4 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43445
Hello kovani!
Nagyon szépek a képek! Gratulálok!
Előzmény: kovani (43439)
Napfény1 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43444
Az a "kunyhós" kép hol készült?? Gondolom a sivatagi túrán, de itt mi nem jártunk...
Előzmény: kovani (43439)
TBrigee Creative Commons License 2009.09.01 0 0 43443

Kedves Tuktuk64!

 

Ez elég rosszul hangzik. Akkor mit csináljunk az értékekkel, ha még a széfben sincs biztonságban? Cipeljük magunkkal az egész nyaralás alatt? :) Milyen hosszú a transzfer a reptértől a szállodáig? Érdemes a bejelentkezéskor valamennyi pénzt adni a jobb szoba reményében?

Előzmény: tuktuk64 (43437)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!