Keresés

Részletes keresés

Amari bp Creative Commons License 2008.06.22 0 0 6656
geisze Creative Commons License 2008.06.22 0 0 6655

Mi is most megyünk először Montiba.Sajnos én sem találtam semmi infót a szállodáról, de Montenegró utikönyvet töviről hegyire áttanúlmányoztam már. Sajnos úgy tűnik, nagyon rövid lesz az 1hét.

Mi ma este indulunk Horvátországba, Selinebe,aztán 1-én irány Budva.Félek, elég hosszú lesz az út addig, de majd igyekszünk korán indúlni .Nektek is jó utat Budváig!

Előzmény: proszekutor (6649)
halacs Creative Commons License 2008.06.21 0 0 6654
Ráadásul én a Karagyorgyevicset rendeltem, ami tele van majonézzel, amit én pl. nem bírok, szóval mire cseréltünk volna a párommal, már nem nagyon volt mire... No jó, most már csak röhögök rajta. :-)
Előzmény: halacs (6653)
halacs Creative Commons License 2008.06.21 0 0 6653
No, a Tri Lipébe többet nem megyek.
Először is nagyon zsúfolt, igazából előre kéne foglalni, de éltünk a lehetőséggel, hogy a pincér felajánlotta, ha hajlandók vagyunk később más asztalhoz telepedni, akkor vacsorázhatunk ott. Vártunk, átültünk. A kiszolgálás nagyon lassú volt, és bár ketten voltunk, az általam rendelt kaját kb. negyedórával később hozták ki, mint a páromét, és a köretként rendelt krumpli teljesen hideg volt...
Előzmény: H_G (6646)
szervezkedő Creative Commons License 2008.06.21 0 0 6652
Ebben az idöszakban hol talalsz montiban olyan strandot ami nem zsufolt? Hááát szerintem sehol. Tavaly en azt tapasztaltam hogy pont ebben az idöszakban volt a legtöbb ember a tengerparton-szerintem. Mi többször voltunk ugy hogy hétvégenként nem mentünk le a partra, mert ebéd után mikrobusszal mar nem talaltunk parkolót. Nagyobb homokos partreszeket Ulcinjtol lejjebb talalsz.
Előzmény: bikemanusa (6651)
bikemanusa Creative Commons License 2008.06.21 0 0 6651

Sziasztok!

Olvasgatom egy ideje a forumot. Most készülünk először Montiba. Kérlek segítsetek:

Mennyibe kerül a sör egy étterembe? Holtalálok homokos (apró kavicsos) NEM zsufolt strandot, ami lehetőleg nem hirtelen mélyül? Gyerekekkel megyek(2 felnőtt 2 gyerek). Soha nem szoktam szállást fogalani (BG-be jártam 5 évig), de úgy olavsagtom, hogy szabad szobát( vagy apartmant) nem mindig könnyű találni. Mit javasoltok? A hegyekbe Zabjakban akarunk megaludni (ide időben mennyi az ut Szabadkárol?). Raaftingolással kapcsolatban is várok infót. mivel AdHoc formában utazunk ezért elképzelhető, hogy át megyunk Albániába is. Talán ott kevésbé zsufoltak a strandok!? Ott milyenek az árak?  Montiba egy helyen 3-4 éjszakát leszünk. Ezért 2-3 helységet is kitudunk pipálni. Javaslatok? (júl19-aug3......vagy amig a pénz tart:)

Köszi!

Minden Infot szívesen várok!

tia1971 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 6650

Köszi az infókat remélem majd írnak mások is

 

Előzmény: yugo (6644)
proszekutor Creative Commons License 2008.06.20 0 0 6649
Szia!

Még nem voltunk a szállodában úgyanis még most megyünk először Montenegróba,
eddig " csak" Horvátországig jutottunk.Egyébként nagyon keveset sikerült a szállodáról megtudnom,fotókat is csak azokat találtam amelyek a katalógusokban vannak.Próbálkoztam itt a fórumon de nem sok sikerrrel.Esetleg tudsz valami bővebb információt vagy fotókat?Az ember szeretne többett látni ill. tudni mint ami a szép fényes katalógusokban van.
Előzmény: geisze (6647)
geisze Creative Commons License 2008.06.20 0 0 6648
Jajj bocsi! Sziasztok!! :-)
Előzmény: geisze (6647)
geisze Creative Commons License 2008.06.20 0 0 6647

Mi júli 1től leszünk az Alekszandrában Budván. Elötte 4 napot Horvátországban töltünk.

Remélem én is, hogy lesznek "normális" népek is ott ebben az időben.

Ti voltatok már ebben a szállodában?

Előzmény: proszekutor (6629)
H_G Creative Commons License 2008.06.20 0 0 6646
A Tri Lipében a hal sem kis adag egyáltalán :) Kihozzák a döglött halat, és nyilatkozhatsz, hogy megfelelő vacsorának ítéled-e látványra :)

Amellett a partmenti sétányon, már eléggé Igalo felé van egy remek bódé-büfé, ahol jó nagy halom ropogós giricét adnak nevetséges áron (persze túl kevés kenyérrel és majonézzel, ezekből még külön kell kérni, de ez így van ex-YU-szerte.
Előzmény: yugo (6644)
haromlabu1 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 6645

Sziasztok!

 

Szeretném a segítségeteket kérni a montenegrói utak minőségével kapcsolatban. Én most készülök először arrafelé, és fogalmam sincs, hogy mennyire simák/kátyúsak az utak, mire kell készülni. Az én autóm egy kicsivel alacsonyabb mint az átlag, úgy 3-4 cm-el le van engedve, és ezért félek, hogy a szerpentineken meg a félreeső utakon ez nem kifejezetten előnyös. Egyébként az uticél  Zabljak, arról a környékről mit tudtok? Minőségben mennyivel rosszabb a Sabac-on keresztül vezető út? El merjek indulni ezzel az autóval?

 

Köszönöm előre is a segítséget!

yugo Creative Commons License 2008.06.20 0 0 6644

tia1971, ajánlom,hogy a plava spiljába (kék barlang) menjetek el,mert az nagyon gyönyörű.Különben többféle hajókirándulási lehetőség van,főleg Herceg Noviból indulnak a kishajók.Herceg Noviban ajánlom a Nautilus pizzériát, isteni ott a pizza,és a többi éttermekben a  halételek is általában finomak,de elég kicsik az adagok... :) A pljeszkavica,töltött illetve gurmán változata pedig majdnem mindenhol finom... :)

Meljine legelején van egy kis strand ami a sziklák mögött van,és a fenyőerdőn keresztül kell lelépcsőzni,vagy pedig a sziklák előtt van lépcső kivésve,oda ajánlom,hogy menjetek,mert nagyon szép,apró kavicsos a tengerpart,és egész otthonias a hangulat,mivel általában ugyanazok az emberek járnak oda,és van ott egy kis kávézó ahol mindég jó zene szól...

 Bővebben majd ha megjártuk... :)

 

Ez az a tengerpartrész ahol végig lehet sétálni a strandig,bár az a kis strand ezen a képen nem látszik,mivel az utolsó szikla előtt van egy pici öböl és ott helyezkedik el...

Előzmény: tia1971 (6632)
szervezkedő Creative Commons License 2008.06.20 0 0 6643

Most jött haza egy ismerősöm. Ő azt mondta kb 200m-es sor volt a belépő oldalon, de nem nagyon látta hogy turkáltak voln az autókba. Estére felhívom, mert ma mennek vissza le és majd kíváncsi vagyok mit mond volt e "atrocitás".

Ha igen akkor marad a virágkötészeti megoldás.

Már látom magam előtt miként tudnék egy csokorba kötni 2 db 1000literes víztratályt 8-10 db műholdvevővel, 6 db parabolaantennával, 2 csomag parkettával és egy motorcsónakmotorral, néhány kartonnal a fiam kedvenc gyümölcslevével.

Ha nem mindenki olyan vizuális tipus mint én vayok, akkor majd csinálok egy képet, mert úgy néz  ki hogy ezt a kompozíciót valamikor el kell készítenem és levinnem Sutomoreba.

Hümi Creative Commons License 2008.06.20 0 0 6642
"Nem mindegyiket készítettem én"...tudom...de természetesen örömömre szolgál, hogy felhasználtad a fotóimat...:)))
Előzmény: szervezkedő (6641)
szervezkedő Creative Commons License 2008.06.20 0 0 6641

Persze használhatod a fényképeket.

Nem mindegyiket készítettem én, de szerintem senki sem haragszik meg érte és talán segíteni tudsz vele azok nak akik először tervezik az utat ki. Ha lesz olyan aki veszi a fáradságot és nyaralás közben lefényképez egy két menetrendet vagy valami közhasznú infót jelelő dolgot  és felteszi a fórumra akkor "ellopom" azt is és felteszem a képtáramba én is.

 

Igértem a navigációs kütyühöz a trafis infókat, de ma sem jutottam el odáig.

 

...és a temetőrajongóknak sem sikerült feltennem a temetőkről csinált képeimet.

Bocsi hogy a pár héttel ezelőtti témához kanyarodok ismét!

:-)

 

 

Előzmény: zoli1979 (6608)
ponsa Creative Commons License 2008.06.20 0 0 6640
szia,

mi akkor leszunk budvaban, ugyan nem a hotelben, hanem egy apartmanban.
Előzmény: proszekutor (6629)
proszekutor Creative Commons License 2008.06.20 0 0 6639

Köszi!

 Meggyőztetek minket! Egyébként nem vészes a dolog  az zaszonnyal csak   pillanatok alatt tengeri beteg lesz ezért ha lehet kihagyja a hajókázásokat /nem a baleseti statisztikák miatt fél.../   de ez a 10-15 perces mentidő  nem vészes :kompozunk.

Előzmény: Hümi (6635)
halacs Creative Commons License 2008.06.20 0 0 6638
Talán 10 perc a menetidő, de árakat nem tudok, mert mi Ulcinjba mentünk busszal, és így utaztunk a komppal.
Előzmény: proszekutor (6634)
H_G Creative Commons License 2008.06.20 0 0 6637
Nem ismerem a pontos statisztikát, de fogadni mernék, hogy a közlekedők jóval nagyobb százalékát éri baleset az autópályán, mint kompokon.
Előzmény: proszekutor (6631)
Hümi Creative Commons License 2008.06.20 0 0 6636
Hümi 2008.06.04 10:29:03 © (6351)...beprütyköltem képeket a kompról...
Előzmény: Hümi (6635)
Hümi Creative Commons License 2008.06.20 0 0 6635
Érc...tehát Sestanovácig mentek az ótópályán...a komp Lepetani–Kamenari...4 ejró/ótó...személyekre nem kell fizetni...kb. 10-15 perc alatt teszi meg az "utat"... mi ugyanezt az utat választottuk, és Dunaújvárostól Budváig komppal 15 óra volt az út...
Előzmény: proszekutor (6631)
proszekutor Creative Commons License 2008.06.19 0 0 6634
Mennyi a komp menetideje és pontosan honnan indul ill. mennyi a viteldíj?? Talán ha nem olyan hosszú beválaljúk.
A Kotori öböl az egyik fő kirándúlási célpontunk, 1-2 napot szánunk rá.
Előzmény: halacs (6633)
halacs Creative Commons License 2008.06.19 0 0 6633
Én is félek a kompon, de ez nem olyan hosszú idő. :-) Arra viszont tök jó jó, hogy hamar elérjen az utazó a szállásához.
Utána viszont tessék sok időt szentelni a Kotori-öbölnek, érdemes.
Előzmény: proszekutor (6631)
tia1971 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 6632

          

Üdv mindenkinek! 

 

 

 

Mi is Meljinére megyünk 08 06-tól  ha hazaértatek légyszives egy kis tájékoztatót mit érdemes megnézni és hol lehet jót kajálni meg egyéb

előre is kösz.

Jó pihenést

         

Előzmény: yugo (6606)
proszekutor Creative Commons License 2008.06.19 0 0 6631
Azért Splitet írtan mert nem jutott eszembe az útolsó csomópont neve,tehát ugy megyünk hogy végig a pályán és azt követően a 8-as úton.
Másrészt a feleségem fél a kompon,csak ilyen prózai ok miatt kerülünk.
Előzmény: Hümi (6630)
Hümi Creative Commons License 2008.06.19 0 0 6630
Miért mész le az autópályáról Splitnél...?
Miért nem akarsz kompozni...?
Előzmény: proszekutor (6629)
proszekutor Creative Commons License 2008.06.19 0 0 6629
Sziasztok !!

Következőket kérdezném:

1. Mennyibe kerül egy nap hajókázás a Kotori öbölben, ételel-italal? Van-e gyerekkedvezmény?

2. Mennyi idő alatt lehet eljutni Splittől- az autópályától-Budváig kompozás nélkül autóval?

Előre is köszi a segítséget!!!

Apropó! Lesz valaki július 03-tól 12-ig Budván a Hotel Aleszanderben?/ vagy csak szerbekkel és oroszokkal leszünk körbevéve.../
ponsa Creative Commons License 2008.06.19 0 0 6628
a beirtak alapjan tenyleg nem veszes
Előzmény: halacs (6623)
Amari bp Creative Commons License 2008.06.19 0 0 6627
Sokan vannak az tény, és mondjuk, én nem szeretem a tömeget, Igy aztán Budván nem is tengereztem, csak jazzon, és szeptember volt. Meg csak egy hétig voltam, és nem láttam, se Perast, se H.Novit, se Ostrogot, se Durmitort, na majd legközelebb:)
Előzmény: H_G (6625)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!