Keresés

Részletes keresés

ZSOLEV Creative Commons License 2007.02.06 0 0 655
Na jó, nem adom fel: Dunabogdány, Forgó.
Előzmény: ZSOLEV (654)
ZSOLEV Creative Commons License 2007.02.06 0 0 654
... és a haaatalmasss adagok úgy készülnek, hogy vaskos, széles fatálra ráraknak félkiló savanyúságot, nagy adag rizst, sültkrumplit, és erre a hús. Ettől aztán frankón szétázik a sültkrumpli, de legalább nem tűník fel, hogy nem frissen készült. A tócsni a másik tipikus jobbágyvilágtalanítás: fillérekből kihozható, előre elkészíthető, és hatalmas helyet elfoglal a tányéron.
Nem kell minden restauráciának fúziós konyhát vinnie, vagy a nouvelle cuisine-re gyúrnia, mert attól is megcsömörlik az ember egy idő után. Legyen magyaros egy étterem, de EZ csupán igénytelen.
Sajnos valóban jó éttermekről hallok rendszeresen panaszokat: "kicsi adagok", "sületlen kacsamell", "fövetlen zöldség", "furcsa íz", és ilyenkor sokszor csak a vendég ízlésésvel van baj. Mert olyan helyekhez szokott, mint ez.
Nem fikázni akarom a beíró személyét, inkább csak a jelenség zavar. A beírónak azt javaslom, hogy ha igazán jó házias kosztot (nagy adag húsokat), telt pocakot, családias hangulatot akar; próbálja ki Szigetmonostoron a Bacchust! (kivéve, ha csak a rántott hús - vmivel töltött ÉS rántott hús vonalon mozog, mert akkor feladom)
Előzmény: dr El van Leowe (652)
ZSOLEV Creative Commons License 2007.02.06 0 0 653
Szóval szerzői joggal foglalkozol? Na, akkor hozzád sem fordulnék jogi tanácsot kérni...
Bár sztem inkább egyszerű provokációról van szó, mert ennyire értetlen (ide más szót akartam írni eredetileg...) nem lehet vki.
Az éttermi tesztekről (ismertető, ajánló, stb.) vallott elképzelésed téves, de nincs kedvem neked bizonygatni az igazamat. Egyszerűbb, ha rászánsz 20 percet, és utánaolvasol a neten, hogy is zajlik ez.
Aztán még 10 perc, és arról is találsz infókat, hogyan nem illik viselkedni egy topikban...
:-(
Előzmény: Pandus (638)
dr El van Leowe Creative Commons License 2007.02.05 0 0 652
... a kis napernyőket is????


Bocsánat, ez gonosz megjegyzés volt.
De ha az alábbi étkek még ízlettek is netán, akkor is a magyarországi vendéglátás (gasztronómia) állatorvosi lovai. Emiatt (is) mondják azt (egyre többen), hogy a honi gasztronómia lassan az alsószváziföldiét sem üti meg. Minden fogás mellett ugyanaz a "díszítés" (tényleg: mit kersnek ott azok az ernyők?), ehetetlenül nagy adagok, agyonsütött húsok stb. És ez csak az, ami első látásra "átjön" a képek alapján. Persze, ha valaki egy tányér kajával akarja magát degeszre enni, akkor ez is egy (üzletileg) sikeres vendéglátós koncepció lehet. Csak egy kicsit már túlhaladta az idő.
Előzmény: homerx (650)
Jacques de Molay Creative Commons License 2007.02.05 0 0 651
Ez ilyesztően és tipikusan magyaros, sajnos.
Előzmény: homerx (647)
homerx Creative Commons License 2007.01.11 0 0 650
finomak is biz' :)
es ha nem tudtad megenni a talat (mert altalaban nem bir vele az emberfia), akkor szivesen elcsomagoljak :)
Előzmény: Törölt nick (649)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.10 0 0 649

ez egy tatárbifsztek??? ne má... úgy néz ki, mint egy szétfőtt pörkűtt.

 

a többi tál elég tekintélyes, de jó is, vagy csak sok?

Előzmény: homerx (647)
homerx Creative Commons License 2007.01.10 0 0 648
es ha megnezitek a honlapjukon, ezert a tatarert csak 1500-at kernek :) a tobbi ar is nagyon baratsagos
Előzmény: homerx (647)
homerx Creative Commons License 2007.01.10 0 0 647
alsopeteny harmaskonyv fogado. vac folott talalhato nogradban, kb 23km-re vactol.
tegnap voltak ismerosok, de en is jarok oda sokat. naaaaaagy naaaaagy adagokat adnak :)
a tegnapi latogatasrol kaptam nehany fotot, megosztom veletek.

az elso kepen tatarbeefsteak gazdagon lathato. igencsak szeretem, de akkora adagot adnak, alig tudom megenni.



Pandus Creative Commons License 2007.01.06 0 0 646
Kérdezd meg a könyvelődet, kinek mit számlázhatsz le.
Előzmény: Edmond Dantes (643)
FARI Creative Commons License 2007.01.05 0 0 645
Tavaly voltunk Gyulán. Szerintem elég volt egyszer. Semmi különleges nem volt. A Várfürdő zsúfolt, drága, kivéve 5 óra után. A Százéves cukiba a kiszolgálás förtelmes, elfelejtik, hogy mit rendeltél, után 20 percet vársz, mire kijönnek a számlával. Egyedüli jó dolog volt a Family Kisvendéglő a Kossúth utcában. Ott tapasztaltunk figyelmességet, igazi magyaros vendégszeretetet. Az árak elfogadhatóak, a pincér, aki úgy néz ki, mint a Szombathy Gyula szinész szolgálatkész, figyelmes, udvarias.  Mi inkább kimentünk a Kőrös partra, Doboz Szanazúgra, ott jó volt. A város ugyan szép, de ott is rengeteg az ember. Én csendre, nyugalomra vágytam, lehet, hogy ezért nem tetszett.
Előzmény: onobody (644)
onobody Creative Commons License 2007.01.05 0 0 644

Sziasztok!

Volt már szó a gyulai Kisködmön étteremről , ebben a topicban is.

Meglátogattuk a multkorában , és sajnos nem voltunk elájulva tőle.

Jópofa a kiszolgálás , kantafedőben hozzák az italokat , meg fakanalat kaptunk a leveshez , amit kis zománcozott tálkákban hoznak ki.

De maga az étel nem volt tul jó , az orjaleves még csak-csak , de a csirkepaprikás kifejezetten gyenge volt.

 

Viszont Gyulán szuper a Százévs cukrászda.

Óriási a teaválaszték , nagyon szép a környezt  , és a sütik is kiválóak.

 

üdv   onobody

 

Edmond Dantes Creative Commons License 2007.01.05 0 0 643

?

A tapasztalataimért én, a cégem, vagy aki éppen fizette az étkezést megdolgozott,

feltehetőleg a többi asztaltárs is így van ezzel.

Ha ebből pénzt akarsz csinálni, fizesd meg.

 

Edmond Dantes, nem edmonddantes...

Kérem jegyezd meg.

Előzmény: Pandus (641)
Pandus Creative Commons License 2007.01.05 0 0 642
ennyi hülyeséget rég olvastam, mint itt. egyben van igazad: nem vagyok rászorulva pár ezerre egy cikkért. baráti segítség.
Előzmény: robicsek (640)
Pandus Creative Commons License 2007.01.05 0 0 641
"az előbb még valami más körben éltél 18 éve."
Mikor, hol, mit, kiről, kivel beszélsz?

az a legjobb, hogy te is, robicsek is mindenhez ért, mindenhez jobban, sőt, mindenhez a legjobban. Gratulálok!

És ha én vagyok arrogáns, akkor mi edmonddantes?
Előzmény: Törölt nick (639)
robicsek Creative Commons License 2007.01.05 0 0 640

olvasd már el itt baloldalt a szabályzatot, hogy ki hogyan használhatja fel az itt megjelenteket......

 

más:

ha igazad lenne, akkor kiadhatnád a telefonkönyvet. Hiszen informácio...Probáld meg. Vagy a menetrendet.

Bukott ügy lenne.

 

Utoljára: ha te szerzői joghoz értő jogász vagy, akkor nem hinném, hogy rá vagy szorulva arra a pár ezresre amit ilyen cikkekért fizetnének...

Előzmény: Pandus (638)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.05 0 0 639

az előbb még valami más körben éltél 18 éve. :-)))

 

nem értesz egy kicsit túl sok mindenhez? és mindhez ilyen jól?? :-))))

Előzmény: Pandus (638)
Pandus Creative Commons License 2007.01.05 0 0 638
ui. Az információnak nincs szerzői joga, csak szellemi alkotásnak. ha valamiben, hát a szerzői jogban otthon vagyok, ez a szakterületem.
Előzmény: robicsek (634)
Pandus Creative Commons License 2007.01.05 0 0 637
"ha viszel vagy 100 ugyfelet egy vállalkozónak, jogosan kérhetsz jutalékot."
Na ez az első jó ötlet, kösz!
Előzmény: robicsek (634)
Pandus Creative Commons License 2007.01.05 0 0 636
18 éve ebben a körben élek, nem hiszem, hogy tájékozatlan lennék. Arrogáns? csak a tájékozatlanságodra hívtam fel a figyelmet. Miből vegyek vissza?
Előzmény: Törölt nick (633)
Pandus Creative Commons License 2007.01.05 0 0 635
Tippadásból megélni? Nem is rossz ötlet…majd számolj be a bevételeidről!
Előzmény: Edmond Dantes (632)
robicsek Creative Commons License 2007.01.05 0 0 634

én végigmegyek, röviden.

 

És főleg ki?

ha viszel vagy 100 ugyfelet egy vállalkozónak, jogosan kérhetsz jutalékot.

milyen szerzői jog illeti meg az indexet egy információért?

olvasd el a regisztráciokor kapott emailedet, elfogadtad.

ami a vendégek szerint jó,

ingyen adok egy tanácsot: menj el vendégnek, és írd meg. vannak akik ebből eléggé ismertek lettek. De nem adok linket, mert még kopipészteled és megirod.

 

a 3.as pont az nagyjábol ugy van, nem is mondott senki mást. (csak te:)

 

És légyszi, ne oktass ki marketingből meg PR-bol, ha nem értesz hozzá. Kösz. Kicsivel több szerénységgel többre mész....

Előzmény: Pandus (631)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.05 0 0 633
tájékozatlan te vagy, és még arrogáns is. nem először. nem megyek végig az ostobaságaidon, mert nem érek rá, de olvass, figyelj, tanulj és főképp vegyél vissza.
Előzmény: Pandus (631)
Edmond Dantes Creative Commons License 2007.01.05 0 0 632

Ha az én tapasztalataimon akarsz pénzt keresni, az drága lesz, nagyon.

De számlát kapsz róla.

Előzmény: Pandus (631)
Pandus Creative Commons License 2007.01.05 0 0 631
Neked is, malenának is üzenem: baromira félreértitek, ill. tökéletesen tájékozatlanok vagytok.
1. Azért az ötletért, hogy mondjuk a veszprémi csülök csárdába (fogalmam sincs, van-e ilyen) érdemes ellátogatni, mert jót és olcsón ehetsz, hol fizetnek neked-nekem-bárkinek? És főleg ki?
2. milyen szerzői jog illeti meg az indexet egy információért?
3. A pr cikket az étterem iratja vkivel, aki ezért tőlük pénzt kap, sőt, az étterem az újságnak is fizet.
4. Én olyan éttermet keresek, ami a vendégek szerint jó, tehát érdemes ajánlani újságban is. cserébe, hogy írunk róla, az étterem lefőz X ételt ingyen, amit lefotózunk, tehát barterről van szó, nincs pénzforgalom semerre.
Most, hogy így kiokítottalak benneteket, kérem a tandíjat....
Előzmény: robicsek (630)
robicsek Creative Commons License 2007.01.05 0 0 630

persze, mi itt ajánlunk, aztán te kapsz érte pénzt az ujságtol, aztán abbol fizetsz nekunk jutalékot, ugy értettem. Bár a helyzet durvább.

 

Erkölcstelennek tartanám, ha az itt megjelenteket te megirnád, és pénzt kapnál érte. Azonkivül jogtalan is, mert a copyright az indexé.

 

egyébként a PR cikk az az, amiért fizetnek. Ami rendben van - ami nincs rendben, az az, amikor egy cikk fizetett cikk, de nem jelzik.

Előzmény: Pandus (627)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.04 0 0 629

??? a pr cikk per definitionem azt jelenti, hogy fizetnek érte.

 

én nem tudom, te hova írsz ilyen ajánlót, de ha már ötleteket kérsz, azt is megírhatnád, hova fogod elsütni.

Előzmény: Pandus (627)
FARI Creative Commons License 2007.01.04 0 0 628
Olvassad el a topicot, találsz bőven jót, rosszat.
Előzmény: Pandus (621)
Pandus Creative Commons License 2007.01.04 0 0 627
A cikkért fizetnek, nem az ajánlásért. jutalékot meg kérhetnék az étteremtől, de körberöhögnének. Nemrég volt egy ilyen eset az egyik lapnál, pr cikkért kért a kiküldendő újságíró a cégtől pénzt. mire ők rábólintottak, megegyeztek. Utána felnyomta a cég az újságírót a főnökénél, és kirúgták.
Előzmény: robicsek (626)
robicsek Creative Commons License 2007.01.03 0 0 626
Ja, és tök természetes, hogy valaki ajánl egy üzletet, aztán jutalékot kér, ebben semmi rossz nincs.
Előzmény: Pandus (623)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!