Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Sánta Kutya (SK) aug. 13. Creative Commons License 219660

Nohát az országúti már lóg a plafonról. Kapott egy szép piros kampót. Így nemcsak helyet spórolok, de az se gond, ha lapos a kerék. Nem volt szórakoztató a plafont lukasztani. :-) Mögötte szépen meglapul két másik piroson az új munkapad. A montin még gondolkozom, hogy marad a földön, vagy a falra akasztódik. Az nem mehet a plafonra, csak fregolival, különben megroppanna a derekam.

Előzmény: halaloszto (219375)
vizus aug. 13. Creative Commons License 219659

A Bikemap Szolnokon át vinne Kunszentmárton-Szentes felé. Ahogy Abony felől jössz, ő a négyesen vinne tovább, de ott bicaj tilos, be kell jönni a városba, a második hídról lejövet jobbra ki a városból, a négyes előtt el balra a bicikliúton, aztán átevickélés Szandaszőlősre, ott én inkább elmegyek jobbra ahogy feljön az alsó út, mert tovább járdás bicikliút van. Ugyanilyen járdás bicikliutak vannak Rákóczifalván és Rákócziújfalun, inkább kint szoktam menni. ( Falva elején van egy nyomós kút!) Újfalu után viszont van egy jó bicikliút Martfűig. Onnan síma ügy Kunszentmárton. Kunszentmárton Szentes is sima ügy, csak kicsit keskeny, nagy a forgalom, szoktak csattanni az autók. Néhol bicajút megy, ott le szoktam menni. Mintha Vásárhely előtt lenne olyan bicikliút szakasz, ami rázós. Ha itthon vagyok, amikor tekersz, szívesen elvezetlek egy darabon!

Előzmény: Primary92 (219658)
Primary92 aug. 13. Creative Commons License 219658

Tura (Hatvan) - Hódmezővásárhely távot merre tennétek meg? Tavaly beleesett az útvonalba a 44-es is Kecskemét és Lakitelek között, de azt inkább kihagynám. a 45-ös este 11-felé egész barátságos. Ceglédig vagy Szolnokig még meg lenne az útvonal, de utána nem ismerem annyira a terepet. 

Fishtax aug. 13. Creative Commons License 219657

Tapasztalatom nincs, de a Vaude jó, megbízható márka, ennyi pénzért biztosan erre beszéltem volna rá az öcsémet, ha nem egy hete vett volna éppen egy másikat.

robi

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (219654)
Fishtax aug. 13. Creative Commons License 219656

Volt vki a budapestin?

robi

Előzmény: Fishtax (219578)
berger aug. 13. Creative Commons License 219655

Igen, a 12-es út előtt visszafordul a hosszútáv, hogy mindkét irányból kiélvezhessük a felújitott aszfaltot :-)

Előzmény: Friczy (219649)
Sánta Kutya (SK) aug. 13. Creative Commons License 219654
vau1111 aug. 13. Creative Commons License 219653

Nekem szép zöld marad a fű utána. És nő mint a vadállat, hetente kell nyírni :) Na jó, ez már nem a Brigécioltól...

Előzmény: tanárnéni kedvence (219652)
tanárnéni kedvence aug. 12. Creative Commons License 219652

Én kertben nem használnám. Egyszer kilöttyent pár csepp Brigéciol, másnapra elsárgult ott a fű. :) A használt B-t gyűjtöm veszélyes hulladékként, de a vizes átmosást csak az utcán vagy takarítható beltérben végzem.

Előzmény: vau1111 (219620)
Friczy aug. 12. Creative Commons License 219651

Nekem az volt nagy élmény, amikor a frissen felújított hajtásrendszerrel mentem oda, és kiderült, hogy már a hajtómű kistányérja is túlkopott, egész addig tudtam használni a kistányért, amíg nem kellett erőt kifejteni (hegyre menni) vele. Pont a kóspallagi kijárat (az általad emlÍtett fal) volt az, ahol folyamatosan ugrott a lánc, amikor pedig megunta, akkor leesett. Úgyhogy szégyenszemre ott feltoltam, onnantól pedig végig nagytányér (azt alig használtam a régi lánccal, szinte vadonatúj volt), milyen jó is volt a második Kismaros-Kóspallag emelkedőt nagytányéron feltekerni :)

Előzmény: SzeZo (219650)
SzeZo aug. 12. Creative Commons License 219650

Az a kis fal-szerű rettenet a kedvencem a jobbos kanyar után, ami előtt jó, ha kistányér-megarange fokozatba vált az ember:).

A halról nem tudok nyilatkozni. Vendéglői halat (pisztráng) csak Lillafüred fölött ettem, de a saját fogású uszonyosok jobban ízlenek.

Előzmény: Friczy (219649)
Friczy aug. 12. Creative Commons License 219649

Elképzelhető, hogy én is, szeretem azt a környéket, és ha felújított út, akkor érdemes megnézni :) Na meg finom a hal arrafelé :)

Előzmény: SzeZo (219648)
SzeZo aug. 12. Creative Commons License 219648

Ha a térképen végig viszed az egeret, ott is az jön ki.

Csak legyen jó idő, akkor megyek.

Előzmény: Friczy (219647)
Friczy aug. 12. Creative Commons License 219647

Nem egészen értem a hosszú távot. Márianosztráról le a 12-es útig, és ott a vasútnál helyből visszafordulni? Mert a helységnevekből számomra ez jön ki.

Előzmény: berger (219646)
berger aug. 12. Creative Commons License 219646

Sziasztok!

Az az örömteli esemény érte a környékünket, hogy felújították a 12-es út és Kóspallag közötti út jelentős részét – már ami felújításra szorult belőle. Az állapot még nem tökéletes, Kóspallagon még mindig vannak tankcsapdák, de most már ünnepelhetjük az aszfaltot.

Ezért augusztus 20-ra tervezünk egy út avató túrát, melyre téged is sok szeretettel meghívunk! 2-kor indulunk a nagymarosi katolikus templomtól, ahogy szoktuk a Kittenberger túrákon (legutóbb 2012-ben), és hasonló útvonalon megyünk, ahogy akkor szoktuk:

Rövid táv: Nagymaros – Zebegény – Szob – Márianosztra – (Kóspallag) – Nagymaros (38 km)

Hosszú táv: Nagymaros – Zebegény – Szob – Márianosztra – (Kóspallag) – 12-es út – Kóspallag – Szokolya – Kismaros – Nagymaros (63 km)

Térkép: http://www.mapmyrun.com/routes/view/494657760

(ahol van bicikliút, ott azt kell használnunk)

Nincs nevezési díj, cserébe nincs szolgáltatás sem, csak menés, illetve a célban lesz egy kis dínom-dánom, arra is sok szeretettel várunk!

Üdv,

Berger

Lassú Nyíl aug. 12. Creative Commons License 219645

Klassz... adatok persze tényleg tömegesen kellenek, hogy ne csak szubjektív véleményekre alapozódjon :-)

Előzmény: Winterstorm (219644)
Winterstorm aug. 11. Creative Commons License 219644

Majdnem ilyen egyszerű a dolog:

1. a http://www.openstreetmap.org oldalon regisztrálni kell egy accountot (csak email cím kell hozzá).

2. Ha a merretekerjek.hu térképen hiányzó/téves tiltást lász, akkor nyomj rá a "Szerkesztés OSM-en" gombra bal fent és bejön az openstreetmap webes szerkesztője.

A szerkesztőben kijelölöd az útszakasz (bordóval mutatja a kijelölt szakaszt), majd bal oldalt a "Behajtás" alatt a "Kerékpár" mellett kiválasztod a "no" -t ha tiltva van a bringa.

Egy-egy út több kisebb-nagyobb darabra van szétszedve, emiatt lehet, hogy két település között többször is meg kell csinálni a fenti műveletet.

A másik gond az lehet, hogy nincs szétszedve az út egy olyan kereszteződésben, ahonnan tiltva lett a bringa. Ilyenkor rá kell klikkelni a kereszteződés pontjára, majd a felugró olló ikonra, ezzel szétvágod az utat a kereszteződésben és onnan már ki tudod jelölni csak azt a szakaszt, ahova a tiltás szól.

Lemented és ennyi az egész!

Az út minőségét úgy tudod megadni, hogy szintén kijelölöd az adott szakasz, majd a bal oldali hasábnak lemész az aljára az "Összes címke" részhez, ott pedig rányomsz a + gombra. A felbukkanó üres mezőbe beírod, hogy "smoothness", aztán mellé ki tudod választani az út minőségét:

excellent - kiváló
 good - jó
 intermediate - közepes
 bad - rossz, rázos
 very_bad - pocsék, outival ez már szinte járhatatlan
 horribe - szörnyű, outival ez járhatatlan

Az út minőségét egyelőre nem jelenítem meg a merretekerjek térképen, de ha elég adat összegyűlik, akkor azt is ki tudom rajzolni, szóval érdemes gyűjteni az adatokat.

Egyébként magyar nyelvű súgó van a térképszerkesztő programhoz, jobb oldalt a legalsó ikonnal jön elő. Ha megvan a rutin, pár perc alatt rengeteg hasznos infót fel lehet vinni az utakra ami aztán más bringásoknak is hasznára lesz. (Azért az első lépéseknél óvatosan a szerkesztéssel, mert el is lehet rontani a dolgokat, de érdemes megpróbálni!)

Sánta Kutya (SK) aug. 11. Creative Commons License 219643

Rettenetes. Ezt még megnézni is csak úgy tudtam, hogy folyamatosan mondogattam magamnak: széken ülök, nem eshetek le, nem lehet bajom...

Előzmény: kocsi (219642)
kocsi aug. 11. Creative Commons License 219642

Arról, hogy mi mivel járható :D

Előzmény: Zsolt Rituper (219641)
Zsolt Rituper aug. 11. Creative Commons License 219641

Üdv Köszi a javítást.

Ha lenne lehetőség a merretekerjek.hu

Jobb egéreel észlelés beküldését akkor könnyen tudnánk fejleszteni az adatbázist

plusz ha az utak minőségét is tudnánk pontozni 1-5 ig 

1 es lenne a cross trekking kerékpárral is járhatatlan

2 cross trekingel járható

3 átlagos út normál kerékpárral járható

4 jó minőségi akár outi val is járható

5 kiváló minőségű kifejezetten outi-val edzésre

Vagy valami hasonló

Köszönöm az eddigi munkád

Előzmény: Winterstorm (219623)
SzeZo aug. 11. Creative Commons License 219640

Nincs szükség oda sem országútira, viszont számítani kell arra, hogy némileg nagyobb a vertikális változékonysága, mint a 7-es úté.

Előzmény: Lassú Nyíl (219639)
Lassú Nyíl aug. 11. Creative Commons License 219639

Ez tényleg szép lehet, országútival talán erre is mennék...

Előzmény: henngergely (219637)
bm613 aug. 11. Creative Commons License 219638

Nem rossz, de komoly kerülő.

Előzmény: henngergely (219637)
henngergely aug. 11. Creative Commons License 219637
Előzmény: Lassú Nyíl (219629)
Tisztul_A_Visztula aug. 11. Creative Commons License 219636

:-)

Bizisten, hogy a telón még irányban volt.

Előzmény: SzeZo (219625)
balea1959 aug. 11. Creative Commons License 219635

köszi, nézem

Előzmény: Frajti (219626)
bm613 aug. 11. Creative Commons License 219634

Fehérvártól Fűzfőig jó lehet még a Sárszentmihály - Sárkeszi - Nádasdladány - Ősi - Berhida - Papkeszi útvonal is.

Előzmény: Lassú Nyíl (219631)
SzeZo aug. 11. Creative Commons License 219633

A BRM 400 a dupla Balaton-kör volt. Ez csak amolyan lézengés ere-arra. Sajnos idén még nem jártam be ezt az útvonalat.

Előzmény: Lassú Nyíl (219631)
Frajti aug. 11. Creative Commons License 219632

Akciók vannak a planetx-nél, elég jó áron akadnak cipők, nézz körbe:

http://www.planetx.co.uk/i/q/SHCRIMUR/carnac-impact-urban-shoe

http://www.planetx.co.uk/i/q/SHEXMTB/exustar-e-sm324-mtb-shoe

Előzmény: Mal924 (219558)
Lassú Nyíl aug. 11. Creative Commons License 219631

Remek, köszönöm :-) Attól nem félek, hogy tovább akarnék menni a szamárkámmal. Alapvetően kitartó, de azért nem ilyen hosszú utakra lett teremtve :-DDD Ez a BRM-4oo útvonala volt?

Előzmény: SzeZo (219630)