Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Kattka aug. 28. Creative Commons License 219952

Én eddig igyekeztem olyannal bringázni, akinél van szerszám (igen, férfi, van szerszámtáskája, mindenféle kulcsokkal, imbusszal, ragasztóflekk-készlettel :-) ), pótgumi, és tud belsőt ragasztani.

Ez lassan egy éve már nem így van, azóta csak az őrangyalomnak köszönhetem, meg a traktorgumis montimnak, hogy nem volt defektem. De érik a szívás, úgyhogy vagy megtanulok ragasztani, vagy kizárólag olyan helyen bringázok, ahol fel tudok szállni valami hévre vagy vonatra, ami közelebb visz a lakhelyemhez. Vagy olyankor kerülök bajba, amikor nincs szervizben az autó, és otthonról értem tudnak jönni (legutóbb épp szervizben volt...).

Előzmény: bessera (219894)
Mcemru aug. 28. Creative Commons License 219951

igen,a legjobb lenne az M3 túloldala rákosrendező, aminek teleki blanka az utca neve, de én azt nem bírom seggel, meg idegekkel, amilyen az a macskakő… tudom nem sok, de ha van vmi jobb ami M3-tól elvisz UVH-ig, miért ne, bár eddig nem jöttem még rá merre is :)

tatain az úttesten megyek mert a bringaút az szégyen, mármint amikor arrafelé jövök, keskeny kerekűnek, de amúgy még az oké, a bringa út kámforon so-so, de ennek az útvonalnak a teleki blankás macsaköves rész a buktatója

ezt a körvasút sor v széchényi út, utána elem u, tél u, majd rá a kámforra, ez lehetne még talán 

Előzmény: kukucs33 (219919)
Kattka aug. 28. Creative Commons License 219950

Ó, pedig pont kesztyűért ugrottam volna be holnap... Fázom. Pár hete vettem ott bringás térdgatyót, mert maradt még női betétes a turkálójukban, de nem hittem volna, hogy már most fázni fogok abban is.

Vasárnap a Lupa-szigeti komp környékén etettük a szúnyogokat sétáltunk, és láttam, hogy térkővel csináltak ott is a part mentén egy bringautat. Olyan régen jártam arra, hogy még a kátyús földútra emlékeztem...

Ma, a szabadságom utolsó másodperceiben elbringáztunk arra, a Hermés irányából lementünk a kompig, majd északra a bringaúton. Kicsit savanyú (keskeny és kanyargós), de van. Viszont amikor már azt vizionáltam, hogy hurrá, ezen elmegyünk egész Szentendréig, és ott eszünk fagyit, akkor vége lett, és betorkollt abba a gödröktől szabdalt betonút förmedvénybe az Omszki hátsó tó mellett. Na, innen már ismerős volt. Egy darabig kerülgettük a lyukakat, aztán visszafordultunk, mert nem volt vicces. Pünkösdfürdőnél ettünk csavaros fagyit, aztán a naplementében hazabringáztunk.

Előzmény: SzeZo (219920)
Tinca aug. 28. Creative Commons License 219949

És ez a lidlis 15/30 lux lámpa milyen lehet? Ha tényleg ennyit tud 2.5e-rért...

henngergely aug. 28. Creative Commons License 219948

28,6 jó, annál több nem.

Előzmény: wolfman} (219947)
wolfman} aug. 28. Creative Commons License 219947

Sőt, ez okból lehet, hogy pont jobb is, ha nincs nagy rugóút. 

Egyébként, aheades, olyan 32 mm átmérőjű 

Előzmény: wolfman} (219946)
wolfman} aug. 28. Creative Commons License 219946

Jó nekem a tízéves is, ha jó tulajdonságokkal rendelkezik és karban tartható / van hozzá pótalkatrész.  Tudom, ez nem könnyű (nem is értem, mi a tökér nem lehet cuccot kapni egy tízéves teleszkóphoz...). 

Előzmény: henngergely (219942)
bertadave aug. 28. Creative Commons License 219945

Nem, ez kizárt. 

Előzmény: J.K.F. (219944)
J.K.F. aug. 28. Creative Commons License 219944

Az is lehet, hogy nagyon hátratolva használod az SPD patentjét a cipőn (a cipő közepe irányába).

Vagy nagyon hosszú az adott cipőtípus orra.

Előzmény: bertadave (219935)
Mcemru aug. 28. Creative Commons License 219943

amerikai út környékéről, újvidék térről indulok, és a cél vmi normális vékony kerekűvel járható út a vasuti összekötőig, mert onnét már edzésügyileg jó nekem végig az út meg minden, de most lecsekkolom amit írtál, szugló v egressy gondolom az mind1, a nagy lajosig mindkettő azért forgalmasabb, utána már enyhülnek

Előzmény: kukucs33 (219919)
henngergely aug. 28. Creative Commons License 219942

Nehéz kérdés. Jó teleszkópot keresel egy 20 éves biciklihez, sok sikert! :)

Milyen a villanyaka? Menetes, vagy A-head? 1 collos vagy 1 1/8?

Rövid keresés után nem találtam bővebb infót arról az RST-ről, de gyanítom, hogy maximum 80mm rugóutat visel el a váz. Nagyobb rugóútnál a teleszkóp kelleténél jobban megemeli a bringa elejét. Elmegy a fejcsőszög, megemelkedik a középcsapágy...

A 80mm rugóút már nagyon régen volt jellemző a legalább középkategóriás mtb telókra. Manapság már a belépő kategória is simán kérhető 100mm-es verzióban. 

A féktüske kitétel szintén eléggé szűkíti a lehetőségeidet.

Újban kb. a legalja, amik közül választhatsz. Suntour XCT, Rock Shox XC28 ilyenek. Suntour NCX-ből van 26-os verzió, kb. 60mm rugóúttal.

Használtban van csúcskategória is, de azok jellemzően minimum 10 évesek. Plusz nem tudni, milyen állapotúak és van hozzá pótalkatrész vagy dobhatod ki ha valami elromlik benne.

Előzmény: wolfman} (219940)
wolfman} aug. 28. Creative Commons License 219941

Egy kép hátha segít...

Előzmény: wolfman} (219940)
wolfman} aug. 28. Creative Commons License 219940

Sziasztok!

Érdeklődnék, mitévő legyek első teleszkóp ügyében. Az alany egy Canyon Evolution, nagyjából 1994-ből, mondhatjuk tehát nagyjából retrónak. Ez egy acél-karbon vázas bicikli, STX felszereltséggel, cantifékkel, elöl jelenleg RST 460-as teleszkóppal.

Mivel V-fékesítek (remélem), ezért a zsiráfnyakas első teló okafogyottá válik. Helyette kellene valami, ami illik a jármű színvonalához, dizájnjához, a pénztárcámhoz, és a felhasználási területhez. Szóval jó széles halmazokon keresek átfedést....

Szempontok:

- váz mint dizájn. Régi vágású váz, nem olyan, mint a kutya ülve, ennek a felső csöve még vízszintes (vagy szinte teljesen vízszintes). Szeretném, ha így is maradna, nem baj, ha cserébe nincs 15 cm rugóutam, csak mondjuk 10...

- pénztárca. Elsősorban használtakat néznék, abból talán megy a középkategóriás is, ezért szempont a szerelhetőség, alkatrész-utánpótlás (porvédők, szimmeringek, satubbi). Összeget direkt nem mondok, ne befolyásoljon senkit (azért nem árt, ha használtan mondjuk 40 alatt maradunk...).

- színvonal. Nem lehetett ez annak idején rossz bringa, a boltosok/hozzáértők általában rácsodálkoznak. Állítólag gyártótól lehetett rendelni, boltban nem forgalmazták. Ránézésre a mostani villa sem volt rossz akkori szemmel, valami frissebb nem ártana, de nem baj, ha még nem lóg ki nagyon a lóláb.

- felhasználási terület. Könnyű, nem (vagy nem nagyon) felcsomagozott túra és város, közelebbről Budapest. Trágya bicikliutak, töredezett-repedezett burkolatok, eldolgozatlan padkák, hepehupák, fekvőröndérok, ugribugri. Ehhez talán egy lineáris rugózású eszköz lenne a legmegfelelőbb, hogy az apróbb egyenetlenségeket is elsimítsa. Sarat viszonylag ritkán tervezek dagasztani, és ha eddig nem patkoltam el, nem egy downhill közben szeretnék....

Értelemszerű, hogy V-fékes felfogatási pont kell hogy legyen. Vagy a helye, ha a csapok beszerzése nem horror....

Nem tudom, van-e türelmetek tanácsot adni, illetve kinek milyen a személyes preferenciája. Szívesen meghallgatok iránymutatást, konkrét tanácsot, fajtára, típusra. Vagy épp arra, hogy mit kerüljek.

bertadave aug. 28. Creative Commons License 219939

Igen, ezeket tudom és oda szoktam figyelni, eddig nem jelentett problémát, csak azt gondoltam hogy az a normális ha nem akad be sehova semmim, legfőképpen a lábam nem.

Előzmény: vau1111 (219938)
vau1111 aug. 28. Creative Commons License 219938

Ez csak annyit jelent, hogy nagy a lábad. Többmindenkit ismerek, akinek a cipő orra le tudja koccolni a kereket ha akarja, de nincs belőle probléma. Sőt, én kis lábbal is tudok olyan helyzetet előidézni, hogy a cipő orra felakadjon a kerékben.

Kanyarodáskor ez nem okoz gondot, mert nagyobb tempónál amúgy sem szabad nagyot fordítani a kormányon, mert csak átrepülsz rajta. Nagyon kis tempónál, ahol tényleg forog a kormány, na ott meg figyelj és ne pedálozz. Amúgy is ívkülső pedál lennt, belső fönnt, súly a külső pedálon.

Előzmény: bertadave (219932)
bertadave aug. 28. Creative Commons License 219937

Nem, Wilier országúti. 

Előzmény: halaloszto (219936)
halaloszto aug. 28. Creative Commons License 219936

hu. akkor gyanus. valami speci palyabringa, amivel nem szokas kanyarodni?

Előzmény: bertadave (219935)
bertadave aug. 28. Creative Commons License 219935

SPD-t használok. Hogy kéne lennie? 

Előzmény: halaloszto (219933)
Pinyo aug. 28. Creative Commons License 219934

Ha taposópedál, akkor én is inkább a talpam közepét rakom a pedálra, akkor meg kilóg előre a cipőm orra.

Előzmény: halaloszto (219933)
halaloszto aug. 28. Creative Commons License 219933

rosszul van a labad a pedalon.

Előzmény: bertadave (219932)
bertadave aug. 28. Creative Commons License 219932

Sziasztok!

Ha az első kereket elfordítom kb. 10 fokban, akkor hozzá ér a a cipő elejéhez a külső (persze csak mikor teljesen vízszintesen áll a hajtókar és a lábam a pedálokon van). Ez azt jelenti hogy kicsi a váz?

halaloszto aug. 28. Creative Commons License 219931

tuti absz. rovid lenne neked. nekem is epp jo a hossza, lehetne hosszabb.

Vajk

Előzmény: ottar (219930)
ottar aug. 28. Creative Commons License 219930

Akkor az nekem kicsi. 

(198/120) 

Akkor nem is teprek Lidl felé. 

Köszönöm.

Előzmény: halaloszto (219929)
halaloszto aug. 28. Creative Commons License 219929

en megvettem az 58-ast. cimkeje 56-58, tehat nincs kulon 58. ram jo (104kg 176cm), tul sok mindent nem tudok ala venni de nekem nem is kell.

Vajk

Előzmény: ottar (219927)
bossery aug. 28. Creative Commons License 219928

Én is kerestem az átmeneti kesztyűt, de az nem volt., most már tudom, hogy miért......56-os XL-es méretű ruhák meg inkább L-es méretűek, 80-90kg+ és 180 cm feletti embernek már kicsik...:(

ottar aug. 28. Creative Commons License 219927

És milyen a méretezésük? 

Ha bő 58-as a nagyobb akkor jó lehet nekem, ha kicsit szűkebb, akkor már nem. :(

Aláöltöző meg XL-ig van. Ami nekem eleve felejtős.. :(

Előzmény: SzeZo (219924)
bossery aug. 28. Creative Commons License 219926

Itt is megkérdezem...:)

Csepel Torpedo 4*-os cr-mo vázzal kapcsolatban van valakinek felhasználói tapasztalata, súly, minőség, merevség? Nem hardcore oúti lenne, hanem amolyan hétvégi túrázós, évi kb 4000km-re....

kukucs33 aug. 28. Creative Commons License 219925

Az aláöltöző nadrágon gondolkodtam egy villanásnyit, mert van egy vékony, béleletlen hosszú gatyám, az alá még jó is volna a se-meleg se-hideg időben, de mivel csak egy dologra volt keret és még volt a softshell széldzsekiből (ami egész barátságosnak tűnt), így az jött velem. Talán aláöltözet még jövő héten is lesz ...

Előzmény: SzeZo (219924)
SzeZo aug. 28. Creative Commons License 219924

Úgy látszik Óbudán, a Huszti úton rendkívül magas szintű a követelmény a többihez képest.

Még a hosszú nadrág megvételén gondolkodtam, de túl vastag az anyaga, olyanom meg van. Nekem az éppen-csak hűvös napokra való kéne, melyeken az első hosszú nadrágom hordom - az ugyanis már olyan vékony, hogy pont megfelel, csak kicsit sok a szellőzőlyuk rajta:-).

Előzmény: ToMy_ (219922)
ásítósmacska aug. 28. Creative Commons License 219923

A múltkori  adagból még a múlt héten is láttam tucatnyit a kiárusítási soron...

Vagy ez most téli (hosszúujjas) volt már?