Keresés

Részletes keresés

aiol19 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 12922
Jubaea chilensis
Előzmény: aiol19 (12921)
aiol19 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 12921

Pálmavirágzás:

 

szaguaro Creative Commons License 2010.03.28 0 0 12920

Szerinzem nem az a probléma, hogy nem tudják, hanem az, hogy gondolkodni nem képesek, nem rakják össze a dolgokat, nem vonnak le ésszerü következtetéseket.

Nemrég olvastam a Buvárban, h. pl. méréseket végeztek 1 éven keresztül a Bükk-fennsikon, a töbrök alján derült nyári éjszakákon akár -1 C-ig is lemegy a hőmérséklet. Ebből már lehetne következtetni pl. egy sik-v. dombvidéki teknő téli éjjeli hőmérséklet alakulására.

Előzmény: aiol19 (12919)
aiol19 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 12919
Mindez úgy, hogy még csak nem is jó a példa, hiszen ezek nem valami transzcendens, hitbéli meggyőződés, vagy filozófiai konklúziók szerinti dolgok, hanem nagyon is kézzel fogható, szemmel látható, műszerekkel ellenőrizhető valóság. A metnetes és omsz-es titánoknak lehetne szervezni országjáró éjszakai túrákat és pillanatokon belül saját bőrükön megtapasztalhatnák. Hegyen-völgyön vezetne a túra fel-le és a végén megkérdezhetnénk tőlük, hogy akkor hová is telepítsünk mérőállomást és milyen szándékkal. Ugyanez vonatkozik az előző példa nagytudású professzoraira is.
Előzmény: ninovarga (12918)
ninovarga Creative Commons License 2010.03.28 0 0 12918
Most már nem csak isten- és kivitagadók, de fagyzugtagadók is vannak.
Előzmény: ninovarga (12915)
ninovarga Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12917
Ha még mindig iskolában tanítanék, "gondolkodásra nevelés" céljából olyan feladatokat adnék a diákjaimnak, hogy keressenek az interneten különböző témákat, amelyekben szakemberek nyilatkoznak. A feladat lényege az lenne, hogy a nyilatkozatokban tetten kellene érni józan paraszti ésszel, egyszerű logikával is leleplezhető hülyeségeket. Úgy vélem, némi gyakorlás után, nem minősülne túlzottan nehéz feladatnak az ilyen.
ninovarga Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12916
"Teljes identitásválságot és zavartságot okozna nála, ha véletlenül meglátná Gyula mázsányi kivijét Felsőzsolcán."
Különösen, ha azt is hozzátennénk, hogy ez 1950-től 1985-ig annál is nagyobb biztonsággal lett volna termeszthető, mint 1987-től 20??-ig!
ninovarga Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12915
A meteorológia ifjú titánjai pedig a metneten tesznek tanúbizonyságot hasonló szakmai színvonalról, de különösen a tényekhez való viszonyulásuk igen figyelemreméltó. Mindent elkövetnek az ellen, hogy a lehető legkézenfekvőbb dolgokat elfogadják. Ha így folytatják, "professzori korba" érve az itt olvasottakhoz hasonló "teljesítményekre" lehetnek képesek.
Előzmény: aiol19 (12913)
ninovarga Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12914
Ha a Professzor Úr netalán beírja a saját nevét a keresőbe és rábukkan ezekre a hozzászólásokra, a figyelmébe ajánlom két amatőr cikkét, amit ezzel a linkkel elér:
http://palmaligetetmagyarorszagnak.com/modules/smartsection/item.php?itemid=494
Ebben az van, amit erről a témáról az egyetemen az első előadáson kellene előadni. Az agrároktatásban és a meteorológiaoktatásban pedig úgy kellene kezdeni ezzel a tanulmányokat, mint az első elemiben a betűk és a számok megismertetésével.
Sőt, mivel nagyon egyszerű és könnyen belátható dolgok, akár az általános iskola anyagát is képezhetné, különösen valami fölösleges marhaság helyett.
Előzmény: aiol19 (12913)
aiol19 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12913
Ezt már korábban is beleírtam egy tanulmányomba. Gyalázatos! Egyes dombvidékeink megfelelő fagylefolyású dombjain évszázadok óta terem a füge, csak a Professzor Úr ezt nem tudja. A kivi "bűne" pedig csupán annyi, hogy újnak számít, hiszen Olaszországba is csak a '80-as évek elején került. A Professzor Úrnak lila gőze nincs az abszolút minimumhőmérsékletek és a letális küszöb fogalmáról a növényekre vonatkozóan, hiába a Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar Növénytermesztési Intézetének docense. Felmerül a kérdés, hogy ott valami nem stimmel, ahol a Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar Növénytermesztési Intézetének docense ilyen elemi ismerethiányban szenved. Szegény úgy gondolja, hogy majd Szegeden megjelenik a füge az Avala Belgrád felől érkező Intercityvel és onnan halad tovább Prága felé, illetve sugarasan a mellékvonalak irányában.:) Teljes identitásválságot és zavartságot okozna nála, ha véletlenül meglátná Gyula mázsányi kivijén Felsőzsolcán.
Előzmény: Floo2 (12912)
Floo2 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12912
Kapaszkodj!

2008. július 17., csütörtök, 16:56
Szerző: MTI
"Gyuricza Csaba, az intézmény Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar Növénytermesztési Intézetének docense kifejtette:....A klímaváltozás Európán belül különösen a Kárpát-medencében érezteti hatását, ami új helyzet elé állítja a hazai agrárágazatot - szögezte le Gyuricza Csaba. A prognózis szerint amíg a kontinensen fokozatosan 1 Celsius-fokkal emelkedik az átlaghőmérséklet, addig az Alföldön 1,5-2 fok is lehet ez a változás. Márpedig 1 Celsius-fok felmelegedés következtében 200-300 kilométerrel északra tolódik a növények termeszthetőségi zónája. Így hamarosan Svéd- és Finnországban ráállhatnak a búza- és a kukoricatermesztésre, Magyarországon pedig a mediterrán éghajlatra jellemző gyümölcsök jelennek meg, a Szeged környékén máris terem a füge és a kivi."

Te jó ég!
Ez utóbbi megállapítás csak akkor lehetne reális, ha annyi jég olvadna el a sarkokról, hogy a Földközi-tenger szintje annyival megemelkedne, hogy Szeged külterülete lenne a magyar tengerpart Copacabanája.
Hihetetlen!
Előzmény: aiol19 (12910)
lili0010 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12911
persze, hogy jó lesz hétfőn előre is köszönöm!
Előzmény: Béla1007 (12895)
aiol19 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12910
Így néz ki az, ha a hiányzó ismeretet kreatív ökörséggel pótoljuk ki.:) Még mindig jobb, mint a semmi, vagy mások (netán szagmai) hülyeségeinek a szolgalelkű másolása. :) Vizsgán, ha kellő magabiztossággal mondja, esetenként érhet egy elégségest az ilyen, ha elég jófej a tanár:) A gond azzal van, hogy a kertészet területén különösen gyakran találkozunk hasonlóval. A fügéről, kiviről például ilyen módon keletkezett invenciók garmadája kering a köztudatban.
Előzmény: Floo2 (12908)
főszakács69 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12909
Hali! nekem annyira tetszik -ez számomra egy kimondott (((NARANCSFA)))--minden ősszel megfenyegetem hogy többé nem lesz tili-toli -de nyáron olyan jól mutat az udvaron-magról kelt.Van egy versenytársa ő citrom csak 3 méter viszont 3 vastag törzse van. Ja és egy 3-mas avokado is.Jó éjt most már lefekszem-reggel disznótoros program --bökés-boncolás töltés sütés-főzés hurka-kolbász-pecsenye stb.Üdv Robi.
Előzmény: Törölt nick (12907)
Floo2 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12908
Ez marhajó!
Egy cikkben találtam:

"2008-08-06 13:08:30 | Utolsó módosítás: 2008. augusztus 6., szerda, 13:08 | Galéria: 10 kép
Címkék: kert
A melegedő időjárásnak köszönhetően egyre több kertet, balkont díszítenek a Földközitenger környéké ről származó növények. Sokféle leandert lehet vá sárolni, de a kisebbna gyobb fügefácskák is helyet követelnek maguknak a hazai kertekben.
Nyáron általában nincs velük baj, a kínos percek ősszel következnek, amikor telelőhelyet kell nekik találni. Kevés az olyan kert, terasz, amelyet ne díszítene leander. Nehéz ellenállni szépségének: vásárlásra csábít dekoratív lombozata, élénk virágzata. Ám a magyar teleket nem bírja, ezért ősszel általában gondot okoz elhelyezése. "

Ha nyáron nincs baj velük, a telet meg ígyse úgyse bírja, akkor miért lényeges, hogy melegedő az időjárás?
Jáááááj!

"A házi fügetermést az értékeli csak igazán, aki ismeri a füge különleges termékenyülési szokását. Bonyolult felépítésű virágját csak egy melegkedvelő darázs, a fügedarázs termékenyíti meg. Magyarországon fügedarázs nem él, de ettől függetlenül mégis lesz termés. Ez a nedvességnek köszönhető, a darazsak szerepét az eső veszi át, a virágport pedig az esőcseppek viszik a megfelelő helyre."

"virágját csak egy melegkedvelő darázs"
Node eső az van mindenhol, ha az eső is tudja porozni, akkor nem CSAK a melegkedvelő darázs termékenyít, hanem az eső is. De akkor minek a darázs?
Jááááj!
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12907
Szia.Itt mindenki tegeződik.Igy is van rendjén.Én baranyai vagyok/Szigetvár/.Minek hagytál 2m-es törzset?Márcsak a tömege miatt sem célszerű.Magról kelt?Ilyen marha nagy fával nem is tudom mit lehetne kezdeni.De szerintem vannak tapasztalt társak
feléd.
A Szlovák még nem válaszolt.De nem értem akkor minek hirdet.
Előzmény: főszakács69 (12906)
főszakács69 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12906
Jó estét József -Jóska nem gond hogy letegeztelek? természetesen a kellő tisztelet megadása mellett? Van e már fejlemény a paw paw ügyben? Én a tél közepén írtam neki-nekik nem volt reakció. Ha már így Rád találtam még egy kérdés- van egy kereken 10 éves narancsfám -minden évben 4 méteresre nől eddíg a szép része a dolognak --a teleltetés miatt viszont le kell vágnom -a törzs 2 méter úgy 60-70 centis ágak maradnak-ezen se várjak csodát- csak oltás-szemzés után? Üdv Robi Messze laksz fejér megyétől?(((Próbálkozik az ürge mi?)))
Előzmény: Törölt nick (12905)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12905
Szia.Nem zavarsz,most jöttem meg éppen Balatonról.Itt meg vihar volt,most kapcsoltam vissza az áramot mert dörgött.
Ha mindent jól intézel/teleltetés,tápanyag,viz stb/aminek az a jele,hogy most láthatóan nem egy lerobbant növény vág neki az életnek,teleltetés után avval elfoglalva magát,hogy visszaépitse ágait,leveleit akkor 5-6éves korában.Tehát én nem azt mondom,hogy a magvetett gyorsan hoz gyümit,hanem azt,hogy örökiti a tulajdonságokat.Tehát a mi klimánkon,feltételrendszerben az oltás a legjobb.Mert gyor-
sabb.De a Tayföldieknél kistermelő nem bibelődik vele hanem magoncról termel.A mi ba
junk,hogy viszont ritkán van mag.
A barbadoszi alfája és omegája,hogy meg kell állnod télen szinte nem locsolsz,igaz le-
hullik a levele,olyan mint egy koró de nem rothad ki a gyökere és ez a koró kihajt akár-
milyen furcsa.
A Kaki az felnőtkorában talán sürű lesz 3m-es távolsággal:De ha ennyi van mert többet
is ültetsz egymás mellé akkor ez van.Nekem is mert nincs tőbb helyem.
Üdv:Jóska
Előzmény: főszakács69 (12904)
főszakács69 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12904
Hello József! Halat-vadat s mi jó falat. Gyönyörűek a növényeid! Azt szeretném kérdezni hogy van 20 db magrólkelt pomelóm-úgy olvasom őket nem muszáj oltani-szemezni mert igy is teremnek-nade mikor most 3 évesek? Azóta is veszek havonta 1 gyümölcsöt -mindíg magtalan-pech. A barbadoszim se jön össze soha-pedig gyanítom hogy télen túlöntözöm.A kaki túl sűrűn van 3méterre egymástól ?- kordont nem akarnák.Nem zavarok tovább ebben a szép időben-csak ez a marha szél ne fújna .Üdv Robi
Előzmény: Törölt nick (12902)
mediterránkert Creative Commons License 2010.03.27 0 0 12903
Jó reggelt Mindenkinek!
A bent nevelgetett kivim már teljesen látható gyökeret eresztett:)Tudtok tanácsot adni,hogyan tovább?Idén ki lehetne ültetni,vagy gyenge még hozzá?Kint a kertben van 2 rügyes,ha mind 3 megmaradna akkor 1 fiú 2 lány kopasz kivim lenne..de jó lenne:)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.26 0 0 12902
És finomakat főzöl?Megnézte amit írtál Asimináról.Amit hirdet az jó lenne.E miatt kibogoztam ez Nyitrán van/a hirdetés itthon/és irtam neki kérdéseket.
<andrejdanek@gmail.com>cimre.Tedd azt te is .Ha már megtetted akkor bocs.Most vá-
rom a válaszát.
Előzmény: főszakács69 (12897)
ninovarga Creative Commons License 2010.03.26 0 0 12901
Hayward: (jóval előbbre van, mint Udinében)
Előzmény: ninovarga (12898)
ninovarga Creative Commons License 2010.03.26 0 0 12900
Elképesztő!
Előzmény: aiol19 (12899)
aiol19 Creative Commons License 2010.03.26 0 0 12899
Hát szerencsére terjednek az ismeretek, talán egyre kevesebb olyan szörnyűséget olvashatunk majd, mint amilyen ez is:

http://www.florapack.hu/displayimage.php?pos=-1178
Előzmény: Papa360 (12896)
ninovarga Creative Commons License 2010.03.26 0 0 12898
Mai állapot:

1. Costata

2. Tipo

3. O'Gosho
főszakács69 Creative Commons License 2010.03.26 0 0 12897
Tengermély Tiszteletem Mindenkinek---arra gondoltam ha valaki szánna rá időt és utánanézne egy webhelynek -----asimina-hu.weebly.com----én már kétszer érdeklődtem -de nem kaptam választ . Kissé zavaros---2-3 év múlva termők -több fajta ----ami a lényeg az indulóár 1500ft---nem hiszem hogy ennyiért oltott növényeket árulnának-ha mégis: stipi stopi mind/ilyen csak egy szakács fejében fordulhat meg egy 16 órás műszak után/ Üdv Robi
Papa360 Creative Commons License 2010.03.26 0 0 12896

Sziasztok!

Találtam a Terebessen egy ismerős cikket.

http://www.terebess.hu/tiszaorveny/gyumolcs/kivi.html   V. fejezet

Béla1007 Creative Commons License 2010.03.26 0 0 12895

Szia !

Ha hajózni kell akkor metszeni is !!

Metszeni kell de nem mindegy hogy hogyan !

Az ejején kell metszeni mert magára hagyva sudaras koronát nevel viszonylag szabályosan de ágcsoportos sudaras vagy kombinált koronát kell kialakítani:)))))))))))))

Ha már terem akkor csak alakító metszés kell vágni a beteg sérült elhalt és keresztező részeket cél a korona oldalírányú széthúzása és a korona magasítása!

Ha ráér hétfőn feldobom a metszés abcjét ott le van írva a frankó még az olyan amatőröknek is mint nekem szájbarágósan !!

Üdv

Béla

Előzmény: lili0010 (12893)
magyarliba Creative Commons License 2010.03.26 0 0 12894

Nézzétek, mit találtam

 

itt
lili0010 Creative Commons License 2010.03.26 0 0 12893
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni (lehet hülye kérdés), hogy a cseresznyét kell metszeni, illetve ne legyen olyan magas vissza lehet vágni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!