Keresés

Részletes keresés

Adelmann 80 Creative Commons License 2016.12.15 0 4 132783

Ne haragudj, de nem értek egyet veled.

Egy jó menedzselés sokat segít(hetne). Mindössze hiányoznak a megfelelő pozícióval és társadalmi háttérrel rendelkező, az ügyért tenni akaró emberek.

 

Nem állítom, hogy sok tízezres indulólétszámok jönnének létre, de komoly szövetségi háttérrel létre lehetne hozni egy aznapos hosszú távú csapatbajnokságot/kiírást.

Propaganda, marketing, vonzó kiírások nagyon sokat jelentenének.

Megfelelő presztízst és rangot kellene adni a nemzeti szintű versenyeknek. 

Továbbá a kiállításokon és a médiában is a legelső helyeken bemutatni őket.

 

Természetesen mindezek nem a százas létszámokat küldő, ledaráló típusú erős pénzügyi háttérrel rendelkező tömeggalambászat érdeke.

 

 

Mindössze ott a legnagyobb probléma, ez a szövetségi vezetés inkább a mutyiban érdekelt, mind egyéb másban.

 

Előzmény: dart-40 (132772)
Neon Licht Creative Commons License 2016.12.15 -4 3 132782

Azzal kell foglalkozni és ahhoz kell érteni, amit csinálni akarsz. Minden más csak lelassít. Ami az öreg és tapasztalt galambászok véleményét illeti, kellő tisztelettel hallgasd meg a véleményüket. Amit nehéznek neveznek, ott lehet legkönnyebben legyőzni őket.

Előzmény: jocika24 (132771)
Adelmann 80 Creative Commons License 2016.12.15 0 0 132781

Igen jól írod: visszafejlődés.

Jó pár éve ebben (és sok minden másban) itt tartunk.

Előzmény: frici608287 (132755)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 -1 1 132780

A ,,láncdohányos" galambászattal, hogy minden hétvégén kosárba mindenki, nem mennétek sokra ilyen program mellett. Az utak kétharmadáig ha bírnátok, azután az esélyek elszállnának mint a tollpihe. -:) Egyébként szerintem  az útról-útra küldés ( galambnak minden hétvégén kosárba a helye) ásta meg a hosszútáv koporsóját. 

Előzmény: Schill (132769)
DkA38 Creative Commons License 2016.12.15 0 4 132779

Talán még nem késő . Tegyünk egy felhívást 2017 re :

 

 a Kolumbia, Szilas, Villám k, R Derby k, Dunakanyar kerületek, klubok számára !

 

Rendezzenek  három (Halle, Magdeburg, Witenberge) verseny alapján (10 a 10 ellen befutó 3 galambos csapatversenyt és champion értékelést, erkölcsi elismeréssel, távolsági koefficiens alapján )  

 

A fentiek azonos  helyen startoltak 2016-ban  is, még a közös lista is elkészült, csak az a pici összefogás nem jutott eszébe senkinek ?? ( 06- bana javaslat megtörtént)

 

A Fórum  JÓ ! Átjön a vélemény , a postagalambászok hangulata néha még süt is ! 

 

Remélem most - ráadásul nem is új  - eléri a célját a gondolat . 

 

Előzmény: Törölt nick (132776)
subigalamb Creative Commons License 2016.12.15 0 2 132778

Igen szerintem is!Pontosan azért "lobbizták" ki ezt ,hogy a hosszú utakat is meg tudják fogni a rövid és középtávu galambjaikal!Ezt látva persze,hogy csökken a létszám!Mert az igazi hosszútávosok inkább abba hagyják mert egyszerüen(nincsen esélyük a hosszútávos galambjaiknak a középtávosokkal szemben!)az a törekvés,hogy megszüntesséka hosszútávot!Igaz papirom létezik ,de az szerintem csak középtáv!Akár minek is nevezik!Vagy még ugye lenne esélyük a Maratonon ,de annak meg a begyüjtő köre miatt nagyon sok ember ki van zárva belőle,vagy kocsikázik minden versenyért sok száz km-t 

 

Előzmény: Zsákó dúc (132765)
méhész-galambász Creative Commons License 2016.12.15 0 0 132777

A hagyományos kerületi versenyekre az igény évről évre csökken. Ez tény. Ezt mutatja a kerületi versenyeken való részvételi mutató. Mégis "betegesen" ragaszkodni hozzá?????? Szerintem értelmetlen és önző magatartás. Olyan versenyzési formát kidolgozni....Ami még megmozgatná a tagságot! Annak lenne értelme. Erről kellene vitatkozni és kidolgozni a részleteket,ötleteket. A fórumnak kiváló lehetőség lenne! Ne azt méregessük hogy kinek hosszabb....

 

Előzmény: dart-40 (132772)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 2 132776

Mint példát a múltból tettem fel az akkori versenyprogramot és, hogy ez nekem ma is tetszik. Fejlődésről szót sem ejtettem, mert az szerintem ebben a témában nem is volt. 

Előzmény: Wittenbuik (132756)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 0 132775

Csak hallgass az öregekre. Ne essél abba a hibába mint a tanulóvezető, aki még meg sem kapta a jogsit, de már két keréken akarja venni a kanyart.-:)

Előzmény: jocika24 (132771)
golubar Creative Commons License 2016.12.15 0 0 132774

Keresd meg a hozzád legközelebb lakó totálos szakit, és próbálj meg segitséget kérni ebbe. Ha jól fogsz hozzá, kevés hibával hamarabb lehetsz sikeres, mintha vargabetűket csinálsz. 

A 3. -hoz megjegyzés: nekem 14 versenyző hímem volt és valóban könnyebb válogatni, mint 30-ból.

Előzmény: jocika24 (132771)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 0 132773

Semmi. Nálunk ez már az utóbbi években gyakorlat.

Előzmény: Sandokán60 (132759)
dart-40 Creative Commons License 2016.12.15 0 3 132772

 

 A Vezetőség hiába írná ki a "szívdobogtató" hosszú utakat nem lenne sikeres a program. Azon egyszerű oknál fogva, hogy a galambászok mérsékelt lelkesedéssel vennének részt rajta. Miért ? és itt van a kutyuska eltemetve, mai galambjaink, jóindulattal kb. 50 %-a egyszerűen képtelen lenne az igazi hosszútávú utakat megrepülni.

 Szomorú, de ennyit puhultak vagy modernizálódtak a galambjaink. Pufi, Magdeburgi listája igen tanulságos 2 db 6 éves galamb is van az első öt között. Hol repülnek eredményesen manapság, már 5-6 éves galambok ? Sehol.

 Az öreg galambokkal együtt- fájdalom- eltűnnek majd az "öreg" hosszútávot kedvelő galambászok is.

 Pár év és azon megy a vita, hogy az az egy 650 km-es út is k@rva nehéz.

 Tetszik nem tetszik ez van. Békességgel.

Előzmény: méhész-galambász (132770)
jocika24 Creative Commons License 2016.12.15 0 0 132771

A 3. válasz értelmezésén sokat gondolkodtam. Azt nem értem hogy hiába van valakinek 30 versenygalambja nekem meg csak 10 akkor is csak 10 kell megjelölni abból 3 vagy 5-ös befutó van. Szóval nem látom az előnyét. Biztos rendkívül bosszantó lehet ha azok a galambok jönnek amiket nem a főcsapatba neveztél.

 

A másik a versenyzési mód. Valaki azt mondta hogy elösször természetes módszert kell megtanúlni utánna a özvegységet utánna ha van kedved a totál özvegységet. Ennek a fokozatosságnak van valami gyakorlati haszna.

 

Számomra a totál özvegység a legszimpatikusabb a galamb  ducaimat ennek szellemében építettem,

de az öregek azt mondják semmiképp ne kezdjem a totál özvegységgel.  Ahhoz rengeteg tapasztalat kell. Az meg persze nincs. 

Előzmény: Törölt nick (132738)
méhész-galambász Creative Commons License 2016.12.15 -3 2 132770

Első felindultságomban.....Megnéztem a kerületi létszámokat. Kik, hol és mennyien is versenyeznek??? Az eredmény szánalmas. A szabály által megkívánt létszámot (100 versenyző) csak 6 ker. tudta betartani.... Ez a 04,11,14,19,26 és a derby klub. Ennyi a még működő 27 kerületekből..... Ez kinek jó? Ezeknek a "bajnokoknak" ez eredmény??? Nem kellene esetleg át alakítani a versenyzési szokásainkat????Hiába beszélnek vezetők OLIMPIÁRÓL!!!!! Mert az csak "duma marad", meg álom. Az igazi problémákról és megoldásokról kellene vitázni. És a felelősöknek eltűnni a vezetőségből!!!!! Mert nem jól végzik azt amiért megbíztuk őket.

Előzmény: Sandokán60 (132767)
Schill Creative Commons License 2016.12.15 -2 2 132769

Még két Brünn az elejére,meg 3 a 3 hosszú mellé és tökéletes.

Előzmény: Törölt nick (132749)
sárfi Creative Commons License 2016.12.15 0 4 132768

A tagság érdektelensége teszi tönkre a hosszú távot. Rövidre elküldünk 3000 - 3500 galambot, ugyan ez a tagság hosszúra már 1000 galambot sem akar küldeni, és pár tenyésztőnek még jópofizunk is, hogy meglegyünk a hosszúra.

Sandokán60 Creative Commons License 2016.12.15 -2 1 132767

Nem válaszoltál a kérdésemre , helyette a Barcelonai versennyel példálózol . Az ott van ez meg itt ne keverd össze a kettőt . Óriási különbségek vannak az általad említett országok galambászatában és a miénkben , elég ha a lehetőségeket a hagyományokat  a galambász sűrűséget hasonlítjuk össze . Nálunk az országosra csak akkor küldenek ha a szövetség kikényszeríti . Vittem én már országosra ha jól emlékszem 370 galambot .  Azt írod  "   a mostani programok nevetségesek "      Nálatok kik szavazzák meg a versenyprogramot mert nálunk a tagság . Ha egyszerűen nincs igény  mert a küldött létszámok ezt mutatják és nem akarok itt országosan ismert  , elismert galambászokkal példálózni , hogy ők hány galambot küldenek , ha egyáltalán küldenek a hosszútávra , és mint tudjuk ezek a dolgok ragályosak . De ha Te másként gondolod próbáld meg   , készíts egy szerinted megfelelő programot amit a közgyűlésetek előtt küldjél ki minden egyesületnek , hogy a küldöttek az egyesület véleményének megfelelően , és ne a saját véleményük alapján tudjanak szavazni .

Előzmény: méhész-galambász (132766)
méhész-galambász Creative Commons License 2016.12.15 0 3 132766

 Az általunk csodált és tisztelt Belgák-Hollandok..... Több mint 100 éve röptetik pl.... Barcelónát. Tehát gyenge és igaztalan az állítás,hogy a tagság nem szeretné.....A hosszú távú közös versenyeket. Nagyon jól működött a kerületek közös versenye,és a tagok szerették. Még most is beszélünk róla.....Egy....Egy eredménynek "értéke" volt! A mostani "programok" nevetségesek.... Nagyon jól tükrözi a "vezetőink"érdekeit!!!! Meg kell térülni a kiadásaimnak,amit a Belga-holland galambokba fektettem!!!!! Csak ez náluk a kiindulási alap. Hivatkozásaik sértőek!!!! Te is hozhatsz be galambot....Te is tarthatsz sok száz galambot.... Te is röptethetsz sok csapatot.... Sorolhatnám. De annak....Aki nem akarja észrevenni,hogy már alig van galambász....Minek?

 

Előzmény: Sandokán60 (132760)
Zsákó dúc Creative Commons License 2016.12.15 0 4 132765

Az általad említett takarékosság is sok oldalú.

 

-Kevesebb a röptetési költség ha rövidülnek az utak, de legalábbis nem kerül többe mint tavaly, mondják sokan és.........indoknak is nagyon jó.

-Kevesebb galambot(Mert a tartás kerül sokba nem a versenyzés!) vagyis inkább kevesebb félét kell tartani, mert a max.650 km-es utakhoz ugyan úgy jók a rövid és középtávra tenyésztet galambok. Ez jó a kerület első fogóinak, de már nem fekszik a leghátsóknak és ez újabb vitákat fog generálni.

 

Én az esélyegyenlőség megteremtésének a lehetőségét pont az utak hosszának a növelésében látnám és nem a csökkentésében.

A jövő versenyzési formája a Maratonozás lesz mert már olyan kevesen leszünk, hogy igazságosnak mondható versenyt csak hosszabb távokról lesz lehetséges megrendezni. 

 

Annyit azért hozzá tennék, hogy mindig azt a versenyt kell megnyerni amin elindulunk, a starthoz mindenki egyforma eséllyel áll oda az eredmények a dúcokban dőlnek el!

Előzmény: Törölt nick (132762)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 0 132764

Van kiút, csak össze kell majd fognotok.......

Előzmény: subigalamb (132763)
subigalamb Creative Commons License 2016.12.15 0 0 132763

Erről talán a "döntéshozókat"akik ezt a szerintük hatalmas és korszakalkotó döntést hozták kellene megkérdezni,hogy miért is ez(a hosszutáv megszüntetése egy tollvonással) a tuti!

Előzmény: Törölt nick (132762)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 0 132762

Gondolom takarékosság címszóval nem akarnak elmenni 800-ig, mást nem tudok elképzelni, miért nincs szükség a hosszútávú utakra....

Előzmény: medigen (132750)
subigalamb Creative Commons License 2016.12.15 0 1 132761

Sajnos folyik a "hosszútáv" tönkretétele,elsorvasztása vagyis teljes megszüntetése!Mert ezekkel a távolsági maximumokkal  csak és kizárólag középtávnak nevezhetőek a hosszúnak csúfolt távok!Rendesen ki tudja az érdekeit lobbizni a rövid-középtávu galambokkal rendelkező menők "egyesülete"!

Előzmény: frici608287 (132755)
Sandokán60 Creative Commons License 2016.12.15 0 0 132760

Meg tudnád indokolni , hogy szerinted , miért  gyorsítja fel a kerületek elnéptelenedését az általad felsoroltak ? Mert szerintem ezeket a dolgokat pont a kerületek tagsága generálja . Nevezetesen ,   senki , senkivel nem akar együtt engedni ,   (  tisztelet a kivételnek ) már a 600 km -es hosszútáv is sok . Milyen változásokra  gondolsz ami szerinted előre viszi sportunk szekerét  .

Előzmény: méhész-galambász (132747)
Sandokán60 Creative Commons License 2016.12.15 0 0 132759

És mi tart vissza attól , hogy annyi utat röptess amennyit szeretnél .

Előzmény: Törölt nick (132749)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 2 132758

Igen!

Ott dől meg a mutatvány mikor a "kiskirályok" szót kapnak, azok közül is a hangosabbak még többet, majd elkezdenek nagyon lassan a fejre nőni...

Ismerem a jelenséget, akinek van közülünk valamiféle vezetői tapasztalata , az pontosan tudja miről beszélsz..., legyen az munkahely, élet, vagy hobby....

Kell a demokrácia persze, csak bizonyos mértékig.....minden más egyébre ott a megválasztott bizottság, és felettük a döntéshozó!

Előzmény: Wittenbuik (132757)
Wittenbuik Creative Commons License 2016.12.15 -1 1 132757

Amikor nagyjaink megalkották a Nemzeti Bajnokságot és Mi a közgyűlésen elfogadtuk, akkor távonként meg voltak a feltételek. Hány tenyésztő, hány út és mennyi össz-kilométer kell. Ez az évek alatt több ráncfelvarráson átesett, ha jól emlékszem a hosszútáv úgy indult, hogy össz-kilométer három útból minimum 1650. Az se túl sok, de valamiért ez még tovább csökkent. A módosítások pedig mindig a tagok javaslatára történtek, szem előtt tartva a kerületek nagyságát, az olimpiai szereplést stb. A nagy létszámos próbálkozások- lásd Magdeburg két év után megbukott. Miért?Azért mert a versenykerületek nem ragaszkodtak hozzá! Pedig az valóban az év versenye volt ( lett volna). De amikor megengedték, hogy az ország egyik fele szombaton a másik hétfőn engedjen az idei évben, akkor én már tudtam, hogy nem lesz több közös Magdeburg. Igazad van abban, hogy a 3x500 és egy 600-as út a hosszútáv elsorvasztása felé visz, de mint mindig most is azt mondom, hogy a jól működő demokráciában mindig kell egy kis diktatúra. Másképpen nem megy hidd el!!!

Előzmény: frici608287 (132755)
Wittenbuik Creative Commons License 2016.12.15 0 0 132756

Úgy értettem, hogy az nem fejlődés, hogy előveszek egy 30 éve röptetett programot, hogy az milyen jó lenne most. Más viszonyok, más előírások(FCI,Nemzeti Bajnokság stb.).

Előzmény: Törölt nick (132754)
frici608287 Creative Commons License 2016.12.14 -1 7 132755

Nem vita miatt,de megkérdezem Tőled,hogy 1 db 600 km feletti,és 3 db 500 km feletti versenyes NB hosszútáv az milyen fejlődés a pufi által feltett programhoz képest?

Szerintem visszafejlődés.

Előzmény: Wittenbuik (132753)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.14 0 0 132754

Mert? Hanem?

 

Előzmény: Wittenbuik (132753)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!