Keresés

Részletes keresés

zoli1979 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 6717
Egyértelmű, hogy nem akar arra menni. :-) Sokan kérték.
Az ismerőseim régen mind ezt az utat járták, mert ez állításuk szerint a jobb út. Hát bele sem merek gondolni, hogy milyen lehetett akkor régen a Bg-Budva szakasz.
Előzmény: moon. (6706)
proszekutor Creative Commons License 2008.06.25 0 0 6716

Sziasztok!!

 

Van-e valakinek információja arról hogy mennyi a várakozási idő a horvát-montenegrói határon a 10 eurós díj bevezetése után. Jövő héten lesz szerencsém arra menni jó lenne tudni mire számíthatok.

yugo Creative Commons License 2008.06.25 0 0 6715
moncsi az egytálételek (bab,pörköltek,stb.) kb. olyan 3 Euróba kerültek.Tudtommal Budva egy picit drágább a többi városnál,de általában egységesek az árak Montenegróban.
Előzmény: moncsi33 (6702)
Hümi Creative Commons License 2008.06.25 0 0 6714
...és még mondják, hogy a montenegrói strandokon nagy a zsúfoltság...

yugo Creative Commons License 2008.06.25 0 0 6713
Azt nem tudom,hogy a Satova Patrola hogy ment,de mi végig Bosznián megyünk,Niksic az kerülő út lenne mert akkor előbb Podgoricába kell menni,a tunel után kompra kell szállni,vagy a Kotori-öbölt végigautókázni,így pedig egy köpésre van Herceg Novi Boszniától. Boszniában ha napközben vezetsz,akkor vigyázni kell az úton ólálkodó tehenekkel... :D
Előzmény: moon. (6709)
vargamarcs Creative Commons License 2008.06.25 0 0 6712

Szia!

 

Mi is ezen az útvonalon megyünk. Tavaly Mostarban szálltunk meg egy éjszakára egy hostelben. 3 ágyas szoba 30 EUR, szép felújított, közös, de ragyogóan tiszta konyha és fürdő. Kb. 200 m az óváros és az Öreg híd.

 

Hostel Nina (van saját honlapja is)

 

http://www.hostelnina.ba/index.php?do=stranice&tekstid=11&lang=en 

 

Írsz Ninának emailt, lefoglalja neked a szobát, előleg nem kell és biztosra mész, nem telik az időd keresgéléssel.

 

 

 

Előzmény: dzsimi111 (6675)
Hümi Creative Commons License 2008.06.25 0 0 6711
Mégegyszer...hát ha ez megynyílik nagyban is...



Előzmény: Hümi (6710)
Hümi Creative Commons License 2008.06.25 0 0 6710
Tudtam, hogy hatásos lesz kérésem...cserében kapsz egy másik képet...

Előzmény: moon. (6709)
moon. Creative Commons License 2008.06.25 0 0 6709

Jajj csak azt a kepet ne :-))), inkabb mindent felteszek amit csak kivansz :-)

Ma mar nem tudom, holnap holnaputan fennlesz, Zoli meg feliratoz.

Yugo- akkor ti is ott mentek at ahol a satova patrola? Ha Niksicnel ereszkedsz le akkor elobb jon Podgorica es ugy a tenger.

Előzmény: Hümi (6707)
yugo Creative Commons License 2008.06.25 0 0 6708

moon. ha agyonütnek se nem ugrik be a határátkelő neve,mindenesetre Trebinje után van,és amikor átlépünk kb. 15-20 km-re van Herceg Novi,szóval végig Bosznián keresztül megyünk.

 

Előzmény: moon. (6703)
Hümi Creative Commons License 2008.06.25 0 0 6707
Kedves moon...Allah növessze hosszúra szakálladat...hát mán, hogy a búbánatos nyűvekes maci tökibe ne raknád fel a görög útvonalat...jövőre oda szándékozunk menni...úgyhogy csupázd fel nekem...a felíratos útvonalat valami általam is elérhető helyre...léccci...mert ellenkező esetben elküldöm anyósom fényképét...amint kedvenc otthonkájában krumplit szed... :)))
Előzmény: moon. (6706)
moon. Creative Commons License 2008.06.25 0 0 6706

Egyezik a velemenyunk erre en sem mennek, remelem Alvirovic utvonalat is leadjak.

Meg neztem az az erzesem tamadt, hogy a musorvezeto sem menne erre, tobbszor elhajtogatta mivel olyan sok nezo kerte ezt az utvonalat azert vetitik le.

Megvan a gorog utvonal is, tudom az itt off, felrakjam hogy feliratozd?

 

Előzmény: zoli1979 (6704)
zoli1979 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 6705
Köszönöm.
Előzmény: szervezkedő (6641)
zoli1979 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 6704

Belelkesedtem, hogy ezt majd jól lefordítom... Hááát. Nekem ez elvenné a kedvem Montenegrótól is.... hihetetlen utak! A második rész alá csak oda kellene írni, hogy ne olvass semmit, nézd.

 

De feliratozom, mint a másikat is. Ne érts félre moon., köszönöm a filmet, csak elborzasztott a látvány, ledöbbentett.
Utaztam már ilyen utakon, mint a szakadékos rész. A söfőr, aki egyébként gond nélkül lehúz 800 km-t kanyargós, szerpentines úton, egy ilyen 50km-es szakaszon úgy el fáradt a koncentrálásba, hogy figyelembe véve azt, nem mennék erre, az tuti.

Bosznia hercegovinai részén (Sarajevo, Mostar, Metkovic) egyébként tökéletes utak vannak, leszámítva Neum felett, de arra ember nem jár.

Előzmény: moon. (6689)
moon. Creative Commons License 2008.06.24 0 0 6703

Hat ez az utvonal nekem sem igazan tetszik, sokan kertek toluk a boszniait is mutassak be azert mentek arra. Ami elony talan, hogy szinte semmit nem varsz a hataron kamionok nincsenek persze ilyen keskeny uton nem is mennek. Ha figyelted a musorvezeto megemlitette, Alvirovic ( a masik musorvezeto), a regi uton ment Prijepolje, Bijelo Polje stb, azt mondta rengetegen vannak sokat kell varni, be is vagtak egy kepet a kamion sorrol, ami eppen kerultek, haaaaaaat ha jon valaki szembe akkor se elore se hatra. Allitolag valamelyik nap azt is levetitik.

Meg egy het es mi is indulunk , Petrovacra.

 

Szervezkedo, hol melyik varosnal kotozkodtek veled a rendorok?

 

Szemerke, egy temetot en is tudok :-), Petrovactol 2 km delre, Buljarice, a hegyen van egy kolostor , par szaz eves, az felett pedig a temeto, vannak fotoim a kornyekrol csak elokell majd keresni.

 

Erdekes, hogy altalaban a legmagasabb pontokat hasznaljak temetkezesre, egy kicsit idegenkedtem is felmenni, de a taj miatt megerte, meg az is furcsa volt, hogy a kolostor udvaraban is temetkeztek, igaz az iras szerint tobb szaz eves sirok, ket kis templom, van azert kokorlat is, de alatta rogton a szedito szakadek.

 

Potika, meg meg irjal arakat :-), a musorvezeto szerint nem veszik szigoruan a kaja bevitelet, azert lehet megis vigyazni kell.

 

Yugo te merre mesz Bosznian keresztul? Niksicnel lepsz be Montenegroba? Nagyon nem tetszik nekem ez a hosszu sor, megis csak olyan atjarot kellene keresni ahol nincs nagy tomeg.

Előzmény: Hümi (6693)
moncsi33 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 6702

Mi augusztusban megyünk,ha minden oké lesz,akkor 20-án indulunk 10 napra.

a gotova jelá-knak emlékszel-e az árára?

Tavaly Barban voltunk és az étkezés szempontjából a gotova jela-kkal megvoltunk elégedve árban és minőségben is,ezért érdeklődök most is azok árai után,egyébként az árak,amiket eddig leirtál megegyeznek a Bar-i tavalyi árakkal,engem meg már rémisztgettek,hogy fönn az északi részen Herceg Noviban,Igalón,a Kotori öbölben minden sokkal drágább,de ezek szerint ez nem igaz.

Köszi az infót.

Előzmény: yugo (6701)
yugo Creative Commons License 2008.06.24 0 0 6701

Ha jól emlékszem,az üdítők 1,20-ba,a csevap,pljeszkavica 1,50-3,00 Euróba (attól függ,hogy sima, töltött vagy gurmán változata),a pizza a kicsi 3,00 a nagy kb. 5 E. A halételek 7-8tól felfelé, a mesano meso (kevert húsételek) 7,00.

A fagyik 0,80-tol 1,20-ba kerültek.A girice 1,00 a főtt illetve sült kukorica is szintén 1,00. A napernyő,nyugágy 1 napra 5 E. Most hirtelen ennyi jutott az eszembe. :)

Ti mikor mentek? Mi 10-én este indulunk...

Előzmény: moncsi33 (6700)
moncsi33 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 6700
yugo,neked is köszönöm a tájékoztatást.esetleg még,ha a tavalyi étel,ital árakról irnál pár sort,annak is örülnék.Köszi.
Előzmény: yugo (6698)
tia1971 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 6699

Köszi potika ez már nagy segitség és nyugalom mert nem csak én válalnám be ezt az érdekes út szakaszt már alig várom  szerintem jó buli lessz az egész családnak.

Mindenkinek jó nyaralást!

Hajrá Montenegró!!!!!!!

 

Előzmény: potika (6678)
yugo Creative Commons License 2008.06.24 0 0 6698

Tavaly mi Igalóban voltunk,de nekünk a strandok Igalón nagyon nem tetszettek,főleg ahol mocsaras (gyógyiszap)mivel ot tele van a vizalatt valamilyen tengeri fűvel,és vagy 300 métert be lehet menni,és akkor is csak derékig ér a víz... :).Ezért jártunk át Meljinebe strandolni,és azért is választottuk Meljinet az idén,de Herceg Novi este nagyon szuper,az biztos,hogy minden este ott fogunk lógni.

 A sétány tényleg nagyon jó és Igalótól Meljineig tart,több mint 7 km hosszú.

Moncsa figyelmedbe ajánlom,hogy ki ne hagyjátok a hajókirándulást a Plava Spiljaba,meglátod nem fogjátok megbánni' :)

halacs Creative Commons License 2008.06.24 0 0 6697
Szívesen. Igalo maga nem nagy szám, de ez nem fog benneteket zavarni. :-)
Előzmény: moncsi33 (6696)
moncsi33 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 6696
 halacs,nagyon köszönöm az infót,az alapján amit irtál úgy érzem jól döntöttünk,hogy idén Igalón üdülünk.Még egyszer köszike a nagyszerű tájékoztatást.
Előzmény: halacs (6695)
halacs Creative Commons License 2008.06.24 0 0 6695
Bocs, elszúrtam...

Itt.

Az árak ugyan 2005-ösek, de tavaly sem volt sokkal drágább, a közértben kapható dolgok meg nagyjából annyiba kerülnek, mint itthon, van, ami töbe kerül, van, ami olcsóbb.
Előzmény: halacs (6694)
halacs Creative Commons License 2008.06.24 0 0 6694
[link1]

Igalo gyakorlatilag egybeépült már Herceg Novival, egy szép tengerparti sétány vezet onnan ide, innen oda, tehát mindaz, amit Herceg Novinál ajánlanak, ide is érvényes. :-) A sétányon tavaly 1 euróért vettünk egy csomag giricét, baromi jó (icipici sült halacskák papírzacskóban)...

Igalónál a tengerben gyógyvizes források törnek fel, majd látjátok a keresgélő fürdőzőket, a parti iszap pakolásra is jó. Kiváló a közlekedés is Igalo és Herceg Novi között, közel van a Kotori-öböl, Perast, Kotor, szóval nagyon jó kis hely, ráadásul onnan a csodás Herceg Novit lehet látni. :-)
Előzmény: moncsi33 (6685)
Hümi Creative Commons License 2008.06.24 0 0 6693
Köszi megnéztem...meggyőzött...csak erre ne...
Előzmény: moon. (6689)
szervezkedő Creative Commons License 2008.06.24 0 0 6692

Igyekszem sejtelmesen, hivatalosan leírni mert ha a konkrétumot leírom kiröhögtök:
A tényállás: Egy közlekedési szituációt nem tudtam kimagyarázni este, egy picit magyarul is tudó szerb rendőrnek.


Nálam alapvető, hogy sohasem fizetek csak magyarázok, magyarázok.
(De lehet hogy az itt a fórumot olvasók kközül többen is eljátszották már ezelőtt a rendőr előtt a hattyú halálát és már nem volt új a mutatvány!)


Ők mondták az ő sztorijukat, én mondatam a sajátomat kb. fél órán keresztül.
Az egész csak ott lett elszúrva hogy odaadtam az útlvelemet, mert azt hittem hogy szimpla közúti ellenőrzés és 18és fél másodperc múlva derült ki, hogy mi a helyzet. Egyébként mindig a személyit szoktam odaadni.


Döntetlen lett a mérkőzés első félieje, nem bírtunk egymásssal.
Beültettek a rendőrautóba, visszamentünk, elmagyarázták mit nem csináltam ügyesen!
Azután arra kértek kövessem őket.


Az útlevél náluk. Azt mondják autómat tegyem le azon a telephelyen ahová  vittek, menjek tovább velük a rendőrségre, reggel pedig 8kor 1-2 óra alatt gyorsan elintézik a papírokat.
Másfél percet adtam magamnak még és úgy voltam minden kötél szakadt, már nincs mit tennem, le kell feküdnöm az aszfaltra és ordítok hogy lőjjenek le vagy engedjenek el!
De nem bírták a pszichológiai hadviselést és egyszer csak gondoltak egyet és elengedtek.


Mindennek az ára 5 euró, 70 dinár 500 ft és egy marék apró volt vegyesen euro-forint- dinar.


Ettől függetlenül nem szeretnék mégegyszer találkozni velük, mert kicsit meredek árfolyamot mondtam nekik a forintra, de erre szerintem már ők is rájöttek. De így jár az a sötét rendőr, aki a határtól 10-20kmre nem tudja hogy a szomszéd ország valutáját hogy váltják.

(Megkérdezték egy forint mennyi euro. Mondom nem tudom, de az 500as az szűken 4 euro és igaz egy kisebb vagyont követeltek volna tőlem, de a végén a marék aprót és a többit kiszámoltam nekik hogy az szinte 20 euró. Elmondtam nekik 10 jut neked testvér, 10 a komádnak é meg tűzök haza. Volt egy tolmács aki mondta, nem tudja miért vannak a fiúk ennyire felpörögve, de ezek engem nem engednek el, valamivel beindítottam őket.)

 

Száz szónak is egy a vége! Ne kapassátok el a zsernyákokat ti sem!

Előzmény: szemerke (6691)
szemerke Creative Commons License 2008.06.24 0 0 6691

És még mindig nem tudjuk, hogy mi történt veled :)

 

Előzmény: szervezkedő (6688)
szemerke Creative Commons License 2008.06.24 0 0 6690

Csendesen olvasgatok csak egy ideje, de ezt most nem hagynám szó nélkül :)

Kedves Szervezkedő ! :)

A temetőkBŐL készített fényképekről volt szó, nem a temetőkRŐL. Látom ez az én feladatom lesz! Igérem elmegyek a Sutomorei temetőbe...és készítek nektek képet...már ha van miről.

Baj ha nekem ez is tetszik?

Előzmény: szervezkedő (6687)
moon. Creative Commons License 2008.06.24 0 0 6689

Beograd-Herceg Novi, Satova patrolaval Bosznian keresztul  itt .

Zoli1979, mikor lesz idod tegyel ra feliratot. Esetleg ha valaki tud .srt file-t csinalni melle , akkor azt is letudnatok tolteni es lehet divx lejatszoval is nezni.

 

 

szervezkedő Creative Commons License 2008.06.24 0 0 6688

A tegnapi virágcsokor. Útközben megkérdezték mi van a tartályokban.

Mondom az egyikben bor, a másikban pálinka.

Kérdezi a szerb határőr: Komolyan?

Mondom igen és sietnék hogy ne nagyon melegedjen!

(Azután elmeséltem neki hová és miért viszem.

Jót nevetett hogy milyen idióta vagyok!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!