Keresés

Részletes keresés

BPO-551-BPO-422 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 17537
OpenBV Programom van:D
Egykérdésem van!
Hogy EVAVR3 hogy lehet átírni Ajtó mód!Én akarom Gyors ajtó csuknak és nyitni?!
Előre köszönöm Szépen:)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.05 0 0 17536
Sikerült, újraírtam, valamit elírhattam, mostmár jó.
Előzmény: bvemetro (17532)
tibitrain Creative Commons License 2010.01.05 0 0 17535
Sehogy se sikerül a BDt-t openbve-ssé tenni. Átítom az első sort 2000000-re de akkor a DELAY sorba (ezek az értékek: 1, 1, 0.5, 0, 0, 0,)
és a DEVICE sorba (ezek az értékek: 0, 0, 1, 0, 0,) van hiba. Miért nem jók ezek neki?
Ha csak 1220000 az első sor akkor ezek jók. De akkor nem megy openbve-n. Mondjuk ez nekem nem baj, de ha openbve alatt is menne akkor többen is használhatnák.
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.01.05 0 0 17534
Ja, már tudom, miről van szó, persze, csak nálam Peti817172M magyar nyelvstringje van már kezdettől fogva BVE 2-n, ezért nem láttam ilyet sose angolul, csak magyarul!
Előzmény: bubu88 (17533)
bubu88 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 17533
a hangsúly az ÉN és a NEKEM névmásokon van (értsd: van az, max. te nem láttad...)
Előzmény: Gothpaladinus (17527)
bvemetro Creative Commons License 2010.01.04 0 0 17532
A .Sta parancs(ok)nak is van szelvényszáma? A "hibaüzenet" meg nem pályahiábával van összefüggésben. Lehet hogy a route fájl sincs jól megírva persze, de nem amiatt írja ki ezt a hibát, hanem vezetési okok miatt.
Előzmény: Törölt nick (17521)
maztro Creative Commons License 2010.01.04 0 0 17531
Szóval inkább így hangozhatna a dolog:
"Akadályozd meg, hogy hátra guruljon a vonat - fékezz" :D
Előzmény: Peti817172M (17530)
Peti817172M Creative Commons License 2010.01.04 0 0 17530
Ha ezt írja ki, akkor már gurul hátra a vonat, mozgó vonaton meg nem nyit ajtót.
Előzmény: maztro (17529)
maztro Creative Commons License 2010.01.04 0 0 17529
"You should not reverse the train"
"Ne tedd hátra menetbe a vonatot" (kb.)

De ettől még nem tudom miért nem nyit ajtót (szerintem kéne), ezért nem írtam eddig ezt sem.
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.01.04 0 0 17528
Ezt hallani (olvasni) olyan, mint egy Evangélium, üzenetét tekintve legalábbis...:D
Előzmény: tibitrain (17524)
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.01.04 0 0 17527
A fura ebben az, hogy ilyen jellegű játék (tehát már vezetés) közbeni "hibaüzenetet" én csak BVE 4-ben láttam eddig, a BVE 2 nekem ilyet még nem írt ki, sőt az OpenBve sem...
Előzmény: Törölt nick (17525)
maztro Creative Commons License 2010.01.04 0 0 17526
pre-zli! Egyébként a multkori e-mailre írtam válaszlevelet. - Remélem tud oda kerülni, ahova.
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.04 0 0 17525
BVE 2-höz épülget a pálya.
Előzmény: Gothpaladinus (17523)
tibitrain Creative Commons License 2010.01.04 0 0 17524
:) imádom ezt a topikot :)))))))))))))
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.01.04 0 0 17523
Ha ezt a BVE 4 írja ki, akkor az ékezetes karaktereket szedd ki belőle, tehát .Sta Kálvin tér; helyett .Sta Kalvin ter; legyen, mert a BVE 4 nem rokonszenvez a nem angol vagy japán karakterekkel!
Előzmény: Törölt nick (17521)
pre-zli Creative Commons License 2010.01.04 0 0 17522
OFF: Te Gothpaladinus! Kicsit felültél a magas lóra, méghozzá fordítva.

"ha nem írsz, nem jössz ki semmivel, nem foglalkozunk veled". Csak így, királyi többesben? És tényleg? Hát képzeld el, én meg pont azért nem foglalkozom az egyik topiktárssal, mert minden nap ír tíz bőbeszédű és semmitmondó monológot.

"Akik meg tisztelettudóak, azok viszont (a legtöbb esetben) nem félévente vagy még ritkábban írnak egy adott topikba, ha _tényleg_ érdekli őket a téma..." Kösz, hogy szólsz! Én azt hittem, hogy ha naponta kétszer-háromszor benézek ide, akkor engem érdekel a téma, de most jól kiosztottál, hogy mégsem.

Sokan szeretjük a BVE-t és érdeklődünk a téma iránt, aktívan, passzívan, vagy amennyire időnk és lehetőségeink engedik (bocsáss meg, hogy nem ér rá mindenki naponta ontani a szót, a legtöbbünknek van élete a topicon kívül is), és hidd el, nagyon jól meglennénk önkikiáltott szószólók vagy hivatlan önkéntes topicgazdák nélkül is. Az, hogy itt valaki minden nap rizsázhat, nem azért van, mert lessük a szavait, hanem azért, mert megtűrjük magunk között. Világos?

Egy szó mint száz: kicsit kevesebb észt osszál nekünk, hátha több marad Neked! ON

Ezennel ünnepélyesen megígérem, hogy 72 napon és 16 órán belül publikálok egy komplett ROLA ojektumcsomagot, 42 különböző pályaszámú vagonnal, ugyanennyi, egyedi, különböző típusú és rendszámú nyerges vontatóval, az egyikben animált nyúlfarok lifeg majd a visszapillantó tükrön, és ajándékba lesz egy 64 darabos fa- és bokorcsomag, sosem látott nyári és őszi textúrákkal, amelyek lefényképezéséhez gyorsan elugrom Új Zélandra. Aztán ha mégsem jön össze a terv, mert mondjuk családom, munkám és egyéb teendőim vannak, akkor majd megyek az e-pellengérre. Üdv!
Előzmény: Gothpaladinus (17515)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.04 0 0 17521

Persze.

 

.Sta Kálvin tér; 8.2945; 8.3000; ; -1; 0; ; ; 10; 180; ,
50,
.Stop 1,

 

Így van ott mindenhol, csak más állomás névvel, és ind. - érk. időkkel.

Előzmény: Gothpaladinus (17520)
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.01.04 0 0 17520
.Stop parancsot is betetted a megfelelő helyre?
Előzmény: Törölt nick (17518)
maztro Creative Commons License 2010.01.04 0 0 17519
Újabb hosszú, eligazító OFF-ot írtam:
Mindössze átgondolatlanak voltak a kiindulási alapjaid, és extra, hogy tiszteletlenül fejezted ki magad.

Az, hogy nem ír fél éve, az nem tesz semmit. Ez csak annyit tesz biztosan, hogy nincs mit írnia, de az már csak elmélet, hogy jelen van-e egyáltalán. És csak emiatt nincs okod azt gondolni, hogy a fejlesztése már csak legenda. Feltételezheted ezt, de semmiképp sem jelenthetnéd ki, mert nem vagy megbizonyosodva róla.

Egyébként hozok akkor ide egy példát is, amiből annak idején csendben ugyancsak tanultam. Szóval mikor megismertem a BVE Klubot, és mindenről csendben érdeklődtem (nem voltam még regisztrálva), olvastam a több éve keletkezett hozzászólásokat is. Az egyik igen meglepő volt: ujpestisrac legelső hsz-ében jelentette be a 14-es villamost, amelyen akkoriban -állítása szerint- már több éve dolgozott. Attól még, hogy ezen évek alatt nem ismerte senki, és nem írt semmit, az kutyafüle, jelentéktelen. Mert abban lehetünk biztosak pl., hogy 14-es villamos még nincsen (kiadva), de arról nem, hogy készül-e a hátunk mögött.

A "legyerekezés" is olyan, hogy gyerekezd le, ha tudod, hogy gyerek. De ha nem, és csak feltételezed, akkor ne adj esélyt arra, hogy majd helyre tesz, és pofára esel, mert esetleg felnőtt ember. Eszem ágában nem volt arra gondolni, hogy ismered, csak viccelsz, mert a vicc logikája nem volt a valóságra igaz. Ha nekem is lehetett volna alapom arra gondolni, hogy "elveszett, és munkáit elfelejthetjük", akkor leesett volna, hogy vicc, de így persze nem ez esett, hanem te esel most pofára (bocs a fogalmazásért), mert kopitomi él, és virul, és nem tetszett neki, ahogy a logikátlanul elsütött viccedben fogalmaztál róla. Csupán ennyi a történet. Egy újragondolás illene ide a részedről, és ha minden világos, akkor egy szükségszerű bocsánatkérés, tisztelettudóan. Aztán nem kell ezt az egészet elnyúzni!


Szóval ezzel csak annyit akarok mondani, hogy elsősorban mindig azokba a dolgokba kapaszkodj meg, amiről meg vagy bizonyosodva, arra ne támaszkodj masszívan, hogy elméletet gyártasz, mert lila gőzöd sincs róla. Gondolkodhatsz ezen, de nem szerencsés kijelenteni, hogy márpedig a te legjobb tudomásod szerint... hiszen az csak elmélet. Ha meg semennyire nem vagy megbizonyosodva, akkor vagy írd, hogy nem tudod, vagy nem kell írni, és megvárod, míg valaki más tájékoztat, aki rendelkezik az infóval.
Remélem megérted, és ha szükségesnek érzed, akkor röviden, tömören hsz formájában tudtomra adod ezt, és mindkettőnk arcára mosoly kerül, hogy minden tiszta, és segítünk egymásnak eligazodni ebben a bonyodalmas világban! :) :ON
Előzmény: Gothpaladinus (17515)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.04 0 0 17518

Sziasztok!

 

Egy újabb problémával fordulok hozzátok.

 

Raktam az általam készítendő, még pályának nem nevezhető útvonalba plusz megállót, és amikor megállok, alul ahol van az utasvélemény ezt írja ki: "You should not reverse the train", és nem nyit ajtót. Mitől van ez?

 

Köszönöm!

kopitomi Creative Commons License 2010.01.04 0 0 17517
FIGYELJ!
Másold már be nekem légyszíves azt, ahol megígértem, hogy fél év múlva ki lesz adva kész állapotban!!!!
Valamint nehogy már Te döntsd el, hogy engem mi érdekeljen, amúgy is ki vagy itt, hogy majd Te megmondd, hogy ki foglalkozhat a BVE-vel??????
És azt sem kértem, hogy valaki is foglalkozzon velem - főleg Te ne!!! Akkor írok a topic-ba, ha kérdésem, észrevételem, hozzászólásom van, vagyis amikor ÉN AKAROK!
Kiadni ennyire félkész állapotban pedig semmit nem fogok.
Szerintem egy csöppet mostmár visszavehetnél a lendületből, mert (véleményem szerint nem csak nekem) kezd egy kicsit teli lenni a fütyülőm Veled!!!!
Előzmény: Gothpaladinus (17515)
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.01.04 0 0 17516
Szívesen, neked is!
Előzmény: Törölt nick (17514)
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.01.04 0 0 17515

Én egyszerűen csak azt mondtam, hogy ha nem írsz, nem jössz ki semmivel, nem foglalkozunk veled, amíg nem írsz semmit. Ennyi...

Akik meg tisztelettudóak, azok viszont (a legtöbb esetben) nem félévente vagy még ritkábban írnak egy adott topikba, ha _tényleg_ érdekli őket a téma...

Ha mégsem érdekel a BVE, mondd azt. Ha viszont érdekel, és már fél éve megígértél egy objektum kiadását, akkor ha már nem fejezed be / nem tudod befejezni, legalább mondd azt, h "oké, eddig jutottam a MIXA-val, tessék, kiadom ilyen állapotban, aztán aki akarja, elkészíti" oszt jól van! De ha nincs rá időd vagy mégsem érdekel igazán, akkor feleslegesen ne ígérgess, ha a fent említett okok miatt nem tudod befejezni, félkészen meg nem mered kiadni, úgy nincs nagyon értelme...

Előzmény: kopitomi (17513)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.04 0 0 17514

Köszönöm szépen!

 

Kellemes napot!

Előzmény: Gothpaladinus (17490)
kopitomi Creative Commons License 2010.01.04 0 0 17513
Barátom!
Azért egy kicsit szerintem el vagy tévedve!
Először is ne kínálgass itt nekem alkukat....milyen alapon???
Kettő: attól, hogy nem szemetelem tele minden nap a topicot hülyeségekkel (akinek nem inge,....), attól még minden nap olvasom (igaz, ez ugye nem derül ki, ha nem írok ide). Az objektumomat meg akkor folytatom, amikor nekem tetszik, vagy ha nincs kedvem, akkor SOHA....nekem ne szabjon senki határidőt, meg feltételeket...
Harmadrészt pedig vannak olyanok, akik Nálad azért sokkal tisztelettudóbban beszélnek a másikkal, pedig kicsit többet leraktak az asztalra......
Előzmény: Gothpaladinus (17512)
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.01.04 0 0 17512
Mindenekelőtt üdv ismét köztünk, meglepett a gyors reakciód.
Hát, ha abban a hitben volnál, hogy nekem kéne az az MIX, akkor most szólok, hogy nem, nekem nincs rá szükségem, lévén az MIX a csepeli részen jár csak, gödöllőin/csömörin nem, és ezért az legfeljebb Atti92-nek jönne jól, mivel a BVE-Csepel jelenleg csak az ő nevéhez köthető, én inkább csak az északkeleti helyi érdekű vasútvonallal foglalkozok mostanában, a délivel nem. Csak kicsit meglepő/fura (kinek melyik tetszik jobban) volt számomra, hogy egy most aktív tag még emlékszik rád, és arra, hogy fél éve ígértél egy MIX-et, pedig az mondjuk így, Jó Rég volt, azóta meg máig nem is jött felőled semmi életjel, ezért írtam így rólad, mint egy idegen...de ha nem csak ma írsz az eljövő héten-hónapban, és valamivel előrukkolsz, visszavonom tegnapi állításomat. Alku áll?
Előzmény: kopitomi (17511)
kopitomi Creative Commons License 2010.01.04 0 0 17511
Hát tudod, az a "gyerek" az, akinek van más dolga is a BVE objektum-gyártáson kívül is... (pl. dolgozni), és nem az általános iskola padjait koptatja, mint egyesek.... :/
Az MIX-essel tényleg eléggé leálltam az utóbbi időben kedv, idő és magán jellegű problémák miatt....és hogy lesz-e egyáltalán belőle valami, nem tudom...de ha ennyire türelmetlen vagy, nyugodtan állj neki, csináld meg, ha gondolod, részletesebbre mint az enyém....
További szép napot!
Előzmény: Gothpaladinus (17497)
vasutasadam Creative Commons License 2010.01.04 0 0 17510

Beszélek vele e-mailban, nincs elvetve a projekt.

 

[b]tibitrain[/b]

A vezérlőnek futáshangja van, illetve fékezéskor van sikorgó hangja. Motorhangja nincs.

Előzmény: Gothpaladinus (17499)
Gothpaladinus Creative Commons License 2010.01.03 0 0 17509
Hiknek elküldtem a textúrákat az MXA-hoz, valószínűleg holnap kezdődik vele a munka.
Mára ennyit rólam, jó8 (és jó suli/gimi/egyetem/munkakezdést holnapra)!
maztro Creative Commons License 2010.01.03 0 0 17508
OFF: Akkor nem gyártom tovább az elméleteket, hogy a Klubon ki lehet ő! Hehe. Részemről ez OFF, mert BVE-hez képest ez a beszélgetés egy mellékvágány, és már a többedik hsz-t írjuk egymásnak. :) :ON
Előzmény: Gothpaladinus (17507)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!