Keresés

Részletes keresés

cukicili Creative Commons License 2015.10.16 0 0 17438

Fényterápia lemondva!  Psoriasin krémet kapott (külföldről)és úgy tűnik az használ. Szép napot.

Lászlófy Creative Commons License 2015.10.16 0 0 17437

Sajnos a képet nem sikerült elküldenem, de még próbálkozom.

 

Lászlófy Creative Commons License 2015.10.16 0 0 17436

 

Az előző hozzászóláshoz tartozó képek, a gyógyulásomról. 

Lászlófy Creative Commons License 2015.10.15 0 0 17435

Mellékelem a pikkelysömör gyógyulásomat, mely kb. 5 éve kezdődött.

Kezdetben a foltjaim gyulladtak és mélyen repedezettek voltak.

Egy nagyon egyszerű krémmel kezeltem, melynek nem volt mellékhatása.

Először a foltok gyulladása csökkent, majd a repedezések gyógyultak, végül

fokozatosan csökkent a foltok terülte.

A lábamon kívül még a tenyeremen és az alkaromon is voltak foltok.

Közel két éve panaszmentes vagyok és nem diétázom. Gyógyszert nem szedtem.

Bőrgyógyászok kezeltek korábban Elcom, Diprosalic stb. kenőccsel hatástalanul.

 

 

 

 

B.GY Creative Commons License 2015.10.14 0 0 17434

Pénteken reggel megyek a yamamotoba.Majd megírom mi történt.Remélem okosabban jövök haza,mint ahogy odamentem.

Előzmény: hul (17387)
B.GY Creative Commons License 2015.10.14 0 0 17433

Lehet:) Én úgyis egy lelketlen gazfickó vagyok :)

Előzmény: Mackóbogár (17431)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.10.13 0 0 17432

hopsz, ide vigyort akartam , mellényúltam :-)

Előzmény: Mackóbogár (17431)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.10.13 0 0 17431

egyszer talán egymásra találunk lelkileg :-))))))))))))))))))))  hátha hat :-( 

Előzmény: B.GY (17430)
B.GY Creative Commons License 2015.10.13 0 0 17430

Én is régóta kecsketejes szappant használok,bár a múltkor szőlőmagolajosat vettem hátha jobb.Hajam nem sok van,de azt meg kénes samponnal mosom.Rajtam vannak újabb foltok ami tüdőgyuszi után jött ki júliusban.A régiek meg nagyobbodnak.Múlt hónapban mértem meg a hasamon lévőt 15 cm volt most 16.Viszont mintha világosabb lenne.Annyira nem vörös,de ugyanúgy száraz és viszketős.

Előzmény: Mackóbogár (17429)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.10.13 0 0 17429

a tudat nagy úr :-)))) bár tudnám alkalmazni a ps-re is: azt mondom, nincs és LÁSS CSODÁT :) Mindenesetre lassan 1 éve csak teafaolajos és kecsketejes tusfürdőt, illetve sampont használok, illetve mindenmentes seavajas-jojobás testápolót, új folt nincs rajtam, az is valami, a régiek meg hol aktívabbak, hol nem, viszonylag "kordában vannak" a drágák.

Előzmény: B.GY (17428)
B.GY Creative Commons License 2015.10.13 0 0 17428

Apám is azt mondta,pont mint te:) "Ha jól érzi magát a bőrében akkor mit foglalkozol vele?" Mondtam neki,hogy nem szeretném pár év múlva tologatni,mert lehet én se bírok majd menni :) Na mindegy én próbálok valamit csinálni magammal,aztán meglátjuk mi sül ki belőle.

Előzmény: K.Ancsi (17425)
B.GY Creative Commons License 2015.10.13 0 0 17427

http://bookline.hu/product/home.action?_v=Bolya_Peter_A_vihar_szeme&id=2101921471&type=10

 

Régen olvastam,de néha előveszem.Vannak benne jó történetek.

Előzmény: K.Ancsi (17425)
Nessi55 Creative Commons License 2015.10.13 0 0 17426

Meglehetősen sokat olvastam én is a témában, és úgy érzem, hogy valamennyire értem, de még nem tartok ott, hogy alkalmazni is tudjam. (Lehet, hogy csak kifogást keresek ...)

Próbáltam diétázni néhány évvel ezelőtt, nem ittam tejet kb fél évig, és nem ettem nyersen hagymát, próbáltam visszafogni a fújós és az édes ételeket. Nem iszom, nem dohányzom, és nem eszem húst (hal kivételével) már 27 éve. Nem tapasztaltam pozitív változást. Lisztmentes diétát nem próbáltam még, de ez a munkám miatt nem is megoldható.

Tusfürdőt semlegeset használok, de egy darabig használtam a gyógyszertárit is, nem lett jobb.

Sampont gyógyszertárit vagy pszorisoknak valót szoktam venni, de nincs javulás.

Azt észrevettem, hogy stresszre mindig romlik, és utána nem áll vissza, tehát nem javul.

Kb 2 éve írtam ide a fórumra nagy boldogan, hogy csinálom a 3-1-2 meridián gyakorlatot, és majdnem tünetmentes vagyok. Ez el is tartott fél évig, és amikor visszajött a sömör, újrakezdtem a tornát. De már nagyon nem esett jól a légzőgyakorlat, és abba is hagytam, úgyhogy nem tudom, sikerült volna-e újra javulnom. 

Előzmény: K.Ancsi (17421)
K.Ancsi Creative Commons License 2015.10.13 0 0 17425

Hát sajnos  nem lehet senki életébe beavatkozni, mindenki a saját életéért felelős.

Mindenki saját tapasztalatból tanul, te csak a saját egészségeddel tudsz foglalkozni, és változtatni.

 

Az tök jó, hogy a könyvben leírtakból magadra ismersz.Én mikor kb 4 éve először elolvastam, annyira láttam mindenkinek a hibáját, de a magamét nem.Aztán 2 éve újra elővettem, mert valakinek ajánlottam és mondta, hogy szuper a könyv, mindent ért, hogy miért viselkedik úgy ahogy. ??? Nekem is vannak hibás viselkedéseim? :)

Hát ismét elolvastam és én is magamra ismertem.Na onnantól megállíthatatlan vagyok, egyik könyvet olvasom a másik után.

 

A Bólya Péter utalást nem értem, mert nem ismerem.Próbáltam ráguglizni, de nem találtam rá :)

Előzmény: B.GY (17424)
B.GY Creative Commons License 2015.10.12 0 0 17424

Jó de az én párom beteg,csak nem vesz róla tudomást.35 éves.

Struccpolitikát folytat.Mikor rajtam is csak pár folt volt,akkor nem foglalkoztam vele sajnos. Ma már elég sok van rajtam.Mi már lassan úgy vagyunk a feleségemmel,mint Bólya Péter könyvében az egyszerű vasárnap c. rész :) Elolvastam az előbb vagy 20 oldalt a lépj ki a régi cipődből.Éjjel el is olvasom,úgysem tudok aludni mostanában.Néhol magamra ismertem :)

Előzmény: K.Ancsi (17423)
K.Ancsi Creative Commons License 2015.10.12 0 0 17423

Hát igen, értem.Nálunk is sokszor van vita, a párom sosem beteg, ő sem érti mire ez a felhajtás.

Azt mondta neki foltos arccal is tetszem.Na, de azért nehogy már foltos arccal járjak a világban!Mellesleg rosszul éreztem magam, így kellene leélnem a hátralévő 40-50 évemet? A  lelki dolgok neki is nehezen mennek be a fejébe, nem egyszerű.

 

Így két év után kezdi érteni,hogy ez nekem fontos, már nem kapja fel a vizet, mikor elmesélem mi volt.Annyira nem érdeklődik, de legalább meghallgatja,eleinte meg sem kérdezte mi volt.

Gondolhatod, tök jó élmények,  nem baj megtartom magamnak.Vagy elmesélem a kolléganőmnek.Mért pont a párommal osszam meg? 

Ez a társak közti kommunikáció legalább olyan nehéz ügy , mint a ps :)

 

 

Előzmény: B.GY (17422)
B.GY Creative Commons License 2015.10.12 0 0 17422

Az én háziorvosom még a betegséggel sem tud foglalkozni,mert nem találja el soha mi bajom :)Megyek nemsokára a tüdőgondozóba és megkérdezem írnak-e fel Intal-t.Abban nincs szteroid.Még Dremák úr mondta régen,hogy próbáljam ki.Ráadásul montelukastot is szedek az asztmámra,bár az nem szteroidos.Pénteken vettem mosódiót meg szódabikarbónát.Nejem azzal mosta ki a melós cuccaimat.Nem is vakaróztam annyira. Az biztos hogy nem bírom az illatokat.Mikor reggel befújja magát valami dezodorral,azonnal rám jön a hasmenés.A plázákba el sem bírok menni a illatszerboltok előtt.A lelki dolgok nálam kicsit nehezebben fognak működni.A feleségem mindenre mondja,hogy minek ez meg minek az.Ő még orvoshoz sem jár.Magas a vérnyomása igencsak túlsúlyos,de nem érdekli semmi.Dolgozik reggeltől estig.Hiába mondom neki,hogy ennek nem lesz jó vége.Akkor mindig leugat,hogy akkor keressek mást ha nem tetszik.Senkire semmire nem hallgat.Belefáradtam már az egészbe.Azt hiszi direkt csesztetem,pedig csak jót akarok neki.Ráadásul még gyerekünk sincs.Mondtam neki,hogy így nem is lesz.

Előzmény: K.Ancsi (17420)
K.Ancsi Creative Commons License 2015.10.12 0 0 17421

Hát kérd meg, hogy segítsen neked, hogy kell figyelni az érzésekre stb.

Nem egyszerű , én is 2 éve nagyon intenzíven ezzel foglalkozom, mindent értek az agyammal, de a gyakorlatba átültetni és alkalmazni nem egyszerű.

Étkezésre, tusfürdő, sampon stb ezekre figyelsz?

Előzmény: Nessi55 (17416)
K.Ancsi Creative Commons License 2015.10.12 0 0 17420

Igen, pont erről írtam, a példamutatásról.

 

Meg arról, hogy az orvosoknak a betegséget tanítják, és a rá való gyógyszert.Neki nincsen tapasztalata, hogy a gyakorlatban és egyes betegnél mi játszódik le.

Ha jön hozzá egy beteg, beugrik neki mi van a tankönyvben és kezdi sorban.Aztán visszamész, hogy ez nem vált be, akkor mondja a következő bekezdést és így tovább. De amit mond, az csak gyógyszer vagy kenőcs, oldat.

Sosem javasol (legalábbis én még nem találkoztam olyannal) egyebet.

Például , hogy a szintetikus mosószert, szappant, tusfürdőt ne használjuk.

Erre is magamnak kellett rájönnöm, valahol hallottam.

Aztán jön a táplálkozás.

Aztán a lelki dolgok, természetesen párhuzamosan a tisztálkodó szerekre + táplálkozásra figyelve.

Nagyon összetett, de megéri.És közben rájössz, hogy teljesen megváltoztál.

Nehogy azt higgye valamelyikőtök, hogy nekem már nem kell olvasni vagy figyelni magamra.

Folyamatosan olvasok, előadásra járok, egy kis kineziológia, egy kis májméregtelenítés.Aztán jön regressziós meditáció, celluláris medicina, most a kollagén és aminosavak.

 

És ott tartok, hogy csak ezzel foglalkozom, és marha nehéz ezt a sok elméletet a gyakorlatba átvinni és rájönni, hogy mit kéne máshogy csinálnom.De  kitartó vagyok, és keresem tovább a lehetőségeket, és aki keres az talál.

Viszont a pszori mellett szénanáthám is volt és már megérkeztek a beígért asztmatikus tünetek is (gyógyszer, szemcsepp , inhaláló-természetesen szteroid :) ).30 évesen ennyi minden, ház ezt nem hagyhatom.Ez lenne az élet?

Ma semmit sem szedek, és egyre jobban érzem magam a bőrömben. A szénanáthám kezd visszajönni, mert homeopátiával úgy 5-6 évre visszanyomtam, de most nálam ez van fókuszban, nem szeretném azt az állapotot vissza mikor 4 hétig ízeket sem éreztem úgy el volt dugulva az orrom.

 

Most olvasok egy könyvet, amiben megértettem, hogy a "normál" orvos a betegséggel foglalkozik, a természetgyógyász pedig a beteggel.Micsoda különbség!

Előzmény: B.GY (17418)
K.Ancsi Creative Commons License 2015.10.12 0 0 17419

Na, most érdekeset válaszoltál.

Merthogy pont arról szoktam írni, hogy amíg az orvos a hülye. hogy nem ír föl több kenőcsöt, tehát kívülről várod a megoldást, és nem magadban keresed a hibát, addig nem lesz változás.

Egyébként  a gyógyszert elutasítod, a kenőcsöt pedig kennéd magadra.A gyógyszer a gyomorban szívódik fel , a kenőcs a bőrön át szívódik fel és megy rögtön a véráramba.Tehát mi a különbség?Semmi.Mind a kettő ugyanolyan káros.

A másik pedig azt írod, hogy a kenőcs használ.És mit jelent ez? Azt, hogy amíg kened addig jó, aztán meg visszajön.Tehát jó a krém? Szerintem nem.Az a gyógyszer, amit beszedsz, és elmúlik.Nem az, amit folyamatosan szedni kell.

Pont itt van a félrevezetés.Hiszen például a vérnyomáscsökkentőket egész életen át szedni kell. És itt lehet rajtakapni a dolgot, hogy a gyógyszer nem más, csak a tüneteket eltünteti,de nem gyógyít.Az nem gyógyszer, amit folyamatosan szedni kell.

 

Ha a Kecskeméti féle módszert választod ( a videót nem néztem még meg, csak a könyvet olvastam), máshogy kell, hogy mindenhez hozzáállj.Táplálkozás, gondolatok, érzelmek.Merthogy ez egy összetett dolog, és neked kell változni minden szinten.Senki nem tud egységes receptet adni neked. Magadnak kell kikutatni a dolgokat.

Nem elijeszteni akarlak, de amit írnak, hogy a betegség egy áldás stb, pont ez a lényege.Valamit nagyon nem jól csinál az ember, azért van a betegség.

Nem tudom sajnos értelmesebben megfogalmazni, viszont ajánlanék egy könyvet:

Robert Betz: Lépj ki a régi cipődből.

Pdf-ben fent van a neten én is onnan töltöttem le.

 

Tudod van egy fontos dolog: Senkitől ne várjuk el , hogy változzon, amíg mi nem vagyunk hajlandóak változni és más véleményen lenni.De ehhez fel kell ismerni a saját hibáinkat, ami nem egyszerű.

Ez most úgy tűnik nem ide tartozik, de ez rengeteg vita forrás, úgy általában az életben.

Előzmény: Ficzek Úr (17417)
B.GY Creative Commons License 2015.10.11 0 0 17418

A tüdőgondozóba mikor megyek az összes asszisztens kint dohányzik.A körzeti orvosom alkoholista.Már 2 szer majdnem megölt.A másik orvos nem vesz át,mert sokan vannak már nála.Hiába mondom neki,hogy akkor most engem nyírjon ki a kollégája? A  tüdőgyulladásomat is a helyettesítő orvos vette észre.A bőrgyógyászaton mindig másik doki van,mert kilépnek.Sokáig nem is volt rendelés.Kérdeztem tőle,hogy a szteroidokon túl nincs is élet? Meg hogy minek küld vérvételre,ha utána nem történik semmi.Oda se megyek többet,mert nem látom értelmét.Mondjuk a Tomesát ő javasolta,de nem használt.Na az nem az ő sara :)

Előzmény: K.Ancsi (17415)
Ficzek Úr Creative Commons License 2015.10.11 0 0 17417

"Melyik bőrgyógyász ajánlotta fel neked, hogy ha ez meg ez a kenőcs oldat   nem használ, 100 %-os pénzvisszafizetési garanciát vállal?"  Egyik sem. De a kenőcsök használtak,és ha nem egy balf.sz orvoshoz tartozom,talán jobban is lennék. Ugyanis nem hajlandó a sömör elterjedési területéhez képest megfelelő mennyiségű kenőcsöt felírni 1-2 hétre is alig elég. Állandóan a gyógyszer fontosságát emlegeti,pedig már tisztáztuk hogy - a mellékhatások miatt - nem kell. És ne felejtsük el az arányokat,2 kenőcs ( de csak egyet kapok) max 5 ezer,két kezelés 14 ezer havi szinten. Szeretném ha Kecskeméti Lajos módszere működne,de nem vagyok abban a helyzetben hogy kockára tegyek ekkora összeget. Ha jobban állnék,azt mondanám hogy megpróbálom így is.

Előzmény: K.Ancsi (17414)
Nessi55 Creative Commons License 2015.10.11 0 0 17416

Ez egy 8 perces videó Kecskeméti Lajossal a módszeréről, amelyben többek között elég érthetően bemutatják a biorezonanciás kütyü működését is. Csábítónak tűnik, állítólag 90%-s a hatékonysága. Csak éppen egy kicsit drága, és tartok tőle, hogy az a 10% hatástalanság inkább egy kicsit több...

https://www.youtube.com/watch?v=agw0aK1k5f8

 

Nemrég találkoztam egy kedves ismerősömmel, akinek elmondtam, hogy elég katasztrofális állapotban vagyok, nincs rajtam egy tenyérnyi ép hely. Általában nem szoktam megosztani másokkal, sőt, amennyire tudom takarom, hisz az emberek többsége még mindig undorodik tőle, és valljuk be, nem szép látvány.

Ez az ismerősöm majdnem szó szerint azt mondta, amit Ramm írt az utolsó hozzászólásában néhány hónapja: A betegség a barátunk, egy áldás. Segít megérteni, hogy letértünk az utunkról, és megtalálni a helyes irányt. 

És az a vicc, hogy neki működik, mint ahogy Rammnak is. Mondta, hogy figyeljek az érzéseimre, mert azok megmutatják, hogy jó felé tartok-e, találjak örömöt mindenben, és gyakoroljam minden nap, amíg már nem kell rá figyelni, hanem részemmé válik. Hiába várom a megoldást bárkitől is, ideig-óráig el lehet nyomni kencékkel, vagy bogyókkal, de a megoldást magamban keressem.

Nem tagja az illető semmilyen szektának, mielőtt valaki erre gondolna :)

Azt hiszem, van még mit tanulnom, mert nagyon ellepett ez a nyavalya...

 

 

K.Ancsi Creative Commons License 2015.10.11 0 0 17415

Még arra a gondolatodra szeretnék reagálni, hogy a szülőknek van felelősségük az életmód és egészség kapcsán.

Szerinted az a szülő, aki maga is túlsúlyos, semmi sport, dohányzik és hitelei vannak.Magyarul: a saját életét sem tudja irányítani, mennyi hasznos dolgot tud átadni a gyerekének?

Rengetegen így vannak ezzel, nem is leszólni akarom őket.De nem azt várná el az ember, ha már az orvos 6-8 évet tanult, és érti az összefüggésegeket, akkor valaki tanultabb világosítsa már fel a sötétben tapogatózókat?

Viszont azt is megtanultam most már, hogy csak és kizárólag példamutatással lehet tanítani.És ez egy hosszú folyamat.Én mutatom a példát a kislányomnak, hogy csak vizet iszom, esetleg ha beülünk valahová, akkor gyümölcslevet.

Egyenlőre azt mondja, hogy fúj víz... Nem tudok semmit tenni várok, s mutatom tovább a jó példát.Hiszen ne várjam el a 9 évestől, hogy megérti, hiszen sok felnőtt is így van ezzel ,hogy nem iszik vizet, és  én is csak szörpöt ittam gyerekkoromban.

Többször jártunk a Heim Pál kórházban ugye a szájpadhasadék miatt.Többször láttam, hogy csapatostul dohányoznak az orvosok meg ápolók az utcán, a kórházon kívül.Ez egy példamutatás? (Most ne menjünk bele, hogy szenvedélybetegség meg valaminek a pótcselekvése, mert ez most nem lényeg)

 

Tehát úgy gondolom, hogy aki többet tud és jobban átlátja a helyzetet, annak kell segítenie a másikat.

Én például 3,5 évet bankpénztárban dolgoztam.Átláttam a rendszert és  felháborítónak tartottam, hogy olyan embereknek kellene eladnom hitelkártyát, akik nem értik a működésüket, de nem baj, csak még egy hitelkártyát vállaljon be, jó lesz az neki.

Hát mondanom sem, hogy ez nekem nem ment, és senkire nem tukmáltam semmit.Persze mindig jött a csesztetés, hogy nem érjük el a tervet stb.Már nem dolgozom ott, és sosem fogok értékesítéssel foglalkozni.

Úgy tudtam volna segíteni nekik, ha mondom, hogy a 4 hiteltermékből 3-at nem szeretne megszüntetni?Szerinted feltehettem volna ezt a kérdést? Hát nem, mert rögtön kirúgtak volna.Tehát ha kellett a munka. akkor kénytelen voltam inkább nem rontani az emberek helyzetén.Ebbe beleuntam.

Kicsit elkanyarodtam bocsi, szóval ez egy összetett kérdés.

Előzmény: hul (17409)
K.Ancsi Creative Commons License 2015.10.11 0 0 17414

Melyik bőrgyógyász ajánlotta fel neked, hogy ha ez meg ez a kenőcs oldat   nem használ, 100 %-os pénzvisszafizetési garanciát vállal?

Nekem egyik sem. Még a magánorvos sem.

Akkor mástól miért várnád el?

Nem védeni akarom, csak az elméletet szemléltetni.

 

Én személy szerint azért vagyok a fórumon, mert 20 év után kb 3-4 éve tünetmentes vagyok, szeretnék segíteni másoknak is.

Főleg mert sajnos olyanok az emberek, hogy bedobnak valami témát, és sokan lehurrogják, mert ők nem hisznek benne, vagy mert náluk nem működött.

DE a másiknál attól még jó lehet.

Illetve hallgat mondjuk egy szkeptikus véleményre.Megfigyelted, hogy a szkeptikusok sokat panaszkodnak, és méltatlankodnak?

 

Olvastad egyébként a Kecskeméti könyvet?

Én csak kölcsön kaptam a kolléganőmtől, de most, hogy felhoztad már meg is rendeltem magamnak.BIztos ami biztos, ha akármi van , már tudjak is belelapozni.

Van benne egy mondat: " A pszoriázis tünetmentesen tartása  egy életforma".Ehhez a gondolatmenethez tartom magam.

És ha elolvasod a könyvet, abból az fog kiderülni, hogy mindenki saját maga teremtette ezt a betegséget saját magának.Egy jelzés, hogy valami nagyon nem jó.Viszont sok ember ezt nem akarja elfogadni.A könyvben sok minden van, hogy mire kell figyelni táplálkozás lelki dolgok stb.

 

Azért van ez a fórum, mert szegény betegek az orvostól nem sokat kapnak, ezért próbálnak a betegtársaktól infót begyűjteni.

Szerintem egyébként ez tök jó dolog, mert mi gyakorlatban tudjuk, hogy mi ez, az orvosok pedig csak tanulták.

Találkoztál már pszoris bőrgyógyásszal?Én nem.

Előzmény: Ficzek Úr (17410)
K.Ancsi Creative Commons License 2015.10.11 0 0 17413

Írok pár példát ( saját tapasztaltból), ahol szerintem múlasztottak az orvosok.

És szerintem itt jön be, hogy mi lenne a feladatuk.

A Psoriasis alapítványnál mikor voltam, mondtam a doktornőnek, hogy pár hete kerülöm ezt és ezt az ételt (pont akkor kezdtem azt amit  K 1 belinkelt 17392-es bejegyzés).

Erre azt mondta, hogy magának nem kell diétázni (normál testalkatú vagyok), semmi köze az ételnek a pshez.

Másik:

Anyósomat megműtötték térdprotézissel.Az egyik orvos nem akarta, mert kb 30 kiló túlsúly van rajta legalább 40 éve.Ha az egyik orvos nem, majd a másik igen.Elment a másikhoz.

Az első orvos nem verte bele a fejébe, hogy felesleges műteni, mert amíg nem fogy le, és folyamatosan terheli a térdét addig felesleges.

A második orvos simán megműtötte.Semmit nem mondott, hogy hát nem ilyen túlsúly cipelésre vannak berendezkedve az izületeink, csontjaink, le kellene fogyni tudo nem egyszerű, de nem is mondták neki)

 

Következő példa: 

Míg nem foglalkoztam a védőoltásokkal nem tudtam, hogy a gyerekem is kapott olyat, ami nem kötelező.Nincsen megfelelő, korrekt tájékoztatás.

Szóval, megkapta a Prevenart (agyhártya gyulladás és középfül gyulladás ellen adják), rá két évre megműtötték, mert sokat folyt a füle, de sosem fájt.A műtét 3,5 éve volt, még mindig rossz érzés van bennem, hogy ennyire tájékozatlan hogy lehettem.Hogy tehettem meg, hogy meg sem nézem a neten mit adnak be a gyerekemnek.Bár szerintem alap esetben nem lenne szabad megkérdőjelezni a gyerekorvost, hiszen ő jót akar.Úgyhogy szegény gyerek átesett egy ventilációs tubus behelyezésen.(Innentől kezdve nem járok vele "normál " orvoshoz)

Nem írok többet, van még sok esetem.

A lényeg:  a megfelelő tájékoztatás lenne a felelősségük.Pl ha felír egy gyógyszert, akkor mondja el, hogy ez és  ez a mellékhatás, mert ezt meg ezt a tápanyagot, vitamint nyomelemet a gyógyszer hatására a szervezet vagy fel sem szívja, vagy gyorsabban üríti vagy bármi.Ezért tessék a kúra idején ezt pótolni.

Ezzel szemben nem mondanak semmit. Kiváltja az ember a gyógyszert és ott nézi a hihetetlennél hihetetlenebb mellékhatásokat( már aki elolvassa a tájékoztatót)  és fogalma sincsen hogy mit jelent ez.

Viszont az is igaz, hogy ha beteg nem kérdez, az orvos magától nem mond semmit.DE hát amiről nem tudunk, arról nem tudunk kérdést sem feltenni, nem?

Erre egy példa és befejeztem a litániát:

Mikor a nőgyógyász megállapította, hogy babát várok, kérdezte ez az első terhességem? Mondom igen.Van esetleg kérdése?Hát nem volt, hiszen most mondtam neki, hogy ez az első terhességem.És ezzel be is zárult a kommunikációs kör.

Előzmény: hul (17409)
B.GY Creative Commons License 2015.10.10 0 0 17412

Sajnos senki nem tudja a megoldást,mert mindenkinek más.Lehet van olyan akinek jó ez a módszer másnak meg nem.Én is kidobnék 100 ezret,ha volna rá garancia hogy meggyógyít.Nyilván pénz visszafizetési garancia nincs :) Sajnos a beteg embereket nagyon könnyű megvezetni.Mindenbe kapaszkodnak amire azt mondják használhat.( Én is ilyen vagyok) Egyik barátnőm férje rákos lett.Mindenféle csodaszert megvetettek vele,mert volt bőven pénze.Nem sokat élt utána.40 éves volt.

Előzmény: Ficzek Úr (17410)
B.GY Creative Commons License 2015.10.10 0 0 17411

Van aki bepánikol és attól fullad.Szűk helyeken nem szabadna fulladni.Azért nem olyan kicsi a Péceli úton az a helység ahol van a gép:) Már ha ott volt ahol én.Én kinyitottam az ablakot mindig.Igaz hogy tavaly nyáron voltam.

Előzmény: cukicili (17407)
Ficzek Úr Creative Commons License 2015.10.10 0 0 17410

Ha Kecskeméti Lajos tudja a megoldást,akkor miért van még ez a fórum? Miért nem vagyunk ott? És - már bocsánat - de ő miért nem mondja hogy ha nem tud meggyógyítani vagy legalább tartós javulást elérni,akkor visszaadja a pénzt? Több mint 100 ezer forintról van szó! Ki fog ennyit kockáztatni? Mégegyszer leírom: vannak ismerőseim,rokonom akit meggyógyítottak biorezonanciával. De őket meggyógyították. Kecskeméti Lajos elbizonytalanított,ez a problémám. Mintha ő sem hinne abban hogy a módszerével meggyógyulhatok. Pedig ha biztos lenne a dolog,előszedném azt a 100 misit ha beledöglenék akkor is.

Előzmény: K.Ancsi (17404)
hul Creative Commons License 2015.10.10 0 0 17409

"Nézzél körül, működik az egészségügy?

Az emberek egyre egészségesebbek?

A gyereke kicsattannak az eészségtől?

Milyen testalkatú emberek vannak többen?"

Nem működik jól. Nem optimális. Jó szar. Van. Rohadt keleteurópai.

Az emberek egyre betegebbek a korukkal, túl korán betegek, sokféle bajuk van, idő előtt meghalnak.

A gyerekek nagy része sajnos beteges. De ennek az életmód és a szüleik a fő okai. 

Dagadtak vagyunk. Megszaladás, cukorfogyasztás, egészségtelen életmód.

Mondd meg ezek közül melyek múlnak igazán az orvoson? Az orvos TÉNYLEG a beteget próbálja gyógyítani, a betegség maga a társadalom miatt és az életmód, meg a butaság miatt jön létre, l. dohányzás, ital, pocsék ételek.

Alig van megelőzés -főleg nem hatékony-, életmód tanácsadás, életre tanítás, tudatosság. 

Persze vannak változások, rengeteg sport lehetőség és jófajta élelmiszer, de még mindig sok a szemét, az emberi butaság, és az emberi fogyasztásra nem alkalmas cucc a polcokon.

 

Az orvos ettől még jól végezheti a munkáját és egy csomó nagyszerű embert ismerek.

Keresni kell a lehetőségeket, egészséges életmódot, tudatosságot és más utakat, ebben nagyon egyetértek. 

 

Előzmény: K.Ancsi (17406)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!