Keresés

Részletes keresés

Bogie Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5208

Ne felejtsétek el (bár úgyis szólnának), hogy a Blue Lagoon-nál minden este háromnegyed 6-kor etetik a rájákat és a maradékért bébicápák is érkeznek. Ki van világítva (szükség van rá mivel 6-kor az égiek kikapcsolják a gratis világítást:) jól lehet fotózni is. Óriás teknősök és pörölycápa (szerencséseknek) innen 200 méterre (a Village-hez képest a sziget másik végében).

 

Az indiai étterem kellemes hely (de hát az egész sziget az), a kertben terítenek meg.

 

Irigyellek benneteket:)) Ha visszajöttetek számítok a beszámolóra.

Előzmény: crx (5207)
crx Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5207

Hamarosan támadhat az El Nino

 

http://index.hu/tech/tudomany/nino0810/

 

Mi vagyunk a másik pár Danidek3 és Neszka mellett Gabika76 és Crx (OFF akinek mától hivatalosan is végre tényleg Honda CRX delSol-ja van ON) és hívjátok Danideket a lenti számon, ha Kuramathi szigete is bejön nektek és jönnétel velünk 6-osban nyaralni.

Kékbálna Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5206
Ha te nem tudsz németül akkor mit mondjak én? :)
Előzmény: Bogie (5181)
Bandos Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5205
Sziasztok, Sri Lanka gyonyoru, meg szebb, mint gondoltuk, de a korut azert nagyon faraszto. Most eppen Kandy-ben vagyunk, a Hotel Topaz-ban, mindjart vacsorra. Holnap Nuwara Eliya, penteken Negombo, aztan szombaton irany a Maldiv. FOZOO-eknak uzenem, hogy jol dontottek, varjuk oket is, meg Seagul-ekat is. Villivaru-n talalkozunk. Minden jot mindenkinek. Bandos
neszka Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5204
Szia Ripley!! Csak csatlakozni tudok az előttem szólóhoz, én vagyok ugyanis az Ő másik fele:))) Keressük meg egymást mihamarabb, és intézkedjünk, hogy szept.4-én HATAN tudjunk indulni Kuramathira:))) üdv:Neszka
Danidek3 Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5203
Szia Ripley!

Szep 4-től megyünk Kuramathira a Viallge részbe. 4-en megyünk, csatlakozhattok.
WinAir-nál folaltunk, ha bementek tudni fogják.

Beszéljünk: 20 9324 688

Danidek
Előzmény: Ripley969 (5175)
Bogie Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5202

Az a rossz benne, hogy utána mindig oda akarsz vissza menni és kevés kivétellel az emberek nem tudnak oda visszajárni évente kétszer, mint a melletünk ott lakó angol család. Pedig milyen jó lenne!

 

Hazajönni nem lesz olyan rossz, mert mindenkinek el akarod majd mondani milyen szuper hely. Amikor hazaérsz viszont szembetűnően szürkének látsz majd mindent.

 

Előzmény: kismajmi (5201)
kismajmi Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5201

Persze tudom, hogy nem olcsó mulatság. Nekem már évek óta ez a vágyam, hogy egyszer eljussak ide. Még szinte el sem hiszem, hogy októberben utazunk.

Ha ott leszünk akkor majd talán el fogom hinni. :-)))

(Már előre attól félek, hogy milyen rossz lesz hazajönni.)

Előzmény: Bogie (5200)
Bogie Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5200
Van abban valami, amit mond. Alig tudtuk rávenni magunkat, hogy ne a Maldív site-okat nézegessük, mert azért nem egy olcsó mulatság. Ráadásul mindent Kuramathihoz hasonlítunk, így aztán nem könnyű megfelelő helyet találni!
Előzmény: kismajmi (5199)
kismajmi Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5199

Szia!

Ettől miért félsz? Ez csak jó. :-)))))))

Előzmény: Fozoo (5198)
Fozoo Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5198

Szia Gócpoint!

Köszönöm az információkat.

Igazából, amitől a legjobban félek az az, hogy végleg belezúgunk a Maldív-szigetekbe, ahogy eddig mindenki. ;-)

Fozoo

Előzmény: Gócpoint (5197)
Gócpoint Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5197
Szia Fozoo!
Sznorizáshoz búvárnyelven ABC felszerelésre lesz szükségetek, azaz szemüveg, pipa, uszony. Ezeket sok helyen megvehetitek, minőségtől függően. Ha az olcsóbb és kevésbé jó is megfelelő, azt nagyobb bevásárlóközpontokban is beszerezhetitek. Én inkább búvárüzletet ajánlanék, ahol szakszerű segítséget kaptok a cuccok kiválasztásához. Ebben Kékbálna biztosan tud segíteni. Én a Búvárakadémiát tudom ajánlani, nagyon korrektek és segítőkészek, ja, és van humoruk is.... :-)))
Internet elérhetőségük: www.buvarakademia.hu.
1066 Budapest, Jókai u. 18. Tel: 302-5088

A legtöbb szigeten mindkét dombornyomott kártyát elfogadják. Én Meeru-n és Sun Islanden mindkettővel fizettem és semmi gond nem volt...
Előzmény: Fozoo (5196)
Fozoo Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5196

Sziasztok!

Eddig read only voltam, most viszont, hogy két hét múlva utazunk (nászútra) Villivarura, késztetést éreztem az írásra is.

Nem kis mértékben nektek köszönhető, hogy a Maldív-szigetekre esett a választásunk. Becsületesen olvasgattuk a régi hozzászólásokat, gyűjtöttük az infókat, nézegettük a képeket, aztán bementünk a Winair-hez és foglaltunk: 2 hét Villivaru TP, Malév + Sri Lankan...

Már alig várjuk, hogy 25-én felszálljon velünk a gép.

Két kérdésem lenne viszont:

1. Sznorizáshoz milyen felszerelést vigyünk? (Teljesen kezdők vagyunk ilyen tekintetben.)

2. Jól tudom, hogy Villivarura jó a Mastercard (dombornyomott)? Vagy inkább a Visa? 

A válaszokat előre is köszönöm.

Fozoo

Gócpoint Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5195
Szia Andras D.!

Igen, tudom. Viszont drágább, mint a Tui. Ausztriában nem lesznek árak, csak szept. elején. Valószínű, hogy Fihalhohi lesz a befutó. Csináltak itt nekem most egy előfoglalást, kiküldik az osztrák irodába, aztán szeptemberben pedig jön majd a nagy hasonlítgatás.... :-))
Azért az nem semmi, hogy némethonban már lehet foglalni az utakat (pár gép már most majdnem tele van), Ausztriában meg szeptember előtt semmi.... :-(
Előzmény: Andras D. (5191)
kismajmi Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5194

Az nem baj, ha nem lesz a szigeten tömeg, sőt!

Tangás kép:    :-DDDDDD

Előzmény: Dübörgő (5193)
Dübörgő Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5193

Biztosan jó lesz, nem lesz semmi gond. Viszont kevés lesz a vendég, mert az irodák már nem nagyon kötötték le idénre a szobákat.

Személyzet pedig szerintem még kedvesebb lesz az utolsó napokra.

 

Nem kell kiöltözni vacsihoz, jó a rövidgatya+póló.

Viszont a tangát nem tudom. Kéne egy fotót mutatnod legalább, hogy ezt meg tudjam válaszolni:-)))

Előzmény: kismajmi (5192)
kismajmi Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5192

De jó, hogy mi éppen októberben megyünk Villivarura. Remélem azért jó lesz a vendéglátás, és nem úgy lesznek vele, hogy erre az utolsó pár hónapra már úgyis mindegy.

Ezzel a sok problémás szállásfoglalással, szervezéssel kicsit megijesztetek. Mi a Winair-rel utazunk, remélem semmi probléma nem lesz.

Az öltözködéssel kapcsolatban lenne még kérdésem. Ki kell öltözni mondjuk a vacsorához? Vagy simán mehetsz rövidgatyában, pólóban?

Azt tudom, hogy monokinizni nem szabad. Vannak még ehhez hasonló szabályok? Például tanga fürdőruha megengedett?

Köszi előre is a segítséget!

Üdv.

 

Előzmény: Dübörgő (5190)
Andras D. Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5191

Gocpoint,

 

A Gulet kinalja a Vilu Reef-et, bar meg a Novemberi, meg Decemberi arakat nem lattam, csak az Oktoberieket. En megprobalok oda menni majd, vagy Fihalhohi. Regi almom, talan meg emlekeztek.

A.

Előzmény: Gócpoint (5187)
Dübörgő Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5190

Jó napokat!

 

VilliVaru-hoz még egy fontos dolgot megemlítenék:

A sziget decemberben BEZÁR!!!! 2 évre, BiYaDoo-val együtt:-(((
Ugyanis a mostani indiai tulaj eladta az angoloknak, akik 5*-os resort-ot csinálnak belőle, vizibungallókkal.

Egyrészt megértem, mert természeti adottságai iszonyatosan jók) sokkal jobb mint Fun, ...), és az infrastruktúrája elég gyenge (engem zavart az áramfejlesztőjük, ami hangos és büdös volt, ...) ; másrészt nagyon sajnálom, mert a kicsi VilliVaru így az igazi. Félek hogy a vizibungik tönkreteszik:-((

Bogie Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5189
Csak azért kérdeztem, mert mi az utazásunk előtt sokat fórumoztunk a szigeteket megjárt más utazókkal és a resortokkal, de ezek leginkább csak angolul kommunikáltak. Bár az is lehet, hogy csak azért tűnt így, mert kifejezetten az angolosokat kerestük:) Utólag kiderült, hogy néhol még az olasszal is jól boldogultam volna, hiszen a Maldív-szigetekre legelőször olaszok kezdtek el utaztatni, jó 25 évvel ezelőtt.  És micsoda építkezést folytattak azóta!!! Példaértékű. Igaz nekik nem kell az autópályákkal vesződniük.
Előzmény: Gócpoint (5188)
Gócpoint Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5188
Angolul, németül is jól értem a szöveget, csak magyarról ne kelljen fordítani...
Előzmény: Bogie (5186)
Gócpoint Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5187
Sziasztok!
Úgy látom, Fihalhohi lesz a befutó....
Előzmény: OSZIBARACK (5185)
Bogie Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5186

Akkor jól sejtettem. Tényleg csak a lényeget hagytam ki: "leider .. nicht über" :(((

 

Biztosan lesz valami jó megoldás. Tudsz jól angolul is ugye?

Előzmény: Gócpoint (5183)
OSZIBARACK Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5185

Szia Gócpoint!

 

Ne izgulj, lesz ez míg így se:-))) Bocsi, de muszáj volt ezt mondanom...én már,meg sem lepődöm....Már nekünk se úgy lesz, ahogy akartuk volna.

Ez tiszta Murphy!!!!Amit annyira akar az ember (foggal körömmel), az egyszerűen richtig nem úgy jön össze. 

Azért kitartás!!

Tuti, hogy valamelyik iroda felvállalja azt a szigetet, vagy közvetlen a szigettel vegyétek fel a kapcsolatot.

Ha egyszer nem csomagárban veszitek egy irodában, az is megoldás nem?!?!?

Vagy nagyon kedvező lett volna annál ?!?!?!

Szurkolok nagyon Nektek, az is lehet, hogy ismét Fihalhohi lesz  a választásotok?!?

 

Üdv. Őszibarack

Előzmény: Gócpoint (5183)
Bogie Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5184

Kuramathinál pörölycápa biztosan van. Semmi horror történetet nem hallottunk róluk. Csak annak van szerencsélye látni, aki a homokpad végére megy ki és ott úszik/merül.

Amikor mi ott voltunk az egyik társunk látott egy 160 centi körülit és majd ki ugrott ÖRÖMÉBEN a bőréből.

 

 

Előzmény: neszka (5182)
Gócpoint Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5183
Sziasztok! Kiemelném ezt az egy mondatot: "Leider wird die Anlage Vilu Reef auf den Malediven im Winterprogramm nicht ueber TUI angeboten" !!!!! Én úgy értelmezem, Vilu Reef sajnos nem szerepel a téli program kínálatában!!! Na, ezért őrülök meg! Tavaly téltől nézegettük ezt a katalógust, és a szigetet, hogy majd most novemberben ide megyünk, erre tessék! Kivették az idei téli kínálatukból!
Előzmény: Kékbálna (5180)
neszka Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5182
Sziasztok! Valaki leforditja ezt a német szöveget? Kiváncsi vagyok, mitől ment fel a vérnyomásod, de egy kukkot se értek. Kékbálna képzeld Kuramathi mellett még pörölycápák is laknak, azt irja a site, hogy 40 egyed ott él, és 90 %, hogy ha oda megy valaki merülni akkor látja is őket, bevallom kicsit berezeltem. Elég nagyok, és a neten azt irják esznek embert:))) Hm? Segull! Én is eü dolgozó vagyok, megirhatnád privibe, hogy te hol mit dolgozol:))) neszka@freemail.hu Ripley! Sajnálom, hogy igy jártatok a winairt javasolom ott sokkal jobb fejek, pedig mi aztán bonyolitottuk a helyzetet rendesen, mégis állták a sarat, és minden ugy alakult ahogy szerettük volna.:)))) Sziasztok:neszka
Bogie Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5181
Nekem úgy tűnik, hogy csak nagyon körülményesen megköszöni a TUI felülmúlhatatlan téli ajánlata iránti érdeklődést. Meg talán a mellékletben szereplő ajánlatuk informálhat, a további kérdéseket is szeretettel várják és baráti üdvözletüket küldik. Persze, nem árt, ha valaki olyan olvassa, aki tud is németül. Én csak mazsoláztam, lehet, hogy pont a lényeg hiányzik a "szótáramból":(
Előzmény: Kékbálna (5180)
Kékbálna Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5180
Izé. Mit akar ez a német?
Előzmény: Gócpoint (5179)
Gócpoint Creative Commons License 2004.08.11 0 0 5179
Szia Őszibarack! Kb. 600 a vérnyomásom! Az előbb kaptam ezt a levelet, mit szólsz hozzá?! "Sehr geehrte Frau Lakatos, vielen Dank fuer Ihr Interesse an den Reiseangeboten von TUI.de. Leider wird die Anlage Vilu Reef auf den Malediven im Winterprogramm nicht ueber TUI angeboten. Bitte geben Sie uns Bescheid, wenn auch ein anderes Haus fuer Sie in Frage kommt. Gern werden wir Ihnen dann ein Angebot unterbreiten. Wir hoffen, dass wir Ihnen mit diesen Informationen weiterhelfen konnten und stehen Ihnen bei Rueckfragen gerne zur Verfuegung. Mit freundlichen Gruessen Internet Service Center TUI.de TUI interactive GmbH i.A. Svenja Wohlgethan" Mindjárt megőrülök! Miért nem lehet a szöveget tagolni?!?! Ettől is mindjárt kihalok!
Előzmény: Gócpoint (5177)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!