Keresés

Részletes keresés

hornet599 Creative Commons License 2014.03.14 0 0 11439

Sziasztok megint!

 

Most egy olyan kérdésem volna a "tapasztaltabbakhoz", hogy a lyme toxin milyen bőrtüneteket okoz, mikor elkezd pusztulni? Azt olvastam, hogy lehetnek ilyen kiütések a toxintól.

Azért kérdem, mert a két kezem tegnap elkezdett baromira égni, s a kézfejem hátsó (felső) részén bevörösödött egy csíkban. A vörös rész szélénél ilyen nagyon pici piros pöttyök voltak, de csak a bőr színeződött el, nem emelkedtek ki (nem hólyagok voltak). Mit gondoltok ez lehet összefüggésben lyme-al?

at17 Creative Commons License 2014.03.14 0 0 11438

Azt olvastam nemrég, hogy a Lactobacillusok mangán függő baktériumok. Azóta is ezen gondolkodom, hogyan függhet ez össze...

Jump88 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 11437

Ja és még valami mi az az LDN?:) HA tudnál valami magyar nyelvű  netes forrást és árat írni azt megköszönném.

Előzmény: Törölt nick (11435)
Jump88 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 11436

Szia! NAgyon örülök , hogy megint eggyel több pozitív visszajelzés van:). A remegés és a vállrángás mellett Neked nem volt problémád a járással? ÉRdekelne, mert nekem van még hasfeszülés is plusz görnyedés a vállrángás mellett..Köszi

Előzmény: Törölt nick (11435)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 11435

Sziasztok.

 

Reg voltam. :)

 

LDN - heti egyszer szedem vagy ritkabban, ha ugy erzem, hogy "forog" az agyam. Imadom. :) A remeges es a vallrangas megszunt a kezdeti erosodest kovetoen.

 

Eszegetem a megmaradt cowden / zhang cuccokat, de mar nem protokollszeruen.

 

Havonta 1 het magneter - lyme program. (Az a het mindig enyhe herx)

 

A terdem fajt az elmult hetekben szornyen, a kinai megoldotta. Van egy kalapacsa, amibol szogek allnak ki, azzal vert ossze, hogy kijojjon a ver. Aztan ratette azt a vakumos uveget. (Kopolyozes?) Jol meghuzva, hogy a leheto legnagyobb fajdalmat okozza. :) Terdfajdalom mar aznap elmult, bar meg kek - zold vagyok.

 

A lyme dokim tavaly novemberben latott utoljara, elotte havonta egyszer minimum ott ultem.

 

Egyebkent dolgozom rendesen, teljes munkaidoben, itthon takaritok, munka utan megfozok, sutit sutok, amig a terdem nem kavart be (az egyik kiugrott), jartam a konditerembe is.

 

Szoval azt mondom, ha ez marad, akkor rendben vagyunk. Ket es fel ev kellett hozza. Az izomvesztes miatt a kondim nem a regi, de dolgozom rajta es vegre megint hizok. (40-es meretrol 34-es lettem).

 

A lazat / hoemelkedest az amazon AV vitte le a Raintreetol, ha valaki esetleg szinten EBV virussal kuzdene.

 

Hogy van mindenki? :)

Anita

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 11434

Rengeteg probiotikum kell az antibiotikum kúrák alatt is.4 különbözőt szedek váltogatva most már és úgy tűnik így a legjobb.

Köszönöm szépen!Jobbulást Neked is!:)

Előzmény: hornet599 (11431)
One of the millions Creative Commons License 2014.03.13 0 0 11433

Szia!

 

Nem!

 

A CBS699T a legnagyobb problema. Az MTHFR csak radas lehet, pl. VDR,BHMT, MAT,TCN,PEMT, stb. kombinalva!

 

B12 szint jo lehet a verben, de ha TCN hibad is van akkor suxxx! Sejtfalon nem jut at a B12! => liposomal B12 a megoldas amihez kell egy kis 5-MTHF! :)

 

Hosszutavon sem lesz problema a nagy dozisu B vitaminokkal csak ha CBS699T-d van! akkor P5P es nem sok!

 

Eddig nem erzem rosszul magam ettol: http://www.seekinghealth.com/optimal-multivitamin-240-vegetarian-capsules.html

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (11413)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 11432

Nem tudom a választ erre.Nem mindenkinek csökken ettől a vas.Sok mindentől függ. Mennyi ideje áll fent a fertőzés,milyen erős az immunrendszer,stb. Én most voltam egy teljes laboron és most már minden tökéletes volt.Ami mellesleg elég hihetetlen ennyi antibiotikum után...

Előzmény: Gödel (11430)
hornet599 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 11431

Az igen... Mondjuk nekem is 5 évvel ezelőtt kezdődött a kálvária gyomor-bélrendszeri bajokkal (vakbél? Crohn? persze egyik se lett igazolva, csak gastritis, ami "nem specifikus", tehát nem tudták, mi okozza...), de mostanáig a vasam nem volt alacsony. Múltkori vérvételnél már az volt, de valószínű belerontott a képbe, hogy előtte kaptam b12 injekciót, ami köztudottan átmeneti vashiányt okoz.

További jobbulást, remélem én is hamarosan a nyomdokaidba lépek :)

Előzmény: Törölt nick (11429)
Gödel Creative Commons License 2014.03.13 0 0 11430

Hát lehet, utánanézek majd ennek. Viszont nekem a vasszintem tök normális, mindig is normál tartományban volt. Akkor felesleges vasat pótolnom, nem?

Előzmény: Törölt nick (11424)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 11429

Már korábban. Legalább 15 éve szenvedek az emésztésemmel.Folyamatosan gasztroenterológushoz jártam a hasmenésem miatt.Először azt hittem ezért vagyok vas és más ásványi anyag hiányos.Most mondta a doktornő,hogy ezt is a lyme csinálja.A bélfalban is jelen van és rontja a felszívódást.Elmondhatatlanul örülök neki,hogy a második antibogyó kúrám után ez is teljesen helyre jött.Az összes fehér folt eltűnt a körmeim alól. Olyan furcsa,mintha nem is én lennék...

Előzmény: hornet599 (11427)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 11428

Menj el az istenhegyire.Nem számít,ha antibiotikumot szedsz.Ellenanyagot néz,nem kórokozót. Az elisád nem sokat ér...

Előzmény: Törölt nick (11426)
hornet599 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 11427

Marobert, nálad a vasszint csökkenése csak a tünetek jelentkezésével indult, vagy már korábban is alacsony volt a vasszinted? Vagy csak akkor csökken, mikor aktív fázisban van a Borellia?

Előzmény: Jump88 (11425)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 11426

Marobert, a másik topikban kérdezted, hogy voltam -e Lyme teszten, nem akarok ott szemetelni.

 

Voltam egy ingyenesen amit az ÁNTSZ-ben értékelnek ki, (tudom nem a legjobb, de AB szedés alatt minek fizessek egy kétes eredményért...) de mondták, hogy később nézzek vissza, mert nem kaptak még eredményt 1 hét után.

 

Ezek lesznek elvileg rajta: 

 

Borrelia IgG antitest    BBU/ml

Borrelia IgM antitest    BBU/ml

 

<9 negatív 0

9-11 kétes poz,

>11 pozitív

 

Ezeket most csak azért írtam le, mert nem tudom mennyire lesz megbízható, meg hogy mit kéne majd ezekből látni. Ahogy láttam ti több eredményt írogattok ide, nem csak két számot.

Jump88 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 11425

Köszi.Hát rángás az nálam is van meg görnyedés a hasfeszülés miatt. De a rosszabbodásnak kifejezetten örülök, mert az első mynociklin kúránál is pont így volt, hogy a 3 hétig bedurvult aztán jött a javulás.

Előzmény: Törölt nick (11411)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 11424

Láttam már mangán mentes diétákat,de nem tudom mennyire hatékonyak. Én is gondoltam már erre különben.Ráadásul a vas és a mangán egyenesen arányosan vannak jelen a szervezetben. Ha csökken a vas(márpedig csökken,az immunrendszer védekezése miatt)akkor emelkedik a mangán szintje.Tehát az immunrendszer eteti a borelliát...  :(  Azt hiszem nem ártana a vasat pótolni.

Előzmény: Gödel (11422)
Gödel Creative Commons License 2014.03.13 0 0 11423
Gödel Creative Commons License 2014.03.13 0 0 11422

Mangán megvonásával nem lehet kinyírni?

 

Vagy létfontosságú anyag nekünk is?

 

Bár biztos nem ilyen egyszerű a dolog.

Előzmény: Törölt nick (11420)
Gödel Creative Commons License 2014.03.13 0 0 11421

Bocs a hülye kérdésért, de látja valaki a szemében a bacikat?

 

Én látom, ha teljesen sima, homogén, világos felületre nézek, és nem messzire fókuszálok, hanem a szememre minél közelebb. Legjobban akkor látom, ha a nem túl napos égre nézek (nem túl magasra, lényeg a világos és sima háttér).

 

Gondolom, íriszben vannak, pont most olvastam, hogy biopsziával több olyan betegnek is kimutatták a Bb. jelenlétét az íriszben, akiknek a szerológia negatív lett amúgy.

 

Ja és még a sejtjei is látszódnak, ilyen szegmensekben, nagyon durva... :(

 

Amúgy nem zavar, csak ha direkt arra fókuszálok, akkor látom.

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 11420

Persze. Az immunrendszered védekezik és megvonja a vasat.Ez okozza a vérszegénységed. Csak az a probléma,hogy a földön található baktériumok közül egyedül a borellia nem eszik vasat. Ő mangánt eszik és ezzel átveri az immunrendszert.Ezért gáz ez a betegség.Még az immunrendszered is ellened dolgozik...

Előzmény: Törölt nick (11419)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 11419

Udv! Tartos vérszegénység utalhat lyme-ra? Köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 11418

Bocsánat...egyszer voltam lázas az első kúra harmadik hetének a végén 2 napig,de szerintem elkaptam valami influenza félét...

Előzmény: hornet599 (11416)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 11417

Nem voltam lázas.Viszont én bakteriális fertőzéstől nem is szoktam lázas lenni,csak vírustól. Van egy ismerősöm,aki éveken keresztül belázasodott időnként,mire rájöttek,hogy lymeos...

A doktornő szerint 16 éves koromban fertőződhetem meg.Most 44 vagyok és szeptember elején derült ki...

Előzmény: hornet599 (11416)
hornet599 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 11416

Marobert,

 

Neked a Herx alatt volt lázad is, az normális?

Illetve másik kérdés, hogy neked a csípésed után mennyivel diagnosztizálták a lyme-ot?

Előzmény: Törölt nick (11415)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 11415

Volt bizony.Olyan szenilis voltam,mint egy 100 éves és a végtagjaim zsibbadtak. Az arcom szerencsére nem. A nyakam volt rettenetes görcsben. Ezek az első kúra alatt enyhültek,a második alatt pedig megszűntek.

Előzmény: Törölt nick (11414)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 11414

Szia Marobert!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy idegrendszeri tüneteid is voltak? Gondolok itt pl arczsibbadás ilyesmi, és ha igen, melyik kúra tette rendbe?

Előzmény: Törölt nick (11412)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 11413

Szia!

 

Szia!

Harmadjára próbálom elküldeni a válaszomat, lehet valamit rosszul csinálok...létezik hogy túl sok sort hagytam ki korábban és azért? 

Szóval, előszöris köszi az információt gratula a kitartásodhoz:) Javultál valamit a cowdennel? Én még egyelőre nem tartok ott, próbálom a hagyományos antibiotikumos lehetőségeket végigjárni. Még van pár kombináció amit kipróbálnék.

Sz.v.sz. annyi pénz lehúzás azért a "kurzusért", biztosan össze lehet csipegetni máshonnan is az infokat.

Mindenesetre egy dolog nem teljesen tiszta, metiláció ide vagy oda (oké kell az immunsejteknek is), de azért a -cid hatású antibiotikumoknak hatnia kéne!!

Azon gondolkoztam még, hogy nézetek homocisztein/folsav/B12 szintet, elvileg annak is jeleznie kell ha van MTHFR mutáció (heterozigótában talán nem biztos) és az 10esből kijönne magánlaborban. Te nézettél ilyesmit esetleg? Értem hogy multigénes érintettségű lehet a dolog, de állítólag az MTHFR hiba a legnagyobb jelentőségű.

Néztem én is egy vitamint:

http://www.swansonvitamins.com/swanson-ultra-activated-b-complex-high-bioavailability-60-veg-caps

Viszont sajnálattal tapasztaltam, hogy nincs külföldön olyan metilált-folsav tartalmú készítmény, ami ne tartalmazna több ezerszeres dózisban valamilyen B vitamint. Oké hogy vízoldékony és kiürül, de kérdéses hosszú távon vajon mit művel. Ha másnem marad a femibion (terhesvitamin), annál már nem lesz lejjebb, esetleg a rontáslevétel :)

 

Előzmény: One of the millions (11384)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 11412

Akkor leszel gyógyult,ha a tüneteid megszűnnek.Kéne még antibogyó szerintem...Kb fél éve szedek kurkumát. Fogalmam sincs a hatásáról bevallom...

Előzmény: tom1971 (11410)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 11411

Persze.Herxeim voltak. Az első kúránál(cifloxin,tetralysal,klion) 4-5 naponta jött és kb 1 napig tartott.Gyengeség,rettenetes fejfájás,rángatózás. Az első 3 hét nagyon durva volt,de aztán enyhült.

A második kúránál(duomox,xorimax,tinidazol)Nem voltak annyira durva tünetek,mint az elsőnél, viszont sokkal jobban megviselt,mert 3 hétig szinte folyamatosan rosszul voltam és ez kivette minden erőmet.

Igyekeztem sportolni közben,de ez is nagyon nehéz volt és szintén herxeket okozott.Aztán folyamatosan javulni kezdtem.

Most a harmadik kúrámat csinálom,minocyclint és azibiot-ot  szedek még 50 napig,de már semmilyen tünetem sincs. Ezt a kúrát már csak biztonsági okból írta fel a doktornő.

Szeptemberben kezdtem az első kúrát és a doktornő,akkor azt mondta,hogy 1 évre készüljek.Ha szerencsém lesz,talán annyi sem kell.

 

Előzmény: Jump88 (11409)
tom1971 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 11410

Sziasztok!

 

Az égő fájó térd, valamint a lábaimban lévő izom fájdaloma és feszűlése a lyme aktivitása, esetleg az egész betegség utóhatása? Kell-e ilyenkor egy újabb antibio kúra? Kurkumát használ-e valaki és mennyit, ill. tapasztalat vele kapcsolatba?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!