Keresés

Részletes keresés

babuci73 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 45929

Addig nincs baj, míg csak csókolózik a kerítésen keresztül.De ha odafarol? :-))

 

Akkor én még jobban állok a majdnem 10 lityimmel. :-)

Előzmény: Kecskeb (45928)
Kecskeb Creative Commons License 2012.09.18 0 0 45928

Gondolom hallom valahol, 'oszt előjön eccer csak.

:-)

(néha van egy-egy saját is)

:-)))

 

Egyébként tévedtem. Az egyik csaj ivarzik. Persze nem az, amelyiknek kellene.....neeeem.

 

Hanem Füles, a hét hónapos, (akit elefadától hoztam)....

Tegnap óta ordít mint a sakál és a kerítésen keresztül csókolózik Bátorral.

 

Bár nagyon szépen fejlett lányka, de pont őt nem szeretném még összeereszteni a kisbakkal. Legalább decemberig visítozhat még....

:-((((((

 

Nálunk is visszaesett a tej....úgy a napi hat liter még meg van.

Előzmény: babuci73 (45927)
babuci73 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 45927

:-)

 

Te ezeket a hasonlatokat olvasod valahol, vagy a kút fejedből jön?

:-))

 

Na. Az a helyzet, hogy apadnak a csajok. Na most vagy azé, mert elfogyott a lucerna (estére lesz má), vagy azé mert csak, vagy azé mert a kertszomszédnál egész hétvégén Zámbó Jimmy üvöltött teli torokból.

Nyomok nekik egy kis Metallicát vagy G & R-t. Hátha....

:-)))

 

 

Pedig kéne a tej nagyon....A tegnapit az utolsó literig elvitték, sajtom is kifogyott.....ma kénytelen vagyok úgy sajtolni, mint még soha. Vagy luk, vagy fa. Majd beszámolok. Amott.

Előzmény: Kecskeb (45926)
Kecskeb Creative Commons License 2012.09.18 0 0 45926

A bak közelsége egyértelműen beindítja a csajokat. Én azt tapasztaltam, hogy ha köztük van a bak, akkor még össze is hangolódik az ivarzás. Első évben, amikor Tökös Dönci megérkezett, egy hét alatt rendezte le az öt csajt és egynapos eltérésekkel születtek a kicsik. Tavaly végig köztük volt, de a lányok már beálltak a novemberre és csak akkor hagyták magukat. Az ötből egyetlen anya ellett három héttel csúszva a többihez képest.

Úgyhogy mindenképpen jót tesz a bak közelsége.

 

Az idén csúsztatnom kell novemberig, már csak a bak fiatalsága miatt is. Beengedem közéjük, de egyelőre még összefognak ellene és lefejelik, mint bolond cápa a korallzátonyt.

 

De azt gondolom novemberre másként lesz ez!

 

:-))) 

Előzmény: babuci73 (45921)
babuci73 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 45925

Na én is erre gondoltam. Elhozatnám Vilit a "szagost" egy pár napra és meglátjuk.

Mondjuk tavaj mikor észrevettem, hogy Zsuzska űzekszik, elhozták és nem ő, hanem egy másik anya volt aki elsőnek odafarolt.:-)) Pedig rajta nem is látszott semmi. Nekem nagyon jó szomszédaim vannak szerencsére, de én is csak vendégségbe fogadok bakot.

De lehet inkább venni kéne egyet.....

 

Na igen a szülés.....nem könnyen felejtős dolog. Főleg Neked még az élmény nagyon friss. De azért valljuk be, túléltük. :-)))

Ki így, ki úgy. Mint a kecskejányok. Egyik minden hang nélkül, másik üvöltve mint egy tehén. :-))) De a végeredmény a lényeg.:-) Picit fiatalabb lennék én is vállalnék még egyet. De már ez a kettő is elég későn lett. Jól van ez így. :-)

Előzmény: Ronnja (45922)
Kecskeb Creative Commons License 2012.09.18 0 0 45924

Nekem az is elég lenne, ha futás közben az arcára irányítja a kamerát.... a méhecskéket majd hozzá képzelem!

:-)))

Előzmény: babuci73 (45920)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.18 0 0 45923

A bak jelenléte képes beindítani a hormonokat, úgy vettem észre. Bár az enyémek már épp ugrálnák egymást, a bak meg sajnos gyakran veri a palávert, hiába van előőtte zöld lomb, szóval elvileg olyan 2-3 hét múlva lesz esedékes összerakni őket.

Előzmény: babuci73 (45921)
Ronnja Creative Commons License 2012.09.18 0 0 45922

Szerintem biztos segítene a problémán egy sármos bak. Saját tipp, mert Vasárnap mutattam be a Szaffimnak idei vőlegényét, és tegnap már ordított utána, hogy: AZZZZZONNNNAL!

így ma át is vittem hozzá. végre egyszer nem én kínlódok más bakjával.

mert nekem a szomszédi béke érdekében nem tanácsos bakot tartani, viszont a párzás idejére engedélyezték a kedves szomszédok(nem akarják elhinni, hogy csak akkor büdik.) Így baktartó ismerősöket tartok, akiknek viszont kissé neveletlen a bakjaik vannak.

 

Amúgy lehet, hogy azért nem kiabálnak a pasi után, mert még emlékeznek a szülésre....ami valljuk be, nem a leg kellemesebb dolog az életben. :P

Előzmény: babuci73 (45921)
babuci73 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 45921

Te Kecskeb! Nálad pasiznak már a csajok? Az enyémek vígan élik a szingli csajok életét. Nem látom, hogy akarnának egy kis etye-petyét.

Pedig én már szeretném.

Ha hozok közéjük egy jóképű pasit, azzal tudok lendíteni a dolgon?

Előzmény: babuci73 (45920)
babuci73 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 45920

Na azért valljuk be, hogy kamerával szaladni sem egyszerű, nem még filmezni is közben.

:-))

Előzmény: Kecskeb (45919)
Kecskeb Creative Commons License 2012.09.18 0 0 45919

Ha nem, hát nem. Pedig bíztam film-rendezői képességeidben.

:-))))

Előzmény: Törölt nick (45918)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.18 0 0 45918

Kívülről valóban roppantul mulatságosnak hat, képesek 70 méteren át üldözni, pedig azt már megtanultam, hogy hirtelen hadonászni nem jó, de hát nem segít. :DDD A meglepetésszerű esemény voltához mérten videjó nincs :D A szomszéd méhészt is folyton összecsípik, de az már fel sem veszi - hát én nem vagyok ilyen edzett.

Előzmény: Kecskeb (45917)
Kecskeb Creative Commons License 2012.09.18 0 0 45917

Elnézést....kaphatnánk erről az "előre-kergetésről" egy rövid videót?

(én már úgy elképzeltem, de mégiscsak jobb, ha tényszerűen dokumentálva van ez az egész)

Biztosan többen is szívesen megnéznék ..... és megbocsájtanának az off-ért!

Köszi

 

:-))))))))

Előzmény: Törölt nick (45916)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.18 0 0 45916

Ezt mondd a szomszédom méheinek is: ha szárazság van, a vizet kereső és hordó méhek naponta többször kergetnek (szó szerint kergetnek) előre a kertbe. :) Nem nézik azok, hogy én most jószándékúan lépek mellé a földre, vagy el akarom taposni, szépen megcélozzák a hosszú hajamat. A kecske meg, amelyik a csirkéket is szívfájdalom nélkül tapossa, mint ha ott sem lennének, vajmi keveset fog foglalkozni a méhekkel. Nem tudhatom, neki milyen méhei vannak, ugyanis nem minden család és fajta ugyanolyan vehemens. Eleve azzal kezdte, hogy "ha megcsípkedik őket", hát én ebből indultam ki. Én a saját kecskéimet nem tenném ki egyetlen méhcsípésnek sem, ha van mód elkerülni.

Előzmény: hunjorgos (45910)
Kecskeb Creative Commons License 2012.09.17 0 0 45915

Elhiszem...és remélem a kecskéim is ismerik ezt a szelíd módszert...

:-)))

Előzmény: nalazaND (45913)
nalazaND Creative Commons License 2012.09.17 0 0 45914

El is hiszem, hogy hiányoznak. Bár sokszor fel tudnak idegesíteni, és még nem volt olyan, hogy szívesen keltem volna fel reggel négykor, de most már nem nagyon tudom elképzelni azt, hogy ne legyenek.

Előzmény: Tigimama (45907)
nalazaND Creative Commons License 2012.09.17 0 0 45913

Ettől függetlenül teljesen nyugodtan el lehet hessegetni egy ilyen csak simén megpihent méhecskét. Mert ha nem hirtelen, ideges mozdulatokkal hajtod el, akkor szúrás nélkül, békésen elrepül. (az már más tészta, hogy a hozzá nem értő emberek nagyon nagy százaléka pánikba esik mindenféle méh-darázs, vagy ahhoz hasonló rovartól...) :D

Előzmény: Kecskeb (45912)
Kecskeb Creative Commons License 2012.09.17 0 0 45912

Te mit szoktál csinálni azokkal a  méhekkel-darazsakkal akik megpihennek az arcodon???

:-))))))

Előzmény: hunjorgos (45911)
hunjorgos Creative Commons License 2012.09.17 0 0 45911

Az istállólegyek kimondottan keresik a háziállatokat, körülöttük legyeskednek. A méheket meg hidegen hagyják a kecskék, legfeljebb pihenni szállnak rá. Hobbiból nem támad egy méh!

Előzmény: Törölt nick (45905)
hunjorgos Creative Commons License 2012.09.17 0 0 45910

Ha van méhesed, akkor biztos tudod, hogy a vizet hordó méhek békések. Mindamellett azok is tudnak szúrni, ha készakarva cseszegetik őket meló közben.  Ha ugyanaz a méh már nektárt visz, akkor be tud gorombulni. A méhméregre meg bárki lehet allergiás, vagy bárki tolerálhatja. Így van ez kecskééknél is:)

Előzmény: misimókus73 (45901)
kecskefügg Creative Commons License 2012.09.17 0 0 45909

Dehogynem! Máskülönben honnét van a medvesajt? Azért egy medvét nem fejnék meg!:-)))))

Előzmény: Kecskeb (45908)
Kecskeb Creative Commons License 2012.09.17 0 0 45908

Nem értek hozzá....de én biztosan elkeríteném. 

 

Ha megoldható, akkor nem kell felesleges gondot a nyakadba venned.... lehet, hogy egy jó darabig nem lesz gondod, aztán meg találsz egy elafánt nagyságúra dagadt kecskét ....holtan....mert épp a méhecskéidnek rossz napja lesz.

 

Nem láttad a Rajzás c. filmet???!!

:-))))))

 

Vagy pedig kecske helyett barna medvét kell tartani! Nem mondom, hogy jól tejelő fajta, de jól megvan a méhekkel.

:-))))))

Előzmény: misimókus73 (45906)
Tigimama Creative Commons License 2012.09.17 0 0 45907

Hű, mennyi új név! Nagy ritkán csak bekukk, nosztalgiából. Nekem most nincsenek kecskéim, két éve..., de nagyon hiányoznak!

misimókus73 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 45906

Köszönöm a hozzászólásaitokat.

Nem itatni akarom a tókából őket, mivel lesz külön itató a számukra. Csak az a kérdés hogy elkerítsem e vagy nem. Ha a tó vize ízlik nekik akkor igyák azt, a kútvíz helyett.

Első nekifutásta az a terv, hogy tavasszal veszek herélt bakokat akik garázdálkodhatnak a területen kb. október-novemberig ,aztán mennek a bográcsba. Ha a meló mellet tudok velük foglalkozni normálisan akkor később változni fog a tartás jellege is. Már elkészült egy 20 nm-es deszka ól és egy 10 nm-es szénatároló. Szóval igyekszem, de a környéken nincs olyan aki gyakorlati tanácsokkal elláthatna.Ezért aztán titeket zaklatlak. :)

 

Előzmény: Törölt nick (45905)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.17 0 0 45905

Megcsíphetik kellemetlen vagy egyenest veszélyes helyen, épp úgy, mint az embert, sőt allergiás egyed is lehet a kecskék közt. Gyakori, hogy rovarcsípéskor feldagad az állat egy tenyérnyi helyen, bár azt nem tudom, méhcsípéssel hogy van ez. Viszont gondolj bele abba, hogy már az istállólegyek csipkedése is zavarja a kecskét, és visszavetheti a tejtermelést, hát még akkor a gyakori méhcsípés...

Auon kívül jól mondja az előttem szóló, a tiszta kútvíz a legrosszabb, amit inni adhatunk nekik, egy állott kis tó vize nem megfelelő.

Előzmény: misimókus73 (45901)
lkaresz81 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 45904
Azt nem tudom, hogy mennyire csípik egymást.
De egy ekkora tókából én nem itatnám a kecskéimet, amikor elvileg ivóvíz minöségű vízzel kellene itatni az élelmiszert előállító haszonállatokat.
Előzmény: misimókus73 (45901)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.17 0 0 45903

Nem állt szándékomban, de azért azt még megjegyezném, hogy számos beszélyes gomba (és baktérium) van, ami a faanyagot kezdi ki a gyümölcsösben, több, mint amennyi erdőben. (Persze ha meghal a fa, az jelentősen befolyásolja a gyümölcs minőségét. :D) De már nem is emlékszem, honnan indultunk, be kéne fejezni az offot. :D

Előzmény: hegefeco (45902)
hegefeco Creative Commons License 2012.09.17 0 0 45902

Gyümölcsfa és erdő esetében a kényesség nem a faanyagra értendő elsősorban, hanem a gyümölcs minőségére ...  Másodszor meg, hogy  melyik fafajta mire kényes, vagy mire sem, milyen körülmények között  c. monológot el ne kezd most lécci   :)

Előzmény: Törölt nick (45900)
misimókus73 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 45901

Méhesem mögött, elkerített részen tervezem a kecsketartást. Van egy kb 10 nm-es tóka a telken, amire a méhek járnak inni. Van valakinek tapasztalata a két állatfaj egymás mellett tartásáról. Azért kérdezem hogy elkerítsem e a tavat és a kecsóknak az ólban alakítsak ki itatót, amire a méhek nem mennek rá? Vagy nem lesz különösebb gondjuk ha néha megcsípik őket?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.17 0 0 45900

Írtam én is, hogy az erdei fák nem olyan kényesek :)

Előzmény: andreja (45899)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!