Keresés

Részletes keresés

datapop Creative Commons License 2014.05.06 0 0 7435
A kő ami a kakukkos sütős kályhádon van, azzal minden rendben? Vesztettél! Amúgy meg meséld már el hogy lesz a te terméked olcsó ha rátos samottal van tele? Lopod? Büszke vagyok rád.
Előzmény: elemzo9999 (7426)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 7434

Az építés során úgy kell megépíteni a kályhát hogy a hőtároló részek vastagsága miatt a burkolat már ne kapjon komoly hőterhelést ideiglenesen sem.

 

hőtároló réteg nem füstjárat, és a fő műszaki paraméterei a hőtárolásra vannak minősítve, ez a samottnál 50-70%-al jobb legyen. A keresztmetszete pedig 12 cm-nél nagyobb ideális esetben, de lehet 30 cm is.

Így akármilyen nagy hőt állít elő a tűztér, a hőtároló elnyeli.

 

burkolat pedig szintén jó hőtároló legyen (a téglánál sokkal jobb, de a hőátvezetése legyen akár ötszöröse is a téglának (a zsírkő ismert paraméterei az ideálisak).

 

Ne legyen 70-80 C foknál magasabb a burkolat hőmérséklete, mert ha ennél magasabb akkor égeti a port ami rárakódik és az egészségtelen.

 

Így nincs semmi probléma, nem kell dilatációs szigetelés sem, és belerakhatsz 40 kiló fát is nem történik semmi.

 

A varázslat ott van, hogy a kimenő füstgáz sem lehet 150 C foknál magasabb, ideális a 120 körüli ( ha jó a kályha + tüzelő kombó akkor lehet lejjebb is vinni)"

 

 Basszus ,mintha a 1,5 -2 évvel ezelőtti leírásaimat összegezve hallanám vissza ! (a zsirköves szövegen kívül)

 

2 sör bejátszik, egésségetekre ! :) :) :)

 

 

Előzmény: elemzo9999 (7433)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 7433

A válasz egyszerű:

 

Az építés során úgy kell megépíteni a kályhát hogy a hőtároló részek vastagsága miatt a burkolat már ne kapjon komoly hőterhelést ideiglenesen sem.

 

A hőtároló réteg nem füstjárat, és a fő műszaki paraméterei a hőtárolásra vannak minősítve, ez a samottnál 50-70%-al jobb legyen. A keresztmetszete pedig 12 cm-nél nagyobb ideális esetben, de lehet 30 cm is.

Így akármilyen nagy hőt állít elő a tűztér, a hőtároló elnyeli.

 

A burkolat pedig szintén jó hőtároló legyen (a téglánál sokkal jobb, de a hőátvezetése legyen akár ötszöröse is a téglának (a zsírkő ismert paraméterei az ideálisak).

 

Ne legyen 70-80 C foknál magasabb a burkolat hőmérséklete, mert ha ennél magasabb akkor égeti a port ami rárakódik és az egészségtelen.

 

Így nincs semmi probléma, nem kell dilatációs szigetelés sem, és belerakhatsz 40 kiló fát is nem történik semmi.

 

A varázslat ott van, hogy a kimenő füstgáz sem lehet 150 C foknál magasabb, ideális a 120 körüli ( ha jó a kályha + tüzelő kombó akkor lehet lejjebb is vinni)

 

Építőipari tég lára semmi szükség.

 

Előzmény: Ybasc02 (7428)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 7432

"Nálam a betonvas úgy olvad mint a gyertya, a tűztérben...

 

Egy kisfilmet ha lehetne a jelenségről, de jó egy fotó is "please"...

 

"Az agyag szerintem  a nagy hőt nem bírja..."

 

Az a nagy hő az mit jelent hőfokban, melyik fajta agyagról van szó ?

 

Igaz késő van, kezd izgalmas lenni a téma, lehet bontok egy sört is :)

 

 

Előzmény: elemzo9999 (7431)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 7431

Kedves Kristóf

 

Ez a sokat emlegetett tömegkályha ami mért hőtechnikai paraméterei legendásak, 700-900 C fok közöttiek.

 

és tényleg.

Nálam a betonvas úgy olvad mint a gyertya, a tűztérben.

 

A cserépkályha nem bírna ki ilyen terhelést és szét is menne. De miért is?

 

Mert nem bírják ki a beépített nem hőálló anyagok, mint a tetőcserép, meg az építőipari tégla.

 

 

"Ember nincs aki kifizeti." ez üzletpolitikai kérdés, nincs köze a az ideális alkalmazás technikához.

 

 

Samott vágó korong is van olcsó (egy napra), meg olyan belga gyémánt korong amivel két kályhát lehet megépíteni.

 

Univ Super tényleg jó, de van más jó is.

 

Az agyag szerintem  a nagy hőt nem bírja, a réges régi  kézzel gyártott csengő tégla is szétporlad a nagy hőtől, pár nap alatt, kipróbáltam.

 

Előzmény: Kályháskristóf (7427)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 7430

Erre én is kíváncsi leszek...

Előzmény: Kályháskristóf (7429)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.05.06 0 0 7429

Na akkor most. Választ akarok. Milyen téglát használjak a járatokba????

Előzmény: elemzo9999 (7426)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 7428

"A tömegkályha építés videói stb építőipari téglákat mutatnak be"

 

Ok, vegyük azt alapul amiket hangoztattál... hogy arra az építményre ami neked van ...és amit már meséltem hogy nekem is hasonló van,  hogy bármivel burkolható...mi a garancia hogy egy ilyen termikus feszültségekkel teli, minősített falazatra ráragasztott nem "minősített" burkoló anyag 4 év múlva is rajta lesz ? 

Előzmény: elemzo9999 (7426)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.05.06 0 0 7427

Nahát ez egy nagy ostobaság. A kéményt miből építettük? Mi a járattégla? Kemence ami téglából készül? Samottal rakjam ki az egész cserépkályhát? Ember nincs aki kifizeti. Mert mi a samott? Tűzálló anyag, ami elsősorban tűzálló, a tömegénél fogva meg hőtartó, másodsorban. Ilyenkor tudok ideges lenni. Mi a tégla alapanyaga? Agyag. Miből van a falazott csk habarcsának az alapja? Agyag. Csak a labanc Univ Super, meg c32, meg a Charatin a jó?

Előzmény: elemzo9999 (7425)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 7426

Csak Neked.

Megkérdeztem.

A nagy és elismert tégla  gyártó nyilatkozta hogy egyetlen téglájuk sem felel meg tüzeléstechnikai alkalmazásra. Olyanról sem tudnak hogy bárhol nálunk lenne olyan szabványos és hagyományos építőipari!!!! tégla ami erre alkalmas lenne.

 

A Rath cég termékeinek van minősítése, de nem hinném hogy találsz náluk építőipari téglát.

 

A tömegkályha építés videói stb építőipari téglákat mutatnak be, (ismert).

 

 

Költői kérdés: ki épített már olyan tömegkályhát ami építőipari tüzeléstechnikai szabványnak megfelelő téglából épült. 

 

Az enyém pld samottból van teljesen, kétféle minősítésű, más a tűztér (magasabb min. ) és más az egyéb.

 

A félreértés abban van hogy a külföldi példák ,ás téglából vannak mint amit mi vehetnénk itt. (megnéztem, bocs).

 

 

 

Előzmény: Ybasc02 (7423)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 7425

"Ja és az osztrákok is dobják ki a (falazott) samotTÉGLA kályháikat"

A samott minősített erre a célra, mert ez a termék fő célja is.

De ugyanakkor a samott tégláknak is van minősítése, és a különböző alkalmazások a samott minőségi paramétereihez igazodnak.

Más samott való a cserépkályhába és más az üvegolvasztó kemencékbe.

Áruismeret - ami neked hiányozhat, de ha utánanézel fog sikerülni. 

Egyébként nem csak samott téglák vannak minősítve lakossági és ipari felhasználásra hanem egy csomó gyár rengeteg terméket gyárt ilyen célra (nem csak samott). (felsorolhatnám, de nézz utána)

Ezért a "tégla" mint fogalom egy nagyobb halmazt fed le, és az összetétele a lényeg és a minősítése. A samott-tégla is tégla.

 

A tömegkályhához nálunk általában felhasznált '"tégla" az építőipari felhasználásra van minősítve nem a tüzeléstechnikai alkalmazásokhoz (a kivétel erősíti a szabályt).

 

Ez olyan bonyolult hogy elméleteket kell gyártani hozzá egyeseknek?

 

A megoldás = tüzeléstechnikai  - adott - alkalmazásra minősített tégla.

 

 

Ha nem az, akkor erre nem jó. Aki mégis használja az komoly bajba keveri magát  - esetleg.

 

 

 

 

Előzmény: datapop (7421)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 7424

Ja! és Őket se hagyjam ki    http://www.agyag-asvany.hu/termekek.html  vannak  újabb termékek is....

Előzmény: Ybasc02 (7423)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 7423

"Tehát akkor lehet téglából kályhát építeni......

Ja hogy nem tudja senki a választ???....."

 

Minden külső mögé belátsz ? kétlem... lehet tégla is lehet más is a külső burkolat

https://picasaweb.google.com/111630760981141916838/Diverse03?authkey=Gv1sRgCPbQ9fL__77zzAE

 

Szerintem nem mindig a külső a lényeg, a tartalom ami mögötte van, a technológia és tűzálló anyagok halmaza ami akár innen is származhat  

http://www.refarom.ro/ro/prod/c-r-mizi-refractare/c-r-mizi-refractare-dense-35/page-1/ 

vagy akár inenn is 

http://www.rath.hu/

 

és szabványoknak megfelelőek akár 40-60 A minőségben is...

 

 

Előzmény: elemzo9999 (7418)
datapop Creative Commons License 2014.05.06 0 0 7422
Témának viszont nem rossz! Miben más a külföldi tégla a miénktől??! Az oroszok évtizedek óta építik, senki se köt beléjük, a finnek, dánok (bár ők ha jól hallottam kínából importálják). És akkor itt a másik kérdés, a kinai jó? A szar kínai piaci tégla. A gránit piacát tönkretette itthon az olcsó kínai kő, azt kérdezik egy hozzáértőt h az mé nem marad fényes, és mért veszti el a színét... A hozzáértő válaszol: mert megvetted olcsón a kínait. Északi országokba jó a tégla! 80év után sincs baja, hiába a környezeti hatások. Állj... De ott nincs havonta vagy hetente évszakváltás mint nálunk. Hétfőn nyár volt, most tél és szerda van, de szombatra tavaszi idő várható. "Há téma, gondoltam jól jön itt az izgalomba és a szókimondásba"
Előzmény: datapop (7421)
datapop Creative Commons License 2014.05.06 0 0 7421
Természetesen lehet építeni! Ha nem lehetne akkor mindenki dobja ki a cserépkályháját is, mert azt se lehet. Ja és az osztrákok is dobják ki a (falazott) samotTÉGLA kályháikat. Bizonyítsd be h nem lehet! Bizonyítsd be te! De csak akkor írj ha megvannak a kézzel fogható bizonyítékaid. Előlre kijelentheted h vesztettél! Te vagy a vesztes!
Előzmény: elemzo9999 (7418)
maguborka Creative Commons License 2014.05.06 0 0 7420

amíg madár van szar is van.

 

azért mert egy hülye mond valamit, az nem jelenti hogy úgy van. 

aki meg elhiszi, besz...pta. ennyi. 

Előzmény: Szentpet319 (7419)
Szentpet319 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 7419

A helyzet baromi egyszerű!

 

Hősünk talált egy piaci lehetőséget, hogy a tömegkályhát átöltöztetve, más anyagokkal burkolva stb új néven előre legyártott elemekből lehessen felépíteni. Ahhoz viszont hogy a termékét el tudja adni  tönkre kell tenni a jelenlegi tömegkályha hírnevét amire tökéletesen alkalmas ez a fórum hiszen a kereső az első lapon hozza.  Így emberek figyelmét az új termékre irányítani, hogy csak az övét válasszák! 

 

Ez tudatos stratégia kérem!

Előzmény: sancibácsi (7416)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 7418

"elemző felbukkanása óta összehordott sok baromság, félrevezető információ"

a la sancibacsi szakértő ha már megemlített

 

Tehát akkor lehet téglából kályhát építeni minden jogi kockázat nélkül vagy nem?

Ja hogy nem tudja senki a választ??? azt kétlem, inkább felelőtlen, vagy hülyének nézi a felhasználót vagy az üzleti érdek mindent felülír..

Az ilyen hirdetések feladása weboldalon szintén nem jogszerű fogyasztóvédelmi okból, csak mondom.

Mellesleg én korábban nem a jog miatt elleneztem a téglát hanem műszaki okból és megalapozottan, de azt is cáfolta az OKJ-s szakember gárda.

 

Felvetettem azt is hogy a külföldi téglák jók erre a célra, tehát a dán, stb kályhaépítők jogszerűen építik a téglakályhát, és az EU területén máshol is ahol ezek a téglák minősítettek - plusz megfelelnek a levegőtisztasági előírásoknak (amit csak úgy tehetnek meg hogy a típus maga is bevizsgált és attól már később önként nem lehet eltérni, mert az nem bevizsgáltnak minősülne és iszonyatos büntetést jelentene.

Tehát a bírálók és okosok saját maguk felé nem kritikusak, csak úgy általában semmi sem jó amit nem ők csinálnak.

 

Ugyan már ...

 

 

,

Előzmény: sancibácsi (7416)
kekov Creative Commons License 2014.05.06 0 0 7417

éppenséggel az is lehet, ... ez a lehetőség arra alapozható amit az eredeti baromarc írt a később felbukkantnak 

 

„és azt honnan tudod hogy én mit tartok komolynak?

 van pár lehetőség nem?”

 

.. kvázi érthető úgy is hogy önmaga sem gondolja komolynak amit írogat, csupán keveri a kakát ...

 

lehet így is, lehet másképpen is

Előzmény: sancibácsi (7416)
sancibácsi Creative Commons License 2014.05.06 0 0 7416

Szia Zsolti!

 

Minden tiszteletem a Tiéd, és becsülöm a szándékodat, motívumaid.

Egyet is értek veled. Ezért is szálltam ki magam részéről ebből a cirkuszi bohózatból.

(Mondjuk régebben sem volt semmi; valljuk be :-) De ez minden békának a feneke alatt van színvonal tekintetében).

Amivel nem értek egyet: gondolod, hogy elriasztja a milla feletti ár a megrendelőket???????

És gondolod, hogy az elemző felbukkanása óta összehordott sok baromság, félrevezető információ, (tudatos, vagy sem, ki tudja?) szerinted az nem?

Előzmény: Törölt nick (7412)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 7415

Téglagyártó nagy cégek információi szerint hazánkban ilyen téglát nem gyárt senki.

Lehet utána érdeklődni, most kérdeztem meg.

 

De van ilyen tégla csak nem nálunk.

 

Waterloo.

 

Ha valaki ezt nem hiszi el , tegye a dolgát tovább, vállalja a kockázatot, csak jogvita esetében vesztesnek mondható ha polgári perről van szó, ha valaki megsérül akkor meg büntetőjogi felelőssége is keletkezik.

 

Aki viszont azt hitte magáról hogy ő a nagy hohoszakértő, az bátor szamurájként keresse meg a virtuális fénykardját és éreztesse magával a törődést.

 

 

 

Előzmény: elemzo9999 (7414)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 7414

Ausfall

 

A vég nélküli vita lezárva a következő információval, és ez minden épp eszű kályhásnak szól, az idiótáknak nem, azok majd megszívják.

Alap info:

Mint tudjuk nincs az sosem kizárva hogy valami hiba történik a kályhaépítés során. ez előfordul a legjobb helyen is, mint amint írtam régebben hogy nagynevű elismert cserépkályhás orbitális baromságot csinált megszokásból és a tűztér alap porrá vált.

A megrendelő reklamált, a hibát kijavították és +5 év garanciát adott a neves cég (eladás alatt állt az ingatlan ezért ez fontos volt).

 

De ha jogvitára került volna sor, akár komolyabb kártérítés is lehetett volna, de ezt elkerülték.

 

Tömegkályha tégla felhasználásával.

 

Magyar Szabvány szerint tüzeléstechnikai berendezés esetében a tégla felhasználása csak akkor jogszerű ha a tégla erre a célra minősített. PONT.

 

Tehát lehet téglát felhasználni ebben az esetben.

Ilyen tégla viszont nem kapható (ha látott ilyet valaki szóljon).

 

ergo : Ha a téglakályha működésével a felhasználónak bármi baja van, akkor kérheti hogy az építő vigye haza az egészet és fizesse ki a díjat vissza és a kamatokat is, és egyéb kártérítést is kérhet a Ptk szerint ()most változott) mert ő ugye rosszul érzi magát és félt, meg mérgező gázt szívott be, stb.

 

Nincs szükség igazságügyi szakértőre sem a hiba megállapítására (150000 Ft lenne) mert az MSZ ilyen határozata miatt ez ebben az esetben nem kell, a bíróság elfogadja a megrendelő érvelését. Nincs mire fellebbezni.

 

Többek között ezért sem lehet kéményt építeni téglából, mint régen.

 

Tehát, ezt a fajta tömegkályha struktúrát csak az építi meg aki szereti az izgalmas életet.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: kekov (7411)
kekov Creative Commons License 2014.05.06 0 0 7413

Zsolt,

 

az általad leírottakkal maximálisan egyetértek,

 

és ígérem hogy magam részéről befejeztem az ide nem illő megjegyzéseket bármennyi hülye tűnik is fel a porondon.

 

kekov

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (7412)
kekov Creative Commons License 2014.05.06 0 0 7411

ha csak ez kell, bemutatok én neked szívesen

 

 

de úgy gondolom hogy a kályhám képeire és adataira mentálisan nem vagy még készen ...

 

Előzmény: elemzo9999 (7405)
maguborka Creative Commons License 2014.05.05 0 0 7410

Koszonom. Vitatkozos kozgyules itan ez a legjobb ami johetett. Nevetes.

Előzmény: kekov (7407)
sancibácsi Creative Commons License 2014.05.05 0 0 7409

Hát ez a kép naon király! :-)

 

De miért áll ferdén a madár szárnya?

Előzmény: kekov (7407)
datapop Creative Commons License 2014.05.05 0 0 7408
Ez a kép még 20 év múlva is havonta be lesz linkelve :) bes...rok a röhögéstől. :D
Előzmény: kekov (7407)
kekov Creative Commons License 2014.05.05 0 0 7407

nyertél egy lego kályhát!!

 

Előzmény: maguborka (7406)
maguborka Creative Commons License 2014.05.05 0 0 7406

én tudom a választ.

a szuper egyetlen és letagadhatatlan, mindent tudó kismadáré... 

Előzmény: kekov (7396)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 7405

Várom a te kályhád képeit és műszaki anyagait bemutatni.

 

De hiába, mert a te képességeid csak erre jók.

Előzmény: kekov (7400)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!