Keresés

Részletes keresés

Ágica6105 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 2100

Te hogy vagy igy három héttel a mütét után?

mennyire tudod használni a lábad?

szépen gyógyul a bütyök helye?:)

 

Előzmény: DTB777 (2081)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 2099

köszönöm cocer.

Ne haragudj a sok kérdésért, de te vagy egyedül ebben az országban, akit tudok, hogy ilyen mütéte volt, ezért rád zuditom minden kérdésemet:)

Tegnap levettem a kötést, megizzadtam kicsit, nem nagyon birom az ilyesmit:(

És szomoru voltam, mert elég csunya, (három hete mütöttek, mit várok még:)

És nehezen mozognak az ujjaim, és eléggé duzzadtak.

Valaha visszaáll a normális állapotába??

Azt hiszem én meggondolom a bütyök mütétet, csodálom a Te kitartásodat és türelmedet!

 

Előzmény: Törölt nick (2098)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.07 0 0 2098

Szerintem helyesen döntöttél. Kitartást és gyógyulást.

Előzmény: Ágica6105 (2094)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.07 0 0 2097

Zezsuzso!

Valószinű, hogy a fémet érzheteded.  Bizonyára a fémeket ki is tudod tapintani. Eleinte a  járásnál nagyon oda kell figyelni a lépésekre, mert berögződik a külső talpélen való járás. Tudat alatt sokáig  félti az ember a lábát. Tornáztatni meg muiszály.

Előzmény: zezsuzso (2086)
DTB777 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 2096

Ágica6105 : ez mondjuk igaz, én tavaly októberben kértem időpontot, idén márciusra :) 

"Szeretném megkérdezni, hogy te ott Sztk-ra csináltattad, és adtál pénz a dokinak?": igen,úgy éreztem mindenképp jár neki :)

Előzmény: Ágica6105 (2084)
DTB777 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 2095

Szia zezsuzso, írom sorban: én 7 éve furábban állok a műtött lábamra,annyira beidegződött akkor az első műtét után a talpélen járás,hogy azóta sem tudtam leszokni róla,van hogy mezítláb vagyok és akaratlanul talpélezek:) Sajnos nem emlékszem már a csavar érzésére, de simán lehet,hogy érzed.. nekem most a kis műtét után is nehezebben hajlik lefelé a nagylábujjam. 

 

Előzmény: zezsuzso (2086)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 2094

Nekem a három középső ujjam csonjait csipte el, mikor a varratszedés volt láttam, hogy három kis vágás van a lábamon.

Ma átkötözöm, de ugy gondolom, még visszateszem a labdát, azért egy két hetet még ki kell birni, nem szeretném, ha értelmetlen lenne a mütét.

 

Előzmény: Törölt nick (2092)
Marina74 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 2093
Üdvözlet a csoportnak! Tudtok valamit a minimál invazív műtétről? YouTube-on láttam, csak egy kis lyukon keresztül reszelték le a bütyköt, nem vágtak. Mo-n van aki így műt? Edzőként nem eshetek ki 6 hétre a munkából. Köszi a segítséget és mindenkinek jobbulást kívánok!
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.05 0 0 2092

Igazán kiváncsivá tettél. Melyik ujjad fölött törtek, vágtak, varrtak? Vigyázz nehogy korai legyen a bumszli levétele és hiába volt minden.

Előzmény: Ágica6105 (2090)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.05 0 0 2091

Szia Ági! Már három hete??? Hogy megy az idő:)

 

Szerintem hívd fel telefonon az orvosodat és kérdezz rá!

 

Előzmény: Ágica6105 (2090)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.05.05 0 0 2090

Szerdán lesz három hete hogy megmütötték a lábam.

Én csak gondolom, hogy még azért kellene rá a kötés, ezt nem hagyhatom rajta még 3hétig, amikor vissza kell mennem kontrollra.

Ma leveszem a kötést, megnézem milyen, de ugy érzem, még nem gyógyult meg annyira, hogy fel tudjak venni valamilyen cipőt:(

Előzmény: Törölt nick (2088)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.05 0 0 2089

Azt nem értem, hogyha az un. labdát kiveszed, akkor mindek kell újra átkötni, amikor a varratszedésen is túlvagy.

Előzmény: Törölt nick (2088)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.05 0 0 2088

Nekem a 6. héten a  teljes kötést tokkal-vonóval  levette és azonnal  cipőt vettem fel, amibe betét került.  Szerintem valamit félreérthettél.

Előzmény: Ágica6105 (2087)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 2087

örülök. hogy válaszoltál:)

Nem értem, nekem meg azt mondta egy hete, mikor átkötötte, hogy 6 hét mulva menjek kontrollra.

És hogy két hét mulva ha átkötöm, már nem kell a labdát betenni.

Nem értem, én kössem át? azt sem mondta, hogy utána betétet használjak, semmit nem mondott az elejétől kezdve:(

Mikor tudtál cipőt felvenni,csak akkor amikor már nem volt benne a labda, ugye?

Mindegy hétfőn elvitetem magam már dolgozni, elég volt az itthon létből.

Előzmény: Törölt nick (2085)
zezsuzso Creative Commons License 2013.05.04 0 0 2086

Kedves Cocer és DTB777

 

Cocernek köszönöm a megynugtató és erőt adó válaszát, DTB777-nek meg a hozzászólását. Látom, neki is Austin műtéttel (nekem is) végezték a műtétet. Kedden telik le a 6 hetem, mászkálok már, helyesebben bicegek, mert úgy látszik, öszönből nem úgy lépek sajnos a műtött lábammal, mint a másikkal. Ti is voltatok így egy darabig? Vagy azonnal normálisan jártatok? És még mindekit kérdeznék, aki olvassa ill. ilyen (csavarral kiegyenesített nagyujj) bütyökműtétje volt, hogy senki nem érzett olyasmit, mintha valami az ujjak alatt nem engedné lefelé hajlítani az ujjat? Én nagyon aggódom attól, hogy nekem már annyira kifelé (a többi ujj felé) hajlott a nagyujjam, hogy most, hogy próbálják kitolni a rendes állásába, valami ideget nyomhat a csavar vagy esetleg örökre ilyen érzés marad. Mintha mondjuk egy spárga lenne kifeszítve az ujjaim alatt, ami - ha dagadt a lábam estére - akkor méginkább ,,szorít,,. Mindenesetre kedden kifaggatom erről a dokit is, hogy ő mit gondol erről.

Ágicának és a többi frissen műtöttnek gyors felépülést kívánok, és előre is köszönöm a válaszokat.

 

Zsuzsa

Előzmény: Törölt nick (2061)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.04 0 0 2085

Szia pont a gép előtt ültem. Nekem 6 héten keresztül hetente kellett mennem kötözésre és a 6. héten vették le a labdát a talpamról és azonnal betétet is  kellett hordanom. Átmenetileg a betétet az Uzsokiban vettem meg és ezt követően csináltattam az LBT-nél méretre. Nem engem kérdeztél, de szerintem minden műtét után illik adni a dokinak , plána ha az ember  vissza akar hozzá menni. Hogy mennyit? Mindenki maga tudja, hogy mennyit bir a háztartása  és mennyire elégedett az orvossal. Sajnos a gyógyulás elég lassú és sok-sok, de mégannál is sokkal  több türelem kell. Kitartást.

Előzmény: Ágica6105 (2083)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 2084

Igen, az Ortopéd Klinikáról én is sok jót hallottam, különösen Mády Ferencről.

Csak ott az a baj, hogy nagyon sok a várakozási idő.

Szeretném megkérdezni, hogy te ott Sztk-ra csináltattad, és adtál pénz a dokinak?

Gondolom, mivel ő egy neves orvos, illik neki adni?

Örülök, hogy jól sikerül.

Mivel még én is előtte vagyok a két bütyök mütétnek,gondolkodom, hogy nála csináltatom.

Itt az Uzsokiban is jó hire van az Ortopédiának, de szerintem már annyi a beteg, hogy nincs idejük különösebben foglalkozni velük.

Előzmény: DTB777 (2081)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 2083

Sziasztok!

 

Jólvagyok köszi, csak már türelmetlen.

Tegnap volt a fiam ballagása, felkötöttem egy szép fekete reklámszatyrot a lábamra és ugy bicegtem végig a ballagást, háát este lábra se birtam állni, és jócskán bedagadt.

Azt utálom, hogy semmilyen cipőt nem tudok felvenni, én már levenném azt a labdát, amit alulra kötöttek.

Cocert szeretném megkérdezni, hogy neki medddig volt fent alul az a kötés?

Ugyanis nekem csak 6 hét mulva kell visszamennem a dokihoz, és azt mondta, majd kössem át, és ha jól emlékszem azt is mondta, hogy már  levehetem azt a bumszlit a talpamról.

Hétfőn már elkezdek dolgozni, csak legyen valaki, aki levisz, mivel vezetni még nem tudok.

De muszály menni, ez a táppénz az éhenhaláshoz is kevés lesz.

Ezekkel a mütétekkel az a baj,hogy nagyon lassu a gyógyulás, nem maga a mütét a fájdalmas, hanem az utána lévő gyógyulási időhöz kell sok türelem.

 

Előzmény: Törölt nick (2078)
DTB777 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 2082

Még valami, nálunk az egész család nő tagjainak van, mindenkinek megcsinálták minimum egyszer,nekem az elsőt 21 évesen tehát sajnos teljesen független a kortól:) és nem garancia,hogy nem nő vissza bármilyen jól műtenek meg, ha hajlamos vagy rá..de inkább a műtét(akár több is) mint életed végéig rejtegetni!

DTB777 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 2081

Sziasztok! Gondoltam megosztok én is pár dolgot,hátha hasznos lehet annak,aki a műtétre készül. Nekem 3 hete volt a 2. bütyökműtétem, 7 éve megcsinálták a jobb lábamon az Austin-félét (lábujj egyenesítés+csavarozás+lefaragás), az elég nagy macera, 6 hét volt a gyógyulás mire rá lehetett állni rendesen, nagyon fájt is. Akkor Budakeszin műtöttek, a kórházzal nagyon elégedett voltam, az 1 hét bentfekvés alatt mindenki nagyon kedves volt, nem tudom, ott csinálnak-e még ilyen műtéteket..de sajnos a doki nem faragta le annyira,amennyire szerettem volna mert szerinte ez így nézett ki természetesen, így az évek alatt szépen visszanőtt,gondolom a cipő irritálta (mindig piros is volt ott a bőröm) így mégegyszer nekifutottam. Most már csak egy kisebb,esztétikai műtétet kellett végezni, a Karolina úti Ortopéd Klinikán csinálta Dr. Mády Ferenc, 1 napos bentfekvéssel (reggel bemész és másnap délután haza).Térdtől lefelé érzéstelenítettek, elvileg végig fentvoltam de elég kómán úgyhogy fel sem fogtam semmit az egészből. A Doktor úr nagyon kedves,türelmes, foglalkozik a betegeivel és most a lábammal is maximálisan elégedett vagyok,nagyon szép lett,alig várom a nyarat hogy végre bármilyen nyitott cipőt hordhassak :) A nővérek is nagyon kedvesek voltak. Most sokkal hamarabb gyógyult mint az első műtétnél, 2 hetet voltam itthon de 1 hét után már kisebb fájdalom mellett a kezelőcipőben teljesen jól tudtam jönni-menni, 3 hét után pedig a hegen kívül semmi baj nincs,már edzeni is tudok. A hasszuri rossz,de kibírható főleg ha más adja be:) Tehát ha valaki budapesti, az Ortopéd Klinikát nagyon tudom ajánlani!

pici mami Creative Commons License 2013.05.03 0 0 2080

Kedves Csalim!

 

Százhalombatta 1 napos sebészetet tudom ajánlani.

 

Előzmény: csalim (2067)
Vik88 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 2079

Igen, de nem most, 25 évesen kezdődött. Alapból selejtes voltam, úgy látszik. :D De csak a jobb lábam. Igaz, hogy műtét után két héttel már dolgoztam és ugyan úgy mászkáltam, egyébként most is vígan megyek napi X km-et, csak hát bedagad. Persze tudom, hogy egy csont teljes regenerálódása 3 év, de én nagyon türelmetlen vagyok. Szeretnék menni futni már. :)))
De bitos, hogy helyre jön. És mindenkinek üzenem, hogy türelem kérdése az egész, meg hogy mennyire gondolsz "szeretettel" a lábadra. Annál hamarabb meggyógyul. :)  

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.30 0 0 2078

Szia! Pár napon belül biztos jönnek az érintettek és választ adnak a kérdésedre.

Ha nickedben szereplő 88-as szám a születési évedet jelenti...hát jó korán találkoztál a bütyök problémával. Mi okozhatta?

 

 

 

Ágica! Hogy vagy a műtét után????? Jelentkezhetnél!

Előzmény: Vik88 (2077)
Vik88 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 2077

Sziasztok! Nekem már 7 hete műtötték a jobb lábamon a bütyköt Shede féle műtéttel. Kinek mi a tapasztalata ennyi idő után? Nekem eléggé be van dagadva és kissé olyan, mintha nem változott volna semmi és kb. ugyan úgy néz ki, mint műtét előtt. Vajon csak a duzzanattól? Ez mikor javul? Segítségeteket előre köszönöm. Viktória

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.27 0 0 2076

Köszi a választ!:) Kellemes hétvégét! Figyelembe véve a lábműtéteidet, a házimunkával óvatos vagy azért? Vagy mindentbele, sok olyan feladatot elvégzel rövid idő alatt, ami megterhelő a lábadnak??

 

Előzmény: Törölt nick (2075)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.27 0 0 2075

Engem az Uzsokiban műtöttek, de oda is tartozom. Sok jó orvos van  csak nagyon  leterheltek, mert  nagyon sok a beteg és emelett nagyon gyakran ügyeletes is. Kiemelni egy orvost sem  szeretnék, mert mindegyik mindent megtesz a betegért.

Előzmény: Törölt nick (2070)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.04.27 0 0 2074

biztos édes lehet, már én is várom,mikor lesz unokám:)

 

Képzeld, nem adtam pénzt!

A kórházban nem volt alkalmam, nem is találkoztam a dokival, csak a mütöben, utána  a vizitnél mondott két szót, de nem is emlékszem, mert még kába voltam.

Most a varratszedésnél annyian voltak bent, sietett, igy nem tudtam mit csináljak??

nem tudommi a helyes, mindenki ad ilyenkor??

Majd hat hét mulva megyek kontrollra, lehet hogy akkor odaadom a 10 ezret,amit elkészitettem

Előzmény: Törölt nick (2073)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.26 0 0 2073

Köszi Ágica, formás kisbaba az Ákos:) Holnap már talán hazajöhetnek! Te meg vigyázz a lábadra...de irigyellek!!!:) Remélem, ősszel nekem is sikerült megműttetnem. Pénzt adtál? 

Előzmény: Ágica6105 (2072)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 2072

Ma voltam varratszedésen és kötözésen.

Háát nem mondom, hogy kellemes volt a varratszedés, volt pillanat,mikor csillagokat láttam, de hamar megvolt:)

A doki azt mondta, szép a sebem(szerintem nem annyira, eléggé duzzadt) és szépen megemelkedett a harántom.

Azt mondta még, hogy amennyire (primitiv, nem biztos, hogy ezt a szót használta)tehát azt akarta kifejezni, hogy egyszerü a mütét)annyira hatásos és eredményes a betegeknél.

Nekem hat hét mulva kell csak visszamennem, azt mondta két hét mulva, ha átkötözöma sebet, már a labdátnem kell alulra betenni.

Igen a vezetésre ő is hat hetet mondott.

Az a baj, hogy hiába 5 perc kocsival a melóhelyem, de gyalog 4-5 km. ezt gyalog nem tudom megtenni, főleg nem mezitláb:)

Na mindegy, talán megoldható, hogy levitetem magam majd.

éppen akartam kérdezni,milyen betétet használsz, de már láttam elküldted a linket, majd megnézem.

Mindenféleképpen én is fogok használni,mostműr vigyázok a lábamra.

Jaj, belegondolok, hogy még két bütyök elöttem van, rosszul vagyok.

Nem a mütét, hanem az ezzel járó körités, és a lassu lűbadozás.

MIcsoda két év, mire teljesen helyre áll a haránt??? te jó ég:)

ez a kis vékony csont ilyen nehezen gyógyul be véglegesen?

cip cirip! szerintem ugy menj a dokihoz, hogy meg akarod mütetni! nem is értem,miért hagynak ennyit szenvedni?

Gratulálok én is a kisunokádhoz!

 

Előzmény: Törölt nick (2068)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.26 0 0 2071

Köszike a gratulációt, holnap már hazajöhetnek talán....picit besárgult a Kisdrágám. Meglátjuk.  A nagyobbik unokámra vigyázok most, aki még nem olyan  nagy, két éves csak, és nagyon eleven, állandóan rohangálni kell utána. A talpamnak nem tesz jót, de hát ez van.

Előzmény: Törölt nick (2069)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!