Keresés

Részletes keresés

kék1 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 6223

"feleségül vettem asszonypajtit arra is ment el pénz rendesen"

 

 

Megnyugtatlak, még csak az elején vagy, egy életen át beosztja a pénzed.

 

:-)))))))

Előzmény: pohikopó (6211)
bollazoli Creative Commons License 2011.03.10 0 0 6222
Ha nem tudtam volna szerezni a pmm-300akat szinte ingyen akkor vettem volna expandert mert jo dolog es minden egyben lett volna
bollazoli Creative Commons License 2011.03.10 0 0 6221
Nincs expanderem, Unicont pmm-300-akkal van megoldva a motoros szelepek vezerlese. Gondolom azert irod, mert csak azoknak volt erdemes sw-t frissiteni akiknek expandere van. Bedugtam a helyere a modult, beraktam a kartyat es mar frissitette is automatikusan, nem is kellett bemenni a szerviz menube. Bar utana bele kellett mert minden alapra allt, ki kellett valasztani a pufferes shemat es, hogy lambda szondas a kazanom. Szeretek ilyesmikkel bibelodni ugyhogy nekem megerte. Mar azert is mert egy gombbal kevesebbet kell megnyomnom ha korbe akarok erni a mert ertekeknel ha erted mire gondolok :)
Előzmény: gmkiev (6215)
mitirgyak Creative Commons License 2011.03.10 0 0 6220

"Hitel kizárva, az nálunk szóba sem jöhet."

Hm. Ezzel én is így vagyok...

 

Előzmény: pohikopó (6211)
spucc Creative Commons License 2011.03.10 0 0 6219

Igaz-igaz; de az illető ezt írta: "Ezért szeretém a véleményeteket kérni az alábbi faelgázosító kazánról.";

Gondoltam ebben a hitében csak nem kéne hagyni....:-)

Előzmény: kod1111 (6218)
kod1111 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 6218

Ez így igaz, attól még lehet jó.

Előzmény: spucc (6214)
kod1111 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 6217

Miért fontos ez, mert ha tudod, akkor rögtön rohantál volna friissíteni. :))

Előzmény: gmkiev (6215)
kod1111 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 6216

Legolcsóbb "tűzelő" a hőszigetelő.

Előzmény: Zöldár (6212)
gmkiev Creative Commons License 2011.03.10 0 0 6215

Nem vagy valami dicsekvő. Eddig miért nem mondottad, hogy expanderrel szerelt a rendszered?

Előzmény: bollazoli (6213)
spucc Creative Commons License 2011.03.10 0 0 6214

Csak ez a kazán, amit belinkeltél, nem faelgázosító.

Előzmény: gyüszmék (6209)
bollazoli Creative Commons License 2011.03.10 0 0 6213

ma volt egy kis idom es megfrissitettem a kazan sw-t

Zöldár Creative Commons License 2011.03.10 0 0 6212

 Szerintem meg a hőszigetelés nem fűtés korszerűsítés.

 Az egy hasznos energetikai beruházás, sőt ez az elsődleges.

 Bármilyen fűtésnél hasznos !

Előzmény: sagayaga (6210)
pohikopó Creative Commons License 2011.03.10 0 0 6211

Ha nagyon sok pénzem lenne akkor lehet máshogy látnám a dolgokat. Biztosan vannak még nagyon jó megoldások. Ha nincs pénzed akkor nem fogsz tudni A++++ házat építeni azonnal..

 

A puffer nem csak a kiegyenlítésre van, hanem leginkább a hő tárolásra.

Nekem ami fontos, hogy 24 óránként kelljen legkorábban befűtenem.

Ha kicsi a kazán és kicsi a puffer, működik a te elved a sok csővel meg sok vízzel, de tuti, hogy nem húzza ki 24 órát.

Ha beraksz egy nagy kazánt és egy nagy puffert akkor a 24 óránkénti befűtés és esetleg még tovább tartó meleg jöhet ki. Ez meg jó. Én leginkább ezért raktam be faelgázosítót, minden más szempont nálam nem volt lényeges.

 

Én megcsináltam a lakást belülről, az alsó szintet ahol lakom, erre elment minden pénzem. Örültem, hogy be tudtam költözni.

Tavaly kerítést csináltam 700.000 Ft-om ment el rá + feleségül vettem asszonypajtit arra is ment el pénz rendesen. Idén vettem egy autót 1.33-ért + lapoznom kell a külső lépcsőt, teraszt, fatárolót kell csinálnom, fát kell vennem és nagyon jó lenne megcsinálni az autó bejárót és motorizálni a kaput. Jövőre talán sikerül leszigetelni a házat. Aztán szeretnénk gyereket, ez megint csak sok pénz.....ha növekszik be kell építenem a tetőteret......stb......soha nem lesz vége.

 

Szóval ezzel azt akarom írni, hogy sokmindent lehet másként csinálni, ha van pénz dögivel, de ha nincs akkor csak szépen lassan tud haladni az ember. Hitel kizárva, az nálunk szóba sem jöhet.

Előzmény: TgY (6206)
sagayaga Creative Commons License 2011.03.10 0 0 6210

Nekem a hőszigetelés 28%-os gázfogyasztás csökkenést eredményezett.Az új fűtéről nem tudok nyilatkozni,mert két hete indult el.

De úgy gondolom,hogy a szigetelés és a fűtéskorszerűsítés között a szigetelés az olcsóbb.

Ha csak a korszerűsítés nem arról szól,hogy beállítasz egy új kazánt.

Előzmény: csiba00 (6205)
gyüszmék Creative Commons License 2011.03.10 0 0 6209

Sziasztok!

Régóta olvasgatom a fórumot, és látom, hogy sok tapasztalat és okos ötlet gazdái vagytok! Ezért szeretém a véleményeteket kérni az alábbi faelgázosító kazánról. A fórumon eddig nem találtam róla semmit (vagy csak nem jól kerestem). Egyszerű könnyen kezelhető, de mégis jó hatásfokú kazánt keresek a lassan kiöregedő vegyestüzelésűm helyett! Ha valakinek van tapasztalata, véleménye erről a kazánról azt szívesen fogadom!

 

http://www.csiba.hu/biomassza-tuzeles.html

http://www.rojek.cz/pdf/Kotle_HU.pdf

 

Kitartás mindenkinek a nyakunkon a tavasz:)

csiba00 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 6208

Ha én most építkeznék, akkor biztos, hogy passzívház lenne a nyertes. Akkor meg a fűtést is megoldottuk elég könnyen:)

Előzmény: TgY (6206)
TgY Creative Commons License 2011.03.09 0 0 6207

145 m2

Előzmény: mitirgyak (6202)
TgY Creative Commons License 2011.03.09 0 0 6206

Bizonyos szempontból igazad van, de mégsem célom a puffer fűtése, azt inkább csak a kazán és a fűtéskörök kiegyensúlyozására használom. Van egy jobb puffer, a házszerkezet, esetemben leginkább a padló-födém, ha most kezdeném az építkezést, a falat is becsövezném. Továbbra is az az érzésem, hogy átlagos méretú házba (mondjuk 200 m2-ig) túlzás a harmincegynehány kw-os kazán, előbb a lehetőségekhez képest a szigeteltségen fűtéskörökön, stb. kell javítani. Aki meg most tervezgeti az építkezést, az meg ne csak annyit olvasson el az energiatakarékosságről hogy mennyibe kerül az EPS m2-e, illetve mekkora kazán és puffer telik ki a büdzséből illetve mekkora fér be akazánházba, hanem hogy milyen megoldásokkal csökkenthető a ház hőigénye, javítható a hőérzet, stb, ha ebből megvalósul a költségoptimum, akkor utána méretezném csak a szükséges hőforrást. Igaz, a vizes puffer segít abban, hogy a kazán által termelt 80 fok és a fútéskörbe bemenő kb. 30 fok között megoldja (pufferelje) ideiglenesen a különbözetet . 

Előzmény: pohikopó (6198)
csiba00 Creative Commons License 2011.03.09 0 0 6205

Ez a fűtést felújítok, vagy szigeteljek előbb kérdés sokszor előjön, és mindig 2 tábor lesz a végén. Végül is két válasz van:)

 

Én is ilyen előtt állok, de szinte már biztos, hogy fűtés korszerűsítés lesz előbb. Az okok pedig a következők:

 

- nagyságrendekkel több egy jónak mondható szigetelés a házon, mint egy új fűtésrendszer kiépítése

- ha meglesz az új rendszer, akkor kevesebb fa fog fogyni, hiszen a ház az marad ugyan az, de a rendszer korszerűbb lesz, jobb hatásfokkal

- lehetne a szigetelést több lépésben is megoldani, de a végösszeg akkor is kb ugyan az lenne, ráadásul megmaradna a korszerűtlen fűtési rendszerem, ami minden kényelmet mellőz. Pedig így is biztos kevesebb fa fogyna. Persze kérdés, hogy mennyivel. MErt lesz egy szigetelt ház korszerűtlen kazánnal, vagy lesz egy nem szigetelt ház korszerű kazánnal.

- örülök ha a kazánra meglesz a pénz, eszem ágában sincs most azont gondolkozni, hogy kb 2x 3x ennyit hogyan szedjek össze.

Előzmény: TgY (6185)
Broome Creative Commons License 2011.03.09 0 0 6204

A simens solár vezérlő 50000Ft.

Előzmény: t.zsolti (6200)
Broome Creative Commons License 2011.03.09 0 0 6203

Mit tudom én, a fűtésszerelő tervezte így megvalósítani a rendszeremet.

Mint mondtam én ebben a témában laikus vagyok, ezért kértem a véleményeteket.

Előzmény: t.zsolti (6200)
mitirgyak Creative Commons License 2011.03.09 0 0 6202

Mekkora házat fűtesz? A 10 köb az tényleg nem sok!

Előzmény: TgY (6185)
t.zsolti Creative Commons License 2011.03.09 0 0 6201

ja és most úgy gondolom hogy 2MILLKÁBÓL nem fog kijönni

Előzmény: Broome (6199)
t.zsolti Creative Commons License 2011.03.09 0 0 6200

egy két dolog ami kérdésként felmerült:

-a 22kw-os kazánhoz minek a 7 méteres szivattyú főleg ha puferre dolgozik?

-a fűtési szivattyút nem látom a felsorolásban ?

-a 100l-es puffer minek? amúgy miért kell két csőkigyós?

-mihez kell a motoros váltószelep?

-mennyi lenne a siemens  szolár vezérlő? ( ha csak a szivattyút kell kapcsolni arra van sokkal olcsóbb anasol 01 vagy 04 igaz kijelző nélküliek de 10e/db )

-a szivattyúegységek elég drága mulatságokű

-és az apróbbak is tetemes összeget fognak felemészteni többet mint 100000

Előzmény: Broome (6199)
Broome Creative Commons License 2011.03.09 0 0 6199

Tisztelt hozzáértők!

Én laikusként egy nehéz döntés előtt állok. Két kivitelezőtől is kértem árajánlatot az épülő házunk  víz és fűtés szerelésére. Nagyvonalakban faelgázosító kazán + 1 m3 puffer tartállyal + padlófűtés és radiátor is lesz az épületben.  A meleg vizet  télen a kazán, nyáron a napkollektor és/vagy villany biztosítja.

A két szakember más-más termékekből rakta össze az ajánlatát. Szeretnék segítséget kérni melyik a jobb választás. A nagyobb tételeket leírom, remélem ad valamilyen támpontot.

A:

Fűtés: Atmos DC22 kazán

Wilo RS 25-7 keringtető sziv

GWT 100l-es puffertartály

Merülőhüvelyes termosztát

Háromutas motoros váltószelep+motor

Laddomat 21 hőszab szelep

Flamco Duo solár 300l indirekt tároló

N100 reflex tágulási tartály

Kollktor: DÉG-RIELLO síkkollektor

Oventrop sziv. hidraulikai egység

Oventrop Unibox RTL padlófűtés szab

Osztógyűjtő átfolyásmérős (11 körös, Németh Kft)

Solár automatika SIEMENS

Solár tágulási tartály

Víz: PPR elemek

Flamco Solar 300l kétcsőkígyós tározó (miért van még egyszer?)

B:

Fűtés: Atmos DC22 kazán

nad 1000l v2 puffertartály

ESBE 465+G25.50 sziv

140i tágulási tart

V135-1B keverő/elosztószelep

T100R-AB kapillártermosztát

TS130-3/4B termikus elfolyószelep

OKCE 200ntrr/2

FIX! UPS20-50 180 1x230V

síkkollektor

Solár tágulási tartály

Solár sziv. egység Solution (1-13l/min)

Rehau HKV-D5 osztó-gyűjtőátfolyásmérővel

Víz: Rautitan elemek

 Persze egy csomó apró elem van még benne, de a nagyobbakat próbáltam összeszedni.

Véleményeteket előre is köszönöm.

pohikopó Creative Commons License 2011.03.09 0 0 6198

Megfelelő nagyságú kazánnal és a hozzá való pufferrel nem igazán tudod felül méretezni a fűtést szerintem. Ha a kazán és a puffer arányban áll egymással akkor onnantól kezdve nem tudsz túlméretezni. Teleküldi a pufit, aztán onnan már csak "bojlerről" fűtesz annyit és addig amíg van a pufiban meleg víz.

Előzmény: TgY (6185)
Alfato Creative Commons License 2011.03.09 0 0 6197

Így már érthető mire is céloztál. Amúgy valami giganto az épület?

 

Tamás

 

Más: szombaton be lett üzemelve egy helyen egy 200 kW-os pellet, ami szénnel lett megnyomva....szpassssszzzzki mekkora teljesítményt nyomott. Sajnos a 100 kW-os Vigas nem tudott a témához szólni, mert nem volt normális (inkább azt mondom semmilyen) fa amivel működhetett volna, csak füstölt kifelé az ártatlan minden ajtónyitásnál.

Előzmény: Jesu (6191)
gorazs Creative Commons License 2011.03.09 0 0 6196

A GS az generátoros, és ez hogy miben nyilvánul meg megtudod csak kicsit olvass vissza.

Előzmény: kék1 (6193)
TgY Creative Commons License 2011.03.09 0 0 6195

 Hát.... szerintem az Atmos oldalát borító lemezidomot nem arra méretezték hogy 3 mázsa feletti súlyát elbírja, s nektek sem lenne egyszerű berakni egy kis dobozos autóba (4-en gurtnival tudtuk mozgatni).

 

Előzmény: joevagyok68 (6188)
gmkiev Creative Commons License 2011.03.09 0 0 6194

Ez kérdés, vagy válasz? :)))

Előzmény: pappgep (6190)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!