Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.06 0 0 13634
Én kizárólag csak megszokásból szoktam földelni. Ha eddig földeltem, akkor erre a kis időre már földelek.
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.06 0 0 13633
Nekem erre a meddő és sokadszor előkerülő vitára sem időm, sem hajlandóságom. Mindössze azért szállok be időnként ebbe a vitába, mert irritál hogy páran kötelező dologként akarják előírni a villámvédelmet. Holott mindenki a maga terepadottságai ismeretében kellene eldöntse, akar-e / érdemes-e / kell-e.

Be is fejezem. Aki legközelebb  felhozza huszonhatodszor ezt az ostoba és ezerszer kitárgyalt témát, azonnal virtuálisan seggberugom. :)

 

Hát a szándékos önbutításnak nem szeretnék ellenállni.

Még annyit hogy a sok hülye, villámvédelmi előírás marhaság szerinted. Job helyeken ahol ilyen dolgokra figyelnek, egy berendezés átvételekor a tetőn a kiépített villámvédelmi rendszerbe minden eszközt bevonnak. Enélkül nem veszik át.

Tégy úgy ahogy jónak látod, mentsd az antennád, saját életed meg nem is annyira fontos OK, nyugtáztam :-)

 

Előzmény: zebra2 (13631)
HG4I Creative Commons License 2008.08.06 0 0 13632
Kedves Zebra!

Badarság.

Előzmény: zebra2 (13629)
zebra2 Creative Commons License 2008.08.06 0 0 13631

Csak úgy mellékesen.

Ha már pont a beidézett részen akadtál fel. :)

Szerinted mi történik a lakásban, ha az antenna az udvaron felállított beton (benne betonacél dögivel, szóval gondold újra) vellanyoszlopon csücsül. A házba csak a vastag koax megy be. Amit persze ( mint írtam is ) az első távolabbi villámlásnál kihúzol a készülékedből.

Nos ezen feltételek mellett a te véleményed szerint mi fog történni? Mekkora lesz a kár egy telibe villámcsapásnál? Csak kb.? Csak úgy kiváncsiságból. Picit szerintem túlmisztifikáljátok a villámvédelmet.

Ezen én nagyon vitatkozni nem akarok. Gondolom annó ti is kisérleteztetek elektromossággal. Szerinted két azonos magasságú tereptárgy közül hová fog csapni a villám nagyobb gyakorisággal? A földeltbe, vagy a földeletlenbe? Melyik neki a vonzóbb?

Szintén érdekelne a vélemyényed egy tízemeletes panelház esetében ( minden falban és födémben összehegesztett acélháló ). Ahol kvázi egy Faraday kalitkában élsz. Na ott milyen károkat okoz szerinted egy villámcsapás?

Ha így sem érted, mire gondolok, akkor én itt be is fejezem. Csak földelgessetek ezerrel. Nekem erre a meddő és sokadszor előkerülő vitára sem időm, sem hajlandóságom. Mindössze azért szállok be időnként ebbe a vitába, mert irritál hogy páran kötelező dologként akarják előírni a villámvédelmet. Holott mindenki a maga terepadottságai ismeretében kellene eldöntse, akar-e / érdemes-e / kell-e.

Be is fejezem. Aki legközelebb  felhozza huszonhatodszor ezt az ostoba és ezerszer kitárgyalt témát, azonnal virtuálisan seggberugom. :)

KERESŐ minek van, vajon?

Üdv.: z

Előzmény: Törölt nick (13630)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.06 0 0 13630

Udvarra leállítasz egy 10-12 méteres beton villanykarót és arra teszed az antennádat. Persze földelés nélkül.

 

...És földelés nélkül nem lesz csalogató, nem elég hogy az a legmagasabb pont az udvaron. Legfeljebb ugyanolyan csalogató(mert a több mill. voltnak nem akadály a szabadon lógó kábel vége.), csak földelés nélkül remélhatőleg minden tönkremegy a lakásban, vagy jól kigyullad. Kész haszon a nem földelés :DDD

Ennyit arról a fizikaóráról...

 

Petyaművek
Előzmény: zebra2 (13629)
zebra2 Creative Commons License 2008.08.06 0 0 13629

Szia!

Valószinűleg nem ugyanabból a fizika könyvből tanultunk. :)

Akkor huszadszor is, ha nem baj.

Csak annyit. Láttatok annó vidéken olyan hatalmas szénabálákat, ahol azok négy sarkán villámhárítók voltak felállítva? Betonoszlopokon.

Na ott vajon hová csapdosott a villám? A vizes, de földeletlen szénabálába?

Tessék már megtanulni, hogy a profi módon elkészített villámvédelem sem biztosítja neked a villámcsapás meg nem történtét. Max. enyhíti a hatásait. Cserébe a földelés olyan vonzóvá teszi az antennádat a villámok számára, mint amilyen vonzó a pucér csecsemő a pedofilnak. :) Az oka valami hatodikos tananyag volt fizikaórán.

Antenna villámvédelmére egy tuti megoldás van. Udvarra leállítasz egy 10-12 méteres beton villanykarót és arra teszed az antennádat. Persze földelés nélkül.

Ha leföldeled, azzal kvázi nagy valószinűséggel odacsalogatod azt a villámot is, ami amúgy többszáz méterrel arrébb csapott volna be.

Amúgy meg bármilyen villámvédelmed is van, a biztos megoldás a készülékeid számára az, ha kihúzod a csatlakozókat a készülékből, az első távoli villámlásnál és csak a vihar vége után dugod vissza.

A villámvédelmi szabvány sem véletlenül nem említi a villámvédelem kiépítését kötelező dologként. Mindegy. Csak földelgessetek. :)

Előzmény: Lassujármü (13628)
Lassujármü Creative Commons License 2008.08.05 0 0 13628
Még egy jó hatása van az antenna jó földelésének: a zivatarfelhő/légkör nem tud elektromos megosztást létrehozni az antennadróban (vagy pálcában), hanem az egészet földpotenciálra viszi le. Ha megosztás jön benne létre, sokkal biztosabban eltalálja a drót - megosztás során keletkező - ellenkező potenciálú végét, hiszen vonzás van!
Egyébként teljesen egyetértek, földelni kell mindent, mert nemcsak a rádióból lesz egy kupac hamu, hanem tűz is lehet....
Előzmény: Törölt nick (13627)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.05 0 0 13627

Baloldal, kereső -> villám.

 

Röviden. Én a 40m-en (volt) antennámat, és árbócát NEM kötöttem a panel villámvédelméhez. Valószínűleg kaptam volna bőven mindenből.

 

A villámvédelemnél az a kérdés, hogy ha pl a tetőgerincen van az antenna, akkor ha belevág:

a. van villámhárító, és a villám nagy része távozik a földbe -> antennád szívószállá olvad..

b. nincs villámhárítód, és ég az egész tető ->antennád szintén szívószállá olvad.

 

Az antennát nem lehet megvédeni, ha a villám csapni akar, egy igen jó földeléssel még vonzóvá is tehető. A villámvédelem nem az antennát védi, hanem a csapásból eredő következménykárokat igyekszik enyhíteni - de antennád, és a végén rádiód az nem lesz.

 

Vihar esetén, vagy ha nem vagy otthon, a legjobb dolog - koax végét ki az ablakon!

 

Előzmény: Macs73 (13625)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.05 0 0 13626
Robi, Neked nincs is antennád! ;-DD
Előzmény: szsrobert (13623)
Macs73 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 13625
Szia most 4m de emelve lesz 8-10 m re
Előzmény: szsrobert (13623)
Macs73 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 13624
Szia kb 4méter de meg akarom emelni 8ra
Előzmény: szsrobert (13623)
szsrobert Creative Commons License 2008.08.05 0 0 13623
Ha csak az árbóc van a földben 1,5m mélyen(üres árbócvéggel,antenna összetolva a szobában),akkor az antenna tökéletesen védve van villámcsapás ellen. :)
Milyen magasan van az antennád talppontja?
Előzmény: Macs73 (13622)
Macs73 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 13622
Sziasztok
Kedves kollégák valamilyen utmutatásra lenne szügségem villámháritás terén hogyan tudom biztosan megvédeni a pencsit? Gondolom ha csak az árbóc van a földben kb 1.5 méter mélyen az magában még nem elegendő ! Köszönöm a válaszokat előre is !!!
littlescent Creative Commons License 2008.08.05 0 0 13621

-Üdv a kollégáknak! Superstar 360FM-hez keresek megvételre: előlapot(az enyém nagyon csúnyán lekopott-karcos), és mérőműszert. email: tike1976@hotmail.com

VadorzóNo1 Creative Commons License 2008.08.04 0 0 13620
akkor ezt is azon acimen lehet javítattni amit adtál?
Előzmény: Törölt nick (13619)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.04 0 0 13619

No ilyet szerezni igen nehéz. Csak bontásból lehet.

De ha még nem lett meggányolva, általában javítható. De nem kisollóval és körömreszelővel!

Előzmény: VadorzóNo1 (13618)
VadorzóNo1 Creative Commons License 2008.08.04 0 0 13618
esetleg egy megközelítő árat tudnátok mondani a grant mutatós müszeréről (nem tudom pontosan mi a neve) mert az sajnos nem müködik és hogy hol keressek ilyet?
Előzmény: Törölt nick (13616)
VadorzóNo1 Creative Commons License 2008.08.04 0 0 13617
Igen középre van állítva és tökéletesen hallok mindenkit
Előzmény: Törölt nick (13616)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.03 0 0 13616

Legfeljebb a többi rádiós az eunuch hangodról fog felismerni.

Te középre állított clarifier gombnál hallod természetesnek az ellenállomásokat?

Előzmény: VadorzóNo1 (13613)
VadorzóNo1 Creative Commons License 2008.08.03 0 0 13615
OK
Előzmény: LUCzI FERencz (13614)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2008.08.03 0 0 13614
Nem árt neki.
Előzmény: VadorzóNo1 (13613)
VadorzóNo1 Creative Commons License 2008.08.03 0 0 13613
Köszönöm szépen mindenkinek nem tudom mikor járok arra de ha lehetőségem lesz benézek de ettől a rádió nem hibásodhat meg ha igy használom egy darabig?
Előzmény: Törölt nick (13612)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.03 0 0 13612
Előzmény: VadorzóNo1 (13610)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2008.08.03 0 0 13611
Keresd itt a topicon Xanti mestert.
Előzmény: VadorzóNo1 (13610)
VadorzóNo1 Creative Commons License 2008.08.03 0 0 13610
ok köszi szépen akkor van megoldás a dologra majd elviszem szervizbe és átnézetem
Előzmény: LUCzI FERencz (13609)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2008.08.03 0 0 13609
Vételezni a raktárból szoktak anyagot. A te adásodat veszik. Egyébként meg valószínűleg pár száz HZ-el el lehet csúszva a rádiód, ami házilagos eszközökkel nem beállítható, de szakműhelyben nem sok munka.
Előzmény: VadorzóNo1 (13606)
VadorzóNo1 Creative Commons License 2008.08.03 0 0 13608
Köszönöm szépen ezt tudom csak azt mondját tulságosan sokat kell utánam hangolni
és akkor a többieket nem értik azért szerettem volna állítani rajta de akkor ezt valoszinü nem lehet de mégegyszer köszönöm!
Előzmény: soproni feri (13607)
soproni feri Creative Commons License 2008.08.03 0 0 13607
Szia!
Akivel beszélsz annak kell ráhangolni a te rádiódra gondolom USB-n.
A rádión van egy gomb CLARIFIEL felirattal kicsit jobbra tekeri és már hangodnál lessz a rádió.
További sok sikert,jó rádiózást.
Előzmény: VadorzóNo1 (13606)
VadorzóNo1 Creative Commons License 2008.08.03 0 0 13606
Sziasztok!

Most írok ide először és ezért üdvözlök mindenkit!

Azt szeretném kérdezni hogy van egy president grant tipusu radiom mobilba használom
és az a problémám velehogy aki vételez arra panaszkodik hogy tulságosan vékony a hangja ezzel a problémával lehet-e kezdeni valamit vagy ezen nem lehet állítani?
A válaszokat előre is köszönöm!!
zebra2 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 13605

Ne butáskodj már. Ezek a kapcsolók mindent kibírtak huszonéven át. Ha nem volt belebarmolva, kizárt hogy tönkrement. Adj neki kontaktspayt, és annyi. 2x. És kontaktspray alatt nem a WD40-et értem. Illetve nézd meg, hogy a kábelének mozgatására is kihagyogat-e a mikrofon. Ha igen, van a kábelben szálszakadás is. Ez legtöbbször a két végén szokott előfordulni. Huszonév alatt, ha minden kihagyogató mikrofonban kapcsolót cseréltem volna, akkor a kapcsológyár már régen belőlem élne. :)

Üdv.: z

Előzmény: Macs73 (13604)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!