Keresés

Részletes keresés

Camea Creative Commons License 2007.06.11 0 0 713
... ollllllyanoooook vaaaagytok..... :o( :o)))) sehol senki....
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.06 0 0 712

az előbbi orosz helyen találtam, bocs, ha volt már: ujj és kesztyűbábok fóruma 6 oldal

bábok

Törölt nick Creative Commons License 2007.06.06 0 0 711

ez aztán a lelőhely :-)

Előzmény: Camea (710)
Camea Creative Commons License 2007.06.06 0 0 710

... és ha már témánál vagyunk... mindjárt a 2. hozzászólástól...

http://handmade.idvz.ru/forum/forum_posts.asp?TID=570&PN=1

 

 

Camea Creative Commons License 2007.06.06 0 0 709

Szia!

Nagyon jól hangzik az ötlet, és sokkal izgalmasabb, mint a bababoltokban kapható játszószőnyegek. Az én gyerekeim ugyan már kinőtték, de szerintem lesznek itt fiatal anyukák, akik örülni fognak neki! :o) Köszi! :o)

Előzmény: Törölt nick (708)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.06 0 0 708

Ez a virágházban lakó tündér nagyon tetszik, erről eszembe jutott egy ötlet, hátha nektek is kedvetek van megcsinálni.

Egy régi Kismama magazinban közölték egy díjnyertes rongybabacsalád mintáját, amit akkor meg is csináltam. (sajnos már nincs meg belőle semmi)

Egy mama, papa és pólyásbaba alkotta a családot, akik egy olyan házban laktak, ami egy kb. 40-50 cm átmérűjű textil körlap volt.  Ezt le lehetett teríteni valami lapos játszóhelyre, pl.  a padlóra. 

A ház berendezése:
 körlapra felvarrva a bútorok mint  zseb, rátét, hímzés.  Ahol lehet ajtósan, pl.  házban volt egy barna zseb, ami a szekrény, oda bele lehetett tűrni a váltás ruhát. Volt ágy rávarrva, hozzá rendes párna és takaró, sőt a képen még egy  vaskályha is volt a szobában.

Ezt a kört a játék végén a szélén futó zsinórral össze lehetett húzni zsákká, és így tárolható volt egy fogason, benne minden hozzávalóval.

 

Találtam pár hasonló képet, hogy könnyebb legyen elképzelni:

ilyen szőnyeg

összehúzva

berendezés
Előzmény: ki1csoda (686)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.06.05 0 0 707
ktimó!

tudom, hogy későn ébredek, de elküldenéd mailben nekem a C és T betűket?
(tudod, esküvő...)
előre is köszi:D
Előzmény: ktimó (576)
Camea Creative Commons License 2007.06.05 0 0 706

Köszönöm! :o)

Gyerekkorom meséje volt.... azóta se találkoztam vele. Persze anyukám jót vigyorgott, hogy hiszen leírtam a mesét a hozzászólásban.... DE ÉN AZ IGAZIT AKARRRRROMMMMM.... :o))

 

Előzmény: ktimó (705)
ktimó Creative Commons License 2007.06.05 0 0 705
Camea! A húgom óvónő, az anyósom dajka. Mindkettőt kérdeztem a meséről, de sajnos nem ismerik :-(
Előzmény: Camea (702)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.06.01 0 0 704
mi egy színdarabhoz csináltunk régi újságot, azt karamellás teában áztattuk, így kellemes színe lett.... a mosűst nem próbáltuk, minthogy papír....
de mintha a tea és kávéfolt nem jönne ki a ruhákból, csak a hipermosószerrel nem? a hagyományos semmit sem hoz ki :D:D :P
Előzmény: Camea (694)
komórka Creative Commons License 2007.06.01 0 0 703
Elvileg saját munkáikat is mutatják, de ahhoz, hogy ujságokat, könyveket le lehessen tölteni, meghatározott hozzászólás kell. Ezért tesznek föl sokan egy-egy ujságból oldalakat. Én sok saját munkát is lementettem. Érdekes, ki hogyan csinálja ugyanazt a modellt.
Előzmény: b_ildikó (700)
Camea Creative Commons License 2007.06.01 0 0 702
Hahhhhóóóó Lyányok! :o) Az éjszaka eszembe jutott, hogy senki nem reagált a kérésemre/kérdésemre. Érdeklődtem egy mese után a 663-as hozzászólásomban. Nem ismeritek? :o( :o))
Camea Creative Commons License 2007.05.31 0 0 701
Igen... nagyon jó minták. De ahogy elnézem, inkább újságból, könyvből stb. teszik fel a mintákat, és nem annyira a saját munkákat mutogatják.... jól látom?
Előzmény: b_ildikó (700)
b_ildikó Creative Commons License 2007.05.31 0 0 700

Oroszéknál a júniusi téma a lovak (a képek alapján, merthogy én nem érteni orosz...).

http://handmade.idvz.ru/forum/forum_posts.asp?TID=658&PN=1

komórka Creative Commons License 2007.05.31 0 0 699
Eredetileg én is szerettem volna menni a babatanfolyamra, de a Hirfoltokban láttam Winkler Dóri babáit és olyan szépek voltak (porcelánfej stb.) hogy megijedtem. Ha tudom, hogy ilyen anyagból készitett baba a tárgy, akkor biztos úgy szervezem, hogy ott legyek!
A foltos fórumon már volt téma a teában való áztatás, és kérdésként merült fel, hogy mosásnál nem jön ki a szine? Ill. a babát úgye nem mossuk, de ha vizes lesz?
Egy japán ujságban láttam, hogy az összes hozzávalót (egy pw-hez) mind teába tették. Azért, hogy azonos stichet kapjon.
Ha a melltartód rózsaszin lett és egyenletes, akkor örülj neki, de ha foltos, az már rosszabb!
A júniusi Praktikában van egy reklám arról, hogy szinkimélőt kell tenni a mosóvizbe.
Camea Creative Commons License 2007.05.31 0 0 698
Hjuj... békakirályfit csinálj a lyánygyereknek! Olyan megcsókolhatósat! :o))))) Hja, és muti, ha kész! :o))
Előzmény: nana56 (697)
nana56 Creative Commons License 2007.05.31 0 0 697

Nagyon jó ez a külső valami virág, mert mintha a zöld a szára lenne. A lányom barátnőjének kellen valami békásat csinálni, ez tök jó lenne ugyanígy csak valami mini-brekussal, igaz?

A neten láttam valahol olyat, hogy egy csillag-foma belsejében volt valami ilyen pici baba, és a csillag szárait fel lehetett hajlítani, és egy szalaggal összekötni, és így belül volt a meglepi. Azt hiszem a képet elmentettem, majd körülnézek.

De ez is így szuper, mert még lánynak a virág is pluszban ott van.

Előzmény: ki1csoda (686)
Camea Creative Commons License 2007.05.31 0 0 696

Illlyen dógokat én is tudok csinááááá'ni! :o))))) (Ez volt a nagyképűség helye! :o))))

 

Tudod, miből lett eszméletlen jó...? a lidl-is nyers színű szatyrot kimostan, és hogy összement olyan kicsit gyűröttes kicsit foltos, szóval olyan kis country-babának való anyag lett belőle. :o))

Előzmény: nana56 (695)
nana56 Creative Commons License 2007.05.31 0 0 695
Lehet, hogy az is jó lenne, csak nehogy úgy járj, mikor én festettem: szereteem volna világoslilát, erre összekevertem a fuksziát sárgával - háát olyan csodaszép narancsszín még azóta sem láttam :-))
Előzmény: Camea (694)
Camea Creative Commons License 2007.05.31 0 0 694

.... és ha mondjuk összemosnám egy barna polóval a szép tiszta anyagot.... lehet, hogy úgy is ok lenne?

Legalábbis a legszebb fehér melltartóm rózsaszín lett a párom bordó ingjétől.... :o(((((( ... mer' béééééééééééééééna vagyok! :o))))) A teásat már valahogy próbáltam, de nem emlékszem milyen apropóból.... hja nem, tudom már a lányom csinált teás öregbítéssel hosszú tekercs papírt, varázslós szövegnek! :o))

Előzmény: nana56 (692)
ki1csoda Creative Commons License 2007.05.31 0 0 693

Sziasztok,
ez a tea hogy mukodik? En egyszer probaltam, de nekem eleg kiabrandito volt az eredmeny. Mivel fixalod pl? Az angyal nagyon helyes, en karacsonyra csinaltam egy hasonlot es gondolkodtam, hogy kellene meg:-)

A haz sajat `tervezes`, van egy Pottom Panna mese, ahhoz csinaltam a fiamnak. Igy most mikor meseljuk ezzel jatszuk el, olyan babozas fele.

nana56 Creative Commons License 2007.05.31 0 0 692

Természetesen, semmi akadálya.

Kétféle módszer van amit én csináltam az a teás: 1 liter vízhez adsz 1 tasaknyi teafüvet (én feltéptem a filtert, és beleszórtam a vízbe) és 1 evőkanál sót. Ebből az oldatból annyit csinálsz, hogy belepje az anyagaidat, csak az arányokat kell tartani.

A teával a vizet alaposan felforralod, beleteszed a sót, és az anyagot összegyűrve, egy kicsit főzöd együtt (2-3 perc), majd egy éjszakára benne hagyod. Öblíteni sem kell, a teafüvecskék száradáskor lepotyognak maguktól.

A másik a hagymaleveles, úgy mint a tojásfestésnél, sok száraz vöröshagyamalevelet összegyűjtögetsz, ugyanígy felfőzöd, a só ebbe is kell.

A hagymás az egy kicsit halványabb és drapposabb lesz, a teás meg inkább sötétebb árnyalatú.

A varráskor azt is mondta valaki, hogy kávéval is halotta, de a végeredményt még nem látta, gondolom az még egy "számmal" sötétebb.  

 

Előzmény: ktimó (691)
ktimó Creative Commons License 2007.05.31 0 0 691
Lehetne ezt az antikolást nyilvánosan? Engem is érdekelne. Köszi.
Előzmény: nana56 (690)
nana56 Creative Commons License 2007.05.31 0 0 690

Atótól antikolt, hogy a szép tiszta anyagot teában kell áztani, és attól lesz ilyen "öregített", ha érdekel részletesen, akkor e-mailben szívesen leírom részletesen.

A csíkos harisnya pedig csíkos anyagból készült, csak a cipő anyagával összevarrtam, és úgy szabtam, hogy jó helyen legyen a "csatlakozás".

Camea Creative Commons License 2007.05.31 0 0 689
Hjúúúj, ez nagyon különleges! :o) Saját ötlet? :o)
Előzmény: ki1csoda (686)
Camea Creative Commons License 2007.05.31 0 0 688

Szia!

Jók a babák! :o) Én is szeretem azokat a figurákat, ahol a fej egybe van szabva a testtel... egyszerű és olyan muris! :o) A country angyal mitől antikolt?

Ilyenkor, ha csíkos a baba lába/zoknija, akkor simán a baba lábát szabod mintásból, ugye? Ezen filóztam mostanság.... nekem is kellene egy csíkos harisnyás. :o)

Előzmény: nana56 (687)
nana56 Creative Commons License 2007.05.31 0 0 687

Szervusztok, már régebben olvasgatlak benneteket, most szeretném megmutatni, amit szombaton, Szekszárdon, a Winkler Dóri tanfolyamán tanultunk. Antikolt country csipke angyalka.

 

Aztán olyan lendületbe jöttem, hogy csináltam egy jóboszit is, igaz, a tömést még gyakorolni, kell, mert szegénynek bokasüllyedése lett... :-)

ki1csoda Creative Commons License 2007.05.30 0 0 686

Hat remelem igy mar sikerul. Koszi.
A baba nagyon helyes, nem latom hogy barmi baja lenne.

Előzmény: ki1csoda (680)
Kaoka Creative Commons License 2007.05.30 0 0 685

komórka!

Semmi pénzért ki nem hagyjuk, ha arra járunk.:):):)

Előzmény: komórka (684)
komórka Creative Commons License 2007.05.30 0 0 684
Ezekhez nem voltak leirások, mivel árusitották. Minden év május utolsó hónapjában van egy ilyen iparművészeti kiállitás és vásár. Ha legközelebb arra jártok(?!)
Előzmény: ktimó (683)
ktimó Creative Commons License 2007.05.30 0 0 683

Komórka!

 

Nagyon jók, köszönjük.

Előzmény: komórka (682)
komórka Creative Commons License 2007.05.30 0 0 682
Találtam bábokat!
Egy kijevi kirakodóvásáron!
Camea Creative Commons License 2007.05.30 0 0 681

Nem elég, hogy feltöltöd a képet, hanem utána rá kell kattintanod a beszúrás-ra is. Most csak azért raktam ide a rózsaszín babát, hogy lássam, mit hagytál ki. Ő már régi.... és szegény olyan ortopédnak látszik, pedig pont méretes a keze, csak hülyén lett fotózva.

 

 

Előzmény: ki1csoda (680)
ki1csoda Creative Commons License 2007.05.30 0 0 680

Nem tudom miert nem csatolta a kepeket.

Előzmény: ki1csoda (679)
ki1csoda Creative Commons License 2007.05.29 0 0 679
ez lemaradt....
Előzmény: Camea (676)
ki1csoda Creative Commons License 2007.05.29 0 0 678
Szia, koszi, de sajna a bajom ugyanaz. De tok jo inspiracio. A vicc, hogy pont gyereknapra csinaltam a fiamnak egy Pottom Pannar meg a tulipanhazat. A haz 15 cm, a baba 7-8.
Kaoka Creative Commons License 2007.05.29 0 0 677

Camea!

Szuper ez az oldal! Nekem máris sokat segített.:) Köszönöm.

Előzmény: Camea (675)
Camea Creative Commons License 2007.05.29 0 0 676

Óóóóóóóó, amikor ilyen szép munkákat látok, akkor elmegy az összes kreatív kedvem. :o( ...csak azt látom, hogy én illlllllyen gyönyörűt soha... :o(

Csodaszépek... a foltok is.... a babák is... :o) Köszi! :o)

Előzmény: ktimó (673)
Camea Creative Commons License 2007.05.29 0 0 675

Szia!

Én még nem csináltam waldorf babát, tehát nemtom mennyire lesz segítségedre az oldal, de háááátha.... :o)

http://www.homestead.com/thesilverpenny/FreeProjectWaldorfDollmakingRedirect.html

 

Előzmény: ki1csoda (674)
ki1csoda Creative Commons License 2007.05.28 0 0 674

Sziasztok, most talaltam a topikra es igyekszem visszaolvasni, de nem talatam, ami erdekelt, igy megkerdezem hatha tudtok Waldorf baba szabasmintat. Lattam ugyan egyet, de nekem kicsit pontosabb kellene, mert a fej-test arannyal vagyok igazan bajba.
Koszi

ktimó Creative Commons License 2007.05.28 0 0 673

Sziasztok!

 

Szombaton foltvarró kiállításon voltunk Szekszárdon, ahol gyönyörű porcelán babák is voltak kiállítva. Aki a foltvarrós topicban még nem látta, és akit érdekel, ezen a linken megnézheti az általam készített képeket (a foltvarrásos munkák között elszórva) : http://abbcenter.com/index.php?t=timioldala&m=Szekszárd 

Kaoka Creative Commons License 2007.05.28 0 0 672
Jújjj!!!  Az elöbb volt az 500. hozzászólásom. Ha érdekel valakit:)
Kaoka Creative Commons License 2007.05.28 0 0 671

Jó ha ezentúl bekukkantok akkor anyit írok, hogy szép napot, vagy akármit.

Szerintem sokan bekukkantanak és várják, hogy valaki szólaljon már meg:)

Előzmény: Camea (668)
tallina Creative Commons License 2007.05.28 0 0 670
bekukkentok=bekukkantok
tallina Creative Commons License 2007.05.28 0 0 669
Én is gyakran bekukkentok, de csak csend van és nyugalom... Van 5 félkész babám,  de nincs időm befejezni.
Előzmény: Camea (668)
Camea Creative Commons License 2007.05.28 0 0 668
.. hja, én is szoktam nézegetni a fórumot.... de hááááát úgy gondoltam, hogy magammal nem beszélgetek... azt itthon is tudok.... még akár tükör előtt is! :o))))) A héten már készítek újat... tervben van... és fejben van mááár! :o)))))) Kérdeztem az NLC-n.... hogy ott is te vagy-e a Kaoka... illetve itt.... nah szóval mindkettőn?...:o))
Előzmény: Kaoka (667)
Kaoka Creative Commons License 2007.05.27 0 0 667

Camea!

Mi ez a nagy csend? Senki sem babázik?

 

Én most igazi babával babázok:) Aranyosak a bábok amiket feltettél. Ha nagyobb lesz az uncsikám biztos értékeli majd.

 

Addig is mentegetem a képeket. köszönet érte.

Előzmény: Camea (666)
Camea Creative Commons License 2007.05.21 0 0 666

 

(ez még az előzőhöz akart menni)

 

 

 

Előzmény: Camea (665)
Camea Creative Commons License 2007.05.21 0 0 665

 

Camea Creative Commons License 2007.05.21 0 0 664

 ... közben eszembe jutott, hogy nekem is van néhány báb szabásmintám a gépen. Mészáros Vincéné: Óvodai bábjátékok c. könyvének mellékletei voltak valamikor a 70-es években.... mh. azt hiszem. :o)

A/4-esre kell nagyítani.... illetve a testre a készítő tegye rá a pracliját (vagy akinek készül, annak a pracliját), és akkorára nagyítsa, hogy jó legyen.

 

Camea Creative Commons License 2007.05.21 0 0 663

Hahóóóóóó! :o)

Keresek egy mesét.... arról szól, hogy a szegény kis mostohalány babákat varr... nevetőseket. A mostohája (vagy nem a mostohája) elviszi a vásárba, ahol dőlnek az emberek a nevetéstől... és a királyfi sok-sok pénzt ad a babáért. Ettől aztán a mostoha vérszemet kap, és még-még-még babákat varrat a leánnyal. Ezek a babák viszont már nem mosolyognak. Viszi az asszony a vásárba... és bizony az emberek fintorogva elfordulnak....  nah eddig emlékszem, aztán valahogy a végén a királyfi biztosan feleségül veszi a lányt....

Ha valakinek ismerős, és megvan a mese, akkor legyen szíves.... nekem.... naaaaaaa..... :o))

Camea Creative Commons License 2007.05.21 0 0 662

Köszi! :o)

Én is írtam bábos szakdogát. Meg kellett küzdenem a témámért, pedig művelődésszervező szak, drámapedagógia szakirány.... és mégse akarták, hogy bábjátékos dolit írjak... mindenáron felnőttnevelés, felnőttnevelés.... hááááát akkor se! :o))

 

Ktimo....fej: naaaaaagy hungarocel golyó és rugalmas anyag .... a golyó és az anyag közt vatelinnal formázgattam... így aztán az orrához is jól össze lehetett húzni az anyagot.... nah, ez nemtom mennyire volt érthető.

 

Lakodalom megvolt... jóóóóó volt.... ma díszletkészítés van soron. :o))

Előzmény: Némakertész:) (661)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.05.18 0 0 661
camea:D

nagyon helyesek a bábjaid:D
gratulálok! meg a lelkesedésedhez és a csapathoz is (bábozásból írtam az egyik szakdogámat, mert nagyon szerettem, a mai napig is bábozom alkalmasint, remélem, egyszer majd sikerül sokat báboznom...)
Előzmény: Camea (655)
ktimó Creative Commons License 2007.05.18 0 0 660

Találtam bábmintákat a fénymásolt mintáim között. Felteszem, hátha tudja valaki használni.

 

 

 

 

ktimó Creative Commons License 2007.05.18 0 0 659

Camea!

Nagyon tetszenek a bábok. A tyúkocska nagyon ötletes, magunknak is megcsinálnám. A basa arcát (az orrát) hogyan csináltad?

Előzmény: Camea (658)
Camea Creative Commons License 2007.05.18 0 0 658

Ugyanabból az anyagból készült a kakas... a tyúk az más színű, az előző sárga ruhában volt... :o))

Egyébként, igen, valóban, a végén egy tyúkocskát vesznek a vásárban.... :o)))))

Előzmény: Törölt nick (656)
36évi Creative Commons License 2007.05.18 0 0 657
Timó!

Gratulálok, sejtem, mi munkád van ebben. :) Nálunk pár hónapja készülne a honlap, de sehogysem jön össze.
Nagyon szépek a fehér párnáid. :)))
Előzmény: ktimó (651)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.18 0 0 656
.. vagy lehet, hogy csak a fénykép világosabb....? :-)
Előzmény: Törölt nick (654)
Camea Creative Commons License 2007.05.18 0 0 655
 Még nincs kész, de megmutatom... még nincs arca... fülbevalója... ilyesmi... de azért már látszik... :o)
Előzmény: Törölt nick (654)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.18 0 0 654
.. és a gazdasszony a sok-sok pénzén vett a kiskakasnak egy formás tyúkocskát? Hm??? Pozitív végkifejlet további pozitívumokkal? :-)))))
Nagyon aranyos! :-)
Az új báboknak élénkebbek, világosabbak a színeik- nekem nagyon tetszik.. :-)
(A basád? )
Előzmény: Camea (653)
Camea Creative Commons License 2007.05.18 0 0 653
.. itt az új kakas az új "lyánnyal".. :o)
Camea Creative Commons License 2007.05.18 0 0 652

Szia!

Nagyon jó a honlap, jól átlátható és szép... és ügyesek a "tagok". :o) Én nemtok foltot varrni... sajna... túl nagyvonalúan kezelem hozzá a dolgokat, a foltvarráshoz pedig precízség kell... legalábbis arra fogtam, hogy egyetlen próbálkozásom rémséges lett. :o)

Előzmény: ktimó (651)
ktimó Creative Commons License 2007.05.17 0 0 651

Szeretnék egy kicsit dicsekedni: átvettem a Jász Színfolt Foltvarró Klub honlapjának készítését. Az elmúlt néhány napom ráment, de most abszolút friss, minden kép stb. a helyén van. Folyamatosan töltöm majd fel az újabbakat, de már most is több mint 150 kép látható.

 

Akit érdekel: http://jasz_szinfolt.extra.hu/

 

Szívesen veszem az ötleteket és az építő kritikákat is!

ktimó Creative Commons License 2007.05.17 0 0 650
Camea! Nagyon szépek ezek a babák, és az egész dekoráció hozzá! Én is szerettem volna ilyet kapni!:-)
Előzmény: Camea (647)
komórka Creative Commons License 2007.05.17 0 0 649
Ma voltam a Textilmúzeumban egy iparművész csinált magyar népművészeti ruhában babákat és junius közepéig kiállitás van belőle. Nagyon sok baba és nagyon szépek voltak.
Kaoka Creative Commons License 2007.05.17 0 0 648

Camea!

Ez nagyon baba! Biztos óriási sikere lesz.:) Jól látom van ott egy versike is?

 

Én az esküvömre dióhéjba kaptam egy babát. Még most is örzöm. Jobban nyomot hagyott bennem, mint az összes nászajándék.

Előzmény: Camea (647)
Camea Creative Commons License 2007.05.17 0 0 647

.... hétvégén esküvőre/lakodalomba megyünk..... a babákat már kb. egy hónapja megcsináltam, de csak tegnap raktam össze..... :o))

 

 

Camea Creative Commons License 2007.05.15 0 0 646
... akarom mondani "lyánygyerek".... :o)
Előzmény: Camea (645)
Camea Creative Commons License 2007.05.15 0 0 645
De micsoda sikert! :o))))) Itthon is ki van tűzve az előszobában.... és a kislányom kérte, hogy nyomtassak neki még néhányat, hogy az osztályban és a suliban a tanári szobában is kitehesse. (Nos, ő nem tanár.... hanem lyánynyerek :o))))))
Előzmény: Némakertész:) (642)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.05.15 0 0 644
OFF
húúú, az durva, borzasztóan hosszú, te szegény....
hát, nem hiszem, bár egy volt drámás kolléganőm igen, az ő kritikáját még várom :D
ON
Előzmény: 36évi (643)
36évi Creative Commons License 2007.05.15 0 0 643
OFF
Gratulálok, gondoltam ám rád, amikor a fiam első szülőién ültem, monstre előadás volt, 5-fél 9-ig tartott. :((( broáf. Amúgy helyesek a nénik, az egyik kicsit (nagyon) szigorúnak tűnik, de nem ítélhetek elsőre. Meg aztán nem is árt a kiskölöknek. :))))
Szóval ügyik vagytok. Valami színházi ember nem látta? :)))
ON
Előzmény: Némakertész:) (642)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.05.15 0 0 642
a tanári kar egy része tényleg jó fej, bár sajna elenyésző... és mindent ugyanazok csinálnak, de azért mi 4-5en egymásért mindent, klassz fejek:D

a mondat OK, azt hiszem, úgysem szó szerinti idézet volt, de majd megnézem a nagy mondatai között a matek füzetemben (tele van ilyen és hasonlő mondataival), csak elő kell kotornom:D
ha nyáron látom majd, elmesélem neki, milyen nagy sikert okozott....erre majd szerényen mosolyogni fog:D


köszi a drukkolást, évi, megvolt az előadás:D jól sikerült, bár nem minden részletében volt tökéletes... még egyszer sikerült félig megtöltenünk a nézőteret! :D

Előzmény: Camea (640)
komórka Creative Commons License 2007.05.14 0 0 641
Na örülök, hogy vannak még lelkes pedagógusok! Van remény az unokámnak. Habár az én családom is hemzseg a pedagógusoktól!
Camea Creative Commons License 2007.05.14 0 0 640

.... és akkor a kollektíva se semmi... :o))) Gratulálok, gyönyörűek és ötletesek a fényképtartók... és a team munka...? ... irigylésre méltó. :o)

Lenyúltam a Juli tanárnő mondatát.... mh, így fair szerinted? www.gportal.hu/portal/aranytulipan

Gondoltam, hogy belinkelem az egész fórumot, de akkor meg nem találódik meg a gondolatot tartalmazó hozzászólás. :o)

 

 

Én is "dolgoztam" a hétvégén.... van új törökcsászárom, csak még az arca nincs megfestve... van szegényasszonyom.... csak még a köténye és kendője hiányzik... és a kakast is elkezdtem. Holnap szabin leszek, akkor befejezem az összeset, és hét vége felé felteszem a képeket. (Ha már a lakás is fotózható állapotban lesz. :o)))

Előzmény: Némakertész:) (637)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.05.13 0 0 639
igen, majd írok , ha lesz, mit...valszeg nem holnap, mert ELŐADÁS LESZ, jajjajjjajjm de félek, szoríts majd!!!!!!!
Előzmény: 36évi (638)
36évi Creative Commons License 2007.05.13 0 0 638
kösz :*)))) az modntma már, hogy ment egy levél?
Előzmény: Némakertész:) (637)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.05.13 0 0 637
na jó:D

szóval, van egy kis cserép, amit befestesz, rá szem meg kis fagolyó (festett orrocska), lehet a szem is festett, vagy ragasztott.
filc anyagot kb. háromszögre vágsz (a sapi fazonjától függ), és ragpisztollyan végigragasztod a cserépen, meg aztán összeragasztod és kész a sapi. Lehajtod és megcsavarod, hogy aranyosan álljon, és átszúrod rajta a fényképtartót (így vettem készen) mármint a drótkötélen csipeszt, perzse lehetne csinálni is, de nekem szokás szerint időproblémás vászhelyzet volt.
és én vettem még kicsi színes fagyöngyöket, amiket a sapira varrogattam (3-4 darabot sapinként) bojt helyett, de ez lehet csengőcske is vagy fonalbojtocska.
és kész:) mehet bele a kép

OFF
a hozzátartozó sztori, előző nap meg kellett írnom az összes bizit,gondoltam, majd utána megcsinálom a 25 darab manócskát - addigra lett meg minden hozzávaló, és még a design is csak fejben volt meg. de délután kiderült, hogy az egyik kolléganőm bajban van, ezért még megírtuk neki - ketten - az összes bizijét, törzskönyvét, naplót lezártuk stb. , szóval, mire rendezte az életét, kész volt az ő osztályának cucca is... ekkor a többiek véletlenül rájöttek (elszóltam egy fél mondatot véletlenül), hogy nekem még manógyártás van, ezért mind segítettek, szabtak nekem, meg az egyik vacsit csinált, amíg mi festéket kevertünk, szóval manufaktúrában éjfélre készen lettünk, aztán én reggel korán felkeltem , hogy a bojtgyöngyöket odavarrjam ...:) de örültek nekik az igazi manócskáim :D
ON
bocs, hogy hosszú......
Előzmény: 36évi (635)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.05.13 0 0 636
pirul.....
én is sajnálom évi, mert nagyon édes a leánykád:D:D:D
Előzmény: 36évi (634)
36évi Creative Commons License 2007.05.13 0 0 635
:))) nagyon jó mondat.
Ja, és leszel szíves a képtartó know-howját megosztani velem. :*
Előzmény: Némakertész:) (633)
36évi Creative Commons License 2007.05.13 0 0 634
Egyetértek veled, nagyszerű csaj. És ahogy látjuk, igen jó tanár is. (és tök jó színész is. :DDD) Nem hiába imádja a lányom. :)))

Gratula innen. Csak azt sajnálom (de nagyon), hogy nem Újpesten tanítasz, Némám. :))))
Előzmény: komórka (632)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.05.13 0 0 633
OFF
nagyon kedves vagy, de a dicséret nem engem illet. Mázlim volt, mert a főiskolán tanított a világ legjobb pedagógusa.
Juli (merthogy így hívják) egyszer azt mondta: Az a gyerek akit ma tanítasz, ma gyerek és csak egyetlenegy gyerekkora van.
Hát igen, azóta ha szomorú vagyok, vagy fáradt vagy dühös vagy ilyesmi (mert sajnos ilyen is van), mindig a fülemben cseng ez a mondat. Juli nélkül nem biztos, hogy eszembe jutna, így viszont minden nap motivál.
ON
Előzmény: komórka (632)
komórka Creative Commons License 2007.05.12 0 0 632
Hát nagyon aranyosak. Szerintem az ilyen pedagógusokra később nagyon sokat fognak emlékezni a diákok és ez az a plussz, amit nem lehet pénzzel sem kompenzálni, sem előirni.
A nászasszonyom pl. most 3.ososknak betanitotta a Varázsfuvolát (persze főleg szöveggel volt, keveset énekeltek) sok zenei aláfestéssel. Minden gyereknek jutott szerep, kalapból huzták, ki mi akar lenni. Nagyon élvezték. Még lesz azt hiszem más osztályokkal más előadás is. Ezt teljesen magától csinálja és nagyon örül neki.
A montázsról jut eszembe - én még technikumba jártam - és minden nyáron volt egy gyakorlatunk ahonnan jelentést kellett késziteni. Természetesen én csináltam (talán sejtettem hogy később sok-sok jelentést fogok gyártani!) és kis rajzokkal meg kivágásokkal diszitettem. Akkor még semmi ilyesmiről nem hallottunk, de nekem megtetszett egy-egy kép és úgy gondoltam oda illik. A tanárunknak annyira tetszett, hogy eltette. Ezt csak azért irom, hogy igy megmaradnak az emlékek ilyen apróságokról és ezek elkisérnek nagyon sokáig.
Némakertész csak gratulálni lehet Neked, hogy ilyeneket csinálsz és kivánom, hogy minél több ilyen pedagógus legyen!
Habár kellenek a másfajták is, mert az esetleg ösztönzi a gyereket ( a kisebbik fiamnak azt tanácsolták, hogy ne menjen gimnáziumba, hanem tanuljon szakmát: a gimnáziumban végig kitünő volt, elvégezte az egyetemet és tavaly pHd-zett! Lehet, ha dicsérik akkor nem akar kiválni!)
Na elnézést, hogy hosszú voltam.
Előzmény: Némakertész:) (631)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.05.12 0 0 631
hát, a helyzet az, hogy csak ezt a négyet csináltam. és mielőtt jogosan kiakadnátok, egy kis magyarázat. Ezt az osztályt nem tanítottam, mert én picurkákat tanítok főként, de mivel én vagyok a diákönkormányzatot segítő tanárok, időnként dolgozom együtt nagyokkal, pl. ha gólyatábort csinálunk, meg ilyesmi. Így lehetséges az, hogy csak 4 szívem csücske van, akiket úgy ajándékozhatok meg, hogy a többieket nem bántja (merthogy ők csak látásból, meg történetekből ismernek).
De amikor tavaly el kellett köszönnöm a negyedikes osztályomtól (merthogy már sajna ötödikesek, és így nem lehetek tovább az ofőjük, akkor mindenkinek csináltam természetesen ajándékot. bár abban csak egy kis varrás volt, ideteszem ilusztrációként.... remélem, nem baj)
ez egy fényképtartó volt, mert kaptak egy fotómontázst is, a 4 év kirándulásainak legjobb képeiből válogattam rá képeket, és azt tettem rá ezekre a fotótartókra...
Előzmény: Kaoka (625)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.12 0 0 630
Nagyon helyesek lettek az ajándékok, mennyit készített belőle a diákok szíve csücske?? :-) (Mert ezek után, vagy remélhetőleg már előtte is, ők is hasonlóan éreznek veled kapcsolatban.. :D)
Előzmény: Némakertész:) (622)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.12 0 0 629
Hahó!
Én még nem csináltam dugósat- korábban nem volt kinek, most meg nagyon ritkán pezsgőzünk, de akkor is csak olyant, aminek parafa dugója van. (Majd rokonyoktól kunyerálok..) Tulképp a dugó csak a váza, erre tehetsz még vatelint, és azt vonhatod be anyaggal.
A varrógép nálunk is örök dilemma, de csukott ajtó mellett használva, lánykám ugyanúgy alszik, mint másként. (értsd: megszokott időpontokban ébred fel... :-)) )

Szopi: hááát.. két éves koráig még hagyom, ha lesz mit, de már akkor se bánkódnék, ha hamarabb elhagyná, egyelőre nem úgy néz ki, hogy tervezi az elszakadást... :-)
Előzmény: ktimó (626)
ktimó Creative Commons License 2007.05.12 0 0 628

Némakertész:)!

 

Nagyon szépek az állatkák, és a nyuszi csomagolása nekem is nagyon tetszik.

Előzmény: Némakertész:) (622)
ktimó Creative Commons License 2007.05.12 0 0 627
Camea! Nagyon aranyosak a bábok. De jó lehet ilyenekkel foglalkozni! És milyen jó, hogy a gyerekek ilyen lelkesek.
Előzmény: Camea (621)
ktimó Creative Commons License 2007.05.12 0 0 626

Szia! Köszi, tényleg jobban szeretek kézzel varrni. Olyan jó összegömbölyödni a kanapé sarkában, és alkotni! A géppel varrás egyébként sem megy újabban: ha ébren vannak a lányok azért, ha alszanak azért.

 

És a pezsgős dugót még bevonod valamivel, vagy arra rajzolod az arcot? Jelenleg egy dugó sem áll rendelkezésre, de szilveszterkor majd gyűjtök :-)

 

Lehet Vitéz László is, a leírás szerint Paprika Jancsi, én egyszerűen Jancsi bohócnak hívom, és a bohócos verset mondom hozzá.

 

Még szoptatod Sárát? Gratulálok!

Előzmény: Törölt nick (602)
Kaoka Creative Commons License 2007.05.11 0 0 625

Némakertész:)

Ngyon édesek. És mindenki kapott ajándékot?

Előzmény: Némakertész:) (622)
Annamária36 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 624

Üdv !

Ezek gyönyörségesek!

A nyuszi csomagolása meg.......! Hát le a kalappal !

Előzmény: Némakertész:) (622)
Camea Creative Commons License 2007.05.11 0 0 623
Jujj, ezek már igazi profi munkák! :o) Nagyon szépséges és mutatós a csomagolás is! :o) Gratulálok! :o)
Előzmény: Némakertész:) (622)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.05.11 0 0 622
sziasztok!

ezek az állatkák ballagási ajándékok voltak, a lufi a macik csomagolása, a virág a nyuszié volt...

boldogan láttam, hogy mennyire örültek a "majdnem felnőttek" (a szívem csücske diákok:D)

Camea Creative Commons License 2007.05.11 0 0 621

Gyerekek nincsenek benn az értékelésen... szerencsére... így aztán Ők arról értesülnek amit én mondom... én pedig mindig elmondom, hogy ügyesek, és gyönyörűek és büszke vagyok rájuk! :o))))))

Egyéb 5. osztályosok, és meg voltam róla győződve, hogy már nem nagyon akarnak majd bábozni.... és akarnak.... és azt kérdezik, hogy még 8. osztály után is lehet-e majd.... háááát imádom őket! :o))))))

 

... egyetértek... nincs támogatás... saját zsebből megy... így aztán még sokan hülyének is néznek! :o)) Ez a hab a tortán! :o))

Előzmény: Törölt nick (620)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.11 0 0 620
Jajjj.. eleve, miért csak egytagú a zsűri?? Ez szvsz a szervezők hibája, inkább ovónőket, tanárnőket, gyereket is képző színész-rendezőnőket kellene felkérni ilyen poszta, nem egy nagyonművész, nagyonelszállt, "jé, kik azok a gyerekek" -féle ufót.. :-)
Az is fontos feladat, hogy tudatosítsd agyerkőcökben a részvétel, és a játék a fontos elvet.. Én szorítok nektek!! :-)

(Ui. Amikor kicsi voltam, úgy szerettem a hétévgi matinékon nézni a Játsszunk bábszínházat.. c. műsort... rejtély, miért nem éri meg ma is a közszolgálati tv-nek ilyen jellegű műsorokat készíteni a Pokémon vetítése helyett.. mi más érné meg a támogatást, ha nem az efféle adások??)
Előzmény: Camea (619)
Camea Creative Commons License 2007.05.11 0 0 619

... igen... gazdaasszony azóta már sötétebb ruhácskában van és kendőcskéje is van. :o))

Zsűri? Hááát nem voltam még versenyen, és csodálkoztam, hogy volt olyan csoportvezető, aki nem jött be az értékelésre.... és hát nem csodálom. Egy pasi (nemtommi neve bábművész) volt a zsűri, aki ízekre szedett mindent... és a végén nekem kellett szólni (nem is a mi csoportunk, hanem másik miatt), hogy urambocsá ezeket a darabokat gyerekek játsszák, általában gyerek nézőknek. Akkor elnézést kért. Utána mondták, hogy volt olyan csop.vezető, aki sírva jött ki az értékelésről....

Előzmény: Törölt nick (618)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.11 0 0 618
A kép alapján a kiskakasod épp a mutálós időszakában van... egyébként is.. egy kokasnak az a dolga, hogy rikkancs legyen.. :-))) (S ha nem agresszív az a lény,a ki mások bugyogójába darazsakat enged, akkor mi? :-) Lehet, h. a zsűri tkéne cserélni, nem a bábokat? :D)
A gazdasszonyra egy kendő? Meghát szegény a lelkem, egypár rongyos folt a szép ruhájára? :-)
Azt már múltkor akartam írni, mennyire szenzációs ötlet az ég, meg a napocska.. :)
Előzmény: Camea (617)
Camea Creative Commons License 2007.05.11 0 0 617

Ezek még a régi bábok és díszletek, itt még nem volt szó versenyről....de az agresszív gyerekem az látszik rajta....  :o))))

Előzmény: Törölt nick (615)
Camea Creative Commons License 2007.05.11 0 0 616
A fiam volt a kakas (agresszív kakas :o)))).... eszméletlen hangja, orgánuma van. :o) ... mikor volt a március 15-i ünnepély az iskolában, mindenki mikrofont kapott, csak Gyurcinak nem kellett.
Előzmény: Törölt nick (615)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.11 0 0 615
:-)))))))))))) Ezt hogy értsem??! A fiad a zsűri, vagy ő volt agresszív? :-)))))))))
Előzmény: Camea (614)
Camea Creative Commons License 2007.05.11 0 0 614
Nem.... nem volt... csak hogy a szegény asszonynak nem volt mása, csak egy agresszív kakasa.... :o))))).... hát mit mondjak hangja az van a fiamnak! :o)))))
Előzmény: Törölt nick (612)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!