Keresés

Részletes keresés

szervezkedő Creative Commons License 2008.06.27 0 0 6839
Gyorshajtásos duma:
-Én gyorsan? Neeeem!
-Erre ő 70-80-90 pont amennyivel lelőttek.
-Erre én az nem gyors, mert nem jezett a gps. Ha valahol többel megyek mint szabad, a gps jelez és én lassítok.
-Erre a rendőr, itt csak 40-60 stb lehet menni, mert ki volt téve a tábla.
-Erre én: tábla???? Neeeem! Nem volt tábla.
-De volt.
-Erre én bevágom a világ leghülyébb ábrázatát, nyomkodom a gpst, mutyizok és lemondom hogy én nem vagyok Schumaher, óvatosan megyek. Már jövök 20órája, tehát nem is mehetek gyorsan ha már ilyen régen jövök, és nem is értem és nincs is pénzem, és csak bankkártyám van, de ott csak holnap vagy azután küldik a fizetésemet. Ha pont megyek akkor elmagyarázom nekik hogy én nem vagyok turista, hanem itt élek, csak magyarországon dolgozok. Csak hát arról nem tehetek hogy ennyire kevés a munka mellett a szabadság, hogy évente csak pár alkalommal jutok "haza".
Előzmény: moon. (6836)
chunter Creative Commons License 2008.06.27 0 0 6838
Köszönöm a hasznos tanácsokat, akkor angolul meg se mukkanok!
Ezt a pár szót megtanulom!
Amúgy oda fogok figyelni amire csak lehet, de igazából ha vmit akarnak akkor úgy is találnak.
Előzmény: szervezkedő (6835)
moon. Creative Commons License 2008.06.27 0 0 6837

Mar indulnom kellene valahova, csak varok valakit, addig meg untatlak itt benneteket :-)

Szoval buntetesnel Montenegroba vigyazzatok nagyon, ott ha jon a cedulas bunti azzal visszakell menni elso varosba befizetni majd vissza a rendorhoz megmutatni neki.

moon. Creative Commons License 2008.06.27 0 0 6836

Ne razumem  (nem ertem), meg a zsebeidet tapogasd mutatod nincs penz, nem art ha hatul van egy ket gyerek is , a szivukre lehet szerintem legjobban hatni :-)

Ha rajon gazdag vagy, meg nyugati turista akkor lehet megvan nagyon.

En eddig amiota vezetek haromszor fizettem buntetest ketszer szerbiaban, fel volt bontva az egeszsegugyi dobozom, keso ejjel vettek be a sarcot , nem volt meg ki nyilvan a napi adag muszaj volt nekik valamit talalni, a masik biztonsagi ov nem volt bekapcsolva. A harmadik az MO-n tortent, bekanyarodtam a jobbra fordulni tilos tablanal, azt zsebbre fizettem, nyiltan megmondtak mennyi ha papirt ad mennyi ha nem ad papirt. Ott szepen keresehetett a ket motoros rendor mert utannam mar allitotta is a kovetkezo kulfoldi rendszamtablas kocsit :-)

Na visszaterve szerbiara, megusztam mar olyanert hogy nem alltam meg a stop tablanal, vasuti atjaro , vonat evtizedek ota nem jar arra , tabla maradt, szepen sorakoztunk ott paran, meg akkor sem tudtam miert allitottak meg, majd miutan elmagyarazta kerte a penzt tenyleg nem volt annyi nalam, szedtem ki a zsebembe ami volt, vegul is intett hogy menjek, hatul volt a ket gyerek gondolom ijedten neztek a rendort, lehet azert engedett el :-)

Azert persze rendorttol is fugg a dolog. Szervezkedo azt hiszem profi annak megiteleseben melyik rendornel mi valik be :-)) Kulfoldi rendszamtablaval lehet konyebben meglehet uszni beljebb Szerbiaban mint a hatar kozeleben.

Előzmény: szervezkedő (6835)
szervezkedő Creative Commons License 2008.06.27 0 0 6835
Ha a határon történő könnyebb átjutaás, vagy a rendőrökkel valő gyors egyeztetés miatt szeretnél nyelvet tanulni, akkor javaslom csak MAGYARUL tanulj! Az angolt tagadd le még ha rá is kérdeznek és szerbül csak annyit mondj: "Ne rezume" vagy valami ehhez hasonlót illetve amikor majd muatják hogy fizess gyorshajtásért 30 eurot akkor annyit kell hogy tudj: "Nema eura"
De moon javíts ki, mert nekem egy kicsit kunsági akcentusom van!
Ha ennél többet beszélsz akkor már jönnek a gondok, a magyarázkodás, a variálás. A hülyéktől meg mindenki menekül- ott is.
Előzmény: chunter (6833)
moon. Creative Commons License 2008.06.27 0 0 6834

Lehet probalkozni , ki tudja :-)

Azert meselik errefele mikor ket szerb rendortol utbaigazitas szeretne egy kulfoldi turista, probalkozik elobb angolul, nemetul, olaszul, franciaul, spanyolul, a rend orei csak a fejuket ingatjak hogy nem ertik, vegul a turista tovabb all. Mire az egyik rendor mondja a masiknak, latod hiaba mondja a fonok hogy jo lenne mar megtanulnunk valamilyen idegen nyelvet, ez a pasi tudott 5 nyelven megsem ment vele semmire ;-)

Előzmény: chunter (6833)
chunter Creative Commons License 2008.06.27 0 0 6833
Rendben majd valahogy kidumálom magam. Angol megyeget középfokon.
Tervezem hogy pár szót majd azért tanulok szerbül. Alap dolgokat (pl. köszönés, esetleg: Kérem ne büntessen meg, a szüleim árvák! :)))) )
Előzmény: moon. (6830)
moon. Creative Commons License 2008.06.27 0 0 6832

Semmi gond, azert raktam fel hogy barki leszedje ha valakit erdekel, en meg most masfele nem jarok, majd lehet jovore :-)) En is feliratoznam de tenyleg nincs mostanaban idom, majd a telen :-)), de akkor is ekezetes betuk nelkul vagy atkuldom neked es te rapingalod oket :-)) 

Előzmény: Hümi (6831)
Hümi Creative Commons License 2008.06.27 0 0 6831
Oksa...remélem Zoli1979 értesít ha kész...utólagos engedelmeddel és rád való hivatkozással megadtam a "Sarti? Sarti!!!" topikban az útvonal letöltés elérhetőségét...
Előzmény: moon. (6823)
moon. Creative Commons License 2008.06.27 0 0 6830

Johetsz a regi jogsival is, marmint szerbian keresztul, masfele nem tudom. Altalaban minden a kolcsonossegi elven alapszik.

 

Humi nem kell idegeskedni, biztos vagyok benne hogy Zoli hamarosan megcsinalja. En is nyugodt vagyok mar amiota nem kell felnem a beigert fototol :-))

Előzmény: chunter (6827)
vargamarcs Creative Commons License 2008.06.27 0 0 6829

Gondolom utasbiztosítást is kötsz - érdemes - bár soha ne legyen szükség rá:)

Mi akkor szoktuk kérni a zöldkártyát és azonnal helyben ki is állítják.

(Nem a reklám helye, de Allianz)

Előzmény: chunter (6822)
moon. Creative Commons License 2008.06.27 0 0 6828
Mert Bosznian keresztul lepsz be Montenegroba, a Szerb montenegroi hatar meg nem olyan igazi hatar, szoval ha mar bent vagy Szerbiaban, akkor a montenegroi ugy gondolja ugyis atraztak mar a szerb hataron. Nekem tavaly tortent eloszor hogy a hataron elkertek a forgalmi engedelyem, de semmi mast, igaz nekem szerb rendszamu a kocsim, viszont elottem egy nemet rendszamu kocsi tulajdonostol kertek az utlevelet is. Szoval utlevel zold kartya legyen mert lutri hogy kerik vagy nem kerik.
Előzmény: potika (6826)
chunter Creative Commons License 2008.06.27 0 0 6827
rendben, köszönöm a választ!
Volt valaki mostanában ott a régi jogsival (rózsaszín, nem kártya)?
Előzmény: potika (6825)
potika Creative Commons License 2008.06.27 0 0 6826
Nekünk eddig mindig kérték, sőt, Boszniában a rendőr is.
Előzmény: moon. (6824)
potika Creative Commons License 2008.06.27 0 0 6825
Bemész a biztosítóba, és odaadják a zöld kártyát. Én neten kértem, 3 nap múlva a postaládában volt (Signal).
Előzmény: chunter (6822)
moon. Creative Commons License 2008.06.27 0 0 6824

A zold kartyat csak nagy ritkan kerik el, de mi van ha eppen akkor? Utlevelet sem mindig kerik a montenegroi hataron, mivel a gepkocsi forgalom 80-90% szerb, azokat meg szinte ellenorzes nelkul engedik at, illetve most nem tudom a kaja tilalom ota.

moon. Creative Commons License 2008.06.27 0 0 6823

Magyar allampolgaroknak kell utlevel es zoldkartya is, mindket orszagba, Szerbiaba es Montenegroba is .

 

Humi - Zoli1979 csinalja feliratot

chunter Creative Commons License 2008.06.27 0 0 6822
Most már csak az a gáz, hogy most fizetem be a csekket a következő negyedévre és a nemzetközi zöldkártyát meg utána 1 hónappal küldi a biztosító...
Miért kell mindennek az utolsó percekre esnie?! :P
Előzmény: vargamarcs (6821)
vargamarcs Creative Commons License 2008.06.27 0 0 6821

Nemzetközi zöldkártya = nemzetközi biztosítás

Útlevél = szerintem a tranzitországok miatt érdemes vinni.

 

chunter Creative Commons License 2008.06.27 0 0 6820
eh lehet hülyeséget írtam az előbb és a zöld papírok egy papír valójában! :P
Előzmény: chunter (6819)
chunter Creative Commons License 2008.06.27 0 0 6819
ahamm...
Most találtam meg, hogy kell. :(
Nekem még a régi jogsim van (rózsaszín). Azzal nem problémáznak kint?
Ezentúl akkor kell útlevél és nemzetközi zöldkártyát, valamint olyan zöld nemzetközi biztosítás igazolást vinnem ha jól számoltam össze a hivatalos dolgokat...
Előzmény: szervezkedő (6818)
szervezkedő Creative Commons License 2008.06.27 0 0 6818
Kell útlevél. A magyarok kiengednek az országból akár személyivel is, de a szerbek kérik az útlevelet.
Később azonban én nem szoktam odaadni senkinek sem, hanem szeméyli igazolványt és egy az okmányirodában ingyé csináltatott nemzetközi jogosítványt (ami igaz már lejárt). Mert ezeket ha elveszik valami nézeteltérés miatt és zálogba tartják akkor nem foglalkozok vele, hanem csináltatnék másikat. Most volotam csak ennyire balfék hétfőn, de siettem és azt hittem csak rutinellenőrzés.
potika Creative Commons License 2008.06.27 0 0 6817
Szerintem Montenegróba kell az útlevél, nézd meg a Külügyminisztériumnál. Szerbiát nem tudom. Boszniába viszont elég a személyi.
Előzmény: chunter (6816)
chunter Creative Commons License 2008.06.27 0 0 6816
úgy tudom, h montenegróba elég a magyar személyi igazolvány is. Viszont szerbiával nem tudom, hogy mi a helyzet.... Oda kell útlevél?
Hümi Creative Commons License 2008.06.27 0 0 6815
Keves moon...ez a felíratozás, hogy fog realizálódni...?!
Előzmény: moon. (6709)
Hümi Creative Commons License 2008.06.26 0 0 6814
Moon = a szerencse kegyeltje...nem is tudod mekkora mákod van...úgy ültem le a gép elé, hogy ha nincs fennt a...Satova patrola Beograd Görögorszag... útvonal beváltom fenyegetésem...és küldöm a képeket...na de így csak annyit tudok mondani, hogy NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM...azaz...kössz v@zze... :)))
Előzmény: moon. (6807)
potika Creative Commons License 2008.06.26 0 0 6813
haJó, feJem : nem holyó, felyem :-)
Előzmény: Törölt nick (6809)
potika Creative Commons License 2008.06.26 0 0 6811
http://www.montenegrolines.net/tariffs.html
Előzmény: Törölt nick (6809)
potika Creative Commons License 2008.06.26 0 0 6810
Most komoJan ?
Előzmény: Törölt nick (6809)
szervezkedő Creative Commons License 2008.06.26 0 0 6808
Annamari! Magyaran: Külföldön ugyanugy hasznalhatod a kartyadat mint itthon. A vasarlas ingyenes es a legjobb árfolyamon történik. A penzfelvetel dijait a bankodtol kerdezd. Ha dombornyomott kártyát kérsz, akkor ahhoz jar utasbiztositas is. Tehat bankkartya, mobiltelo töltövel, utlevel es egy fürdögatyó, 3szendvics, 1ásványviz. Ennyi kell egy utazashoz, meg egy halom szabi.
Előzmény: Amari bp (6806)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!