Keresés

Részletes keresés

kismajmi Creative Commons License 2004.08.17 0 0 5325

Szia seagull!

 

Örülök, hogy mégis mentek.

Jó alaposan figyelj meg mindent, hogy mindet el tudj mesélni!

Nekünk még 50- et kell aludni az indulásig. :-(((((

 

Előzmény: seagull7 (5324)
seagull7 Creative Commons License 2004.08.17 0 0 5324

Sziasztok! Ezt írták Villivaruról:

 

Dear Sir,

 

We refer your email of the 16th inst., and are happy to note that you have booked your holiday with us.  We wish to inform you that now every thing in Male is under control and the government allow the tourist to go around Male'.

 

Should you require further information we will revert on hearing from you,

 

Best regards,

 

Narendran,

Reservations - Villivaru & Biyadoo

 

Úgyhogy eldöntöttem: semmi nem állhat utunkba: ma megyek a voucherért - egy hét múlva indulunk!

 

Seagull

Bogie Creative Commons License 2004.08.17 0 0 5323

Mi igazán nem költöttünk sokat. Az AI ellátásban nekünk benne volt néhány program is, mint például a naplemente pezsgővel egy hajón, vagy a közeli halászfalu megtekintése, de például a szobaszerviz, a sznori felszerelés használata is benne volt. Szóval igazából csak az általunk szervezett hajnali horgászatot kellett kifizetni. Mivel négyen mentünk, így az sem volt brutális kb. 140 USD volt a hajó és a legénység, kaptunk fincsi reggelit is, amit az éttermünk csomagolt. Nagyon figyelmesek voltak.

Mivel az AI nekünk egy éttermet jelölt ki, ezért néha átmentünk más nemzeti éttermekbe is (thai, indiai), ilyenkor kedvezményt kaptunk, mivel a sajátunkban nem fogyasztottunk (nagyjából 30 USD körül fizettünk két fő/étkezésre utólag a kijelentkezéskor).

 

Szóval olyan 250 dollár körül költöttünk a csecsebecsékkel (színes kis halak, póló, könyv a halakról stb.) együtt ketten.

 

Ha nincs kedved más éttermeket kipróbálni és éjszaka kimenni a vízre, akkor gyakorlatilag plusz pénz költése nélkül vidáman el lehet lenni, hiszen azért fizettétek be előre a teljes kiszolgálás árát.

 

Jó utat!

Előzmény: Maldives (5322)
Maldives Creative Commons License 2004.08.17 0 0 5322

Halej mindenkinek. Már alig várom az utazást. Még 27 nap és megyünk. Kösz Vivus, hogy megnyugtattál, én is bízom benne, hogy jó időnk lesz. Nagyon kíváncsi vagyok erre a kamerás gépre, rengeteget repültem már de ilyennel még nem találkoztam.

Remélem egy ilyet fogunk ki.

Megadok nektek egy linket, lehet hogy már ismeritek. Van néhány videó feltéve az oldalon a le és felszállásokról és a hidroplánról, na meg persze a Sun Islandről. Felidézi a szép emlékeket :)

Pénzt mennyit érdemes kivinni? All Inklusive-re megyünk, úgyhogy remélem nem kell sokat :))

 

A link: ez az :)

 

Üdv.: Peet

IT88 Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5321

Sziasztok,

 

igaz, hogy nemrégen jöttünk haza, de már a jöbő évi utat tervezgetem! Járt már Valaki közületek Dhigufinolhu Island-en?

 

Köszi előre is!

 

Üdv.:

 

IT88

Jázmin2004 Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5320

Szia Vivus!

 

Semmi gond, mással is előfordul!

Mi a 301-esben laktunk, mellettünk volt a 400-as sor.

Szép lehetett a másik 2 sziget is. Már várom a képeket nagyon!!

A DVD-t elhozod a következő Malongóra és belenézünk!!

Sokakat fog érdekelni.

Puszi: Jázmin

 

Előzmény: Vivus (5319)
Vivus Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5319

Szia Jázmin!

 

Bocsi, elkerülte a figyelmemet.

Mi a 430 és a 431 - es bungikban voltunk. Te melyikben voltál? Mi nem voltunk Vilivarun, de voltunk a Paradise Island - en, meg Fihalhohi-n. A képeket az egyik ismerősöm csinálja és még mindig nem adta oda. Már láttam őket jók lettek. Majd megsürgetem és akkor jön mellé a beszámoló. Mi ettünk egy csomó kókuszt is.

DVD - n van egy 3 órás videófelvételünk. Az is nagyon jó, csak az a kár, hogy azt nem tudom interneten átküldeni.

Sietek a képekkel, és bocs, hogy nem válaszoltam.

Puszi: Vivien

 

Előzmény: Jázmin2004 (5123)
Jázmin2004 Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5318

Sziasztok!

 

Vivus!

 

Az 5123-ra nem válaszoltál!!

 

Jázmin

sz.lacix Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5317

Hello!

 

Az Austrian Airlines (Lauda) gépen B767-en van valamelyiken kamera (ha jól tudom 4db. ilyen gépükvan) és tényleg működik le és felszállás közben is. Mi sajnos nem Maldívra utaztunk vele, hanem Tenerifére. Vannak videojátékok is és kb. 4 film+ 1 rajzfilm közül lehet választani 2 nyelven + kb.10 zenecsatorna.

Visszafelé ugyanilyen géppel viszont nem volt kamera. Ez csak a szerencsén múlik melyiket sikerül kifogni. Viszont elég jó volt az ellátás a többiekhez (pl. Malév) képest.

Előzmény: IT88 (5301)
Vivus Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5316

Szia Maldives!

 

Hát szeptemberben biztos, hogy tuti időtök lesz. Ott az nyárnak számít. Májustól Augusztus közepéig van az esős idő (de hát olyankor is szupi az idő).

 

a kamerás dologgal annyi, hogy attól függ milyen géppel mentek. A Laudán van kamera, azt én is úgy tudom.

 

Vivus

Előzmény: Maldives (5308)
crx Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5315

Gyerekek, tavaly amikor mentünk ki (május) ugyanez a 2-3 napos balhé volt állítólag...mi nyugodtan bementünk maléba várost nézni és semmi nem volt. Inkább a SARS miatt kellett hőkapun átmenni meg gumikesztyűs maszkos néninek adni az útlevelet. Nyugi...fehér embert nem esznek, mert abból élnek...különben sem veled van bajuk.

 

Azért Bandos írj h jól vagytok! :-)

 

Dud77 Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5314
Nézd meg a véleményeket a www.amazon.co.uk oldalon. Én is gondoltam rá, hogy meg kéne venni, de végül úgy döntöttem, hogy nem.
Előzmény: Fozoo (5312)
Bogie Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5313
Előzmény: Fozoo (5312)
Fozoo Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5312

Sziasztok!

Nahát, nem vagyok itt a hétvégén, és mik történnek!!

Én egyébként nem vagyok hajlandó idegeskedni a történtek miatt, az idegenforgalomból élnek, vagy mi a fene!

A hozzátartozók azért nem fognak értesülni az incidensről :-))

 

A fogkrémes info tök jó, erről még nem hallottam.

 

Seagull!

Hát persze, hogy megyünk (mi csak szerdán du. indulunk, csütörtök reggelre érünk oda, de Villivarun találkozunk, az tuti!)

 

Kérdés:

Birtokolja valaki a Lonely Planet Maldives kötetét? Én belepillantottam egy könyvesboltban, de nem tudtam eldönteni, hogy megéri-e megvenni. Szerintetek?

 

Fozoo  

 

Dud77 Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5311

Nekem is válaszoltak maldives-ről:

"Thanks for your mail. There were some problems in Male' on 12th and 13th Aug 04.  Nothing serious, now everything is back to normal.  "

Maldives Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5310

Nagyon köszi Bogie :)

 

Peet

Bogie Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5309

The wet season is from June to September when the south-west monsoon is firmly set. Gales and moderate to rough seas are common during this season. Cloudy days are more frequent.

 

http://www.southtravels.com/asia/maldives/weather.html

 

Aktuális időjárás: http://www.wunderground.com/global/MV.html

 

Water Temperatures
Ocean water temperatures rarely vary beyond 27 - 30° C although thermo clines can sometimes be experienced at depths below 20 meters. During the hot periods, water temperatures inside the lagoons increases measurably, influencing water temperatures inside the atolls. During these periods divers are comfortable diving without a wetsuit, although those of slight build may shiver a little. During overcast periods with and rain squalls, it is wise to carry extra clothing on the boat after a dive. Lycra and 3mm wetsuits are popular in tropical waters but some divers prefer a 5mm suit if doing more than one dive a day.

 

 

Előzmény: Maldives (5308)
Maldives Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5308

Hú nagyon köszi srácok a gyors választ, le vagyok nyűgözve milyen összetartás van itt :) Mivel IT88 azt írja van kamera,  Vivus meg biztosra veszi hogy nincs gondolom, ez szerencse kérdése ki milyen gépet fog ki. 20:00-kor indul a gép Bécsből, visszafelé viszont feltüntették a Lauda Air feliratot is.

Szerintetek milyen időt várhatunk ebben a szept. 14-29-ig tartó időszakban?

 

Üdv.: Peet

IT88 Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5307

Nekünk volt kamera: oda-vissza és folyamatosan

Előzmény: Vivus (5302)
Danidek3 Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5306
Kuramathi-ról ezt írták:
"We are pleased to inform you that now everything is all right and the life is as usual. The airport never stop it's operation and it also in operation as usual. There is nothing to worry."
IT88 Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5305

Igazán irigyellek!!!!!!!!!

AZ igazat megvallva, szívesen kibirnám azt az álamatlan éjszakát (meg az agyament videojátékokat), csak mehessek már végre megint.

 

IT88

Előzmény: Danidek3 (5304)
Danidek3 Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5304
Mi éjszaka indultunk, de mi jót aludtunk. Hozzá kell tenni, hogy az előző éjszaka a lakodalom volt, tehát picit fáradtabbak voltunk :-)
Nekem még a jó régi arcade lövöldözős játék is tetszett. Engem az zavart, hogy állandóan felkeltettek kajálni... Nem is tudom vissza akarok-e menni... Persze, hogy akarok! 19 nap 4 óra 30 perc múlva indulunk! :-)))))))))))
Előzmény: IT88 (5301)
Dud77 Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5303
Eriyadu szigete.
Előzmény: Danidek3 (5300)
Vivus Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5302

Szia Maldives!

 

Az Austrian Airlines - al mész?

Én utaztam már Austrian Airlines - al, nagyon jó gépeik vannak. Hol fogtok átszállni? Ha átszálltok, onnan milyen légitársasággal mentek tovább? Ha Austrian Airlines - al mész, akkor ott biztos, hogy nincs kamera. De az átszállás utáni gépen lehet, hogy lesz. Leírod pontosan, hogy mikor indulsz és, hogy milyen átszállással, mert akkor megpróbálok utánanézni neked!

 

Vivus

Előzmény: Maldives (5298)
IT88 Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5301

Szia Maldives,

 

mi is Sun Islandon voltunk az idén júliusban. Szintén Austrian Airlines géppel repültünk, bécsi indulással (a járatot a Lauda Air üzemelteti). A repülőút tulajdonképpen rendben volt (odafelé baromi hosszú, a Colombo-i stop miatt). A gépen természetesen van kamera, ami le- és felszálláskor is működött. AZ az igazság, hogy még egyszer nem fogok esti indulát választani, mert nagyon fárasztó a gépen töltött éjszaka. Mi nem tudtunk aludni a gépen, a filmeket illetve gagyi vidojátékokat meg gyorsan meguntuk.

 

Ha van kérdés írj!

 

Üdv.:

 

IT88

Előzmény: Maldives (5298)
Danidek3 Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5300
Melyik sziget?
Előzmény: Dud77 (5299)
Dud77 Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5299

Sziasztok!

 

Új vagyok ezen a fórumon, de már olvason egy pár hete. Mi szept.13-25 között leszünk a maldív-sz.-eken. Addigra biztosan megnyugszanak a kedélyek odakint. :-))

Malév/Lankan-nal megyünk, meg jövünk. Lesz más is véletlen a fórumról a gépen?

Maldives Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5298

Zöldfülű vagyok itt a témában még nem voltam a szigeteken. Nászútra megyek 2 hétre, nagyon sok hasznos dolgot olvastam itt a Sun Islandról. (Oda megyek)

Szóval köszi mindenkinek aki vette a fáradtságot és mások segítségére sietett a beszámolóival. Nem tudom olyan van köztetek aki Bécsi indulással az Air Austria gépeivel ment? Érdekelne a dolog hogy milyen az út stb.

Nagyon tetszik néhányotok leírása a kamerás gépekről, valószínű ez nem olyan lesz.

 

Üdv.: Maldives

Bogie Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5297

Légy szíves olvass bele a ma reggeli hozzászólásokba úgy 8 és 10 között!

Ha lesz valami újabb biztosan feltesszük. Egyelőre biztatóak a hírek:)

Előzmény: Maldives (5296)
Maldives Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5296

Hát ez zsír!

 

Most fizettem be egy zsák lét, erre polgárháborús állapotok vannak. Van valakinek friss híre a témával kapcsolatban?

Egyébként Szeptember 14-29ig megyek. Szerintetek ez milyen időszak?

 

Várom válaszaitok.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!