Keresés

Részletes keresés

Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2006.01.07 0 0 7014

http://www.kiskegyed.hu/index.php?apps=cikk&cikk=2517

 

b@sszus, a kiskegyed, mint mértékadó természettudományos információforrás...

:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Előzmény: bleroy (6998)
msmks Creative Commons License 2006.01.07 0 0 7013
valószínűleg ők is jókat röhögnek :) annyira nem tűnnek butának, hogy higgyenek benne... (ugyanez a helyzet a víztisztítóval is szerintem)
Előzmény: a_x (7012)
a_x Creative Commons License 2006.01.07 0 0 7012

Én akkor se hinnék. Jót röhögnék a balfékeken akik megveszik.

 

Előzmény: msmks (7011)
msmks Creative Commons License 2006.01.07 0 0 7011
úgy értem, ha Amway-ügynök lennék, biztos én is hinnék benne.
Előzmény: msmks (7010)
msmks Creative Commons License 2006.01.07 0 0 7010
mindenki azt hisz, amit akar.
pláne ha anyagi érdeke is fűződik hozzá. akkor akár még meg is győzi magát.
Előzmény: k750i (7009)
k750i Creative Commons License 2006.01.07 0 0 7009
Ezért van az egyedi termékek között!

Amit Te csinálsz, szimpla kötözködés, köze nincs a mágnesekhez.

Előzmény: msmks (7008)
msmks Creative Commons License 2006.01.07 0 0 7008
rákerestem a mágneses fluxusgyűrűre, de mindig a magna-bloc-nál lyukadok ki. ez valóban nagyon különleges dolog lehet.
msmks Creative Commons License 2006.01.07 0 0 7007
különben valószínűleg azért nem bírom elhinni ezeket a maszlagokat, mert elég sokáig tanultam természettudományos tárgyakat. ezeken itt például csak mosolyogni tudok, még ha nem is vagyok annyira felkészült, hogy megcáfolhassam: "négy darab mágnest használ a pozitív és negatív pólusok váltogatására, így erős mágneses mező jön létre. Ez a különleges, háromdimenziós mágneses gradiens hatással van testünk ioncsatornáira, hatásosan enyhíti a kellemetlen érzéseket. (...) másik különlegessége a mágneses fluxusgyűrű, amely a mágnesek tetején helyezkedik el a tokban és a mágneses mezőt a test felé koncentrálja."
Előzmény: k750i (7004)
msmks Creative Commons License 2006.01.07 0 0 7006
ez a pont érdekes számomra:

"Mivel a terméket nem tesztelték kismamákon, ezért a terhesség alatt nem javasolt a használatuk."

1. miért nem tesztelték kismamákon?
2. ha olyan jótékony, miért pont a kismamák maradnak ki (ők sokszor éreznek diszkomfortot)?
3. fogják-e kismamákon tesztelni valaha?

bele se merek gondolni, hogy esetleg azért nem javasolják kismamáknak, mert a gyártók felelősséget éreznek a születendő gyerekért.
Előzmény: k750i (7004)
msmks Creative Commons License 2006.01.07 0 0 7005
nem kell felkapni a vizet.
ha jobban megnézed, én nem mondtam, hogy bárkinek igaza lenne. csupán arra hívtam fel a figyelmedet, hogy maradjunk az állításnál: "az Amway árul" ÉS "a cikk szerint hülyeség".

ha téged zavar az állítás, sokféle módon megtámadhatod. az egyik kézenfekvő módja, ha bebizonyítod, hogy az Amway NEM árul. (ezt nyilván elég nehéz.) a másik az, ha bebizonyítod, hogy NEM hülyeség. (ezt lehet például orvosi publikációkkal alátámasztani.) a harmadik, hogy megmutatod, nincs kapcsolat az állítás két fele között: a cikkben szereplő mágneses bigyóknak semmi köze nincs az Amway által árult bigyókhoz.

az, hogy a cikkben nem szerepel az Amway neve, kevés. a cikk ugyanis MINDEN mágneses gyógyhatású termékről állít valamit. ebbe beletartozik a Magna-bloc is.
Előzmény: k750i (7004)
k750i Creative Commons License 2006.01.07 0 0 7004
Légy szíves emeld ki a hozzászólásomból azt a szövegrészt, ahol azt állítom, hogy az Amway nem árul mágneses terméket!!! Könnyítek, nem állítottam ilyet! Csak megjegyeztem, hogy a csodaszerként beállított mágnes terápiában nem említik a cég nevét. És megint a csúsztatás a részetekről, hogy belinkeltek egy csomó baromságot a mágnesekről, hogy így tudjátok fikázni a céget. Hol ott semmi köze hozzá! Ez egy etikátlan, inkorrekt magatartás, de mit várjon tőletek az ember!

 

Az Amway hivatalos leírása:

 Leírás
A MAGNA BLOC™ korong az eredeti, Robert Holcomb által a Vanderbilt Egyetemen kifejlesztett mágnes személyes használatra. Ez a neodímium mágnes a MAGNA BLOC család legerősebb tagja. A korongok változatos felhasználást tesznek lehetővé, mivel a zavaró érzés mértékének függvényében egyet, kettőt, hármat vagy akár többet is használhatunk belőlük egyszerre. A mindkét oldalán öntapadós felületű rögzítőtapaszok segítségével - melyekből 60 db áll rendelkezésünkre a 3 korongot tartalmazó csomagban - a korongokat szinte minden testrészünkön használhatjuk. A kis méretüknél fogva könnyen tárolható korongokat mindig magunkkal vihetjük, ahova csak megyünk. Hogy a korongok megfelelően tapadjanak, a bőrt MAGNA BLOC™ SKIN BLOC törlőkendők segítségével készíthetjük elő a rögzítőtapaszok felragasztására.

Tulajdonságok
Három mágneskorong egy jól zárható dobozban. Jól rögzítő tapaszok segítik a testre helyezést. Neodímium mágnes - erős mágnes - nehéz antimagnetizálni.

Előnyök
A Magna Bloc™ technológia négy darab mágnest használ a pozitív és negatív pólusok váltogatására, így erős mágneses mező jön létre. Ez a különleges, háromdimenziós mágneses gradiens hatással van testünk ioncsatornáira, hatásosan enyhíti a kellemetlen érzéseket. A Magna Bloc™ módszer másik különlegessége a mágneses fluxusgyűrű, amely a mágnesek tetején helyezkedik el a tokban és a mágneses mezőt a test felé koncentrálja.

Tippek
Hatása 5-15 percen belül érezhető, a diszkomfort érzés intenzitásától függően. A korongok elhelyezkedése között kb. 1,5 cm távolság legyen. A korongon lévő nyíl vagy nyilak, mindig a fej irányába mutassanak. A mindkét oldalán öntapadós felületű rögzítőtapaszok segítségével - melyekből 60 db áll rendelkezésünkre a 3 korongot tartalmazó csomagban - a korongokat szinte minden testrészünkön használhatjuk.

Használat
Alkalmazható bárhol a test felületén, ahol a diszkomfort érzetet érezzük. A mágnesek változatos felhasználást tesznek lehetővé, mivel a zavaró érzések mértékének függvényében egyet, kettőt, hármat vagy akár többet is használhatunk belőle egyszerre.

Figyelem
Ne használja az, akinek pacemakere vagy bármilyen beépített fém implantátuma van. Mivel a terméket nem tesztelték kismamákon, ezért a terhesség alatt nem javasolt a használatuk. A mágnesek nem ajánlhatók daganatos betegségben szenvedőknek. Amennyiben diszkomfort érzete azután sem szűnik meg, hogy változtatott a mágnesek elhelyezésén, kérjük forduljon orvoshoz.

 

Néhány felhasználói tapasztalat:

Vásárlóink véleménye MÁRKUS GYULÁNÉ Aki teheti vegye meg, mert olcsóbb mint a Gyógyszer, mellékhatások nélkül, s egy életre vásárolja meg! Hatása pedig felülmúlhatatlan, reumatikus fájdalmak megszüntetésére, műtét utáni fájdalom megszüntetésére használom, s segitek vele az Embereknek is! NINAUSZ GYÖRGY Biciklibalesetemkor, mikor szembetalálkoztam egy másik kerékpárossal, a nyakam, vállam, hátam ütöttem meg. Nagyon fájt a lapockám környékén, még a légvétel is nehezemre esett. A MAGNA BLOK felragasztása után kb. 10 mp-el már elmúlt a fájdalom és igy már rendesen tudtam mozogni, dolgozni és aludni. Két napot használtam, utána már a korongok nélkül is elviselhető volt a fájdalom. SZILÁGYI SZILVIA 12 évvel ezelőtt kezdett el fájni a fejem.Az orvosok vizsgálatok után kiderült,hogy van a központi idegrendszer közelében egy daganat v.ciszta.Ezt pontosan nem tudni.Azóta nem múlt el úgy nap,hogy ne lett volna fejfájásom.Folyamatos megfigyelésen voltam, mai napig fél évente MR-vizsgálatot csinálnak,hogy ellenőrizzék az elváltozás nagyságát.Mióta megismertem a Magna Blockot,azóta tünetmentes vagyok.Két gyermek édesanyjaként azt mondhatom,hogy egy nagyszerű dolgot találtam,nem használunk semmi mást fájdalomcsillapítot.Hálás vagyok azoknak az orvosoknak,akik ezt kikísérletezték. DÓKÁNÉ PAVISA Az apósom vállfájására az orvos olyan erős fájd.csillapítót akart felírni,hogy még ő kérdezte meg,hogy bírni fogja-e a gyomra. Aznap találkoztunk,felraktuk oldalra meg hátra.Fél órán belül majdnemhogy kézenállt az öreg örömében.Egy hét múlva egy ismerőse azonnal rendelt egyet :-).Reméljük a tapasz sokáig kapható lesz.Melegen ajánljuk minden családba ezt a csodás terméket!!!. DR. SZABÓ SÁNDOR Ez tényleg működik! Kétnapi használat után a térdfájásom hónapokig abbamaradt. SZABÓ ANDRÁS Alig volt olyan nap amikor nem fájt a fejem. Nagyon sok és erős fájdalomcsillapítót szedtem. Nagyszerű erről multidőben irnom, ugyanis kipróbáltam a terméket és gyógyszer nélkül tudom a fájdalmat csökkenteni és megszüntetni 1-2 órán belül, mert mindig a fájdalom erőssége határozza meg. Igaz türelmesen kerestem a fájdalom zónámat, ami minden embernél más, a fejen különösen. A blokkok tökéletesen rögzithetőek a hozzá biztosított ragasztóval.A fejfájásaim egyre ritkábban jelentkeznek, már két hónap is eltelik egy-egy fájdalom között. Fantasztikus termék és a kézitáskám elmaradhatatlan darabja lett. HEGEDŰS TIBOR Ismerősömre rendszeresen rátör az arcidegzsába, ami több napig tartó iszonyatos fájdalommal jár. Kipróbáltuk a terméket, 5 percen belül tökéletes tünetmentességet okozott. Ismerősömnek visszatért az élet- és munkakedve, ami jőtékony hatással járt a környezetével való kapcsolatára is. Egyébként a hatás a termék eltávolítása után is órákig megmaradt. Nagyon ajánlom minden gerincsérvvel küszködő embertársamnak is, hogy próbálja ki a korongokat, mert csodát tesznek. Ezt is nagyon sok személyes tapasztalatom támasztja alá. GÁL SÁNDOR ZSOLT A termék beváltotta a hozzá fűzött reményeinket. Édesanyámnak kölcsön adtan, hogy próbálja ki. Minden reggel sajgó derékkal kel fel, s ez az érzés, elmondása szerint, 2-3 órán át nem szokott elmúlni. Egyik reggel feltapasztotta a derekára közvetlenül felkelés után, s fél óra múlva minden fájdalomérzet nélkül le tudott hajolni. Én saját tapasztalatomból is csak ajánlani tudom ezt a nagyszerű terméket. A termék leírásában található 06-80-201-337 szám valami oknál fogva nem elérhető!!!

Előzmény: msmks (6993)
a_x Creative Commons License 2006.01.07 0 0 7003
Remek forrásaid vannak. Az Ufó magazint hiányoltam közülük, mint mértékadó tudományos szaklapot. Soha nem jársz utána annak, amit olvasol/hallasz? Pedig írod, hogy ismered google keresőt. A geocites cikken az elsőként megjelölt forrásra kattintva azonnal kiderül, hogy tök másról van szó. A hivatkozott kutató valóban foglalkozott a mágnességgel, de ennyi az egész. Egész más területet kutatott.
A solstar meg egy ilyen mágneses karkötőkkel meg mindenféle ezoterikus baszomka kereskedésével foglalkozó cég, köszönjük, hogy bemásoltad reklámjukat.
Mondd, minden reklámot 100%-osan elhiszel? Mikor a feketebőrű srác megeszik egy sport szeletet és visszadobja a léghajóra a homokzsákot - azt is?
Előzmény: bleroy (7002)
bleroy Creative Commons License 2006.01.07 0 0 7002

http://www.tgy-magazin.hu/index.phtml?id=167

 

és még pár száz a google-n, csak nem maszatolni kéne, meg ostobaságot beszélni, hanem gondolkodi, ja az nem megy ???

bleroy Creative Commons License 2006.01.07 0 0 7001

http://www.solstar.hu/Info/A%20magnesek/a%20magnesek.htm

 

A MÁGNESESSÉG HATÁSA AZ EMBERI SZERVEZETRE

          A fájdalmak enyhítésére és más egészségügyi problémák kezelésére évszázadokon keresztül alkalmaztak mágneseket. Kínai orvosok már i.e. 200-ban természetes mágneseket használtak a testet átjáró „csi" energiák kiegyensúlyozására. Nézeteik szerint ezek zavara okozta a betegségeket. Amerikában a '90-es években figyeltek fel a mágnesterápiára, amikor számos profi sportoló számolt be arról, hogy mágnesek segítségével szabadultak meg gyötrő fájdalmaiktól.


          Évszázadokkal ezelőtt a Földet sokkal erősebb mágneses mező vette körül, mint ma. A tudósok régóta vizsgálják gyengülését és, hogy ez milyen negatív következményekkel van egészségünkre. Mikor a Föld mágneses teréből kikerülő űrhajósoknál visszatérésükkor észlelték ezeket a hatásokat, mágneseket helyeztek el az űrhajókban, hogy gondoskodjanak a megfelelő erősségű mágneses térről.
A mágnesek fájdalomcsillapító és terápiás hatását azzal magyarázzák, hogy a fájdalom elektromos jelként haladva az idegsejtek között megszünteti a sejtek polaritását, amit a mágnesek helyreállítanak. Ily módon blokkolják a fájdalmat, valamint gyengítik az idegek fájdalomtovábbító képességét. Ezen túlmenően a véráramban lévő töltött részecskék vonzásával és taszításával növelik a keringés sebességét. Így a szövetekbe több oxigén és tápanyag kerül, amely gyorsítja a gyógyulást.

A NASA felfedezése forradalmasítja a mágnesterápiát

           A NASA irányítóközpontjában egy nap rejtélyes orvosi jelenségre lettek figyelmesek. A mindaddig tökéletes egészségi állapotban és testi kondícióban levő űrhajósok egyszercsak különös fáradtságra és gyengeségre kezdtek el panaszkodni néhány űrben töltött nap után. Valójában már az első űrutazásoknál kiderült, hogy az űrben eltöltött hosszabb idő kalciumveszteséget és izomgörcsöket okoz. Ez a friss felfedezés azonban az úrsikló program jövőjét fenyegette. A NASA tudósai hihetetlen tempóban kutatták ennek okát majd teljesen váratlan megoldásra leltek. Azt találták, hogy a Föld mágneses mezejének elhagyása következtében az űrhajósok teste rosszabbul és kisebb hatékonysággal kezdett működni. Válaszul mágneseket helyeztek el az űrruhákban és az űrhajókban.

          Az ilyen események vezettek el odáig, hogy az orvosok gyanítani kezdték, hogy a környezeti mágneses mező csökkenése vagy hiánya kóros tünetek egész sorát okozhatja. Az elmúlt százötven év alatt a tudósok a Föld mágneses mezejének erőteljes csökkenését észlelték. Néhány kutató ezt a jelenséget az elmúlt két évszázad során lezajlott drámai mértékű iparosításának tulajdonítja. Mivel az emberek beton- és acélépítményekben laknak és dolgoznak és betonon járnak, a testük nem részesül a Föld természetes mágneses energiájából. A számítógépek, TV-képernyők, rádiók, radarok, háztartási gépek és a kocsinkban található elektromos berendezések hatása is csökkenti a mágnesesség erejét. Ilyenformán a Földön mindenki kisebb-nagyobb mértékben űrsikló-szindrómában szenved.  Nemrégiben végzett kutatások kimutatták, hogy mágnesek alkalmazásával kompenzálni lehet a lecsökkent mágneses tér okozta hatásokat, ami komoly terápiás jelentőséggel bír. A mágnesek használata jobb közérzetet és egészségi állapotot eredményez.  Alkalmazásuk eredményeként növekszik a test energiaszintje, csökken a fáradékonyság, hatékonyabbá válnak a gyógyulási folyamatok, valamint kisebb lesz az izületi gyulladások miatt fellépő fájdalom. Hogyan lehet mindezt megmagyarázni?  Sok orvos és tudós kezdi már úgy gondolni, hogy a testnek van egy biomágneses rendszere, amely befolyáso lja a vérkeringés, valamint az idegrendszer és a hormonális rendszer működését. 

          A feltételezések szerint a mágneses terápia pozitív hatásának az egyik alapja az, hogy hatékonyabbá teszi a vér oxigénszállító működését. A mágneses karkötők és pólyák teljesen átmágnesezik a vastartalmú hemoglobint a vérben, miáltal az több oxigént lesz képes a tüdőből a szövetekhez szállítani, és több széndioxidot tud eltávolítani a testből. Az eredmény az energiaszint megnövekedése és a fáradékonyság csökkenése. Mag uk a szövetek is egészségesebbé válnak. 

          Némely tudós azon a véleményen van, hogy a test minden sejtjét mágneses mező burkolja be, és ennek a mezőnek az ingadozásai a szervezet nem kielégítő működéséhez vezethetnek. A mágneses karkötők segítenek helyreállítani a testszövetek mágneses egyensúlyát, ami az általános egészségi állapot javulásához vezet.

          Habár a tudomány még csak most kezdi felfedezni a mágnesek gyógyító erejét, történelmi tények mutatják, hogy ez a hatás már az ókor óta ismert volt. Már India tízezer évvel ezelőtt keletkezett ősi szent írásai a Védák is említik a betegségek mágneskövekkel történő kezelését.  Kínában a Sárga Császár belgyógyászati parancsolatai néven ismert ősi kínai szöveg ír a mágnesek gyógyászati alkalmazásáról. Kleopátra egyiptomi királynő mágneseket viselt a homlokán, hogy lassítsa az öregedést és megőrizze a szépségét. Arra is vannak bizonyítékok, hogy az ókori görögök is alkalmazták a mágneses gyógyítást, amely hosszú ideig feledésbe merült, majd a tizenkilencedik században tért vissza a népi gyógyászatban. Amerikában a mágneses gyógyászat iránti érdeklődés a 90-es években kezdődött,  mikor több profi futball és golfjátékos úgy nyilatkozott, hogy a mágneses eszközök helyrehozták folyamatos kellemetlenséget jelentő fájdalmaikat és sérüléseiket. Napjainkban a mágneses terápia valódi tudományos alappal bíró, hatékony gyógymódként az orvosok között is kezd egyre népszerűbbé válni.

          Maga a "mágnes" szó valószínűleg görög eredetű, eredetileg Magnes Lithos vagy magnéziai kő. Magnézia  Görögországg egy része volt, ahol sok mágneskövet lehetett találni. A görög kifejezés később magnetára módosult a latin nyelvben.

A fájdalom biokémiai mechanizmusai

          Gary Null Mágneses gyógyászat című könyvében azzal magyarázza a mágnesek fájdalom csillapító hatását, hogy visszaállítják a sejtek rendes polarizációját. A fájdalmak ugyanis elektromos jel formájában végighaladva az idegrendszeren depolarizálják a sejteket. Ebből következően mágnes tér hatására a fájdalmak enyhülnek, terjedésük lelassul.

        Az alternatív gyógyászat Gale-féle enciklopédiája említi, hogy a mágnesek hatására megnő a vérkeringés, ioncsere és oxigénáramlás jön létre a fájdalmas területen. A megnövekedett oxigénszint a vérben és a szövetekben jelentősen meggyorsítja a gyógyulás folyamatát. 

          A mágneses gyógyászatot egyre szélesebb körbed fogadják el alternatív fájdalomcsillapító eljárásként. Az ötvenes évek vége óta több száz tanulmány bizonyítja hatásosságát.

bleroy Creative Commons License 2006.01.07 0 0 7000

csak, hogy művelődjetek:

 

 

http://www.geocities.com/all_are_one.geo/hun/magnes.html

 

Permanens mágnesek gyógyászati alkalmazása

Rövid fizikai bevezetõ.

Bármilyen hihetetlenül is hangzik, a mágnesek fizikai leírásainál még jónéhány alapkérdés nem teljesen egyértelmû. A rúdmágnes és annak minden kis feltördelt része is mágneses dipólus két jól elkülöníthetõ pólussal. Azaz a mûszereinkkel kimutatható anyagi világban nem lehet olyan maradandó mágneses alapegységet találni, ami monopólusként viselkedne. Pedig jelenlétükkel sokminden tisztább képet alkotna. Dirac mutatott rá elõször, hogy létezniük kellene, mert akkor érthetõvé válna, hogy az elektronok miért csak kvantumcsomagos és nem folytonos töltéseloszlásúak. De attól, hogy mi nem tudjuk kimutatni ezeket, vajon nem létezhetnek-e?

Kevesen ismerik az Aharomov-Bohm hatást, miszerint egy permanens mágnes terében elektromos energiamezõ is keletkezik, márpedig ez csak negatív elektromos töltésû részecskék mozgásából származhat, ez pedig a jelenlegi ismereteinknek ellentmond! De akkor mik ezek a láthatatlan, negatív töltést produkáló részecskék? Japán tudósok (Tonomura, Hitachi) 1986-ban megerõsítették ezt a hatást. Sajnos, sok fizikus ezt nem ismerve, és információjukat nem egészítve ki, még mindig abban a hitben élnek, hogy a mágneses mezõ nem energia mezõ.

De maga a mágnesesség elemi fizikai értelmezése is sántít. Egy egyszerû Kirlián fotó teljesen más képet mutat egy mágnesrõl, mint amit várhatnánk. Az igazat megvallva, szinte semmi sem olyan, mint amit elvárhatnánk. Az északi pólusnál egy kis méretû, kékesen fénylõ lángszerû fényjelenség látható, míg a déli pólusnál egy sokkal nagyobb, piros és ismét lángszerû fényjelenség vehetõ ki. Egy vízszintesen, vagy akárhogyan is elhelyezett mágnes északi pólusánál levõ lángszerû és kékesen fénylõ alakzat megdöbbentõ módon egy bizonyos távolság után a gravitáció ellenében hajlik el! Úgy tûnik, mintha a gravitáció taszítaná ezt a "mágneses kisugárzást". További meglepõ dolog az, hogy ezek a lángformájú fényjelek egymástól elhajlanak, ha két ellentétes mágneses pólust közelítünk egymáshoz. Ez minden fizikai elvárást felrúg! Ez csak azzal magyarázható, hogy azonos töltésû (a fent említett hatás miatt feltehetõleg negatív töltésû) részecske-áramlás keletkezik egy mágneses térben, de ezek a részecskék (feltehetõleg monopólusok) egyébként mûszerekkel érzékelhetetlenek. A látható fényjelenség feltehetõen csak a felbomló és a fotont leadó, és csak kis töredéknyi része lehet a valójában nagymennyiségû és láthatatlan, mágneses tér keltette részecskesugárzásnak.

De az igazi meglepõ dolgok még csak most jönnek: amikor az északi (mágnes-negatív) pólust egy erõs pozitív elektrosztatikus töltésû testhez közelítik, akkor a kékes fényjelenség felerõsödik. Ha a déli (mágnes-pozitív) pólust közelítik ehhez a pozitív töltéshez, akkor meg az egyébként is erõsebb és vöröses fény gyorsan eltûnik és kialakul egy kisebb kékes fény és az ellentétes (északi) oldalon levõ pólus vöresessé válik! Azaz a mágnes eredeti mágneses beállítottsága megfordul! Ugyanez fordítva is így viselkedik: az északi (mágnes-negatív) pólust egy erõs negatív elektromos töltés látszólag átfordít mágnes-pozitívvá. A déli (mágnes-pozitív) pólust pedig a nagy negatív töltés felerõsíti.

Maga az emberi test körüli és a mágnes által befolyásolt Kirlián fényjelenségek is érdekesek. A jobb oldalunk negatív mágnestöltésû kell hogy legyen (ezek a részecskék inkább kifelé áramlanak), és a bal oldalunk pedig pozitív (ezek a részecskék inkább befelé áramlanak), mert hasonló fényváltozások lépnek fel, mint amit fent írtam.

  A Kirlián fotós megfigyeléseket összevetve az Aharomov-Bohm hatással, az alábbi feltételezésekre enged következtetni:
- A mágneses tér nagymennyiségû, negatív elektromos töltést produkáló, feltételezhetõen monopólus részecskekiáramlást kelt az északi pólusból kifelé, a délinél befelé, a mágnes belsejében pedig dél->észak irányában haladva.
- Ezek a részecskék magasabb frekvenciás rezgésüknél fogva láthatatlanok és közvetlenül kimutathatatlanok, csak a felbomló részük hagy fényjeleket és szabadít fel elektronokat (innen ered az észlelt negatív töltés).
- Ezeket a részecskéket a gravitáció taszítja.
- Mivel minden élõ és élettelen test körül ugyanilyen fényjelenség látható, ez egy és ugyanazon részecske-forrásra enged következtetni és ezek a részecskék mindenütt, mindenben jelen vannak.
- Ezek a részecskék rendkívül fontosak, valószínûleg nélkülözhetetlenek egy egészségesen müködõ szervezet és bármilyen biokémiai folyamat számára, hiszen minél egészségesebb valaki, annál nagyobb mennyiségû ilyen részecskét tartalmaz és termel a teste a fényhatások szerint.
- Az elektromosságban játszott szerepük is meghatározó lehet, hiszen minden elektromos rendszer kelt mágneses teret. Minden elektromos áramkör elnyeli ezeket a részecskéket, azokból feltehetõleg további elektronok kerülnek így egy áramkörbe.
- A permanens mágnesek északi pólusából kiáramló ilyen részecskék túlnyomórészt magasabb frekvenciákon rezeghetnek, hiszen rájuk a kék és kékes-szürke fény volt jellemzõ. A déli pólusba behatolóakra pedig az alacsonyabb frekvenciás rezgés a jellemzõbb: vörös/piros/sárgás-piros/szürkés-piros.
- Az északi pólus kisebb fényjelensége arra enged következtetni, hogy a mágnesbõl kiáramló részecskék stabilabbak, mint a környezetben lévõ és a déli pólusba behatoló ugyanilyen részecskék.
- A permanens mágnesekrõl ezek alapján azt várhatjuk, hogy az északi pólus gyógyászatilag serkentõleg, míg a déli pólus károsan hat a szervezetet számára, mert az elõbbi adja, az utóbbi pedig elvonja a fent említett hasznos részecskéket a szervezettõl.

A vizsgálati eredmények megerõsítik ezt, vegyük most sorra a vizsgálati eredményeket.

Albert Roy Davis, a Hiltron mágnesterápia-készülék fejlesztésénél fedezte fel hogy kb minimum 300 gauss (0.03 Tesla) mágneses tér kellett élettani hatásváltozáshoz. Elõször mindkét pólust használta, ami "stressz-mezõ"-t keltett a szervezetben. Majd elkülönítve a pólusokat mindíg azonos, könnyen megfigyelhetõ hatásokat észlelt: a mágnes-negatív (északi) pólus mindíg anti-stressz hatást keltett, viszont a déli pedig kifejezetten káros és hosszabban tartó stressz hatást idézett elõ. Davis több könyvet is írt, de a szakmai irodalomban nem publikált.

Dr. Robert O. Becker kimutatta, hogy közvetlenül egy baleset után pozitív mágneses tér alakul ki, de a gyógyulásnál ez átváltozik mágnes-negatívvá. Becker két könyvet is írt, de az orvostudományban eddig még, tudomásom szerint, nem publikált cikket.

Dr. Robert W. Bradford 1989-ben a Nemzetközi Biomágneses Szimpóziumon beszámolt a mágneses tér két különbözõ pólusának eltérõ hatásairól daganatos sejteknél, megerõsítve a fenti állításokat. Sajnos errõl sem készült szakirodalmi cikk.

Arthur Trappier 1990-ben közreadott egy szakirodalmi beszámolót a Journal of the National Medical Association-ben, a mágnespólusok ugyancsak két ilyen eltérõ hatását mutatva ki a rosszindulatú betegségeknél.

Egy amerikai orvos, Dr. William H. Philpott, a Bio-Electro-Magnetic Institute igazgatója is közölt egy cikket 1993-ban, amiben számos esettanulmány is szerepel, megerõsítve a mágnes-negatív (északi) pólus kedvezõ, és a mágnes-pozitív (déli) pólus ártalmas hatását.

Ebbõl ragadok ki néhány esetet:

- Cardiac atherosclerosis, valamint agyi atherosclerosis megfigyelhetõen eltûnik minimum 6-8 hetes éjszakai mágnes-negatív terápiás kezelésnél.

- Egy 74 éves páciense szívpanaszai miatt négy évvel korábban (70 éves korában) szívmûtéten esett át. Két év múlva a panaszok ismét jelentkeztek, de ekkor már a szellemi leépülése is megjelent. Botladozva járt, eltévedezett a lakóhelyén, beszédzavaros lett, depresszióssá vált. 74 évesen kezdte el a mágnes-kezelést. Egy 7.6 cm x 10.2 cm x 3 mm-es mágnes negatív oldalát helyezve a szíve fölé tíz perc múlva a szívfájdalmai megszûntek. Ezután minden éjszaka egy mágnest helyezett a feje teteje közelébe, az északi pólusának irányával. Egy héten belül látványosan javulni kezdett. A depresszió megszûnt, a beszéde javult, járása is javult, nem botladozott, és memóriája is idõvel észlelhetõen jobb lett.

- Egy ugyancsak 70-es éveiben levõ és erõs alvászavarban (apnoea) szenvedõ ember éjszaka a fejtetõ közelébe helyezett negatív mágnes hatására jobban tudott aludni, azaz a mágnes melatonin képzõdést keltett az orvos szerint. (Megjegyzésként idekívánkozik, hogy a melatonin hormon immunerõsítõ is.)

- Egy tinédzsernél a tojás fogyasztása zavarodás-szerû betegségrohamot idézett elõ, de a halántékánál alkalmazott negatív mágnes-pólusus kezelés után a tojás többé nem idézte elõ.

- Egy candidiasisban szenvedõ nõ negatív mágnespólust helyezve közvetlenül a mindennapi megszokott széke alá, javulást tapasztalt.

- Egy erõs fogfájásban szenvedõ ember gennyes tályoggal, négy napig erõs mágnest erõsített az arcához a mágnes negatív pólusával. A fájdalmai tíz perc múltán érezhetõen csökkentek. 4 nap múltán a tályog teljesen elmúlt.

- Egy schizo-psychosis-ban szenvedõ leány sikertelen öngyilkossági kísérletet is követett el. 45 percnyi erõs negatív mágneses kezelést kapott a gerinc mentén és a fejénél. Ezután mély álomba szenderült. A közérzete és az életkedve jelentõs pozitív változáson esett át rendszeres éjszakai fejmágneses kezeléssel.

- Az orvos szerint mások arról is beszámoltak, hogy körmük, hajuk gyorsabban nõtt, egy 70 éves nõ hajaszálai megerõsödtek, sõt a menopauza óta kihullott hónalj szõrzete is újra kinõtt.

Más (nem szakmai) forrásból szárazó beszámolók is vannak, általában mély és igen hatásos alvás, jobb közérzet, ízületi gyulladás, reuma okozta fájdalmak enyhülése és az általános immunrendszer erõsödése jellemzi ezeket is.

  Dr. Philpott szerint a mágnes-pozitív (déli) pólus élettani hatásai:
- sav-termelõ
- oxigénhiány keltõ
- általánosságban véve szimptomerõsítõ
- sresszkeltõ
- mikro-organizmus serkentõ
- álmatlanságot okoz, ingerlékennyé tesz
- jelentõsen csökkenti a test mágneses biológiai energiáját
- a katabolikus hormontermelést serkenti, gátolja az anabolikus hormontermelést
- metabolikusan segít toxikus végtermékek termelésében
- szabad gyököket kelt.

  A mágnes-negatív (északi) pólus élettani hatásai:
- pH normalizáló
- oxigénesítõ
- savas hatást közömbösítõ
- általánosságban véve szimptomcsökkentõ
- mikro-organizmus gátló
- nyugalmat keltõ, alvást segítõ
- visszaállítja a test körül legyengült biomágneses energiát
- serkenti az anabolikus hormontermelést (melatonin, növekedési hormon)
- segít a metabolikus eredetü toxinok testbõl való eltávolításában
- szabad gyökök hatásait ellensúlyozza.

Előzmény: bleroy (6999)
bleroy Creative Commons License 2006.01.07 0 0 6999
az rendben van, hogy van amiről fogalmad sincs, az csak tájékozatlanság, de hogy erre bűszke is vagy , és hangoztatod, az ostobaság.
Előzmény: a_x (6996)
bleroy Creative Commons License 2006.01.07 0 0 6998

http://www.kiskegyed.hu/index.php?apps=cikk&cikk=2517

 

Természetgyógyászat

 

Magnetoterápia

Alkalmazási terület: Csont- és ízületi fájdalmak, reuma esetén
Módszer: Csõben, vagy fémlapon mágneses mezõt hoznak létre, és erre fektetik a beteg testrészt. A mágneses mezõ jótékonyan hat a kötõszövetre
Hatása: Az erõteljes elektromos rezgés fokozza a vérellátást, szabályozza a sejtek anyagcseréjét, ezáltal csökkenti a fájdalmakat
Kockázatok, mellékhatások: Nem alkalmazható pacemaker és más, elektronikus implantátumok esetén
Kúra: Általában 10-20, félórás kezelést írnak elõ

bleroy Creative Commons License 2006.01.07 0 0 6997

apám, te tényleg enyire tájékozatlan vagy, nem semmi. nem csodálom, hogy ki buktál  az amweyből.  be linkeltettek egy cikket és ez bízonyítja hogy a magnetoterápának nincs semilyen hatása???

 

http://www.medandlife.hu/publ/7.htm

 

ez meg azt hogy van.....

 

Magnetoterápia MRS berendezéssel

A varsói Bielanski-i kórház gyereksebészeti osztályán, melynek vezetője doc.dr.hab. Bibiana Mossakowska, l996 októbere óta alkalmazzák a magnetoterápiát.

Egyes esetekben az osztályon hospitalizált betegeken /szülők beleegyezésével/ a kezelés kiegészítéseként, valamint egyes esetekben a hazabocsátás után. Leggyakrabban alkalmaztuk zúzódásoknál, kiterjedt és többszörös bevérzéseknél, töréseknél, égéseknél, sebeknél - ilyenkor párnát használtunk 9 és 10 fokozattal. A fájdalom csökkenését, hegesedés felgyorsulását figyeltük meg.

A magnetoterápiás kezelést azoknál az ambuláns betegeknél alkalmaztuk, akik a fent említett okok miatt jelentkeztek. Ezen kívül éjjeli bevizelés miatti panaszoknál valamint az úgynevezett indokolatlan hasfájás esetén, azaz olyanokon, akiknél az összes kiegészítő vizsgálati lelet nem mutatott eltérést a normálhoz képest, ugyanakkor a panaszok ismételt vizsgálatra jelentkezést indokoltak.

A mágneses mező hatását az osztály dolgozóinál is alkalmaztuk, szükség szerint a párnát vagy a matracot. Többségük pozitív hatást érzett /korábban a munkanap után fellépő rossz közérzet, fejfájás, gerinctáji fájdalom, fáradtságérzés, végtag fájdalom és duzzanat megszűnt /. 1996 októbere óta, amióta a forgalamazó cég osztályunk rendelkezésére bocsátotta a berendezést, osztályunk egyes dolgozói rendszeresen használják, többségük, nem kizárva az osztályvezetőt, panaszok fellépte esetén kezelési sorozatként, néhányszor vagy tízen-valahányszor, naponta 1 vagy 2 alkalommal.

A hasfájós és éjjeli bevizelős betegek közül csak azokat mutatom be, akiknél a panaszok több mint féléves időszak után sem újultak ki.

Akaratlan bevizelés:

-F.S. 4 éves kislány nappali és éjjeli bevizelés, UH vizsgálattal /96 nov/ szabályos veséket, jobb oldali hugyvezeték szájadéka kiszélesedését /4 mm/ állapították meg. Matracot alkalmaztunk 1 fokozattal. 3 kezelés után már csak alkalmanként történt bevizelés, 10 kezelés után nappal száraz, éjjel is csak alkalmanként vizel be. 2 hónap múlva kontrollvizsgálatra jelentkezett. UH vizsgálattal - eltérés nem észlelhető. Alkalmanként csak éjjel vizel be. 2 hetes ismételt kezelést kezdtünk - ezalatt nem vizelt be, ez az állapot továbbra is tart.

- SZ.A. 5,5 éves kislány - éjjeli bevizelés, kiegészítő vizsgálatokkal /általános vizelet vizsgálat, tenyésztés, UH/ eltérést nem észleltünk. Matracot alkalmaztunk 3 napig 1. fokozattal, 2. fokozatot 4 napig - a kislány tudatosan vizel, hajnalban ébred, alkalmanként még bevizelt, fokozatosan emeltük a fokozatot 4.ig és 15 nap után /naponta 1x/ egész éjjel száraz.

- S.K. 12 éves fiú - éjjeli és alkalmankénti nappali bevizelés /bátyja 14 éves koráig vizelt be, utána nappal alkalmanként/. Vizsgálatok: általános vizelet és tenyésztés eltérés nélkül, UH szabályos vese, jobb hugyvezeték szájadéka 4 mm széles /97 febr/. Matracot alkalmaztunk 1-4 fokozatokkal, 12 nap múlva csak elcseppenés fordult elő, vizelési ingerre felébredt.

-B.M. 12 éves lány - születése óta bevizel, mélyen alszik és nem ébred fel vizelési ingerre. Vizsgálatok eltérést nem mutattak. Szünidúőben előfordul, hogy nem vizel be. Matracot használtunk 1-5 fokozattal, kezelés után nem vizelt be, kezelést abbahagytuk.

-M.R. 9 éves fiú - 4 éves kora óta roham jellegű, külnönböző erősségű és lokalizációjú néhány perctől több óráig tartó hasfájás, mely legtöbbször spontán szűnt. Nincs összefüggés az étkezéssel, egyéb tünete nincs. Kiegészító vizsgálatokkal kórosat nem észleltünk /véranalízis, vizelet vizsgálat, UH/. Utóbbi időben sűrűbb panaszok és hányások. 1996 nov 15-től 5 kezelés 1-3 fokozattal, panaszok fokozatosan csökkentek és elmúltak, 6 hónapos tünetmentesség.

- P.S. 10 éves fiú - néhány éve fennálló köldöktáji, étkezés után fokozódó fájdalom. Kiegészítő vizsgálatok /vér, vizelet, UH/ kórosat nem mutattak. Matracot alkalmaztunk 2-5 fokozattal. 6 hónapja panaszmentes.

-B.B. 12 éves lány - néhány hónapja fennálló közép- és alhasi különböző intenzitású fájdalom, néhány napja igen erős. Kiegészítő vizsgálatok /vér, vizelet, UH/ kórosat nem mutattak. Matracot használtunk 3 napig 1 fokozatút, az első kezelés után a panaszok csökkentek. Utána 2 fokozat 3 napig, a panaszok csak alkalmanként léptek fel, 3 fokozatú 10 kezelés után megszűntek.

-S.A. 12 éves fiú - néhány hónapja fennálló, 2-3 hetente jelentkező hasfájás. Utóbbi napokban mindennap. Irrváladékozással járó, vizsgálatokkal kimutatott allergia, utóbbi időben a tünetek fokozódtak. Alapvizsgálatok /vér, vizelet, UH/ kóros eltérés nélkül. Matracot alkalmaztunk 1-4 fokozatokon, 10 kezelés után a hasfájás megszűnt, jelentősen csökkentek az allergiás tünetek. 16 után az allergia tünetei megszűntek.

-B.K. 12 éves kislány - roham jellegű, spontán vagy gyógyszerekre múló, néhány hetente fellépő hasfájás. Kiegészítő vizsgálatok /vér, vizelet, UH/ kórosat nem mutattak. Matracot használtunk 1-6 fokozattal 14 napig, 3 kezelés után a panaszok megszüntek.

-P.E. 14 éves lány - kb 3 éve néhány naponta, néha naponta többször fellépő, különböző erősségű hasfájás középtájon és alhasban. Alapvizsgálatok /vér, vizelet, UH/ kórosat nem muattak. 1-4 fokozaton alkalmaztuk a matracot 6 napig, 4 kezelés után a panaszok nem léptek fel. Nem jött több kezelésre. 3 hónap múlva ismét panaszos, 3 napig tartott különböző erősséggel. UH vizsgálatra jelentkezett, kórosat nem muattak ki. A lány kérésére ismét kezeltük 1-6 fokozattal 14 napig, 2.ik kezelés után a panaszok elmúltak és 6 hónapig nem újultak ki.

-P.M. 10 éves lány - naponta több alkalommal fellépő pár perctől néhány óráig tartó epigastrialis fájdalom. Alapvizsgálatok eltérés nélkül. 1-5 fokozaton matracot alkalmaztunk, 3 kezelés után /3. fokozat/ csak alkalmanként, nem naponta léptek fel a fájdalmak.

Minden gyereket 4 és 6 hónap múlva ellenőriztünk - panaszaik nem voltak.

Sérülés utáni bevérzések

- D.M. 14 éves fiú - bevérzés az arcon - párna 9. fokozaton - 6 kezelés, naponta 1-2 alkalommal, után a bevérzés nyom nélkül megszűnt.

- L.P. 7 éves fiú - baleset utáni torticollis - párna 9. fokozaton - 3 kezelés után panaszmentes, klinikailag tünetmentes.

- B.J. 13 éves fiú - jobb külbokatáji bevérzés - 9. fokozatú párna - 2 nap múlva elmúlt a fájdalom, 6 nap múlva - a bevérzés nyom nélkül felszívódott, teljes mozgásterjedelem.

- B.M. 62 éves nő - bal láb sérülés - 9-10 fokozatú párna 2 napig /naponta 2 alkalommal/, a panaszok csökkentek, járásképes lett.

- K.Z. 17 éves fiú - jobb térdkalács feletti bevérzés. Sérülés után 2 órával 9. fokozattal párnát alkalmaztunk 2 napig /naponta 2x/. Panaszok elmúltak, a vérömleny 3 nap alat felszívódott.

- K.M. 27 éves férfi - térdműtét, keresztszalag reconstructio után - 10 nappal a mütét után, 9 és 10 fokozatú párnát alkalmaztunk. A kezelés nagymértékben csökkentette a fájdalmakat, utókezelés megkezdését meggyorsította, 6 hét múlva teljes mozgásterjedelem a térdizületben, szabályos járás.

- M.A. 23 éves nő - jobb térdizület baleset utáni bevérzése /jégre esett/, 4 kezelés után megszűntek a panaszai - párna 3. fokozaton 2 napig, 9. fokozat 2 napig, 10. fokozat 8 napig, járáshoz gipszsines rögzítés. 10 nap múlva a duzzanat megszűnt. 14 nap múlva panaszmentesen teljes mozgásterjedelem.

- R.O. 46 éves nő - jobbkönyökizületi bevérzés és orsócsont törése tipusos helyen - 3 napig naponta 2x párnát alkalmaztunk 9. fokozaton, a bevérzés és duzzanat megszűnt. Alkarra gipszsínt helyeztek, 2 hét múlva összeforrást állapítottak meg.

- K.M. 27 éves férfi - térdműtét, keresztszalag pótlás utáni panaszok, 9. és 10. fokozaton matracot alkalmaztunk 4 hétig. Csaknem teljes mozgásterjedelem, hajlítás kismértékű elmaradása.

- R.A. 12 éves fiú - elmozdulássala járó bal combcsont törés, extenziós kezelés - 2. naptól naponta 2x párnát alkalmaztunlk 9. fokozaton - 5 nap alatt felszívódott a vérömleny. 15 napos kezelés után összeforrást állapítottak meg, 1 hétig még extenzion tartották, gipszrögzítés nélkül bocsájtották el. 1 hónap múlva kontroll Rtg, törtvégek tengelyállásban, egyenes combcsont, panaszmentes.

-K.M. 12 éves fiú - elmozdulással járó komplett alkartörés - 9. fokozaton párnát alkalmaztunk 2 órával a törés után, repositio előtt és után 2 napig, vérömleny 6 nap múlva felszívódott, duzzanat csökkent /laza gipsz/, gipszcsere, 3 hét múlva jó összeforrás. Gipszeltávolítás után nem volt szükség utókezelésre - jelentősen rövidebb gyógyulási idő.

- G.D. 14 éves lány - orsócsont subperiostealis törése, törés után 1 héttel 9. és 10. fokozatú párnát alkalmaztunk, 2 hét múlva gipszet eltávolították, végtag klinikailag eltérés nélkül, fájdalmatlan, gipszeltávolítás után 1 nappal teljes mozgásterjedelem, 2 hétig kezeltük. Másik kéz törése valószínűsíthető 1 évvel korábban, 4 hétig gipszrögzítés, 2 hetes utókezelés, időjárás-változásnál továbbra is fájdalmas.

Bozenna Zalewska orvos

gyermeksebész szakorvos

Előzmény: msmks (6993)
a_x Creative Commons License 2006.01.07 0 0 6996
Vasboltban párszáz forintért lehet kapni különféle mágneseket. De mint tudjuk, az mlm-mágnes sokkal jobb, mer' a zórodat is tisztíccsa.
Előzmény: Törölt nick (6995)
msmks Creative Commons License 2006.01.07 0 0 6993
ne maszatolj :) az Amway igenis árul ilyen mágneses bigyókat, a cikk szerint pedig nincs semmilyen hatása.

ezek a tények.

"A MAGNA BLOC Személyes használatra szánt mágnesek segítségével enyhíthető a lokalizált diszkomfortérzet és használatuk nem korlátozza az élet maradéktalan élvezetét."

http://www.amway.hu/default.asp?lan=hu&zone=products&num=7

ugyaninnen:

"A Magna Bloc technológia lényege egy különleges, négypólusú szimmetrikus, statikus mágneses fluxusgenerátor, amely négy, átlós irányban eltérő pólusú mágnestestből áll. A Magna Bloc technológia négy mágnest használ, melyek hatására nagyon nagy mágneses erősség alakul ki."

már-már NASA :)
Előzmény: k750i (6991)
murila Creative Commons License 2006.01.07 0 0 6992
Jó röhögést. :-)
Előzmény: msmks (6990)
k750i Creative Commons License 2006.01.07 0 0 6991

Még mielőtt elindulna bármilyen pletyka „véletlenül”, a cikk nem említ egyetlen céget sem. Nem tudom honnan vetted, hogy bármi köze van az Amway-nak ehhez! Ez a rosszindulat, amit ti alapból képviseltek.

 

 

 

A mágnesterápiákat a hátfájástól a rákig több betegség kezelésére alkalmazzák, azonban amerikai kutatók szerint semmilyen bizonyított hatása nincs.

Világszerte több ilyen, terápiásnak nevezett eszközt adnak el, azonban a British Medical Journal-ban most megjelent átfogó tanulmány szerint ezeknek semmilyen haszna nincs - írja a BBC News online kiadása. A kutatók figyelmeztetnek rá, hogy a mágnesekkel folytatott öngyógyítás nem hatásos a tünetek hátterében meghúzódó valódi betegségekkel szemben. Leonard Finegold (Drexel University) és Bruce Flamm (Kaiser Permanente Medical Center) szerint a mágneses terápiák terjedése gazdasági károkat is okozhat, és a nem bizonyított hatású eszközökre költött pénzeket sokkal hasznosabb volna valódi hatással bíró, gyógyszeres eljárásokra költeni. Sok hirdetésben olvasható az a téves, nem megalapozott állítás, hogy a mágnesterápia hatásos a rák ellen is, azonban ezt semmi sem támasztja alá – írja a BBC.

A kutatócsoport tíz korábbi tanulmányt tekintett át, amelyek a mágnesterápia hatásait vizsgálták, de ezek hitelessége szerintük megkérdőjelezhető, mert a mágneseket nehéz elrejteni. A betegeknek valódi és nem valódi mágneseket adtak, azonban a kísérletekben résztvevők könnyen meg tudták állapítani, hogy melyik csoportba tartoznak, mivel a mágnesek odatapadtak például a kulcscsomókhoz vagy más náluk lévő tárgyakhoz. A kutatócsoport a tíz tanulmányból kiemel egyet, amelyben a résztvevőket csuklófájdalommal kezelték, de a valódi, illetve a hamis mágneseket egy dobozba rejtették, így nem lehetett azonosítani őket. A kutatók szerint ebben a kísérletben sem lehetett statisztikailag szignifikáns különbséget kimutatni a valódi és a hamis mágnesekkel kezelt betegek állapotának változásában, azonban mindkét csoport javulásról számolt be. A tanulmány végkövetkeztetése, hogy a mágnesek olyan eszközök, amelyeket korlátozás nélkül lehet hirdetni és értékesíteni, azonban ennek a gyógymódnak nincs bizonyított hatása, így félrevezeti a gyógyulást remélő embereket.

Előzmény: TZiky (6988)
msmks Creative Commons License 2006.01.07 0 0 6990
ez egy vicc :)
Előzmény: murila (6989)
murila Creative Commons License 2006.01.06 0 0 6989

Az Amway sosem mondta, (a termékforgalmazóknak is kifejezetten tilos mondani) hogy gyógyít a mágnes.

A diszkomfortérzet csökkentésére ajánlja! Pl fejfájás ellen. Arra viszont tökéletes.

A baj okát nem szünteti meg, csak a tünetet! A bajjal orvoshoz kell menni!

Előzmény: TZiky (6988)
TZiky Creative Commons License 2006.01.06 0 0 6988
Van a címben szereplő cégnek valami mágneses bigyója, ugye?

Itt meg azt írják, hogy:
"A mágnesterápiákat a hátfájástól a rákig több betegség kezelésére alkalmazzák, azonban amerikai kutatók szerint semmilyen bizonyított hatása nincs.

Üdv:
TZiky:-))
k750i Creative Commons License 2006.01.05 0 0 6987
„…mar nem is mondom hogy fele annyi van benne gram-ban es folyekony hogy gyorsabban fogyjon...”

 

 

Csak az érdekelne, hogy egy stift, hogyan tud folyékony lenni? Nem lehet, hogy a golyós deo-t vetted meg helyette? Van külön stift, golyós deo és spray. Ez 3 külön terméket jelent, mindenki a neki tetszőt tudja használni.

Előzmény: Dynax5 (6982)
kheiron Creative Commons License 2006.01.04 0 0 6986
Az lehetetlen, az Amway által gyártott dolgokat a legújabb technológia felhasználásával garantáltan allergiamentesre gyártják. :-)
Előzmény: msmks (6985)
msmks Creative Commons License 2006.01.04 0 0 6985
"Hidd el, kiprobaltam a feheret, ott porosodik a polcomon mert arra meg allergias vagyok!"

csak nem...?
Előzmény: Dynax5 (6982)
gma Creative Commons License 2006.01.04 0 0 6984
"ott porosodik a polcomon"

Talán nincs rá megelégedettségi garancia?
Előzmény: Dynax5 (6982)
buyer Creative Commons License 2006.01.04 0 0 6983

Barátaim!

Örömmel olvaslak titeket.

De nem értem. Az a  stift most olcsóbb, vagy sem???

Üdv: B

Előzmény: Dynax5 (6982)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!