Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.27 0 0 2183
Előzmény: Törölt nick (2182)
kriss komori Creative Commons License 2010.04.27 0 0 2180
Szia Dénes (es mindenki),

Ugy ertettem, hogy Amerika mindig is szabad orszagnak mutatja magat, ahol mindent lehet, mindenki egyenlo. Ennek ellenere sokszor tapasztalom, hogy ez a dolgok elferditese. A teny az, hogy nem azt mondjak, hogy ha kulfoldi vagy nem berhelhetsz ettol a cegtol alberletet, hanem olyan szabalyozast hoznak amivel ellehetetlenitik, hogy egyaltalan jelentkezz. Ez ugyanaz, csak szebb a csomagolasa. Nem kritizalni jottem, de ez egy kritika volt. Természetesen bankszamla bizonylatot sem fogadnak el, ezzel is kizarva a lehetoseget, hogy jelentkezzunk. Amcsi credit history-m nincs, es csorisagom sincs amit a kivonattal igazolni tudnek :)
Persze ez a fajta hozaallas biztos a kulfoldieknek koszonheto, hiszen tuti több ezer olyan külföldi van aki eloskodik rajtuk, meg pl bunozo, meg lehuzza a cegeket. Am ez akkor sem megoldas! Ez altalanositas! Mi dolgozni es tanulni megyunk (fogorvos es reklamszakember), penzt keresni, kolteni, adozni, hasznosnak lenni az ottani tarsadalomban, szemben sok szazezer muveletlen, csoro, koszos amde buszke zoldkartyassal. Persze akinek nem inge.....
Ez szigoruan csak egy eszrevetel, ettol fuggetlenul persze szamtalan ertelmes, es ertekes ember van ott, es maga az orszag is csodas. Ezert is szeretnenk ott elni. Amde sehol sem tokeletes minden.

Tovabbra is varnek biztositasi es alberlet tippeket!

Üdv,

Kriss
veronik82 Creative Commons License 2010.04.26 0 0 2178
Bár nem teljesen idevág, de szeretném,ha tudna valaki válaszolni, mert a mások fórumon nem adtak rá választ és fontos lenne. Bocs az off-ért.
Esta-val mennék Chicagóba és az lenne a kérdésem, hogy ott a reptéren nézik azt, hogy mennyi pénz van nálad? Belenéznek a pénztárcádba, vagy hogy van ez? Egyáltalán kell bizonyítanod, hogy ennyi és ennyi összeg van nálad, vagy valamilyen papírt vinni,hogy van itthon vagyonod? De ha én csak úgy megyek, hogy látogatóba, akkor miért kell, hogy legyen ennyi vagyonom? Nem elég a meghívó levél, amin fel van tüntetve, hogy ők ellátnak engem és ott alhatok? Meg mennyi pénznek kell még nálam lenni, hogy beengedjenek? Ha nézik ezt egyáltalán
kriss komori Creative Commons License 2010.04.26 0 0 2177

hello mindenki!

 

Koszi a hozzaszolasokat! Most eppen alberlet keresoben vagyunk, meg biztosito keresesben. Tudtok valami olcso biztositot ajanlani? Albi ajanlat is johet. A neten sok a csalo, meg az irodak is szemetek (lennenek, ha hagynank :). Na meg persze Credit check kell mindenhova, ami mondjuk kb annyit er, hogy ha kulfoldi vagy akkor ne is gyere. Freedom :)) na mindegy, azert csak oszehozunk valamit. Szoval biztositok? albi? koszi 

denito Creative Commons License 2010.04.23 0 0 2176
Szia Timi! ha csak par naprol van szo, akkor hasznaljatok a couchsurfing.com-ot. Nekem eddig mindig bejott barmerre is jartam, barkinel is szalltam meg. Egy probat meger mindekepp! -D-
Előzmény: Timi&Ati (2171)
areacode212 Creative Commons License 2010.04.22 0 0 2173
Valamint, USA vizum topik, 9666HSZ------Meg lesz ott meg tobb is csak nezelodj!


Z:)
Előzmény: Timi&Ati (2171)
areacode212 Creative Commons License 2010.04.22 0 0 2172
The Pod $99
The Jane $99
Whitehouse $33.50

nagyon kis szobak, mondhatnam, hogy miniatur! Az utolso pl 24sqf

A Pod-rol mellekelt kep viszont egy tiszta, jol rendezett, modern szobat tukroz 70sqf alapteruleten.



Guglizd oket bovebb infokert!



Z:)


Előzmény: Timi&Ati (2171)
Timi&Ati Creative Commons License 2010.04.22 0 0 2171
Sziasztok! A párommal október környékén szeretnénk kimenni pár napra, és nem tudjuk, hogy milyen internetes oldalon lehet olcsó szállást találni. Esetleg tudnátok ajánlani pár oldalt?
Előre is köszönjük szépen.
kissvanda Creative Commons License 2010.04.17 0 0 2170
Sziasztok! Hallottatok új infót a vulkánról? Szerintetek elindul a holnapi NY.- BUD. Delta járat, ami elvileg hétfőn érkezik????
Niksa09 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 2169
Szia.
Nekem kellett Esta is,sőt kérték is.
areacode212 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 2168
Hu de regen volt az... :) Marmint NKOTB! LOL
Előzmény: celebrian (2167)
celebrian Creative Commons License 2010.04.13 0 0 2167
Halihó!

Június 17-18-19 New Kids koncert
Radio City Music Hall, New York

Van itt olyan, akit érdekel?
Én mennék egyedül is, de jó lenne, ha valaki csatlakozna. Még vannak jegyek.
M.Adryenn Creative Commons License 2010.04.12 0 0 2166
Sziasztok!

A beutazási engedélyhez elég a repjegy megrendelése után az APIS nyomtatványt kitölteni (pelikan.hu-n a rendelés visszaigazolása után) vagy kell az ESTA is?
Niksa09 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 2165
Szia.
Biztos te vagy Tomy!
Ha beszéltél már a pároddal engem megtalálsz itt vagy privben.szia
Előzmény: Kentaur1979 (2164)
Kentaur1979 Creative Commons License 2010.04.09 0 0 2164

Szia Niksa09!

 

Feleségem tegnap ment át Long Islandra, csak még a pontos címét nem tudom megmondani, mert arra nem volt időnk, hogy megbeszéljük!

 

Ott melózik, és ha tudnál adni címet, akkor átadom neki, és felvehetitek a kapcsolatot. Engem elérsz itt, és a részleteket meg tudjuk beszélni!

 

Remélem mihamarabb sikerül a kapcsolatot lebonyolítani, és akkor sem Te sem ő nem lesztek egyedül Long Islandon!

 

Egyébként én is keresném azokat a magyarokat, akik Ling Islandon vannak!

 

 

Előzmény: Niksa09 (2155)
Gabcsi68 Creative Commons License 2010.04.08 0 0 2160
Egy fülhúzás..... névnapodra :-)

szállás ügyben 2-3 szobás lakás vagy családi ház mennyi lenne havi bérlet és mennyi kb a rezsi. stb?

hau'oli Creative Commons License 2010.04.08 0 0 2158

 

 

Sziasztok!

 

Látom ez a topic aktív és ugye az Usa-val kapcsolatos!:)

 

Ezért szeretnék kérdezni a tapasztaltaktól!:)

 

Hogyan lehet amerikai szponzort szerezni szerintetek??? Nem munkáltatót, hanem egy olyan magánszemélyt, aki kitölt nekem egy nyomtatványt!

Vagy ez ismeretlenül lehetetlen???

 

Előre is köszi

 

hali

Gabcsi68 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 2156
Köszönöm választ.

HA a nevemen megy a biznisz, akkor ez hasonló mint itthon az egyéni vállalkozás?
Niksa09 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 2155
Sziasztok!

Én egy 24 éves lány vagyok és Long island környékén keresek magyarokat ismerkedés céljából.Nem régóta vagyok itt és jó lenne valakivel eljárkálni vagy csak beszélgetni.
DhOrsi85 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 2153
Sziasztok!

Teljesen zöld fülűnek vagyok mondható itt. Idén júniusban fogok ellátogatni New Yorkban, "hosszabb" - rövidebb időre. A szállás egy nagyon kedves barátnál adott lesz. Információkat szeretnék kérni, hogy rövidebb időre, alap angol tudással, van esetleg valamilyen munkalehetőség 24éves lány részére? Nem szeretném a világot megváltani, de sok időmbe legalább, ha a repülőjegyem árát vissza tudnám dolgozni, már örülnék neki :)

Minden jellegű információkat nagyon megköszönök előre is!
(utazással kapcsolatban is! átszállás nélkül fogok repülni)

Üdv.
Gabcsi68 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 2152
Köszönöm a segítő szándékot.

A fémiparban dolgozok, jellemzően a gépek körében. Anyagmozgató, daráló, keverő granuláló gépek, valamit terményszárító, és tároló csarnokok, silók körében.
A megrendelőim köre: többnyire szárnyas haszonállat telepek, ( takarmánygyártó technológia miatt) és fűrészüzemek,raklapgyártók, ( hulladék feldolgozás- pellet előállítás miatt )
Arra gondoltam, hogy nyitnák piacot, de ha lehetőség van rá, akkor ki is mennénk.
Mi szükséges ahhoz hogy valaki egy kinti KFT-t csináljon, és mennyibe kerül?



Előzmény: denes (2146)
Gabcsi68 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 2151
Régi bútordarab , OKé.... :-)
denito Creative Commons License 2010.04.06 0 0 2150
Sziasztok! Elorelathatolag Majus kozepen szeretnek kimenni New Yorkba es ebbol adodoan kiado szobat keresek 10-12 honapra. Tudtok ajanlani valamilyen oldalt az iwiwen kivul, ahol keresgelni tudok. Koszi elore is! -D-
TheLover Creative Commons License 2010.04.06 0 0 2149
Szerezz egy lengyel ismerőst, és ő be tud nyomni építő iparba, erre-arra. Hatalmasjól működő közösségük van. Legalábbis newyorkba én ezt tapasztaltam.
areacode212 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 2148
Hat ha igy van ahogy irod akkor "csak" egy kis ismeretsegre lesz szukseged meg nemi szerencsere. Lehet, hogy eloszor egy cegnek lenne erdemes elkezdened dolgozni aki hasonlo profilban mozog, mint amiben te szeretnel elhelyezkedni, majd a meglevo tudassal* kezdhetnel egy sajat vallalkozast. Ez egy opcio a sok kozul. A tudast* meg ugy ertem, hogy meg ismered az itteni uzleti kulturat, szokasokat, piacot stb stb.
Meg egy dolog, lehet hogy en nem latom az osszefuggeseket, de ugy tunik, hogy tobb profilt is emlitesz itt: takarmany ipar, vas, futes, olaj, PB... Szemelyes meglatasom szerint talan a specializalodas az jobban kifizetodo.

sok sikert


Z:)
Előzmény: Gabcsi68 (2140)
Gabcsi68 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 2143
Azért azzal a 23 hozzászólással meg a tegnapi regeddel ne legyél annyira büszke, mint ha már régi bútordarab lennél, többéves fórumozási múlttal. :-)
Előzmény: feedee (2141)
Gabcsi68 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 2142
Szia Feedee!

Mivel csak úgy lehet fórumozni ha van nickem így kénytelen voltam reggelni.
Azért reggel valaki mert vagy hozzá akar szólni vagy kérdése van. Én az utóbbi vagyok.
Azt én sem mondtam hogy kolbászból van a kerítés, sőt a családból jópár éve voltak kint ( mint takarítók ) így valamelyest rálátásom van. De csak valamelyest, meg régebbről, és ezért kérdeztem azokat akiknek napi tapasztalatai vannak, és kifejezetten ebben a témában, mint említettem vállalkozás szerű munkavégzés.
Mivel gyanítom, hogy ott sem születnek a dolgok maguktól, így azt valakiknek le kell gyártani ( még egy kertkaput is, habár az számomra egyáltalán nem kihívás... ) tehát adott a feladat. Gondolom ott is kell fűteni, így szükséges a tüzelő ( biztos nem mindenhol gázzal fűtenek ) és biztos hallottál az energiafűről vagy a fűrészporról, azokból az általunk gyártott géppel remek tüzelőt lehet készíteni, sőt még hogy ne is kelljen hozzányúlni ( mivel a kényelem nagy úr ) teljes egészében gépesíteni is lehet az ezzel való fűtést. A fű magától terem szinte ingyen van, a fűrészpor meg majdnem hulladék, így az energia a lábunk előtt hever, minek ezért állandóan sok pénzt kifizetni...?? És ez CSAK 1 területről 1 példa amiből ki lehet indulni!
Gondolom sok olyan ország nincs ahol a benzinbe elnyeletik a PB gázt és azzal mennek, mert AZ ÍGY akkor olcsóbb volt mint a benzin. Úgy vélem találékonyságban nem vagyunk hátul....mint Magyarok értem ez alatt :-)
A szerencse mindenkinek jól jön persze, de ha párosul hozzá valamiféle tudás, meg elszántság akkor gondolom előre lehet jutni. Azt nem mondom hogy annyira szarul menne, csak szenvedünk, mivel itt arra megy ki a játék, hogyan lehet tönkretenni a kisembereket, a kisebb cégeket, adóval, járulékkal meg folyton változó szabályokkal, törvényekkel, és követelményekkel.
Lottózni meg itthon sem szoktam, mivel az nem a szerencsén múlik, hanem egy jó szoftveren no meg a technikán, de most nem ez a téma....

A kolbászt meg inkább a tányéron szeretem mintsem a kerítésen! :-) Sőt még dolgozni is hajlandó vagyok, hiszen itthon is ezt teszem én is, és nem esik le a karikagyűrű az ujjamról.
Gondolom egy kicsit elkalandoztam, de a téma továbbra is érdekelne, kinek milyen a meglátása vagy az ötlete.

Természetesen ha úgy hozná a sors, akkor éppen társulni is lehet valakikkel... sosem lehet tudni. Nyitott vagyok mindenre.
Előzmény: feedee (2141)
feedee Creative Commons License 2010.04.05 0 0 2141
gabcsi . ezert reggeltel egy uj nicket ? hiszen ez az elso es egyetlen hozzaszolasod . tudod mit . elhiszem,hogy komolyan gondolod . ahogy irod senyvedsz magyarban , idejonnel ahol kolbaszbol van a kerites . hat rossz hirem van . nincs kolbaszbol es en ugyan nem bantam meg anyagilag hogy 1985-ben idejottem , de csak azert nem kellett tul sokat dolgoznom mert SZERENCSEM volt . de a szerencse az olyan mint a lotto . ugyhogy hacsak nem bizol a szerencsedben ne akarj idejonni
Előzmény: Gabcsi68 (2140)
Gabcsi68 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 2140
Sziasztok!

Tudom hogy nincs kolbászból a kerítés amerikában, és lehet furcsa a kérdés, de kérdezném, hogy lehet ott dolgozni, úgy értem, hogy akár céges formában is, vagy vállalkozói minőségben.
Takarmányipari gépeket és egyéb feldolgozó technológiát gyártunk , saját tervezéssel.
Nem ijedek meg a munkától, úgy gondolom, hogy aki becsületesen dolgozni akar és tud is, az szinte mindenhol tud dolgozni. Ez idáig nagyon sokrétű munkát végeztünk, ami köthető a fémhez, bármi formában, éppen "fából vaskarikát" nem csináltunk.
Nem kifejezetten alkalmazotti viszonyra gondolok, mivel a szakmai háttér adott, így ezen a téren szeretném kamatoztatni a szakmai tudásomat.
Gondolkodunk, hogy mi lenne a jobb, itthon senyvedni, vagy kimenni és talán a jobb lehetőségeket kihasználni.
Ha tudnátok segíteni, tanáccsal, vagy bármilyen infóval szívesen látnám, és köszönöm előre is!

Üdv.
hau'oli Creative Commons License 2010.04.03 0 0 2139

 

 

Sziasztok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!