Keresés

Részletes keresés

tina64 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13119

Ezt a trutyit kertészboltban vettük, a neve Fagél. Metcés után is javasolják mikor nagy ágat vág le valaki. Jó ideje kertészkedünk, de effajta állattal "gézengúzzal" nem találkoztunk.

 

Azért próbálkoztam meg itt segítséget kérni mivel gondoltam tán látott valamelyikötök ilyet.

Bocsi ha tévedtem.

Előzmény: szaguaro (13118)
szaguaro Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13118
Ezeknek a sebkezelőknek a használatát eleve feleslegesnek ill. károsnak tartom. Ha bekened vmi trutyival, a büdös életben nem gyógyul be.
Előzmény: aiol19 (13114)
vica46 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13117

A kis farágó lepke csinál ilyen lukat a fában ,amit a fa alatt fürészpor szerü ürülékről lehet észrevenni ,és meg kell keresni a lukat a fán amit ti meg is találtatok a hernyója viszint nem igy szokott kinézni, de ha ez volt a lukba akkor nem tudom .

Előzmény: tina64 (13112)
szaguaro Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13116
Kis farontólepke hernyója.
Előzmény: tina64 (13112)
tina64 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13115
Aiol19  segits!!!
Előzmény: aiol19 (13114)
aiol19 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13114
A gyomirtó, vagy vegyszermaradványok a talajban, ez is gyakori eset. A pajorok is rágják a kivi gyökerét, ebben is lehet valami. Ezen kívül, mivel elég sok víz marad a törzsben télire is, keletkezhetnek fagyrepedések, ez már évek óta le van írva százszor. Ha valaki ezeket meglátja és feszegeti, akkor persze, hogy egy idő után leválik a kéreg. Ilyen esetben össze kellene húzni ezeket ideiglenes drótozással, tényleg pár hét alatt beforrnak, ahogy a jégverés ütötte nyomok is. Ha ezeket fasebkezelővel kenik be, akkor onnantól szerintem már nincs sok esély a gyógyulásra. A kivi és a káki is eleve az a növény, ami semmi ilyet nem bír, ahogy a kötözést is nagyon hamar körbenövik, olyan erőteljes a kivi és a káki kéregvastagodása is. Nekem egy kákifámat még a tetveket a fára felhordó hangyák elleni védekezésül a törzsre csavart ragacsos csíkcsapda is elszorította. Mindezek mellett viszont valóban rendkívül életszerűtlennek tűnnek ezek az esetek. Persze aki esetleg így járt, attól nehéz is lenne elvárni, hogy objektíven próbáljon gondolkodni és egyszerűbb a növényt, vagy a beszerzési forrást napi szinten ócsárolni. (csillagozott zárójeles megjegyzés: mielőtt valaki itt próbálna meg megint fogást találni, azért maga sem gondolhatja komolyan, hogy a pl. csak porzós kiviket áruló forgalmazók kritizálása ugyanakkor ne lenne abszolút jogos).
Előzmény: szaguaro (13103)
szaguaro Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13113
Nálam is van egy hely, ahová már 4x ültettem valamilyen gyümölcsfát. 3 évnél tovább egyik sem birta. Meg egy hely, ahol mindig kicsi maradt minden.
Előzmény: aiol19 (13111)
tina64 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13112

sziasztokSegítségre lenne szükségem. A cseresznyefa törzséből " operáltuk ki ez a bizonyos kártevőt. A nevét nem tudjuk. Tudna valamelyikötök ebben segítséget nyújtani. A fát a párom az érintett helyn alaposan kikaparta, fagtapasszal leápolta. Ő lenne az a bizonyos gazember.

 

"idegen"faa fa iennyire volt sérültvolt .  A föld felett egy lyuk volt csak. Az keltette fel a figyelmünk.

Várom a segítséget , előre is köszönöm !!!!!

aiol19 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13111
Érdekes és elgondolkodtató felvetés, szerintem van benne valami! Én is megfigyeltem hasonló helyeket a kertemben, ha nem is a totális siker-totális kudarc végleteiben, de szemmel láthatóan. Lehet az ok tápanyaghiány egy-egy adott elemből, vagy talajlakó gombák hiánya, stb. Taxus ha jól tudom, bevizsgáltatta a talaját és kijött az eredmény, hogy azon a részen különösképpen nem volt jelen semmilyen tápanyag a talajban. Az meg tény, hogy nem megfelelő fejlődés esetén, legyengülve szinte bármilyen növény megfagyhat. Továbbra is tartom viszont a véleményemet az esetleges túltrágyázásos esetek, vagy a takarás miatti befülledés mellett.
Előzmény: H.J (13107)
H.J Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13110
Ott nem lehetnek nyulak,Őzek,szarvasok? Lehet hogy vadkár ellen van?
Nálunk is gyakran védik a fiatal fák törzsét.
Előzmény: szaguaro (13109)
szaguaro Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13109

Én ezt arra irtam, mért van a töve betekerve!

Előzmény: Feriba51 (13108)
Feriba51 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13108
Motoroskasza, macskák, tápozás, gyomirtózás, talajvíz ( 18 méter lefele), teljesen kizárva.:-)))
A kivi virágzáskor mondta a néni, akitől kaptam a vesszőket, hogy macskavizelet szaga van.
Előzmény: szaguaro (13105)
H.J Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13107
Teljesen az alapoktól kezdtem a növénynevelést,minden tudásomat innen kaptam.
Viszont kezdőként leírnám amit a kertemben tapasztaltam,talán nálad is részben hasonló dolog okozhatja a kivi halálát,fagyérzékenységét.
Van a kertemben egy hely ami rendkívül kedvező lenne a növénynevelésre ,eddig négy különböző növényt ültettem oda. Mindegyik egészséges volt.A következő évet egyik sem érte meg.Mára már nem ültetek arra a helyre semmit.Valami lehet a földben, fogalmam sincs mi lehet a baj.A pálmás topikban Taxus is ír egy hasonló helyről a saját kertjében.Ő halálzónának hívja azt a helyet.Már ő sem ültet oda semmit.Tudom, a te
problémád az elfagyás ,viszont szerepet játszhat benne egy hasonló adottságú hely ami miatt legyengülhet a kivid.Ezáltal könnyebben szenved fagykárt.
Előzmény: Feriba51 (13102)
vica46 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13106

Itt Csepelen egy ismerősnél vannak 10 évnél idősebb példányok ,most fedeztem fel de elfagyva még nem voltak,igaz teremni sem terem ,valószinü egynemüek, mert állitólag rengeteget virágzik, csak termés nincs rajta,a Balatonra is vittek azzal is ez a gond, most majd megnézem ha virágzik fiuk vagy lányok.

A kivik viszont lenn a telken kezdenek hajtani.

Előzmény: vica46 (13104)
szaguaro Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13105

Talán, hogy a motoros kasza ne sértse meg? Vagy a héjaszás miatt? (Tudod mi az?)

Van itt az utcánkban egy ismi, ő is mindig bugyolálja. Kérdeztem, miért. Azt mondja, a macskák mindig összekarmolgatják. Egy szép meleg nyári napon szagold meg a kivit, határozottan macskahugyszaga van! Lehet, ezért szeretik a macskák körmölni?!

Előzmény: Feriba51 (13102)
vica46 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13104

Még nem akarom elkiabálni,mert lent még a sárgabarack is csak bimbós volt tegnap ,

biztos lesz ami nem a legfelső rügyről fog hajtani de a törzse zöld annak amit megnéztem ,majd elválik .Két féle a sharon jobb állapotban van szerintem.

Előzmény: Feriba51 (13102)
szaguaro Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13103
Sztem is valahol itt van a kutya elásva. Hogy pontos diagnózist mondjak róla, ahhoz éven keresztül látnom kéne, milyenek a körülmények, mit csinál rosszul. De én még abban sem vagyok biztos, hogy a sok viz ártana neki. Láttad az enyémeket, mellette van a fólia, egész ősszel + télen folyik alájuk a viz. Talán, ha magas a talajviz? Lehet, h. a pangó vizet nem szereti? Bár ennek meg ellentmond, hogy nem hatol tul mélyre a gyökere. Én még mindig a tul sok nitrogénre, esetleg gyomirtóra vagy permetszerre gyanakszom. Ugyanis soha, sehol nem hallottam, h. a kivi bármilyen fagykárt szenvedett volna. Saját tapasztalat '90 óta, de van olyan ismerős, akinek előtte is volt. Szóval az itt leirtak teljességgel életszerütlenek. Amugy Lenin et. mondta, ami nem megy, ne erőltessük. Van sok jó hobbi, pl. modellvasut, bélyeggyüjtés. Akinek nem menne a kertészet....
Előzmény: vica46 (13100)
Feriba51 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13102
Üdv Vica46!

Minden szép és jó, amit írsz. Sajnos nem csak a takarás fölött, hanem alatta is teljesen elfagytak a kivijeim. Lehet nem jól takartam, lehet nem kell takarni, de azért azt megkérdezném, hogy a görögök miért bugyolálják be olyan gondosan télire a kivijeiket? Meg tudná ezt valaki mondani??? Nem egy-két tőről van szó, hanem ültetvényről.
Hogy tűrték a kákijaid a telet??? Már szépen rügyezniük kéne és jól látszik az eredmény.
Jó kertészkedést!
Előzmény: vica46 (13100)
aiol19 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13101
Szerintem nem megoldhatatlan az idegen virágpor beszerzése, hátha lesz itt már valakinek virágzó fája, ilyenekkel is érdemes megpróbálkozni ezeken a netes fórumokon.
Előzmény: Törölt nick (13093)
vica46 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13100
Az a véleményem hogy a kivi takarás nélkül kibirja a teleinket .A 20 db ból egyet lefektettem és földdel betakartam a tapasztalat kedvéért ,a többi takaratlan tavasszal sokkal jobban nézett ki mint a takart ,mindegyik túlélte még a kis sárga minik is ,takatás nélkül talán van olyan fajta ami fagyérzékenyebb ,de eddig ilyennel még nem találkoztam, az agyon dédelgetést viszont rosszul tűrik a növények ,irtad hogy fagy gyürü keletkezett a növényeden a takarás és a szabadon lévő szár nál ,ezt el tudom képzelni ,talán a hőmérséklet különbség okozhatja ,lehet hogy az ültetvényeken ezért harisnyázzák fel a növényeket télre,lehet hogy az oda folyó viz az éjszakai fagyoknál megfagy és ez képezi a fagygyürüt .
Előzmény: Feriba51 (13097)
aiol19 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13099
aiol19 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13098
Szeretném megkérdezni Tőletek, hogy mikor beszéltem én le bárkit is arról, hogy megpróbáljon kivit dugványozni? Mert én ilyenre nem emlékszem, sőt, inkább úgy rémlik, örültem az eredményeknek. Szerintetek amikor együtt méltatlankodtunk azon, hogy egy napi bulvárlapba egy kákifa tulajdonosa narancsként adta be az újságírónak a fáját, akkor azon méltatlankodtunk, hogy "milyen paraszt" a kákit nem ismerő olvasóközönség? Nem furcsa egy kissé, hogy miközben egyesek saját hozzászólásaikban elemi szintű szövegértési problémákról tesznek vélt, vagy valós tanúbizonyságot, egy másik topikban tett hozzászólásomat azonnal, pontosan be tudják idézni a hiteltelenítésem végett? Ezek szerint mégis olvassák pl. ezt a topikot, csak ha már így van, legalább valami hasznos is ragadhatna belőle egyesekre. Látszik, hogy milyen zsigerből eredő alpári düh a válasz, ha a saját orrukat valaki belenyomja a manipulációikba. Rohannak, mint egy veszett kutya, amelyik vérszagot érez és teljes apparátussal működtetnek egy egészen nyilvánvalóan rombolási szándék által vezérelt aknamunkát.
Feriba51 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13097
Így van, a kutya el van temetve, de nem tudom, hogy hol.
Egyszer csak kiderül, ennek reményében próbálkozok a szaporítással is.
Jó kertészkedést!
Előzmény: Floo2 (13095)
H.J Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13096
Kellemes Ünnepeket kívánok mindenkinek

Két éve kaptam Ninótól 5 tő kivit. (Tomuri Hayward
. Remélem jól írtam) Még az ősszel ki lettek ültetve.Ez volt a harmadik telük.
A téli védelem :fölkukacolt föld a tövüknél és egy darabka geotextilia 4-5 szörösen rátekerve az alsó 40 centire. Minden károsodás nélkül vészelték át a teleket,kivéve a legvékonyabbat, amin 2-3 kisebb fagyléc keletkezett.Még nem indultak meg de egészségesnek tűnnek.Ugyanakkor a környéken levő fügék ágvégei és rengeteg helyen a rózsák is megfagytak.
Floo2 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13095
Tavalyi tél Szatmárnémeti -18 fok, Nagyvárad -16 fok. Egyik sem tűnik vészesnek.
A debreceni állomás sík területen van, ott -17 fok volt a leghidegebb.
Ezek az értékek még bőven a kivi tűréshatárán belül vannak.
Ha elfagytak tavaly is, akkor vagy az valami rossz téltűrésű fajta, vagy talán a takarás nem megfelelő.
Előzmény: Feriba51 (13090)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13094
Tök igazad van.Saját tapasztalatom is az,hogy a "tulgondoskodás "vitte el a legtöbb Citrusomat.
Előzmény: subocularis (13092)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13093
A kicsik nem saját magoncok.Több különböző helyről beszerzettek.A "nagynak"biztos
jól jönne idegen virágpor csakhát,honnan is,kitől is?Itt a környéken már szépen terjednek a :kiwik/szörös,mini/,Jujubák,Kakik,mézbogyók stb.De pawpaw az tudomá-
som szerint nincs.
Ezért volt,hogy tavaly összekunyeráltam topiktársaktól/most is megköszönöm/magokat
elvégeztem az olvasható rituálékat és most kinyilt szemmel várom a kikelésüket.Sze-
retném itt a környékben ismerősöknek megnevelni majd odaadni,hogy jobb feltételek alakuljanak ki a porzáshoz.De ez csak a MAJD.
Előzmény: aiol19 (13076)
subocularis Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13092
Bocsánat, hogy közbeszólok, mint lelkes amatőr, de pár évvel ezelőtt vettem én is egy kertészetben kivit, önporzónak adták, én meg ahogy megláttam, mondom nekem kell egy ilyen. Persze csak később olvastam utána, hogy önporzó, mint ilyen nagyon nem is létezik, nah mindegy, nevelgettem nevelgettem, három telet lazán túlélt, fagykár és takarás nélkül, mire aztán tavaly ősszel kellett a hely, ezért fogtam szépen körbeástam, kiszedtem, mint ahogy azt illik, gondoltam odaadom valakinek, akinek kísérletező hajlama van eziránt, ám túl sok törődést nem adtam neki a télvíz idejére, beleraktam egy diszperzites vödörbe, öntöttem rá némi vizet, úgy kb. félig, a tél folyamán nemegyszer csontig átfagyott a gyökérzet, és most mit látok, kezdenek duzzadni a rügyei, fagykár nuku... Alapjáraton egzotikus állatokkal foglalkoztam, és ott is megfigyelhető volt ez a jelenség, ha egy állatnak mindent megadsz, ami a nagykönyvbe le van írva, napi szinten méred a páratartalmat, hőmérsékletet, vitamin porozod a kajáját, az holt ziher, hogy elpusztul, viszont, ha úgy mondd lesz*rod, tuti túlél...

Elnézést még egyszer, hogy közbeszóltam, csak gondoltam megosztom a tapasztalatom ez ügyben.

üdv!
Feriba51 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13091
Fogd vissza magad, ne sértegess!
Előzmény: aiol19 (13088)
Feriba51 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13090
Üdv Szaquaro!

A tavaly nem takartam a kivit. Az eredmény ugyanaz, tövig fagyott:-(((
Jó kertészkedést!
Előzmény: szaguaro (13085)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!