Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46042

Elég komplikált lehet egy ilyen művelet után sterilre mosni a flakonokat...

Előzmény: nalazaND (46041)
nalazaND Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46041
Pedig 5 l-es flakonokkal elég jól meg lehet oldani a szállítást. Én is így hordtam haza tavasszal a 15 l-t. Kettő a hátizsákba, egy a kormányra. De azt számolgattam, hogy még 15-t el lehet hozni, mert van plusz egy kormány, meg a csomagtartó. (bicikliről van szó)
Előzmény: Törölt nick (46025)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46040

Ez teljesen normális ilyenkor már (bár nekem nem szoktak ennyire apasztani, mint idén, sajnos ez van, ha nincs kukorica, pár nap alatt meglátszik, ha elfogyott), a tej "tartalma" arányosan több, azaz sűrűbb lesz, kevesebb vízzel, adott tejmennyiségből több sajtot/túrót lehet készíteni.

Előzmény: Törölt nick (46031)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46039

Ezt a könyvet szerezd be és nyálazd át, mielőtt megveszed őket, ez a kecsketartók bibliája. :) Tavasszal mindenképp kiskecskéket (gödölyéket) vegyél, ne "kész állatot". Azokból ugyan nem lesz azonnal tej, de egyrészt jobb áron hozzájuk jutsz, másrészt míg felnőnek és tejed adnának, addigra hozzájuk is szoksz. (Nekik nem tart sokból hozzászokni az emberhez, aki a kaját adja, azt hamar megkedvelik.) Legjobb, ha ilyen növendék korban egész nap van előttük széna, de ugyebár arra is kell gondolni, hogy az nem olcsó mulatság, és kora tavasszal - pláne egy ilyen év után - jó drága is lesz, már ha egyáltalán lesz valahol. Az is jó, ha van nekik egy nagy placc, ahol legelhetnek, azon talán kicsiként kihúzhatják az első kaszálásig. Gidakor elején napi egyszer kell nekik adni magkeveréket (kukorica, árpa, zab főleg, de búza is mehet bele, korpa és takarmánymész bekeverése ajánlott), akkor még annyit, amíg meg nem unják, aztán mikor már nagyobbacska, és többet enne, fél kilóban maximalizáljuk. Kell a gabona a jó fejlődéshez. De jövő tavasszal a gabonának is csillagászati ára lesz. Még a legolcsóbban a takarmánysót úszod meg. :D Mindezek után pedig ősszel lehet pároztatni őket, következő évben ellenek, és kb. feleannyi tejet fognak adni, mint a harmadik ellés után.

 

Szóval a lehető legrosszabbkor akarsz belekezdeni, jövő tavasszal minden beszerezhetetlen és baromi drága lesz... (Már most majdnem ez a helyzet.)

Amúgy hanyadikos vagy, mikor érettségizel le?

Előzmény: Janeszka1217 (46027)
hegefeco Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46038

De minimins támogatás tervezés alatt van, azaz a szokásos 3000Ft-os támogatást  2013-ra is terveztik. Más közvetlen támogatás kecskére nincs kilátásban 2013-ra. 2014-től azonban több esély lesz EU-s pénzhez jutni (Agrárközgazdasági Főosztály ma reggeli tályékoztatása szerint :) A mostani föld alapú támogatások helyett állat alapú támogatások is megjelenhetnének. Az alapvető probléma az, hogy Mo. nem kapott kecskés quotát az EU-ba lépéskor, de ha a jószágot kiskérődzőnek nevezzük, akkor cseppenhet valami a juhos vonalról. Majd meglássuk mán he... a kecske nincs elfelejtve :)

Előzmény: hegefeco (45950)
babuci73 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46037

Ez teljesen normális. Abbahagyják, ha eldöntötték, hogy kinek hol a helye a rangsorban.

Előzmény: loki1980 (46019)
babuci73 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46036

Teljesen felesleges és nem is tesz jót, ha mindenfélével mosogatod a tőgyet. Ez alól kivétel, ha fejőgépet használsz, de akkor is csak a tőgyvéget kell. Ha meg kézzel fejsz, akkor szerintem nem szükséges. Hacsak nem túl szennyezett az alom, amin fekszenek.

Előzmény: loki1980 (46013)
ez-Ben Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46035

 

 :)                 " Tanuld meg a víztől követni utadat,

                       Tanuld meg a tűztől : mindből hamu marad

                       Tanulj az árnyéktól őrködni éberen,

                       Tanulj a sziklától megállni helyeden..."                     

Előzmény: babuci73 (46033)
babuci73 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46034

A zemberem is egy kétajtós szekrény....még kettőt össze tudnánk szedni a haverok közül. :-)))

De mond má, minek? A zemberem olyan bolond, ha felhúzzák, hogy lehet gyufát dobna a gazda báláira. Tudom milyen zsizsás, ha megindul a vezérhangya. :-) Akart menni, de lebeszéltem. Azé rám még hallgat. :-)

Hoztunk volna egész télre valót, de nem hozunk többet oszt jó napot. Nem védem az eladót, de kívülről nem látszik a bálán, hogy szar lenne. mondjuk, az már nehezebben hihető, hogy csak pont az a kettő volt szar, amit mi hoztunk. De mint a mellékelt ábra mutatja, nem csak mi jártunk így.

Köccséges hobbi ez a kecskézés....:-)))

Előzmény: andreja (45990)
babuci73 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46033

A párom felhívta, mikor még csak az egyik bálát bontottuk meg. Mondta neki, hogy nem hozunk többet, ezt megértheti, mert penészes. Aszonta az eladó, hogy másnap ő is megbont egyet és ha penészes, akkor visszaadja a bála árát. Másnap mi is megbontottuk a másikat, az is penészes, bár nem annyira mint az első. A gazda aszonta, nem penészes ami nála van, úgyhogy nekünk max a szánk járhat, lóvé nem. Lebontottuk a két bálát, ami szar volt elégettük. Most ott tartunk, hogy vettünk kb. egy 120*120-as bálát 23 ezerért.........

Előzmény: Törölt nick (45988)
babuci73 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46032

Aha, visszatér. Majd ellés után.  :-)))

Előzmény: Törölt nick (46031)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46031

hát tudjátok, valahogy az én kecsijeim se adnak 4-5 litert, pedig degeszre zabálják magukat, mindenük megvan:-)olyan kérdésem lenne, hogy most veszem észre, hogy a kecsik tényleg elkezdtek  apasztani.. ez mit jelent? kezdődik az üzekedés? bakom még nincs.aztán visszatér a tejmennyiség? köszi a válszt

Előzmény: Törölt nick (46025)
Janeszka1217 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46030

Az még valahogy megoldható ha másnem önitatóval. Szerintem....:)

Előzmény: Törölt nick (46023)
loki1980 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46029

Na megtörtént!

Életemben először fejtem :D

Érdekes élmény volt! Most nagyon izgulok, hogy jól csináltam-e, remélem sikerült teljesen leengednem a drágát!

Szegényt sajnálom mert olyan most nálam mint a kísérleti nyul!:D

Köszönöm az infókat, s a segítséget!

Janeszka1217 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46028

az a baj hogy ami levan írva azon nagyon nehéz kiigazodni ezért felhívom majd őket és sztem az a biztos... generali biztosító 

Előzmény: Törölt nick (46021)
Janeszka1217 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46027

Hát igen én is arra gondoltam hogy bekéne szerezzek egy könyvet a kecskékről, a tankönyv csak általánosságban foglakozik vele :/ régen fateréknak volt egy kecske és annyit mondott h mindent megevett még a ruháját is amikor fejte :DD azért szeretném tavasszal kezdeni mert most belemmenni a télbe kijárás meg minden de ha tavasszal elkezdeném akkor télre lenne kis "rutinom" és akkor már tudnám hogy mikor kel kelljek hogy rendbe mindet eltudjak intézni... hát ez a tanya nincs túl messze ithonról és kicsivel odébb vannak hobbikertek fóliákkal nagyobb értékű kazánokkal szivattyúkkal és eddig nemnagyon voltak lopások de az épület lakattal zárható ( ami a betörőknél nem nagy akadály ) de csak egy kis biztonságérzetet ad a hűtés megoldható a helyszínen mivel az áram bevan vezetve így egy hűtőt odarakni nemsokból tart...kutya van kint igaz láncon de van neki egy hosszú vezérdrót kihúzva amin a mozgástere elég nagy. mondjuk már megérte beregisztráljak mert már sok dolog van amire nem is gondoltam, de már így tisztul a dolog :)

Előzmény: Törölt nick (46016)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46026

Igaz, igaz, nem egyszerre fej ki annyit az ember :D De hát 6 litert sem egyszerű, bár kétségkívül megoldhatóbb, mint 12-t.

Amúgy én sem érzem magamon a kecskeszagot, de anyám, aki hozzájuk sem ér, érzi. (Van ismerősünk, aki meg a disznószagot nem érzi magán, az pedig aztán nem semmi. :) Sejtelmem sincs, hogy alkalmazhatták cukrásznak, egyszer hozott ajándékba süteményt az üzletből, és még annak is disznószaga volt.) Nem csak a bak szagát, de a lányokét is érzi. Engem a lányok alapszaga nem is zavar, de aki nincs hozzászokva, azt általában igen, nem olyan ez, mint a lószag, ami még gyakran azoknak is tetszik, akik csak filmen láttak lovat. Amúgy általában esélyem sincs, hogy a bak szaga rámragadjon, hiszen üzekedésen kívül egész évben kb. egy-kétszer érek hozzá, de ősszel, mikor fél napig velük van heteken át, és folyton ugrálja őket, bizony fejés után megérződik rajtam. A legrosszabb, ha a hosszú hajam - amit nem tudok leváltani - valahogy hozzáér, mert nálunk aztán nem olyan laza dolog a sparhelten a vízmelegítés, hogy rögtön hajat mossak. :D

Előzmény: Törölt nick (46025)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46025

érdekes, hogy én sosem vagyok büdös a bakoktól, pedig néha elöl a háznál is érezni.

 

a 4 literes kecske egész nap fogja ezt adni, tehát reggel 2, este 2, így egyszerre 3 kecskénél "csak" 6 liter a szállítandó tej:)

én is pont ezért nem vittem még ki őket a legelőre, mert nem bírom kitalálni, hogyan oldjam meg. mondjuk nem jön tőlük napi 12 liter tej:D

Előzmény: Törölt nick (46016)
Ronnja Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46024

Szia! Nálunk ettek a kecskék spenótot és mangoldot is...khm...utána volt némi fenékfájdalmuk, de túlélték.

Felénk most a paradicsomszár a divat, imádják. Tavaly meg késő ősszel ráengedtem a bandát a veteményesem maradványaira, és legelőször a dughagymát ásták ki, és csak utána ették a föld feletti többi féle növényrészeket.

Előzmény: lkaresz81 (46018)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46023

nem, de nyári melegben elegendő vízről kell nekik gondoskodni, hogy ne fogyjon el napközben.

Előzmény: Janeszka1217 (46014)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46022

majd leszoksz róla:D

Előzmény: loki1980 (46013)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46021

alaposan olvasd el a feltételeket, mikor fizetnek. orvosi kezelésre, lopásra, stb, és mik a feltételei. valószínűnek tartom, hogy ahogy a lakásnál, megszabják, hogy kell, hogy legyenek tartva pl elzárás, van-e velük valaki stb.

melyik biztosító ez?

Előzmény: Janeszka1217 (46012)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46020

Üdv. Mindenkinek!!

Eladnám az alábbi képen levő kecskét! Legutóbb iker ellése volt! Nógrád megye! Csere is szóba jöhet, ha valakit érdekel, érdeklődni emailban/publikus/!!

loki1980 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46019

Még kérdeznék!

 

Meghoztam ugye az új jövevényt, a dolog a következő: Folyamatosan összefejelnek néha azt hiszem megölik egymást!

Az összeszoktatásnak van menete v. csak nézzem mikor lesz vége?

 

lkaresz81 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46018
Spenótot lehet etetni velük. Valaki próbálta már?
luciufer Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46017

Üdv,3 napja lettek a bakkecskék ivartalanítva,az egyik ugyan úgy viselkedik mint ha nem történt volna semmi,ugrálja és zavarja a többit.Gondolom már ivarérett lehetett.Szokott ez lenni?elmúlik róla?

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46016

Érdemes kecskés könyvet kiolvasni, mielőtt belekezdesz, a tankönyv néhány oldala lófütty.

Mi is akkor kezdtünk kecskézni, mikor még suliba jártam. Akkor még reggelente nem én fejtem, hanem édesanyám. Szerencse, mert 10-15 kecskét kézzel megfejni turbó tempóban is 1-1,5 óra, az is csak ha már rutinos vagy és nem fogtál ki kis tejsugarú egyedeket. És akkor még ugyebár utána kell mosakodni, ruhát váltani, és ha épp ősz van és a bak összeszagozta a lányokat, vagy netán még a bakot is kell pakolgatnod ki-be tőlük, kétséges, hogy le tudod-e mosni magadról, vagy enyhe bukéval mész suliba. :D Aztán nem szabad megfeledkezni a tejtermék feldolgozásáról sem, ami nem két perc. Ha reggel megfejsz, hazaérés után első dolgod kell, hogy legyen, ha addig más nem csinálta meg, addig meg 10 fok alatt kell hűtőzni. Gondolnod kell a tej hazaszállítására is, mert egy átlagosan jó kecske 4 liter terjet ad három évesen, ebből 3 db. már 12 liter, amit problémás a bicaj kormányán vinni a tejeskannában. :D Szó mi szó, ha nem a kertben vannak, hanem távol, problémás a dolog.

A környékbeliektől érdeklődj, hogy gyakoriak-e a lopások. Mindenesetre őrkutya nélkül haszonállatot tartani elég merész volna, biztosítást kötni meg ilyen kevés állatra nem hiszem, hogy megéri.

Előzmény: Janeszka1217 (46014)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46015

A tőgyet csak akkor szabad lemosni, ha nagyon, látványosan bepiszkítja a kecske, de ha elég széna/szalma van alatta, ez elég nehezen képzelhető el. Hogy miért nem ajánlott, azt ne kérdezd, a szakkönyv írja, de okot nem nevez meg. :D Meg persze fejőgép használatakor fertőtlenítőbe kell mártani a tőgyimbót, de ehhez nem nagyon értek, sosem volt fejőgépem, a hasznmálatzi utasítában bizonyára vannak javaslatok.

Előzmény: loki1980 (46013)
Janeszka1217 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46014

Igen azt gondoltam hogy 2-3 at még elgyőzök kézzel de szeretném feljebb tornázni a létszámot és a későbbiekben kb ahogy nállad is a 15 kecskénél jött el a fejőgép ideje...A koránkeléssel nincs baj, de én a suli mellet úgy értettem hogy ha én reggel megetetem megitatom őket akkor leghamarabb 15-16 órakkor tudok kimenni megnézni őket és hogy ez nem nagy baj?

Előzmény: nalazaND (46008)
loki1980 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46013

Sziasztok!

 

Hol érdemes tőgyápolási termékeket vásárolni?

(Bocsi, hogy folyamatosan kérdezek de kissé felpörögtek nálam az események, mivel ma este megejtem életem első fejését(a sikeres hazaérkezést követően).

A tenyerem már most izzad mert nem szeretnék semmi rosszat a kecsómnak(Neve: Okos).

Ma ideiglenesen szappanos vizet fogok alkalmazni a tőgy tisztításra(remélem ok)).

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!