Keresés

Részletes keresés

Cirkusz01 Creative Commons License 2013.01.20 0 0 1075

Szia! Szépek! Nekem még nincsenek a fiókokon kilyárók,de nem marva lesz.Minden fiók 40-50 mm.-es lyukat kap a középtől kicsit magasabbra.  A zárása a gödöllői pároztatóéhoz hasonlóra tervezem.A méhészetben olvastam pár éve.Tavaly láttam fehérváron élőben is.Azért tetszik, mert gyorsan kialakítható,a zárása egyszerű és olcsó.

Előzmény: Sanyi 65 (1074)
Sanyi 65 Creative Commons License 2013.01.19 0 0 1074

Kész az első széria! Ezekről már csak az ajtók hiányoznak. 

 

 

Az oldalak összeragasztva.

 

 

 

Ragasztásra váró deszkák.

 

 

 

Kijáró marását így oldom meg. (gondolom más is)

 

A keretlécek részben ezeken a gépeken készülnek. 

 

Cirkusz01 Creative Commons License 2013.01.14 0 0 1073

Szia! Az antibiotikumot én rég száműztem a méhesből. Igyekszem erős családokkal a télnek menni minimális cukorral.Átlag egy évben 2 kg a fejadag családonként.Az is inkább a " gyógyszerek" bejutatására szolgálnak.A természetes növényelnek nincs mellék hatása, és nem lehetőket túl adagolni.nem okoz gondot se nekünk se a méheknek.Az egészséges méh nincs kizsigerelve, sok mézet eszik, és kevés cukrot.Azért kell egyébként az erőscsalád mert, ott egy egyedre  sokkal kevesebb a munka átlagban.

  Üdv Cirkusz 

Előzmény: traktari (1072)
traktari Creative Commons License 2013.01.13 0 0 1072

Köszönöm válaszod, kipróbálom tavasszal.  Vettem már szárított ürmöt, jó drága volt (150 Ft).  Rákerestem a neten, erdélyben használják, keverik csalánnal, meg mindenféle növénnyel. A közelben lévő elismert méhész azt mondta erre, kaja kell, meg sok bogi! Ha nyomod az antibiotikumot, kimutatják. Te sem eszed a gyógyszert, csak ha baj van! nekem még minden család szépen zümmög, remélem így is marad!!

Előzmény: Cirkusz01 (1061)
Sanyi 65 Creative Commons License 2013.01.13 0 0 1071

You Tube: Dimni top protiv varoe   (van teljesítmény)

Üdv!

Sanyi 65 Creative Commons License 2013.01.11 0 0 1070

Alapötletnek jó a készülék, de méhészeti célra átkellene alakítani.  Az amitrázt pontosan kell adagolni kaptáranként. (mohai fajtánál 2-3 csepp) Tehát így üvegből közvetlenül nem megy a dolog. 

Üdv!

Előzmény: szilaszlo (1069)
szilaszlo Creative Commons License 2013.01.10 0 0 1069

használt már valaki ultrahangos párásítót ilyen célra? Találtam egy szerintem könnyen a kaptár bejáratához csatlakoztatható párásítót ami fél literes pet palackot fogad be mint tartályt...

 

ő az: http://www.gyogyaruhaz.hu/id/02336_AIR-O-SWISS_7146_ultrahangos_mini_parasito_parologtato

Sanyi 65 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 1068

Mohai féle ködölőt is használom amitrázos kezelésre, itt nincs petróleum hordozóanyag ami finoman bevonja a kaptárat. (ami ugye ásványolaj származék)  Ja és ez hidegfüst. (gőz) A furettó sem rossz, de én ezt brutálnak tartom. Az oxálsavas kezelést is Mohai szublimálóval ejtem meg.  Valami nagyobb teljesítményű szerkezetet akarok összehozni az idén, mert ezt már kifogom nőlni.

Üdv!

Előzmény: Cirkusz01 (1067)
Cirkusz01 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 1067

Sziasztok Nem rossz ötlet a bodzan virággal.Az atka ellen szerintem is sokkal jobb párologtatni, ködölni, gőzőlni, kinek milyen a készüléke van mint a csurgatásos módszerek.Jól csinálva az egészkaptárt be teríti  a ható anyag, és a méhek sincsenek el áztattva. Kisebb a stressz.

 Üdv

Előzmény: Sanyi 65 (1066)
Sanyi 65 Creative Commons License 2013.01.09 0 0 1066

Amitrázos papírcsíkot használok. Az oxálsavat pedig szublimálva.

Előzmény: sztvibi (1065)
sztvibi Creative Commons License 2013.01.09 0 0 1065

Amit olvastam róla az elég jó, méh barátabb mint az oxalsav. Oxálsav előtt mit használsz?

Előzmény: Sanyi 65 (1064)
Sanyi 65 Creative Commons License 2013.01.09 0 0 1064

Szia! Még nem próbáltam a tejsavat, az oxálsavat használom ezt is utókezelésnél.

Üdv!

Előzmény: sztvibi (1063)
sztvibi Creative Commons License 2013.01.09 0 0 1063

Üdv!

Ha már az atkánál tartotok. Használ valameikőtök tejsavat az atka ellen? 

Előzmény: Sanyi 65 (1062)
Sanyi 65 Creative Commons License 2013.01.09 0 0 1062

Szia! Állítólag az atka nagyon utálja a bodzavirágot, sőtt a méhek sem nagyon szeretik látogatni. Arra gondoltam, hogy meg kellene figyelni élesben, hogy így van e. És azt is meg kellene figyelni,hogy füstölőbe téve a szárítmányt, és azzal megfüstölve a családot vajon lenne valami haszna? (atka gyérítésre gondoltam) Mert ez így öko bio lenne, és a méheket sem terhelné, sőtt szermaradvány sem lenne. Természetesen szezon közben!

Üdv!

Előzmény: Cirkusz01 (1060)
Cirkusz01 Creative Commons License 2013.01.09 0 0 1061

Szia! Először is maradjunk az emberibb hangnemnél.Magázódni a hivatalokban kell.

Szóval  két receptúra is va amit használok.Az eggyik:  egy evő kanál szárítot fehér ürömöt 1L.-er vízben este beáztatni. Reggek felforralva szirupkészíthető belőle.Szoktam bele tenni még 3-4 gerezd fokhagymát, 1-2 g kálium sorbátot, kevés alma ecetet és béres cseppett olyan 30-40 csepp literenként. A másikat a méhészet hasábjairól mentettem most közzé teszem. A pontos hatását nem tudom.Laboratóriumban nincs ellenőrízve.Ami biztos tavasszal és ősszel nincs mászkálóm.Megelőzésre használom.Esetleg ha talákoznék a hasmenés tünetével biztos Nonost haználnék.Ezt a szert jól imerem, és nálam be vált.

                                                                                                                 Üdv Cirkusz

 

Előzmény: traktari (1058)
Cirkusz01 Creative Commons License 2013.01.09 0 0 1060

Szia! Nem vagy egyedül! Én meg épp akkor sokaltam be a munkával.Esetleg ha az asszony nem dobta ki, tavasszal mint a porcukrot rájuk szórom.

 Üdv Cirkusz

Előzmény: Sanyi 65 (1059)
Sanyi 65 Creative Commons License 2013.01.09 0 0 1059

Van valakinek tapasztalata, a szárított bodzavirág őrlemény atka űző hatásáról?  Én gyűjtöttem virágot, sőtt meg is szárítottam, de a próbát nem csináltam meg. (elfelejtettem)

traktari Creative Commons License 2013.01.09 0 0 1058

Tisztelt Cirkusz01!

Olvastam a fehér üröm növény méhészeti felhasználásáról, és örömmel vettem, hogy itt is elhangzott már a lepénybe való adagolása, egy régebbi hozzászólásában. Érdeklődve kérdezném, hogy beváltotta- e a hozzá fűzött reményeket, esetleg a készítés-adagolás receptjét közzé tudná-e tenni? Köszönöm tisztelettel!

Előzmény: Cirkusz01 (1057)
Cirkusz01 Creative Commons License 2013.01.09 0 0 1057

Szia! Azt hiszem veled már találkoztam valahol! Jól gondolom?

  Üdv Cirkusz

Előzmény: toncsello (1056)
toncsello Creative Commons License 2013.01.08 0 0 1056

Sziasztok!

 

Jól néz ki szerintem is.

 

Cirkusz01 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 1055

Sziasztok! Találtam valamit kis ajándék. Már olvastam róla de ez kicsit más mint amit elsször láttam.http://www.honeyrunapiaries.com/observationhive.phtml

szajkós Creative Commons License 2013.01.07 0 0 1054

Sziasztok! Rég voltam itt... Boldog Új Évet kivánok,jó telelést,és nehézséget kaptáraitokba!

Cirkusz01 Creative Commons License 2013.01.06 0 0 1053

Szia! Bizony jól látod.Készíthetsz rá olyan fiókot amibe a NB keret fér aztán,1/2Nb méretűre is készülhet, de vannak akik más kerettel látják el a mézteret. PL:Hunor.

Én az egyenlő keretes rendszerekbnek vagyok a híve.De sajnos volt nálam már minden féle méretű és rendszerű  kaptár egyszere a méhesemben.Évek kellettek mire ez a "szerencsés" állapot megszünt.

Szerintem fél keretes fiókokkal  told meg őket.Így ha gondolod ki próbálhatod az egyenlő keretes kaptár előnyét és hátrányát.Két fiókot használva egyszerre. A fokozatos bővítést is tapasztalhatod, ha kis kerettet használsz fiókonként, és akkor teszed fel a kiskeretes fiókot, amikor a család igényli.

Remélem lérthetően írtam .Az Őrősi féle bibliánkban erről bővebben is olvashatsz.

Az, hogy egy családnak mekkora hely kell  nem hallottam, hanem láttam, éreztem.Tudom ,hogy egy termelőnek minimum 24 NB méretű lakás kell.Különben megszorul. A kisebbekben is lehet méheket tartani, de azokhoz tartalék kaptárak kellenek.Akár egy dupla méhes a termelés idejére.A termelőket a kis kaptárakban 20 NB alattiakról beszélek folyamatosan csapolni kell.A rakodókban ez ki van küszöbölve annyi fiókot kap amennyi az igénye.

Remélem érthető voltam.Amenyiben nem akkor kiabálj!

 Üdv

 

 

Előzmény: sztvibi (1048)
sztvibi Creative Commons License 2013.01.05 0 0 1052

Hát már sokszor bebizonyosodott, hogy sokat lehet tanulni az idősebbektől...

Ma már nem is gondolunk ilyenre, hogy munkát adjunk az időseknek egyszerűbb 1 idősek othonába be tenni... Bocs ezért a gondolatért!

Előzmény: Sanyi 65 (1051)
Sanyi 65 Creative Commons License 2013.01.05 0 0 1051

A rajzásról jutott eszembe egy kis szösszenet. Gyermekkoromban errefelé a rajzást teljesen elfogadott dolognak tartották. Valahogy ez volt a szaporítás egyik módja. (talán még örültek is neki) A kaptársorok végénél egy-egy vödör víz volt kirakva. Az aktuális nyugdíjas ki volt ültetve, hogy figyelje a rajzást. Ha észlelte akkor réz vizi spriccelővel (mint ma a gyerekeknek vizipuska) felszívatta a vizet és rohangászott a raj után. Jól össze spriccelte a rajt, és azok a közeli fára leültek. Este a munkából megtért férfi családtag, leszedte a fáról.

Sanyi 65 Creative Commons License 2013.01.05 0 0 1050

Rakodóst csak akkor csinálj belőlük, ha jó derékkal rendelkezel! Az  NB24-ről azt hallottam,hogy két családnak kicsi egynek meg nagy. Szerintem így ahogy van, próbálj meg vele méhészkedni, nem annyira reménytelen a dolog, mert gyártanak NB 15-öst is, és nyilván abban is bogarászkodnak. DE! Ha teheted akkor szabvány kaptárra térj át, ezeket pedig használd tartalék családnak. A rajzásra viszont jobban figyelj oda a jelenleginél, mert gondolom az előző tulajnak is gondot okozott ezért csinálta azt a csöves megoldást.

Üdv!

Előzmény: sztvibi (1048)
Etelka Kovács Creative Commons License 2013.01.05 0 0 1049

Üdv Cirkus!

Köszönöm a tippeket holnap megyek terepszemlézni eüs méhész baráthoz lássam mihez kezdjek!Jól jönnek a tippek és a képek okulok egy kicsit.Venni szeretnék méheket és meglátom hogy kitől még nemtudom.40 Eft 1 család ettől az egészségügyis pasastól de tudom hogy nem verát.kb úgy 5 családra ha elszúrom ne fájjon annyira.

üdv

sztvibi Creative Commons License 2013.01.04 0 0 1048

A szöveg lemaradt:

Már olvastam.:-)   Az kavart meg igazán, hogy mi úgy tanultuk (SZIE-n C tantárgy keretében) hogy a NB 24-es ben 2 család fér el. De!! Ez sem egészen igaz mert ott egy időre elveszik az egyik anyát. (ha jól tudom)  De szerintem sem annyira gáz a dolog. Ma nézegettem a kaptárakat és simán rakóst lehet belőlük csinálni.:-)) De itt vannak a képek:

 

 

Előzmény: sztvibi (1047)
sztvibi Creative Commons License 2013.01.04 0 0 1047

 

Előzmény: Cirkusz01 (1046)
Cirkusz01 Creative Commons License 2013.01.04 0 0 1046

Szia! Akkor folytatom.Majd olvasol arról amiről most írok az Őrősi féle bibliában.Addíg fogadd el. Egy termelő család a telelő állomány 3 és 3.5 szeresére dagad akácig. Ebből adódik a következő .Egy termelő család 8-10 NB kereten telel. A kisebbek nem termelők. Vegyük csak a 8 keretet.Amenyiben felszorzod,akkor látni fogod a hely szükségletet.

Az eladónak eszeágában semvolt, azt mondani , hogy egy tisztességes raj sem fér el bennük.

Azért nincs minden veszve . Lehetőket bővíteni, csak látni kellene az egész alakos fotókat.

Akkor tudunk majd  ebben is segíteni.

 Üdv Cirkusz

Előzmény: sztvibi (1044)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!