Keresés

Részletes keresés

nand09 Creative Commons License 2005.02.15 0 0 205

Sziasztok!

Már régóta olvasom a fórumot, de valahogy nem volt lelkierőm bejelentkezni hozzátok.. most viszont megteszem. Nekem autoimmun hepatitisem van 2001 augusztusa óta, amit azóta kezelnek (metypred és imuran) kisebb-nagyobb sikerrel. Legutóbb 2004 június-júliusban volt visszaesésem, azóta jól vagyok.

 

Verena: ne aggodj, az imuran nem egy kellemes gyógyszer, de túl lehet élni a szedését. A lényeg az, hogy segítsen az állapotodon! Majd írd meg a vérvétel eredményeit.

 

Ewtsy: nemsokára válaszolok, most már elvileg van időm, csak gyakorlatilag kissé máshogyan néz ki ez az egész. Remélem, hogy a lányod jól van.

ewtsy Creative Commons License 2005.02.15 0 0 204

Szia verbena, lányom sorstársa!

Nála nem egészen egy éve diagnosztizálták az sle-t, szerencsére a veséjével nem volt gond. Ízületi gyulladásai voltak, az volt a legsúlyosabb tünet, és idegrendszeri hatás is volt, ami kettőslátásban nyilvánult meg, sajnos. A László kórházban vizsgálták ki, azóta is az ottani rendelőben kezelik. Neked hol állapították meg a betegséged?

Előzmény: verbena1 (202)
ewtsy Creative Commons License 2005.02.15 0 0 203

Szia gymari és Mindenki!

Köszönöm, egész jól van a lányom. A múlt héten kezdett el dolgozni, ennek nagyon örülök. Csak más, ha van rendszeres elfoglaltsága, társasága, stb. És ez tényleg annak a jele, hogy jobban van. Csak maradjon így, kop-kop-kop...

Látom, a fiad is elment dolgozni, ez jó hír!  Minden jót neki is, sziasztok

ewtsy

 

Előzmény: gymary (198)
verbena1 Creative Commons License 2005.02.15 0 0 202
Ma tudtam , meg , hogy én is SLE-s vagyok.Bár egy éve már felmerült a gyanu.Még várom a mai vérvétel eredményeit.Nem tudom , mi lesz.Még nem dolgoztam fel.Nekem a vesémet támadta meg legelőször.Abból már kigyógyultam , hacsak vissza nem tér.Úgy néz ki , Immurant fogok szedni.
Előzmény: Evicke (201)
Evicke Creative Commons License 2005.02.14 0 0 201
Hát visszafordíthatatlanul eldeformálódott az nekem is van bőven. :-(
Pedig mindig azt mondják az orvosok, hogy az én betegségem már "kihűlt". Aztán alattomosan halad mégis előre.
Sose voltam még emiatt lázas, duzzadás nagyon ritka, a süllyedésem se volt még soha az életben magas,
mindig teljesen normális. Így aztán nehéz meggyőzni a dokikat, hogy gyulladás márpedig van,
merthogy én érzem, hogy FÁJ, meg hogy a gyull. góc miatt foltosan hullik a hajam, na ebből már tudom,
hogy valamelyikkel nem OK valami. Most is több évig szendvedtem a "kihűlt" betegségemmel,
meg járogattam UH-kezelésre, mire a csontizotópos vizsgálattal végre kiderült, hogy van ám gyulladás testszerte.
Rá is ment pár ízületem a tökölésre. Mióta a MTX-ot szedem, csak egy fél Movalis-t szedek kb. 3 naponta.
Apropó, nemszteroid gyull. csökkentők: a drinfón, aminek a linkjét a múltkor beraktam,
a gyógyszerkölcsönhatásoknál az van, hogy ezt a kettőt TILOS együtt szedni,
miközben az orvosok simán felírják és olvastam szakirodalomban, hogy jól adhatók a MTX-tal... :-)
Előzmény: öreganyám (200)
öreganyám Creative Commons License 2005.02.14 0 0 200
Nekem is fiatalkori, 19 éves koromban kezdődött.
Először bázistarápiának immuránt szedtem, egy időután annyira jól voltam, hogy abba lehetett hagyni, de később újra erősödtek a gyulladások. Ekko már én is methotrexat-ot szedek.
Azok az izületek amelyek fizikai károsodást még nem szenvedtek azok egészen jól elvannak.
Fájdalom csillapítót azokra szedek amelyek már visszafordíthatalanul eldeformálódtak.

Nálam az is gond volt, hogy az elején nem igazán megfelelően kezelték a problémát.

Előzmény: Evicke (196)
gymary Creative Commons License 2005.02.14 0 0 199
Jasj, most olvastam vissza, és észrevettem, hogy a mondatból kiamaradt az, hogy

.......menjen el - a MÜCSŐ-re, hogy legyen meg ennek az eredménye
gymary Creative Commons License 2005.02.14 0 0 198
Szia Ewtsy és szia Mindenki !

Ewtsy hogy van a lányod ?

Talán már dolgozik, ez azt jelenti, hogy jól van.

A fiam is elment dolgozni .......... kiiratta magát. A doktornő azt mondta neki, hogy
menjen el, legyen meg a vizsgálati eredmény aztán majd meglátjuk, hogy mi lesz.

Tud valaki valamit - a topicinditó - muszáról, mi lehet vele, nagyon régen nem járt errre, talán nincs valami baj vele. Érdekelne, ha valaki tudja mi van vele, válaszoljon.

Köszike.
afintha Creative Commons License 2005.02.12 0 0 197
dolgozom benne, egy veseelettani laborban.
Előzmény: öreganyám (195)
Evicke Creative Commons License 2005.02.11 0 0 196
Sziasztok!
Most bukkantam erre a fórumra és nagyon megörültem neki. :-)
Most találtam egy jó adatbázist itt, hátha hasznát veszitek:
http://www.drinfo.eszcsm.hu/
Lehet keresni többféle, egészséggel kapcsolatos területen, pl. az Orvos a családban című baromi drága kézikönyvet
böngészni online formában,
+
"- gyógyszerekkel kapcsolatos hasznos tudnivalók, például árinformációk, gyógyszerkölcsönhatások,
mellékhatások,
- egészséggel, betegséggel, egészségügyi rendszerrel kapcsolatos általános, laikusoknak szóló információk,
- egészségügyi szolgáltatók, gyógyszertárak és gyógyászati segédeszköz forgalmazók elérhetosége."

Itt pedig németül lehet megtalálni mindent a reumáról, többek között a RA-ról, mint autoimmun betegségről.
www.rheuma-online.de
Ja, nekem is RA-m van, méghozzá JRA-m, azaz fiatalkori, mert kb. 2 éves koromtól van, de csak 12 éves
koromban diagnosztizálták, azaz 20 éve, mert addig nem voltak tipikus tünetei (vagy akkoriban nálunk
még nem ismerték fel?).
Szerencsére csak bázisterápiát kaptam mindezidáig, azt is időszakosan, egyébként nemszteroid
gyull. csökkentőkkel elvoltam. De most methotrexat-ot szedek másfél éve.
Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy mit tudtok róla, tényleg állandóan kell szednem most már?
Amikor elkezdtem szedni, elmentem az ORFI-ba és ott azt mondták, hogy meglátjuk, hogy hat és aztán
majd szépen "kicsempésszük". Én szeretném is abbahagyni, mert ha igaz, hogy tartós hatása van az
abbahagyás után, azaz továbbra is tart a folyamatlassító hatása (ezt nem tudom, valóban így van-e),
akkor én baromi jól meglennék nélküle, nagyon nem tetszenek a lehetséges mellékhatásai.
Aloe vera: jó a kérdés, amit Öreganyám feltett, vagyis hogy az immunrendszer működését segítő szerek,
pl. Aloe Vera, Béres Csepp stb. nálunk autoimmun betegeknél hasznosak vagy éppenséggel
ellenkezőleg, károsak? Én mindenesetre szedtem és szedem az Aloe Vera gélt és a Béres Cseppet is.
Van egy Forever Freedom nevű aloe vera is (most nem tudom, melyik cég forgalmazza, az,
aki a kannás aloe-kat is), az kifejezetten RA-ban szenvedőknek ajánlott (és még drágább, mint a sima),
tehát akkor csak nem hülyeség... (szedtem ezt is egyszer, de semmi hatását nem vettem észre az ízületekre,
nálam ugyanolyan, immunrendszer erősítő hatása volt, mint a simának).
Mindenesetre amiatt szerintem jók ezek a kieg. szerek, hogy legalább másban nem betegszem meg,
vagyis semmi influenza, nátha, amiknek a gyógyszereivel még tovább terhelném a májam.
Bocs, ha hosszú voltam.
Privát címem, ha valakit érdekel: vizirigokukacfw.hu
öreganyám Creative Commons License 2005.01.26 0 0 195
Örülök, hogy nincs harag.

Alapjába véve bázis terápiás gyógyszerrel rendbe tették a dolgaimat.
Fájdalmat igazán ott érzek ahol már csak műtét segít majd valamikor.
Pl. a bokánál már kezd összeforni az izület, ez azt jelenti, hogy összecsontosodik.
Ezt pl. műtéttel meglehetne gyorsítani mert visszafordítani már nem lehet, de még bírom a fájdakmat addig nem akarom meg igazán addig nem is ajánlják.


Pontosabban mit jelen, hogy sejtbiológiával foglalkozol?

Most tanulod, vagy már benne is dolgozol.

Én annyit tudok, hogy nagy jövőt josolnak neki a szakemberek, meg hogy most ez a legfejlődöbb tudományág.

Előzmény: afintha (193)
seth1 Creative Commons License 2005.01.26 0 0 194
Sziasztok! Édesanyámnak is ilyen betegsége van, és tegnap tudta meg, hogy az ez által keletkezett érszűkületét a nyakában műteni kell, mégpedig sürgősen. 8-án MR-vizsgálatra megy, utána műthető. Kiváló érsebészt keresünk neki Szegeden, Debrecenben v. Budapesten. Szívesen venném, ha tudnátok valakit ajánlani, aki az autoimmun betegségekben is otthon van. Köszi.
afintha Creative Commons License 2005.01.26 0 0 193

ertelek, nincs harag:)

 

ha jol ertem, a Reuma faktorod magasabb a megengedettnel., es keresel egy olyan modszert, amely csokkentene ezt (meg ha nem is feltetlenul csak ez okozza a bajt).

 

most en eppen sejtbiologiaval foglalkozom.

Előzmény: öreganyám (192)
öreganyám Creative Commons License 2005.01.25 0 0 192
Modtam, hogy bocs.

Nem azt mondtam, hogy szakemberként reklámozod, hanem, hogy vagy-vagy.

Egyébként a következtetésem alapja az volt, hogy az aminosavak jelntőségét jóltudtad, de a PCP és a RA egyezőségével bizonytalankodtál, ráadásul rögtön az aloe-t hoztad szóba az emlitett a.savakkal kapcsolatban.

Persze lehet, hogy nem akartál nagyon hosszú hozzászólást írni, és csak a tömörség miatt következettem rosszul.


Amúgy abban igazad van, aloe tartalmazza ezeket a vegyületeket, de nem túl sok mennyiségben, azaz pontosabban vannak más dolgok amik nagyobb mennyiségben tartalmazzák. Ezek főleg tengeri élőlények: kagyló, cápaporc, homár páncél.

A glukozamin es a kondroitin a porcok helyreállításában, regenerálodásában segítenek, de azt, hogy az imunnredszerem ezt ne akarja elpusztítani abban ezek sem segítenek.

Azért kösz az érdeklődést.

Megkérdezhetem mi a szakterületed?

Előzmény: afintha (191)
afintha Creative Commons License 2005.01.24 0 0 191

Elobbi, de nem ertem, hogy mibol vonod le ezt a kovetkeztetest, hogy reklamoznam.

azt irtam, hogy a kerdesnek alaposabban utana kell nezni, es meg kell nezni, hogy mi tartalmaz ilyen vegyuleteket.

 

Ha az aloe vera igen, es nincs olcsobb keszitmeny, akkor a hatas lehet hogy pozitiv lesz.

 

Ha nincs benne, vagy van olcsobb keszitmeny, akkor mast kell hasznalni :)

 

feltetelezve, hogy a PCP=RA-al.

Előzmény: öreganyám (190)
öreganyám Creative Commons License 2005.01.24 0 0 190
Már megbocsáss: Te orvos (szakember) vagy, vagy az aloe verat terjeszted? :)

Előzmény: afintha (189)
afintha Creative Commons License 2005.01.23 0 0 189

Ha jol ertem a PCP a reumatoid arthritissel nagymertekben megfeleltetheto.

 

Teoretikusan a glukozamin es a kondroitin segit a RA tuneteinek enyhiteseben. Ha jol tudom, ezekbol az aloe vera tartalmaz valamennyit.

 

Szoval ennek kellene alaposabban utananezni.

Előzmény: öreganyám (188)
öreganyám Creative Commons License 2005.01.23 0 0 188
Szia afintha!

Autoimmun eredetű sokizületi gyulladás (PCP).

Az ún. autoimmun betegségek csoportjába tartozó idült, gyulladásos kórkép, amikor az ízületen belüli szöveteket (elsősorban kötőszövetet) a szervezet által termelt ellenanyagok megtámadják, jellegzetes tüneteket okozva.

A betegség háttere jelenleg teljes mértékben nem ismert, örökletes tényezők azonban minden bizonnyal szerepet játszanak, hiszen családi halmozódás figyelhető meg.
Általános tünetek (gyengeség, fáradékonyság, rossz közérzet, étvágytalanság, fogyás) után jellemzően a kéz és a láb kisízületei, a csukló és a térd merevvé, fájdalmassá válnak. Az ízületek meleg tapintatúak, nyomásra fájdalmasak, az esetek többségében a panaszok mindkét oldalon jelentkeznek. Az ízületi merevség leginkább reggel, felkeléskor jelentkezik, majd enyhül.

A későbbiekben (hónapok, évek múlva) az érintett ízületek deformálódnak, súlyos mozgáskorlátozottság alakulhat ki. A betegség idült jellegéből adódik, hogy néha fellángol, néha pedig a tünetek enyhülnek ill. hosszabb tünetmentes időszakok váltakoznak.

A gyulladásban lévő ízületeket nyugalomba kell helyezni, tehermentesíteni kell, súlyos esetben teljes ágynyugalom szükséges. A lokális hőhatás (akár meleg, akár hideg) a panaszok enyhüléséhez vezethet. Gyógyszerek egész sora áll rendelkezésre a tünetek kezelésére, melyek fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő hatásuknál fogva a betegség előrehaladását lassítják, illetve tartós tünetmentességet biztosítanak.

Röviden ennyi

Szia.
Előzmény: afintha (187)
afintha Creative Commons License 2005.01.22 0 0 187
Neked pontosan mi a betegseged?
Előzmény: öreganyám (186)
öreganyám Creative Commons License 2005.01.20 0 0 186
Nekem egy számomra megbízható személy ajánlotta, természetesen Ő forgalmazza is. Mondta, hogy neki mennyien hálálkodnak, meg minden...

Mondta, hogy visszavásárlási garancia is van.

Summa summárom, úgy döntöttem kipróbálom.

3 liter ittam meg, kb 2 hónap alatt. Semmi változást nem vettem észre.
Ekkor mondta, hogy igazán annyi ideíg kellene szedni amennyi ideje tart a betegség.
Na ez kb 15év.

Közben azért itt a hálón is nézelődtem és merültek fel bennem kérdések. Az egyik ilyen a visszavásárlási garancia, ami kiderült úgy müködik, hogy, ha a termék fele még megvan és azt mondod, hogy nem használt akkor vissza adják az árát.

Csak az a baj, hogy az Ő állításuk szerint is eleve többet kell meginni mint egy, így csak az utólsónak kérheted vissza az árát.

Meg közben "gondolkodtam", hogy nekünk ép az van hogy gyengítik az immunredszerünket. az aloe-t meg azért ajánlják, hogy erősítse.

Szóval nekem ez a véleményem.


Szia.
Előzmény: gymary (185)
gymary Creative Commons License 2005.01.20 0 0 185
Köszönöm Öreganyám., sikerült.

Ha már a betegségekről csak beszélgetni tudunk, megoldani nem. Egy icipici sikerélmény. Van már valami előre lépés aloe vera ügyben ?

Szia
Előzmény: gymary (184)
gymary Creative Commons License 2005.01.20 0 0 184

Szia Öreganyám !

Beállítottam, ahogy leírtad, most kipróbálom


- enter -


no, meglátjuk!

Előzmény: öreganyám (183)
öreganyám Creative Commons License 2005.01.19 0 0 183
Itt a balfelső sarok: Beállítások


A "Hozzászólás szerkesztése" UBB-re állítsd, majd a "Megjelenítő kódlap"-ot Windows-1250-re

De így is csak a 6-os explorerrel.

Sok sikert!
Előzmény: gymary (181)
gymary Creative Commons License 2005.01.19 0 0 182
No látod, de ezt a témát be is fejezem, ez a topic nem erről szól Végülis olvasható, hát a külalak a téma mellett lényegtelen, ha csak nem ütök mellé, mint az előbb is. Bocs Szia
Előzmény: gymary (181)
gymary Creative Commons License 2005.01.19 0 0 181
Igen mindent igy használok, ahogy leírok, ütöm - ütöm - ütöm az engereket, de mikor elküldés után visszanézem, hát ....akkor már minden egyben van. pl. most fogok ütni egy enter és meglátod, hogy megint egyben van most ütök 2-t is Elküldöm és meglátjuk.
Előzmény: ewtsy (180)
ewtsy Creative Commons License 2005.01.19 0 0 180

Kedves Marika, nem alkalmazok semmi trükköt!

 

Most leellenőriztem, a használt Microsoft Internet Explorerem 6.0-ás. Egyszerűen a hozzászólás- vagy válaszablakba beírom a szöveget, a megfelelő helyeken enterekkel elválasztva a bekezdéseket, pl.

 

így,

 

aztán elküldöm és kész. Tényleg nem tudom, nálad miért nem működik. Te is ezt a böngészőt használod?

 

Szia

Éva

Előzmény: gymary (179)
gymary Creative Commons License 2005.01.19 0 0 179
Évi ! Leírnáf - lépésről lépésre - hogyna kell elérni, hogy a hozzászólásom ilyen szép tagolt legyen mint a Tiéd, én még mindig nem tudom. Egyszer már Te írtad, hogy az interner-explorerrel, no hát az használom, de hogyan lesz tőle tagolt még mindig nem tudom. Marika
Előzmény: ewtsy (178)
ewtsy Creative Commons License 2005.01.19 0 0 178

Szia Marika! Én is örülök neki, és jó jelnek tartom, hogy a lányom dolgozni akar. Ugyanez vonatkozik a fiadra is. Ha elfogadná a leszázalékolást, az valahogy azt jelentené, hogy beletörődik a sorsába. Ha megpróbál dolgozni, az már az optimizmus jele, és mivel a lelkiek is nagyon fontosak a gyógyuláshoz, ez biztosan pozitív irányba befolyásolja az állapotát.

 

Öreganyám: én is hallottam az aloe veráról, és - finoman - próbáltak is rábeszélni az alkalmazására, de nem vagyok igazán meggyőződve róla, hogy tényleg hatásos lenne. Persze, nagyon szépeket írnak róla a prospektusokban, de ez nekem túlságosan marketing-jellegű, nem obejktív értékelés. Attól még lehet, hogy jó!!

 

Sziasztok

Éva

Előzmény: gymary (177)
gymary Creative Commons License 2005.01.19 0 0 177
Szia Éva ! Ismét csak ilyen későn jutok ide. Örülök, hogy a lányodnál már felvetődött, hogy megy dolgozni, mert ez azt jelenti - ha engedi az orvosa - biztos, hogy már jól van. Az én fiam is ugy döntött, hogy mégsem százalékoltatja magát, mert ha birja és engedik akkor inkább elmegy dolgozni, mert, hát nagyon kevés lenne az a pénz amit kapna, biztos, hogy a minális lenne. Mult héten volt - mellkas - CT-én, jövőhéten lesz meg az eredménye, akkor rögtön visszaviszi a kezelőorvosának - Dél Pesti Kórház -, akkor fog kiderülni, - talán - hogy mehet-e dolgozni. Öreganyám (bocs !) én az eloe vera-ról már hallottam, de azt nem tudom, hogy ezen betegségek kezelhetőek-e vele, eredményre jártak-e már vele, igazából, ha már igy felvetetted engem is érdekel, hogyan, milyen hatékonysággal alkalmazhatő ilyen betegségeknél. Hátha akad valaki aki már esetleg használt és érintett a témában és átadja tapasztalatait nekünk. Sziasztok ! Marika
Előzmény: ewtsy (175)
öreganyám Creative Commons License 2005.01.18 0 0 176
Üdv Mindenkinek!

Volna egy kérdésem, amiről lehet ,hogy már volt szó, de nincs erőm végíg olvasno a hozzásszólásokat.

Próbáltátok-e már (vagy próbáltá-e már rátok beszélni) az aloe verat?

Ha nincs tapasztalat a véleményetekre akkor is kiváncsi vagyok.


Előre is köszi.

Öa.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!