Keresés

Részletes keresés

evolúciómérnök Creative Commons License 2018.04.24 0 0 174544

így az információ helyes tartama .. tartja fenn a létfolyamot....

vbagyis nem az a lényeg min utazik az információ .. az a lényeg van e értéke az a haláltalanság-örökkévalóság léptéké-ben-hez-ért --

hogy a mulandóság ürességét meghaladjuk.

Előzmény: evolúciómérnök (174543)
evolúciómérnök Creative Commons License 2018.04.24 0 0 174543

az elemi részek is csak képzet.. nincsen kibúvóóó..

// ... ezen utazik az istent hit..fétis imádat//

Előzmény: ferenc5940 (174541)
evolúciómérnök Creative Commons License 2018.04.24 0 0 174542

nyelvtanilag rendben.. de az út-vanod a térrel együtt ahol magadra is ismersz, a TE terméked akaár tudásod akár elfogadásod szerintin....

Előzmény: Törölt nick (174537)
ferenc5940 Creative Commons License 2018.04.23 0 0 174541

Nem emlékszem rá, hogy milyen vonatkozásba írtam amit nekem tulajdonítasz. Ha szóba került itt a topikban az "anyag üressége" részemről az biztos, hogy arra a térre vonatkozott ami az elemi részecskék, a szubatomi részecskék között van. Illetve a makrovilágban a bolygóközi tér. a galaktikus tér, illetve akár a multivezumok közötti térre vonatkozhatott. Ami ugye azért nem azonos a buddhista ürességgel.

 

Elolvastad a két link alatt felelhető írást? Ha netán nem, akkor ajánlanám. Habár, Tarr Dánielt olvasni nekem eléggé nehéz. A buddhista minilexikon viszont "könnyű" olvasmány. Bárki számára érthetően fogalmaz.

 

Üdv.

 

 

Előzmény: Tiszta tudat (174540)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.04.23 0 0 174540

 

 

Egyszer írtad hogy a Buddhista üresség nem azonos az anyag ürességével.....,...mindig is úgy éreztem hogy azonos,...nézd az egyik az anyagra vonatkozik, a másik az elmére.  

 

Mert minden dharma az univerzumban. 

 

 

"Magasanról lenézett, észrevett csupán öt halmot, és látta, hogy saját ön-valójukban üresek."

 

"Ugyanez igaz az érzésekre, észleletekre, ösztönökre, és a tudatosságra." 

 

Üdv.

 

 

Előzmény: ferenc5940 (174538)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.04.23 0 0 174539

 

Szépen kifejtetted a gondolataidat, öröm olvasni.

 

Namaszte

Előzmény: Törölt nick (174537)
ferenc5940 Creative Commons License 2018.04.23 0 0 174538
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.23 0 0 174537

Szóval az üresség, hogy nem használok fogalmakat csak                                             és ami VAN. Én nem vagyok csak TELJESSÉG van.

Vagyis keresztényesen: VAGYOK AKI VAGYOK. Én vagyok a TELJESSÉG. Én vagyok az út, az igazság és az élet.

Hála a jó égnek, hogy végre megértettem ::))

Előzmény: Törölt nick (174536)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.23 0 0 174536

Így most már értelek.

Akkor tényleg a fogalmaink különbözőek.

 

Nekem a vágy azt jelenti (és szerintem sokan itt értik félre a tant), hogy:

- de jó lenne csinálni egy madáretetőt.

- csak nincs rá idő, pénz, tehetség... bla bla bla

Negatív gondolkodás, a céllal (VAGYOK, ugyebár nincs idő, változom) - ami esetünkben a madáretető elkészülte-  szemben ott az ego, a hamis VAGYOK, a keresztény tanban a sátán ami azt jelenti ellentét, tagadó nem pedig valami szörnyeteg bár így is felfoghatjuk a negatív gondolkodást hiszen szenvedést okoz.

 

A cél számomra azt jelenti:

Csinálni egy madáretetőt. (attól tartok egyesek azt gondolják ez vágy)

A cselekedet: megcsinálom. És utána örömmel tölt el, hogy megcsináltam.

Azzá lettem amivé akartam (ha lineárisnak tekintem az időt) ha pedig nem akkor VAGYOK AKI VAGYOK (ami azt jelenti állandóan változó folyamat vagyok, aki örökkévaló).

Szóval nekem kicsit keresztényesek a fogalmaim, de már látom a buddhizmus is ugyanzt akarja elmondani.

 

Abban igazad van, hogy igazából nem kell kigondolnom, csak egyből csinálnom. Akkor nincs külön cél, nincs külön cselekvő, nincs külön cselekedet, hanem folyamat van, ami EGY. Vagy VAN.

Ha megfogalmaztam a célt véghez viszem a cselekvés én mint cselekvő. (csak nálad ezek a fogalmak le vannak tagadva)

 

Azt, hogy te a VAGYOK-ot VAN-nak mondod nekem furcsa, személytelen. Mondjuk a buddhizmus így is tekinti a Teljességet.

Nekem inkább a VAGYOK elnevezés szimpatikus, az valahogy barátságosabb, melegebb, de ugyanúgy Teljesség.

 

A céltalanságot nem értettem nálad. Ami ahogy az írásodból kiderül szerencsére csak nem különálló a cselekvő és cselekvéstől, nem bontod fel a folyamatot.

Mert köznapi értelemben a céltalanság egész mást jelent, valami sivár életet.

 

Szóval a lényeg, hogy a vágy nem keverendő össze a céllal. Az egyik negatív a másik pozitiv gondolkodás, hozzállás.

Senki nem megy sehova, mindig az EGY van jelen.

Megszabadulni a negatív gondolkodástól kell, a félelemtől, hogy egyszer majd nem leszek. Nincs hova menni, csak élni lehet.

És miért ne legyen örömteli, barátságos?

 

Na igen, itt volt a kutya elásva: cél (o), céltalan (-), céltudatos (+)

Persze csak nálam, mások úgy tűnik máshogy használják.

Szóval ha azt mondod céltalan, már el is mentünk egymás mellett, de majd oda figyelek.

Hmm, igen a vágy = céltalan nálam. Nálad meg cél =                        , ezért mondod, hogy céltalan.

Na ez jó tréfa volt :-)

 

Namaste

Előzmény: Tiszta tudat (174533)
evolúciómérnök Creative Commons License 2018.04.23 0 0 174535

a buddhává válás akkor történik meg amikor -- a világot egy sárkánynak látod amiben Te voltál az elemozsia.

.... amikor ráébredsz soha nem volt semid .. soha nem történt veled semmi ... nem találkoztál senkivel ...de reménykedsz.

Tiszta tudat Creative Commons License 2018.04.22 0 0 174534

Buddhista pokol


Cérna-ormánya s nagy feje mögött
szinte nyak nélkül nőtt, gömbölyödött,
dagadt égnek az óriási hát,
s a kövér has alatt négy pici láb
próbált tipegni. Kétségbeesett
mohósággal szakadatlan evett
a roppant Szörny. "Hiúságod, szegény,
ez az eleven pokol", szólt felém
fordulva Buddha, "s íme, láthatod,
mit kell, mennyit kell szenvednie, hogy
kielégüljön!" Orr s íny ingere
volt köröttünk a világ, csemege,
húsok, méz, tejszín s nektár tavai
s kalács-rétek: s e gazdag, édeni
tájat szürcsölve, sírva szuszogott
a hegy nagy Állat: láttam, hogy mozog
ormánya, az a kis szívó fonál,
s annak legvégén a tűfoknyi száj.

 

Szabó Lőrinc

 

 

Tiszta tudat Creative Commons License 2018.04.22 0 0 174533

 

Nem egyszerü megérteni az ürességet, az a teljesség. Sokat olvastam meg gyakoroltam. Nem vegetálok, ez napi pár órát tesz ki amitöl még teljesebb az életem. Eltünt a harag az irigység az aggódalom a stressz nem vágyakozok semmire, nem bántódok meg, nem befolyásol a környezetem.....most úgy néz ki az egó is elillant. Nem jó dolgok ezek?

Van minden, mint egy át lagos magyar családnak, de nem tekintek semmit a sajátomnak,...csak használom,..ahogy a testem is,..ahogy az elmém is. 

 

Nem várok semmire, az olyan feszült állapot,...pont jó az a pillanat, ott a legjobb ahol éppen vagyok. Sokat vagyok kint a természetben, meg sokat kirándulok cél nélkül.....általában arra megyek amerre a szél fúj.:)
Így vagyok a Tannal is,..céltalanul, de a cél felé visz.

 

Csak ismételni tudom szavaid:

Az élet vitalitás, növekvés, teljességre törekvés kéne, hogy legyen nem stagnálás!!!

 

Nyugalom a nírvána.

 

Előzmény: Törölt nick (174532)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.22 0 0 174532

Lehet, hogy félre értem ezt az "ürességet".

Az én fogalmaim szerint az lelki sivárság , bár úgy tűnik ennek ellenére neked inkább valami megbékélés lehet.

Azért vannak emberi céljaid vagy csak várod, hogy leperegjenek az emberi napok?

Szerintem kár lenne csak meditálgatni meg tant tanulmányozni.

Vannak más szép dolgok is. Sok-sok szép időtöltés van még ezen kívül.

Számomra a teljesség inkább vonzó mint az üresség (még ha megbékélést is jelent).

Úgy értem emberileg is legyek aktív ne csak vegetáljak.

Az élet vitalitás, növekvés, teljességre törekvés kéne, hogy legyen nem stagnálás.

Előzmény: Tiszta tudat (174530)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.04.22 0 0 174531

 

Mindig azt fürkészem mi a valós, és mi a valótlan. Ez egy szép mondat, mert a valóshoz vezet. 

 

„A megvilágosult elme … mindig ezt "gondolja": „Én semmit sem teszek.” Akármit lát, hall, érint, szagol, eszik … Ő mindig tudja ezt: „Nem én látok, nem én hallok, az érzékek látnak és hallanak, és azok érintik meg az érzékek tárgyait.”

 

Üdv.

 

Előzmény: hizi (174528)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.04.22 0 0 174530

 

Szép szavak, a szívhez szólnak. Bele is férnek a Nyolcrétü nemes ösvénybe. A szándékod megfelelő. Eljutottál egy szintre, de van tovább is, mert a tapasztalás is üres,..arra sem támaszkodhatunk.


Annyi hogy én nem szoktam választani, az cselekvés lenne amit az érzékek irányítanak, ami az énséghez kötne. Hagyom hogy az üresség válasszon, /nem gondolom ki nem mérlegelek mi hasznos vagy haszontalan számomra,...megteszem abban a pillanatban gondolat nélkül,....márha elég koncentrált tudok lenni/


"Illúzió és valóság között nen látok külömbséget"
Ez nagyon tetszik! Köszi. Legyél éber!


Üdv.

Előzmény: Törölt nick (174527)
hizi Creative Commons License 2018.04.22 0 0 174529

most éppen ezt tanulom::)))))

(tudatosság: A képesség, jelen lenni anélkül, hogy ítélkeznél magad, vagy bárki más felett. )

 

Előzmény: Törölt nick (174522)
hizi Creative Commons License 2018.04.22 0 0 174528

 

 

Tudatosság: A képesség, jelen lenni anélkül, hogy ítélkeznél magad, vagy bárki más felett. 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.21 0 0 174527

A jelen pillanatot tudod (milyen) ami szüntelenül változik (mert változtatod), de el nem múlik, mert örökre itt maradsz.

A minőségén javíthatsz a jelen valósághoz való viszonyoddal (saját magadhoz való viszonyoddal).

Jó cselekedettel, ítélkezés mentes elfogadással, szíved szerinti őszinte választással a felmerülő lehetőségek közül.

Illúzió és valóság között nem látok különbséget, csak elnevezésbelit. Tapasztalásnak mondanám.

A jelen-lét megtapasztalja önmagát.

 

Előzmény: Tiszta tudat (174513)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.21 0 0 174526

Ez szép, egyet értek.

Előzmény: hizi (174517)
Amida Creative Commons License 2018.04.21 0 0 174525

 

 

... minden az ami.

Előzmény: Tiszta tudat (174519)
hernyótalpas csodacsákány Creative Commons License 2018.04.21 0 0 174524

ami valójában elfogadja a mulandóságot magára nézve .... */* akit a tükörben látsz, fésülködés közben/ .. valójában nem is létezik .. ezért erőszakosan hasonul a halandói igényekhez.

tudatosodás

a tudatlan ösztön lény meg-haladása ami még csak *hisz* .... így nem része a valóságnak-- *cxsak kiszolgáltatottja .. kiszolgálója, a maya .. így egybe folyik, jelenségvilággal*/*én-mi *(összetettség)//.

A különbséget csak tudatos lények látják-élik - ŐK a buddhák.

A buddhisták valójában .. a buddha -ellenség képei.

kik tévesen ismerik -tanítják a buddhává válás lehetőségét...  .

//  szerintem, gépek .. mik az értelmes lényeket védik az unalomtól.//

hernyótalpas csodacsákány Creative Commons License 2018.04.21 0 0 174523

tudatosodás

a tudatlan ösztön lény meg-haladása ami még csak *hisz* .... így nem része a valóságnak-- *cxsak kiszolgáltatottja .. kiszolgálója, a maya .. így egybe folyik, jelenségvilággal*/*én-mi *(összetettség)//.

A különbséget csak tudatos lények látják-élik - ŐK a buddhák.

A buddhisták valójában .. a buddha -ellenség képei.

kik tévesen ismerik -tanítják a buddhává válás lehetőségét...  .

//  szerintem, gépek .. mik az értelmes lényeket védik az unalomtól.//

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.21 0 0 174522

hallo hizi, hogy ityeg a fityeg?

Előzmény: hizi (174520)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.04.21 0 0 174521

 

Ez a te igazságod,...legyen úgy..

 

...innen meg csak ez a nézőpont van, ahonnan látom a világot. Más nem létezik. Ez eléggé jesztő,....de hát ez van..Egy van, egyedül van,.... ennyi.

 

Ez még nem zárja ki a sîrig tartó tanulást. Pl. Szeretnék még megtanulni repülöt vezetni,.....meg pl. most is tanulok, kint ásom a kertet, onnan îrok mobílról. Egyre szebben csinálom, .....a rigó meg itt a fán egy másik dallamot fúj amit még nem hallottam, a bogár is olyant csinál amit még nem láttam,.. na meg a szél is másképpen mozgatja a falevelet,....:)


Üdv. Szép napot.

Előzmény: hizi (174520)
hizi Creative Commons License 2018.04.21 0 0 174520

előtte meg azt mondtad hogy:

 

"hogy keveset tudok. Lesz mit tanulnom,...a sírig fog tartani."

akkor most melyik igaz??

 

::)))))

 

Előzmény: Tiszta tudat (174518)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.04.21 0 0 174519

 

Lehullik minden képzet, csak az üresség marad, tisztán és rezdületlenűl.Semmi sem valós, de minden az ami.

 

Namaszte

Előzmény: Amida (174514)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.04.21 0 0 174518

 

Èn meg azt mondom nincs semmilyen akadály,...soha nem is volt, meg cél sincs,...sőt öröm vagy szenvedés sincs. Csak képzeljük, hogy „boldogtalanok” vagy „boldogok” vagyunk, „haragszunk” vagy „elfog a vágy”. Mert tévesen azonosítunk. Ez mind az elme játéka.

 

Azért mondom ezt mert meditációban ezt "látom". Csak Az van, Egy és oszthatatlan... Megnyilvánul a formákon keresztül. Hogy miért történik mindez azt nem tudom. Vagy nem is történik csak úgy van egymagában mozdulatlanul a formák változásain át örökké. "Az vagyok"!..de ettöl hogy tudja magát,...vagy csak ettöl az, még jól érezhetjük magunkat így ember bőrbe bújva, ...így hogy "Szűrő lettél, a legszebb-szabadabb szeretkezés érzékeiden át

a mindenséggel: Te meg a Világ."

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: hizi (174515)
hizi Creative Commons License 2018.04.20 0 0 174517

megjegyzés: 

 

A Tudatosság mindent magába foglal és semmi felett nem ítélkezik. Az a képességed, hogy jelen vagy az életed minden pillanatában anélkül, hogy ítélkeznél magad, vagy bárki más felett. A képesség, hogy mindent befogadsz, semmi felett nem ítélkezel, és megengeded az egész Univerzumnak, hogy az legyen, ami. Ha semmit nem bírálsz, akkor annak látod a dolgokat, amik, nem annak, amik akarod, hogy legyenek, vagy amiknek lenniük kellene, hanem csak annak, amik. Ebből a tágas nézőpontból át tudsz alakítani és meg tudsz változtatni mindent, és meg tudsz teremteni mindent, amit kívánsz, jobbat, mint amid jelenleg van, és többet, mint amit el bírsz képzelni. 

hizi Creative Commons License 2018.04.20 0 0 174516
Előzmény: hizi (174515)
hizi Creative Commons License 2018.04.20 0 0 174515

"Most, hogy visszatekintek, az egész életemet egyetlen hosszú, akadályokkal telitűzdelt pályának lárom, amelyen én magam képezem a legfőbb akadályt."
Jack Paar

Előzmény: Tiszta tudat (174513)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!