Keresés

Részletes keresés

mcica Creative Commons License 2009.09.23 0 0 43824
Tunterm tegnap de. -i hozzászólásában azt irta, hogy változó az idő, de azért lehet fürödni a tengerben. Hát elég elkeserítő, hogy olyan rossz idő van. Én két éve voltam a Karawanban, s nem emlékszem, hogy a földszinten lettek volna szobák. Ha valami újat tudsz, írj!
Előzmény: sweet2009 (43819)
tomtompo Creative Commons License 2009.09.23 0 0 43823
Ellenben

http://index.hu/bulvar/hirek/2009/09/23/tizenheten_meghaltak_a_tuneziai_arvizben/

index
Előzmény: hummm (43822)
hummm Creative Commons License 2009.09.23 0 0 43822

sweet2009

 

nem igazán irnak erröl

infok

http://www.tunisiaonlinenews.com/ 

http://www.tunisie7.tn/template.php?code=130  elö tv adas

 

kp

Kathy8 Creative Commons License 2009.09.23 0 0 43821
Szia margo1958.!
Mi voltunk,írtam volna róla,de közben látom 22-én indultok.Most szept.22 volt?
Előzmény: Törölt nick (43726)
szendem Creative Commons License 2009.09.23 0 0 43820
Sziasztok!

Azon kedves top.társak jelentkezését várnám, akik okt.14-21 között lesznek kint és szeretnének 2 napos túrára menni helyi irodával, magyar id.vezetéssel. Amennyiben valakit érdekel, kérem, írjon és priviben átküldöm a programokat.

Üdv.:
Márta
sweet2009 Creative Commons License 2009.09.23 0 0 43819
A lányomék most vannak kin Souisse-ban - kétségbe ejtő sms-eket kapok tőle, Ti mit tudtok? Azt én is látom, hogy egész héten pocsék, viharos idő várható, de azt írja:
olyan ítélet idő van, amely az országban halálos áldozatokat követelt, Souisse-ban térdig áll a víz az utcákon, a szállodák nincsenek felkészülve erre, némelyik düledezik, sokakat kiköltöztettek a szobájukból - őket is, amikor már az ágyig felért a víz (Karawan) - , az utcákon nincs kiépített csatornahálózat (vagy legalábbis nem erre tervezték), így mindent alámos az áradat stb. Én nem találok ezekről híradást (hát persze, hogy nem, csak "félmillió" magyar utazik Tunéziába), ha esetleg valaki valahol találna, lécci írjátok meg, köszi!!!!!
szendem Creative Commons License 2009.09.23 0 0 43818
Tuti, hogy az. Nézd meg a medence melletti boltíves falakat! Teljesen egyformák.
Előzmény: Kabikacska (43817)
Kabikacska Creative Commons License 2009.09.23 0 0 43817
Ezek a képek készültek ott...akár lehet az is..
Előzmény: Kabikacska (43816)
Kabikacska Creative Commons License 2009.09.23 0 0 43816
Nem tudom.. de nagyon hasonlít az biztos. a medencében viszont nem volt felirat..
Előzmény: szendem (43815)
szendem Creative Commons License 2009.09.23 0 0 43815
Szia!

Nem ez volt véletlenül?
Előzmény: Kabikacska (43814)
Kabikacska Creative Commons License 2009.09.23 0 0 43814

"Kebili-ben egy igen jó színvonalú szállodában. A nevére nem emlékszem"

Mi 2008-ban ugyenebben a szállodában éjszakáztunk, és ember nincs aki tudná ennek a szállodának a nevét azóta sem... Pedig fantasztikus szobánk volt...úgy éreztem magam mintha egy csilivili múzeumban aludtam volna, terasz., igaz nem volt, de gondolom a sivatag közelsége miatt nem szükséges...

Fantasztikus volt pedig csak 3 csillaggal rendelkezett állítólag.

 Nekünek egy 2 m-es Krisztián volt az idegenvezetőnk de nem volt toppon Tunéziából, alig alig beszélt hozzánk..

Előzmény: Vén Halász (43813)
Vén Halász Creative Commons License 2009.09.22 0 0 43813
Igazad van az italért fizetni kellett. de ez szerintem független attól, hogy Te előzőleg a szállodádban AI. vagy fp. ellátást kaptál. Amikor befizetsz egy két napos szaharai útra, arra az időre elveszíted a szállodád szolgáltatásait

Akkor pontosítom, hogy mit kaptok 205 TND-ért a Szahara túrán.

A minőségi turista busz pontosan jön a szállodás elé, igen szuper idegen vezetőt kapsz ( már aki Deák Szilvit kapja)
Első megálló El Jem az ókori amfiteátrum, gigantikus méretek. Aztán Matmata a barlang lakások, ebéd, egy barlang étteremben. Délután Douz és tevegelés a sivatagban. Ezt sem célszerű kihagyni, én kissé tartózkodtam, de nem bántam meg.
Este Kebili-ben egy igen jó színvonalú szállodában. A nevére nem emlékszem, de két udvari úszómedencéje is volt, jókat úszkáltunk, az egyikbe kis vízesésen folyt át a víz az alsóbb szintre. Ott szokásos svédasztalos vacsora, bár, koktéloztunk, és ugyanolyan reggeli. Korai indulás után a kiszáradt sóstavakon keresztül a napfelkeltét meglátni. A sivatag széli városkában megáll a busz, és mögötte felsorakozva már várt 8 db Toyota terepjáró. Azzal mindenki elment Chebika-ba az Algériai határnál lévő hegyi oázisba. Szép környék volt. Utána belevágtunk a homokdűnés sivatagba, 70-80 km/ sebességgel haladtak, emelkedőn, buckaoldalon le-fel, izgalmasnak, kissé ijesztőnek tűnt, de senki sem borult fel, nagyon profi munka volt. Hazafelé viszonylag hosszú autóbuszos utazás volt, kissé már fárasztó, egy ebéd talán Jelma-ban, aztán megállás Kairouan-ban. Bementünk az üzletbe, több szintes, de semmi erőszakoskodás nem volt, alig vettünk valamit, de később visszagondolva, olcsó árak voltak. Este 6 óra körül mindenki a saját szállodájában volt. Az italokat, kávé, sör, egyebek azt természetesen mi fizettük, egy-egy útmenti vendéglátó helyen.

Végül is két ebéd, egy reggeli és vacsora, tevegelés, autózás, idegenvezetés volt benn az árban. Háztól házig vitt az autóbusz.
Előzmény: Kabikacska (43807)
csitoj Creative Commons License 2009.09.22 0 0 43812
Üsd be a keresőbe, hogy Amir Palace és minden olyan infót megkapsz ami arról a szállodáról itt a fórumon elhangzott,persze van jó és kevésbé jó is!
Előzmény: Ilcsi123 (43810)
Ilcsi123 Creative Commons License 2009.09.22 0 0 43811
Szia!

Mi is szeptember 25-én megyünk Budapestről a párommal, de az Amirba Palacebe foglaltunk. :-)
Előzmény: diszpapa (43688)
Ilcsi123 Creative Commons License 2009.09.22 0 0 43810
Sziasztok!

Teljesen új vagyok. Szeretnék néhány információt az Amir Palaceról. 25-én megyünk a Best Reisennel, jön még valaki akkor? Köszönöm előre is!
tunterm Creative Commons License 2009.09.22 0 0 43808
Sziasztok...... ujra itt

Jelenleg Tuneziaban , Sousseban - esik, sut a nap, hideg van , meleg van.....

roviden ennyit........ de azert strandolni is lehet..... sot...... amikor a nap is kibujjik akkor nagyon meleg van...

Az elozo hozzaszolashoz annyit hogy aki szeretne kirandulni es a szallodaban az All Inclusive ellatasatmegtartani, azoknak erdemes korutra befizetni, ugyanaz a program: ketnapos szahara es tuniszi kirandulas. Csak a neve az hogy Korut, amugy meg a kirandulasokra is a tobbi utassal mennek. a fennmarado napokra pedig megkapja azt a szallodat ahova befizet.

Azt hogy az utra is All-ban legyetek az nem megoldhato, sajnos. A sivatagi szallodak sincsenek erre felkeszulve.

Az hogy meg van szabva a megallo, ez igaz. van olyan hogy a cegek is kapnak `fejpenzt`, ill. van olyan hogy a kornyeken sincs megfelelo toilette lehetoseg.

Hogy eroltettek a vasarlast a szonnyegesnel? - mindenhol eroltetik a vasarlast, nemcsak ott. Amugy amikor megerkezztetek a Kairouani mecsethezmar d.u. 17:00 lehetet. !3:00-kor zarnak a mecsetek, azok amelyek amugy latogathatok, mertkeszulnek a d.u. imara........

udv.Mindenkinek
Tunterm
Kabikacska Creative Commons License 2009.09.22 0 0 43807

Csak a kaja és a szállás van benn. Tehát ha inni akarsz, valamit akkor fizetned kell...Ezt rosszul tudod. Sőt ez vonatkozott nálunk a szállodára is. ahol el voltunk szállásolva azont az 1 éjszakán. A kaja rendben volt ...de inni nem ihattál ingyen. annak ellenére, hogy all-os voltál. illetve a választott szállodádban ott ketyeg az allos ellátás azon a 2  napon is amikor elmész ezekre az utakra. Sőt mi úgy jártunk, hogy reggel fél 6-kor volt az indulás...alig reggeliztünk a gyerekek nem nagyon éhesek reggel..én sem... A kutya nem mondta,hogy pakolni kell kaját...eszembe nem jutott...főleg, hogy már akkor 4 napja dúskáltunk a kajában....

De bizony fél 3 felé már igencsak kopogott a szemünk, és finoman érdeklődni kezdett mindenki hogy mikor eszünk már????? Aztán ettünk....egy utasellátó szintü evöldében...baromi erős lecsót, meg valami csirkeállatot....és kb 10 dinárért adtak 2 2dl-es picike kólát....

Előzmény: Vén Halász (43802)
Kabikacska Creative Commons License 2009.09.22 0 0 43806

szisztok!

Nekem a 2 napos sivatagi túrához lenne 1-2 gondoltom.

Fantasztikus volt, főleg a sivatag látványa és a jeep-elés...

DE valahogy annyira érezhető volt, hogy ott szabadott megállnunk, ahol az idegenvezetőnek előre elrendeltetett.Tehát neki csak és kizárólag abban a kávézóban szabad megállnia, ahol az összes busz kb 8-10 egyszerre a prkolóban áll . Gondolom ezek a kávézók jattolnak..Aztán Kairuant...nagyon megnéztem volna, netán a mecsetet ami mellett parkolt a buszunk. DE nem mehettünk mert a szőnyegszövő mühelyben /ahol senki nem vásásrolt..iszonyat árak miatt../kellett végighallgatnunk egy 1 órás elődadást, műbalhét a szönyegekről, amivel az volt a cél hogy vegyél vegyél vegyél. DE nem vett senki sőt a gyerekek /dinoclub...os szállodások voltunk/kifejezetten unták..én is....Helyette néztem volna nevezetességeket.Kairuan....nagyon kíváncsi lettem volna rá... Ahogy vége volt állítólag rohanni kellett ...vissza a szállodába..nem értettük miért...de pletykák szerint a Krisztián nevű idegenvezetőnket le is cseszték, hogy nem készített elő minket kellőképpen, hogy nyíljon már a pénztárcánk....

 

 

sanona Creative Commons License 2009.09.21 0 0 43805

Sziasztok!

Régen jártam erre ( az a fránya időhiány), most pótolom 1 igéretem.

 

A kereső kedvéért:

Medina Tours/Best Reisen fakultatív programok. Lefotóztam a prospektust, így láthatjátok a progik szerkezetét. Az utolsó képen az árakat találjátok (2008. októberi), viszonyításnak jó, a friss árakat úgyis beírták már a szorgos topictársak :)

 

http://s90.photobucket.com/albums/k248/sanonaskorpio/Tunezia/fak%20progik%20Medina%20T/

 

Örülök a hosszú beszámolóknak. Írjatok bátran.

Nem baj, ha nem egyformák a vélemények! Nem is lehetnek....

 

Mint ahogy az időjárás is változó.

Olvasom, hogy mostanában kicsit rossz az idő.

Nekünk tavaly okt. 14-24. között összvissz 2 esős de. volt. Egyébként napsütés, meleg, és a tenger hőmérséklete  is tökéletes volt a fürdőzéshez. Hullám egy szál sem.

Szóval, fel a fejjel!

Vannak dolgok (pl. milyen személyzetet fogtok ki) ami ellen nem lehet tenni semmit.

De! Azt hiszem, pl. a sivatag, El-Jem, Karthago, SBS stb. bőven kárpótol 1-1 esős napért v a morcos pincér miatt. Hánem??  ;)

 

Jó utat a készülődőknek!

 

macclode Creative Commons License 2009.09.21 0 0 43804
Kedves Vén Halász!

Megnyugvással konstatáltam azt, hogy a párbeszéddé alakult véleményezéseink nem hágtak át olyan határokat, melyek a civakodás gyanúját érzékeltetnék. Természetesen jómagam sem cáfolom az Ön által felvetett tényállásokat és kívánom, hogy ezek az emlékek minden visszagondoláskor örömet okozzanak, de sajnálattal taglalom, hogy nekünk ebben az évben nem volt szerencsénk. Mindenesetre a reális gondolkodásom és a továbblátásom már a jövőt firtatja, így már a következő nyárban gondolkodom.

Köszönöm válaszát, üdvözlettel: macclode
Előzmény: Vén Halász (43803)
Vén Halász Creative Commons License 2009.09.21 0 0 43803
Kedves Macclode!

Sajnálom, ha cinikusnak érezted a beszámolómat, nem annak szántam, és nem is reagálásnak a Te általad kifogásolt dolgokkal szemben,.
Én csak a saját személyes tapasztalataimat írtam meg. Lehet, hogy nekünk nagyobb szerencsénk volt a pincérrel, és valóban egy hét alatt nem lehet annyira megunni a még nem oly változatos reggelit sem.
Tiszteletben tartom a véleményed, de továbbra is azt mondom, hogy nekünk kellemes egy hetünk volt a Marabout Hotelben.

Üdvözlettel Vén Halász
Előzmény: macclode (43801)
Vén Halász Creative Commons License 2009.09.21 0 0 43802
Kedves Márta

A sivatagi túra 205 TND/fö, ebben minden benne van, étkezések, teljes ellátás. A továbbiakban semmit sem kell fizetni. Én féltem a tevegeléstől, de az állatok tiszták, szelídek, ne hagyjátok ki, nagyon jó volt. Arab tevehajcsár vezeti az állatokat, tehát semmi vész, kb 1 órás túra volt. Nagyon élveztem. A dzsip túra is a kirándulás része, benne van az árban, azt sem lehet kihagyni. A chebikai hegyi oázist csodálatos és csak a dzsip visz oda. Látszólag veszélyes az autózás, a nők sikoltoznak, végül is a Stars War díszleteinél vagytok igazán a sivatag belsejében. Az Angol beteg cimű filmet is itt forgatták. Egyiket sem lehet kihagyni, habár tevegelés helyett lovaskocsival is lehet menni, de az nem az igazi. Szerintem nem hagyjatok ki semmit, profi szervezés, kitűnő szállás van a sivatag szélén, szinte hihetetlen.
Előzmény: szendem (43800)
macclode Creative Commons License 2009.09.21 0 0 43801
Tisztelt Fórumozó,


Belefolynék az előttem szóló Marabout véleményezésbe. Először is elég rosszul érintett az a mondatbeli fogalmazás, hogy „nem érzetünk semmiféle kiváltságot, ezt mindenki megtehette volna. Pedig csak 1-2 dinár borravalót kapott”. Sem jómagam, sem a párom nem az a fajta „olcsó János”, aki úgy megy nyaralni, hogy mindent ingyen akar, de ha befizetek egy szolgáltatást, akkor elvárok valamit érte. Pusztán jóindulatból nem dobálom a levegőbe a dínárokat.

Számtalan utazáson vettünk már részt és szégyentelenül magas jattokat hagytunk ott a személyzet részére, mert a mi boldogságunk az Ő boldogságuk is, tehát ha én jól érzem magam, akkor Ők is részesei ennek.

Tehát összességében elmondhatom, hogy én szívesen jattolok akkor, ha van miért tennem. Már a reptérre érkezéskor 2000 dínárnak megfelelő összeget váltottunk be és abba bőven belefért volna néhány tag a személyzetből.

Kiemelném, hogy felháborítónak tartom azt a hozzáállást, hogy még az esélyt sem kaptuk meg arra, hogy valamelyik pincérrel kontaktusba kerüljünk és ez azért alakult így, mert a pincérek nem voltak képesek a saját mindennapi munkájukat az elvártaknak megfelelően elvégezni. Természetesen a hazajövetel előtti 2. nap odajött az asztalunkhoz az egyik pincér és fel akarta venni az italrendelést, de erről azt gondolom, hogy nem akkor kellett volna észrevenni a létezésünket.

Hozzá kell szólnom a változatosnak ítélt reggeli és vacsora kínálathoz is. A reggeli 1 héten át lehet, hogy változatos és ehető, de 15 napon keresztül nem egy leányálom. A változatosság nekem nem a tejberizs, virsli, tojás, péksüti, italok és lekvár megléte minden reggel, hanem az, hogy ezen ételek néha cserélődnek más ehető ételekkel.

Mint a korábban leírt véleményemben is megemlítettem, 2003-ban már vendége voltam ennek a szállodának és akkor sokkal rendezettebb, összetettebb volt itt minden (a szolgáltatások területén is).

Jómagam megjártam már a 3*-os Beirut szállodát is Hurghadán, amiről a lehető legrosszabb infók voltak olvashatóak a neten és a képek még szörnyűbbé tették, de ott 15 napon keresztül mondható az, hogy változatos volt a reggeli. Én nem nagyítom a sztorimat, hogy minél többen elszörnyedjenek ennek olvasatán, csak azt írom meg amit tapasztaltam, és amit idén itt tapasztaltam, arról nem tudok aranyozottabb véleményt alkotni. A vacsorának annak a részével egyetértek, hogy változatos(abb) volt. Nagyobb volt a választék, mint a reggelinél, az ételek pótlása, az evőeszközök és tányérok pótlásának hiánya viszont jócskán leírja a szállodát. Egy ilyen volumenű vendégkerethez nem képesek igazodni.

A takarítónő egyébként a mi szobánknál minden nap megkapta az 5 dínárost.

Nem vita és kötözködés, amit szítok, de a kissé cinikusnak hangzott véleményre mindenképp reagálni akartam.


Üdvözlettel: macclode
Előzmény: Vén Halász (43798)
szendem Creative Commons License 2009.09.21 0 0 43800
Kedves Vén Halász!

Köszönet a beszámolóért. Pár, eddig csak magamban megfogalmazott kérdésemre máris választ kaptam, de maradt még 1-2.
A sivatagi túrát a KT kb. 200 TND-ért kínálja. Anno volt egy alapár és erre jött pluszként a dzsiptúra és a tevegelés ára, ami fakultatív volt. Magyarán, aki ezeket kia akarta hagyni, annak csak az alapárat kellett fizetnie. Ez most is így működik? Útitársam a dzsipet hagyná ki, én meg a tevegelést.
Üdv.:
Márta
Előzmény: Vén Halász (43798)
Vén Halász Creative Commons License 2009.09.21 0 0 43798
Tunéziai élmények 2009. szeptember 12-től 19-ig Sousse Marabout Hotel


Utazás: A KT szervezésében a Travel Service gépén percnyi pontossággal indulás és érkezés oda-vissza. Korábban a fórumon olvasott nagy késések nem történtek meg velünk, A levegőben töltött idő kb. 2 óra, gyorsan elrepült.

Szálloda: Szombat reggel már 8 óra körül a Marabout Hotelben voltunk. A nem éppen szívélyes recepciós közölte velünk, hogy csak 10 óra után áll velünk szóba. Mi úgy készültünk, hogy a kézi táskánkban volt fürdőruha, törölköző, irány a tenger. A Staff feliratú pólós emberke jött is elénk, nagy buzgón hozott 4 napágyat párnákkal 10 TND fizettünk egész napra.

10 órakor a recepciós fogadott, én először naivan megmondtam, hogy milyen szobákat szeretnénk, kettőt egymás mellé (next to each other) a tengerre merőleges szárnyba, közel a tengerhez és a csendesebb bal oldalra. Mondta, hogy ott szoba nincs, csak a hátsó utcai épületben, ahová nem akartunk menni. Ezt a párbeszédet néhányszor elismételtük eredménytelenül, amikor 10 Euro-t feléje nyújtottam, végül kis mosoly ült ki az arcán és természetesen volt két jó szoba. A tengerre merőleges új szárny bal oldalán a harmadik emeleten a 729, 731 számú szobákat kaptuk meg (köszönjük Zsuzsus Mama az ötletedet). A végéig 759-ig tart a számozás, a 760-tól vannak a tengerre nézők. Az erkélyről látható a tenger, a szépen parkosított udvar, meg a szomszéd szálloda (Royal Beach).

Béreltünk széfet 30 TND-ért , amiből 20-at visszakaptunk a végén. Kértünk hűtőszekrényt (40 TND/hét) a szobánkba, melyet az igen készséges londiner fiú azonnal hozott.
Nagyon hasznos volt az otthonról hozott T dugó, mert csak egy konnektor van a szobában, egy a fürdőszobában. Ezt ajánlom mindenkinek. TV van, de nem néztük.

A szálloda 3 csillagos, olyan árfekvésű is, emiatt így is kell értékelni.

Jó helyen fekszik, közvetlen a város szélén, még nagyon közel minden, üzletek, éttermek, városközpont, egyszer kellemes gyalogsétával (kb. fél óra) mentünk haza a tengerparti sétányon.

A szálloda kívül-belül szép, impozáns. Az utcáról az első emeleten lévő lobbiba és a recepciós szintre érünk. Az épület 5 szintes ( földszint és 4 emelet) Az étterem nem az alagsorban, hanem a földszinten van, azért kell az első emeleti lobbiból lépcsőkön lemenni.

A szobák tágasak, kényelmesek, célszerűen berendezettek. Nagy erkély és nagy fürdőszoba van. A padozat köves, egy kis szőnyeg jó lett volna, de a 3 csillagos kategóriába ennyi fért.

A takarító hölgy kedves, mosolygós, kicsit tudott angolul is, napi 1 TND-t kapott, ezért, minden nap kicserélte az összes törölközőt, két naponta ágyneműket, és művészi formákat alakított ki a hálóruháinkból és a lepedőből. Egyszer még egy szál rózsát is kaptunk a szobánkba.

A tengerpart közvetlen a szálloda mögött van, széles homokos strand van, lassan mélyülő. A víz kb 26 -28 fokos volt, jó kis hullámok voltak, engem nem zavart, sőt kifejezetten élveztem.
Mindig volt szabad ágy bármikor mentünk. A tenger tisztasága változó, egy homokos parti víz sohasem olyan áttetsző, mint egy sziklás mélyülő. A homokos strand takarított és viszonylag tiszta volt. Még civil ruhás rendőr is ült egy széken. Éjszakára bezárták a strandra vezető kaput.

A belső udvar tiszta, ott is fizetősek a napozó ágyak, külső és belső medence van. A csúszdapark külön fizetős.

Sok orosz vendég van, többsége huszonéves, és nagyon csinosak a lányok. Közben arra gondoltam, hogy az ő szüleik annyi idős korukban hol nyaralhattak. Nagy valószínűséggel nem a mediterrán tengerpartokon, ahol most ezrével vannak.
Egy vetélkedő féle estet néztünk meg, az étterem felett lévő színpad előtt. Francia, német, olasz és angol nyelven folyt a műsor, de csak oroszok és lengyelek szerepeltek.

Étkezés: Az étterembe bármely szabad asztalhoz leülhettünk. Az étkezés kielégítő volt, sohasem maradtunk éhesek. Valóban a választék elmaradt egy 4-5 csillagos szállodáétól, de minden finom volt, kitűnő pékárúk, sokféle saláta, kávé, tej, vacsoránál is 5-6 féle főétel közül választhattunk, édességgel, gyümölcsökkel stb. Mivel bárhová ülhettünk, több pincérrel volt kapcsolatunk, az első kimondottan bunkó volt. Aztán később egy fiatal pincért fogtunk ki, négy sört rendeltünk, majd felajánlotta, hogy holnap este is ide üljünk, ott lesz a négy hideg sör az asztalunkon. Úgy is volt aztán minden nap, emiatt nem érzetünk semmiféle kiváltságot, ezt mindenki megtehette volna. Pedig csak 1-2 dinár borravalót kapott.
A szállodában a vacsoránál mindig sört ittunk 2.5 TND/üveg, egyszer egy 7 decis rozét, az is jó volt. A csapolt sör ihatatlanul rossz és drágább, mint palackozott, de ezt nem a szállodában ittuk.


Kirándulások: Mindjárt vasárnap és hétfőn volt a Szahara túra, melyre elmentünk. Ezt nem lehet kihagyni. Nekünk is Deák Szilvia volt a vezetőnk, igen jó humorú, élvezetes ismertetőket mondott. Tevegeltünk, dzsippekkel is mentünk (Toyota Land Cruiser 7 személyes) a sivatagban, ezt már előttem sokan részletesen megírták. (Ha valaki még megy Szilviának vigyen magyar újságokat, annak örülne).
A kirándulás igen profi módon megszervezett volt, csak egy példa a sós tónál a hajnali napfelkelte megtekintése. Szilvia mondta, hogy „szerződés szerint” 6 óra 4 perckor kel fel a nap. Mi pont akkor ott voltunk és kb. 3 percig láthattuk is, mert aztán elbújt a felhők mögé. Jó fotókat tudtam készíteni. Minőségi Mercedes turista busszal utaztunk. A Kebili-ben lévő Oázis szálloda is igen magas színvonalú volt, pedig csak a Szahara túra vendégeire épült.

Bementünk taxival Sousse központjába, Soula Center (majdnem európai színvonalú ajándék áruház), majd séta a Medinában, nem volt vészes.

Voltunk egy kalózhajón, rosszabbra számítottam, végül is nem volt rossz program. Fürdés a tengerben, étel-ital, fakír műsorral.

Metróval (HÉV) elmentünk Monastair-ba, (menetrend a szálloda recepcióján) szép város, különösen a mauzóleum és az erőd környéke. Bemenetünk az arab temetőbe is.

Port el Kantaoui-ban kétszer voltunk, este megnéztük a zenélő színes szökőkút programját
(Carmina Burana részlet is volt), és nappal is. Valóban tiszta, szép város.

Vásárlások: Mindenütt alkudni kell, de csak az eladó járhat jól. A saját nyerségéből enged. Mi több papucsot vettünk, mindegyiket 45-ről kezdték és 10-20 között megvettük. A taxikat is előre megkérdeztük, 4 főt 5 TND-ért vittek Sousse központjába, Nagyon sok a taxi, rozogák, klíma nélküliek és üvölt az arab zene. A Dottó 2,5 TND/fő árért vitt Port el K-ba, vissza a taxi összesen olcsóbb volt.


Vélemény: Én a Marhaba Club, vagy a Marhaba Beach szállodát néztem ki magunknak, aztán - mivel még egy házaspárral utaztunk – az ő lehetőségeiknek megfelelően olcsóbb szállodát választottunk. A Marabout szálloda a nemzetközi értékelések alapján igen kiváló helyezéseket ért el, ezért is ezt választottuk. Nem bántam meg. Sousse-ban van jobb szálloda is, de ebben az árkategóriában véleményem szerint a Marabout a legjobb. Nem tervezek újabb Tunéziai nyaralást, de ha visszamennék a Marabout nem lenne kizárva.

Vélemény a KT felé. Rosszul kötötték meg a szerződést a szállodával, mert már kora reggel ott voltunk és csak este kaptunk először vacsorát, viszont a korai hazaindulás miatt az utolsó reggeli elveszik. Ha rutinosabbak vagyunk, akkor első reggel is nyugodtan reggelizhettünk volna, a kutya sem kérdezte meg soha, hogy kik vagyunk és melyik szobában lakunk.

Ha van bárkinek további kérdése, még egy ideig benézek a fórumra és szívesen válaszolok.




csitoj Creative Commons License 2009.09.20 0 0 43797

Sajnos az én tapasztalatom is az, hogy óriásit esett a szinvonal és bizony mi is eldöntöttük, hogy ez volt az utolsó!

Amit 5*-os szállodák megengednek maguknak az pofátlanság,nem véletlenül próbál az ember válagatni szálloda és szálloda között!

Djerba,Zita beach 4*+ viszont 1 évvel ezelőtt nálam kiváló minősitést kapott!!

Szép napot mindenkinek!

Előzmény: Chimney (43795)
Cathyca82 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 43796

Szia Eni!

 

Ennek nagyon örülök, látod-látod csak jól alakult a nyaralásotok minden szempontból! :)))))))) Tényleg ritka, de vannak még rendes emberek! :) Hát ez szuper! :)))

 

Üdv, Kata

Előzmény: vajdaeni (43789)
Chimney Creative Commons License 2009.09.20 0 0 43795

Sziasztok!

akkor én is írok pár szót, a Riadh Palmsban voltunk 12-19-ig.

4* voltam Tunéziában és utoljára.

Sajnos olyan minőségbeli romlás van mind a szállodák mind a környezet rovására, hogy szerintem pont azt veszti el- a feelinget-ami az előnye volt éveken át.

 

Időjárás: sajnos, ahogy írta valaki végig esős-borongós volt az idő.Számomra meglepő volt,mert 2 éve végig verőfény volt és hőség.Most csak az utolsó 2 nap volt reggeltől estig napsütés, a többi napokon de. és du. is esett.Melegnek meleg volt, de azért rányomta a hangulatunkra az eső a nyomát.

Szálloda:engem rettenetesen zavart-tudom az én bajom-hogy mindenhol lehet dohányozni.Mikor esett, az emberek beszorultak a hallba, ahol vágni lehetett a füstöt.Tehát vagy ott ültél a bagó szagban vagy a szobádba mentél, ha bátrabb vagy, akkor elindultál a szemerkélő esőben is csavarogni.

Ellátás: AI ellátás van 4*. Pohárért ált. sorban állás van, ha elvitted magaddal nem szóltak érte.

A németek szava szent, a recepciós szerint dupla annyit fizetnek, mint a magyarok, tehát az ő kívánságaikat veszik figyelembe.

Reggel melegítik a péksütit.Ezért az isteni croassan, kakaóscsiga stb. egy idő után kiszárad.Muszáj nekik, mert a németek csak melegen eszik meg.Ami kiszáradt az folpakkal letakarva kiteszik a beach bárba a kávé gép mellé-ami isteni kv-kat főz- és visszapuhul.

Du. érdemes megkóstolni a fánkot, amit a parton sütnek.

Nem sok szót ejtenék a kajákról, egyik nap sem maradtunk éhen.

Utazási iroda: Kartagoval mentünk.Reptéren a hölgy felszállt a buszra, közölte, hogy du. ekkorra jön a szállodánkba és utunkra engedett minket.Sokt nyugdíjas, nyelvet nem beszélő, először utazó volt a buszon.Sem az időeltolódást sem, a pénzváltást semmit nem mondott el.9 felé a szállodában voltunk, elvileg 2-kor lehetett szobát kapni.Volt aki addig nem mert elmozdulni a recepcióról.No comment....

 

 

csitoj Creative Commons License 2009.09.20 0 0 43794

Nem bántásból irtam amit, és hidd el mi is jól szerettük volna érzni magunkat, de sok volt az apró bosszuságból.

Egyiptom esetében pedig zongorázni lehet a különbséget/ha oda 5* ai-be mész/

hidd el,remélem tapasztalni fogjátok!

Előzmény: Lala9 (43793)
Lala9 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 43793
Igen, azt írtam én is, sokat kellett várni az italra, de ezen kívül nem volt panaszunk. Adtak egy elégedettségi felmérő papírt az egyik vacsoránál, oda belehetett írni, ha valami nem tetszett. Én mondjuk nem írtam bele semmit.
Meg igazából én nem a rossz dolgokat néztem, hanem jól akartam érezni magam, ez sikerült is.
Hazafelé beszélgettünk másokkal is, más szállodából, na hát ott volt panasz rendesen(szállásra, kajára...mindenre)
Meg aki pl. már volt Egyiptomban annak lehet, hogy nem fog tetszeni a szálloda és a tenger, de mi még nem voltunk ott, majd jövőre leírom azt is :)
Előzmény: csitoj (43792)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!