Keresés

Részletes keresés

Kapocska Creative Commons License 2018.02.09 0 0 97619

Nem neked akartam írni!!!

Azt hittem az előző hozzászóló tett fel újabb kérdést.

Előzmény: Kapocska (97617)
Scalard Creative Commons License 2018.02.09 0 0 97618

hát kb 4-5 centivel szokott a bukó alatt lenni, csak ugye mivel ki van vágva, ebből simán szokott párologni is

 

tehát akkor egy másik alkalommal ki lehet csavarozni a négy csavart, és megfordítani a a rézcsavaros kerek házat?

Előzmény: Kapocska (97615)
Kapocska Creative Commons License 2018.02.09 0 0 97617

hogy tudom kizárni a hideg és meleg ágat, ill. milyen hőmérsékletet kell nézni?

 

A rendszer melyik részére gondolsz (hideg,meleg ág)

 

Milyen hőmérsékletre gondolsz ,mert én a fűtéskori üzemi hőmérsékletre írtam a tágulásival

kapcsolatos dolgot.

Előzmény: BBence23 (97616)
BBence23 Creative Commons License 2018.02.09 0 0 97616

Köszi. Bocsi, de full laikusok vagyunk: hogy tudom kizárni a hideg és meleg ágat, ill. milyen hőmérsékletet kell nézni? :)

Előzmény: Kapocska (97593)
Kapocska Creative Commons License 2018.02.09 0 0 97615

A szivattyú kompletten úgy épül fel,hogy a motor tengelyén

van a szivattyú járókerék (sziv. lapátok) a házban meg ki van alakítva

a szívó-nyomó kamra rész(masszív öntvény).

Ennek a két egységnek van egy osztósíkja amit látsz oldalról ,szemből

meg azt a 4 csavart ami összefogja őket.

Ha a rendszer hideg állapotban van akkor a tágulásiban szint lehet

a vízszinttartó bukó szintje alatt.

A meleg rendszerben  kitágult víz elérheti azt a bukót,sőt túl is folyhat rajta.

Majd a legközelebbi lehűlt állapotban nézd meg a szintet és jelöld be.

Hidegen mindig ezt a szintet kell tartani (utántöltés,kicsit alacsonyabb nem számít ).

 

Előzmény: Scalard (97613)
BBence23 Creative Commons License 2018.02.09 0 0 97614

Köszi, megpróbáltam zárni az előremenőkön (és remélem, hogy jó kapcsolókat tekergettem), de még előtte, hogy érthető legyen:

este még azt tapasztaltuk, hogy van az eddig már ismert keringési zaj mellett egy magasabb, inkább sípolásra emlékeztető hang is. Miután lekapcsolt a fűtés, utána csak 1-es fokozaton csinálta ezt a hangot, ha 2-esre kapcsoltuk, akkor erősebb lett az áramlási zaj, de megszűnt a sípolás (és egyébként a légtelenítő csavart kitekerve a szivattyún szintén). Éjszakára 2-esen hagytuk, mert a sípolás sokkal zavaróbb. Reggelig nem ment a fűtés, és akkor 1-esre kapcsolva nem is sípolt. Most értem  haza, 3-kor kapcsolt be a fűtés, most megint nagyon sípol, akkor is ha felkapcsolom 2-esre.

Ha elkezdem zárni a köröket, akkor érezhetően intenzívebbé válik a sípolás, az áramlási zajban viszont nem érzek változást, de nehéz megmondani mert a sípolás hangosabb.

 

Előzmény: nixon70 (97590)
Scalard Creative Commons License 2018.02.09 0 0 97613

tehát akkor azt el lehet forgatni?

 

egyelőre hagytam ezen a fix görbén 3-maso amin volt, aztán majd kísérletezek vele

 

nem nyomja a vizet sőt este lement belőle 4 kancsóval

Előzmény: Kapocska (97611)
nixon70 Creative Commons License 2018.02.09 0 0 97612

Így korrekt.

Ha olvasgatni akarod, fotózd le, a fénykép forgatható. :-D

Milyen fordulaton megy?

A tégtartályba nem nyomja a vizet?

Előzmény: Scalard (97610)
Kapocska Creative Commons License 2018.02.09 0 0 97611

Ha egy jobbra forgó ventilátor házát elfordítod balra

attól még a venti jobbra forog.

Előzmény: Scalard (97610)
Scalard Creative Commons License 2018.02.09 0 0 97610

Jelentem a szivattyú meg van fordítva. A szaki megcsinálta. És akkor ez most így jó? Mert azt mondta meg lehet a házon fordítani a mechanikát is, és akkor a vezeték megint bal oldalt lesz. De hát azzal nem fordulna mega  forgatási irány is? Mármint nincs a kettő szoros kapcsolatban? Azt hittem ez az öntvényház nem szétszedhető, attól ilyen maszív.

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.02.09 0 0 97609

Nem, az L szérián is van 2 nyomásgörbe és 2 térfogatáramgörbe mentén szabályzó önbeálló fokozat a három fix mellett.

Csak az az öntanuló mód hiányzik ami ebből a négyből kiválasztja hogy szerinte melyik a legmegfelelőbb a fűtésrendszerednek.

De a nyitó-záró termofejeket tudja követni radiátoros és padlófűtéses rendszerben is.

Előzmény: Sony Black (97606)
nagykunsági Creative Commons License 2018.02.09 0 0 97608

De többet tud, mint a sima hagyományos 3 fokozatú, tehát annál "okosabb". :)

Előzmény: Sony Black (97606)
Sony Black Creative Commons License 2018.02.09 0 0 97607

Ha már megvetted, most már mindegy. Ne vegyél másik szivattyút!

(De egyébként a Grundfos alpha 2 L 25-60 neked oda elég lenne.)

Előzmény: Scalard (97600)
Sony Black Creative Commons License 2018.02.09 0 0 97606

Amit belinkeltél pont nem annyira okos. Az "L" széria a kiváltója a régi UPS-nek.

Előzmény: nagykunsági (97599)
Kapocska Creative Commons License 2018.02.09 0 0 97605

Csak annyi,hogy közös a két kazánra a szivattyú.

Előzmény: nagykunsági (97601)
Madaraspisti Creative Commons License 2018.02.09 0 0 97604

Ha megengeded megkérdezném mit értesz azon hogy normál radiátor ?

 A radiátoroknak  3 mérete van. Mégpedig :   magasság - hosszúság és mélység/vastagság /

 

 magasság  : a legáltalánosabb a 600 mm ablakok alá.

  hosszúság  . a neve szerint is az amit vízszintesen mérünk,

  mélység / vastagság /      K  2K vagy  3 K, lehet úgy is , hogy  5cm  10 cm  és 15 cm. Aztán vannak más konstrukciójú radiátorok is. Pl. nálam   un. radal vagy radal panel aluminium radiátorok. Mind     1 m magas / egy sem az ablakok alatt - némely szerelő csodálkozott is, de mondtam nem az ö gondjuk /  és a hosszúságuk változó... az igényszerint. A vastagságuk egységesen 5 cm. Annyit tudok még ,  a 7 db radiátorban . a csövekben kb. 70 liter víz van, ill, hogyha 70 fokon menne a rendszer akkor kb 10 kW-ot adna le, de mivel mindig csak 65 fokon megy,   ennél kevesebbet.... annyit amennyit a kazán belepumpál a szivattyúja segítségével a rendszerbe.

 megy a rendszer vagy 27 éve  . A radiátorokkal gond soha sem volt.

 

 

De most jönne a kérdésem : 

 

   Mi az ideális  szivattyú beállítás ? egyszer egy szerelő állított rajta valamit, mert mondta, addig nem volt jól beállítva.

 Fég C12 kazán a hozzávaló szivattyúval.  a szivattyúnak max  3 állása lehet,   most akkor az ilyen vízmennyiséghez merre kell állítani ? 

 

 90 nm -es a lakás , 7db radiátor  gondolom közepes vízmennyiséggel.

 A fő probléma ,hogy lassan már tisztítani kellen a radiátorokat, mert a 27 év alatt csak elkoszolódtak  kívűlről  , ez csökkenti a hőleadásukat.

Előzmény: Scalard (97600)
nixon70 Creative Commons License 2018.02.09 0 0 97603

Igen, azok elzárók.

A gázos lehet bevállalja a megfordítását(max 15perc), egyelőre ne vegyél új szivattyút, ezt tedd a legkisebb fokozatba.

Előzmény: Scalard (97597)
tsar! Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97602

Üdv, 

 

Meditherm fűtési rendszerrel van vkinek tapasztalata?

Falfutes vagy padlófűtés lenne belőle. 

nagykunsági Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97601

Vegyeskazán keringtetőjének semmi köze a gázkazánhoz.

 

A gázkazánban sincs nagyobb szivattyú, ha az bírja ez is bírja.

 

 

Előzmény: Scalard (97600)
Scalard Creative Commons License 2018.02.08 -1 0 97600

na igen, de nekünk gázuk is van, és műszaki cuccot soha használtan, ezt azért megtanultam

 

a grundfos tájékoztató ajánlotta családi házakhoz, van hat normál radiátorunk, két hengeres a wc-khez, és három dupla a nagy szobákhoz, ami megint csak hat normálnak felel meg, az összesen 12 nagy és két kicsi, ez azért elég sok

 

bírni fogja? mert az ára kétségkívül barátibb

 

de akkor amink van, Evosta dab az is ilyen hibrid lehet, és van a három fokozat ami a régi helyett van, meg az új hat fokozatú, ugyanilyen nagy csavar van az elején, csak a háza zöld nem piros

Előzmény: nagykunsági (97599)
nagykunsági Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97599

Nem tudom, ezt a 120-130 ezret honnan szedted. 

 

Egy ilyen neked tökéletesen elég lenne. 

 

http://www.pannonventil.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=385&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=2

 

Bár én a vegyeskazánhoz nem preferálom ezeket az okos szivattyúkat, én simán betennék, ahogy be is tettem egy sima régi használt 3 fokozatú grundfost. 

 

https://www.jofogas.hu/pest/Grundfos_keringeto_szivattyu_76087831.htm

Előzmény: Scalard (97595)
BJaca Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97598

Hát így először kiszívja a radiátorokból a meleget, és azzal melegíti a kazánt....

Viccet félretéve olvasd el mégegyszer, mit kértem.

Előzmény: Scalard (97589)
Scalard Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97597

az a nagy kék csap az elzáró? holnap kijön a gázszerelő esetleg vele meg tudom csinálni (lehet egyszerű nektek, de én félek, hogy elrontok valamit...)

Előzmény: Sony Black (97592)
Scalard Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97596

értem, de egyedül én ezt nem tom megcsinálni, majd mondom apámnak, ha felépült, azért ez egy nagy művelet lesz, ilyesmivel inkább akkor kísérleteznék, ha nem áll vagy bukik a dolog azon hogy meleg e a lakás vagy nem, szal nem szívesen csinálok most semmit, hogy még a hó is esett

Előzmény: nixon70 (97591)
Scalard Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97595

tehát első körben szivattyú megfordít, második körben lecserélni egy jobbra, megnéztem amiket ajánlottál de egy Grundfos alpha 2 amit családi házakhoz ajánlanak olyan 120-130, ami persze nem baj, én szeretem megfizetni a minőséget, de azért ez annak a harmada volt (ismerve apám gondolkodásmódját)

 

Flexventről annyi kérdésem lenne: amikor megvettem azt mondták első használatkor csavarjam ki, hogy tudjon kijönni a levegő, aztán ha ez megtörtént csavarjam vissza (jóllehet víz nem jött ki, mert elzárta az útját) tehát ha nekem kell a kis kupakot csavarni akkor mi benne az automata? elzárószeleppel adták, 3,8-asat (elsőre 1,2-est adtak de az túl nagy volt ide) és akkor alapjáraton ezeknek zárt kupakkal kell menniük?

 

Gravitációs rendszerről: a jó fűtésszerelő aki csinálta a rendszert, az említett nagybátyám volt, kb 15 éve szerelték be a vegyest a gázkazán mellé, vagyis a gázkazán volt először, csak ugye apám hallott róla mennyit lehet ezzel spórolni, meg el lehet vele égetni a hulladékot, és egyből hogy akkor jó csináljunk egyet. Nem is tudom, hogy ez egyáltalán gyártott kazán, vagy úgy hegesztették össze lemezekből, mert apám is géplakatos és mindenfélét hegesztget a ház körül.

 

Még valami ha segít, csöpögni szokott a radiátornak a szelepe, ami most egy ideig hiányzott, tegnap megint egy kevés kicsöpögött, (vagyis most van tele a rendszer? és rossz a tömítés?)

 

A felső három radiátor közül kettőbe tettem automatát, egynél maradt a régi, hogy ne kelljen szaladgálni ha folyik a víz, ha zárva van a kupak, akkor is rossz? Amelyik kettőbe tettem azok most melegebbek, mint ahova nem, ott a légtelenítő csöve tiszta hideg.

 

A szivattyú fokozat. Na ez az amit abszolút nem értek. két verziója van:

 

Fix jelleggörbe

 

és 

 

Arányos differenciálnyomással

 

elméletileg az elsőt padlófűtéshez ajánlják, a másodikat radiátoroshoz

 

az elsőnek 3 fokozata van, gondolom az erőssége, de csak gondolom, mert leírva nincs 

 

a másodiknak meg hat

 

nekünk a padlófűtéses megy most maxon (lehet ezért működik fordítva bekötve is? mert mikor legutóbb kipróbáltam a másikat, olyna hangokat adott, hogy inkább nem kísérleteztem)

 

 

Huzatszabályozó? Már néztem, de nem értem az elvét, meg szerintem az igazán ezeken a modern kazánokon működik ami minden tip top, itt már emelni kell a kazán ajtón is, mert magától be se csukódik rendesen.

 

Hogy lehetne ebből nyomottat készíteni? Az mennyivel jobb?

Előzmény: Sony Black (97576)
Kapocska Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97594

Te, monca így megfogtad a lényeget?

Előzmény: Scalard (97589)
Kapocska Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97593

Ha jól sejtem a radiátor osztóiról van megtáplálva a padló osztók.

Zárd ki a hideg és a meleg ágat is a padló osztók előtt és akkor 1-en van e zaj.

Ha nincs akkor nyiss rá a padló osztók felé keveset,hogy a hőfokok hogyan alakulnak.

Előzmény: BBence23 (97588)
Sony Black Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97592

Azzal ne foglalkozz hogy mit okozhat, inkább azzal foglalkozz hogy megfordítod! :D

Elzárod közvetlen alatta és felette lévő golyós csapokat, a hollandikat meglazítod, egy svéd fogóval vagy egy nagyobb vízpumpa fogóval.... és megfordítod az a szivattyút! A fűtés közbe ne menjen lehetőleg.

 

Előzmény: Scalard (97589)
nixon70 Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97591

Leírtuk.

Fordíttasd meg.

Előzmény: Scalard (97589)
nixon70 Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97590

Próbáld már felezni az összes előremenőt, úgy is csinálja?

Előzmény: BBence23 (97588)
Scalard Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97589

igen mindig meleg a cső a szivattyú felett, és jó sokára lesz maga a szivattyú meleg

 

kérdés mit okozhat az hogy így van fordítva betéve? pl. háromszor több energiát fogyaszt?

Előzmény: BJaca (97575)
BBence23 Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97588

Sziasztok,

 

ismét segítséget kérnék, novemberben már egyszer felmerült a probléma: a padlófűtésnek egy folyamatos zaja van, kb. ahhoz tudom hasonlítani, mintha a távolban egy repülő menne. A zajt a keringető szivattyú okozza, de nem maga a szivattyú adja a hangot, hanem a keringő víz, az egész lakást betölti, nem egy meghatározott helyről szól. Novemberben kiderült, hogy rosszul volt felszerelve a szivattyú (Wita aqua U25-55) kapcsolója, és maxon ment. Ez megoldódott, a legkisebb fokozatra állítottuk az átszerelés után, megszűnt a zaj. Majd január elején egyszer csak újra elkezdett ugyanez a zaj jönni. Azóta a gépésznek nem sikerül megoldani a problémát, előbb hozott egy másik ugyanilyen szivattyút, pontosan ugyanúgy zúgott. Most kicserélte egy BRH 25-60-asra, picit más lett a a zaj, de ugyanaz, nincs javulás, erre ő annyit mondott, hogy nem tud mit kezdeni vele... Ha a szivattyú elején lévő légtelenítő csavart kicsavarom, akkor megszűnik a zaj, ha visszacsavarom, visszajön. 

Már felmerült, hogy túl meleg a víz a csőben, de a zaj független attól, hogy megy-e a fűtés vagy sem. Gondoltunk arra, hogy túl nagy teljesítményű a szivattyú, de ugyanekkora lakásokban a szomszéd 3 családban hibátlanul megy, ezért nem tűnik valószínűnek. Van esetleg valami ötletetek, hogy mi lehet?

Így néz ki a rendszer (itt még a wita szivattyúval): http://indafoto.hu/bbence23/image/25526873-10937d5b

Köszi szépen!

Catman Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97587

Sikerült kiderítenem, hogy kompatibilis, úgyhogy meg is rendeltem.

Előzmény: Catman (97569)
nixon70 Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97586

Szűkíteni sem!

Előzmény: Kapocska (97585)
Kapocska Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97585

Miért ,szerinted szűkíthet?  :-)

Hogy Te mindent észreveszel! .-)

 

Előzmény: nixon70 (97584)
nixon70 Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97584

Igen, de az elzáró nemkicsit durva bele!

Előzmény: Kapocska (97582)
smith Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97583

Tudjuk-e, mi kapcsolja a kazán szivattyúját, terhelhető-e duplájával(?), mi van ha fordulatszám elektronikán lóg a kazán szivattyú, csak így elsőre...

Előzmény: nagykunsági (97571)
Kapocska Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97582

Simán!

És a megfordítás után is ügyelni kell a fokozatra,hogy ne nyomjon bele.

Előzmény: nixon70 (97581)
nixon70 Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97581

Sőt, így szívhat be a tágtartálynál a "biztonsági" vezetéken is.

Előzmény: Kapocska (97578)
nagykunsági Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97580

3 szál vezeték van, gyakorlatilag színre színt. :)

 

Zöld sárga föld, kék nulla fekete fázis. 

Nem kell doktorátus hozzá. 

Előzmény: Catman (97577)
Kapocska Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97579

Ilyen részletekbe menő infó nincs ,hogy ugyan azon a frekvencián dolgozik e

a két készülék,esetleg a leírásaiban megtalálod.

De nem egy nagy dolog a bekötés relével v. anélkül (relével jobbnak tartom

mert nem terheli a kazán elektronikát dupla teljesítménnyel).

Előzmény: Catman (97577)
Kapocska Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97578

Olyan nyomott az mint én ma reggel ha megfordítja a szivattyút és a hideg meleg felszállót

útközben nem keverte össze.

Az a légtelenítő most a szívóágon van ezért levegősödik.

Szivattyú megfordítása után a motort olyan állapotban is fel lehet szerelni,hogy

„olvasható” legyen a felirat.

 

Előzmény: Sony Black (97576)
Catman Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97577

Koszonom, ezeket mar masok is tanacsoltak, de nem bizom magamban annyira, hogy megcsinaljam, "szakembert" meg nincs kedvem hivni, illetve valoszinuleg dragabb lenne 6ezernel...

Előzmény: nagykunsági (97571)
Sony Black Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97576

Az lehet hogy neked így logikus a szivattyú ahogy van, de ez fordítva van berakva az biztos! Meg kell fordítanod!

Amit kérdeztél az egy automata légtelenítő, ha akarod kicserélheted egy újra (flexvent) de legyen elzárva ha úgy tűnik nem jön ott már levegő. Légtelenítened nem nagyon kellene, mert alapjáraton gravitációs volt a rendszer, tehát ha egy jó fűtésszerelő csinálta régen ezt a rendszert az lelégtelenedik magától. A tágulási elhelyezése miatt szívott a rendszered. Ez tipikus, ha régen gravitációs volt, és később jött a gázkazán a szivattyúval. A felső radiátorokba, ne tegyél automata légtelenítőket mert az nem lesz jó a szívott rendszer miatt. Én biztos átalakítanám nyomottá, de az egy másik fejezet. Nektek eddig így működött, akkor most is fog csak fordítsd meg a szivattyút! A szivattyú fokozatot viszont el kell találnod, nézd meg a másikon hova volt beállítva.

 

Ja és nem kell felnyomatnod 80fokra, és utána légteleníteni. Ez a rendszer annyira nyitott hogy jobban nem is lehetne az. :)

A gázkazán mehet 70fokon, a vegyesre meg jó lenne egy huzatszabályzó minimum... 

Előzmény: Scalard (97573)
BJaca Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97575

Én is úgy nézem, a házon a nyílnak lefelé kell mutatnia.
Ha hideg / langyos a rendszer, húzd ki a szivattyút a konnektorból, indítsd be a kazánt, hogy felfűtsön 50-60 fokig, majd dugd vissza a szivattyút. Ha a szivattyú felett megmelegszik a cső, akkor fordítva  van.

Előzmény: Scalard (97573)
nixon70 Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97574

A szivattyú fordítva van betéve.

Előzmény: Scalard (97573)
Scalard Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97573

első kép, gondoltam induljunk a kályhától :D kék nyil amin jön a víz, piros nyil amin megy a meleg (legalábbis remélem hogy a felsőben megy a melegvíz)

 

ez kicsit homályos lett, de a következőn majd letisztul, a lényeg ez a másik oldala a falnak, egyébként a pincében vagyunk kb másfél méterrel a földfelszín alatt van a kazán, ez a helyiség a garázs, a fölső az előremenő, a középső a visszatérő, az alsó meg a gáz, ami megy a gázkazánba

 

ez ugyanaz, csak élesebben, a csövek mennek a kamrába (pókhálók a plafonon)

 

itt vagyunk a kamrában, ahol kezdődnek a gondok, nekem ez egy napomba telt mire kisilabizáltam mi merre megy

szóval előremenő megy felfelé a lakásba mellette jön le a visszatérő, az előremenőbe alulról jön a víz a gázkazán felől, ha azzal fűtünk(ezt barnával jelöltem a változatosság végett) míg legalul az a gázvezeték ami a garázsból jön

a kérdőjeles kékkel karikázott akármi egy légtelenítő lenne? a visszatérőn? közelebbről nem néztem meg, de lehet nem is működik már, vagy épp ellenkezőleg, ez felel azért, hogy levegős a rendszer? mert a kék nyilak ugyan a kazán fele mutatnak, de a szivattyún a nyil az ellenkező irányba mutat, vagyis lehet a kazánból szívja a vizet?

 

 

ugyanaz a kép kicsit távolabbról, alul a piros csapot akkor zárjuk, amikor a gázzal fűtünk (most az van zárva)

 

 

nehéz fotózni ezt a részt, de háromból remélem már letisztul a dolog, kékkel karikázott a szivattyú, ami elviekben a tágulásiból szívná ki a vizet (de a nyil rajta felfele mutat, vicc az egészben hogy így lehet olvasni az írásokat rajta, tehát így tűnik logikusnak betenni)

 

 

a másik oldalt vagyunk, szivattyú (látod, tök olvasható minden) , visszatérő cső, alul megy a gázkazánba, de ott most ugye el van zárva, és a háta mögötti csövön megy a garázs felé

ez a nagy piros kar meg a leeresztő, slagot rákötjük, kar kinyit, víz megy, töltjük a rendszert

föntebb gázvezeték, a és gázkazánból az előremenő barnával

 

ugyanez a másik irányból, G betűvel jeleztem amerre megy  cső a gázkazánba, de az ugye zárva van, szóval a víz csak egyfele mehet, a garázson keresztül a nagy kazánba

 

 

a nagy csőútelágazódás fölött vagyunk, apám sose csinálta meg ezt a lejárót, szóval jobb híján egy kürtő az egész, egészen az első szintig megy, kettéválik, és megy a konyha, előszoba, illetve a hálószobák, fürdőszoba irányába, 

 

az emeleten vagyunk ahol van egy kis zuhanyzó, illetve lenne, ha apám megcsinálta volna, de így csak a tágulási tartály külön szobácskája

a tartály, az előremenő beleömlik a tartályba, de nem ér bele, néha csak csordogál, néha meg ezen jön ki a gőz amikor túl forró a víz

alul a visszatérő kis hurokkal, ami állítólag jó, hát hurka az van neki

 

ugyanez közelebbről, az a fekete kifolyás a szinte, ameddig kell tölteni, vagy ilyen biztonsági, hogy az előremenő ne tudjon beleérni, nem is gondoltam volna, hogy ennyi homokot összegyűjt, egy iszapleersztőt is lehet be kéne építeni a rendszerbe

 

 

és a végére egy bónusz, adalék anyag, hogy apám ezt a tartályt szétvágta amikor a rozsdától kilukadt, úgyhogy ez valójában zárt volt, és volt egy túlfolyója/kiömlője, úgyhogy a párolgás miatt folyton töltögetni kell vízzel, hogy mindig legyen benne víz és a visszatérő ne kapjon oxigént

 

na, tömören, és röviden ennyi a rendszer, és fogalmam nincs hogy ez most gravitációs, vagy szivattyús (egy helyen azt írták akkor gravitációs ha a kazán van legalul, és ez nálunk meg van, de nagybátyám azt mondta nem az) apám meg ma azt mondta a szivattyút nem kell kikapcsolni akkor se ha légtelenítek...

 

a mai napi fejlemények, feltettem a két automata szelepet a felső radiátorra, az egyiknél hagytam a csavarhúzós megoldást, alul elkezdtük vízzel telenyomatni, a két szelep elzárt, nálam folyni kezdett a víz, én is zártam, vizet elzártuk (szivattyú nem ment közben)

kazánt felfűtöttem 80 fokra (többre nem akarom, mert a legutóbb mikor megvettem a hőmérőt és kísérleteztem meddig jó, a 90 már túl sok volt, és felül kilökött egy csomó vizet) sőt elképzelhető, hogy 60-70 között már egyáltalán nem fűtöm tovább mert annyi is elégnek tűnik, csináltam egy videót is, hogy milyen hangja van a kazánnak, már korántsem olyan bugyborékolós mint tegnap, de azért még kicsit csobog

 

szóval mikor éjfél fele lement 40-re szivattyút kikapcsoltam, aztán még engedtem ki egy kis levegőt, szal elviekben szerintem most már jól működik, csak nem tom mi a helyzet a szivattyúval, hogy be lehetne e építeni valami védelmi mechanizmust, és ha igen, mit és hova? pl az ötös képen el is gondolkoztam, hogy minden van ez a visszatérő így megbonyolítva, ahol balra fordul a cső, jobbra fordítani, és mehetne rögtön a kazánba, oda feltenni a szivattyút, és még így is a gáz visszatérő előtt lenne, ahogy most... vagy lehet jó utaztatni a vizet? mert akkor hosszabb csövön át jobban hűl?

 

ha tudom valahogy beteszem a videót is, hogy lásd normális e ha ilyen a hangja a kazánnak

Scalard Creative Commons License 2018.02.08 0 0 97572

de olvastam, csak gondoltam megmutatom...

 

először is, tényleg tökre örülök, meg hálás vagyok ha valaki segít, vagy legalábbis érdemben meghallgat egy fórumon (bármilyenen) pláne ha olyan a téma, amihez hülye vagyok, mert ehhez aztán az vagyok (a Visszatérő nekem egy hete még egy DiCaprio film volt)

 

másodszor is későn tudok csak gép elé jutni úgy hogy időm is legyen, mert dióhéjban apámat baleset érte, egy hónapra kórházba került, a 70 éves anyám meg itt maradt a fűtetlen lakásban, és ez csak az egyik probléma, mert nagyon sok minden most derült ki, amiket az öreg elhallgatott, (többek közt, hogy majdnem kivonták a kocsit a forgalomból, mert nem fizetett be egy közlekedési bírságot, de ez most más kérdés, a lényeg, hogy agyon sok minden ügyintézés a nyakamba szakadt, gyorsan ki is vettem három hét szabit) én Pesten lakok, és épp az ősszel gondoltam arra, hogy legalább a felső szintet fel kéne újítani itthon, de most hogy így testközelből is láttam a dolgokat, ez tényleg nem várhat

 

a mama megfagyni nem fog mert gyorsan vettem neki egy olajkályhát, egy hősugárzót, meg egy elektromos paplant :D

 

De ettől függetlenül ha már itthon vagyok gondoltam begyújtok a kazánba, de kb. annyit tudtam róla, hogy pakolom a fát, az meg melegít, egy hétig nem is volt semmi baj, aztán én hülye kitaláltam hogy kitakarítom a kazánt, és lekapartam az összes ráégett koszt, kátrányt, port meg mindent, amit apám 25 év alatt hanyagolt, gondolom De csak gondolom hogy ezek valamennyire szigetelték már a kazán oldalát, ami miatt magasabb hőfokra kellett felfűteni hogy ugyanazt a teljesítményt elérje, no másnap ugyanúgy befűtök, fölforrt a víz a francba, ráadásul annyi, hogy már nem lehetett utántölteni a tágulásiban.... és ekkor kezdődtek a gondok

 

mert csak emlékeztem hogy apám valahol alulról szokta feltölteni a rendszert, meg hogy nem ártott volna légteleníteni se az első begyújtás előtt, de hogy hol? na hogy hülyeséget ne csináljak hívtam egy szerelőt, aki bejelentette, hogy ő csak gázkazánokkal foglalkozik a fűtési szezonban (pedig én szeretem megfizetni valakinek a munkáját ahelyett hogy saját magam elbasszak valamit)

pótmegoldásként kijött a nagybátyám a régen szintén ilyesmivel foglalkozott, de már ő is legalább 65 éves és alig mozdul ki otthonról, ő mondta mikor ránézett a szivattyúra, hogy fordítva van beszerelve

 

Na és ekkor jutottam el oda, hogy akkor kell segítség... mert ez a szivattyú már 2 éve tuti így megy, tehát... működik, csak rosszul, valamit csinál, lehet az is, hogy jól és akkor már olvastam mindenfélét, hogy be lehet kötni az előremenőbe is, a visszatérőbe is, hogy nem is kell mert csak rásegít a rendszernek, hogy alapjában véve gravitációs a téma

 

mindezt pár napja már legépeltem, csak a rendszer elszállt, és nem volt lelkierőm újrakezdeni

 

harmadszor csináltam neked jobb képeket, hogy... képben legyél, csak ezeket idő feltenni a  gépre, meg berajzolni, letömöríteni, stb. a következőben küldöm ezeket   

Előzmény: Sony Black (97568)
nagykunsági Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97571

Minek relé?

Egyszerűen rá kell kötni a kazán szivattyújára. 

Előzmény: smith (97570)
smith Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97570

Egy relével a töredékéből megoldható ez.

Előzmény: Catman (97569)
Catman Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97569

Sziasztok, szeretném megoldani, hogy a padlófűtés-szivattyú a kazánnal együtt kapcsoljon (most egy csőtermosztát kapcsolja, de elég nagy a késleltetése). Régebbi fajta computherm q3rf termosztáttal kapcsolom a fűtést, ezért megörültem, amikor rátaláltam erre: http://www.computherm.hu/index.php?inc=product&ref=25 A kérdésem csak az lenne, hogy szerintetek ez működik a régi fajta q3rf-fel is, vagy csak az újabb típussal? Van valakinek tapasztalata vele? Előre is köszi.

Sony Black Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97568

Te nem olvasod amit ír neked az ember? Minek copy-zol ide be ezermesteres, meg gyakorikérdéses okosságokat? Ha oda le van írva és jónak látod csináld. Ha azt akarod hogy segítsünk azt csináld amit írunk, és arról adj információt amit kérünk! Itt vannak szakik akik nap mint nap, csinálnak fűtést. Többek közt én is... szívesen segítek ha tudok, és hagyod.

Előzmény: Scalard (97566)
Sony Black Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97567

Wavin Hep2O rendszere. De szerintem ez csak tekercsre, és drágább mint a sima kulcsos... viszont lényegesen egyszerűbb

Előzmény: t.zsolti (97565)
Scalard Creative Commons License 2018.02.07 -1 0 97566

"Először felfűtjük a rendszert a maximális hőfokra, mert a hideg víz nagy mennyiségű gázt képes elnyelni, hidegen tehát nem fognak a gázok kiválni. A felfűtés után kb. fél órára kapcsoljuk le a kazánt (és ezzel a szivattyút), mert a gázkiválás csak akkor fog bekövetkezni, ha a folyadék közben nem áramlik. Fél óra elteltével a fűtőkör legmagasabb pontjain - ahol a légtelenítő szelepeknek is lenniük kell (4) - összegyűlnek a felesleges gázok. Az automata légtelenítő szelepeknél (5) nincs dolgunk; a szerkezet belsejében lévő úszó folyadék hiányában lesüllyed, a szelepet kinyitja, és a felesleges gázok távoznak, majd a tágulási tartályból helyére áramló folyadék a szelepet visszazárja. A kézi légtelenítő szelepeknél ugyanezt egy csavarhúzó segítségével magunknak kell elvégezni. A légtelenítő szelep csavarját kissé hajtsuk ki, de előtte a biztonság kedvéért tegyünk a szelep alá egy edényt. A szelep addig maradjon nyitva, amíg levegő jön rajta, és amint megjelenik a folyadék, a csavart hajtsuk vissza. Ilyen légtelenítő szelepet találhatunk a fűtésrendszer legmagasabban lévő hurkainak tetején (ha több ilyen hurok van, akkor mindegyiknél), de egy alulról betáplált vízszintes fűtőkörnél a szelepek lehetnek a radiátorok végén is (6). Egyes radiátorok légtelenítésére a végükön lévő záróanya (7) szolgál. A légtelenítés után valószínűleg újabb feltöltés is szükséges majd, de egy átlagos idényindítás után a légtelenítést egy lépésben el lehet intézni.
Ha azonban a rendszer valamiért le volt ürítve, és friss vízzel kellett újra feltöltenünk, akkor a légtelenítési folyamatot legalább háromszor meg kell ismételnünk, mert a második és harmadik felfűtés után is még gázkiválás következik be."

 

ez az ezermester.hu-ról van, de gondolom gázkazánról ír, mert a vegyest, azt hogy zárod el félórára???? vagy ott meg kell várni hogy kicsit lentebb menjen, mondjuk 70 fokról 40-re?

 

vettem automata légtelenítőt, na most azt írja az első beüzemelésnél tekerjem ki egy kicsit a sapkát, (van rajta két lyuk) flamco flexvent, aztán vissza, légtelenítéskor tök jól el is záródott magától

de akkor után ne tekerjem ki? a kis lyukakon távozik aminek kell ugye? 

t.zsolti Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97565

Van olyan 5 retegu idom amit csak ossze kell tolni

Előzmény: oregbeatsuhanc (97550)
HG. Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97564

Köszönöm mindenkinek a választ, én is az 5 rétegű felé hajlottam hobbista munkákhoz, főleg miután láttam egy szakit vele dolgozni a nyaralóban, hogy milyen gyorsan, és spec. eszközök nélkül megvan.

(Kell vagy 15-20 idom az összes tervemhez, tehát nem tud olyan drága lenni, hogy ne érje meg.)

 

Mellesleg az ejtő oldallal van a több fejfájásom, mert ott ugyan a technológia pofon egyszerű, de erősen ajánlott figyelembe venni a gravitációt... Így nem csak hogy hülyén néz ki, ha arrébb teszem a mosdót (teszem azt) 2 méterrel a másik falra, de eltakarni sem tudom olyan könnyen, a fürdőszobai bútorokat el kell hozni a faltól, stb. stb.

 

Egyszer egy előszobában alakítottam ki egy konyha sarkot, és vért izzadtam, hogy egy küszöböt felvésve, helyére a PVC-t betéve, majd megfelelően takarva kihozzam megfelelő lejtéssel, és valahogy befusson az eredeti helyére...

Sony Black Creative Commons License 2018.02.07 0 1 97563

Bitang vagy! :D

Előzmény: BJaca (97561)
Pityu... Creative Commons License 2018.02.07 -1 0 97562

Hát mondjuk az ablak ajtó csere nem egy fillér.

Előzmény: Scalard (97545)
BJaca Creative Commons License 2018.02.07 -1 0 97561

Vegyünk 6 csomag ropit. Áztassuk ki vízben, majd ha a ropi beszívta a vizet csurgassuk ki egy tálba. Aztán a tálba tegyünk egy polipot. Máris kész a polipropilén.
Bocs mindenkitől :)

Előzmény: Székelyhidi Lacek (97560)
Székelyhidi Lacek Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97560

Sziasztok! Nekem az egyik ismerősöm ez ajánlotta https://www.inpipe.hu/ppr/polipropilen-pp-r-rendszer-felhasznalas

Előzmény: zöldeskékek (97551)
Kapocska Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97559

http://www.muanyagipariszemle.hu/2013/01/muanyag-csovezetekek-tonkremenetelenek-mechanizmusa-01.pdf

 

Én vagy húsz éve csináltam egy nyaralót vele és nincs gond.

Nem azt mondom ,hogy kötelező ezzel csinálni,de akkor 50év garit mondtak és 95 fokot.

Előzmény: botsinkai (97555)
Sony Black Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97558

Kulcsos idomok, 5 rétegű cső a legegyszerűbb...

Előzmény: HG. (97549)
Sony Black Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97557

Gyakori kérdésekkel ne foglalkozz, mert hülyeségeket írnak, bár a szívott rendszerben van igazság... Ilyen hogy gőzvezeték, csak gőzfűtésnél van :)

 

Elképzelhető hogy fordítva lett berakva a szivattyú annak ellenére hogy a felirat így van jól rajta. A szivattyú öntvényen a nyíl meghatározó. A szivattyú lehet az előremenő vezetéken a kazán után, ez nem baj. Lehet a visszatérőn a kazán előtt is. A csövekről nem tudunk semmit... de ha szívott fűtésed van, és elhelyeztél most utólag légtelenítőket akkor azon nem kifele légtelenedik a rendszer hanem befele szívja a levegőt.

Tehát jó lenne kideríteni hogy szívott, vagy nyomott a rendszer. Ezt legegyszerűbben úgy tudod ellenőrizni, hogy megnézed a tágulási vezetéke hova van bekötve. Az a lényeg, hogy a szivattyú szívó oldala felől kell csatlakoznia az alapvezetékhez. Ekkor nyomott a fűtés! Ehhez kövesd le  a vezetékeket és derítsd ki. Én ezekből a képekből nem tudom leszűrni.

Előzmény: Scalard (97548)
BJaca Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97556

Egy bizonyos szint fölött már ilyen figyelmetlenek. De legalább tudja az ember, hogy kell számolni. Viszont az istennek nem találok olyat, hogy csövek vagy sima lyukak légáteresztő képessége.

Előzmény: Varek1 (97552)
botsinkai Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97555

Meleg víz használata után sajnos megkeményedik és törik mint az üveg.

Előzmény: Kapocska (97554)
Kapocska Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97554

http://hajduker.net/spl/691048/C-PVC-ragaszto-csovek-idomok

 

Olyan mit a réz szerelés csak a forrasztás helyett ragasztás van.

Előzmény: zöldeskékek (97551)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97553

Hobbistáknak ötrétegű csövet, kulcsos idomokkal.

Drága az idom, de egyszerűen szerelhetó, nem kell hozzá célszerszám.

Előzmény: HG. (97549)
Varek1 Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97552

Akkor vette volna a fáradtságot a docenc úr és azt írta volna :

  hogy :

   közepes légzárású bukó-nyíló ablak

 

közepes légzárású  kétszárnyú ablak

Előzmény: BJaca (97541)
zöldeskékek Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97551

Van  / volt egy 5. megoldás is.

 Ez pedig az un. műa. csöves ragasztásos eljárás.   . 25 éve felvezettem egy nyomót a tetőtérbe egy mosdókagylóhoz, azóta is működik. Viszont  az öcsém így bővítette volna a hálózatát. neki nem sikerült !

 Persze kérdés létezik e még, mivel elég macerásos technológia.

Előzmény: HG. (97549)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97550

"3. A rezet forrasztani kell, párszor próbáltam, nem ördöngösség, szerintem a forrasztáshoz való az eszközök is emberi áron megvehetők."

 

Én amatőrként ezt szoktam alkalmazni.

 

A 4.-et szeretik jobban a szakik, mert azzal jobban lehet haladni, stb.

Viszont ahhoz, ha jól tudom présszerszámot is kell venni, vagy kölcsönözni, ki tudja mennyiért.

A csövek általában nem szoktak túl hangosak lenni, de ezt is lehet vastagabb kb. 10 mm es köpeny vastagságú polifom csőhéjjal csökkenteni, amit egy 50 x 50 es kábelcsatornával el lehet takarni. A zajcsökkentés mellett a hőszigetelés és a páralecsapódás is kivédhető a csőhéjjal. A kanyaroknál ha lehet könyök idomok helyett használj íveket.

 

Előzmény: HG. (97549)
HG. Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97549

Kedves Szerelő Urak!

 

Kisebb otthoni szerelési munkára, pl. mosdó, mosogató falon kívüli áthelyezése, ami szakembernek baromira nem éri meg (főleg manapság), de érdemi szerelést igényel, milyen nyomó oldali szerelés technikát javasoltok a "hobbi szerelők" számára?

 

Tehát amikor az anyag szükséglet olyan minimális, hogy ára kb mindegy, a lényeg hogy otthoni kereket közt megcsinálható legyen.

 

1. menetes horgannyal bár sokat barkácsoltam, és Loctite 55-tel mindig sikerül csepegés mentesre kihozni (legfeljebb nem elsőre, hanem másodikra), de elég elavult és nehézkes, az egyenes ágak méretre szabása után többnyire menetvágó kell, tehát nem tetszik.

 

2. A szénacélhoz présgép kell, amit nyilván lehet bérelni, de akkor ahhoz kell igazodni a munkának, és ugye időben áll az ember mindig csehül, pont az lenne a lényeg, hogy este, meg hétvégén az ember kicsit matat, amikor ideje, kedve van.

 

3. A rezet forrasztani kell, párszor próbáltam, nem ördöngösség, szerintem a forrasztáshoz való az eszközök is emberi áron megvehetők.

 

4. Az ötrétegűt nem ismerem, de jónak tűnik erre.

 

 

Az sem érdekel, hogy mennyire szép, mert jól eldugva, azaz vagy lenti falsarokban tervezem elhúzgálni a dolgokat, vagy bútorok által takarva, vagy kábelcsatornában.

Falvésés, csempe bontás kizárt, de azért az lenne fontos lenne hogy ne legyen hangosabb a víz falon kívüli hosszabb szakaszon való áramlása.

 

Köszönöm, ha javasoltok egy számot 1-4 között :)

 

 

 

 

Scalard Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97548

gyakori kérdéseken írják ezt: 

 

"Kérdés hogy nyitott vagy zárt a rendszer. 

Nyitottnál ha úgy csinálod, ahogy az előző hozzászóló, akkor az egész rendszered szívott lesz (kivéve a kazánt). Ha nagy a rendszer ellenállása / nincs elég magasan a tágulási akkor lelevegősödhet, mert lesz olyan szakasz, ahol negatív a nyomás, illetve kavitálhat a szivattyú is. 
Ha kisebb a rendszer/ gömbcsapok vannak / magasan van a tágulási, akkor ez a baj nem jön elő, és előnyként ott van, hogy talán tovább bírja a keringető, ha hidegebb vizet nyom. 
A másik gond a forrás esete. A legproblémamentesebb bekötés a visszatérőbe (kis hurokkal) csatlakoztatott tágulási, amit kiegészít a előremenő előtt függőlegesen felfelé induló vastag gőzvezeték, ami felülről vezet a tágulásiba, de nem ér bele a vízbe. Ha a visszatérőbe teszed a szivattyút nem tudsz gőzvezetéket csinálni, mert keringene a víz a tágulásin keresztül."

 

nekünk is ilyen van, de mire érti hogy ha a visszatérőbe tesszük a szivattyút nem tudok gőzvezetéket csinálni? hát az a jó nem? vagy most akkor szedjük ki a visszatérőből, és tegyük be az előremenőbe? legutóbb felforrt a víz nem nyírja ez ki a szivattyút? vagy éppen ellenkezőleg? segít gyorsabban szétteríteni a vizet a radiátorokba?  

Scalard Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97547

a légtelenítést úgy szoktuk, hogy alul van az  a csonk (le is fotóztam) arra rákötjük a vizet, elzárjuk a gázkazán felé (alatta a piros csap most is zárva van)

aztán a víz telenyomja a csöveket, és amikor megtelik fönt a három szelepen folyni a kezd a víz, meg a tágulási tartályon keresztül, szelepeket elzárjuk, vizet elzárjuk, elviekben légtelenítve van a rendszer, lehet légzsák kialakulhat, 

 

és igen a szivattyút mindig leállítjuk ekkor

 

valójában a radiátorok alja szokott hidegebb lenni, a teteje meg tűzforró, vagy a csőtől/szeleptől távol eső bordák szoktak hidegek lenni (de a radiátorok nem lejtenek, meglehetősen vízszintben vannak,) és miután ezt így év elején megcsináltuk fel szoktak melegedni azok is, viszont ha a szivattyú a kazán felöli visszatérőből szív és nyomja fölfelé a fordított bekötés miatt, akkor nem értem eddig hogy működhetett (mert kb 2 éve így van bekötve) és a vegyest, meg a gázt is ez szabályozza (vagy ez már annyira szipcsi szupcsi, hogy kikorrigálja? vagy éppen dupla annyit fogyaszt)

Előzmény: t.zsolti (97546)
t.zsolti Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97546

Szívott rendszer, nehéz kilégteleníteni, valószínűleg csak álló szivattyúnál lehet, mert amint beindúl a szivattyú levegőt tud szívni a legközelebbi légtelenítőn ( nyitott rendszer , kicsi a statikus nyomás ), de ugyanez érvényes a radiátor szelepekre is .

Nem tűnt fel , hogy a radiátor alja melegebb?

Forditsd meg a szivattyút

Két kazánod van?

Előzmény: Scalard (97544)
Scalard Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97545

ha már itt tartunk a mi vegyes tüzelésünk sem szar, csak apám nem képes a hatékonyságot növelni pl olyan alapvető dologgal, hogy kicserélné a 40 éves ablak kereteket, meg ajtókat, és akkor egyből nem szökne ki a meleg

nekünk speciel új gáztűzhely kellene, mert már nehezen gyulladnak meg a rózsák, de az se biztos hogy gázost veszek

Előzmény: Pityu... (97543)
Scalard Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97544

köszi a választ!

 

apám vette nyilván valaki rábeszélte,

műszaki cuccból viszonylag ritkán veszek olaszt, de amitől jelenleg agyfaszt kapok az az, hogy semmi nincs leírva a kezelési útmutatóban, holnap lehet elmegyek az egyik árusító boltba hátha tudnak segíteni

igazából hallom hogy megy, meg forró a víztől, DE a jelek szerint padlófűtésre van állítva, nekünk meg radiátorunk van, 

ami ennél is furcsább, hogy a szerelő kijött totál más miatt ránézett, és azt mondja: fordítva van bekötve (van rajta egy nyil ami tényleg a kazántól mutat a tágulási tartályig a visszatérőben, és nem fordítva) most már végképp nem értem hogy akkor hogy működik, meg egyáltalán jól csinálja ezt, ha lekapcsolom, a kazánban elkezd a víz bugyogni

 

de ha a nyílnak megfelelően kötnénk be, akkor meg fejjel lefele lenne az egész vezérlőrendszer, meg minden ami rá van írva

 

a rendszer nyílt igen, a keringetőn ha kitekerem a csavart picit akkor csordogál némi víz, de ennyi

 

tegnap már majdnem sikerült kilégteleníteni a rendszert, de az egyik szelepet túlságosan kicsavartam kivágta és kijött rajta elég sok víz, éjszaka töltögettem a kiegyenlítő tartályt, de lehet holnap még alulról is nyomatok bele vizet, mert még mindig túlságosan bugyborékol

 

és csak a felső három radiátornál vannak légtelenítők (azokra most vettem automatát) az összes többinél csak szelep van, amivel tekered hogy hideg, vagy meleg legyen

 

Előzmény: Sony Black (97533)
Pityu... Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97543

Hát én nem tartom legendának a szar gázt,mert itt tényleg szar fűtönk ezerrel de nem igazán van meleg a kaja is nehezebben fő....

Előzmény: Wattocsak (97527)
BJaca Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97542

A 120X120-as ablaknál l -re 0,6-ot számolt,

Na, ezt is elírtam. Kell nekem mással is foglalkoznom, szóval l-re 6-ot számolt.

Előzmény: BJaca (97541)
BJaca Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97541

Kétszárnyas az ablak, így 5X120cm rés van rajta, és az a 6m.

Előzmény: Varek1 (97540)
Varek1 Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97540

 Szerintem a 0,6  az az  'a'  /fajlagos.... / és a 6  lenne a réshossz, de rejtély,  hogy a 480 cm hogyan lesz  600 cm, ami a 6 m.

 

 Mindegy, a tapsot megkapta !!

Előzmény: BJaca (97538)
BJaca Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97539

Hülyejaca!
600cm=6m :)

Előzmény: BJaca (97538)
BJaca Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97538

Néztem én is, de egy rés és egy 100-as lyuk közt azért van különbség.
A 120X120-as ablaknál l -re 0,6-ot számolt, az meg úgy jön ki, hogy 4X120 körbe az 480 plusz a közepe nég 120, és az 600cm=0,6m

Előzmény: Varek1 (97534)
Varek1 Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97537

  Mennyi szellőző levegő jut be a nyílászárókon?

 

 Kérdezi sejtelmesen az előadó.

 Had kérdezzek vissza  !

 

Nekem  az un.

 

 

 "Közepes légzárású Kapcsolt fa ablakaim vannak, amik kis jóindulattal jól záródóak  és akkor 0,6  a  nyílászáróim   fajlagos légáteresztési tényezője"

 

 

 De mennyi vajon az ' l  ' az élhosszúság  ???

 Ugyanis az ilyen ablakokon van   alul 3 szárny, felül  3 szárny  és ez duplán, azaz kívül és beleül.  Ami   12 db szárny, annak minden  éle számít ??

 Ilyen ablak  van Mo.-on legalább   1 millió.

Jó és rossz.

Előzmény: Varek1 (97536)
Varek1 Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97536

 Itt a képlet :

 

    /h m,paV 3 2/3 szell.lev.    l A következő módon számítható:
a – fajlagos légáteresztési tényező, m3/h,m,Pa2/3,

l – a rések hossza, m -ben,

p – a levegő beszivárgást okozó nyomáskülönbség.,

3 m/s-os átlagos szélsebességgel (normál széljárás) számítvap = kb. 6 Pa.

A különböző nyílászárószerkezetek fajlagos légáteresztési tényezője:

 

A nyílászáró minősítése típusa a [m3/h,m,Pa2/3]

 

Légmentes zárású Pl. jó minőségű, tömített műanyag ablak 0,04

 

Jó légzárású Kettős üvegezésű, jól záró fém v. fa ablak 0,3

 

Közepes légzárású Kapcsolt fa ablak, jól záró 0,6

 

Kis légzárású Pl. ajtó küszöbbel 2,0

 

Gyenge légzárású Pl. ajtó küszöb nélkül: 6,0 

 

 

Tény hogy  nem jött át a kopin  a képlet, de meg lehet nézni. Na itt van egy un. delta  p  ez a nyomás különbség.

 

 

Most ez   a négyzeten ? A köbön vagy 

a  2/3 -on van ?

 

 Miért nem lehet azt tiszteségesen megadni,    nem törttel, hanem tizedes számmal ?    A 2/3  az ugye 0,66 .

 

Az előadó billirozott ezen a konferencián, de tuti, hogy a 10 %-a sem értette.

 

 Egyébként   az átmenő levegő függ a nyomás különbségtől és a luk nagyságától elsősorban  plusz  némi surlódástól.

 

Maga a képlet azért sem tisztességes mert ugyan beszél a különféle  nyilászárók  éleiről, azol hosszáról  jelóli is azokat  l -lel, de talán annyi belefért volna hogy  hát urain én  ennyi és ennyi rés szélességet gondolok... ne adj isten mérek .

Előzmény: BJaca (97532)
Wattocsak Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97535

Azért a két keresztmetszetet nem szabad egyenértékúnek tekinteni. A terület hiába egyforma a légáteresztő képességek nagyágrendekkel eltérnek egymástól.

Előzmény: Varek1 (97534)
Varek1 Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97534

A 7. 8. és 9. oldalon szépen le van írva.

 Viszont az már a sacc. tartományba esik, hogy    1 m rés az  tulajdonképpen  hány   cm 2.

 A  minta példa  egy  1,2  X 1,2 négyzetes ablakot mutat. Annak a kerülete   4.8 m   480 cm. Ha a rés    negyed mm 0,25 cm , akkor  a résfelület  0,25  x 480  = 120 cm 2, tehát a  kívánságod  3 lötyögős ablak teljesíti.

Előzmény: BJaca (97532)
Sony Black Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97533

Hát ez mondjuk szerintem nem a haj de szuper szivattyúk közé tartozik, de mindegy...

Ennyi pénzért már lett volna Grundfos is :) 

Visszatérve, az a lapos csavarhúzós nagy csavar a légtelenítő. Azt lehet kitekerni...

De az írásodból azt vettem ki hogy nyílt a rendszered, tehát annak le kell légtelenednie magától is.

A radiátorok végeit nyitogasd ki többször, esetleg emeld meg (már ha megtudod) ha nincs annyira lejtésben, hogy ki tudjon jönni a levegő. Az hogy megjelenik a víz, még nem azt jelenti hogy nincs is benne levegő... engedd ki rendesen.

 

Előzmény: Scalard (97518)
BJaca Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97532

Az benne van, hogy egy ablaknak vagy ajtónak a légáteresztését hogy lehet kiszámolni, de ott csak a nyílászárók zárási felületeit mutatja méterben. De hogy egy 300cm2 lyukon mennyi levegő fér át, azt hogyan lehet kiszámolni?

Előzmény: BJaca (97531)
BJaca Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97531

Engedd meg, hogy kiegészítsem még ezzel a leírással:
http://www.katasztrofavedelem.hu/letoltes/otb/04_DrBarna%20Lajos_Tuzeloberendezesek_egesi_levego_ellatasa.pdf

Aközben bukkantam rá, hogy próbáltam magamnak egyértelművé tenni, melyik fogalom mit jelenthet.

Előzmény: Sony Black (97528)
BJaca Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97530

Akkor már szakmázzunk, ott a mágneses iszapleválasztó is :D

Előzmény: Wattocsak (97527)
Sony Black Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97529

Szerintem nézd meg ezt a videót, az egyik oldalról: https://www.youtube.com/watch?v=5Vs8W5NAu90

 

Illetve olvasd el ezt a cikket az egyik szaklaptól:https://www.vgfszaklap.hu/lapszamok/2011/julius-augusztus/2073-csodamagnes-zsenialis-de-talalmany-vagy-atveres

 

Előzmény: Pityu... (97526)
Sony Black Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97528

Annyira rámentetek erre a légellátásra a nyílt égésterűek esetében, hogy elővettem az egyik gépészeti könyvem és kiollóztam belőle, hogy kell ezt kiszámolni. Nem titok ez:


Wattocsak Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97527

A szar gáz olyan mint a Yeti Mindenki beszél róla, de sosem találkozot vele senki. Azaz egy városi legenda.

Amúgy a mágnes szerintem semmmit sem csinál a gázzal.

Nekem az autóba ajánlották, hogy kössem be az adagoló elé a gázolaj vezetékbe, de még vagy 25 éve. Addig buzeráltak ezzel a szarral, amíg a béke kedvéért beépítettem. Nagyon meglepődtem, mert az addig alapjáraton urgáló motorom kisimult, nyugodt alapjáratom lett. A biztosnság kedvéért kivettem a rendszerből, és megint rossz volt az alapjárat. Visszatettem és megjavult. Tehát valamit csinál az biztos, mert nekem elég látványos elváltozást okozott. A fogyasztásom viszont nem lett kevesebb, de több sem. :-)

Előzmény: Pityu... (97526)
Pityu... Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97526

Na most olvasgattam utána,de ugye saját oldaluk azt ír amit akar,meg az ismerősöm monbdta,hogy az ismerősének mennyivel kevesebbet kellett fizetnie.Csak egy valamit nem értek a mágnes mit tudna csinálni a gázzal,hogy kevesebb fogyjon belőle.Mondljuk nálunk az a szar,hogy elég rossz minőségű a gáz mert sokat fizetünk de nincs igazán meleg nálunk sőt ha főzünk vagy valami akkor is lassan fő a kaja vagy melegszik,szóval nem tudom az országban mindenhol ilyen szar a gáz?Ezért olvasgattam ezt a mágneses valamit,csak én nem igazán hiszek olyan könnyen el dolgokat.

Előzmény: BJaca (97522)
BJaca Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97525

Gondolom fával fűtenek :)

Előzmény: nagykunsági (97524)
nagykunsági Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97524

Ismerek egy pár embert aki esküszik rá mióta feltette fele annyi a gázfogyasztása :)

Előzmény: BJaca (97522)
nagykunsági Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97523

Visszatérőt keveri bele az előremenőbe. 

Persze a pontos kikevert vízhőfokhoz nem ártana rá egy motor meg egy motorvezérlő. 

Előzmény: -cobra. (97520)
BJaca Creative Commons License 2018.02.06 0 1 97522

Ha felteszed a kazánra, lejjebb kell tekerni a termosztátot, és akkor kevesebbet fogyaszt :)
Sajna sok ilyen átverős mutatvány van áramra, gázra, bezinre. 

Előzmény: Pityu... (97521)
Pityu... Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97521

Valaki ismeri ezt a cuccot vagy próbálta már?Azt mondják égés javító meg ilyesmi a gázkazán közelébe kell felszerelni és valamit át kell állítani a kazánon,hogy hatékony legyen bár én kicsit kételkedő vagyok.

http://biocomnetwork.hu/cikkek/termektapasztalatok/hiszem-ha-latom-a-turbo-booster-hatasat

https://webshop.okonet.hu/index.php?page=product&pid=757

-cobra. Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97520

Sziasztok!

 

Segítenétek kérlek elmagyarázni hogy a mellékelt szelep milyen "üzemmódban" van?

A bal oldali csőcsatlakozó az előre menő víz a hidrováltóból, a jobb oldali cső megy az osztógyűjtőkhöz, az alsó pedig a visszatérőből van bekötve.

Ez most az előremenőt keveri bele a visszatérőbe vagy a visszatérőt keveri bele az előre menőbe?

Illetve a szelep pozíciója mit jelent? (be van ragadva, nem tudom tekergetni)

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97519

 Ha tényleg kicsi a belmagasság  és a pince padozat nem valami szétverhetetlen beton, akkor lehet úgy is eredményt elérni, hogy mélyíted a pincét, pl. középen. oldalt minden marad körben az eredeti.

 Nos a lényegre inkább most térek ki.

 A mikro környezetemben majd mindenütt volt /van pince.

 Van akik értékelik van,  akik rűhelik.

Én az elsőhöz tartozom.

 Gyerek koromban volt szerencsém egy  145 nm-e házban lakni. Volt a házhoz egy kb. 25 nm -es pince .

 Volt ott nem is  1,  hanem  2 szénledobó  is . Nyáron   és télen ezek nyitva voltak... hűtve a felette lévő lakrészt mígnem valaki rájött, hogy nem kell annak állandóan nyitva lenni... legalább is télen. A sok 'műszaki' tanácskozás után valakinek eszébe jutott hogy   2  juta zsák ronggyal,  szalmával megtöltve és azzal lezárni a pince ledobókat,  amik hűtöttek mint az állat.

 a pince a szokásosokon kívül később helyet adott egy szenes vegyes kazánnak és általában 100   q szénnek is. Működött.

  Majd az én saját pincém a 15 nm jével. A szokásos tároláson kívül olajtárolásra és  még műhelyként is funkcionál.

 Vannak a városi lakásaimban is pincék.... koszosak,  csak lomnak.

 

 Aztán a rühelőkről .  Egy fiatal ember hozzájutott  egy 75 nm -es ingatlanhoz  36 évesen. Tető térbeépítés... felújítás,    sok minden. pl. csicsás kerítés.  Úgy már az építkezés vége felé eszükbe jut , hogy kell nekik garázs. Hát építettek  Zuzamen 3, 6 milla. Volt nekik is egy    15 -16 nm-es pincéjük, boltozatos  és az elmúlt 50 -60 évben eléggé koszos lett.

 Annyira rühelték , hogy  vastag betonnal kiöntötték a lehetséges bejáratokat. Volt egy a kamra felől  és  volt egy  a ledobó felöl.

 Tény hogy  az ő döntésük, de a képhez az is hozzá tartozik , hogy a 16 éves fiúk  másodjára marad le a sítáborról... anyagi okok miatt.

 Ja a 3,6 millás garázs  lomtárként funkcinál.

 

 Mindenkinek más az értékrendje !

 

 A fiatal ember  már közel az  50 -hez persze valami dácsia terepjáróval flangál  a közeli multi munkahelyére,  ahol mellesleg targoncát vezet. Ki is fejtette eccer az apósnak,  így többnek érzi magát. Szegény fia meg másodjára marad le a sítáborról.

 Ja a meglévő pincéjüknek a bejáratát meg jó erős betonnal betömték.

 

Látom  víz- gáz f...  Hát annyit hogy az egyik lefolyó a pincén megy keresztül, igaz azok ritkán de csak eltőmödhetnek. Na akkor majd jön a lépkalapács !!

Előzmény: Saughassy (97506)
Scalard Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97518

helo, tud valaki segíteni légtelenítés ügyben?

 

a kérdésem az lenne, hogy van a normál légtelenítés, amikor a keringetőnek állnia kell, nyomatjuk a vizet, aztán egy idő után a felső radiátorokból jön a víz, elzár, elviekben a rendszer levegőtlen

 

de, a régi szivattyúnk tönkrement, és vettünk egy újat, ami állítólag annyira szuper, hogy hajde, de totál nem tudok rajta kiigazodni

 

https://gepesz.hu/shop/detailed.php?termek=6734#ajanljuk-hozza

 

ez az, állítólag van rajta egy légtelenítő csavar

 

https://www.szivattyubolt.hu/szivattyuk/keringeto-szivattyu/dab-evosta-40-70-180

 

ami menet közben légteleníti a rendszert? tehát nem kell kikapcsolni? és a tágulási tartályt elég töltögetni? ezen meg távozik a levegő menetközben?

 

van ilyenje valakinek, és tudja mit kell csinálni?

BJaca Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97517

Méterenként 0,5-1cm bőven elég, hogy lefolyjon a víz.

Előzmény: RAZERX (97514)
t.zsolti Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97516

A cső és a faláttörés között van 15-20mm átmérő különbség, egy 300 vagy 400mm-es falnál, azt kívül belül körbefújod, azt többet ki nem veszed, csak ha kivágod fűrészlappal.

Előzmény: Sony Black (97512)
t.zsolti Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97515

ki

Előzmény: RAZERX (97511)
RAZERX Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97514

4m kb menyit lejtsen visszafelé ?

Előzmény: Sony Black (97512)
nagykunsági Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97513

Persze. Az egyik legjobb megoldás. 

Előzmény: RAZERX (97511)
Sony Black Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97512

Inkább gipsz. Az nem teljesen vízszintes, mert a készülék fele lejtenie kell, hogy a kondenz vissza folyjon a készülékbe, és kell a gipsz mereven tartás miatt.

Előzmény: RAZERX (97511)
RAZERX Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97511

Szép napot!kondenzációs kazán vízszintes füstcsövét fal áttörésnél ki lehet fújni purhabbal?

nixon70 Creative Commons License 2018.02.05 0 1 97510

A szénledobón hagyj egy 15*15-ös nyílást, ott kisebb légellenállás jön létre, mint a pinceajtó felől, úgyhogy az égéslevegő ott fog beáramlani.

Egy nem fokozott légzárású, kb 2m2 felületű nyílászáró résein akár 50m3/h levegő is beáramolhat.

Előzmény: Saughassy (97509)
Saughassy Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97509

Azon a falon nem, amin a kazan van, tole jobbkezre eso falon lehetne, de az mar majdnem ugyanaz a tavolsag, mint a szenledobo. Ketsegkivul kevesebb helyet rabolna es mehetne nyilegyenesen, de at kellene utni a labazatot es a szigetelest. Az meg egyelore nem szimpi. Inkabb a szenledobotol kellene hozni egy csovet es levalasztani a kazant. Vegul is 3 fal majdnem meg is van. De nem tudom mennyire kellene komolyan venni a legzarast, milyen ajto kell egy ilyenre. Na meg minel nagyobb darabot hasitok ki a pincebol, annal tobb ter megy veszendobe. Bal oldalt ott vannak a padlofutes szerelvenyei, ha azt mind a kialakitando helyisegen belulre teszem, az komoly veszteseg lesz. Elotte meg nem is tudom hogy tudnam levalasztani.

Előzmény: BJaca (97508)
BJaca Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97508

Nekem a kazánházam (10-12cm beton épület) kívülről 5 centi nikecellel van szigetelve, azóta nem fagyott meg semmi benne. Eps ragasztóval a pince plafonjára felrakhatsz 5cm-t, nagyon sokat számít. A kazán mellett nem tudsz ütni egy lyukat a falra? Utána egy paravánnal leválasztva neki egy 2m2-t már a hideg sem fog bántani.

Előzmény: Saughassy (97506)
smith Creative Commons License 2018.02.05 0 2 97507

Szivhatna a levego a pince ajto felol is? De akkor azt a lakasbol kell elvennie. Jo az nekem?

 

Nagyon nem jó. Ha eztán bekapcsolsz egy konyhai elszívót, könnyen kontrahuzat lehet belőle a gázkéményben, amiből CO a pincében, majd a lakásban is...

Előzmény: Saughassy (97505)
Saughassy Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97506

Igen, azt jo lenne, csak igy sem tul acelos a belmagassag, 2 meter korul lehet atlagban, en pedig 186 vagyok. :) 5 centi kozetgyapottal nem tudom mennyivel lennek elorebb, tobbet tenyleg nem tartok elkepzelhetonek.

Előzmény: Ofenbau (97502)
Saughassy Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97505

Koszonom mindenkinek a raszant idejet, nem gondoltam, hogy ekkora erdeklodes mutatkozik a problema irant. :)

 

Szoval a pince egy 70es evekben epult Kadar kocka egy resze alatt van. Sajnos nincs teljes kepem, de igy talan mar osszeall a kep. Ez a szenledobos fal, es a korabban fotozott kazanos resz az ezzel szemben levo. A meredek falepcso a foldszinti eloszobabol indul lefele, jelenleg egy avittas faajto formajaban, amin nincs plusz szellozes kialakitva. A pince felett a kamra, illetve reszben a konyha padlozata talalhato, ami mar padlofuteses.

 

 

 

A szenledobos fal es azzal szembe allva a bal kezre eso fal teteje a kapcsolat a kulvilaggal, de a bal oldali falnal nyilvan at kellene furni mindent, labazati szigetelesestol. 

 

A terv az lenne, hogy huzamosabb idot tolthessek lent a pinceben, telen is, raadasul azt gondolom, komoly hoveszteseg a hazra nezve is ez a lyuk. A latszat ellenere a nedvesedes eloben egyaltalan nem ilyen durva, a pince levegoje szaraz, az elozo tulaj is elektronikai muhelykent hasznalta. Most szarito vakolat kerul fel, de ez itt mellekszal. :)

 

Mintha meg mindig nem lenne biztos a kazan tipusa, ez a papir van raragasztva, ennyit tudok.

 

Szivhatna a levego a pince ajto felol is? De akkor azt a lakasbol kell elvennie. Jo az nekem? Persze ha cserebe alul lezarhatom a pincet akkor maris nem baj, ha lentrol hideg szivarog fel.

Ha az egesz tul bonyolult es draga, akkor nyilvan szamitasba veszem a kazancseret is, de az ha jol sejtem kemenycserevel is jar, ami vegkepp nem lenne olcso. Egyebkent valami problema van a kondenzvizzel is, mert a kemeny also nyilasabol visszacsopog neha egy keves, es a padlason is megfigyelheto, hogy nedvesedes miatt foltos a kemeny vakolt teglaburkolata.

 

Valaki irta, hogy a rendszer tul bonyult. Ezt nem tudom megitelni: a haz 2012ben reszben fel lett ujitva, ekkor a nappali es a konyha ala ugy 35-40 nm-nyi padlofutes kerult. A tobbi helyisegben pedig lapradiatorok vannak, (igazabol a nappaliban is megmaradt 1, de nem hasznaljak, eleg a padlo) Ennek a gepeszetet latni a kepen. Ha jol emlekszem a padlofutes keringetese folyamatosan megy, fuggetlenul a kazantol. 

 

Hat ennyi a hatterinfokrol, de kérdezni ér. :) Koszonom, ha meg valaki beleol egy kis energiat, jo lenne tudni milyen iranyba induljak, hogy koltseghatekony es komfortos megoldas szulessen. 

 

 

 

 

nixon70 Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97504

Az a másik szivattyús kör pf kör lehet, le van választva hcs-vel.

Előzmény: Mariusi (97496)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97503

Mindenképp az egész vízmennyiséget kell fűtened, különben az a rész amit nem fűtesz megfagy.

Hiába meleg a radiátor ha szétfagy a kazán.

Én a helyedben a pufferbe tennék fűtópatront, úgy beállítva hogy 5°C felett tartsa a víz hőfokát, és bekapcsolva hagynám a legkisebb fokozaton a keringetőket, így biztosan mozog az egész víztömeg, egyszerre hűl, egyszerre melegszik, nem lesz olyan hideg pont ahol meg tud fagyni.

Nem tudom milyen a szigetelés, de lehet, hogy egy hét alatt nem is hűl ki annyira a ház, hogy bekapcsoljon a fűtőpatron.

Előzmény: gergolengyel82 (97489)
Ofenbau Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97502

 Én a helyedben rendbe raknám azt a pincét. Kezdeném a pinceplafon hőszigeteléssel.  Íves   így kissé macerásabb, de megoldható.

 szénledobót lezárnám és egy megfelelő  levegő bevezetés után lenne egy   rendezett  pincéd.

 betennék ez  CO riasztót,  a fűtésrendszert pedig a fűtés szerelővel  átnézetném.

Előzmény: Saughassy (97429)
Kapocska Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97501

Mindjárt az elején írtad,hogy nem turbós akkor vajon milyen lehet

amit nem találnak el?

Előzmény: Saughassy (97484)
Mariusi Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97500

 Bizony nem.  Ez nem egy elegáns nappali, ahol a kandallóhoz odavezetjük a csövet rejtetten, hanem egy pince. Az eredeti panasz az volt hogy az akkor még nem ismert szénledobó nagyon hűti a pincét és ezen keresztül a lakóteret is. Az a 30 x70 -es nyílás  /  2100 cm2 /alaposan lehűtheti a pincét. Kell egy légbeejtő,   ami biztos ami biztos elven legyen úgy 200 cm2 és mint írtad a legrövidebb,   tehát az ellenállása minimális. Hová lenne praktikus ? Pl. a pince ajtóba.

Előzmény: smith (97495)
BJaca Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97499

Köszi!
Annyit találtam a neten, hogy 70kW-ig 225cm2 szellőzés kell. A józan ész azt diktálja, hogy ha egy x átmérőjű 6 méteres csövön megy ki a levegő, akkor az a mennyiség simán át kell hogy jöjjön egy ugyanakkora keresztmetszetű lyukon, de még többnek is.

Előzmény: Ofenbau (97481)
Mariusi Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97498

 Így ahogy írod  túl van mantrázva ez az egész  légbevezetős  ügy . Hogy egy laikus  naiv kérdéseket tesz fel még csak csak elmegy , de amikor szakember fújja fel, hát az nem semmi.

Előzmény: smith (97495)
BJaca Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97497

Az jó, mert a nyitott égésterű C-s, a zárt meg F-es :)

Előzmény: Saughassy (97484)
Mariusi Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97496

Talán ha  ezzel a képpel kezdted volna  sok mindent megtakaríthattál volna  ... nekünk.

   A képek alapján ez egy kissé túlbonyolított fűtésrendszer. A kazánon kívül ahogy nézem van egy  másik szivattyú is. Biztos ami biztos.   A pince az a 20 nm-es   egy közepes. Se nem túl kicsi sem nem nagy.

 Látszik még a  tégla boltozat is sőt a lejáróból egy darabka.

 kérdéseid :

 

"Vajon miért húztak a tégla kemenybe fém csövet? Elvileg nem szükséges a gázkazánhoz. Vagy igen?"

 

 

 Bélelésnek nevezik  és nem a kazán, hanem a kémény védelme miatt. a béleletlen kémények  nagyon hamar tönkre mennek - főleg a gázkazánoknál.

 

 Megjegyzem az a tisztító ajtó se oda való  , legalább is  bélelt kéményeknél.

 

Majd még jövök !

Előzmény: Saughassy (97482)
smith Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97495

Nem kell a légbeejtőtől cső a kazánig, oda fog találni a levegő magától is, sőt, a lehető legrövidebb legyen a cső.

Előzmény: Saughassy (97482)
nixon70 Creative Commons License 2018.02.05 0 1 97494

Pár másodperc, ha csak a nyomás hiányzik.

Előzmény: Saughassy (97491)
Kapocska Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97493

Nem tudok árakat mondani ,meg azt sem,hogy szolgáltatóval

szerződésben lévő alvállalkozó kiadja e a munka egy részét pl. a házigazdának.

A tervező biztos több infót tud adni ezekről mint én.

Előzmény: General Specific (97492)
General Specific Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97492

Köszönöm szépen!

Akkor első körben hívok egy tervezőt, hogy döntse el, de szerintem nem építünk / nem burkolunk a kertben földben futó csatlakozó gázcsőre.

 

7 fm csövet kell körben kiváltani kb 14 fm új csővel, terv, engedély, kivitelezés, stb, az árkot én ásom, én temetem be, térkövet én szedem fel és rakom vissza, úgy kb. mivel számolhatok?

 

Mondjuk attól kicsit tartok, hogy régi acélcső van, és nehogy azt mondják, hogy a földben való toldás miatt cseréljem ki telekhatárig...

 

 

 

 

Előzmény: Kapocska (97436)
Saughassy Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97491

Érzésre igen. Kedden megyek ki megint, kipróbálom a kocogtatast. Egy 100nm es házról beszélünk, mennyi idő alatt illene beletolnia +fél bart? Én vártam vagy 30 percet, fűtés közben és készenléti állapotban is. Kb 0 hatással. 

 

 

Előzmény: nixon70 (97486)
nixon70 Creative Commons License 2018.02.04 0 1 97490

Szükséges a tégla kéménybe a béléscső a gázkazánhoz.

Előzmény: Saughassy (97482)
gergolengyel82 Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97489

Sziasztok.Remélem jó helyre írok. Van egy 80 nm2-es házam.Vegyestüzelésű kazánnal fűtöm illetve egy 1500 literes puffertartály.A problémám a következő: a házat most pillanatnyilag csak hétvégén szeretnénk használni, hogyan tudnám megoldani, hogy fagyáspont felett tartsam a rendszerben a víz hőmérsékletét, és csak hétvégén fűtsek fával. Az összes 1500 liter vizet nem szeretném fűteni mert ez elektromos fűtőpatronnal nagyon drága. Több lehetőségen is gondolkodtam. 1.Lekötöm a puffertartályt és csak a kazánban a csövekben és a radiátorokban fűtöm valahogy a vizet. Na ez az, de hogyan? A kazán vízterébe sajnos nem tudok fűtőszálat tenni. 2.Veszek egy kisebb méretű tartályt pl.: 50-100 liter és ebbe teszek fűtőpatront.3.Villanykazán a vegyestüzelésű kazán mellé? Találtam egy villanykazánt aminek 10liter a víztere, ez nem túl kicsi?4.Gázkazán a vegyes mellé. Mennyibe kerülne ez? Kell új kémény? A vegyestüzelésű egy új szerelt kéménybe van bekötve.5. A rendszer fagyálló hőközlő folyadékkal való feltöltése.A fűtési rendszerekhez kifejlesztett fagyálló is tönkre teszi a tömítéseket illetve milyen gyakran kellene cserélni? Ha valaki tud kérem segítsen, bármilyen ötlet érdekel.Előre is köszönöm.

nixon70 Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97488

A lejárat nem fokozott légzárású?

Előzmény: Saughassy (97482)
katonafull Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97487

Áhh, jobban belegondolva az az ic inkább valószínűleg egy feszültségstabilizátor és azzal a szélső, fekete potival lehet állítani az ellenállásra jutó feszültséget

Előzmény: Törölt nick (97479)
nixon70 Creative Commons License 2018.02.04 0 1 97486

Nyitott állapotban kocogtasd meg, hátha csak le van ragadva.

Szelepet viszi, nem csak a tekerő forog?

Előzmény: Saughassy (97483)
katonafull Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97485

De jó, nagyon szépen köszönöm!
Ránézésre pedig nekem ez az ellenállás 10w-osnak tűnik...

Közben olvasgattam még a konvekpro leírást, amiből kiderül, hogy max 3W-ot fogyaszt , 12 volton és max 500mA-en.
Ez alapján én is 47 ohm-os ellenállást számoltam ki. :)

Azt még meg tudnád mondani mi a felirata annak az ic-nek? Gondolom optocsatoló, vagy fet, vagy valamilyen kapcsolást ellátó félvezető, ami az ellenállásra a feszültség rákapcsolását végzi.
Én optocsatolóval, szilárdtestrelével terveztem megoldani ezt.


Úgy kommunikálok majd vele, hogy a lakás automaizálásához arduino mikrovezérlőt használok. Annak van mini változata is. Az arduino nano, vagy arduino tiny.
minden ilyen termosztát melegítő egység kap egy ilyen mini mikrovezérlőt, ami ha jelet kap a bemenetére a lakás automatizáló vezérlőmtől, ami a hőmérsékletet is méri az adott helyiségben, akkor az kapcsolja egy relével, vagy akármivel az ellenállásra a feszt. Egyelőre a tesztelés idejére vezetékes verzióban akarom megcsinálni, de utána valószínűleg rádiovezérléssel oldom meg. Direkt nem wifi. Van ilyen rf modul is, ami kompatibilis az arduinoval. Végül is csak rf vezérlés esetén szükséges a mikrovezérlő ebbe a fűtő kütyübe, mert a vezetékes verzióban félvezető kapcsolással is megoldható az ellenállás terhelése. Ahogy a mellékelt képen is van.
Csak én először arra gondoltam mérni kellene a kerámia ellenállás hőfokát is, pont azért, hogy kiderüljön mennyi idő alatt melegszik fel, hűl le, hány fokra, stb. 
Csak nekem nem lesz a falon kijelzős termosztát, és nem ott kell bepötyörészni mit akarok, hanem egy webszerveren tudom beállítani a megfelelő értékeket, időpontokat.
Te hogy akartad megoldani a kis ventilátor bekapcsolását?
Én egyébként pont emiatt gondoltam peltuer elem alkalmazására ellenállás helyett. Mert az olyan, hogy ha feszt kap fűt. De ha megcseréled a pólust, akkor hűt. Épp ezért az villámgyorsan felfűtené és mikor kell vissza is hűtené a csőtermosztátot. Persze az kb 10x annyiba kerül, mint egy ilyen ellenállás és még plusz alkatrészt is ignyel, de akkor is megvan az egész max 1500 Ft-ból :D

Még egyszer köszönöm a segítséget!

Előzmény: Törölt nick (97479)
Saughassy Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97484

Az van raragasztva, hogy Semia C/f 23e

 

Most akkor mi a... :)

 

Előzmény: BJaca (97447)
Saughassy Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97483

De nagyobb bajom is van, rendszer viznyomasa kezd a minimum közelébe érni. Elvileg a kis csapot kellene megnyitnom és feltolni 1 barig, de hiába nyitom, semmi sem történik. Mit cseszek el? Tételezzük fel, hogy van bejövő víz. :)

 

 

Saughassy Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97482

Koszonom a brainstormingot mindenkinek. A pince kb 2 méteres belmagasságú és 20nm. A szenledobo a nagyjából négyzet alaprajzú pince egyik végében, a kazán a másikban van. Kb 30x70 centi lehet a nyílás, és csak onnan tudnék csövet is huzni, ami így lenne vagy 4-5 méter.

 

Vajon miért húztak a tégla kemenybe fém csövet? Elvileg nem szükséges a gázkazánhoz. Vagy igen?

Ofenbau Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97481

  

  

Ha jól látom  neked egy viszonylag nagy szelvényű kéményed van . Legalább is a  400 cm2 ből  következtetve.

 az lehet egy 25 x 14  (350  vagy annál valamivel nagyobb szelvény, pl. 27 x 16 cm . nagyméretű téglából rakva.

  De akár 20 x 20 -as is.

 van a kéménynek egy ellenállása  ezt kell legyőznie a huzatnak.  Az ellenállás nagyjából a szelvénytől, a belső fal érdességétől, az előforduló  törésektől /irányváltoztatásoktól  függ. egy adott teljesítményhez adott füstgázmennyiség tartozik azonos fűtőanyag esetén. ha az a szelvény megfelel a kéménynél  egy adott hosszban (általában 6 és 10 m között.. nálad 6m  ) akkor  egy lényegesen  rövidebb  hossznál  miért ne lenne jó ? a légeejtőket falba, de inkább  nyílászárókba építik, itt a hosszúság pár centitől max.

  egy fél méterig terjedhet.

 

 "Ha akkora nyílást vágok, mint a kémény belső keresztmetszete egy 15cm vastag falba, akkor jól sejtem, hogy az kellően túl van méretezve?"

 Jól sejted,   nagyjából megfelel. Hogy mennyire van túlméretezve,  az felfogás kérdése.

 Annyira mint maga a kémény szelvény. 

 Sőt később azt is látom hogy erre az egyszerű kérdésre  nem kaptál választ attól akitől kérdezted. Nyilván fél a börtöntől.

Úgyhogy ha tőlem elfogadod, legyen a beömlő nyílás azonos szelvényű a kémény szelvénnyel  és akkor egy enyhe túlméretezettség adódik  a beömlő javára. Abból baj nem lehet.

 

 

 De ha már beömlők akkor az én problémám. Az egyik lakásomban pont  ott ahol az ominózus SD kazán duruzsol már 7 éve,  nos ott a szegény tervezővel ráíratták a tervre útólag, hogy ha majd ablak csere lesz, akkor kell méretezett légbeömlő. Nem a kazán miatt,  hanem  a gáztűzhely miatt.

 Akkor előírták,  hogy  kell egy  konyhai elszívó... az volt. Sőt jó erős szívóhatással . A normál A4 -es papírt megtartotta, később próbáltam  kartonnal, azt is megtartotta... tehát szív mint az állat. Az ablakok fából,   van pont kettő nagy  és van még egy külső ajtó is.. az is fa. De ha majd lesz valamikor ablakcsere ( mondjuk 10 év múlva ) akkor azok a leendő légbeejtők mihez leszenek méretezve , Gondolom a tűzhely max teljesítményén keletkező füstgázokhoz .. ja nem,   azt elviszi a z elszívó ventilátora,   hanem a tűzhely teljesítményéhez. Ez is ok.

 Az a tűzhely max 10 kW.. ha megy a 4 égő és a sütő /egy évben csak eccer / tehát a du. tárgyalt kazán teljesítményének a fele, ott a  120-as  kémény nagyjából elviszi a füstöt,  akkor ha én  fele akkor tűzhelyemre ha választok   120-as  átmérőnek megfelelő légbeőmlő szelvényt ,csak megfelel  , na de ezt majd akkor, ha ablakot cserélünk.

 Addig is : ezekre a lébeömlökre van szelvény méret megadás,  netán  terhelhetőség írva ? Pl. a laborokban csak kimérik ezeket ? mondjuk  egy db. tud normál körülmények között  5 m3 levegőt beengedni ? Na rá van ez írva ? 

 Egyébként   pont a nyáron majd testközelbe kerültem ezzel a témával.  Egy hatalmas társasházban / 55 lakás / volt gázfelújítás  , tartott pont 5 hétig, igaz  4 -et igértek. Nos az egyik lányomnak van ott lakása  és  műa ablakok. Már 11 éve.  Kértek  légbeejtőt,  amire azon nyomban akadt is vállalkozó,   3 lakásban kellett. Le szurkoltam a  22 eft -ot- és harmadnapra készen lett. Azóta eltelt  8 hónap és minden rendben. Csak a tűzhelyhez kellett,   a kazán független a lakástól,  un. szétválasztott rendszerű. Digó gyártmány /radiant /  11 éve kitünően megyeget !

 Jó épület gépészkedést mindenkinek !!

Előzmény: BJaca (97467)
BJaca Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97480

Az előző válaszodat.  

Előzmény: Wattocsak (97478)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97479

Jól tippeltél, kb 50 ohmos.

Hogy tudnál vele kommunikálni ?

 

Ha a helyiség fűtést kér a termosztát kapcsol: NYIT ekkor abbahagyja a csőtermosztát fűtését, majd ha lehűlt bekapcsol a konvektor.

Fordítva: ha elegendő a hőmérséklet ZÁR a termosztát és elkezdi fűteni a csőtermosztátot, kb 30 fokon tartja(beállítható) az ntc segítségével.

Csakhogy: a zárt doboz miatt nehezebben hűl a csőtermosztát, nagy lesz a helyiség hőesése.

Én úgy csaptam be, hogy a doboz fedelét kifúrtam, így valamivel jobban szellőzött, de még mindig kevés volt.

Szereltem bele egy kicsi ventillátort, a terv az volt, hogy mikor kaocsol a termosztát, elindul a venti.

Ezt már nem csináltam meg, mert hip-hopp kazánom lett.  :-)

 

 

Előzmény: katonafull (97449)
Wattocsak Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97478

Mit tartasz mellébeszélésnek?

 

Előzmény: BJaca (97477)
BJaca Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97477

Vagy nem tudsz, vagy nem akarsz segíteni, ezt elfogadom, de a mellébeszélést nem szeretem.

Előzmény: Wattocsak (97476)
Wattocsak Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97476

Nem szeretnék hidraulikai előadást tartani, méreteztesd le.

Nem nonszensz, mi van ha a két sebesség nem azonos.

Előzmény: BJaca (97472)
einohyl Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97475

Nekem van egy átfolyós vízmelegítőm. A mosogatóhoz.   3 kW-ot nyel el és ezért szolgáltat kb.  2 liter /perc  55 fokos melegvizet. Mivel az 55 fokot a kezem nem állja beállítom  úgy 45 fokra  és akkor jöhet 2,5  -max  3liter /perc. Ez a mosogatásra éppen elég.

Minden másra kevés lenne. Ja azért arra figyelni kell, hogy ha megy a mosógép, akkor nem mosogatok.

 

  Pedig 25 Amp van.  Mit tud az ? Kb.  5,5 kW -ot

Előzmény: zsloti (97473)
Lacivill Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97474

Ha van felesleges 20kW teljesítményed akkor jó döntés lehet az átfolyós.

Előzmény: zsloti (97473)
zsloti Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97473

Köszönöm

A melegvíz ellátására egy kisebb bojler vagy egy átfolyos vizmelegitő a jobb megoldas?

Zs

Előzmény: Törölt nick (97420)
BJaca Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97472

Ha jól tudom, számoltál már sokat. Hány esetben kellett nagyobb nyílás az épületre, mint a kémény belső átmérője? Mert az már nonszensz kategória, hogy 6m 400cm2 keresztmetszetű csövön több levegő tudna távozni, mint ami be tud jönni egy 0,15m hosszú 400cm2 keresztmetszetű csövön. 

Előzmény: Wattocsak (97468)
Ofenbau Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97471

 a PLM nagyon sokat igér a seprőknek. Igéri hogy  visszajön a régi szép világuk.

 Vagy mégsem ?

Ofenbau Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97470

Éppen most érdeklődtem a kéményes topikban emigyen :

 

 

" Sziasztok !

Ha van valakinek a kémény ellenőrzés új rendjéről valami infója azt szívesen venném.

 Nálam a helyzet a következő .  Tavaly kimaradt, most viszont ajánlkoznak, sőt  2 időpontot is megadnak. Kerülik  a megnevezést,  azt azért nem merik leírni, hogy kötelező lenne, de céloznak rá. A sok szövegben pl. ez is áll :

Fehívjuk a figyelmét, hogy  a kémények megfelelő biztosítása az ingatlan tulajdonosának a felelőssége. A kémény ellenőrzés igénybevétele önkéntes , de baleset, tragédia  esetén a tulajdonost büntető és  polgári jogi felelősség terheli.   " 

 

 

és sok szöveg még.

 Az viszont nem derül ki,  hogy ha ellenőrzik, akkor a felelőséget is vállalják... valószínűleg nem.

 

A dilemám az hogy  akkor beengedjem őket vagy sem ?

 

 Mostanában szőrös szívűbbek vagy sem  mint korábban???

 

 

 Ha van valakinek tapasztalata, ossza meg velünk !

 Van egy vélekedésem : Így szerzik az ügyfelet, aztán majd valaki csak perkál nekik ezért a munkáért  "

 

 Egyébként az elmúlt  28 évben  4 ellenőrzési helyen tudtam kezelni a dolgokat. A hülyeségeiket rájuk hagytam hiszen beláttam egyszerű mezei gyalog dolgozók ők is örülnek  ha minden simán megy !

eekeili Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97469

 Bizony a seprők nagy urak.

Wattocsak Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97468

Ha szeretnéd rendbe tenni a légellátást, akkor csináltass egy méretezést és a szerint alakítsd át a rendszert. Amikor kijön a kéményseprő, katasztrófavédő bemutatod neki és boldogság béke lesz, ha nem akkor ők adnak egy határidőt amíg rendezned kell a dolgot. Ergó ha akarod ha nem úgy is leverik rajtad. Mint említettem empírikus dolgokat nem ismernek. Továbbá az sem hatja meg őket, hogy eddig így üzemelt probléma nélkül.

Volt egy kollégám aki nagyon okos volt, és kioktatta őket. Hát nem meg kellett csináltatni a kéményseprő járdát is. :-)

Előzmény: BJaca (97467)
BJaca Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97467

Érdeklődve figyelem, mi lesz a vége, mert nekem is ki kellene váltanom a kazánházam ajtajára vágott nyílást, a kazánház hátsó oldalára a kazán mellé szeretnék a falra egy szellőzőrácsot, így megszüntetve a jelenlegi kereszthuzatot. 
Ha akkora nyílást vágok, mint a kémény belső keresztmetszete egy 15cm vastag falba, akkor jól sejtem, hogy az kellően túl van méretezve? Nem akarok semmi csövezést, csak szimplán egy nyílást.

Előzmény: Wattocsak (97465)
Ofenbau Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97466

 Lehet hogy nem értem azt a titokzatos számítást, de azért egy légbeejtőt ennyire felhabosítani, nem semmi.

 Egyébként Öveges stílusban. Van egy meglévő,  feltételezhetően jól működő kazán. Kell egy légbejtő, mekkora legyen ?

 Nyilván akkora amekkora az égéshez szükséges levegőt biztosítja. És hová lesz az a levegő ?  Hát elégetve  a gázt  a kéményen távozik mint füstgáz. Annak mennyisége    a gáz  + az égéslevegő némileg  nagyobb térfogaton mint a hideg levegő. Ha az kimegy a minta példában prezentált  8 méteren akkor a nagyjából azonos szelvényen csak bejön a hideg mondjuk  max 30 cm -  en, ha a lábazatba teszik a beejtőt. De lehet azt akár az ajtóba is rakni (mennyi egy pince ajtó vastagság    5 cm ? ) vagy akár a megszűntetentő szénledobó  új fedelébe. Nem kell ehhez ép gépész szakképesítés, csak  némi áramlástani szemlélet.

 Ha picit kisebb az egyik felület... esetünkben a beáramló, akkor ott valamivel nagyobb lesz a sebesség.

 Természetesen lehet habosítani a témát  és ha valaki erre vevő,  akkor még nagy ép. gépésznek vélhetjük magunkat.

 Mint írtam,   most ismétlem  egy légbeejtő méretezés  azaz a méret kiválasztása  nem egy ördöngös feladat. Nem kell biróságot és halált vizionálni.

 A háztatások  százezreiben megoldják  egyszerű tapasztalati úton.

 

 

 Aztán néha  van aki  nagynak véli (pl. mert fázik ) és eltakarja... na akkor jöhet a halál.

Előzmény: Wattocsak (97465)
Wattocsak Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97465

Az egésznek a lényegét nem érted.

További sok sikert.

Előzmény: Ofenbau (97463)
Ofenbau Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97464

 Nem foglakozik azzal semmilyen hatóság, csak nehány magát hatóságnak képzelő  szolgáltató.

 Persze hogy elfogadja, mert sokat nem tud vele kezdeni.

Előzmény: Wattocsak (97462)
Ofenbau Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97463

Na ja.

 

Azért azt feltételeztem, hogy ez egy valamikor átadott és átvett rendszer. . Tehát van megfelelő kéménye, sőt a rendszer már régen üzemel,  így az állapot nagyjából beállt.

 Egyedüli  panasz a túlságosan nagy  levegő beáramlás a pincébe. Most azon rugózni hogy az általam megadott 10 x 10 es beejtő tragikusan kicsi nem vall műszaki vénára.

 sőt a később betett számításnak titulált adat halmazban  is  ha jól emlékszem  egy 132 mm-es cső van, annak szelvénye pedig  na mennyi ? hát olyan 136 cm2.

 ezen kell  eltávoznia     az elégetett gáz égéstervének, ami ugye  a gáz   + az égéslevegő  sőt lényegesen magasabb hőfokon mint a hideg levegő.  Nem beszélve arról, hogy az általam  vélt gázfogyasztás nem az a példában felhozott  2,7 m3/óra  , hanem csak  2 m3 /óra fogyasztást saccoltam. Meg azért azt is  vélni lehet hogy az a pince nem egy hermetikusan zárt tér.

 Tehát másutt is beáramolhat még levegő. 

 Ha valaki ennyire félős,  akkor az miért foglakozik az ép. gépészetnek ezzel az ágával,  ez egy rejtély.  Vagy csak arról van szó  hogy elmisztifikálod a tevékenységedet ?

 Végül is ez egy fórum nem egy  pénzes tanácsadás , lehetnek vélemények pro és kontra.

 Ennél a jelentéktelen,  nem egy nagy műszaki problémánál  3 -an is adtak  úgy ahogy elfogadható javaslatot. a 29 után nyomban a 30 -ban 156 cm 2 és a 32 -ben  a  110 -es átmérőt, jómagam meg  egy  kadrát 100 -ast. ezek nagyságrendileg majd azonosak.

 Erre te bírósági mesével,

 felelőtlen tanácsadással  ,  majd már temetéssel  is  jössz.

 

 Ja anno   rengeteg un. fix zsalút építettünk be direkte a levegő ellátás biztosítására.

Előzmény: Wattocsak (97459)
Wattocsak Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97462

Milyen címet hiányolsz?

Amúgy ezt az önkényesen felvett adathalmazt a hatóság elfogadja. Nem kell minden sarkon összeesküvést sejteni.

Előzmény: eekeili (97461)
eekeili Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97461

 Ez lenne egy számítás  ?

 Se cime, se befejezése.

 Ez egy önkényesen felvett adathalmaz, ilyennel etetik a laikusokat.

 Úgy látszik az építész gőg után terjed az épületgépész gőg is !!

Előzmény: Wattocsak (97460)
Wattocsak Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97460
Előzmény: Wattocsak (97459)
Wattocsak Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97459

A légbeejtőt nem lehet különválasztani a kéménytől, hiszen a légbeejtőn létrejövő áramlást a kémény huzata hozza létre.

Mellékletben egy kémény méretezés 8 m hosszú kéménnyel és még mindig nem  jó a 100-as csővezeték egy könyökkel. 

Most akkor mi lesz? Ha a család ottmarad az empirikus méretezés következtében legfeljebb segítesz kiásni a sírokat?

Amihez nem értünk és életek múlhatnak rajta kicsit felelősség teljesebben kéne tanácsot adni, még ha fórumon vagyunk akkor is.

Előzmény: Ofenbau (97458)
Ofenbau Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97458

Speciel itt nem egy kéményről volt szó, hanem egy egyszerű légbeejtőről.  Volt egy  böhöm nagy  az a szénledobó és a 'panaszos' arra volt kíváncsi lehet e kisebb.

 

 Természetesen lehet !!

 Mennyi egy szénledobó ?  legy en  50 x  60 cm, ami   3000  cm 2 . Most azon lehet vitatkozni, hogy a jó  mennyire legyen túlméretezve . én egy   100 -at javasoltam, ami szerintem jó.

 van ott egy  kb. 30 x nagyobb nyílás ezt kívánta az illető leszűkíteni.

 Ja érdekességként . a sok véleményezőnek azért az nem jutott eszébe , hogy rákérdezzen  , hogy akkor mekkora is az a pince ?

 Nem mindegy hogy  15 nm -es n  vagy netán   mondjuk egy  80 nm -es pince.  Mo.-on a háztartási gázfelhasználás - tömegesen nem több mint  50 éves .... úgy a 60 -as évek közepén adogattak először csak az üzemeknek földgázt, majd sorra került a lakosság is.

 Na szóval kezdetekben  pici helyiségekbe )konyhák - fürdőszobák 9 bepakolták a gáztűzhelyt, vízmelegítőt később a kazánt is  És bizony a légutánpótlásra  a nagyon sokszor az ajtókon lévő   alsó felső szellőzőt elegendőnek vélték .

 mennyi volt egy szelvény ,  mondjuk   5 x  40 cm az  200 cm2  és azok nem is  a szabadból pótolták a levegőt  csak a lakás többi részéről.

 Természetesen nem volt jó, főleg akkor amikor a tényleges készülék helyiség nagyon pici volt és a lakás többirésze sem valami nagy ill úgy általában nem volt megfelelő légutánpótlás.

 Akkor mégegyszer : nem koax kéményről beszéltem hanem egy szétválasztott rendszerről  és azt állítottam , hogy  a  hő és   áramlástechnikai  méretezés egy immitált valami volt.

 és ezt a  főkétüsz partnere  a Schornstein..... kft végezte.

 Jellemző, hogy mind a kettő telephelye a Rákospatak u. 77 -ben van . Ez a nagy összefonódás piti szimptómája.

 Mondjuk úgy hogy kéményseprő szinten.

Előzmény: Wattocsak (97454)
Ofenbau Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97457

 lehet hogy nem jó, de a 32 ben javasoltad a 110 es csövet  emigyen :

 

 

  "Vezethetsz a kazán alá 110-es PVC csővel kívülről levegőt, ha van rá helyed."

 

 Annak szelvénye   D2 Pi/4  =   95 cm4 az majdnem azonos a    100 -zal igaz kevesebb a másik ajánló 156 cm - nél.

Előzmény: nixon70 (97456)
nixon70 Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97456

Ez a számítás nem jó!

Előzmény: Ofenbau (97453)
Wattocsak Creative Commons License 2018.02.04 0 1 97455

Már csak abban bízzunk, hogy nem valósítják meg.

Előzmény: Ofenbau (97453)
Wattocsak Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97454

A kéményesek szűk szókincsükben nincs benne az empíria, és a gyártó által adott kémény méreteket sem fogadják el. 

Amiben hiszek az a hő és áramlástechnikai méretezés. A többi csak kuruzslás és saccolás. Amúgy a gyártók által felvázolt kémény hosszakkal két dolog van. Vagy jó vagy nem. Nem megbízható, ugyan úgy idealisztikus adat mint a kocsik gyári fogyasztás értéke. 

Amúgy a hőmérséklet az ami nagyon be tud zavarni a kéménynél különösen ha koax égéstermék elvezetésről van szó. Ezért méreteztetik le a kéményeket. Régebben elfogadták a gyári adatokat, de annyi lett vele a gond, hogy jó pár éve áttértek a méretezésre. A program nem egy etvasz azt hiszem 60 ezer és elég könnyű kezelni, és nyugodtan aludhat a család. 

Előzmény: Ofenbau (97451)
Ofenbau Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97453

Tehát Te vagy a kérdező !!

 

 Ha már ott van az a kazán, akkor  is ügyelni kell a biztonságra , de a levegő ellátáshoz azért nem kell az a böhöm nagy   szénledobó nyílás.

 Az a 24 kW -os kazán fogyaszthat pl. 2 m3 /óra gázt... már amikor megy. Ehhez kell mondjuk  1,1 légfeleslegnél    20m3 /óra levegő. De legyen 25 m3/óra, biztos ami biztos.

 Befeded azt a szénledobót és nyitsz egy  légbeejtő nyilást ott ahol praktikus. pl. a lábazatban vagy az említett lezárásban.

 Na az mekkora legyen ?

 nos itt jön az empíria , de lehet egy korábbi számolás eredménye is.

 Hogy könnyű legyen a számolás  vegyél egy 10 x 10 cm -es szelvényt. De számoljunk métereben az   0,1 x 0,1 m azaz   0,01 m2. elég kis szelvénynek tűnik így elsőre. De mennyi levegőnek kell ott átáramolnia ?  hát mint írtam 25 m3 /óra, az  25 m3/ 3600 sec.

   És annak a beáramlási sebessége   0,7 - 0,8 m/sec , ami egy  természetes beáramlásnál nem túl nagy érték. Megjegyzendő , hogy a mesterséges áramlásoknál a 10 m/sec érték is  elfogadott, de hát ott a ventilátor szív vagy  fúj.

 tehát a számítás  és  a korábban megadott értékek  nagyjából összevágnak   / 30-ban  156 cm2-t  vagy  a 110 es  pvc cső szelvénye, amit  32 -ben adott meg az egyik törzs topik tag./

 

 Persze ha  160m-re , de mondjuk csak 20 m-re vezeted és  több töréssel akkor nem árt a számolgatás.

 Amúgy nagyzolás az egész !

 Ja még annyit, hogy a légbeejtőt úgy kell kialakítani, hogy elzárhatatlan legyen.

 

 Viszont ha baleset lesz , akkor sok mindenen kívül ezt is megvizsgálja az arra illetékes .

Előzmény: Saughassy (97429)
katonafull Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97452

Hű, de jó fej vagy, köszönöm szépen!
Akkor légyszi próbáld úgy, hogy látszódjon a kerámián a felirat...
Ahogy tippelek a használt tápegységből kb 4-5w-os lehet.

Előzmény: Törölt nick (97450)
Ofenbau Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97451

"Méretezés nélkül csak kuruzslás, oly sok mindentől függ a légellátás."

 

Így van sok mindentől függ a lég ellenállás, de azért az a sok nem megszámolhatatlan.

 

 Elsősorban az áramló közeg sebességétől, sőt  a sebesség  négyzetével változik, függ még a cső belső felületétől... hogy mennyire sima, talán a hőfoktól is

 Na meg a cső hosszától.

 de azért   egy  24 kw os kazán annyi levegőt csak nem igényel, hogy  egy   no mennyi , mondjuk  egy  kétszázas sima cső ne tudná beszállítani mondjuk    max.  2 méteren. Annak a szelvénye  csak kisebb mint a szénledobóé

 

 

 Mondjuk a  méretezésen kívül létezik olyan fogalom is, hogy empiria, azaz  korábbi számolásos méretezés elhagyása   és egy érték tapasztalati meghatározása. Nem feltétlenül kuruzslás a tapasztalati úton történő méretezés .

 

 

 

 más :   az egyik konkrétan sanuniel duval  zárt égésterű kazánomnál ami szérválasztott rendszerű a   légbevezető cső   80 mm -es  és kb 80 - 85 cm hosszú mire oda ér a z égőhöz.

 nos itt sok minden számoltak vagy inkább  immitálták a számolást   , de ennek ellenállását biztos nem

 Volt olyan ,hogy  áramlási és  hőtechnikai számítás, ami eredményeként kihozták azt hogy megfele.

 igaz a gyártó e nélkül is tudta,mert azt nyilatkozat, hogy 30 -ig tudja a dolgát a készülék ventillátora.  de  egyesek a 6 -mre számolgattak  vagy inkább úgy tettek mintha számolnának.

Előzmény: Wattocsak (97444)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97450

Most melózom, este lefotózom az áramkört .

 

Ilyesmi ellenállás

Előzmény: katonafull (97449)
katonafull Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97449

Egy sima kerámia ellenállás? Uram atyám, erre nem gondoltam. :D
Nagyon köszönöm!
Ellenálláshuzalra, peltier elemre, vagy fűtőlapra gondoltam...
Végül is az ellenálláshuzal majdnem egyenlő a kerámia ellenállással, csak a kerámiaellenállás szépen "be van csomagolva".
Nagyságrendileg értéket nem tudsz mondani, hány wattos lehet, vagy mekkora ellenállású?

Egyébként csinálok egy mikrovezérlős lakásautomatizálót és gondoltam csinálok magamnak egy ilyen konvektor vezérlőt. 
Megvenném én a konekprot is, de azt sajna nem tudom a saját kütyümmel vezérelni, mert úgyse árulják el hogyan tudnék vele kommunikálni. Így aztán megcsinálom magamnak. fűtőhuzallal már megy, de túl macerás tokot csinálni neki, hogy elektromosan szigetelve legyen, egyébként meg ne.

Előzmény: Törölt nick (97439)
katonafull Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97448

Köszi, eddig én is eljutottam, de engem a konkrét elektronikai megoldás érdekelne, hogy vajh peltier elem, vagy sima ellenálláshuzal, vagy valami kis fűtő lapka van benne... kíváncsiságból.

Előzmény: sjohn (97434)
BJaca Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97447

Semia C24 vagy F24? 

Előzmény: Saughassy (97429)
Wattocsak Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97446

Saccolni nem tudok, de nem is akarok. Méretezés után minden kiderül. Nekem aki ilyen számításokkal foglalkozik olyat kell mondanom ami a bíróságon is megállja a helyét. Rosszul saccolok és még a végén valaki megcsinálja kevés szakértelemmel és baleset lesz belőle. Egyszer elég volt. :-( 

Előzmény: smith (97445)
smith Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97445

Keresd elő a pót szemüveged, kérlek... :-)

Szénledobó nyílik a szabadba...

Tegyük fel, nem hosszabb az a légbevezető, mint fél méter.

Akkor is?

Előzmény: Wattocsak (97444)
Wattocsak Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97444

Fene tudja, de elsőre nem mondanám, hogy kisebb lesz. Mivel ez a kazán a pincében van valószínüleg hosszú bevezetés kell hozzá, azaz, hogy tartható legyen az ellenállás ezért nagyobb keresztmetszet kell a levegő bevezetésnek. De ha van a pincének külső fala, esetleg beépíthető egy, kettő, három légbevezető. Méretezés nélkül csak kuruzslás, oly sok mindentől függ a légellátás.

Előzmény: smith (97443)
smith Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97443

Csak kérdezem: abból kijöhet kisebb keresztmetszet is?

Mert az oda volt írva, hogy ez a minimum...

 

Előzmény: Wattocsak (97440)
Wattocsak Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97442

Ráléptem a szemüvegemre, így látásban erősen korlátozott vagyok. De rájöttem, hogy lehet a képernyőt nagyítani. Kései felismerés. :-) 

Előzmény: lala1961 (97441)
lala1961 Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97441

Üdv ! Korán van vagy telefonról írsz ?:D Amit írsz az szuper ,de ahogy .... !:)

Előzmény: Wattocsak (97440)
Wattocsak Creative Commons License 2018.02.04 -1 0 97440

A katasztrófavédelem nem ismeri a goglit, de az előirásokat annál jobban. Tehát ha meg akarsz bizonyosodni, hogy mekkora léhellétés kell a katánodhoz, készíttes egy hő és áramlásrechnikai méretezést. Ezt elfigadják, és nyugodtan alhattok is.

Előzmény: smith (97430)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97439

Egy kerámia ellenállással fűti a csőtermosztátot amíg a szobatermosztát adja a jelet egy ntc(vagy ptc ?? ) gondoskodik róla, hogy tartsa a hőmérsékletét.

Nálam Q7 vezérelte programmal.

Nem spórolásiból vettem, hanem a programozható működés miatt, nagyon bevált.

4 év alatt egyszer romlott el, egy ellenállás halt meg benne (böszme módon túllendült )  kicseréltem és tette a dolgát.

 

Előzmény: katonafull (97433)
nixon70 Creative Commons License 2018.02.04 0 1 97438

Nem kell, tudja pótolni a levegőt, a kémény huzata miatt.

Természetesen, ha lecseréled turbós kondenzesre, akkor lezárhatod.

Előzmény: Saughassy (97437)
Saughassy Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97437

Abba nem kell aktiv szellozo elem (ventilator, vagy ilyesmi?). Eleg jol hangzik. Meg gondolom ha cserelnem a kazant/kemenyt turbosra, akkor is lezarhatnam a nyilast, nem? 

Előzmény: nixon70 (97432)
Kapocska Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97436

https://www.muranyi.hu/share/mbsz2016.pdf

Csatlakozóvezeték:

 a felhasználási hely telekhatárától a fogyasztói főcsapig terjedő vezeték.

 

3.2.1.1. Térszint alatti elhelyezés                  3. bekezdés

 

Kiskaput látok az utolsó előtti bekezdésben   „A csatlakozó-,

 

3.2.1.2. Védőtávolság         

 

   b)épület alatt csatlakozó-, telephelyi- és fogyasztói vezeték nem helyezhető el.

Előzmény: General Specific (97435)
General Specific Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97435

Urak,

van olyan előírás, hogy családi háznál a csatlakozó gáz vezeték kerti szakasza felett nem lehet építmény és szilárd térburkolat?

Ezt olvasgatom alvás helyett..., de nem derül ki nekem belőle: http://gmbsz.hu/?q=node/49

 

Most ugye bejön valahol a telekre (kb sejtem), és a ház melletti járdát felfelé áttörve, a házfalon kívül kerül először felszínre, majd befordul a bent lévő órához. Ahogy szokott...

 

Ellenben a jövőben fedett, minden oldalról zárt, és valami szilárddal burkolt garázs lenne ott, ahol (kb) a csatlakozó vezeték a házat megközelíti.

Szabad ezt, vagy át kell helyezni a telken belüli nyomvonalat?

 

Remélem érthető voltam, és előre is köszönöm a választ! :)

 

 

 

sjohn Creative Commons License 2018.02.04 0 0 97434
Előzmény: katonafull (97433)
katonafull Creative Commons License 2018.02.03 0 0 97433

Kukkantott már bele valaki konvekpro-ba?
Nagyon érdekelne mi van benne, mit csinál a csőtermosztáttal és hogyan...
Van valakinek képe a belsejéről?

nixon70 Creative Commons License 2018.02.03 0 0 97432

Vezethetsz a kazán alá 110-es PVC csővel kívülről levegőt, ha van rá helyed.

Előzmény: Saughassy (97431)
Saughassy Creative Commons License 2018.02.03 0 0 97431

Koszonom a gyors valaszt.

Előzmény: smith (97430)
smith Creative Commons License 2018.02.03 0 1 97430

Azért egy 24kW-os kazánhoz nem kell egy szénledobónak nyitva lennie. :-)

Gyors guglizás alapján:

A kazánház légellátását biztosító levegõnyílás minimális keresztmetszete 6,5 cm2 /1 kW kazánteljesítmény, amiből neked 156 cm2 adódik.

 

Előzmény: Saughassy (97429)
Saughassy Creative Commons License 2018.02.03 0 0 97429

Sziasztok!

 

A kazanunk a haz alatti pinceben van, semmi extra, meg nem is turbos Saunier Duval Semia 24. Gondolom ezert is kell a pincen az a nyitott  szenledobo nyilas, amin suvit be a hideg, hutve a pincet es a felette levo lakoteret. Van valami koltseghatekony megoldas, hogy ne fagyjunk halalra de a szenmonoxid se oljon meg es a futes is mukodjon?

 

Elore is koszonom a segitseget.

Kapocska Creative Commons License 2018.02.03 0 0 97428

Energiahatékonysági osztály   D

                                                C

A harmadik is C csak ott a formát és a belső pluszt kell megfizetni.

Előzmény: szonti (97425)
szonti Creative Commons License 2018.02.03 0 0 97427

Köszönöm a választ! Ez a spórolás kényelmi funkciókat érintett csak, vagy minőségileg és megbízhatóság szempontjából is gyengébb az olcsóbb változat?

Előzmény: Rihi11 (97426)
Rihi11 Creative Commons License 2018.02.03 0 0 97426

Az aquastic az ilyen gazdaságos verzió, elspóroltak rajta itt ott néhány dolgot.

Előzmény: szonti (97425)
szonti Creative Commons License 2018.02.03 0 0 97425

https://www.arukereso.hu/bojler-c3622/hajdu/aquastic-aq-120-p183041125/

https://www.arukereso.hu/bojler-c3622/hajdu/z120ek-1-p24558663/

https://www.arukereso.hu/bojler-c3622/hajdu/aquastic-aq-f120-p340689352/

 

Ezek mind 120 literesek. 100 ezrest már nem találtam, de az első kettő között mi a különbség? Teljesítményük is ugyanaz.

Előzmény: nixon70 (97424)
nixon70 Creative Commons License 2018.02.03 0 0 97424

Linkeld már be légyszi mindkettőt.

Előzmény: szonti (97408)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.03 0 0 97423

A régi gondolom be van drótozva, max a csőbe kell még húzni 1 szálat. SZépség annyira szubjektív.

Nekem 10év alatt az adó része volt már elég sok helyen, most pl. bajban lennék a fixxel, mert a leghidegebb gázzal fűtött helyiség jó mesze van a fix helytől.

Előzmény: BJaca (97421)
ypolito Creative Commons License 2018.02.03 0 0 97422

De ha már be van drótozva egy korábbi miatt...? :)

Esztétikai szempontból egyetértek a dologgal, praktikusság szempontjából nem feltétlenül. Nálunk a pincében van a gázkazán, a jelenlegi termosztát az első szinten van, viszont a ház hőmérsékletet a felső szinthez képest szeretném szabályozni a házban, tehát az RF termosztát menne fel a másodikra. A pincéből a 2-ik szintig nem biztos, hogy el fog érni stabilan a jel. 

Előzmény: BJaca (97421)
BJaca Creative Commons License 2018.02.03 0 0 97421

Nekem az logikus, hogy azért használok RF cuccokat, hogy ne kelljen drótozni  egy készülék és egy vezérlő közt. Másik dolog, hogy az az RF vevő nem olyan szép, hogy a szoba falára kerüljön. Ha meg drótozok, akkor megveszem párezer forinttal olcsóbban a sima termosztátot, és felcsavarozom a falra, nem kell külön odavezetni 230V-ot.

Előzmény: sjohn (97417)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.03 0 0 97420

Ilyen kicsi gázfogyasztás mellett a nappaliba tennék egy klímát ami gondolom a hűtés miatt is kelleni fog és a kritikus helyiségekbe egy-egy kiegészítő 4-500W-os fűtőpanelt.

Ha a mostani fogyasztást akarnád kiváltani elektromos fűtéssel az sem lenne nagy havi költség.

95m3 gáz=cca.900kWh ebből az ócska konvektorok 70%-os hatásfokát nézve 560kWh-ra van szükséged havonta.

EZ 560x38FT=21280FT sima nappali áramból. Ebből ha klímával kiváltod a felét akkor spórolsz kb. 10ezernek a 2/3-át.

Fürdőbe tennék egy törölközőszárítós elektromost és egy 1000W környéki befújóst fürdés idejére.

Összességében ha nagyon nem zavar a konvektor én hagynám, pusztán anyagilag nem éri a felfordulást.

Előzmény: zsloti (97415)
ypolito Creative Commons License 2018.02.03 0 0 97419

Valsz ugyanez nálam is a helyzet, de még nem néztem meg, hogy mennyire gyenge a jel ha a pincébe rakom a vevőt. Én sem látom akadályát, hogy miért ne lehetne a régi termo helyére felszerelni a lakásban.

Előzmény: Törölt nick (97418)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.03 0 1 97418

Nekem az RF vevője a régi termosztát helyén van. Kazánházig talán el sem menni a jel.

Itt tudom akár gombnyomással is ki be kapcsolgatni ha akarom.

Előzmény: BJaca (97409)
sjohn Creative Commons License 2018.02.03 0 1 97417

Az RF vevőt oda kell tenni a kazán mellé.

 

...mert miért?...

Előzmény: BJaca (97409)
zsloti Creative Commons License 2018.02.03 0 0 97416

Még annyi hogy a jelenlegi fürdő is felújításon esne át

Az átlag belmagasság 2.5 M

Zs

Előzmény: zsloti (97415)
zsloti Creative Commons License 2018.02.03 0 0 97415

Sziasztok

Akkor neki futok még egyszer..

Ha bármi kérdés van inkább kérdezz mint hogy lehülyézel köszi.

Adott egy családi ház aminek a bővítésén,nyílászáró cserén és a fűtés korszerűsítésén gondolkodunk.A szigetelés már megvolt

A jelenlegi havi gáz fogyasztásunk cirka 95 m3 ,az áram fogyasztás  havi kb. 250 kW

Jelenleg gázkonvektorok és egy kandalló gondoskodik a fűtésről,a meleg víz ellátásáért egy parapettes ,átfolyós gáz vízmelegítő a felelős.

Az alaprajzon bejelöltem (szerintem) minden fontos információt.

A kérdéseim a következők lennének:

Melyik fűtési megoldás lenne az ár érték arányt és az átalakítás mértékét figyelembe véve a legkézenfekvőbb? 

Amennyiben a fűtés maradna jelenlegi akkor hogy oldanátok meg az új fürdő-gardrób(Az alaprajzon a jobb alsó sarokba a besatírozott)  fűtését -meleg víz ellátását?

Próbáltam érthetően berajzolni mindent a rajzon,sárgával a gáz,kékkel a víz vezetékeket ,a konvektorok,kandalló,vízmelegítő helyét,a gáz,villany és a víz órák helyét.

Ha bármilyen infóra szükség van ,megpróbálok válaszolni

A segítséget előre is köszönöm

Zs

Sony Black Creative Commons License 2018.02.03 0 0 97414

Pontosan így van. Egy átlag fűrdő kb 3-6nm. Ezen belül kell jópár T, abból olyan is ami szűkített ami még drágább, és falikorongok, no meg könyök, ahova muszáj, mert nem tudod úgy meghajlítani... A tapasztalatom az, hogy egy ekkora fürdőnél kb 5-10ezer Ft-al drágább a rézzel szerelés. Ez elenyésző a teljes beruházási költségek tekintetében...

Arról nem is beszélve az 5 rétegűnél minden idom szűkít nem keveset! Nem elhanyagolható tény. Arról sem esett szó hogy persze lehet kapni pl 500ft-ért is 16-os presses falikorongot ami egy fos olasz, és egy év múlva elő fordul hogy könnyezni fog, meg van 1200 ft-ért is minőségibb. A rézzel meg nem tudsz mellé nyúlni... Ettől függetlenül vannak 5rétegű rendszerek amik profik, ilyen pl a REHAU ami szerintem magasan ver mindent, nem szűkít szinte semmit. De ez már inkább új építésű társasháznál éri meg. Egy fürdőszoba felújításra nem való.

Előzmény: halaloszto (97406)
ypolito Creative Commons License 2018.02.03 0 0 97413

Igen, RF. Nem ez volt a cél, bár most hogy mondod elgondolkodtam, és nem teljesen értem, hogy miért ne lehetne a termosztát helyére rakni a vevőt. (?)

Előzmény: BJaca (97409)
ypolito Creative Commons License 2018.02.03 0 0 97412

Okay, köszönöm!

Előzmény: Kapocska (97405)
Sony Black Creative Commons License 2018.02.03 0 0 97411

bocsánat a NEM kimaradt :)

Előzmény: Sony Black (97410)
Sony Black Creative Commons License 2018.02.03 0 0 97410

Én fogok vitatkozni veled... nem sokkal olcsóbb... és egy hozzáértő tudja hogy a réz az örök élet meg egy nap :)

Egyébként nekem teljesen mindegy hogy mit kér az ügyfél, ha ragaszkodik hozzá 5rétegű  lesz,  a munkadíjon nem változtat...  

Előzmény: nagykunsági (97402)
BJaca Creative Commons License 2018.02.03 0 0 97409

Izé! Mintha RF verziót írtál volna. Ugye nem azt akarod, hogy az RF vevőt felszereled a szobába a falra a régi termosztát helyére?

Az RF vevőt oda kell tenni a kazán mellé.

Előzmény: ypolito (97404)
szonti Creative Commons License 2018.02.03 0 0 97408

Sziasztok!

 

Nem találtam jobb topicot, hátha tudtok segíteni. Villanybojlert szeretnék vásárolni, 120 literes Hajdút, de ahogy néztem ebben a méretben van 50 e Ft-ért meg van 100 e Ft-ért is. Mi a különbség a bojlerek között, tudja ezt valaki? Átlagos családi felhasználásra 2 főnek megfelelő lenne akár az 50 ezres is? Mivel tud az olcsóbb kevesebbet?

Köszönöm a segítséget!

BJaca Creative Commons License 2018.02.03 0 0 97407

Egy korábbi hsz-ben már mellétettem, igaz, nem számszerűsítve.
Ha sok kiállás van kis távolságban, olcsóbb a réz. Még a cső árával együtt is. Elég árérzékeny vagyok, mikor csináltam a vizem, meg a fűtést, utánaszámoltam. 

Előzmény: halaloszto (97406)
halaloszto Creative Commons License 2018.02.03 0 1 97406

ha már utánnanéztél az áraknak, miért nem teszed mellé a cső árát is?

 

 

a matek eléggé egyszerű. ha sok idom kell, a réz az olcsóbb, ha nagyok a távok, akkor az 5rétegű. ergo a kazán alatt a varázslás az réz, a ház csövezése meg 5r.

 

ott kezd el bonyolódni, ha hozzávesszük hogy a gázlámpa, ón, kence, kefe, csővágó az össz felszerelés ami kell a rézhez, és egy bő tízesből megvan. a presshez a gép, pofák, kalibrálók meg ennek nem tízszerese. amelyik szaki sajnálja rá a pénzt, az hajlandó mellébeszélni. a jó szakinak mind a két felszerelése megvan, nem csinál laokon csoportot a kazán alatt 5rétegűből.

 

Vajk

Előzmény: BJaca (97403)
Kapocska Creative Commons License 2018.02.03 0 0 97405

Az a helyzet,hogy  ha a dolog nem volt bonyolítva semmivel, akkor

van ott egy fázis és egy tekercsen át odavezetett  nulla.

Ahhoz,hogy valami működjön villanyról potenciálkülönbség kell.

Ha a tekercsen át odavitt nulla körében olyan az ellenállás,hogy megengedné

a Q3 készenléti állapotát ,(fesz ingadozásába belefér) akkor az első működésnél

és minden továbbinál az 1-2 érintkező zárása megszünteti a potenciálkülönbséget

 így nincs ami áramot hajtson a Q3 felé (prellezés).

Kösd úgy ahogy a rajzán van(+ kábel).

Előzmény: ypolito (97404)
ypolito Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97404

Még egy dolgon gondolkodok: az működhet, hogy a computhermnek a régi termosztátban lévő fázist rakom be direktbe (L kapocsba) és ezt átkötöm az 1-es kapocsba, a 2-es kapocsba pedig bekötöm a másik kábelt ami megy a kazánhoz. Vagy jobb, ha behúzok még egy fázist a termosztátnak és a kettő régi kábelt berakom 1 és 2-be? 

Azon kívül hogy az első verzióval munkát és kábelt spórolok van előnye vagy hátránya bármelyik verziónak is?

 

Köszi

P.

 

 

Előzmény: Kapocska (97379)
BJaca Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97403

Azért a 190 forintos réz 18-as T és az 965Ft-os 20-as press T idom közt elég nagy a különbség. De a kulcsos idomok ára lejjebb ment, 10 éve még kétszer ennyibe fájt, most 1080Ft. 

Előzmény: nagykunsági (97401)
nagykunsági Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97402

Ezt be tudod adni, egy hozzá nem értő, laikusnak, de mivel mindkettővel dolgoztam, azért tisztában vagyok vele, hogy az 5 rétegűvel csinálni sokkal olcsóbb. 

Előzmény: Sony Black (97398)
nagykunsági Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97401

Jól van én csóró vagyok, nálam nem aranyból vannak az idomok :)

 

Pár száz forint a presshez is a roppantós idom. 

Előzmény: BJaca (97394)
Kapocska Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97400

„fürdőszobát szeretném felújítani,”

Nálunk van víz a fürdőszobán kívül is.

Előzmény: Sony Black (97399)
Sony Black Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97399

Azt írta a főelzárótól indul, és kicserél minden csövet.... akkor milyen folyás irányt kellene tartani? :)

Előzmény: Kapocska (97393)
Sony Black Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97398

Hülyeségeket beszélsz... Az 5rétegűnek az idomai drágák.

Előzmény: nagykunsági (97391)
BJaca Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97397

Nálunk is felmászott 6 bár fölé a nyomás, én meg mér azt hittem, odalett a bojler nyomásszabályzója. Még jó, hogy mértem csere előtt. A vízódánál be kell rakni egy nyomáscsökkentőt, a csaptelepek jobban szeretik a 3-4 bart.

Előzmény: Sony Black (97395)
BJaca Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97396

Mit? Nekem mindig a vízóra felől folyt a lefolyó felé.

Előzmény: Kapocska (97393)
Sony Black Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97395

Tudnék mutatni olyan csövet ami kétszeresére dagadt a nyomáson illetve nem egy olyan fittinget, aminek nem bírta a pess-es kötése... Budán én már nem is kisérletezek 5rétegűvel. Nincs értelme... a réz meg tuti biztos. Azzal még soha nem volt problémám.

Előzmény: I.POLY (97390)
BJaca Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97394

Attól függ, mit csinálsz. Nekem 3 méteren belül volt 6 kiállásom. Az rézzel volt olcsóbb. Onnan 3 méterre volt a következő, oda már 5 rétegűvel mentem. Ahol sok az idom, ott a réz az olcsóbb. Egy 18-as réz T 250Ft, az ötrétegűhöz 2500Ft.

Előzmény: nagykunsági (97391)
Kapocska Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97393

Réznél a folyásirányt tudnád tartani?

Előzmény: Székelyhidi Lacek (97389)
Sony Black Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97392

Ha még nem dolgoztál rézzel, akkor nem könnyebb... De pess gépet sem olyan könnyű használni elsőre.

Előzmény: Székelyhidi Lacek (97389)
nagykunsági Creative Commons License 2018.02.02 0 1 97391

Rézzel nehezebb dolgozni, meg nagyságrendekkel drágább, így azért ajánlják a szerelők, mert nagyobbat kaszálnak rajta. 

Előzmény: Székelyhidi Lacek (97389)
I.POLY Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97390

Mi lehet a baj az 5rétegűvel a budai nyomáson?

Előzmény: Sony Black (97388)
Székelyhidi Lacek Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97389

Köszönöm válaszod, Pest megyében lakom egy községben.Lefolyót nem cserélek,mert az az adott és annak szerintem nincs baja.

A rézzel könnyebb dolgozni?illetve azt én is meg tudnám csinálni?

Előzmény: Sony Black (97388)
Sony Black Creative Commons License 2018.02.02 0 1 97388

Én jobban preferálom a réz csövet, mert ott nincs szűkület az idomoknál és biztosabb is a kötés. Nem tudom hol laksz, de ha nagyobb a hálózati nyomás mint 6bár (pl Buda) akkor pláne nem csinálnám 5rétegűvel.

De ha már 5rétegű akkor falba, csak press kötés, padlóba ne legyen semmiféle kötés! (rézzel sem) minél kevesebb idom, és inkább rugóval hajlitsd a csövet akár 90fokra is. 20-as gerinc a kádig (hideg-meleg) 16-os leállás a többihez.

Ha mégis réz, akkor 18-as gerinc és 15-ös leállások. Gondolom lefolyót is cserélsz. Padlóban csak min 50-es PVC, függőlegesen lehet szűkülni. (pl mosdó, mosógép, bojler csöpögő stb...32-es, a kád marad 50-es)

Előzmény: Székelyhidi Lacek (97387)
Székelyhidi Lacek Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97387

Sziasztok! Vízvezeték szerelésben szeretnék segítséget kérni. A fürdőszobát szeretném felújítani, mert már 40 éves legalábbis a csövek. Tehát a csöveket szeretném kicserélni, hogy álljak neki? A főelzáró csaptól indulnék, lenne egy sarokkád egy mosdó egy wc és egy mosógép, de az nem a mosdó mellett lenne, annak egy külön kiállás kell. Be szeretném vésni a falba a fal az gáz szilikátból van.5,4m2 a fürdő. Elég egy fővezeték a meleg víznek és egy a hideg víznek és abból lennének a leágazások? Milyen vastag ötrétegű cső kell 16-os vagy 20-as, milyen fajta legyen. Lehet , hogy kicsit bonyolultan írtam le elnézést. Esetleg le tudná írni valaki részletesen a csövezést? Köszönöm a válaszokat!

Sony Black Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97386

Elképzelhető, de nem ismerem. Gyári képek alapján nincs, de az nem jelent semmit... Igazából macerás a hozzáférhetősége is, mint írtam, és így nem nagyon látni semmit

Előzmény: cucu (97382)
Sony Black Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97385

Egy Rothenberger  Rocal 20-asom van. Ez nem nagy nagynyomású. Kompresszorosom nincs... és amennyiért kijönne egy ilyen fajta mosóval egy szerelő, annyiért már vesz egy másik hőcserélőt. Én mondtam neki azt még megpróbálnám hogy kiszedném a kazánból a hőcserélőt és tömény sósavba áztatnám egy napot. De kiszedni sem egyszerű, ennek a kazánnak a burkolata egyben van, tehát le kell szedni a falról és ripityomra kell szedni a sufniban. De hát ugye addig meg nincs fűtés... és nem biztos hogy megoldást hozna... 

 

Előzmény: Kapocska (97381)
jano5691 Creative Commons License 2018.02.02 -1 0 97384

A 'szűrű' mást jelent és itt teljesen értelmetlen a használata; 'szűrő'.

Előzmény: jano5691 (97383)
jano5691 Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97383

Hátha valakinek segit: 3 szobás lakótelepi lakás, SD RenovaStar 24F gázkazán radiátorokkal (fiamnál). A kazán sűrűn ki/be kapcsolgat magas hőmérséklet miatt, előremenő normális, de a radiátorok alja mondhatni hideg. Kazán bypass teljesen elzárva egy teszt erejéig, semmi hatás. Kazán szűrűje tiszta.

Volt viszont egy Y szűrű a rendszerben ami csuma kosz volt, valószinűleg évek óta nem volt megbontva és takaritva. Igy most jó lett :-)

cucu Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97382

A V4-es kazánját alapul véve, abban van szelep beépítve, ami le tud válni olykor. Ilyenkor csörög a kazán, mintha vízköves lenne. Lehet, hogy abban a hőcserélőben is van gyárilag valami beépítve?

Előzmény: Sony Black (97380)
Kapocska Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97381

Kösz az infót!

Nem tudom mit tud a Te savazód,de a 3bar nyomás 1140l/h mennyiséget tudott

átnyomni a mérése alapján ezért írtam neki,hogy olyan forrás kell, ami ennek pl.

a dupláját is tudná, mert nem marad elég hatónyomás a dugult részre.

Van ahol kompresszort is bevetnek közben,hogy „vízütések” érjék a dugult részt.

Mivel kb. ismerjük az ellenállását (1m 1100-1200l/h esetén) kíváncsi lettem volna,

hogy a szivattyú milyen nyomáson és mennyit tud átnyomni csak a hőcserélőn.

Lehetne fokozni a nyomást,ha a HMV oldal felvolna töltve,nyomásra hozva akkor a

belső fűtőkör akár 5-6barral is megnyomható lenne, szerintem.

Miben maradtatok?

Előzmény: Sony Black (97380)
Sony Black Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97380

A savazást géppel megcsináltam Coopervan-nak, de a helyzet csak kismértékben változott. Picit feljebb megy a viz, feljebb lehetett venni a gázlángot, de egy idö után igy is lekapcsol. Az biztos hogy túlmelegszik a hőcserélő. A szivattyút szétszedtem működik normálisan erő is van benne, nincs a lapáton se mehanikai sérülés. Szóval marad a hőcserélő, csak abban valami olyan lehet amit nem szed ki a sav. Vagy valami mehanickai dolog ami a hőcserélőben az áramlás útjában van, és megragadt valahol benne. Valami gumi, műanyag vagy fém darab... Másra nem tudok gondolni.

Előzmény: Kapocska (97312)
Kapocska Creative Commons License 2018.02.02 0 0 97379

Ok.

Előzmény: ypolito (97378)
ypolito Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97378

Köszönöm, közben megnéztem. Azért nem értettem, mert úgy gondoltam, hogy a computhermbe a direkt fázis kapcsolva van valahova, de nem. Az csak a jeladó tápellátására szolgál. 

Köszi még egyszer a segítséget.

 

Üdv.:

P.

Előzmény: Kapocska (97376)
zsloti Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97377

Köszönöm szépen az építő jellegű semmit...  

A másik topikban miután kiderült hogy nem az a számomra a jó megoldás ezert átjottem egy általánosabb csoportba...

 

Egyébként tényleg igazad van nem tettem fel egyertelműen a kérdés és nem adtam meg minden információt , bár fogalmam sincs milyen információkra van szükség

 

Ezt észre se vettem elnézést kérek mindenkitől 

 

Megfogalmazok egy érthető kérdéssort és újra jelentkezem

 

Egyébként szerintem egy ingyenes fórumon nem biztos hogy fizetni kellene a segítségért

 

Zs

Előzmény: Törölt nick (97365)
Kapocska Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97376

Olyan potenciált kapcsol amilyet rákötsz.

Az az 1-2  a Q3-on csak egy érintkezőpár.

Előzmény: ypolito (97375)
ypolito Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97375

Köszönöm.

Bár nem mértem még ki, de gondolom hogy a régi termosztát fázist kapcsol. Az újnál mi a folyamat?

Előzmény: Kapocska (97374)
Kapocska Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97374

A kéket meg a 2-esben lévőt kösd a Computherm Q3RF 1-2 -be.

Előzmény: ypolito (97373)
ypolito Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97373

Sziasztok!

 

Van egy ÉTI (Termotéka) 25ES kazánom, amit egy MMG termosztáttal kapcsolok. A termosztátot le szeretném cserélni egy Computherm Q3RF-re.

Az, hogy direkt fázis és null kell a compunak oké, de az MMG kábeleit hogyan kötöm be?

Csatolok egy képet az MMG-ről (és a computhermről is). Az mmg 1 és 3 bekötésben ugyanaz a kábel van. (kék jön a falból és a bordóval kettéágazik)

 

Köszi & üdv.:

P.

 

MMG

 

computherm

 

nagykunsági Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97372

Kösz.

Előzmény: BJaca (97371)
BJaca Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97371
Előzmény: nagykunsági (97370)
nagykunsági Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97370

Valószínű egy olyan topicban, ahol én nem járok, ezért nincs róla infóm. 

De ha dobsz egy linket, átolvasom. 

Előzmény: Törölt nick (97369)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97369

Másik topicban már kiderült, hogy fűt fával IS a középső helyiségben. POnt ez a lényeg, hogy nincs infó. 

Előzmény: nagykunsági (97367)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97368

Ennek a "jelenségnek" (más topicban már meghatározódott egyszer így, mint jelenség) az lenne a lényege, hogy beböffenti az ember a kb igényt és várja a különböző megoldásokat, akár vég nélkül, ingyen.

Majd ebből kiválasztja azt ami neki szimpatikus.

Másik jelenség amikor a már meglévő -de számára is érezhetően sántikáló- elméletének igazolását várja el. Aztán megy a megsértődés, ha nem így van.

Mindenkitől elnézést az OFF-ért.

Előzmény: smith (97366)
nagykunsági Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97367

Ha konvektorral havi 100m3 a gázfogyasztás, akkor nem kell lángésznek lenni hozzá, hogy a hőszigeteléssel nincs probléma. 

 

Mondjuk havi 100 m3 gázfogyasztásra nem alapoznék fűtésátalakítást, maximum a komfortérzet miatt. Ez ebben az esetben szerintem 1.5 millánál kezdődik. Ami forintálisan nem biztos, hogy valaha is megtérül. 

Előzmény: Törölt nick (97365)
smith Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97366

Továbbá meg kellene jelölni egy célállapotot, mondjuk a megtakarítás elérendő mértékét. Abból ti. kiderül, hogy egyáltalán van-e értelme az egésznek...

Előzmény: Törölt nick (97365)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.01 0 2 97365

Akkor miért nem írod oda? Miért nem veszed a fáradtságot, ha már segítséget kérsz?

Ugyanígy túráztatod a népet a másik topicban is. 10-15HSZ mire kiderül, hogy teljesen más a felállás, mint amit TALÁLGAT az ember, mert lusta vagy megírni.

Előzmény: zsloti (97363)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97364

Mi a legjobb megoldás szerintetek?

Leírni a konkrét körülményeket.

Előzmény: zsloti (97361)
zsloti Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97363

Azon már rég túl vagyunk.

A fűtést szeretném korszerűsíteni...

Zs

Előzmény: Kapocska (97362)
Kapocska Creative Commons License 2018.02.01 -1 1 97362

"Mi a legjobb megoldás szerintetek?"

A hőszigetelés.

Előzmény: zsloti (97361)
zsloti Creative Commons License 2018.02.01 0 0 97361

Sziasztok adott egy családi ház 

A jelenlegi gázkonvektoros fűtés cseréjén gondolkodunk

Minél kisebb költség és minél kisebb átalakítás a cél!

Mi a legjobb megoldás szerintetek?

A jelenlegi gázfogyasztásunk kb havi 100 m3

Köszönöm 

Zs

BJaca Creative Commons License 2018.01.31 0 0 97360

http://www.t-eg.hu/cm707.html

Ja, ok. Én csak erre pillantottam rá, azt hittem, valami intelligensebb.

Előzmény: smith (97357)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.31 0 0 97359

Van ilyen bemenete a kazánodnak?

Mert akkor pár forintból egy műszerész ismerős összehozhatna egy ilyet

Előzmény: pimmi (97358)
pimmi Creative Commons License 2018.01.31 0 0 97358

„egy idő után ujrakezdik ezt a tulfűtést”

ez azt jelenti, hogy kap egy parancsolt értéket mondjuk 22 fokot ekkor van 20 fokon elkezd fúteni és fút 23-24 ig, aztán mikor a következő progi megint 20 akkor is felfele megy nem 20 ig ejt vissza hanem 22 ig mondjuk, ha elem ki be megjavul egy időre , sokaknak volt ez a hiba , volt fórumja is de törölték...

 

Előzmény: Kapocska (97355)
smith Creative Commons License 2018.01.31 0 0 97357
Előzmény: BJaca (97356)
BJaca Creative Commons License 2018.01.31 0 0 97356

Nekem egy BRH Q7 van, ugyanaz, mint a computerm, teljesen jól kapcsol, jól programozható. Ha jó helyre van rakva, akkor nincs túlfűtés. Nem szeretik a vastag falakat.

A Cm707 viszont egy öntanulós készülék, ami egy dolgot nagyon nem szeret, ha változnak a feltételek. Itt elsősorban a kazán előremenő hőmérsékletére gondolok. EZ a termosztát arra van kitalálva, hogy fix kazánhőmérséklet legyen, és megtanulja, mikor és mennyit fűtsön, hogy a legkisebb legyen a hőingadozás. Ha a kazánon van külső hőmérséklet érzékelő, akkor ez a termosztát alkalmatlan!

Előzmény: pimmi (97351)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.31 0 0 97355

„egy idő után ujrakezdik ezt a tulfűtést”

Ez pontosan mit jelent?

 

A kínai koppintásra,mert amit kérdeztél az kínai ,de nem tudom

pontosan miről koppintották.

Előzmény: pimmi (97354)
pimmi Creative Commons License 2018.01.31 0 0 97354

smith

Reset is volt akkor is ez a szitu mindegyik ezt csinálta...

 

Kapocska

Paraméterek visszaállítása gyári értékre -  nem segített egyiknél sem, csak ideig óráig aztán újra meghülyülnek.

 

Milyen kazánod van? ---- kombi fali westen

 

Nem próbáltál még 3 vezetékes analóg termosztátot? ---nem, ezt gondoltam a ciiklusok miatt

 

A kínai nem tudom,hogy javít e "típus hibát" v. csak koppint.--- ezt nem értem mire írtad

smith Creative Commons License 2018.01.31 0 0 97353

Jó eséllyel van azon rendes reset gomb is, nem az elemeket kell piszkálni. Utána persze újra kell programozni.

Előzmény: pimmi (97351)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.31 0 0 97352

Paraméterek visszaállítása gyári értékre

nem segít?

Milyen kazánod van?

Nem próbáltál még 3 vezetékes analóg termosztátot?

A kínai nem tudom,hogy javít e "típus hibát" v. csak koppint.

Előzmény: pimmi (97351)
pimmi Creative Commons License 2018.01.31 0 0 97351

Sziasztok, van egy honeywell 707 termosztátom, vagyis kb. már az 5. és volt cm907 is 2 arab, mindegyik elkezdte azt hogy gondol egyet és csk fűt, fűt, egyszer aztán kikapcsol de innen már nagyobb hőfokot tart, ezt csak ugy lehet orvosolni hogy elem ki-be és megjavulnak, aztán egy idő után ujrakezdik ezt a tulfűtést, már minden beállítást kipróbáltam, nem is elem gond ez, és mint írtam több darabbal is próbálkoztam, egy kombi cirkót szabályoz, hogy miért csinálják ezt passzolom de a fórumján is irják sokan, a kérdésem ha lecserélem egy computermre az jobb lenne? fontos a kis kilengés, de itt olvastam hogy a computerm is túlfűt a hőmérése miatt, vélemények estleg javaslat termosztátra? köszi

Sony Black Creative Commons License 2018.01.31 0 0 97350

Én úgy tudom, hogy az Immergas kazánokra a szakszervizes szerelő vállalja a garanciát, nem a gyár.

A gyártól csak a garanciális javításokhoz alkatrészt kap. (De egy Immergas-os kolléga nyugodtan kijavíthat ha tévedek.)

Tehát el tudom képzelni, hogy ő úgy döntött ezzel a megoldással tudja vállalni a kazánra és a rendszerre a garanciát.

Másodsorban meg ahogy a kolléga is írta, nem tudunk semmit a pontos műszaki megoldásról...

Egyébként meg nem nagyon szokott olyan lenni, hogy a megrendelő vásárol a saját nevére, és abból az eladásból a bolt jutalékot fizet a szerelőnek... nagy boltoknál biztos nem, mert ezt elég bonyolult lepapírozni. Kis boltnál előfordul ahol kézi számla van, meg ilyenek. Ettől sokkal egyszerűbb ha a szerelő megveszi a kedvezményére, és tovább számlázza a vevőnek. Tehát én nem gondolnám hogy most ő ezen nyerészkedett. Mennyi lehetett az a hőcserélő? max 20e ft plusz a szivattyú 40eft. Ha ez mind igaz max 10eft keresett ezzel az üzlettel az esetleges kedvezménye által, és a saját életét is bonyolította ezek beszerelésével.

Előzmény: Shaldon (97336)
Eltoltszint Creative Commons License 2018.01.31 0 0 97349

Köszönöm a tanácsot!

Előzmény: nixon70 (97347)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.31 0 0 97348

Hát összeadni gondolom, tudnak,csak be van e építve és ha igen

szükség volt e rá,mert lehet,hogy a papír meg a szivattyú elbírja,

de a rendszerben lehet fölösleges.

Előzmény: nagykunsági (97345)
nixon70 Creative Commons License 2018.01.31 0 0 97347

Száraz helyen tárold.

Előzmény: Eltoltszint (97335)
t.zsolti Creative Commons License 2018.01.30 0 0 97346

a számla mindent elbír, Te nem Magyarországon laksz?????????-))

Előzmény: nagykunsági (97345)
nagykunsági Creative Commons License 2018.01.30 0 0 97345

Azért érdekes lenne végigmenni a számlán, mi is volt az a +400 ezer, mert 1 hőcserélő meg 2 szivattyú messze nem annyi. 

Előzmény: Shaldon (97343)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.30 0 0 97344

Így későn este keveset tudunk a rendszerről pl.,hogy a radiátorok

alacsony hőmérsékletre lettek e tervezve és a padló a radiátoroktól

függetlenül is tudjon e fűteni.

A becsapásról annyit,hogy tud e elfogatható műszaki magyarázatot adni

(persze a garin kívül) az összeállításról.

Előzmény: Shaldon (97343)
Shaldon Creative Commons License 2018.01.30 0 0 97343

A költésben igazad van. Csak itt volt egy hazugság, "így érvényes csak a garancia" címszóval. Én csak ma szembesültem a számmal amikor a szállítókat összeadták. Amikor kérdeztem, hogy mi mennyi, csak hadovált.

Előzmény: Kapocska (97340)
Shaldon Creative Commons License 2018.01.30 0 0 97342

Valamiért nem csatolta

Előzmény: Kapocska (97340)
Shaldon Creative Commons License 2018.01.30 0 0 97341

A kazán alatt fém téglatest.

Előzmény: Kapocska (97339)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.30 0 0 97340

Amúgy az én pénzemet mások nem szokták önkényesen elkölteni.

Csak arra költök amit megbeszéltünk , ha meggyőző volt az érvelése.

Előzmény: Kapocska (97339)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.30 0 0 97339

Fotózd le aztán tedd be ide azt a hőcserélőt.

Előzmény: Shaldon (97338)
Shaldon Creative Commons License 2018.01.30 0 0 97338

A számlán így szerepelt. A szaki is ezt mondta. Plusz annyit, hogy így a kazán vize nem találkozik a fűtés vízzel. De ha adsz egy email címet meg tudom mutatni. 

Előzmény: Kapocska (97337)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.30 0 0 97337

Nem hidraulikus váltó az a "hőcserélő"?

Előzmény: Shaldon (97332)
Shaldon Creative Commons License 2018.01.30 0 0 97336

Immergas kazánról van szó. És gyanús is volt, mintha korábban iszap ülepítő szűrőről beszélt volna. Utána meg önkényüen beszerelte. Így plusz 40 volt a radiátor körre még 1 szivattyú.

Előzmény: t.zsolti (97334)
Eltoltszint Creative Commons License 2018.01.30 0 0 97335

Köszönöm!

Levett állapotban való tárolással kapcsolatban valami jó tanács?

Előzmény: nixon70 (97331)
t.zsolti Creative Commons License 2018.01.30 0 0 97334

Az immergas-nál sem feltétel, annyi volt az " igény , hogy legyen a kazán visszatérőbe szűrő. Lett egy tf-1.

De a fondital sem tette garanciális feltételnek .

Ezt a kettőt tudom mert én szereltem, és kérdeztem a forgalmazót.

Előzmény: Shaldon (97332)
nagykunsági Creative Commons License 2018.01.30 0 0 97333

Nem.

Ez csak felesleges pénzkidobás, és a kazán hatásfokának rontása volt. 

 

Én minimum beperelném. 

De biztos nem fizetném ki a felesleges dolgokat. 

 

A garanciának nincs ilyen feltétele. 

Előzmény: Shaldon (97332)
Shaldon Creative Commons License 2018.01.30 0 0 97332

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A szerelőmmel megbeszéltem a munka elvállalásakor (padló és radiátor fűtés kondi kazánnal), hogy az anyagot én beszerzem, ha esetleg kisebb tételek vannak, azt a helyi üzletből elhozzák. Ezt olyan jól sikerült, hogy a mai napon 400 e ft-ot fizettem itt ki. Valószínűnek tartom, hogy a szerelő a bolttól részesedést kap, ezért halmozott ekkora számlát. Valóban szükséges volt hőcserélőt beépíteni? A szerelő arra hivatkozott, hogy a garancia csak így lesz érvényes. Ebből adódóan 2 szivattyút vásárolt meg, plusz tágulási tartályt és ezek szereléséhez pár dolgot. Valóban szükséges volt ezek beépítése?

Előre is köszönöm a segítséget!

nixon70 Creative Commons License 2018.01.30 0 0 97331

Elég a hálózatival mosatni.

Előzmény: Eltoltszint (97330)
Eltoltszint Creative Commons License 2018.01.30 0 0 97330

Sziasztok!

Levett régi alumínium radiátorok belső csövezését mivel lehet hatékonyan kimosni belül(ami nem károsítja az alut)?
Sima magasnyomású és kész?
A levett alu radiátor tárolására van valami speciális szükséglet? (Ez alu, elvileg nem eszi meg a rozsda, ha levegőt kap)
A víz ki lett belőle folyatva, esetleg dugózzam le?

Vissza lesz majd rakva, csak falazat felújítás van, s levettem az útból. (csőrendszer visszatöltve légmentesen)

Köszönöm!

BJaca Creative Commons License 2018.01.29 0 0 97329

A nyomástól is függ, hány fokig bírja. Jobban járnál oda is rézzel. 2-3 méternél a műanyag cső + idomok ugyanannyiba kerülnek, mintha rézből csinálnád.

Előzmény: kisbalazs83 (97328)
kisbalazs83 Creative Commons License 2018.01.29 0 0 97328

Még egy dolgot kipróbáltam. Az első mikrobuborék leválasztót bekötöttem a tárolóhoz a vissza ágba, a könyök elé, ami a 20x2 csőbe folytatódik. A tároló kimeneti csonkjától jött a csobogó hang, meg utána az egyenes szakasz végén lévő könyöktől. Ezért gondoltam oda, és mert ott 26x3as csőszakasz van, ahol lassabb az áramlás. Bejött, mert szépen kidolgozta a levegőt. Először keringtettem hidegen, aztán ráadtam a fűtést. Lehetett hallani, ahogy melegedett a víz, hogy a tároló csonkjától indulnak a bubik. Viszont nem mentek tovább a kazán felé, mint ezelőtt, hanem szépen  leválasztotta és el is csendesedett teljesen. "én, gyújtottam tüzet...":D

Utána odaért a fűtésszerelő is, akit ajánlottak. A kazán alatti rész rézcsővel való kicserélésére kértem árajánlatot.

A 85fok amivel a kazán fűtötte az indirektet, nem sok az 5 rétegű csőnek? Dunaterm 95°c van ráírva, de azt csak korlátozott ideig bírja, ha jól sejtem...

https://drive.google.com/open?id=1NH_Ac50g30wCy8bNbt-mVGMAJPUt5vRx

 

Topacsenkó Creative Commons License 2018.01.29 0 0 97327

Írtam mailt, nem sürgős, de ha időd engedi, nézz rá lszi.

Üdv

 

Előzmény: Sony Black (97315)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.28 0 0 97326

"És szerinted ilyen van egy westen falikazánba?? Vicces vagy! :D"

 

Nem baj, legalább vicc volt.

Előzmény: PetiCsokvaomány (97325)
PetiCsokvaomány Creative Commons License 2018.01.28 0 0 97325

Nem sok időm van unatkozni....

Benézünk néha dolgokat...előfordul. ;)

Előzmény: Kapocska (97324)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.28 0 0 97324

„A bitermikus fűtésoldali ellenállása 1m3/h mennyiségen 1m a szivattyúd meg 6-7m-es.”

Ha jól sejtem akkor az első hozzászólásod  ehhez kapcsolódott.

 

Mert a kérdésed meg,csak  ennyi volt:

„Mekkora szivattyúnál?”     hülye kérdésre, hülye válasz            "Pl. amelyik 9,81 kPa-on tud 1m3 vizet szállítani."

 

De tévedtem mert a korábbi 1-2 hete nézett adatra rosszul emlékeztem    ,csak 5méteres.

 

Itt a karakterisztikája annak a 75W-os szivattyúnak:

 

De,ha unatkozol írjál még valamit.

Előzmény: PetiCsokvaomány (97323)
PetiCsokvaomány Creative Commons License 2018.01.28 0 0 97323

"Pl. amelyik 9,81 kPa-on tud 1m3 vizet szállítani."

És szerinted ilyen van egy westen falikazánba?? Vicces vagy! :D

Előzmény: Kapocska (97321)
stevemegane Creative Commons License 2018.01.28 0 0 97322

Sziasztok!

 

Vízszerelésből maradtak meg Wavin Press idomjaim.

A csatolt képen láthatók.

Ha valakit egyben érdekel az egész, akkor keressen, jóval a bolti ár alatt megválok tőlük.

 

Szép estét kívánok!

 

 

Kapocska Creative Commons License 2018.01.28 0 0 97321

„Mekkora szivattyúnál?”

Pl. amelyik 9,81 kPa-on tud 1m3 vizet szállítani.

„Az a szivattyú amelyik 6-7 m-en dolgozik”

Ki mondta,hogy annyi méteren dolgozik????

Helyezd már el a szivattyú karakterisztikáján az ellenállást és megtudod az

adatokat.

Előzmény: PetiCsokvaomány (97320)
PetiCsokvaomány Creative Commons License 2018.01.28 0 0 97320

Mekkora szivattyúnál? 

A jelleggörbe tetején nem szállít vizet, az allján meg nincs nyomáskülönbség. Az a szivattyú amelyik 6-7 m-en dolgozik és vizet is szállít az minimum egy 25-80 as.

Előzmény: Kapocska (97303)
nagykunsági Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97319

Bemutatkozásnál ott a mail címe. 

Előzmény: Coopervan (97318)
Coopervan Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97318

Köszönöm a lehetőséget! Fél órája keresem, hogyan tudok privátba írni. A mélcímed nem publikus. Súgjál!

Előzmény: Sony Black (97317)
Sony Black Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97317

Az nincs olyan messze, írjál rám privátba és megbeszéljük. Van gépem...

Előzmény: Coopervan (97316)
Coopervan Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97316

Monor.

Előzmény: Sony Black (97315)
Sony Black Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97315

Hol laksz?

Gép kell hozzá, nincs mese...

Előzmény: Coopervan (97314)
Coopervan Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97314

Én csak hétvégeken tudok vele foglalkozni, és próbálom a köznapokon megkeresett javakat nem szerelőre költeni. Hidd el megkérdeztem. Lazán mondtak savazással együtt 50-80 ezret. Ezért álltam neki. 60 ezer környékén találtam felújított hőcserélőt. De úgy látom nem fogom megúszni.

Előzmény: Kapocska (97312)
Sony Black Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97313

Dehogy... 2-3 óra alatt :)

 

Előzmény: Kapocska (97312)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97312

Persze rajtam is sok múlott,mert amit itt 3hete beszélünk azt egy szerelő

1nap alatt megcsinálta volna savazással együtt.

Előzmény: Kapocska (97311)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97311

Le is gördítetted azt a linken megjelenő oldalt?

Olyan ez mint az áram ahol ,hogy egy bizonyos érték átfolyjon

le kell küzdeni az ellenállást ezért v. a feszt növelem v. az ellenállást csökkentem,hogy az elvárt áram átfolyjon.

Lassan az én párom is azt mondja,hogy miért nem küldöd őket

műhelybe, szerelőkhöz.

Előzmény: Coopervan (97309)
Sony Black Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97310

Ezt most ugye nem komolyan kérdezted?

Bedugja a hálózatba, és elindul. Állíthat az előremenő hőfokon és ennyi.

Pont ezért van benne a "rövidzár" átkötés. A készülékbe való belenyúlkálás abszolút garancia vesztő lehet. Ilyen utasítást nem ad egy márkaszerviz, és azt se mondja, hogy állj neki kösd be a termosztátot.

Előzmény: cucu (97293)
Coopervan Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97309

Köszönöm! A manuálom megvan. Sajnos a számadatokkal nem sokra megyek, mert nem értek hozzá. A réz drót fajlagos ellenállásával,vagy egy tranzisztok kollektoráramával tudok mit kezdeni. Ami javaslatot kapok, azt megcsinálom. Próbálom megérteni a működését, (mert tanulni nem szégyen) de soha nem fogok rendszert méretezni. Holnapra gyártok egy alsó kifolyású vödröt és megmérem újra magában. Asszony lassan fejembe húzza a vödröket és dobolni kezd rajta a villáskulcsokkal.

Előzmény: Kapocska (97308)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97308

Kb. 30-40 cm lehet az ellenállás 1m3/h esetén.

Itt egy hasznos doksi:

https://www.piesamea.ro/Piese.aspx?b=westen&c=centrale+murale&m=quasar&s=10

 

Előzmény: Coopervan (97306)
skull87 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97307

Rendben, köszönöm mégegyszer a segítséget mindenkinek :)

Előzmény: Kapocska (97302)
Coopervan Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97306

Idrotech PN16 talán Qn 1,5. Mást nem látok rajta.

Előzmény: Kapocska (97301)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97305

Láttam már olyan oldalt ahol a bitermikus belső csövén megy a HMV.

De azt hiszem a Te csőkiosztásod nem engedi meg a felcserélést. Igaz?

Előzmény: Kapocska (97303)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97304

Nyomásmentesítsd a víz oldalt és mérd meg a tágulási tartály

levegő (gáz,autós szelep) oldali nyomását 0.75bar értéknek kéne lenni.

Előzmény: Kudara (97298)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97303

A bitermikus fűtésoldali ellenállása 1m3/h mennyiségen 1m a szivattyúd meg 6-7m-es.

 

Előzmény: Kapocska (97301)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.27 0 1 97302

Ok,rendben ,csak vicces hülyeség,megoldottad és kész.

Előzmény: skull87 (97300)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97301

Hát jó volna tudni,hogy önmagában is ilyen „nagy” ellenállású e.

Egy 75W-os szivattyúnak azon a kis ellenálláson több vizet kellene átnyomni

mint a rendszerrel együtt .

A vízóra pontos adatai is kellenének,hogy mennyi a hidraulikus ellenállása.

Előzmény: Coopervan (97299)
skull87 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97300

ez az idő hogy össze neked? :)) mert ide feltettem a kérdést nem azt jelenti, hogy ezen pörögtem végig :)

Előzmény: Kapocska (97294)
Coopervan Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97299

A magasság megvolt, csak nem gyártottam alsó kifolyású vödröt, az lehetett a gond. Megmérjem mégegyszer? Tegnap óta alacsony/közepes HMV átfolyásnál zenél is a cirkó. Szabályosan berezonál a hőcserélő. Kezd az agyamra menni, hogy egy ennyire "egyszerű" szerkezetet nem tudok normálisan üzemeltetni.

Előzmény: Kapocska (97289)
Kudara Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97298

Sziasztok! 1,5 hónapja szereltek fel egy Viessmann Vitodens 100-as kombi kazánt. Azt mondták az elején leeshet a nyomás, de ez természetes, akkor töltsünk rá. Most ott tartunk, hogy lassan 1,5 heti rendszerességgel kell rátölteni. 0,9-nél töltünk rá 1,1 barig. De egy idő után ismét visszaesik. A csőrendszert többször átnéztem nem-e szivárog valahol a víz, de nem láttam. A rendszeren automata légtelenítő szelepek vannak, de szerintem ennyi idő után már nincs levegő, amit ki kellene dolgoznia (egyik radiátoron sem hallom, hogy levegős lenne). Van valakinek valami ötlete, hogy miért eshet a nyomás?

Kapocska Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97297

:-)

Előzmény: BJaca (97296)
BJaca Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97296

A holdraszállás az indulástól számítva 102 óra múlva történt meg. Egész jó idő volt :)

Előzmény: Kapocska (97294)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97295

Pl. csak az előrét figyeli.

Előzmény: cucu (97293)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97294

"nem holdra szállás"

 Nem ,csak belekerült 14-18 órába,neked.:-)

Előzmény: skull87 (97292)
cucu Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97293

Hogyan indítsa el, ha nem köti be a termosztátot? 

Értelmezés dolga, de szerintem az üzembehelyező szerviz nem szereti, ha bele kontárkodnak, mert kárt is lehet okozni. 

Előzmény: Sony Black (97291)
skull87 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97292

a kérdésem nem ez volt, hogy mit tehetek és mit nem de mindegy, a lényeg, hogy most már tudom miért nem kapcsolt a többit elintézi a szervíz.

Azzal, hogy egy termosztát kábelt a megfelelő helyre megfelelően kötök nem holdra szállás :)

Sony Black Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97291

Szerintem az hogy elindíthatjátok, meg az hogy bekötöd a termosztátot nem ugyan az... de nekem mindegy. :)

 

Előzmény: skull87 (97286)
sjohn Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97290

....hu bammeg!...ez kemény...

Előzmény: skull87 (97286)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97289

Az első mérés érvénytelen (183liter/óra), valószínű nem volt a

szivattyúnak szívóági nyomása.

Írtam korábban,hogy az ejtőtartály legyen a szivattyú fölött 50cm-rel.

A második mérés is csak 8.8kW.

Előzmény: Coopervan (97287)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97288

Pedig párszor le lett írva.

Előzmény: skull87 (97286)
Coopervan Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97287

Tehát vízórával,3/4-es csövekkel megmértem a szivattyút. Csak a církót mérve vödörből vödörbe 183liter/óra. Visszakötve az egész rendszert nyomás alatt 763 liter/óra.

Előzmény: Kapocska (97045)
skull87 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97286

Ez egy új kazán, a beüzemelő szervíz csak ezután fog jönni de addig is engedélyt adtak, hogy nyugodtan elindíthatjuk, valószinüleg a rövidzár eltávolitás  lesz a megoldás mivel nem távolítottam el csak bekötöttem a gyári leírás alapján ezért nem értettem miért nem működik.

 

Köszi a segítséget.

Előzmény: Sony Black (97285)
Sony Black Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97285

Na kezdjük az elején...

Először is ha ez egy új kazán, akkor megjegyezném hogy a termosztát bekötése, a beüzemelő feladata. Ha valamit elkötsz és a panel elszáll akkor nincs rá garancia. Az meg nem 2 forint.

 

Másodsorban, a vevő egységbe úgy kell bekötnöd a vezetékeket ahogy BJaca képén látod. A fázis L a nulla N pólusokra kötsz egy független 230V betápot! Az 1-es és 2-es pont a termosztát vezeték! Itt nincs fázis meg nulla, mert ezt szakítja.

Ezt fogod bekötni 2 szál vezetékkel a kazán panel 40-41-es pontjára úgy hogy előbb eltávolítod a BK rövidzárat! (patkóvezeték, vagy csak egy kapocs, bármi lehet, ami 2 pólust össze zárja) Ha ez megvan, akkor a termosztátot kapcsolgatod és megnézed hogy a vevőn a kapcsolás következtében világít e a piros led, illetve kattan is a relé ha kapcsol. Ha ez nem történik meg, akkor az adót és a vevőt párosítani kell, szintén a termosztát leírása alapján! Ezután működni kell.

 

"Attol függetlenül, hogy a termosztát bevan kötve vagy nem szabályozza magát azzal az előre menő vizhőfokkal amit állítok neki, ez a része teljesen jó."

 

Ezt úgy érted hogy megy a kazán a termosztáttól függetlenül, úgy hogy rá van kötve? Ez azért van, mert azt a bizonyos rövidzárat nem távolítottad el! Ha azt kiveszed a kazán nem kapcsol be a büdös életbe, csak ha termosztát van a helyére bekötve, az meg nyilván valóan a beállított hőmérséklet függvényében kapcsol.

Előzmény: skull87 (97283)
kisbalazs83 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97284

Holnap vagy hétfőn jön megnézni egy másik fűtésszerelő. Kíváncsi vagyok mit mond a problémára és mit javasol megoldásnak.

Előzmény: Kapocska (97250)
skull87 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97283

Attol függetlenül, hogy a termosztát bevan kötve vagy nem szabályozza magát azzal az előre menő vizhőfokkal amit állítok neki, ez a része teljesen jó.

Az adó és a vevő látja egymást mert ha kikapcsolom a beltériről a kinti is kikapcsol, csak  kazán vezérlése nem valósul meg és a kazán rajz szerint van kötve a + és - illetve a computermen is szerintem jól van.

Előzmény: BJaca (97281)
sjohn Creative Commons License 2018.01.27 0 1 97282

...összehangoltad az adót meg a vevőt?...

Előzmény: skull87 (97280)
BJaca Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97281

Ha kikötöd a termosztátot a kazánból, akkor kikapcsol?

Előzmény: skull87 (97280)
skull87 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 97280

így csináltam először mikor bekötöttem, a termo vevő egység kattan és világit is rajta a piros led ami így kell legyen de nem látnám hogy kikapcsolja a kazánt mikor leveszem a hőfokot a termo vezérlőn.

Előzmény: BJaca (97275)
RAZERX Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97279

Nem tudtok ajánlani smart termosztátot ami kb max 30000 péz?

kigyokrisz Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97278

Szia!

 

Tudom, hogy belevau, de nekem is hasonló problémám jött elő ezzel a típusú termosztáttal.

 

Lehet, hogy kondi hiba?

 

https://www.youtube.com/watch?v=0rHWUsmMZ74

Előzmény: skull87 (97269)
BJaca Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97277

Engem ez zavar:
"1 NOCOM amit nullnak kötöttem és a 2-re a COM-ra a fázist"

De lehet, bent maradt az átkötés is.

Előzmény: nagykunsági (97276)
nagykunsági Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97276

Szerintem a vevőn van 2 led, ha a piros világít akkor kapcsolja a kazánt. Ha a zöld világít manuális üzemben van . 

Előzmény: BJaca (97275)
BJaca Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97275

A 36 37-et hagyd békén. A 40-41 a termosztáté, ahogy az én rajzomon is, a többihez ne nyúlj!

A termosztátodat vidd oda a vevő mellé, és próbáld ki, ha felveszed, majd leveszed a hőmérsékletet ( a kijelzőjén a kis láng ikon bal alsó sarokban bekapcsol majd kikapcsol) hallasz-e kattanó hangot a vevőből. Ha igen, akkor működik a vevő, kommunikálnak.

Előzmény: skull87 (97271)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97274

Tudom.

A hsz érvényes.

Előzmény: skull87 (97273)
skull87 Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97273

A pontos tipus: Immergas Victrix Tera 24 Plus ERP 24 kW

Kézikönyv: http://www.immergas.hu/sites/www.immergas.hu/files/Victrix%20Tera%2024%20Plus%20k%C3%A9zik%C3%B6nyv.pdf

Előzmény: Kapocska (97272)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97272

Mivel ezerféle kazán van ezért a pontos típus nagy segítség!!!  

Az áthidalás ott van BK-val jelölve és a termosztáttól nyugalmit kér a rajz szerint.

Előzmény: skull87 (97271)
skull87 Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97271

Köszönöma segítséged, ellenőriztem és nálam a 40 - 41 nincs átközés, hanem a 36-37 vsn öddurkötve egy szállal amin egy kis ellenálás is van, ezt távolitsam el?

 

Amit küldtél képen úgy van kötve és erre nem reagál.

 

 

 

Előzmény: BJaca (97270)
BJaca Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97270

 

 

Így van bekötve? A kazán

 

Remélem jó gépkönyvet néztem, mert amit megadtál, arra nem volt találat. A pirossal jelzett átkötést el kell távolítani.

Előzmény: skull87 (97269)
skull87 Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97269

Sziasztok,

 

Olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek mi lehet a baj, hogy a termosztátom nem kezeli a kazánt.

 

Termosztát: Computerm Q7 (vezeték nélküli)

Kazán: Immergas victrix erpl plus 24kw

 

A termosztátnál minden a könyve szerint kötöttem a dugaljra vonatkozóan, a kazán irányába 1, 2, 3 jelölés van ahol az 1 NOCOM amit nullnak kötöttem és a 2-re a COM-ra a fázist, a kazán oldalon ez a kábel a 40 és 41 jelölésre megy ahogyan azt a könyvben is írja itt ahol megjelölték a fázist oda a termosztátból megy a fázis ami a 2szám COM és így a null megfelelően.

 

Mikor bekapcsolom a kazánt elkezdi a fűtést a termosztát beltéri egysége vezérli a kinti dobozkát viszont a dobozka nem állítja vagy indítja el a kazánt.

 

Néztem a kazán leírását, hogy van-e esetleg olyan, hogy termosztátos üzemmodra kell kapcsolni de nem láttam ilyent csak annyit, hogy a gyári termosztátot ha érzékeli azt a kijezlsőn jelöli.

 

Van valakinek ötlete?

oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97268

Valamikor ónozott Sr lemezből készült árnyékoló dobozokat forrasztóolajjal forrasztottunk.

Egész jól működött.

Vagy 25 éve kaptam egy savas folyadékkal működő ezüst alapú lágyforraszanyagot, amivel nikkelezett, saválló anyagokat forrasztottunk.

( Nikkelezett szemüvegkeretet is jól sikerült forrasztani vele, csak matt lett a felület.)

Előzmény: nagykunsági (97267)
nagykunsági Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97267

Úri dolgokat, mint paszta, nem használok. 

 

Én csak hagyományos dolgokat használok. Sósav, letvaszer, bádogos cin, de az min. 50%-os. 

Előzmény: BJaca (97262)
nagykunsági Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97266

Egy magára valamit is adó szaki soha nem adagolt gyantát a bádogos cinhez.

Előzmény: oregbeatsuhanc (97265)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97265

"Az elektronikában használt cinnel nyomom, onnan a huszonéves forrasztási tapasztalat."

 

Az jó, mert benne van több csatornában is a gyanta, amit régen a szakik a bádogos cinhez külön adagoltak.

Előzmény: BJaca (97262)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97264

"Én csővágó nélkül is megoldottam, elvégre már feltalálták a flexet :)

Amúgy utálom a csővágót, mert csak szűkíti a keresztmetszetet. "

 

Azt én sem szeretem, hogy benyomja a sorját. Az a sorjázó akármi, ami a kerekes vágón van az meg nekem gagyi, a schauberolás me lassú kicsit. A legjobban az vált be amikor egy kis  10 es fúrótokmányba befogott lépcsős fúrót próbáltam ki, aminek a lépcsős része ad egy megvezetést is. Nagyobb munkánál mehet lassú fordulaton fúrógéppel is.

A flexszel inkább a műanyag lefolyó csöveket szoktam vágni, síkba csiszolni és az éleket letörni.

Előzmény: nagykunsági (97261)
t.zsolti Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97263

🙄

Előzmény: Karcsi778 (97260)
BJaca Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97262

Nekem a pasztában van folyósítószer, az nem szereti, ha direktbe kapja. Előbb fel kell melegednie 13-150 fokra, hogy dolgozzon, aztán már jól fogja a cin. Mondjuk még hivatalosan rézcsőforrasztóanyagnak nevezett ónnal nem dolgoztam. Az elektronikában használt cinnel nyomom, onnan a huszonéves forrasztási tapasztalat.

Előzmény: nagykunsági (97261)
nagykunsági Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97261

Én csővágó nélkül is megoldottam, elvégre már feltalálták a flexet :)

Amúgy utálom a csővágót, mert csak szűkíti a keresztmetszetet. 

 

A forraszanyagot is melegítem telibe, még fluxal nem találkoztam. 

Előzmény: BJaca (97241)
Karcsi778 Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97260

Köszönöm!

Előzmény: t.zsolti (97163)
lala1961 Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97259

Üdv ! Pedig jól "cseng" a neved :Sony !:DDD

Előzmény: Sony Black (97257)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97258

:-)

Előzmény: Sony Black (97257)
Sony Black Creative Commons License 2018.01.26 -1 1 97257

A konvektornál a "mi" szó jelentése Magyarország lett volna átvitt értelemben. :D

Nincs nekem akkora hatalmam, hogy ilyet tegyek. Se nem Soros, se nem Orbán, de még csak nem is Mészáros a vezeték nevem. :D

Előzmény: Kapocska (97256)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97256

Te már tudsz valamit,csak nehogy ezt is úgy intézzétek mint a konvektort! :-)

 

Előzmény: Sony Black (97255)
Sony Black Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97255

Nem hogy az ígéret, de lassan a levegő sincs ingyen :)

Előzmény: Kapocska (97253)
Sony Black Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97254

Nem, annak az egynek aki végül megcsinálta :D

Előzmény: Kapocska (97252)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97253

Ha én ilyet/így ígérek az ingyen van!!!!  :-)

Előzmény: Sony Black (97251)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97252

Gondolom ezt annak a 4 manusnak szántad.

Előzmény: Sony Black (97249)
Sony Black Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97251

Csak az útiköltség lenne, közel 20e ft... :)

Nem hiszem hogy megérné neki...

Előzmény: Kapocska (97247)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97250

Minden bolt minden terméket kirak a netre?

Kérdezd meg a szerelvényboltokat nálatok.

Vannak levegőleválasztók de hülyeség lenne megfizetni (már van kettő).

Egy 100-as (rozsdamentes)cső befenekelve.

Előzmény: kisbalazs83 (97248)
Sony Black Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97249

Nem csak én hívom így, ez a neve. Felesleges... úgy kell megcsinálni a rendszert hogy le tudjon légtelenedni.

Ez egy gyakorlott fűtés szerelőnek nem jelent gondot. Nekem még soha nem kellett ilyet beraknom, háztartási rendszerekbe.

Előzmény: Kapocska (97246)
kisbalazs83 Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97248

Most kerestem. Google: "levegő szeparátor", képtalálatok :)

Előzmény: Kapocska (97247)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97247

Hol és mikor kerested?

Szerintem egy 1literes elég volna (a csonkokat Te határozod meg a fölső legyen nagy szűkülő,majd aut légt.)

Mondjad Blacknak,hogy megesküdött nincs mese! :-)

Előzmény: kisbalazs83 (97240)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97246

Azt csak Te hívod így.

Valójában a csonkok el vannak tolva és megpörög benne a víz,

így jobban kiválik a gáz belőle.

Egy fűtésrendszerben nem elképzelhetetlen a gáz megjelenése később sem.

 

Előzmény: Sony Black (97239)
Sony Black Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97245

pfff.... hát oda nem :) 

Jószaki.hu  a körzetedben, keress egy referenciákkal rendelkező szerelőt szerintem.

Előzmény: kisbalazs83 (97243)
Sony Black Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97244

Aki esetleg nem tudta, Január 1.-től megszűnt a műszaki biztonsági felülvizsgálat.

https://www.vgfszaklap.hu/hirek/4686-januar-1-tol-megszunt-a-muszaki-biztonsagi-felulvizsgalat

 

kisbalazs83 Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97243

Kaposvár :D

Előzmény: Sony Black (97242)
Sony Black Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97242

Ne gyártassál semmit! Esküszöm elmegyek megcsinálom... hol laksz?

Előzmény: kisbalazs83 (97240)
BJaca Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97241

Hát ha 4 fűtésszerelőből az 1 aki elvállalja ilyen munkát végez, én sem hívnék többet. De rézcsövet sem ördöngősség forrasztani, egy gázlámpa, meg egy csővágó. Csak arra kell figyelni, ne telibe melegítsük az forraszanyagot, hanem 2-3 centivel mellette, és nem ég ki a flux.

Előzmény: Sony Black (97239)
kisbalazs83 Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97240

Eladom a cukiságokat, de hol lehet ilyet kapni, mert én nem találtam? Vagy mik a méretek ami alapján gyártassak?

Előzmény: Kapocska (97238)
Sony Black Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97239

Légedénynek hívják amúgy, de nem kell ilyen se Kapocs...

Simán ki lehet hajtani belőle a levegőt, már leírtam 2x de nem azt csinálja... inkább elköltött közel 40ezret feleslegesen.

Ennyiért már bármelyik fűtés szerelő megcsinálta volna neki 22/18-as rézcsőből az egészet és már patent lenne.

De még mindig az 5 rétegűvel akar szenvedni... nem tudsz vele mit kezdeni, hagy menjen a feje után.

Előzmény: Kapocska (97238)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97238

Elég lenne az egész fűtési rendszerre egy ilyen levegő szeparátor,

jobb helyeken van is, de csináltatni sem jelenthet problémát(nem túl bonyolult).

(csináltass, v. vegyél és azokat a cukiságokat eladhatod)

Előzmény: kisbalazs83 (97233)
kisbalazs83 Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97237

Nem haragszom. Értem én a viccet. Nem vagyok fűtés szerelő. Tavaly ősszel a 4 fűtésszerelőből 1 úgy adott árajánlatot a kiépítésre, hogy nem írtam bele az indirekt rákötést, pedig úgy kértem. Amikor kérdeztem, azt válaszolta, ha oda van írva, akkor benne van, ha nincs oda írva, akkor nincs. Másik kettő eljött felmérni, de azóta se jelentkeztek. A negyedik csinálta meg így. Aztán csináld magadba mentem át.

Előzmény: PetiCsokvaomány (97236)
PetiCsokvaomány Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97236

Ne haragudj, hogy ilyet mondok, de Te nem vagy 100-as....lépjünk is túl ezen. Én autómata nyomástartó berendezést javaslok neked, van benne gáztalanító funkció is, telepítéssel, beüzemeléssel pár száz ezer csak ;)

Előzmény: kisbalazs83 (97233)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.01.26 0 0 97235

Ugy tűnik, hogy stabilan működik a kicsike, kösz mindenkinek!

Brandykee Creative Commons License 2018.01.25 0 0 97234

Sziasztok. Budapest X. kerületi kis fürdőszobai ( max. 1 napos) vízszerelésre tudnátok ajánlani egy korrekt, megbízható szakit ?

kisbalazs83 Creative Commons License 2018.01.25 0 0 97233

Ez jó ötletnek tűnik. Csinálni egy nagy keresztmetszetű részt, ahol le tud lassulni a víz és kiválni a levegő. Beszereltem a legújabb mikrobuborék leválasztót. Csodát tényleg nem tett. Kb. ugyanaz a helyzet. Viszont a leírásában benne van, hogy a bekötési átmérő 10szerese legyen minimum egyenes csőszakasz előtte. Lehet a másikhoz is, nem emlékszem annak volt-e papírja. Ez nálam jelenleg nem így van, de majd úgy csinálom meg amikor kicserélem a gebokat 26x3-as 5 rétegű csőre.

https://drive.google.com/open?id=1XdbPoA15xiZtjpCFy_M9JnSry2PCC0EV

https://drive.google.com/open?id=12BBIqdcH0gwFU8PO8IlhiheaA45OemN

Előzmény: Kapocska (97203)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.01.25 0 0 97232

Igen valószínű. Bár azért nem  ennyire egyertelmű, mert néha elsőre égve maradt, néha pedig az istenért sem akarta, akkor sem amikor a termoelem már láthatóan izzott miutan kb 5 percig kipöcköltem. Szóval felkészülök a termoelem cserére is.

Előzmény: Sony Black (97231)
Sony Black Creative Commons License 2018.01.25 0 1 97231

Kicsi volt a láng, nem melegítette eléggé a termoelemet, és ezért lekapcsolt. Ha a nagy lánggal égve marad, akkor minden ok. Ha nem és megint leold, akkor a termoelemet cseréld ki.

Előzmény: Topacsenkó (97230)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.01.25 0 0 97230

Kek volt koŕábban is csak pici volt a láng. Kifújattam es a fuvókát tűvel megpiszkáltam. Szép kövér lángja van és égve is maradt elsőre. Most szerencsére jön a hétvége itthon leszek, ha megint kialudna. De bízom benne hogy csak ennyi volt.  Köszi.

Előzmény: Sony Black (97229)
Sony Black Creative Commons License 2018.01.25 0 0 97229

Amikor égett milyen volt a lángkép? Sárgás, vagy élénk kék?

Ha sárgás, akkor az őrláng gázcső, és fúvóka tisztítás, ha élénk kék volt akkor termoelem is odavan.

De szerintem inkább koszos a fúvóka ha újra se gyullad.

Ha begyullad de nem marad úgy a láng, akkor termoelem. Drótkefe neki, ha úgyse akkor csere.

Előzmény: Topacsenkó (97220)
plzltn Creative Commons License 2018.01.25 0 0 97228

Az eszem eszetek!

 

Előzmény: nagykunsági (97227)
nagykunsági Creative Commons License 2018.01.25 0 0 97227

Mi vezetett ehhez a bölcs döntéshez?

Előzmény: plzltn (97224)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.01.25 0 0 97226

Nem. De ma reggel azután kelt életre, hogy ott megnéztem a csatlakozásokat, mind stabil volt. Ez lehet véletlen egybeesés is, én legalábbis annak tudtam be.

Előzmény: nixon70 (97225)
nixon70 Creative Commons License 2018.01.25 0 0 97225

Sztemkót nézted?

Előzmény: Topacsenkó (97223)
plzltn Creative Commons License 2018.01.25 0 0 97224

Hölgyeim/uraim!

Hajnalban döntöttem, gáz lesz!!! A pincében végzett hobbijaim közt fog szerepelni, hogy elfűtögetek fával valami kályhaszerűségben, de ennek költsége -mint hobbi, nyilván nem költségvetési megfontolás tárgya. Egyszerűen csak egy luxus kiadási tétel lesz...

 

Köszönöm az együtt gondolkodást!!

Topacsenkó Creative Commons License 2018.01.25 0 0 97223

Van egy komplett alkatrésznek, ha a tisztítás nem segít, kicserélem. Kösz!

Előzmény: BJaca (97222)
BJaca Creative Commons License 2018.01.25 0 0 97222

Ez is szokott dögleni:
https://www.feg-junkers-alkatresz.com/FeG-C-18-19

C18 termóelem-re keress.

 

Előzmény: Topacsenkó (97221)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.01.25 0 0 97221

Most bukkantam rá egy lehetséges megoldásra. A fúvókát nem takarítottam ki ami az őrláng csövecskéje alatt van. Azt még kipróbálom, ha nem megy, jönnék újra.

Előzmény: Topacsenkó (97220)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.01.25 0 0 97220

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni egy FÉG C18 kazánnal kapcsolatban. Az őrláng elég gyakran kialszik. Ilyenkor újra begyújtani szinte lehetetlen.  Az első ilyen után alaposan kitakarítottam, kompresszorral kifújtam, de a hiba újból elő jött. Meg tudná valaki mondani, hogy mi a leggyakoribb ok? Sajnos épkézláb gázszerelő nincs a közelben, így kénytelen vagyok magam megoldani, lehetőleg jól, mert az asszony két gyerekkel van otthon. Előre is kösz, ha tudtok segíteni.

nixon70 Creative Commons License 2018.01.25 0 0 97219

Ha teljesen kizárt radiátornál is fennáll a zaj, a strangelzárón a pincében kell szabályozni.

Előzmény: holloo (97185)
BJaca Creative Commons License 2018.01.24 0 2 97218

Nekem pont friss a tapasztalatom, ugyanis kilyukadt a vegyes kazánom, és visszatértem gázra. Szinte egy árban jöttem ki a fával, amit pedig igen olcsón szereztem. Ehhez hozzátenném, hogy Thermotéka 20-as kazánom van, ami nem a magas hatásfokáról híres. Ahhoz képest tuti 30% spórolás egy kondenzációs. Igaz, ez 1984 óta teszi a dolgát, egyszer cseréltem benne égőfejet 17 ezerért.

A kondenzációsok élettartamát nézve viszont árnyaltabb a helyzet. Egyelőre várom , hogy lemenjen a hőszivattyúk ára, addig viszont beszerzek még egy Thermotékát.

Előzmény: plzltn (97212)
t.zsolti Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97217

én is !!

nem látom értelmét a fának, főleg hogy kicsi a fogyasztáson, és nincs faelgázosító kazánom, rengeteg a veszteség hő.

Előzmény: halaloszto (97214)
t.zsolti Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97216

ezt nagyon nehéz megmondani , nincs két egyforma tél, ha fával fűtesz nem ugyanolyan száraz,

Nálam ment már el kb 1000köbm gáz amikor nem volt szigetelve a ház, termotéka kazánnal, és most megy el 700 kondissal és szigeteléssel, hőfok kb bent ugyanannyi, a kinti?? a régi kazánnal volt amikor már november elején -10 fok volt 3 hétig.

 

Előzmény: plzltn (97212)
nagykunsági Creative Commons License 2018.01.24 0 2 97215

Jelenleg a fa jelentősen drágább, mint a gáz. 

Persze kérdés, ki hol szerzi be? Van e valami titkos forrás, ahol fillérekért kap fát?

 

Ha a neten elérhető erdészeti árakból indulok ki, keményfa 22.000 Ft/ erdei m3 akkor erre az árra nem alapoznék vegyes rendszert. Mert ez az ár az elkövetkezendő néhány évben csak drágább lesz. 

 

Gáz egyenlőre stabilan tartja az árát, igaz a világpiaci árból kiindulva lehetne 30%-al olcsóbb. De hát kell a fiúknak is a lóvé, nyakukon a választás. :)

 

Én tavasszal tettem fel kondenzációs gázkazánt, én 20% megtakarítással számoltam, egyenlőre várakozáson felül teljesít a kazán. De pontos számokat majd a fűtési szezon végén tudok szolgáltatni. 

Előzmény: plzltn (97212)
halaloszto Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97214

van olyan időjárás, amiben két hét alatt tuti a fagy. én novemberben bekapcsoltam a gázkazánt, azóta azt sem tudom hogy van. ha nem lennék itthon, pont ugyanígy menne. persze lehet áramszünet, meghibásodás, stb, de kicsi az esélye. 

 

Vajk

Előzmény: plzltn (97205)
plzltn Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97213

Az még egy tapasztalatom (de ez csak rám vonatkozik) hogy lakhelyemre jellemző kisvárosias környezetben az innen-onnan összejövő fa, fahulladék nagyjából minden 7.-8. egész évi tüzelőt teszi ki. (ha már ezt is számoljuk...)

Előzmény: plzltn (97212)
plzltn Creative Commons License 2018.01.24 0 1 97212

De azért hasznos volt a félreértés, mert magam se számoltam ki eddig úgy, ahogy most megtettem. 

 

Igen, a tüzelőanyag ár is releváns kérdés. De az én (2) évtizedes ez irányú élettapasztalatom konklúziója, hogy elég hosszú távon átlagolva fej-fej mellett halad a két hordozó ára. (Politikai, gazdasági hatásoktól erősen lökdösött kilengésekből átlaggal számoltan) 

Az már egy számomra ismeretlen kérdés (mert még sosem fűtöttem így), vajon a kondenzációs technológiával mennyire esik le ugyanannak a háznak a gázenergia igénye a régi gázkazános üzemmódhoz képest? A szakma és a köznyelv beszél bizonyos %-okról, de én ezt óvatosan fogadnám. Inkább sok gyakorlati tapasztalat átlagában hinnék... Te mit tudsz erről?

 

"Olcsóbban tudod venni az elkövetkező 10 évben a fát, mint a gázt?"

 

Én annyit tudok, hogy hagyományos gázkazánnal vs vegyessel ugyanannak a háznak pénzben számolt tüzelőanyag igénye a mai árakon (fánál is tűzkész állapotban) kb azonos. De most erősen "rezsicsökkentett" a gáz szemben a fával. Előző politikai állapotban inkább túlárazott gáz mellett kb 30% különbség volt a tűzifa javára. Tippem szerint most épp 2 végletes állapotot láthatunk, igazság esetleg a kettő közt...de nem biztos, hogy éltem/fűtöttem eleget e kijelentéshez.

 

Előzmény: nagykunsági (97211)
nagykunsági Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97211

Azt hiszem félreértettük egymás. 

 

Nálam az üzemelési költségbe beletartozik maga a tüzelő is. 

 

Csak hogy ne beszéljünk el egymás mellett. 

 

Olcsóbban tudod venni az elkövetkező 10 évben a fát, mint a gázt?

Előzmény: plzltn (97204)
nagykunsági Creative Commons License 2018.01.24 0 1 97210

Nekem 150 cm-es van :)

 

Nem az a lényeg, milyen hosszú, hanem az, milyen a szifon része. 

 

Nekem a sima elég, mivel a zuhanyzóba 1 zuhanypanel van. 

 

Szomszédnak 2 zuhanypanel van a zuhanyzóba, így ha ketten fürödnek egyszerre, akkor bizony kevés. 

De zuhanyfolyókát gyártanak 2 szifonos kivitelben is. 

Előzmény: pilecki (97209)
pilecki Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97209

Sziasztok!

 

Kicsit talán off vagyok, de részben „vizes téma”.

 

Érdeklődnék, hogy egy 90x90-es épített zuhanyzóba milyen hosszúságú zuhanyfolyókát célszerű/szokás betenni? Az anyag, a bűzzár magasság, a vízátfolyási teljesítmény mellett ez mennyire fontos? 30 centistől a 85 centisig több méretben kapható, elvileg bármelyik jó, de a gyakorlatban mekkorát érdemes választani? Inkább esztétikai kérdés vagy technikai is?

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

holloo Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97208

Illetve még azt tudom elképzelni, hogy ez a zaj onnan ered, hogy mivel én a tizediken vagyok, ezért a radiátornál van egy áthidaló vezetékszakasz a ki- és bemenő ágak között, aminek az egyik vége a radiátorszabályzó alá csatlakozik (a radiátorszabályzó nálam egy T-elágazáson van, ennek alsó felére csatlakozik az a vezeték, aminek a másik vége az alsó vezetékre csatlakozik, szintén egy T-elágazóra). Az áthidaló vezetéken akkor is áramlik a víz, ha a radiátor el van zárva. Ezeknek a T-elágazások is zúghatnak, innen az a zaj, ami átadódik a radiátornak. Elvégre elég közel vannak hozzá, vagy 15 cm-re, alul is felül is. Azt már a kézmosó csaptelepeknél is megtapasztaltam, hogy óriási különbségek lehetnek az átmenő víz okozta zaj között a gyártótól függően, lehet, hogy ugyanígy van a T-elágazásoknál is? A régi lakásomban egy noname csaptelep van a fürdőszobai kézmosóban, borzasztó a hangja, ha megnyitom. Az új lakásban valami márkás csaptelep van, az szinte zajtalan. Lehet, hogy vannak ilyen különbségek a T-elágazásokkal kapcsolatban is?

 

Előzmény: holloo (97206)
Sony Black Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97207

Kerüld az 5 rétegű idomokat, inkább hajlítsd a csövet rugóval. 90fok ne nagyon legyen benne! Ne vegyél másik leválasztót tök felesleges! Leírtam hogy légtelenítsd ki a rendszert, nem bonyolult folyamat. Ha azzal megvagy, a kazánt húzd ki a hálózatból és dugd vissza, így indul a légtelenítési folyamata. Ez eltart pár percig... ezt megcsinálhatod többször is

Előzmény: kisbalazs83 (97202)
holloo Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97206

Elzártam mindent, amit csak tudtam, azt a szelepet is, ami a fényképen volt, de a radiátor szabályzóját is teljesen lecsavartam. A radiátor így is zúg, bár víz valószínűleg nem áramlik benne, mert a radiátor ki is hűlt teljesen. Most már csak arra tudok gondolni, hogy a rendszerben van egy alapzaj, ami a vezetékeken és a vízen keresztül átadódik a radiátorra, aminek a lamellái felerősítik ezt a zajt. Folyamatosan, halkan, de azért nagyon is hallhatóan zúg a radiátor. Meg tudok tőle őrülni, mert nem tudok miatta aludni. Elképzelhető, hogy ennek a zúgásnak ez az oka? Ha igen, akkor ezen lehetne valahogy segíteni? Esetleg egy régi öntöttvas radiátor megoldást jelentene, vagy haszontalan próbálkozás lenne?

Előzmény: cucu (97187)
plzltn Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97205

Ilyen szigeteltségnél, ekkora elhűlni tudó tömegnél biztos a fagy 2 hét alatt?

 

Na de! Én pont a gázkazánnál félnék jobban a fagyveszélytől. Nagyobbnak látom az esélyét az ilyen bonyolult berendezések esetén egy meghibásodásra, amikor nincs felügyelet. Mint egy 5 fokra állított fagymentes termosztát és a pufferba rakott hasonló beállítású elektromos cekássz esetén (akár még a méregdrága nappali árammal is...)

Ezért ezt a vegyes mellé írom pozitívumnak!

 

1-2 hétnél meg nem számolnék többre. Az olyan esetekben már nyilván családi/rokoni beavatkozás kell amúgy is (a virágoknak, kutyának/macskának, szobapókoknak, stb)

Előzmény: halaloszto (97199)
plzltn Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97204

Nem számoltam! De akkor most gyorsba!

első 10 év: vegyes tüzelésnél semmi; gázkazánnál évi 10-20Eft közt a kötelező éves felülvizsgálat (főként az első 5 garanciális évben)

10. évben:Vegyessel talán valami, talán semmi; gáznál már esetleg kazáncsere (főleg a választott rossz hírű olasz immergas esetén)

második 10 évben: vegyesnél esetleg puffer lukadás -> csere; gázkazánnál ha megvolt a csere, akkor kezdődik elölről, ha még nem, akkor e második 10 évben garantáltan csere és kezdődik évente a 10-20Eft elölről.

 

 

 

 

9 évet fűtöttem kazánnal-pufferrel az eladott régi házban. Most is megvan a tárgyi, telekméreti, tárolási lehetőség az akkori működésre=minden tavasszal megvesz az éves famennyiség, ami a második télre hivatott eloxidálódni. Viszont én is 10-el öregebb lettem...tudom, beleszámolom!

 

 

 

Előzmény: nagykunsági (97176)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97203

Különben az indirekthez tennék egy ilyen kis tartályt ahol a folyás irány olyan,hogy

a felső csőbe érkezik és az alsón távozik.

A függőlegesre mehetne egy akár aut. légtelenítő.

Előzmény: Kapocska (97201)
kisbalazs83 Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97202

Nekem se tetszik így. Réz csővel még nem dolgoztam és nincsenek szerszámaim se. Első körben megnézem az új levegő leválasztót, hogy mit csinál. Ha működik, akkor szépen megcsinálom az egész kazán alatti részt és kicserélem a falba is az indirektig 26-os 5 rétegű csőre 3/4"-os kulcsos idomokkal, mert azt tudom szerelni. Természetesen a lehető legkevesebb idommal és felesleges csatlakozás nélkül.

Előzmény: Sony Black (97190)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97201

Jó helyen van ott,még ha nem is hatékony valamiért.

Előzmény: PetiCsokvaomány (97198)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97200

Vagy rosszul emlékszel!

De a biztonság kedvéért írtam oda is.

A bibi itt lehet:

10°C-nál  1 m³ víz  23 liter levegőt tud felvenni

90°C-nál 1 m³ víz 3 liter levegőt tud felvenni

Állandó nyomásnál és növekvő hőmérsékletnél csökken

a levegő vízben való oldhatósága, azaz a gáz kiválik a fűtővízből.

Előzmény: PetiCsokvaomány (97197)
halaloszto Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97199

ha mind, az sem jó, mert szétfagy a rendszer a házban.

Előzmény: plzltn (97175)
PetiCsokvaomány Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97198

Esetleg más javaslatod lenne a mikrobuborék leválasztó helyét illetően? Ha igen, kíváncsian várom.

Előzmény: Kapocska (97196)
PetiCsokvaomány Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97197

Ezt így tanítják iskolában. Minden épületgépésznek. Az oktatási minszternek panaszkodj, ha úgy érzed, hogy hülyeség...

Előzmény: Kapocska (97196)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97196

 

A víz termikus bomlása

H2O → H2 + 0,5 O2

hőmérséklet     disszociáció

1400 °C                  0,1 %

1800 °C                  1,0 %

2000 °C                  2,0 %

3000 °C                22,5 %

Előzmény: PetiCsokvaomány (97191)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97195

példa, hogy egyértelmű legyen, 22 órakor teljesen kikapcsol a fűtés, reggel 5-kor elindul 

Előzmény: Törölt nick (97194)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97194

6-7 órát kihagy a fűtésből

Előzmény: t.zsolti (97193)
t.zsolti Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97193

miután csökkentesz mennyi ideig nem kapcsol be a kazán?

Előzmény: Törölt nick (97189)
t.zsolti Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97192

ezt hívják torlónak, és az a szerepe, hogy be tudd állítani a maximális átáramló vízmennyiséget ( kb szemre faszra ) és talán akkor nem fog a radiátor szeleped süvíteni.

Előzmény: holloo (97185)
PetiCsokvaomány Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97191

Ha már van egy mikrobuborék leválasztód, amiért pénzt adtál ki, akkor hagyd bent, de ne vegyél egy másikat! Csodát nem tud tenni, ki kell légteleníteni ahogy írtam. A kazánban helyi források alakulhatnak ki, ilyenkor elméletben a víz is szét tud bomlani oxigén és hidrogén molekulákra, de hangsúlyozom ez csak elmélet, ezért kell az előremenőbe berakni a leválasztót, hogy ezeket a gázokat kivegye a rendszerből, de nem tudja kilégteleníteni az egészet, mert nem arra való.

Előzmény: kisbalazs83 (97188)
Sony Black Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97190

Már egyszer írtam hogy vékonyak azok a 1/2" szerelvények, meg azok a girbe-gurba Gebok is csak rontanak a helyzeten, ráadásul 76 helyen derékszög hajlítás van benne....

A teljes cső rendszert ami a tárolóig megy ki kell cserélni 18-as réz csőre 3/4" szerelvényekkel! Mindenhol végig! Sehol ne legyen szűkület, Gebo meg ilyenek!Fix bekötés a kazánra hollanderrel! Nem flexi szarságok. Az előre és visszatérő 22-es rézcső az osztókig. Ne is kísérletezz vele addig még ez nem történik meg, mert semmi értelme. Ha sikerül is így légtelenítened eleve halálra van ítélve a rendszered, mert kicsik a dimenziók és az osztónak kevés a 3/4" Gebo. Ha ez megvan úgy légteleníts, hogy a tároló visszatérő csapot kinyitod a kazánnál és engeded lassan a vizet még a tároló előremenőt a kazánnál meglazítod a hollandit és engeded a vizet amíg teljesen kinyomja maga előtt a levegőt. Tegyél alá egy vödröt. Addig engeded a vizet amíg a hollandinál nem jön egyáltalán levegő és ráhúzod. 

Nem kell oda semmiféle levegő leválasztó...

Előzmény: kisbalazs83 (97188)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97189

Sziasztok! Egy átlagos szigetelésű lakásnál ahol lángmodulációs kazán van, megtakarítás az ha mondjuk 5 órán keresztül, éjjel nem megy a fűtés? Én azt gondlom, igen, a másik felem szerint nem (párom).

kisbalazs83 Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97188

Úgy csináltam. A mikrobuborék leválasztót egyből a kazán kimenethez szereltem be, de nem dolgozta ki a levegőt. Pedig járattam és játszottam az elzáró csappal is, hátha lassabb áramlásnál működik. Akkor talán mint ha valamit szisszent volna (lehet csak hallani akartam), de már szenvedett a kazánban a keringtető, úgyhogy nem kínoztam tovább. Most arra gondoltam, hogy kipróbálom ezt az új Flamcovent Smart levegőleválasztót betenni a mikrobuborék leválasztó helyett: https://flamcogroup.com/hu/catalog/flamco-tagulasi-tartalyrendszerek-es-tartozekok/legtelenites-es-iszaplevalasztas/mikrobuborek-levalaszto/flamcovent-smart/groups/g+c+p+a+view  
Gyorsabb áramlással működik és nincs akkora ellenállása a reklám szerint.

Szép lassan engedtem vissza a vizet a két csövön, amíg már csak víz jött a legfelső ponton. Akkor visszatettem az úszós automata légtelenítőt, amit nyitva hagyva, meg elzárva is próbáltam miközben keringett a víz. Elzártam a kazánban is az automata légtelenítőt, mert az se dolgozott ki levegőt. Próbáltam mindegyiket nyitva, meg úgy is, hogy csak a mikrobuborék leválasztót hagytam nyitva. Csak ment körbe a levegő.

 

 

Előzmény: PetiCsokvaomány (97183)
cucu Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97187

Ez az amiről szó van! 

Én úgy csinálnám, hogy elzárnám teljesen, majd elkezdeném lassan vissza tekerni, miközben rátenném a fülemet a radiátorra, hogy halljam, mikor indul be a cirkulálás. (Persze amikor megy a fűtés.) Ekkor még egy negyed fordulattal tovább vinném, hogy stabilan működjön. Ennyi.

Előzmény: holloo (97186)
holloo Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97186

Vagy ez csak valami leeresztő csavar?

Előzmény: holloo (97185)
holloo Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97185

> A strangon (a pincében) a visszatérő elzárón kellene szabályozni.

 

Úgy látom, hogy a radirátor alsó bekötésénél van valami elzáró szelep féleség. Ha azon állítanék egy kicsit, akkor az nem lenne megoldás?

 

Előzmény: nixon70 (96872)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97184

Valahogy eddig elkerülte a figyelmemet,hogy az indirekt

magasabban van mint a kazán (tegnap este kattintgattam amikor észrevettem

azt a rajzot).

Ebben az esetben a feltöltést úgy kellene csinálni/kialakítani,hogy:

az indirekt fölső csatlakozásához betenni egy T idomot és az abból leágazó

csövet (fölfelé hajló csatlakozás a T fölfelé néz) visszavezetni a kazán közeli lefolyóhoz egy

csappal a végén.

A feltöltés első útvonala az indirekt csőkígyó aljától indulna a visszavezetett

csövön át a lefolyóba bubimentes állapotig ,majd a csőkígyó fölső ága felé

szintén bubimentes állapotig,ekkor a leágazó csövön a szelepet elzárni.

Előzmény: kisbalazs83 (97179)
PetiCsokvaomány Creative Commons License 2018.01.24 0 0 97183

Manapság az önmagától feltöltés közben kilégtelenedő fűtéseket el lehet felejteni. Nem nagy átmérőkkel szerelünk folyamatos emelkedéssel a kazánig mint régen.

Járasd ki a vizet nagynyomással, a mikrobuborékleválasztót pedig a kazán közelébe kell rakni az előremenőbe.

Előzmény: kisbalazs83 (97128)
t.zsolti Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97182

nyomáspróba volt?

Előzmény: kisbalazs83 (97179)
t.zsolti Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97181

nem közvetlen a csobogáshoz tartozik ,de az indirekt bekötése előtt ahol a csövek kilépnek a falból minek az a rengeteg idom, nem lehetett bekötni közvetlenűl idomok nélkül? az van vagy 10e

Előzmény: kisbalazs83 (97179)
halaloszto Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97180

tekerd fel az előremenőt átmenetileg rendesen.

Előzmény: kisbalazs83 (97179)
kisbalazs83 Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97179

Beszereltem egy átlátszó csövet, hogy mi történik. Feltöltés szép lassan történt, az úszós légtelenítő dolgozott folyamatosan ahogy szorította ki a víz a levegőt. Mégis levegős lett a rendszer és azt nem értem hogyan és miért nem dolgozza ki a maradékot valamelyik légtelenítő? Van a kazánban egy automata a keringtetőn, van az előre ágon a legmagasabb ponton a sarkon a flexvent, és van közvetlenül a kazán előremenőn egy mikrobuborék leválasztó.... A flamcovent mikrobuborék leválasztó is ennyit ér. Csak megy körbe a levegő...

Videók akit érdekel: https://drive.google.com/open?id=113ih2dnpVNVii5wnOR_RK33uYX_ovkKe

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97178

Holnap visszaviszem az OBI-ban vásároltat.

Előzmény: Törölt nick (97177)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97177

Köszi URAK  a mai segítséget. A pasas hozott 2 szálas szobatermosztátot, működik a fűtésünk.

nagykunsági Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97176

Ez a bekerülési költség. 

 

Üzemelési költséggel számoltál? Hosszútávon. 

 

Ha vegyeskazán, akkor száraz fa kell. Lehetőleg 2 évre előre betárolva. 

Előzmény: plzltn (97171)
plzltn Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97175

Főleg egyedül...? Mert ha mind, az még csak egy dolog.

 

Igen, ezt is felírom az érvek sorába!

Előzmény: halaloszto (97173)
pajaci Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97174

Felül a buszra...

Előzmény: halaloszto (97173)
halaloszto Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97173

Telen hogyan utazol el egy hetre?

Előzmény: plzltn (97171)
plzltn Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97172

bocsánat, lemaradt, hogy a gáz mellett meg ott a "végtelen" kényelem érve. És ez nagyon nem elhanyagolható a kalkulált következő 15 benne leélt év esetén (4x után hamar elfogy az ember motivációja a pincébe járogatásra)

Előzmény: plzltn (97171)
plzltn Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97171

Sziasztok!

Nagy dilemmában vagyok a fűtést illetően! Szívesen meghallgatnék még nézőpontokat, érveket a döntés előtt.

 

Adott a ház, ahol teljes padlófűtés lesz (+ törölközőszárító és egy fagymentesítő radiátor a faszerkezetű verandában)Két hőtermelő konfiguráció van a fejemben:

 

1) Új fali gázkazán + 1 indirekt HMV tároló a konyhának egy erre fenntartott térrészében!

Ez esetben egy új gázterv a megépítésével együtt a meglévő órától; konyhában gáz-tűzhely lenne; a meglévő 100-as alubélelt gázkémény kibélelése műanyaggal (frisslevegő oldalról...); kéményátadás; garis gázkazán üzembe helyeztetés; stb

 

2) pinébe puffertartály  szilárd tüzelésű kazánnal rákötve a másik, acéllal bélelt kéményre! HMV egy indirekt tároló + vezérelt árammal nyáron

Konyhai tűzhely elektromos lenne. Ez esetben nincs semmilyen hatósági átvétel (ez egy meglévő ház felújítása), és megcsinálnám mindet magam SK.

 

 

Számolgattam, (ugyan vannak benne saccolt tételek is) és nekem 200.000 max különbséggel cirka egy árba jött ki a 2 konfiguráció. Aztán vannak még szempontok: Gázzal szemben vegyessel nagyobb a tüzelőanyag függetlenség, több személyes jelenlét és persze a sok munka. Viszont a vegyes kéményére már korábban beruháztam a béleléssel. Aztán a gázkazánnak lehet hangja a lakótérben. Meghibásodása esetén kevés intézkedési hatásom lehet rá.

 

És mire nem gondoltam még? Ki mit gondol erről?

 

 

 

 

 

+ kérdés: A puffer esetén elég lehet egy csőspirálos felső hőcserélős tartály a padlófűtés számára megtermelni a vizet? (a ház leendő teljesítmény igénye számolva 3,3KW kinti -15-nél) Vagy kellene venni egy HMV-re tervezett INOX bordáscsöves tartályt? Úgy látom, utóbbiak 6-6,5 m2 felületűek, szemben a vasspirálos 2-2,5 m2-ével. (ezeket 1000 literes méretnél lestem le az összehasonlíthatóság céljával)

 

 

BJaca Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97170

Nem, a 3-4 ről el kell távolítani a rövidzárat. A C a 3-asra, az NC pedig a 4-esre jön (ha így fordítva működik, akkor az NO megy a 4-esre). A bekötésnél vigyázz, áramtalanítsd a kazánt, mert ott ráz!

Ha a másik helyére kötöd, akkor felhasználhatod a vezetékeket, ha jól sejtem 3-eres villanydrót van behúzva. Kösd ki a kazánból a 789-et, a szobában kösd be a két szálat, majd csak azután kösd be a kazánnál. A harmadik szálat szigeteld le.

Előzmény: Törölt nick (97168)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97169

Ha ezt a pár órát kibírtad volna,mert ugye éjszaka kikapcs. holnap

vehettél volna 2500Ft-ért is.

Előzmény: Törölt nick (97168)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97168

Ja, pont ilyet vettem. Ezt nem 24 voltra készítették. A kazánhoz ez jó lesz? A 7,8,9 nél 24 volt kellett

Előzmény: BJaca (97167)
BJaca Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97167

Igaz, drága, mint a bűn. Ideiglenesen egy falon kívüli kapcsoló is felmehet a helyére, aztán ha meleged van, lekapcsolod a szobából a kazánt.
De ha már ott az az időkapcsoló, meg a relé, rá lehetne kötni a 3-4 re, hogy kapcsolja be a kazánt óránként fél órára, éjszaka meg 2 óránként fél órára. Nálunk így ment és meg voltam vele elégedve. Átmenetileg jobb, mint a semmi.

Előzmény: BJaca (97166)
BJaca Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97166
Előzmény: Törölt nick (97162)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97165

2 szálast

Előzmény: Kapocska (97164)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97164

Azt a kazánt 3féleképpen lehet vezérelni/szabályozni.

Amíg nem derül ki a hiba helye addig én nem vennék csak ilyen 2-3ezer forintosat.

A relés cucchoz azt is bekötheti.

Előzmény: Törölt nick (97160)
t.zsolti Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97163

tetszőleges, fűt.

Előzmény: Karcsi778 (97155)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97162

Elég ha csak 2 szálas? Annyit tudok, hogy ez analóg. Ilyen kell vagy elég ha csak 2 szálas. Marhára nem értek hozzá

Előzmény: Törölt nick (97161)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97161

Mindegy, valami OBI, vagy praktikeres lehet ilyenkor már csak. Onnan értelmeset tudok szerezni, vagy akkor már mindegy mert egyik sem lehet túl jó?!

Előzmény: Törölt nick (97160)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97160

Értem, hogy a kazán csinálja a modulálást. Viszont valamiért 3 szálhoz való Vaillant termosztátot raktak fel.

Előzmény: Törölt nick (97158)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97159

Most egy rövidzár van bent és az talán vaillant! :-)

Előzmény: Törölt nick (97158)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97158

Lekötöttem, modulál. Elugrom valami szobatermosztátért. Nem Vaillantot tudok szerezni, akkor nem lesz modulálás?

 

Előzmény: Kapocska (97157)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97157

Persze hogy mérni kell minden ponton.

De most nincs bekötve a cucc és akkor kell mérni 8-ast meg a 7-est is.

A hetest folyamatosan és figyelni a hőmérséklet változás követését feszültségben(kapcsoló vissza).

Ha nincs szabályozás 7 8 9 kikötve akkor egy kapcsolóval tudod a 3-4 ponton ki-be

kapcsolni elvileg külső moduláció nélkül.

Előzmény: Törölt nick (97150)
BJaca Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97156

Ha teljesen le van kötve a 789 akkor is? Lehet, azt hiszi, rajta van a külső érzékelő, amiatt nem engedi feljebb a hőmérsékletet.

Előzmény: Törölt nick (97154)
Karcsi778 Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97155

Sziasztok!

 

Segítséget kérnék tőletek! Törölközőszárítós radiátort milyen magasra kell szerelni? És ha az előremenőre és visszatérőre rákötöm légtelenítés után fűteni fog? Vagy zárni kell valamelyik radiátoron? Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97154

Most nem ad többet a kazán 40 fokos víznél, pedig maxra van állítva.

Előzmény: BJaca (97151)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97153

Értem, ha most lekötöm a 3-at akkor magasabb vízhőfokot kaphatok?

Előzmény: BJaca (97151)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97152

Nem a kazán belső, 8-asra érkező feszültségét, hanem a pasas által hozott cuccból kijövő feszültség értékének a mérésének van értelme?

Előzmény: Törölt nick (97150)
BJaca Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97151

Ha ki van kötve a 789, akkor a kazán tartja a rajta beállított hőmérsékletet. Nem figyeli a szoba hőmérsékletét, de fűt. Ha egy sima szobatermosztát rá lenne kötve a 3-4re, akkor azzal hagyományos módon tudnád szabályozni a szoba hőmérsékletét, a kazán pedig állandó hőmérsékleten menne.

Előzmény: Törölt nick (97147)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97150

Lekössem a 7,8,9-et, magasabb lesz a vízhőfok?

Előzmény: Kapocska (97148)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97149

Mind 2 bizti jó. Ha most megmérjük az kevés, vagy esetleg van értelme a 8-as vezetékre érkező feszültség mérésének? Végig mellette voltam, direkt nem volt rajta 220, relézte, ahogy megmérte a feszültséget a 8-ason 

Előzmény: Kapocska (97148)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97148

Tanú nincs,de ha véletlenségből valamelyik 8-as vezeték kapott 230-ról  egy rúgást akkor nem

tudjuk mi lehet a következménye (elvi faxverés).

A kazánban nincs olyan bizti ami kiment?

Előzmény: Kapocska (97145)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97147

Kössem ki a 7,8,9-et és akkor elvileg magasabb hőfokon mehet a kazán mint 40?

Előzmény: BJaca (97144)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97146

3 PDT, egy sorral alatta 10A. A szaki egy villanyszerelő, nincs termosztát a látókörében. Nincs lekötve a 7,8,9. A szobatermosztát A-Z kapcsolója van most olyan állásban ami a másik a korábbihoz képest. Jelenleg A-n működik a kazán, de max 40 fokos vízzel. Maximumra állítottam a szobatermosztátot, a kazán teljesítményét és a kazán víz maximális hőfokát.

Előzmény: BJaca (97144)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97145

De így az ok. mert

1.fázis

2.nulla

3. nyugalmi érintkező egyik fele

4.nyugalmi ér. másik fele

Előzmény: Törölt nick (97143)
BJaca Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97144

A relén milyen feliratok vannak még?
Ha jó a sejtésem, elvileg nem tehetné tönkre a kazánt.
Ha kikötöd a 7 -8 -9-et, akkor működik a kazán. Mondd a szakinak, hozzon egy sima szobatermosztátot is, és kösse be a 3-4 re, hogy tudjál fűteni.

Előzmény: Törölt nick (97135)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97143

Igen, ez már ki van kötve. A képen látható "relé" felől 5 vezeték megy a sorkapocsba, viszont a másik irányba csak négy megy. Itt valami nagyon nem ok.

Előzmény: Kapocska (97141)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97142

30 fokot kérettem a szobatermosztáttal, a potméterrel a legnagyobb teljesítményre állítottam a kazánt, nem modulál, 40 fokos víznél megállítja a fűtési ciklust és elkezd szellőztetni, majd aránylag soká kezd fűteni ismét

Kapocska Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97141

De amúgy csak 4 vezeték kellene abba az sk-ba.

Előzmény: Kapocska (97140)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97140

De amúgy ez már nincs benne a körben ugye,mert,hogy kikötötted.

Előzmény: Kapocska (97139)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97139

5-5 vezeték van szembekötve abban a sorkapocsban?

mert a többi kép értelmezhetetlen.

Előzmény: Törölt nick (97138)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97138

Ma estére visszarángattam a szakit

Előzmény: Kapocska (97131)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97137

Most éppen a legkisebbre állítottam a szellőztetés utáni újraindításig tartó szünet idejét, de így is rettentő sokáig pihen

Előzmény: Törölt nick (97136)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97136

Annyit tudok, hogy 220 v helyett 24 voltot mért a 8 as pontnál. Nekünk a konnektorból nem sikerült 24 voltot varázsolni, ezért berakta a képen láthatót.

Előzmény: nagykunsági (97133)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97135

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97134

Le tudom fényképezni. Annyit mondta a szaki, hogy amikor a timer kapcsoló nem ad áramot, akkor fogja indítani szobatermosztátot

Előzmény: BJaca (97132)
nagykunsági Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97133

Relé az nem csinál 24 voltot.

A relé az csak kapcsol. 

Előzmény: Törölt nick (97129)
BJaca Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97132

Le tudnád fényképezni azt a 24V-ot csináló relét? Meg hogy hogy volt bekötve?

Előzmény: Törölt nick (97129)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97131

8-12V-ot kéne mérni kb. a 7-es lábon,amit

imitálhatnál a vrt helyett egy 1.5kOhmos potméterrel(8-as lábról).

De mivel se mérő se poti csak beszélgetni tudunk.

Ha tudnád követni a belső kapcsolást lehet,hogy az a kapcsoló is hasonlót csinál.

Előzmény: Törölt nick (97123)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97130

Ha az A-Z kapcsolót oda állítom ahová nem az utolsó években volt, akkor működik minden rendesen. Most megy .

Előzmény: Törölt nick (97129)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97129

Nem reagál a fordítva bedugásra. Ha a 24 v-ot csináló relé többet vagy kevesebbet csinál mint a kívánt 20 mA, az elronthat valamit a szobatermosztátban vagy a kazánban? Ennyinek kell folynia a 8-as csatlakozáson.

Előzmény: sjohn (97127)
kisbalazs83 Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97128

1/2"-os golyóscsap van az előre és a vissza ágon is. Jó ötlenek tűnik, lehet megpróbálok valami ilyesmit is. Azt viszont nem értem miért nem működnek a levegőleválasztók... A csoda Flamcovent mikrobuborék leválasztó se választja le, pedig ez miatt vettem. Ha mondjuk így jó lesz, amit írtál, és kihajtom belőle a bubikat, de mi lesz később, ha levegő buborék kerül-keletkezik a körbe?

Előzmény: PetiCsokvaomány (97125)
sjohn Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97127

nincs lángőrzés vagy nem fázishelyesen van bedugva...fordítsd meg a dugvillát!...

Előzmény: Törölt nick (97123)
nixon70 Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97126

Toldó van nikkelezett is, egycsöves fűtésre való egyenes szelepet keress, termofej nélkül.

Előzmény: Eltoltszint (97071)
PetiCsokvaomány Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97125

Ehhez hasonló elven kéne megpróbálni kilégteleníteni, nem muszály szivattyúval, lehet hálózati viznyomással majd elvezetni egy lefolyóba valahol.

Írtad hogy sarokszelepen megy a falba a tárolóhoz a cső, azok közül az előremenőn fordított az áramlás, oda inkább golyóscsap lenne jó.

Előzmény: kisbalazs83 (97097)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97124

A-n egyszer beindul, leveszem a szobatermosztáton a hőfokot 5-re, megint visszatekerem a megszokottra, ekkor a kazánon ismét ég a termosztát kérését jelző LED, de nem akar szikráztatni sem, sokáig vártam. Kazán főkapcsolóval kikapcsol, bekapcsoláskor megint működik.

Előzmény: Törölt nick (97123)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97123

Megpróbáltam A ra kapcsolni.  Beszélgetésünk előtt mindig Z-n volt. A-n beindul, szikráztat, megy gázzal, kb 20 sec-et. A mostani sztori előtt kikapcsoltam a kazánt 10 percre. Most ismát áll

Előzmény: Kapocska (97121)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97122

Nem tudom van e és milyen program benne,de lehet a sűrű indulás le van tiltva v. időhöz korlátozva.

Előzmény: Kapocska (97121)
Kapocska Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97121

Csak a z -re kapcsolva

Akkor kapcsold a Z-re.

Az a  helyzet,hogy a jelenségekből egyértelműen nem lehet

megmondani a pontos okot.

Ahhoz Vaillant tudás és mérések sorozata kéne.

Próbálj kölcsönkérni egy hasonló működésű termosztátot ,de akár a

kazán elektronika is kaphatott valamit.

Vizsgálatok nélkül, ha új programozható termosztátot vennél akkor olyat kellene

ami BUS rendszerűen is működik(7.8.9-hez tartozó áramköri hiba esetére).

Vagy olyat ami a 230V-os részre hat.

Előzmény: Törölt nick (97120)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 97120

még sem ok. 30 fokos víznél kikapcsolt. 3 szor eljátszottam, kazán ki-be. már semmi indulási szándék. Csak a z -re kapcsolva, kápel  kihúzva indul, mint utoljára.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!