Keresés

Részletes keresés

ninovarga Creative Commons License 2010.04.06 0 0 13213
Amennyiben a terület lejt, hatalmas különbségek is lehetnek.
Előzmény: Hanga444 (13211)
Hanga444 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 13212
Ezt értem, de mi van többivel. Ld. előző hsz.
Előzmény: ninovarga (13204)
Hanga444 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 13211
Ezt én értem, de azért a rózsának és szedernek nem kellene tavalyi zöld leveleinek lenni ott ahol annyi minden más elfagyott, visszafagyott.
Tisztában vagyok vele, hogy más az egyes növények tűréshatára. De pédául akékszakállal nem szokott gond lenni. Én egészben nézem a kertemet és anövényeimet, nemcsak a kivit, vagy a datolyaszilvát.
Van mellettünk egy nagy tó, elég kicsi a kert és egyik oldalról ott van a ház, két oldalról beto kerítés A tó felé teljesen nyitottak vagyunk. Létezik pár száz négyzetméteren hogy egész mások a hőmérsékleti viszonyok?
Előzmény: Floo2 (13196)
Dió4 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 13210
Kérdés, hogy mi a cél?
Ha valaki kertészkedésre alkalmas helyet keres, de kevés a pénz, akkor szerintem érdemesebb hobbytelek helyett falvakban nézelődni, s ahol viszonylag nagyobbak a telkek, megpróbálni egyet megosztatni. Sok faluban 2000 m2-es telkek is vannak, főleg idősebbeknek csak teher, s néha ingyen is vagy fele termésért is odaadják használatra a szomszédnak. De ha valaki megvenné, könnyen lehet, hogy boldogan eladnának 300 ezerért egy darabot, s ha jó viszony alakulna ki, még lenne is aki azért odafigyelne.
Előzmény: suirebit (13209)
suirebit Creative Commons License 2010.04.06 0 0 13209
szia, én a tavaly keresgéltem hát ... 2x,3x ennyinél indultak az árak 70-100km-re Pest-öl
De azért SZORITOK hátha!
Előzmény: mergez (13207)
Béla1007 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 13208

Szia Nem ismerem az árakat de ezekben a megyékben ennyiért nagyon sokáig kell keresned mert még a nyírségben sem kapsz :(((

 

Előzmény: mergez (13207)
mergez Creative Commons License 2010.04.06 0 0 13207
Sziasztok!

Egy jó fekvésű, pár száz négyzetméteres hobbytelket keresek Pest környékén. Komárom-Esztergom, Fejér és Pest megye jöhet szóba. Kb- 200-300ezer Ft-om volna rá.

Köszi!
mergez Creative Commons License 2010.04.06 0 0 13206
Sziasztok!

Egy jó fekvésű, pár száz négyzetméteres hobbytelket keresek Pest környékén. Komárom-Esztergom, Fejér és Pest megye jöhet szóba. Kb- 200-300ezer Ft-om volna rá.

Köszönöm!
ninovarga Creative Commons License 2010.04.06 0 0 13205
Az egyes fajokon belül a fajták között is lehet számottevő eltérés, de a fajok között fölállított sorrendben csak ritkán lépnek át egyes fajták "elfagyási kategóriahatárt".
Előzmény: ninovarga (13204)
ninovarga Creative Commons License 2010.04.06 0 0 13204
A különböző növényfajoknak jelentősen eltérő az elfagyási küszöbe. Ahol az olajfa, oleander és babér elfagy, a füge még túlél, ahol a füge elfagy, ott még bőven túlél a káki és a Trachycarpus fortunei pálma, ahol a káki és a pálma elfagy, ott még túlélhetnek a kényesebb szőlők is, ahol a kényesebb szőlők elfagynak, ott még túlél a kivi és a jujuba, az asimina pedig mindent kibír.
Előzmény: Hanga444 (13194)
Béla1007 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 13203

A nyári orgonával meg a többivel ha türelmes vagy akkor várj még mert gyökérből még kihajthat .kiszedtem a nyári orgonáim én is de a gyökérnyak környékén voltak kis hajtások ,nem reménytelenek !

Üdv

Béla

Előzmény: Hanga444 (13194)
Dió4 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 13202
Mégse olyan jó, nem néztem, hogy egészen kicsik.
Inkább ez! De ők se szállítanak, csak ha összedobunk kb. egy milkót.
Előzmény: Dió4 (13201)
Dió4 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 13201
Dió4 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 13200
Látom, nagyon elszánt vagy!:-)
Én is, de a két méteres ára túl sok nekem, ennyit nem akarok, nem is nagyon tudok rá szánni. De megértem a szempontjaidat. S igen, úgy tűnik, ha túl kicsi, az is megnehezíti a felnevelését, egyáltalán nem biztos, hogy kisebb a kockázat, csak a veszteség a kisebb.
A nagy gyümölcs nálam se szempont különösebben, mert egy 20 dekás termés se kicsi, az íz, az érési idő sokkal inkább.
Előzmény: aiol19 (13198)
Dió4 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 13199
Az első oldal nekem nem jön be. A második nagyon hasznosnak tűnik, csak a gépi fordítás nehézkéssé teszi a nyelvezetet.
Hihetetlen a fajta-választék, de nem minden esetben túl informatív.
Az a probléma, hogy néhány vásárlói lapon fel sem tüntetik a fajtákat, s ha rákérdeznénk, ki tudja mennyire lenne megbízható az adat. Ahol eleve meg van adva, ott nyilván igényesebbek erre.
Úgy tűnik, azért lehet jelentősége a dolognak. Hiszen azt szűrtük le, különböző fajta a kívánatos, de az érési idők különbözősége talán a virágzás idejében is jelenthet különbséget, s ha nagy az eltérés, akkor talán sose porozzák be egymást.
Úgy vettem le, hogy a fél méteres növények lehetnek 3 év körüliek, a méteresek már igencsak a virágzóképesség környékén lehetnek, ami 5-6 év, ha jól néztem.
Megerősíthetne valaki!
Előzmény: Gumihal (13193)
aiol19 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 13198
Tudod, a következő megfontolásból próbálnám ki a két méterest is: Tavaly rendeltem egy osztrák faiskolából két pici oltványt. Akkor nem láttam más forrást, ahonnan egyáltalán bármilyen oltott, tehát "tuti" fajtát lehetett volna kapni asiminából. Egyenként 35 euróba kerültek, ha jól emlékszem. Ezek egészen pici oltványok, az egyik el is pusztult a nyáron, a másik él. Ezekről jónéhány év, mire termést várhatok. Van még egy oltványom és két magoncom is. Nekem megér kétszer annyit, hogy nem kell legalább 6-8, de lehet, hogy inkább több évet várnom a termésre. Mint említettem, láttam ilyen 2 méteresből két fát és már volt rajtuk néhány pici termés tavaly nyár elején. Bizonyára nem kockázatmentes ez a dolog, de szerintem megéri. Írja is ez a szlovák úr, hogy nem ennek a Luigi fajtának van a legnagyobb gyümölcse, de jó és biztosan terem. Nekem ez őszinte véleménynek tűnik. Ha már jövőre ehetek róla, akkor nem baj, ha kisebbek a gyümölcsök, nagyobbak a magok, majd az oltványok is remélhetőleg teremnek idővel és mégsem maradok addig sem pawpaw nélkül. Az sem utolsó szempont, hogy ha megmarad egy ilyen nagy fa, akkor annak néhány ágára fel is lehet akár oltani különböző nemes fajtákat. Egy erős, kifejlett alanyon talán ezek is előbb teremnének. Szerintem jó megfontolás az egyméteres is, se pro, se kontra nem akarok "reklámozni". Zotya papa növényei egyébként nagyon életerősek, többen számoltak be arról, hogy szép nagy gyümölcsöket is hoznak már, pedig magoncok. Bár a legtöbb gyümölcsfánál nagyon kérdéses a termésminőség magonc fák esetében, mivel eleve bizonytalan a genetikai állomány és ez igaz az asiminára is, de ő váltig azt állítja, hogy az ő magoncai magszelekciók és így elég jó eséllyel adnak jó minőséget adó termést. Nyilván ez sem 100%, de vannak, akiknél már termett ilyen.
Előzmény: Dió4 (13187)
Floo2 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 13197
Még egy fél sem.
A meteorológiai állomásom így is félig árnyékban van, már egy db gaz sem fér már el.
De ha lesz saját területem, ott lesz helye.
Előzmény: aiol19 (13195)
Floo2 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 13196
"Visszafagyott a gránátalma és a füge, ugyanakkor pár méterre tőle a datolyaszilvának és a piros kivinek semmi baja."

Előbbi kettő alacsonyabb értéken fagy el, mint az utóbbi kettő.
Ennyi a magyarázat.
Előzmény: Hanga444 (13194)
aiol19 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 13195
A mostani kertbe már nem férne el mondjuk kettő?
Előzmény: Floo2 (13161)
Hanga444 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 13194
Egy másik topicba írtam ezt a pár sort az előbb összegezvén az idei tél által okozott veszteségeket. Olyan furcsán fagytak el anövények, hogy igazából nem értem. Valaki tud erre valami értelmeset mondani?
A nyári orgona nekem is elment és úgy tűnik a kékszakáll is. Viszont a japán juharnak semmi baja. Olyan az egész kertem, mintha foltokban lett volna nagyon hideg.
Visszafagyott a gránátalma és a füge, ugyanakkor pár méterre tőle a datolyaszilvának és a piros kivinek semmi baja. Két idősebb kivitövön rejtélyes repedések vannak megint pár méterre az előzőektől.
Van viszont olyan futórózsám és szedrem, amiről még a tavalyi levél sem fagyott le.
A selyemakácnak semmi baja és úgy tűnik a paw-paw csemete is rendben van.
Gumihal Creative Commons License 2010.04.05 0 0 13193
Mióta felvetődött egy Nyitrai vásárlás lehetősége ,nézelődtem kicsit még a neten!:-)
Az ár alapján ezek sem kis növények lehetnek? Bár én nem láttam méret megjelölést!:-(
http://translate.google.com/translate?hl=hu&sl=cs&tl=hu&u=http%3A%2F%2Fwww.pawpaw
Van egy jó oldal a fajta leírások elég jók!
Csak rákatt a kívánt fajtanévre és lenyílik az információs sáv és kép vagy szöveg!
http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=hu&sl=fr&u=http://www.exotickerostliny.cz/en/katalog-rostlin-othermenu-95/asimina-triloba-mainmenu-36/69-asimina-triloba.html&prev=/search%3Fq%3Dasiminier%26start%3D20%26hl%3Dhu%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3DSabayon:hu:official&rurl=translate.google.hu&twu=1&usg=ALkJrhhriaGb6L1lP3DZ5IUM5jebNZjKmw
Talán segíthet a megismerésben és a fajta döntésben vásárláskor!
Remélem jól másoltam??:-)
Dió4 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 13192
Kíváncsi lennék, mi a felhasználási tapasztalatod róluk. Íz, egészségügyi hatás stb.
Előzmény: Pepe7 (13190)
Dió4 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 13191
Igazad lehet, mert a treemail-nél is 10-20 cm-es a 4000 Ft-os, itt is annyi. Fajtájáról nem ír semmit, egyik kertészet se, de korrektül leírják, hogy 3-4 év múlva terem. Vagy ez se korrekt? Egyébként, ha azt nézzük, hogy a német lapon a 40-50 cm-esek 50 euró körül mennek, ahhoz képest nem sok. Van ahol olcsóbb?
Előzmény: szaguaro (13188)
Pepe7 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 13190
Tavaly én is vettem Goji-t a schieberznél. Egy cserépben kettőt adtak, úgyhogy szétültettem őket. Kimondottan igénytelen növény, mert szabadság alatt vízhiány miatt elszáradt, de öntözés után ismét kihajtott :)
Az egyik cserépben telelt bent, a másik a kertben, házfal mellett, takarás nélkül. Mind a kettő vidáman hajt.

A másik: a Schisandra Chinensis lemetszett és feldarabolt hajtása már zöldell a vízben, és a vízben lévő részén apró fehér gyökérkezdemények vannak mindenütt. Szóval kiválóan gyökeresedik!

Kinti anyatöve pedig hozza a sok új hajtást alulról is, remélem teremni is fog már.

A jiaogulan-t bujtással szaporítottam, nődögél, de csak pici leveleket hoz.
Dió4 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 13189
Értem, szóval így képzelted a két méterest!
Mindenesetre én max. csak méteres körüliekben utaznék, kettőben, s ezek szerint különböző fajtákban. A beszerzési forrás és a fajták kérdésesek még.
De a méteresekről is még kérnék véleményt valakitől, aki jártas benne, kár, hogy Zotya papa ide nem nagyon néz be.
Előzmény: aiol19 (13055)
szaguaro Creative Commons License 2010.04.05 0 0 13188
Nem tudom, de gondolom, a St.rkl a szokásos 20 cm- est árulja, drágán.
Előzmény: Dió4 (13187)
Dió4 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 13187
No, megérkeztem.
Szóval, kedves topictársak, dehogy ne legyetek ünneprontók, hiszen inkább most, legyünk szomorúak, mint amikor kidöglik a növény!
Én is ezen aggodalmaskodtam, hogy a topicgazda 2-3 méteres növényeket szeretne hozatni. Furcsállottam, de ő jóval jártasabb a témában, s árulnak is ilyet, talán van realitása. De ugye minden más növénynél a 2-3 méteres már túl nagy, s ahogy ti is írtátok, pont egy ilyen kényesnél ne lenne? Ezért kérdezősködtem, s teszem még mindig, ezért kértem, mondjatok véleményt
Mondjuk, én egyébként se terveztem 75 eurót egy fára költeni, de a méter körülinek látok realitását ültetési, és anyagi szempontból is. S azért talán nem eretnek dolog, hogy az ember szeretné lerövidíteni az a várható 4 évet még az első termésig.

Bene Lászlónál úgy tudom, csak 30-40 cm-es növények vannak, Zotya papát nem tudom árul-e növényt, s ha igen milyet.
Ugyanakkor méter körülieket a Gumihal által mutatott német lapon is lehet látni, ezért is gondolom, az már reális lehetőség, s 2 év miatt talán megérné.
Még nem olvastalak végig benneteket péntek óta, majd mindjárt.

Apropó a Straklnál lehet róla többet tudni? Mert a katalógusban nincs méret, életkor. Most hétvégén fedeztem fel, de láttam, a másik topicban is írta valaki.
Előzmény: ninovarga (13039)
Béla1007 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 13186

Én is ezt mondom !!

Üdv

Béla

Előzmény: Hanga444 (13185)
Hanga444 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 13185
Amúgy a petrezyelyem levele is mérgező, ha túl sokat használunk belőle. Csak azt már régóta használjuk, tudjuk mit lehet és mit nem.
Előzmény: Béla1007 (13183)
Hanga444 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 13184
Valószínűleg költözni fog. A mostani helye nem jó, mert nagyon kézre esik. Átteszem oda, ahol nem igazán férnek hozzá. Majd utána olvasok külföldi oldalakon is, meglátjuk mit írnak.
Előzmény: Béla1007 (13183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!