Keresés

Részletes keresés

ktimó Creative Commons License 2007.07.02 0 0 849

Sziasztok! Én sem tudok várni szeptemberig, már nagyon kezdeném a babámat. Jó ötlet, hogy minden hónapban legyen egy téma, és a hónap utolsó napja lehetne a határidő. Hmm?

 

Most éppen jókor vagyunk, hónap eleje, kezdődhetne is az első menet.

Előzmény: Camea (845)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.02 0 0 848
Pamina!
A pici csomag útra kelt ma reggel.! További JÓ napot mindenkinek.
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.02 0 0 847
Arra a mini eperbabára gondolsz ami egy ici-pici táskában van?????????,,
Több mindennel foglalkozom és nem emlékszem rá, de lehet róla szó.
Előzmény: Törölt nick (811)
Camea Creative Commons License 2007.07.02 0 0 846
... hja, ennek az utolsó lyánynak is nagyon egyszerű és "jól működő" a szabásmintája. Fej, test egybeszabott, szépen csatlakozik a kéz... könnyű öltöztetni... Talomba teszem... :o))
Camea Creative Commons License 2007.07.02 0 0 845

Ott ááááám! :o)))

 

Szerintem azért havonta tegyünk fel új mintát vagy témát... és mindenki ott és abban csatlakozik, ami jó neki (időben, mintában... stb.). mh? Mer' én meg nem bíííírok szeptemberig várni! :o)))) Naaaaaaaaa? És naaaagy színes betűkkel legyen kiírva a hónap, hogy lássuk is, hogy----tól ----ig. :o))

 

Széépséges új hetet kívnok Nektek! :o)

Előzmény: ildu (841)
N.Lonci Creative Commons License 2007.07.02 0 0 844
Benne lennék én is, de csak úgy, ha a legkorábbi határidő szeptember közepe lenne, mert addig teljesen el vagyok havazva. Nyaralásom , csak a tábor, annyi a munka.
Tudtok rám várni?
Előzmény: ktimó (835)
tallina Creative Commons License 2007.07.02 0 0 843
Camea! Ez a tündérke is nagyon aranyos!
Előzmény: Camea (838)
tallina Creative Commons License 2007.07.02 0 0 842
Szerintem is jó IOkaste mintája, de kérlek benneteket, ne legyen túl rövid a határidő! Én max. augusztus közepén tudnék csak varrni (a sok munka után kicsit nyaralunk), de nem szeretnék kimaradni a közös babavarrásból :-)
Előzmény: Némakertész:) (840)
ildu Creative Commons License 2007.07.01 0 0 841
Somogyváron voltál?Elugorhattál volna a szomszédba,Svámosra is mihozzánk!
Előzmény: Camea (829)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.07.01 0 0 840
teljesen jó, akkor IO szabásmintája? vagy van valakinek más?

kaoka, nem kell engedély, mindenki egyenlő, nincs, aki engedélyezzen, szóval, persze, hogy gyere, ha van kedved..:D
Előzmény: ktimó (835)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.01 0 0 839
Demokratikusak vagyunk, nem kell senkitől engedélyt kérned.. :-))

De jó, hogy így belendült mindenki! Ktimó szabályzatával én is egyetértek- talán a méretet tényleg jó lenne meghatározni. AZ "üres" szabásminta valóban kismillió lehetőséget rejt.. :-)

(Bocs, hnap reagálok a többi hszra is, most csak gyors bekukkra futotta..)
Előzmény: Kaoka (836)
Camea Creative Commons License 2007.07.01 0 0 838

A fiúk ma horgászni mentek.... én meg loptam a napot::::

:o))

 

 

 

Akkor azonos szabásminta? Hjóóóó! Méretet is szabunk meg... hogy effffoma nagy legyen? :o)))

kustraerika Creative Commons License 2007.07.01 0 0 837
Ez is tetszik!
Előzmény: ktimó (835)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.01 0 0 836
ktimó!
Én benne vagyok, bár nem kaptam engedélyt a részvételhez.-:)))))
Előzmény: ktimó (835)
ktimó Creative Commons License 2007.07.01 0 0 835

Hát, ha lehetek én, aki javaslatot tesz, szerintem kezdjük az azonos szabásmintával. Ez könnyebben megoldhatónak tűnik, talán nem megy el senkinek a kedve félúton :-) Utána persze csináljuk meg a téma szerintit is, az is nagyon izgalmas feladat!

 

Véleményem szerint egy nagyon alap szabásmintát válasszunk, kép, méret és minden nélkül, hogy az akaratlanul se befolyásoljon senkit. Olyan, mint például az a minta, amit IOkaste tett fel (vagy éppen az :-)) Határidőt mindenképpen meg kellene beszélni, és mindenki csak aznap tenné fel a baba képét. Megoldható ez szerintetek?

Előzmény: Némakertész:) (832)
kustraerika Creative Commons License 2007.07.01 0 0 834
Na most mégegyszer,légyszíves:hogy is van ez a haj-téma?Próbálom vizualizálni,de az én fonalhajhoz szokott agyam nem áll rá...
Előzmény: Törölt nick (801)
kustraerika Creative Commons License 2007.07.01 0 0 833
Ez a valamik egy témára nekem is tetszik!
Némakertész:) Creative Commons License 2007.07.01 0 0 832
akkor javaslom, hogy találjuk ki, hogyan is lesz ez a dolog.... ha jól látom, 2 lehetőség van, az egy szabásmintát többen varrunk, meg az egy témára babák....
azt gondolom, hogy akár lehetne mind a kettőt is, csak talán ne egyszerre. szóval valaki válassza ki, hogy melyikkel kezdjük, aztán jól írja ide, aki benne lenne, aztán meg hajrá! :D (bár én jól elutazom kedden, de azért figyelek ám, csak esetleg majd rám tovább kell várni :( )

így jó lesz?
Kaoka Creative Commons License 2007.07.01 0 0 831
Szép napot mindenkinek!
Nagyon édesek a babzikátok, amiket varrtatok. Ha lehet Én is beneveznék a babavarrásba.
Pamina Creative Commons License 2007.07.01 0 0 830
Ó, ezek nagyon édesek :)
Előzmény: N.Lonci (828)
Camea Creative Commons License 2007.07.01 0 0 829

Huhúúú... babát varrunk közössssssssen?! :o))) De jóóó! Erre már gondoltam én is, csak nem úgy, hogy szabásminta szerint egyformát... hanem mondjuk valami témát... úgy mint az orosz lapokon van. Nem is tudok szabásmina alapján varrni. Én is kiolvastam mindenféle kreatív újságos oldalt, spanyolt, japánt, koreait, oroszt... stb. iszonyú mennyiséget ki is nyomtattam, de most már egyszerűen csömöröm van tőle. De azt megtanultam, hogy vannak rém egyszerű babák, pl. amilyeneket én is varrok... tehát felskiccelem és vágom. Amikor még elkezdtem, naná, hogy a legbonyolultabbal...de az annyira olyan normális babaforma lett, hogy nem volt benn semmi kölönleges...

 

IOkaste!

Igen, megvan ez a balerina is. Tetszik is.... végül is majdnem formázza, amilyent majd szeretnék.... olyan tündérhercegnőket szeretnék, mint a honlapomon a rajzolt figurák... szóval semmi tüllszoknyácska... aztán persze, ki tudja mi lesz a végén... :o) Még múltkori 2 babát kellett felöltöztetnem, és ma már felskiccelem a hercegnőcske formáját... ha sikerül... és ha hagynak. :o))

 

Elmondom hááát mindenkinek: tegnap voltunk családilag egy Vass Albert esten, Usztics Mátyás és 2 fiatal színésznő és még egy színész előadásában. (most nevek one, mert még korán van.)... utána pedig éjfélig Kormorán koncert.... nagyon nagy buli volt az egész este.... :o))))) (hja előtte pedig a Balcsin, így aztán főzés, mosás...házi munka mára... babázni nem tudom, hogy lesz-e időm, de igyexxxxxxem! :o)))

 

N.Lonci Creative Commons License 2007.06.30 0 0 828
Pamina!
Csináltam néhány elég gyenge fotót, hogy miket tudok küldeni, de lesz még benne néhány filc állatka is.Azokról nincs fotó, Bocs. Hétfőn feldobom postára. Nem lesz azért nagy csomi, de annál nagypbb szeretettel küldöm
További jó napot
Előzmény: Pamina (805)
tallina Creative Commons License 2007.06.30 0 0 827
Én is szívesen beszállok a baba-projektbe, csak egyezzünk meg, milyet varrunk :-)Érdekes lesz látni, hogy ki mit alkot ugyanabból. Remélem, nem lesz időhöz kötve, mert csak augusztusban tudok varrni újra, addig lakásfelújítok, nyaralok meg koszorúslány-ruhát varrok a kislányomnak (remélem, meg tudom csinálni 3 nap alatt!).
Előzmény: Törölt nick (824)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.06.30 0 0 826
a monitoros megoldás miatt engem ki szoktak nevetni itthon.... én a laptopomra szoktam lapulni, amikor át kell rajzolni valamit....
hát.... persze, nem annyira profi, de azért szerintem lehet nagyon pontosan is rajzolni vele, ha már belejön az ember...:D

akkor most milyen babát is varrunk?
Előzmény: Törölt nick (824)
ktimó Creative Commons License 2007.06.30 0 0 825

Szia! Persze, hogy nem haragszom, ezeken a spanyol oldalakon rengeteg jó dolog van. Aki nem ismeri a működését: jobb oldalon vannak további belinkelt galériák, a névre kattintva mindig újabb és újabb galériák jönnek elő. A végtelenségig lehet kutakodni. Én már órákat töltöttem a nézegetésükkel, ezért nem haladok a varrással :-(((

 

Én is benne lennék abban, hogy varrjuk meg IO babáját. Sajnos nekem lehet, hogy kettőt is kell csinálnom, a lányaim mindig ugyanazzal akarnak újabban játszani :-) Valóban nagyon érdekes lenne egymás mellé tenni a kész darabokat.

 

Camea, Tallina! Nagyon szépek a babák. Én is úgy varrnék már végre babákat, csak lennék kész a quiltemmel végre!!!!

Előzmény: Törölt nick (820)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.30 0 0 824
Ezek a babák egyszerűbbek, mint az állatkák. Nem kell hozzá túl nagy precízség sem, Ha egy kicsit csálé, még jól is áll neki.. :)

Matricás szemű bohócot én is csináltam anno, kb. 8-as koromban, de én egyszerűen a közepét átöltöttem cérnával, mikor többedszerre is leesett- az lett a fényreflex a pupillájában.. :D

A ballerinát pedig meg lehet csinálni narancsban is, mint narancstündér.. :-)
(Esetleg lehetne az is a közös project... a többieknek nem lenne kedve beszállni?) :)

Metyi, azért ez a pauszos megoldás nem olyan tuti ám, csak ilyen elnagyolt dolgokhoz jó, amihez nem baj, ha kicsit nagyobb vagy kisebb valami, és nem kell pontosan passzoljanak egymáshoz a részek. Nem elég nagy a monitoron a fénykontraszt, hogy megfelelően átvilágítson a papíron. Csak mi még nme bírtunk beruházni egy új nyomtatóra a régi bekrepált helyett, s ha nincs türelmem átbaktatni a szüleimhez, hallgatni Apum panaszkodását, hogy megint kifogyasztom az összes tintáját, akkor ezt a módszert használom.. Méghogy Te nem vagy kreatív? Aki ilyen táskát művel? :)

Most futok, mert felháborodott reklamálásokat hallok a kiságy felől.. :D

Szép hétvégét mindenkinek!! (Készül a kötényke.. :))
Előzmény: Némakertész:) (823)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.06.30 0 0 823
jól van, akár játszhatunk ilyet is:D ez vicces lenne, a többiek is megcsinálják? és akkor lesz egy csomó unokatestvér babánk...:D
ami miatt nagyon aggófom, én babát még sosem varrtam, csak állatkákat...
vagyi nem is igaz.. varrtam 10 évesen egy bohócot, de elég szörnyű lett szegény (rajzoltam neki papírszemet, metricás papírra....) gondolhatjátok, jó sokat kellett csináőlni, mert mindig elhagyta valamelyiket...:(

ezt a babát én is leszedtem, talán még a mintája is megvolt, bár ebben nem vagyok biztos (az én lelkem egy kicsit se rózsaszínű)...
Előzmény: Törölt nick (821)
Pamina Creative Commons License 2007.06.30 0 0 822
Ó, az ilyen linkekért érdemes előfizetni a netre ;)
Előzmény: Törölt nick (820)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.30 0 0 821
Camea! Ez pl. ballerina is , rózsaszín is, mégis countrynak mondja magát... :-)
Azért ebben a műfajban is elég nagy a mozgástér.. :-)

Némakertész! Tök poén lenne, ha Te is megvarrnád a rongybubát... mindig is érdekelt, hogy egy azonos témát ki hogyan interpretál.. :)
Előzmény: Camea (819)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.30 0 0 820
Ktimó, ha nem haragszol ide is felteszem a kincsesbánya linkjét, amire rábukkantál... Hátha nem olvassa mindenki az összes varrós topicot.. :) Sok játék
Camea Creative Commons License 2007.06.30 0 0 819

Szia Tallina!

Én is szívesen olvastam a tanító néniről szóló OFF-ot, igazán jó ilyenről hallani. :o)

Nem, ezek a babák már nem akartak country-sok lenni... feladtam. Soha nem lett olyan igazán country-s egyik se, így hát nem erőlködöm. A rózsaszínű lelkemhez rózsaszínű baba illik.... és királylány és tündérlány baba. (... mert, azt szokta mondani a párom, ha kicsit-sokat hülyeséget beszélek, hogy "Királylány! Ébredj fel!" :o)))) Cipőt pl. nem tudok varrni, bár azt hiszem csak kétszer próbáltam, odafestem, vagy egybeszabom, aztán kész. :o)

Előzmény: tallina (817)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.06.29 0 0 818
végre egy rendes tanító néni, akit meg lehet dicsérni, bocs hogy OFF, de ilyet olyan ritkán lehet hallani, zene füleimnek:D nagyon jó neki, hogy ilyen szülők is vannak a környezetében, akik ennyit törődnek vele, meg, hogy személyes legyen az ajándéka :D ON
Előzmény: tallina (817)
tallina Creative Commons License 2007.06.29 0 0 817

A tanító néni nagyon örült a babáknak - mondjuk meg is érdemelte, mert igazi pedagógus módjára rengeteget törődött a kölykökkel. Meg is látszik az osztályon még negyedikben is 13 kitűnő lett a 27 fős osztályból :) A gyerekek meg okosak, szeretikm egymást és ragyogó az osztályközösség - még a szülőket is remekül összehozta. (Bocs ezért a hosszú nem ide tartozó szövegért, de muszáj volt a tanító nénit megdicsérni!)

 

A babák haja bukléfonalból van (kötőfonal, 30 % gyapjú, kb.), én mindig varrni szoktam, nem szeretem a ragasztást, az olyan snassz szerintem. Az orrát hímeztem (mondjuk az elég ronda lett, nem tudok szépen hímezni ), a szeme meg kásagyöngy. Minta után varrtam a testét, a ruháját már nem, az rém egyszerű, de majd lerajzolom. Mintát teszek fel, remélem, megtalálom a folyamatban lévő lakásfelújításunk miatt. A cipőt próbálgatással készítettem,a kész babatalpat rajzoltam körbe, elég jól sikerült. A baba kb. 30 cm.

 

Camea, ez a rózsaszín babád nagyon szép, olyan fél-contry :-) Countrysabb lenne, a kisebb szemekkel, hosszabb orral - de lehet, hogy az már nem lenne igazán a "rózsaszín lelkedből" születő. Ez a kis pöttyös ruhával olyan romantikus lett, nagyon cuki :-))

A barátnőd gyönyörű, profi babákat készít, jó neki, hogy a hobbija a munkája is!

 

IOkaste, mi lenne, ha varrnál egy élénkebb színű kistáskát ennek az ölelgetnivaló kis babucinak? vagy egy pár virágot a ruhájára, ha nem akarod, hogy ilyen pasztellszínű legyen. De szerintem így is nagyon aranyos :-)

babafejek
Előzmény: Törölt nick (802)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.29 0 0 816
Igen, erre az oldalra már a tiedről korábban is eljutottam. Nagyon szépen, aprólékosan dolgozik a barátnőd, de a fotókon látszik is, hogy minőségi anyagokat is használ.. Gondolom varrónő, és hozzájut olyan textilekhez, amiket nagykerben lehet csak kapni.. (Vagy nagyon jó a forrása...) Őt esetleg nem lehetne körbeudvarolni, hogy közreadja az alap szabásmintáját? Merthogy a fejet már kiügyeskedjük valahogy, de az arányos testet hozzá...
Amúgy nem kell szerénykedned, a te babáid is szépek, ahogy ő a Waldorf műfajban, Te a primitive dolls műfajban vagy jó.. :-)
(Jah, és sztem ne írd még le a lányod.. ha vki nekem 16 éves koromban azt mondja, hogy harmincas fejjel babákat varrogatok majd, körberöhögöm.. :D)
Előzmény: Camea (815)
Camea Creative Commons License 2007.06.29 0 0 815

http://www.gportal.hu/portal/waldorfbaba/

 

Nah, és akkor illlllyen babákat mikor fogunk varrni? :o) Krisztina barátnőm stresszel velük állandóan, mármint azzal, hogy mindig egy még szépségesebbet készít... én meg csak kulloghatok utána... :o))))

A Babák címszó alatt kuksizzatok és csodálkozzatok! :o)))))

Camea Creative Commons License 2007.06.29 0 0 814

... fotót hátulról csak otthon tudok készíteni... most melózom. Varrom a haját, igen. Én is láttam, hogy ragasztópisztollyal rögzítenek sok mindent... . Most tanulom festeni az arcokat. Igaziból varrni szoktam (hímezni). Gombszemre szerintem ne vágyódj... vagy ki tudja. Nekem nem jöttek be, meg a műanyag szem-szemek se... valahogy olyan idegen volt nekem. De beszereztem egy jó csomót még régen, mindig kiszóródik meg összeszedegetem.... majd egyszer jó lesz valamire. Majd ha az unokám rongybabát készít, akkor rávarrja. A lányom már nem fog... :o))

Előzmény: Törölt nick (801)
mehike Creative Commons License 2007.06.29 0 0 813

Szép napot Mindenkinek!Nagyon jó ez a pauszos másolás:-)Kösz az ötletet

Úgy látszik nem vagyok kreatív:-(

Előzmény: Törölt nick (812)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.29 0 0 812
:-))))
A baba 30 cm-es. Pontos szabásmintát adni nem tudok, mert úgy készült, hogy tegnap hajnalban kivetett az ágy arra a gondolatra, hogy de jó lenne Pamináéknak küldeni valamit. :-) (Tényleg!) Gyorsan áttúrtam a lementett ötlettáramat, mire körvonalazódott, mit szeretnék, kerestem egy megfelelőnek tűnő szabásmintát, akkorára zoomoltam, amit szimpatikusnak tartottam már, rányomtam a monitorra egy pauszt és körberajzoltam.. :-) Amúgy ez az: (ANJO)

A varrással úgy vagyok én is, hogy azt csinálom szívesen, amire valóban szükség is van.. vagy legalábbis keresek neki értelmet.. :-)
Vélhetőleg ezért nem fogok soha életemben 20 quiltet varrni. (Naja, meg azért sok más oka is van ennek.. :-))
Előzmény: Némakertész:) (808)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.29 0 0 811
Lonci, még nem volt alkalmam üdvözölni, örülök, hogy regisztáltál, és hogy itt is bemutatod a munkáidat! :-)

Nem mutatnád meg a lányoknak azt a tüneményes eprestáskás babócát? Azóta is azon agyalok, hogy kellene nekem is varrnom egy olyant.. :)
Előzmény: N.Lonci (798)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.29 0 0 810
Szia Ktimó! A nem-jelentkezésnek sokkal prózaibb oka van- egyszerűen valahogy elfogyott a szusz belőlem... :-) A hétköznapi teendők ellátásával is hadban álltam, így szabadidőm nem sok maradt.. A kevés fennmmaradó energia a babaellátás után meg arra ment el, hogy a kertet ne lepje el a gyom meg a kártevők hada.. :)

Most már kicsit konszolidálódott a helyzet, ezért is tengek itt túl.. :)
A babát tegnap hajnalban varrtam, míg Sára fel nem ébredt, a ruhája-haja-arca meg az ebéd utáni szundi alatt készült el. :-)
Előzmény: ktimó (796)
Pamina Creative Commons License 2007.06.29 0 0 809
Még van idő, aug. közepén lesz az ünnepség :)

Hát igen, egy jó védőnő kincset ér :) Sajnos nagyon sokan nem szoptatnak pár hónapnál tovább, vagy eleve tápszert adnak kiegészítésként, mondván, hogy úgysincs elég tej. Pedig csak egy kis bátorításra lenne szükség.
A legkisebbem most 10 hós és nagy cicimán, szerencsére, a nővére 26 hóig szopott. A fiam a kakukktojás, ő tápos volt, koraszülöttként jobban szerette a nagylyukú cumit :-/

Elnézést a többiektől az OFFért :)
Előzmény: Törölt nick (806)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.06.29 0 0 808
ó, de kedves vagy:D
bár a nick smiley már a második próbálkozás miatt van így, de ha egyszer megismersz majd, rájössz, hogy a fejem is ilyen.... például nem is tudom becsukni a számat rendesen, mert nem elég a "bőr a fogaimra", ahogy a család cukkol.... de ez nem látszik, mert alapból mosolyra áll a szám.

és nagyon örülök, ha a tiéd is:D:D:D:D

hajrá, várjuk a következőt.... még a végén ellenállhatatlan vágyam lesz, hogy varrjak a tieidnek egy unokatestvért (persze ehhez majd a mintát is el kellene kunyiznom tőled)
megmondod, mekkora a baba készen?
(én most igazából a használati tárgy periódusban vagyok, táskák és egyebek, de azért jó látni titeket..... már tervezem a következő baba és figura kört)
Előzmény: Törölt nick (807)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.29 0 0 807
:-)) Nem bánom, mert szívesen szöszölök még rajta, ha van rá idő.. Csak arra gondoltam talán összerakhatnék még egyet.. a szabásminta már megvan.. :-)

(Annyira jó a nicked mögötti ki szmájli...mikor hozzászólsz, az ember automatikusan rögtön mosolyog.. :D)
Előzmény: Némakertész:) (803)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.29 0 0 806
Pamina, kedves! Csak a leglényegesebbet nem írtad: mikorra kell odaérjen?? (Nálam minden a postázáson áll vagy bukik.. :D )

Szponzor téma (ígérem utoljára), régebben egy egyetemi műsorra, és HÖK kampányra hajtottunk fel mi is szponzorokat. Levél, telefonon hagyott üzenet semmit sem ért- lusták, mint a föld, még arra is, hogy válaszoljanak. Telefonon kell velük min. beszélni, de jobb a személyes megkeresés, ha egyszer bejutsz az illetékeshez, akkor már ritkán távozol üres kézzel vagy legalább egy ígéret nélkül, amit meg ugye bármikor ki lehet sajtolni belőlük. :-))) Ha sajtót is hívtok, még nagyobb a reklámérték.

A kezdeményezésetek pedig nagyszerű, csak támogatni lehet. Az én kislányom 15 hónapos is elmúlt már, de még mindig szopizik, s ha rajtam múlik csak, két éves koráig még fog is. Három hónaposan alig akart szopizni, a rokonok idegeltek, hogy éhen halasztom a gyereket, már majdnem elapadt az aggódástól a tejem, úgy nézett ki, tápszert kell adni. A védőnő tartotta bennem a lelket, meg a Liga honlapján olvasottak. Végül az segített, hogy egy háromgyerekes rokon hölgy jött látogatóba hozzánk, aki elmesélte, hogy az első gyerekénél őt is behúzták így a csőbe, tápszeres lett, a másodiknál már nem hagyta magát. A mondata,a mi végül is visszaadta az önbizalmam: "Sohasem volt sok tejem, nem feszült, nem csorgott, nem tudtam utána maradékot fejni, a gyerek mégsem sírt soha szopizás után, és ez a lényeg.." Szóval azt akarom ezzel mondani, hogy igenis kell a támogatás a szoptató anyáknak, az a hatalmas elvárás, a sok tévhit, ami még mindig él az emberekben sokszor meghiúsíthatja, hogy a baba azt kapja, ami a legjobb neki..

Bocs a hosszú OFF-ért.. :-)
Előzmény: Pamina (795)
Pamina Creative Commons License 2007.06.29 0 0 805
Köszönöm, várom izgatottan :)
Előzmény: N.Lonci (798)
Pamina Creative Commons License 2007.06.29 0 0 804
Szia,
igen, a vállalkozókat is végigjárta a védőnő, de...
Az ajándékok, amik egyediek, tombolatárgyak lesznek, természetesen nem várok 30 egyforma babát senkitől :) És egész biztosan nagy örömet fognak szerezni új kisgazdájuknak :)
Előzmény: Camea (799)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.06.29 0 0 803
akár a ruhájának színéből sötétebb. pl. sötétkék... valami rátét, vagy szegény a ruhácska aljára vagy mandzsettájára.... nem tudom. vagy tényleg valami kötény, vagy kötényruha:D (szegény, most kitalálunk neked egy csomó munkát, pedig így is helyes:D:D:D)
Előzmény: Törölt nick (800)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.29 0 0 802
Tallina, nagyon szép lett a kis párocska, nem mesélnél róluk többet? A fényképről nem derül ki egy csomó minden.. A hajuk filcből van? A szemük? Az orrot körbehímezted? Szabásminta alapján készült, vagy saját kútfőből? A cipővarrással nekem mindig meggyűlik a bajom, soha nem találom el, mekkora legyen a talpa, hogy a két oldal pont összeérjen, és a bab alábán se lötyögjön.. :-)
Előzmény: tallina (797)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.29 0 0 801
Azért szerintem nem csak a szín határozza meg, hogy countrys é vagy sem; a Te babáid nagyon is azok.. Ez a királylány is nagyon kedves, jó macerás lehetett a ruhája. Nem készítenél róla egy fotót hátulról is, hogy milyen a haja? Amúgy varrod a hajakat? Legtöbb spanyol(?) babás könyvben - a képek alapján legalábbis úgy tűnik- ragasztópisztollyal rögzítik, de sok más részt is úgy ragasztanak fel varrás helyett- nekem ez valahogy nem fér bele a gyerekjátékokról kialakított elképzeléseimbe..

A baba szeme nagyon egyszerű: duplán fogott fekete osztott hímzővel csináltam francia csomót. :) Jó lenne már valahol felhajtani néhány szép fekete gombszemet.. :)
A haj sem nagy szám: a fej kerületénél kétszer hosszabbra vágott, hajhossz duplája szélességű anyagot letéptem, hosszában félbehajtva, a hajtástól fél mm-re sok-sok gombostűvel megtűztem, az alját picit bevagdostam, és a vágás mentén mindkét oldalt feltéptem. Összeférc középen, összehúz, a baba fejvarrás onalába pici öltésekkel bevarr.. :-)

Előzmény: Camea (799)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.29 0 0 800
Szia! Én is itt vagyok!
:-)
Lányok, nagyon aranyosak vagytok, köszönöm a dícséreteket, és az észrevételeket is, a ruhával kapcsolatban is igazatok van, szívesebben varrtam volna rá egy meggypirosat, sötétkék cipőcskével és bézs köténykével, csak sajna, meglehetősen szegényes az anyagkészletem.... Itt (Székesfehérvár) annyira béna anyagokat lehet kapni, turizni járni pedig egyelőre nem volt időm.
Ktimó, Néma, oks, hogy tegyek még valamit a ruhájára, de sztetek milyen szín megy ehhez? Mert fehérből túl sok lenne.. nah, megyek áttúrni még egyszer a rongyokat.. :-)
Előzmény: Camea (799)
Camea Creative Commons License 2007.06.29 0 0 799

Jujujjjjj, haladt a topik! ;o)))

Iokaste, megleptél... szakértő Én... hehehehe... :o))). Annyi igaz, hogy próbálkoztam a country stílussal, aztán sose lett olyan, amilyen... végül kitaláltam, hogy az egész rózsaszínű lelkem tiltakozik ellene. :o))

Pl. ilyen hajat se tudtam soha, mint a Tiéd, pedig próbálkoztam vele. Az kiderült számomra is, hogy erőteljes föld-színeket, meleg színeket használnak (általában) a ruhákhoz. De az kialakul... tanulásként próbáld meg átöltőztetni egy erőteljes barna, bordó, zöld, sárga... stb. színű ruhába... meglátod, egész más lesz a leányzó (fekvése)... :o)) Maga a baba  tökjó! Hogyan készült a szeme!

 

Nekem Ő a hétvégi termés.... + van egy félkész, ő ott van az oldalamon, majd ha kész lesz, akor hozom át. :o)

 

 

Pamina! A községben lévő vállalkozókat, boltokat ilyenkor meg szokták keresni, hogy pár ezer forinttal, vagy néminemű ajándékkal járuljanak hozzá a rendezvényre, így felkerülhetnek pl. a meghívóra vagy a plakátra.

Én is szívesen küldök, de így elég szedett-vedett lesz az ajándék úgy gondolom... mh... hogy döntitek el pl., hogy ki mit kap. Egyforma csomagot szoktad adni az anyukáknak. (Hja valamikor én is jártam ilyen rendezvényen... 14.15 éve :o))

 

Tallina! Ezek nagyon szépek, nagyon profik! :o) Jó tanító néni lehetett, ha ennyi munkát megérdemelt. Örült neki legalább! :o) Nekem is tervben volt, hogy iskolatáskás, tankönyves kisleány, szintén a tanító néninek.... de aztán valahogy nem tudott motiválni (mármint a tanító néni :o))).

N.Lonci Creative Commons License 2007.06.29 0 0 798
Látom, hogy neki kellene állnom a fotózásnak, mert babák, törpök és egyebeim vannak, csak fotók nincsenek.
Pamina: a csomi jövő héten megy, addigra összeállítom
Üdv Nindenkinak
Előzmény: tallina (797)
tallina Creative Commons License 2007.06.28 0 0 797

Sziasztok Babások,

nagyon régen jártam már itt, túl sok volt a munkám. Varrni ugyan nem volt időm, de mindig nézegettem, Ti mit alkottatok. Camea, Kaoka, IOkaste... , csak gratulálni tudok a szép munkákhoz. (és most itt nem is soroltam fel mindenkit!) Én két babát készítettem mindössze, negyedikes tanítónéninek, búcsúajándékul, ezt azért bemutatom...

babapár
ktimó Creative Commons License 2007.06.28 0 0 796
Szia IO! Nekem nagyon tetszik a baba. Olyan kis aranyos, puha! Én is még a ruhájára tennék valamit, pl. egy kis köténykét vagy a nyakába csipkét vagy sálat. De egészében nagyon édes. Gratulálok. Ezt csináltad, hogy ilyen sokáig nem jelentkeztél? Vagy nyaraltatok? :-)
Előzmény: Törölt nick (792)
Pamina Creative Commons License 2007.06.28 0 0 795
Szia,
szerintem ez a baba gyönyörű :) Dögönyözni- és ölelnivaló, ezerszer többet ér, mint bármilyen Barbie.

A falu K-E megyében van, Dorog mellett. Gyönyörű hely, és még csak szegénynek sem mondható a falu, de az önkorm. igen csekély értékben szál be (gyakorlatilag annyi, hogy nem kell terembért fizetni, +1 szál virágot kapnak a szoptatós anyák).

A babakajás, pelenkás cégeket a védőnő már megbombázta levelekkel (eddig sikertelenül), a Liga egyik tanácsadónője eljön ingyen tanácsot adni :) Szóval azért van segítség, csak össze kell szedni :) Ezért kampányolok szerte a neten.

Írtam Neked mélt. És köszönöm :)
Előzmény: Törölt nick (792)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.06.28 0 0 794
nekem tetszik... bár én harsány szín mániás vagyok, úgyhogy biztos valami izét tennék a rucijára, hogy színesebb legyen.... de nagyon édes, ha gyerek lennék, biztos rákattannék (így is :D )
Előzmény: Törölt nick (792)
N.Lonci Creative Commons License 2007.06.28 0 0 793
Több mint 10 éve készítek babákat, de ez nagyon jópofi. Nem minden a szépség, de báj az van benne. A gyerekek ezt is tudják ám értékelni. Talán más sem gondolja másképp.
Előzmény: Törölt nick (792)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.28 0 0 792
Szia! , nem túl nagy a tolongás.. :(
Én ilyen rongybabát tudok felajánlani pillanatnyilag, ha gondolod, hogy megfelelő, dobj egy mélt.. :)
Még nincs teljesen kész, de szebb már nem lesz.. :)

Cameától, mint country baba szakértőtől,- de természetesen a többiektől is - várom az építő kritikát, és esetleg ötleteket a befejezéshez. :)

Amúgy hol van ez a falu? Szomorú, hogy ennyire passzívak a szponzorok. Miket próbáltál? Esetleg néhány ötlet: pelus és bébiétel gyártók, Baba/Kismama magazin, La Leche Liga, Önkormányzat, Eü MInisztérium (haha, ez csak vicc.. :P), Ifjúsági és gyerekvédelmi Min. (Ha még van ilyen..) Környékbeli nagyvárosok nagy áruházai (pl. Tesco.. reklámért ők is szívesen megdobják az embert néhány üveg bébiétellel vagy csomag pelussal..)
Előzmény: Pamina (791)
Pamina Creative Commons License 2007.06.27 0 0 791
Írtam Neked. És köszi :)
Előzmény: N.Lonci (790)
N.Lonci Creative Commons License 2007.06.27 0 0 790
Kérem az e-amilodat, hol találom meg?
Lehet, hogy valamit tudok küldeni. Mikorra kellene?
Előzmény: Pamina (789)
Pamina Creative Commons License 2007.06.27 0 0 789
Kedves Ügyeskezűek,
egy kéréssel fordulnék Hozzátok.
A falunkban minden évben megrendezzük az anyatej világnapját. Ilyenkor van kis műsor, nassolnivaló, tombola, ajándékok a szoptatós és várandós anyáknak.

Sajnos az idén úgy alakult, hogy semmi szponzorunk nincs, így ilyen formában szeretném kérni: ha bármi kis csekélységgel hozzá tudnátok járulni a tombolához, amit ügyes kezeitek alkottak, nagyon megköszönnénk.

Cserébe természetesen küldök majd képeket az ünnepségről :)

Köszönöm, hogy elolvastátok:
Zsuzsi (a mélem publikus)
N.Lonci Creative Commons License 2007.06.24 0 0 788
a nemez topikon válaszoltam
Előzmény: ktimó (787)
ktimó Creative Commons License 2007.06.24 0 0 787
Szia! Egyelőre küldd  csak el a szabásmintát, ha az alapján nem megy, majd jelentkezem, jó? Előre is köszönöm.
Előzmény: N.Lonci (779)
N.Lonci Creative Commons License 2007.06.23 0 0 786
Ez csak egy induló mennyiség ebből a figurából, jelenleg még 27 új figurám van. A másik általam indított topikon esetleg a többit megnézhetitek.
Előzmény: Némakertész:) (784)
N.Lonci Creative Commons License 2007.06.23 0 0 785
eredeti szakmám:? építész, de már 91-óta textiljátékokat készítünk.
Előzmény: Camea (783)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.06.23 0 0 784
és mindig ilyen sokat csinálsz?
Előzmény: N.Lonci (782)
Camea Creative Commons License 2007.06.23 0 0 783
Kimondottan textilfigurákat készítesz?... ez a munkád?
Előzmény: N.Lonci (782)
N.Lonci Creative Commons License 2007.06.23 0 0 782
15 bedolgozóm van ,de nem tud mindenki mindent minőségben elkészíteni, ezt a munkát mos 4 hölgy fogja készíteni,de részmunkákat, mert nem tudtunk rövid idő alatt kompletten betanítani mindenki. Amit szépen készít valaki azt a részt kapja meg.
Előzmény: Camea (781)
Camea Creative Commons License 2007.06.23 0 0 781
... ez nagyon édes! :o)) ... de 200 kdb? :ooo Húúúú, az rémálom lehet! Hányan vagytok rá? Én kettő egyformát se tudok összehozni! :o(
Előzmény: N.Lonci (775)
Camea Creative Commons License 2007.06.23 0 0 780

Sünikéket ... sok sünikét... masnival meg kis kalappal... Sün Piroskát, Sün Tihamért, Sün Dorottyát, és a legkisebbet, Sün Balázst.... meg még vannak néhányan, csak nem emlékszem a nevükre... de ismered a mesét, ugye? Ha nem, akkor gyorsan küldöm..... Imááááádom! :o)))))

Előzmény: ktimó (778)
N.Lonci Creative Commons License 2007.06.22 0 0 779
Oke!
Holnap felskennelem a szabásmintát, a leírást is elkészítem , a fej készítés részleteiben,ha küldesz címet , akkor borítékba elküldöm a leírást is, mert így nagyon sok. De ha godolod, hogy megy így is, kép, a menetről, most csak 2 db
Előzmény: ktimó (777)
ktimó Creative Commons License 2007.06.22 0 0 778
Camea! Nem meséhez, csak úgy :-) Mert ezek tetszettek a legjobban. De a lányok nagyon húzogatják az ujjukra, és ha már fent van, billegtetik, ahogy tőlem látták. Nagyon édesek, úgyhogy megéri csinálni még néhányat :-)
Előzmény: Camea (774)
ktimó Creative Commons License 2007.06.22 0 0 777
Szia! Igen, küldöm, és igen, kérem :-)
Előzmény: N.Lonci (776)
N.Lonci Creative Commons License 2007.06.22 0 0 776
elküldöd a szabásminmtáját? Ha tetszik az enyém küldöm én is.
Előzmény: ktimó (771)
N.Lonci Creative Commons License 2007.06.22 0 0 775
na hogy ne csak igérgessek, most ebből készítünk 200 db-otcsengős lábú baba
Előzmény: ktimó (771)
Camea Creative Commons License 2007.06.22 0 0 774

Nagyon aranyosak! :o)) Melyik meséhez készültek?

Előzmény: ktimó (771)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.06.22 0 0 773
szia Lonci!
itt is üdv.


nekem sajna mostanában nincs időm a babákra, szóval csak a tieitekben gyönyörködöm... köszönöm:D
N.Lonci Creative Commons License 2007.06.22 0 0 772
Nagyon jópofik! Tetszik.
Előzmény: ktimó (771)
ktimó Creative Commons License 2007.06.22 0 0 771

Hú, úgy beindult itt az élet, hogy alig győztem visszaolvasni! Gratulálok mindenkinek, nagyon szépeket készítettetek.

 

Én is megmutatom a legújabb "műveimet", ezek csak ujjbábok a lánykáimnak. De nagy sikerük van, így folyt.köv.

 

nana56 Creative Commons License 2007.06.22 0 0 770
Semmi gond, nem vettem gázolásnak.
Előzmény: Kaoka (768)
Kaoka Creative Commons License 2007.06.22 0 0 769
Icó mam!
De jó, hogy itt vagy!:)))
Szuper jó a doki bácsi. Mi van a kezébe? BABA? Nem tudtam, hogy ilyet is tudsz.

Este nem tudom mikor feküdtem le, mert babákat mentegettem el leírással együtt. Azt tudom, hogy már ma volt.-:))) komórkának köszönhetően van már babaleírásom annyi, hogy csak győzzek varrni.
Előzmény: Icó mam (763)
Kaoka Creative Commons License 2007.06.22 0 0 768
nana56!
Nem azért írtam, hogy belegázoljak a kis lelkébe:)))
Persze, hogy zöldnek kell lennie a békucinak. Azért aranyos. Békát még nem varrtam, mert rossz emlékeim fűződnek hozzá. A szomszédgyerek mindig azzal ijeszgetet.:(((( Biztos tetszettem neki, mert szülinapi ajándéknak is becsomagolta.:)))) Így aztán kimaradt az életemből.
Előzmény: nana56 (761)
Camea Creative Commons License 2007.06.22 0 0 767

... nekem ilyen sose jutott eszembe! Nagyon egyedi ajándék! :o))

 

Én rózsaszín tündérkéket csinálok a hétvégén, de még csak ennyi van kész:

http://gportal.hu/portal/clothdoll/image/gallery/1182486349.jpg

 

 

Előzmény: Icó mam (766)
Icó mam Creative Commons License 2007.06.22 0 0 766

   

   Camea!

 

   Igen , minden unokám/hét/ születésekor valami meglepi készült.

    Nagyon örült a doki, egy kicsit még hasonlít is rá

 

Camea Creative Commons License 2007.06.22 0 0 765
:o))))) Nagyon tuti!! :o)) ... és doktor bácsit Te "hoztad a világra"? :o))
Előzmény: Icó mam (763)
Camea Creative Commons License 2007.06.22 0 0 764

 

http://handmade.idvz.ru/forum/forum_posts.asp?TID=566&PN=1&TPN=1

 

... legalul!

 

Bocs, nekem kéznél volt! :o)

Előzmény: Tucipatch (759)
Icó mam Creative Commons License 2007.06.22 0 0 763

    

 

   Helló Babák!

  

   a rendelést megkezdtük, vizit dij nincs.

   a doktor bácsit Pali bácsinak hívják és ő segítette a napfényre legkisebb Pöti Peti

    unokámat.

 

 

N.Lonci Creative Commons License 2007.06.22 0 0 762
Előre is köszi. Én is felteszek néhány mintát este. Éjjel nem akartam skennelni, mert az egy kicsit hangos a család kitagad
Előzmény: nana56 (760)
nana56 Creative Commons License 2007.06.22 0 0 761

A lánykám választotta a színét, mert a barátnőjének a szülinapjára készült, hiába akartam egy világosabbra rábeszélni.

Ezt a színt a nagyfiam tarka falvédőjéhez vettem, de úgy eresztette a színét, hogy az ecet sem használt neki, végül egy festék színfixálójával fárasztottam, aztán hogy végül is mennyire leszjó, nem tudom, úgyhogy másba nem is merném belevarrni.

Előzmény: Kaoka (755)
nana56 Creative Commons License 2007.06.22 0 0 760

Délután felteszem, otthon van a gépemen.

 

Előzmény: N.Lonci (757)
Tucipatch Creative Commons License 2007.06.22 0 0 759
Nagyszeru...tettszik. Ha elkaphatnam a mintajat akkor en is megcsinalnam, van ilyen zold anyagom es eddig nem tudtam mit csinaljak vele. Kosz az otletert.
Előzmény: nana56 (753)
Camea Creative Commons License 2007.06.22 0 0 758
Tökjó! klasz lett! :o))))) Én is készítettem ez alapján a minta alapján, cak mintásat. Tildas-figura. :o))
Előzmény: nana56 (753)
N.Lonci Creative Commons License 2007.06.22 0 0 757
jópofi, tényleg vagány. Szabásminta is lesz?
Előzmény: nana56 (753)
Kaoka Creative Commons License 2007.06.21 0 0 756
Ok. komórka.
Előzmény: komórka (754)
Kaoka Creative Commons License 2007.06.21 0 0 755
nana56!
Jaj de zöld!!! Nagyon vagány, de azért nem csókolnám meg.-:)))
Előzmény: nana56 (753)
komórka Creative Commons License 2007.06.21 0 0 754
Kaoka!
Jó lesz amikor meglesz!
nana56 Creative Commons License 2007.06.21 0 0 753
A bénáknak meg a kapkodósoknak lemarad aképük :-)
nana56 Creative Commons License 2007.06.21 0 0 752
Camea, elkészült a béka, igaz nem királyfi, időhiány miatt lefokozásra került....
Kaoka Creative Commons License 2007.06.21 0 0 751
komorka!
Most beszéltünk telcsin és sajnos rossz még mindig a gépe. Lehet, hogy holnap kész lesz neki és akkor felteszi. De, ha késő akkor írd meg és lerajzolom a menetet. Én arra a szütyőre gondolok amit Te raktál fel azt hiszem tegnapelött. Ahhoz viszont csak vékonyabb anyag jó.
Előzmény: komórka (749)
Kaoka Creative Commons License 2007.06.21 0 0 750
komórka!
Akkor intézkedek, de tegnap még rossz volt a gépe. Lehet, hogy még most is ez miatt nem tudja feltenni. Vagy akkor megint rajzolok.
Előzmény: komórka (749)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!