Keresés

Részletes keresés

canon.Eos Creative Commons License 2007.04.15 0 0 79
nem értem hogy atarsasag elsőnek , elsőkörben mért nem a mérésre fekteti ahangsulyt

ahol mérhetően nagy ott nem árt az ovatossag ahol kicsi vagy átlagos mint pl egy TV előtt ott meg azert a jelenlegi tapasztalatok alapjan ha nemis tesz jot de neis kimondottan életveszélyes maga aszmog!

méréséről informaljatok első körben engem!

ki mennyiéert méri mi azelérhetősége!

time-slot Creative Commons License 2007.04.15 0 0 78

Szerintem nem kellene sértegetned Elhívatottat. Lehet, hogy talán túldimenzionálja a témát, de szerintem nem kell a problémát lekicsinyelni.

Az biztos, hogy hatással vannak az élő szervezetre a különféle elektromágneses, kozmikus és földsugárzások. Az ezirányú kutatások még meglehetősen gyerekcipőben járnak. Én sem hiszek a két papírlap közé ragasztott 2 forintosokban, de vannak valóban olyan módszerek és anyagok, amelyek csökkentik, szűrik az elektroszmogot és más sugárzásokat.

A Széchenyi Füzeteket hol lehet beszerezni?

Előzmény: Makkoscipo (77)
Makkoscipo Creative Commons License 2007.04.15 0 0 77
Jóéjszakát!

Kedves Elhivatott!

Látszik, hogy sokat voltál elektroszmogban, mert a végkifejlet mutatkozik rajtad, a degeneráció. Annyira hülyének nézel mindenkit itt a fórumon, azt hiszed, hogy a Sales Maneger dumád megeszi mindenki? Sokkal korrektebb lenne, ha bármiféle bizonyítékot adnál erre a sok zöldségre.

Megkerestem az ORSZÁGOS "FRÉDÉRIC JOLIOT-CURIE" SUGÁRBIOLÓGIAI ÉS SUGÁREGÉSZSÉGÜGYI KUTATÓ INTÉZET (www.osski.hu) egy munkatársát telefonon. A honlapjukon is található néhány közérthető információ, mondta. De aki meg akar nyugodni az jól teszi, ha elolvassa a

Hálózati frekvenciájú elektromágneses terek környezetünkben
Széchenyi Füzetek - 5. számú útmutató az egészség megőrzéséhez

című kiadványukat (én elolvastam). Ők mint mondta, kutató intézet és nem akarnak eladni semmit, sem elektromos gépeket, sem "ezeket semlegesítő", "istenbizony megoldásokat". Feladatuk a téma kutatása. Erre pénzt az államtól kapnak, ez a pártatlanságuk záloga.

Ha mindaz igaz lenne amiket összehordtál, akkor az erőművek dolgozói, az alunínium kohászok, a galván üzemek dolgozói, elektromos járművek (mozdony, villamos, troli, metro) vezetői úgy hullanának mint ősszel a legyek. Ezeken a helyeken ugyanis az általad oly veszélyes terek akkorák, hogy pl. az alumínium kohók közelébe bármi féle vas tárgyat tilos vinni (még egy kulcsot sem), mert akkora erő hat rá, ami balesetveszélyes lehet.

Kamásli
Előzmény: elhívatott (73)
canon.Eos Creative Commons License 2007.04.14 0 0 76
sziasztok engem nem a kis házi készulékek erdekelnek hanem az hogy ennek milyen magneses tere van és az hogy milyen tavolsagban csillapodik és hogy mi árnyékolja kis gépek nem érdekelnek!

szamtalan ilyen készuléket latok sokszor hazak lakasok falatol 2 méterre

érdekel a téma!
time-slot Creative Commons License 2007.04.13 0 0 75
Véleményed szerint milyen összefüggés van az elektromos sugárzás frekvenciája és annak élettani hatása közt? Vagy "csupán" a jel teljesítménye számít? 
Előzmény: elhívatott (73)
Axióma Creative Commons License 2007.04.13 0 0 74
Csak egyet nem ertek. Miert baj, hogy Nkanizsan nem mert V/m-t, amikor az nem rakot, hanem kronikus faradtsagot okoz? Nem vagyok orvos de mintha sok koze nem lenne a kettonek egymashoz.
Előzmény: elhívatott (73)
elhívatott Creative Commons License 2007.04.13 0 0 73

 

 

               Sziasztok!

 

   Folytassuk az elektroszmogról való beszélgetést itt a fórumon,remélem nem

   lett unalmas a téma.

   Magam részéről szeretnék egy összefoglaló írást adni a több éves lakásokban

   mért tapasztalatok alapján.

   ELÖSZÖR IS AMI A LEGFONTOSABB!!Ha valaki nem veszi komolyan az óriási -

   mértékben megnövekedett technikai sugárzások okozta problémákat,az a

   saját és a Családja egészségét teszi kockára.Ráadásul sem szavakkal ,sem

   leírva nem tudom annyira megértetni,mint amekkora a jelentősége.

   Nem működik addig ,amig a műszert nem adod a kezébe ,vagy nem fekteted le

   a saját ágyára ,és a testére teszed a műszert,hogy Ő olvassa le milyen érték

   éri a szervezetét.

   Ami a legfontosabb tudnivaló az elektroszmoggal kapcsolatban.(egyszerű szavakkal kifejezve,hogy mindenki számára érthető legyen.)

   HA elektroszmogról beszélünk ,akkor 2 fajtájáról kell említést tenni.

   1./Az elektromos váltómező (V/m-ben fejezzük ki.)

       -Ami felépíti ,-egyik a feszültség(mindenki tudja ,hogy milyen értéken érkezik a

    a háztart.energia.-220-230V és 50Hz.)

       - a másik,- és ez a legfontosabb-,hogy ami körbe vesz bennünk az ágy/ak/

        körül berendezések,éjjeli lámpák,falban lévő vezetékek...stb annak milyen

    a szigetelése és egyáltalán rendelkezik-e földeléssel.A legeslegfontosabb pedig

    az érték:ahol alszunk,tehát ahol pihenni.a sejteknek regenerálódni kellene,-

    nem lehet több mint 1-8 V/m!!!!!!(Ezt az értéket Nagykanizsán senki nem mérte és nem is fogja)

     Ez az érték még mindig nem annyi mint WHO 2007 -ben meg fog jelentetni

    EU országaira ajánlásként,mert az "1V/m lesz.

    Említettem ,hogy "ahol alszunk"-tehát az éjszakát!Miért fontos ez?

    Azért mert az emberi szervezet kettő fajta módon müködik.

    Nappal a vegetativ idegrendszer szimpatikus része teszi a dolgát,éjjel pedig

    amikor a pihenésé lenne a főszerep ,akkor pedig a paraszimpatikotóniás ideg-

    rendszernek kellene felváltani.Márpedig ha folyamatosan éveken keresztül

    nagyobb értékű IONIZÁCIÓS sugárzás éri a szervezetet akkor a kompenzálásra

    Irdatlan mennyisségű energia (adesonin.trifoszfát-röviditve:A:T:P)fogy el,

    a végeredmény pedig az,hogy egyszer csak több gia fogy el a kompenzálásra,

    mint amennyit a sejtek mitocondriális rendszere termelni tud.

    Ez a Krónikus Fáradság Szindróma kezdete,- a vége pedig a DEGENERÁCIÓ!!

    A másik probléma pedig ,amit már a tudomány is elfogadott,hogy az ionizáció

    hatására a sejt-közti térben(extracelluláris)olyan morfológiai elváltozásokat

    indit el,aminek hatására a sejtek DNS-e sérül,és ezt a megváltozott rezgést

    örökiti tovább..!

    2./..a másik tényező az elektroszmognál pedig az elektromágneses váltómező

       ami akkor tud keletkezni,amikor bekapcsolunk valamilyen fogyasztót.Tehát

       amikor használjuk az áramot.NanoTeslában (nT) adjuk meg az értéket.

       Ajánlott érték a 20-100nT !!

    És végül ami még a probléma forrása.

    Az elmult 25-40 ? év alatt ,olyan mértékben szakadt ránk a technikai ,informatikai

    és egyéb hiradástechnikai berendezések sokasága,hogy az emberi szervezet

    ehhez még nem volt ideje asszimilálódni,adoptálódni.A repair képességünket pedig mi csökkentettük le a természettől való elszakadásunkal a betonozással,,-

    vas!betonozással stb.helytelen táplálkozásokkal,stresszeléssel és még sorolhatnám sokáig.Egyre jobban érzékenyek leszünk ezekre a sugárzásokra,és

    ezt nem fogja senki helyettetek megoldani CSAK TI!!!

    Akit mmég érdekel a téma az szombaton délután 16.30-kor megnézheti

     az ATV "Csak természetesen" cimű műsorában,ahol szintén a fentiekben

    leírtakkal kapcsolatosan lesz szó.

 

 

                                   ÜDV MINDENKINEK...!                       Elhivatott

time-slot Creative Commons License 2007.04.11 0 0 72

A magam részéről kételkedem abban , hogy az alagsorban lévő transzformátor ilyen drasztikus élettani hatásokat okozna....de persze ez csupán magánvélemény. Nem ismerem sem a transzformátor elhelyezkedését , telepítésének módszerét, árnyékoltságát sem a teljesítményét....

 

Én megvizsgálnám az épület anyagát.Használtak-e mondjuk kohósalakot az építkezés folyamán, vagy azbeszt szigetelést, mivel konzerválták a faanyagokat....stb

Előzmény: Makkoscipo (69)
time-slot Creative Commons License 2007.04.11 0 0 71
Ha jól tudom a Vaterán valami 3 ledes rettenet van (piros, sárga zöld) Én nem adnék érte egy fillért sem....
Előzmény: bmedve (70)
bmedve Creative Commons License 2007.04.11 0 0 70

Köszi a választ!

Azóta találtam a vaterán 5 ezerért, csak nem tudom, hogy mennyire komoly...

Előzmény: time-slot (68)
Makkoscipo Creative Commons License 2007.04.11 0 0 69
Jóestét!

Izgat ez az elektroszmog, és nem hagy nyugodni, amit olvastam. Hátha valaki el tud igazitani...

A Rádióban TV-ben riogatnak, hogy mi minden bajom lehet az elektromos berendezésektől. Mai hír, hogy egy vidéki nagyvárosban egy trafótól hullanak az ott lakók (eddig 12 ember halt meg rákban és másik hármat kezelnek).

Sorozatos daganatos megbetegedések egy nagykanizsai házban - 15:24
Vizsgálatot kezdeményezett a helyi önkormányzatnál egy nagykanizsai képviselő, mert a város egyik lakóépületében sorozatosan történtek daganatos megbetegedések.
A ház alagsorában egy transzformátor-állomás van. Bizzer András képviselő annak kivizsgálását kérte, hogy van-e kapcsolat a berendezés sugárzása és a halálozások között. Az elmúlt húsz évben - a nagykanizsai Platán sor 8-as számú épületében - 12 esetben daganatos megbetegedés volt a halál kiváltó oka, és jelenleg három újabb betegnél regisztráltak rákos megbetegedést - mondta Gróf Ildikó háziorvos. Kelemen Marcel jegyző közölte: az önkormányzat kezdeményezi a magántulajdonban lévő lakóépület teljes körű vizsgálatát. Az ÁNTSZ-t, a Sugárbiológiai és Sugáregészségügyi Intézetet és az áramszolgáltatót keresik fel annak kiderítésére, hogy okozhatott-e egészségkárosodást az 50 herzes mágneses tér, vagy a negyven évvel ezelőtti építkezés során használt építőanyag: az azbeszt, bizonyos festék fajták vagy nehéz fémek.

Másutt meg azt olvasom, hogy állati erős, szupermágneseket aggassak magamra és attól meggyógyulok, lefogyok stb. Eddig azt hittem ennek a magyarázata, hogy az állandó mágnes tér az jó, a változó meg nem. És tessék:

ProMag
Pulzáló mágnesterápia, Ára: 199.000 Ft

Egészségpénztárban elszámolható!

Az élethez szükség van mágnesességre. Az űrhajósok a világűrben, mágnesesség nélkül nem élnék túl az utazást, ezért közben elektromágneses térrel kezelik őket. A mágnesességet már az ősi kultúrák (görög, római, egyiptomi, közép-amerikai) orvostudománya is használta. Napjainkban a Földnek, ennek az "óriás mágnesnek" északi és déli pólusa közötti mágneses ereje csökkenőben van. Ez hatással van a földi életre is. Az ember még tetézi a problémát azzal, hogy természetellenes életmódot alakít ki: pl. betonrengetegben lakik, sokféle, egészségre ártalmas elektromágneses hatásnak teszi ki magát (TV, számítógép monitor, mobiltelefon stb.), és kevés időt tölt a természetben.

A pulzáló elektromágneses terápiával az egészséges élet fenntartásához szükséges mágneses teret biztosíthatjuk mindennapjainkban. A terápia a szervezet számára olyan optimális környezetet teremt, amelyben beindulhatnak az öngyógyító folyamatok. A mágnesesség teljesen természetes hatás. Nem csoda és nem orvosság. A pulzáló mágnesterápia hatása gyengéd és mellékhatásoktól mentes. Energetizáló hatást fejt ki sejtszinten és felgyorsítja a salakanyagok kiürítését, valamint a sejtosztódás sebességét. Az emberi szervezetre holisztikusan hat, úgy, hogy segít feloldani a blokkokat, energetizál és aktiválja az öngyógyító erőket. A pulzáló elektromágneses terápia kúraszerűen, vagy rendszeresen használva is hatásos.

A mágneses mező segíti a szervezetet egyensúlyban tartani. Sokunkban ez az egyensúly egyfajta jó érzést eredményez, amit úgy hívunk: egészség.

Ellenjavallat: gombás fertőzés, láz, epilepszia és terhesség esetén ne használja. Amennyiben pacemakert, inzulin pumpát, vagy egyéb elektronikus implantátumot használ, kérjük, konzultáljon orvosával!

Hatására:
- növekszik a szervezet oxigénellátása
- javul a sejtek anyag- és energiacseréje
- nő a kezelt személy energiaszintje
- javul az alvás minősége
- stimulálja a csont- és porcsejteket
- az idegsejteket regenerálja, a sebgyógyulást gyorsítja
- növeli a stressztűrő képességet
- erősíti az immunrendszert
- javul az anyagcsere és vérellátás; a szívritmust normalizálja
- a légzőizmok működését javítja


A ProMag pulzáló mágnesterápiás rendszer német gyártmányú, évente több ezres szériában értékesítik. CE 1275 EU minősítéssel rendelkező, IIa orvosi kategóriába sorolt berendezés, mely vásárlásakor egészségpénztárban elszámolható. Ehhez szükség lesz arra, hogy megrendeléskor megadja a pénztári azonosító számát, hogy ez a kiállított számlán szerepelhessen.

A németországi patikákban 1490 EUR-os áron kapható, regisztrációs száma: PZN 3708484. A készülék a 185x85 cm-es matracból, a vezérlőegységből és a tápegységből áll. A termékhez 2 év garancia jár.

Funkciók, üzemmódok:
- Folyamatos vagy szakaszos üzemmód (6 mp sugárzás, 3 mp szünet, 6 mp sugárzás.....)
- A frekvenciák 1 Hz-es lépésekben állíthatóak
- Frekvencia léptetéses üzemmód: 5 mp-es lépésekben lépked körbe az összes frekvencián 1- 19 Hz között , így különféle szerveinket, szöveteinket "szólítja meg"
- Automatikus kikapcsolás 30 perc múlva az 5 -19Hz-es frekvenciatartományban
- A mágneses impulzus erőssége 6 lépésben állítható

Műszaki adatai:
- Tápfeszültsége: 12V, 1000mA
- Frekvenciatartomány: 1 - 19 Hz
- Mágneses térerősség: 0,56 mT max.
- Matracméret: 185x85 cm

Kiegészítők:
- 60x50 cm párna applikátor: 20.000 Ft
- 75x20 cm tekercs applikátor: 20.000 Ft
time-slot Creative Commons License 2007.04.10 0 0 68

Keress rá a google-ban. Sok készülék van a néhány ezer forintos saccográszftól a csillagos égig....

Ha csak saját részre részre szeretnéd használni, akkor érdemesebb valakit találni aki megméri amit szeretnél....

Előzmény: bmedve (67)
bmedve Creative Commons License 2007.04.10 0 0 67

Hello!

 

 

Tudnátok nekem felvilágosítást adni, hogy ezt az elektroszmog mérő készüléket hol lehet kapni, és kb. mennyi az ára?

 

        köszi; bmedve

drsoul Creative Commons License 2007.04.07 0 0 66

Igen, ez a zsák krumpli engem is zavar... én se értem, miért nincs ott mértékegység.

Közben pont megújult a portál, így a link már nem jó. De csak úgy, hogy www.emf-portal.hu mennie kéne

Előzmény: time-slot (64)
time-slot Creative Commons License 2007.04.06 0 0 65

Szia!

 

A szomszédban (ausztria) sokan pánikolnak a WIFI-től és szinte rettegve nézik a "fekvő kályhacsöveket". Még konkrét mérésekről nem olvastam ezzel kapcsolatban. Mivel általában lokális hálózatokat szoktak ezzel a módszerrel megvalósítani, gondolom az adó teljesítménye meglehetősen alacsony lehet....

 

Előzmény: Makkoscipo (62)
time-slot Creative Commons License 2007.04.06 0 0 64

Noffene:) erről az adatbázisról nem is tudtam. Egyenlőre nekem server hibát ír ki a mérési eredményeknél, de gondolom csak rendbejön....

Mondjuk számomra kicsit értelmezhetelen a telj. sűrűség 0,6.....zsák krumpli??? De ez lehet az én szakértelmem hiánya...:)

Előzmény: drsoul (63)
drsoul Creative Commons License 2007.04.05 0 0 63

Na, ide másolom azt, ami a netes adatbázisban van az EMF portálon. Ez az, ami elvileg a fényképen van, bár nem pont jó helyre rajzolták be a térképen.

Megújult ugyanis az EMF honlapja, a multkorin még jól volt berajzolva, itt már nem. De az adatok gondolom ugyan azok (hisz 2003-asok).

 

http://www.emf-portal.hu/portal/Mérések/Mérésieredmények/tabid/59/Default.aspx

Valaha mért legnagyobb érték: Utolsó mért érték: Település Budakalász Budakalász Végezte OSSKI OSSKI Mérés ideje 2003. 10. 31. 2003. 10. 31. Eredmény Megengedett érték alatti sugárzási szintek Megengedett érték alatti sugárzási szintek Telj.sűrűség 0,6 0,6 EOV X 251980 251980 EOV Y 649833 649833

Makkoscipo Creative Commons License 2007.04.05 0 0 62
Jónapot!

Lenne egy kérdésem, mi a helyzet a WIFI-vel? Az 2,4GHz-en dolgozik. Attól nem lesz bajunk. 2,45GHz a mikrósütő!

Ma már szinte mindenki ezt javasolja, ha az épületet nem akarjuk megfúrni, a falon vezetéket vezetgetni. Ettől nem kell félni?
drsoul Creative Commons License 2007.04.05 0 0 61

Koszi, jo otlet a NHH, majd utanajarok.

Most nem otthonrol irok, de majd berakok egy linket: talaltam egy adatbazist, ahol benne vannak Mo-n vegzett meresek eredmenyei.

A budakalaszi is benne van, 2003-as adat.

 

Egyebkent persze, hogy nem tudom megovni a gyerekeket mindentol, de mivel meg nem vettem meg a telket, hanem keresgelek, ezert olyat probalok valasztani, ami a legjobb megoldas lehet.

Majd kiderul, mi lesz, lehet, hogy mire meg tudom majd venni a telket, mar eladtak...

Előzmény: viktor a takarító (60)
viktor a takarító Creative Commons License 2007.04.05 0 0 60

Én viszont nem akartam kioktató lenni, csak a téma már pár éve itt van körülöttem (9 éve), először egy hiteles tájékoztatást preferáló mérnöki gárda készített anyagokat még valamikor 1999-ben, aztán már a munkám miatt figyeltem a híreket, majd érdeklődésként (HIF, NHH, távközlési cég, de nem profilba vágó téma).

A félelemről anno sokat beszélgettünk hozzáértőkkel, és tényleg errefelé ment el a gondokodás, hogy az általános félelmet kell először eloszaltni, hogy az átadja a helyét a tudatos óvatosságnak és együttélésnek. Ezért írtam olyan hosszan a babonákról, géprombolás ezen motivációjáról.

 

A bázisállomásról egyébként én is laikusként tudok nyilatkozni, amit laikus érdeklődőként, szakemberek magyaráztak el, illetve beszélgettünk a témáról.

Ha jól tudom, talán Kabhegy környékén van olyan utca, ahol a kézben tartott fénycső jó esetben világít, ez a jelenség előfordult néhányszor, ugyanakkor a megbetegedések nem nőttek a környéken. Az is előfordult viszont, hogy távközlési (akkor még postai) adótorony közelében nem volt védőtáv kijelölve, és daruval dolgoztak, ahol a darukezelő keze összeégett, amikor hozzáért az acélszerkezethez. per is volt belőle, de még bő 20 évvel ezelőtt, és a posta el is veszítette.

 

A hogyan óvjuk gyermekünket dolgot csak azért hoztam fel, hogy annyi minden van, amitől félthetem a gyermekem, és ha mindent 100%-ig meg akarnék oldani, akkor nem lenne egy nyugodt percem, mert olyan nincs, mindent ki lehessen védeni, és szerntem ugyanez igaz a sugárzásokra is.

 

Egyébként mi van akkor, ha az NHH-hoz fordulsz, hogy szerinted túl nagy az adott helyen a sugárzás mértéke, és ellenőrizzék? Ekkor elvileg panaszt teszel, amit ki kell vizsgálniuk, és a végén mérési jegyzőkönyv eredményét kellene megmutatniuk, hiszen valahol ez is dolguk. Egyébként ők adják ki az engedélyt is, tehát meg tudják mondani, hogy a kérdéses antenna milyen teljesítménnyel sugároz, és milyen irányba....

 

 

Előzmény: drsoul (57)
drsoul Creative Commons License 2007.04.04 0 0 59
Tökéletesen egyetértek én is. Túl gyorsan jelentek meg ezek az elektromágneses sugárzások, nem ugyan az, mint kozmikus sugárzások.
Előzmény: time-slot (56)
drsoul Creative Commons License 2007.04.04 -1 0 58

"és hiszel abban, hogy árt"

Úgy vélem, ez nem hit kérdése, legalábbis nem annak kellene lennie. Nem te vagy az első, aki félreért, elnézést, én hibám, ezek szerint rosszul fogalmazok magyarul.

Azt akarom tudni, árt-e, ill. milyen távolságban van ennek jelentősége. A legjobb az lenne, ha a telken máűszerrel ki lehetne mérni az adott Elektromágneses térerő értékeket, és számokkal már jobban utána tudnék járni, szakembereket kikérdezni.

 

Néhány dologról viszont írtam, hogy tudom, hogy árt, és nem azt, hogy "hiszem". Ilyen pl. magasfeszültségű vezeték környékén az elektrommágn. mező.

A másik végletbe se szabad beleesni, hogy "semmi se árt". Ha tudjuk, hogy a cián egy bizonyos dózisban halálos, nincs értelme ezt tagadni, tudomásul kell venni, és kész.

A bázisállomásokról ezt nem tudom állítani, így érdeklődök.

Előzmény: kgy2316 (53)
drsoul Creative Commons License 2007.04.04 0 0 57

Viktor, egymás mellett elbeszélünk.

Enyhe célzást észlelve kikérem magamnak azt, amit írtál, mert enyhén szólva idiótának állít be...

 

Ez a topic nem arról szól, hogy "hogyan óvjuk gyermekünket", így egyértelmű számomra, hogy nem erről szeretnék írni. Remélem ezt így már érted, ezért nem is mennék bele jobban ebbe a részbe.

 

Egyszerűen arról van csak szó, hogy nem értek a bázisállomásokhoz, meg hasonló antennákhoz, és tudatlanságom miatt szerettem volna tanácsokat kérni. Ez nem azt jelenti, hogy ha látok egy antennát, becsukom a szemem és beugrok egy ólomkamrába, vagy mittudomén hová... Többet szeretnék róla tudni, ennyi. Ez kb. ugyan annyi, mint hogy ha vízparton lenne a telek, megkérdeznék valakit, aki ért hozzá, hogy lehet-e itt épitkezni, lesz-e gondom a jövőben árvízzel, vagy talajvízzel, akármi. Erre meg jönne valaki, aki azt írná "költözz hegyre".

Most kicsit eltúloztam, csak hogy érthető legyen.

 

Abszolut szakmai szinten szeretnék maradni, és objektív, lehetőleg szakvéleményekre lennék kiváncsi. köszönöm.

 

U.I. "ez a hsz. építő jellegű szeretne lenni, és nem sértés. Remélem ez kiderült.

Előzmény: viktor a takarító (55)
time-slot Creative Commons License 2007.04.04 0 0 56

Hát igen ez mind igaz. Gondolom, drsoul kollega is gondol ilyen praktikumokra...

De hát valóban tiszta szerencse, hogy nem vagyunk egyformák:)

Amúgy igazán kíváncsi lennék, hogy a Hartman, Tigris...stb sugárzások ellen van-e igazán hatásos védelem......vagy csak kerüljük ki..ha tudjuk???

Bár épp a napokban olvastam egy -ha jól vélekszem- svájci prof tanulmányát aki rákos betegek fekhelyeit vizsgálta. és megállapította, hogy 100%-ban valamely sugárzás metszetében vannak....

Én nem tagadom  a különféle kozmikus és geotermikus avagy geomagnetikus sugárzások káros  hatásait de az a véleményem, hogy ha néhány milliárd év alatt nem pusztultunk ki akkor még egy darabig kihúzzuk. Sokkal nagyobb problémának érzem az elektroszmogot okozó anomáliákat, hisz ezek evolúciós szempontból 0 idő alatt jelentek meg. Nagyon intenzívek és egyre erősödnek.

 

 

Előzmény: viktor a takarító (55)
viktor a takarító Creative Commons License 2007.04.04 0 0 55

Szia!

 

Nekem is van két gyerekem, de nekem az fontosabb, hoygha gond van, akkor rövid időn belül kórházba érhessünk, és ez mostanában még nagyobb hangsúlyt kap.

Az is fontosabb egy teleknél, hogyha a gyerek kiszalad az utcára, ne napi 300 autóval kelljen szembenéznie, csak 30-cal, az ovi gyalog és biztonságosan legyen megközelíthető, stb, Mert ezek sokkal nagyobb arányban okoznak bajt egy családban, mint a falban futó vezetékek sugárzása.

AMit a mikro elhelyezéséről és a vezeték nélküli dolgokról írtál, azzal teljesen egyetértek, de ha kicsit több pénzem lenne, nem árnyékolókat építenék a falba, hanem olyyan lépcsőt, ahol a botlásveszély egészen minimális, vagy bármi hasonlót, mert a sugárzástól még nem láttam a gyerek fején púpot, de attól igen, hogy legurult a pincébe, pedig a lépcső teljesen hétköznapi méretű.

 

Én így gondolkodom, te másként, ez így van rendjén. Ha mindannyian ugyanúgy gondolkodnánk, nagyon unalmas lenne a világ...

Előzmény: drsoul (50)
time-slot Creative Commons License 2007.04.04 0 0 54

Nagyon jó a kép...a gyümölcsfák tekintetében:)))) Sajnos a toronyról épp a lényeg nem látszik. Ahogy kisasoltam 2 mikrohullámú antanna figyelget, de egyik sem feléd és ha jól látom a sugárzók sem feléd néznek.

Amúgy a szolgáltatók a legritkább esetben forgatják az antennákat. Sőt mondhatnám szinte nagyon!! ritkán forgatják és talán gyakrabban döntik.

Én az egyik szolgáltatónak még soha nem döntöttem-forgattam a másiknak is nagyon ritkán pedig elég régóta vagyok a szeren....

 

Megint csak azt mondom, hogy ha telek egyéb paraméterei megfelelnek akkor én megvenném.

 

Ja igen és lehet venni hálózati feszültséget leválasztó szerkezetet ami csak akkor engedi az "áramot" a vezetékbe, ha van rajta fogyasztó!

A szerelés előtt ajánlott megtervezni a dolgokat, hogy pld ne egy áramkörön legyen a hálószoba és a konyha mert ugye pld a hűtő működése miatt nem sok hasznát veszed a leválasztónak.

Tehát eszünk legyen ha pénzünk "nincsen"

Előzmény: drsoul (48)
kgy2316 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 53
nincs túl sok értelme gúvadt szemmel nézegetni a képet, a torony tulajdonosa akkor forgatja át az antennákat, vagy rak fel másik hármat, amikor csak akar, ha ez a frekvenciagazdálkodás adott keretein belül marad. Ha félsz tőle és hiszel abban, hogy árt, akkor ne vedd meg a telket. Engem mondjuk a legkevésbé sem zavarna.
Előzmény: drsoul (49)
kgy2316 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 52
viktor,
egyetértünk.
Előzmény: viktor a takarító (42)
drsoul Creative Commons License 2007.04.03 0 0 51

Nagyon tetszik a cikked, gratula!

 

elhívatott véleményére is kiváncsi lennék.

 

 

Előzmény: Polisix72 (41)
drsoul Creative Commons License 2007.04.03 0 0 50

Viktor,

köszönöm  tanácsaidat, de talán kicsit félreismertél.

Én nem az a tipus vagyok, aki reggeltöl estig burokban próbál lenni, nehogy érje valami káros, és semmit sem csinálok, mert veszélyes stb.

Kb mindennel tisztában vagyok, amit írtál. Azt is tudom, hogy ezer féle sugárzás van még.

Ám az is meggyőződésem, hogy nem túl jók, ha lehet, csökkentem, apró észrevételekkel.

Pl:

 

1. ha lesz új konyhám, a mikró "eldugott" helyen lesz, hogy ne nagyon "üljük körbe", és ne legyen fejmagasságba; (amennyire megoldható)

 

2. kerülni fogom a vezeték nélküli dolgokat, jó lesz nekem a vezetékes változat is, és olcsóbb is;

 

3. Ahol nagyobb lehet a sugárzás (pl. tv, mikró, akármi), megkérem a villanyszerelőt, hogy ott tegyünk (akár a vakolatba) vmi fémlapocskát, amit leföldelünk. Egyik rokonom villanyszerelő, és egyáltalán nem tartja hülyeségnek.

 

4. Amennyire lehet, nem vagyok mobil függő, kerülöm az autóban mobilozást (nem csak a közlekedés miatt), stb hasonló apró, normál észrevételek.

 

Ennyi. Viszont van 3 gyerekem. Azt 100% tudom, hogy a nagyfeszültségű vezetékek erős elektromágneses teret hoznak létre, és az káros. Úgy tudom törvény nem is engedi, hogy a környékén iskolák, óvodák épüljenek. Talán van olyan európai ország, ahol tilos is ott épitkezni. De én magamtol se tenném. Van viszont, aki igen, mert olcsó ott a telek, stb.

 

A telek, melyet kinéztem, olcsóbb mint a többi ott a környéken, bár a környék jó helynek számit. Elég régóta nem kel el a telek (talán 1-2 év). Ennek persze más oka is lehet (ez most hosszú). Viszont nekem az az antenna egyből kiszúrta a szememet, és mivel nem vagyok szakember, próbálok informálódni, mert ezen ne múljon, én hosszú távban gondolkodom. Ennyi. Semmi köze ennek a kuruzslókhoz, varázsfüvekhez meg ingákhoz.

Előzmény: viktor a takarító (42)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!