Keresés

Részletes keresés

endru Creative Commons License 2006.11.01 0 0 122

Felsorolom azokat a tartási hibákat, amiket ismerek.

1. Túlöntözés

2. túlzott kiszáradás, akár egyetlen napig

3. huzat, rányitott ablak, elég egyetlen egyszer.

4. Túl magas, (20 fok felett) vagy túl alacsony hőmérséklet. (15 fok alatt)

5. Nagyon száraz levegő, alacsony páratartalom.

6. Kártevő. Ritkán fordul elő, de nálam egyszer valószínüleg virusfertőzés pusztított el egy fát.

Előzmény: Wopi (121)
Wopi Creative Commons License 2006.10.31 0 0 121
Ja mielött azt gondolnátok, nem áll a táljában a víz, és a törzse mindig ilyen fura színű volt. Nem öntözöm túl sokat, csak hetente egyszer. Az remélem nem sok...
Előzmény: Wopi (120)
Wopi Creative Commons License 2006.10.31 0 0 120
Sziasztok!

Nekem hasonló a gondom, mint az előző hozzászólónak, hogy az én fél éve vásárolt kedvencem elkezdte hullajtani a leveleit, de nem sárgulnak el, hanem még zölden leesnek. Ez már a vásárlása után is megtette egyszer, de akkor abbahagyta, és hozott sok szép új levelet, de most megint jelentkezik a dolog :(
Nem tudom milyen ficus, mellékelek egy képet is!

Köszönöm!
Peti

csabaje Creative Commons License 2006.10.17 0 0 119
Fényhiányra és/vagy túlöntözésre gondolok. (A kettő együtt veszélyesebb, mint külön-külön.)
Előzmény: moonsoon (118)
moonsoon Creative Commons License 2006.10.17 0 0 118
Kedves Mindenki!

A segitsegeteket szeretnem kerni. Vasaroltam egy ficus exoticat, ami sztem egy mezei ficus benjamina, de hullatni kezdte a leveleit:( (elotte besarulnak). Van vkinek vmi otlete, hogy mivel lehetne megmenteni szegenyt a pusztulastol?

Elore is, nagyon kosznom a tanacsokat.

Udv moonsoon
Encsi84 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 117

Sziasztok!

 

A ficus benjamicat ti hogy nyírjátok?

 

Köszi

thely Creative Commons License 2006.07.28 0 0 116
elnézést, könnyező pálma nem könnyező fikusz :)
Előzmény: thely (115)
thely Creative Commons License 2006.07.28 0 0 115
Hali!
Van az irodánkban egy könnyező fikusz, aminek nagyon hosszú léggyökerei vannak.
Megsinylené ha megkurtítanánk a léggyökereit? Épp most ültettük át, és a gyökerek nem férnek a cserépbe, ill. már megtámadták a fikusz melletti szobát is.
Előre is köszi.
Stifler :) Creative Commons License 2006.04.16 0 0 114

Helló!

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Ennyi információból már összehozok egy megfelelő tartást a számára.

Ha valami baj van, majd bátran fordulok felétek. :)

endru Creative Commons License 2006.04.14 0 0 113
Stifler
Barátain valami fontosat kihagytak a fikusz tartásával kapcsolatban. Nem szereti a huzatot. Télen egyetlen rányitott ablak végzetes lehet.
Szintúgy az állandóan vizes talajt is útálják. Persze ki ne száradjon teljesen, csak egy picit szikkadjon meg a föld felszíne. A származási helytől függően a 10-15 fok alatt is veszélyes.
Előzmény: Stifler :) (110)
csabaje Creative Commons License 2006.04.14 0 0 112
Sok fény, kivéve déli tűző nap kinn a teraszon, nyáron sok víz, télen is rendszeresen, de csak mérsékelten öntözd, az ablakhoz minél közelebb tartsd! Minden tavasszal ültesd át kicsit nagyobba, a nyári félévben adj neki tápoldatot hetente!
Előzmény: Stifler :) (110)
zozimo2 Creative Commons License 2006.04.10 0 0 111

Szia!

Nekem is van egy Wiandim, ő a kedvenc növényem idehaza.

Amikor megvettem, mindjárt átültettem és jól megmetszettem. Bonsainak alakítom.

Kicsit megijedtem, mert elkezdtek sárgulni és potyogni a levelei, majd átraktam egy másik ablakba, azóta nincs vele bajom. Jelenleg hetente kétszer öntözöm, télen egyszer. Napi két háromszor permetezem a leveleit egy kis esővízzel. Kéthetente tápoldatozom. Egész télen a radiátor felett az ablakpárkányon volt, jól bírta. Rengeteg új levelet hoz jelenleg is. Jó föld kell neki és szerintem nem lesz vele gondod. A lemetszett ágak egyike sem gyökeresedett meg!

Ennyit tudok róla.

 

itt is nézd meg
Előzmény: Stifler :) (110)
Stifler :) Creative Commons License 2006.04.10 0 0 110

fikusz   fikusz2

Igértem képeket...

Valaki tud segíteni?

Stifler :) Creative Commons License 2006.04.09 0 0 109

Helló!

Szeretném a segítségeteket kérni!

Nemrég (pár napja) kaptam egy fikuszt az OBI-ból. (Nem reklámozni szeretném...) Az volt a cimkén, hogy Ficus 'Wiandi'. Szeretnék tályékozódni a tartásáról. Mit szeret, mire kell vigyázni stb.

Késöbb szertnék majd képeket is felrakni, mert annyira azért nem bízom a kereskedelmi láncban, hogy tényleg arról a fikuszról van e szó.Vagy megbízható? Remélem ebben is tud valaki segíteni.

Addig is megköszönném ha segítenétek!

 

endru Creative Commons License 2006.04.02 0 0 108
Kipróbáltam ezt az összecsavarást, nekem sikerült, csak nem tetszett, olyan nagyon mesterkélt.
Előzmény: kikiri23 (107)
kikiri23 Creative Commons License 2006.04.02 0 0 107
ui. locsolom rendesen, nem tortek el a gyokerei, voltak rendes gyokerei es a tobbi amit atultettem, mind jol erzi magat...
Előzmény: endru (105)
kikiri23 Creative Commons License 2006.04.02 0 0 106
Koszi, hogy reagaltal. Van egy csomo "gyerekfikuszom", a tobbi mind jol erzi magat, csak ez az egy szomoru. Ebbol gondoltam, hogy nem tett jot neki, hogy levagtam az also leveleit. Szoval ezek szerint igy kell csinalni. Te mar probaltad?
endru Creative Commons License 2006.04.02 0 0 105
Pedig úgy kell készíteni ahogy írtad. De az írásodból nem derül ki mit rontottál el. Milyenek voltak a kis fák gyökerei? Voltak hosszú bojtos gyökerei? Ültettél át már fikuszt? A gyökerek közé tuszkoltál be földet? Rendesen öntözted? Nem törtek el a csavaráskor?
Előzmény: kikiri23 (104)
kikiri23 Creative Commons License 2006.04.02 0 0 104
Tud valaki arrol hogyan lehet a fikusz torzset osszefonodva nevelni? Van egy nagy fikuszom, egy csomo agat kigyokereztettem, elultettem. Probaltam haromnak az also leveleit levagni es osszefonni. Erre fogta magat es elfonnyadt. Biztos nem igy kell csinalni, de akkor hogy?
zozimo2 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 103
 

 Köszi, ilyen probléma még nincs vele, de odafigyelek rá. Sajnos, csomó levele megsárgult és lepotyogott. Érdekes mód egyszerre csak egy sárgult be és amikor leesett, akkor sárgult a következő, persze egy másik ágon. Ja és a vékonyka ágakon történt, utána pedig az ág is leszáradt! Átraktam egy másik ablakba, nem akarom elkiabálni, de pár napja nincs sárgulás.

Előzmény: ElGreen (102)
ElGreen Creative Commons License 2006.01.23 0 0 102
Vigyázz a tetvekre nagyon szereti. rövidfarkú, és hosszúfarkú pajzstetvekre gondoltam.
zozimo2 Creative Commons License 2006.01.14 0 0 101
Sziasztok!

Ma vásároltam egy Ficus Microcarpa-t, ha esetleg van valakinek és tudna a tartásához egy, két jó tanácsot adni, megköszönném.

zozimo2 Creative Commons License 2006.01.11 0 0 100
Azért kösz
Előzmény: endru (99)
endru Creative Commons License 2006.01.11 0 0 99
Nincs több ötletem.
Jártam már úgy, hogy vettem egy ficus deltoidest. Minden 2-3 napon elsárgul és lehullott egy levél, új hajtásokon hozott ugyan leveleket, de keveset. 2 év alatt elfogytak a levelek, elpusztult. Mellette 8 másfajta fikusz élt. Egy kertészmérnök szakembernek is megmutattam.
Előzmény: zozimo2 (98)
zozimo2 Creative Commons License 2006.01.11 0 0 98
Először is beáztattam egy tálban egy órát, mint egy bonsait. Lehet, hogy nálad olvastam ezt a módszert. Tulajdonképp az is készül belőle. Úgy látom alkalmas rá, mert kis növésű és apró levelű, fa formájú a Wiandi. Kb 50cm magasra nő és szép göcsörtösek az ágai. Az áztatás után csak hetente öntözöm, de a permetezésnél is kap egy kicsit azért a földje minden nap.

Víz nem áll alatta és nem is lucskos. Műanyag 9x20cm-es tálban van a 30cm magas fa. Gyökérzete bőven elfér benne. Fűtőtest nincs a közelében és a szellőztetés is másik ablakon történik. Valamit nem jól csinálok? A többi szobanövénnyel nincs baj, nyáron persze többször öntözöm hetente. A Ficus benjamina a radiátor felett is jól érzi magát. A wiandi 18-21 fokon van.

Előzmény: endru (97)
endru Creative Commons License 2006.01.11 0 0 97
A gilisztákat nem szívlelem a cserépben. Az történt, hogy át, meg át lyuggatták a földet, és amikor öntöztem, a víz átfolyt a lyukakon, nem nedvesítette át a földet, ártatlan növénykém elszáradt.
Előzmény: ElGreen (92)
endru Creative Commons License 2006.01.11 0 0 96
Azt nem értem, hogy hetente öntözöd és mégis állandóan nedves a földje. Esetleg más is öntözi? A fikuszok nem szeretik az állandóan nedves földet, nem tűrik, hogy álljon alattuk a víz. Két öntözés közt meg kell szikkadni a föld felső részének. Nem kiszáradni!!!
Nem viseli el a huzatot, egyetlen rányitott ablaktól is képes elpusztulni.
A fütőtest közelsége is bántja, a sugárzó hő. Némelyik példány (a fajtól és a múltjától függően) a 20 fok feletti száraz szobában is gyengélkedik.
Előzmény: zozimo2 (95)
zozimo2 Creative Commons License 2006.01.11 0 0 95
Esővízzel hetente egyszer, naponta többször permetezem, de mindig nedves a földje. Egy hónapja vettem.

Előzmény: ElGreen (94)
ElGreen Creative Commons License 2006.01.10 0 0 94

Sok víz?

milyen gyakran öntözöd, ált. azért sárgulnak a levelei a fikusznak.

zozimo2 Creative Commons License 2006.01.10 0 0 93
Sziasztok,

Egy kis segítségre volna szükségem. Van egy Ficus wiandi-m  és sorban sárgulnak a levelei, amik le is potyognak. Nem találok róla semmilyen ismertetőt a tartásához. Pár napja kicseréltem a földjét, az eredményt még nem látni. Ha valaki tud róla bővebbet, ossza meg velem is.

Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!