Keresés

Részletes keresés

zépé Creative Commons License 2005.05.25 0 0 205
teljesen jogos Bandi-T megjegyzése.
lehet, hogy ami nekem normális, az számodra nem lenne az.
Tényleg körül kell nézni.

Na de hogy megadjam a kezdő lökést, javaslok három általam is ismert helyet, ahol ZBK edzés megy, és ami nekem pl. bejött.

Bushido Dojo
Papp Valér 3. Dan
30/242-9117
Hétfő-Szerda 20:00-21:30
Péntek 19:30-
Hartel Fitness
XV. ker. Kolozsvár utca 46/b

Bushido - Nap Fiai Dojo
Tar József 1. Dan
30/655-1538
Kedd-Csütörtök 20:00-21:30
R-SE Fitness
III. ker. Petur utca 22.

Meredek SE.
Lajos Roland 1. Dan
30/357-3834
Hétfő-Szerda-Péntek 19:30-21:00
Arany János gimnázium
XII. ker. Meredek utca 1.

Edzés előtt 20 perccel megjelensz, és megvárod a mestert. Nagy valószínűséggel javasolják majd, hogy ne csak nézd, hanem próbáld is ki, bár ha karatéztál, akkor gondolom nem akarsz csak egy padon ücsörögni másfél órán át. Sima melegítő megteszi, de viheted a karatés GI-det is egy fehér övvel. (box kesztyű, fogvédő és egyéb védőfelszerelések is jól jöhetnek). A fentiek közül csak az első van egy igényes sportcentumban, a másik kettő általános iskolai tornateremben van, de ez eddig nem nagyon fájt senkinek.

Sok sikert!
:)


Előzmény: camilo (203)
Bandi-T Creative Commons License 2005.05.25 0 0 204
Hol van bp-n normális ZBK dojo?

A "normális" erősen szubjektív fogalom. Van Budapesten legalább féltucat edzőhely, szerintem a legjobb adható tanács, hogy nézd végig őket személyesen, és dönts a látottak alapján.

Amúgy ezekkel a karate stb. dolgokat azért nem szeretem, mert vannak övfokozatok, ami baromság, hisz az egyik dojoba már 8 éves és barna öves, a másikba meg egy tényleg tehetséges erőtől duzzadó férfi még csak fehér öves

Van, akinek kifejezetten segíti a fejlődését, tehát jót tesznek az övfokozatok. Nekik valószínűleg hasznos és normális dolog. Te viszont elutasítod az övfokozatokat. Látod mennyire relatív, hogy kinek mi a normális?

(ugye a karatéban max 1/2 évente lehet vizsgázni)

Szigorúan véve a ZBK kempó is egyfajta karate, mint ahogy a többi kempó, vagy a Kyokushin vagy a Shotokan vagy a Goju-ryu is mind-mind karate, csak mind más és más felfogással.

Övfokozatok a ZBK-ban is vannak.

Más kérdés - és gondolom ez is az adott edzőhelyen múlik - hogy mennyire erőltetik, mennyire várják el a vizsgázást.

Biztosan nem tudom, de lehet, hogy a néhai Juhász Ferenc által képviselt, küzdősport-jellegűbb felfogást követők (egy mai nevet tudok: Varga Péter) edzésein feltehetően kevésbé kapnak hangsúlyt az övfokozatok, de ezzel együtt valószínűleg az eszközhasználat és az önvédelmi alkalmazások is háttérbe szorulnak.
Előzmény: camilo (203)
camilo Creative Commons License 2005.05.25 0 0 203

Te ugye budapesti vagy? Hol van  bp-n normális ZBK dojo?

Amúgy ezekkel a karate stb. dolgokat azért nem szeretem, mert vannak övfokozatok, ami baromság, hisz az egyik dojoba már 8 éves és barna öves, a másikba meg egy tényleg tehetséges erőtől duzzadó férfi még csak fehér öves (ugye a karatéban max 1/2 évente lehet vizsgázni)

Téged mi fogott meg a kempoban? mért nem inkább savatet bjj vagy valami mást választottál?

Előzmény: zépé (202)
zépé Creative Commons License 2005.05.24 0 0 202
nagyon nem tartom magam szakértőnek.
főleg azért nem, mert nem jártam végig az alább vázolt tanácsom szerinti utat.
Egy Judo edzés megtekintése, pár Aikido edzés és nagyon régről holmi Kiu-s emlékek azt hozta, hogy tovább kell keresni.

Aztán rátaláltam a neten a kempora és szerencsémre olyan társaságba kerültem, ahol jól érzem magam. Szerintem ez legalább olyan fontos, mint az éppen gyakorolt stílus. Én visszás érzésekkel nem tudnám csinálni.

Ha a karate csak azért nem volt szimpatikus, mert sok volt a formagyakorlat és kevés a küzdés, akkor van rá esély, hogy a kempo bejön neked.
Az ára mindenesetre sokkal barátibb, mint a divatosabb stílusoknak.

Nyugodtan beállhatsz edzeni egyet valamelyik dojo-ban, és ha tetszik maradsz, ha nem, akkor meg kifizeted az aznapi edzés árát és elköszönsz.
De volt olyan is, mikor átnéztem egy másik mester edzésére, hogy az első edzést "ajándékba kaptam".

De volt szerencsém nemrég eljutni egy vadonatúj boxterembe is, ahol nem kempos edző mutatott technikákat. Sok helyen lehet tanulni. Az a fontos, hogy a sallangot ne vigyék a használható technikák rovására.
Ha jól értettem ez lenne a ZBK lényege is (persze ugyanúgy, ahogy minden más stílus is ezt állítja magáról).
Előzmény: camilo (201)
camilo Creative Commons License 2005.05.24 0 0 201

végre meg tudom tárgyalni ezt az egészet egy hozzáértővel:-)

tehát 6 év küzdősportos múlttal nem mennék vissza karatéra (azért hagytam abba, mert elegem lett a formagyakorlatokból) de ha csak keveset gyakoroljuk a katákat, akkor már jobb. BJJ-re gondoltam, de sajnos koleszos vagyok és hát eléggé drágák az edzések. Krav-maga meg valahogy nem jöb be nekem:-( talán a fegyveres küzdelem miatt.

Te mit javasolnál?

Box, cselgáncs, thai box meg valahogy nem jön be.

Előzmény: zépé (200)
zépé Creative Commons License 2005.05.24 0 0 200
változó lehet.
más-más lehet övvizsgák vagy versenyek előtt, de a dolgos hétköznapok valamelyikén nézz meg egyet (ha többet több helyen, mégjobb), abból már lehet sejteni a lényeget!
van formagyakorlat is, de nem minden edzésen és az a mennyiség nem megy a küzdelmek rovására.

szerintem az a helyes kiválasztás, ha veszed a fáradtságot és alaposan körbenézel.
Box, cselgáncs, karate, kempo...
Stílustól függetlenül nagyon fontos, hogy a leendő társaid ne keltsenek benned rossz érzést, és a mestered minden téren vállalható legyen számodra.

Előzmény: camilo (199)
camilo Creative Commons License 2005.05.23 0 0 199

hogy épül fel egy zen bu kan eddzés?

az is érdekelne, hogy sok a formagyakorlat az edzéseken? vagy túlnyomó részben a küzdelmekre összpontosít?

attilawhite Creative Commons License 2005.05.10 0 0 198
neked is koszi zepe
Előzmény: zépé (197)
zépé Creative Commons License 2005.05.10 0 0 197
Vadóc Gábor 2. Dan
Kedd-Péntek 20:00-21:30-ig
Puskin Művelődési ház
Tatabánya, Kossuth Lajos út 4.

de megkérdezheted tőle a vadocgabi@mailbox.hu címen is.
Előzmény: attilawhite (194)
attilawhite Creative Commons License 2005.05.10 0 0 196
thanks
Előzmény: ban1978 (195)
ban1978 Creative Commons License 2005.05.09 0 0 195
tudtommal a V. Gabinak van. kérdezd meg a zbk honlapon.
Előzmény: attilawhite (194)
attilawhite Creative Commons License 2005.05.09 0 0 194

Sziasztok!

 

Meg tudna valaki mondani, hogy Tatabanyan tart-e meg valaki edzeseket? Mondjuk a V.Gabi, vagy a D.Zoli? Ha igen, hol es mikor?

Koszi

 

HUNTERKILLER Creative Commons License 2005.05.07 0 0 193

Már amennyiben érdekel a kempo!

Ha tradicionális karatét akarsz akkor ott van a shotokan!

Előzmény: tapasztalatlan_kíváncsi (191)
zépé Creative Commons License 2005.05.04 0 0 192
www.zenbukankempo.com
rajta van minden dojo

szerintem érdemes több helyen is megnézni egy-egy edzést és azután választani.
Előzmény: tapasztalatlan_kíváncsi (191)
tapasztalatlan_kíváncsi Creative Commons License 2005.05.02 0 0 191

szia!

 

engem is érdekelnének a lehetőségek.

budapesti vagyok.

 

köszi

Előzmény: HUNTERKILLER (188)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2005.04.30 0 0 190
Ez jó volt! :-)
Előzmény: Satanas666 (185)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2005.04.30 0 0 189

Mondjuk én is csak egy kezdő vagyok.

Ki volt a 23-ai kupán (körcsarnok)???

Ha valakit érdekel és hozzájutok a képeinkhez akkor pár értékeset felrakok.

Nekem tetszett bár helyezést sajnos nem értem el, mivel nem voltam kellően felkészülve!

Előzmény: stinger007 (187)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2005.04.30 0 0 188

Budapesti vagy vagy vidéki?

Mert az előbbi helyzetben van igazán csak választási lehetőséged.

Előzmény: stinger007 (187)
stinger007 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 187
szia 666.szerinted hova lenne erdemes kempozni menni tanulni.Olvastam ,hogy elegge kririkus vagy es erdekelne mit ajanlanal.kezdo vagyok!
Satanas666 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 186

"A K1 mazsola ehhez kepest, brutalitasban."

 

- Bravo, megintcsak. Az a lényeg, hogy Brutális legyen, ez vonza a tömegeket, ez adja a nagy lovét.

Előzmény: tigristomi (181)
Satanas666 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 185

"Ha szerinted a ketrec harc az csak kemenynek latszik, de igazabol nem az, es te is csak kezdo korodban gondoltad igy, akkor gondolom te azert nem jarsz ilyen ketrecharc kuzdelmekre, mert az nem szinvonal neked, ugyis mindenkit laposra vernel."

 

 - Azért nem járok ketrecharc küzdelmekre, mert tökmindegy, hogy mivel határoljuk a küzdőteret. Színvonalnak valóban nem színvonal, mert a ketrec egyáltalán nem garancia semmilyen igényes küzdelemre. Az ilyen stílusú küzdelmek kábé 90%-a földharccal végződik amit én egyáltalán nem tartok látványosnak, még akkor sem, ha jóval keményebb, mint az állóharc.

 

"Ha te olyan jo vagy, vagy akik szerinted tenyleg jok, akkor azokat mennyiben befolyasolja a ketrec tenye???"

 

- ezzel saját szavaid cáfolod: pontosan azt próbáltam kiemelni, hogy aki jó, azt nem befolyásolja a ketrec ténye - legfeljebb a közönséget  - adva a "húdebrutáliskemények vagyunk, mi ketrecharcosok" - imázsnak.  (legközelebb majd rakjátok ki pengékkel a ketrcec tetejét meg égő fáklyákkal, és meglátod, még többen fognak eljönni, még vadabbnak fog az egész tűnni. Bravo!)

 

 

"Szoval te vagy a ketrecharc bajnoka?" - Nem hiszem, hogy ilyet állítottam volna. De megértem idegességedet, engem is zavarna, ha lerombolná valaki azt a "húdekemény vagyok " imázst, ami mögött soha nem létezett igazi tudás.

 

Előzmény: tigristomi (180)
zépé Creative Commons License 2005.03.04 0 0 184
egyetértek
Előzmény: HUNTERKILLER (183)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2005.03.03 0 0 183
Szerintem hagyd a francba!
Előzmény: tigristomi (182)
tigristomi Creative Commons License 2005.02.28 0 0 182

A ketrec csak egyszerű körítés a húdekemény vagyok image-hoz. Bah, nevetséges az egész.

 

???

 Te a Cartoon Network-on lattal vmit es arrol beszelsz???

Vagy te egy szuletett Cro-Cop vagy, mellesleg o rengeteget edzett es nem igy szuletett, de valoszinu nem mondana ilyet.


Előzmény: Satanas666 (170)
tigristomi Creative Commons License 2005.02.28 0 0 181

Találmány az USAból show célra azért, hogy az emberek azt higgyék, hogy "húdekemény" küzdelmeket fog látni,

 

 Te lattal ilyen kuzdelmeket?

Mert en rengeteget lattam, huu de kemeny, veres es brutalis kuzdelmek voltak.

A K1 mazsola ehhez kepest, brutalitasban.

 Egyebkent nekem a K1-nel sokkal jobban tetszik pl. a Pride FC-es kuzdelem is, sokkal latvanyosabb, van foldharc, es nem allitjak le minden aprosag utan a kuzdelmeket.

 

 Szoval akarki akarmit mond, a UFC es a Pride FC egy szint, kemeny kuzdelmekkel, ahol a harcosoknak univerzalis (box, thai box, brazil jiu jitsu, birkozas) felkeszultsegunek kell lenniuk.

 

 Akinek ez sem huudekemeny, azok nem tudom mit akarnak latni. Megjegyzem lattam Vale Tudo merkozeseket is.

 

Tamás

Előzmény: siposmarton (173)
tigristomi Creative Commons License 2005.02.28 0 0 180

Kezdő zöldfülű tanonc koromban én is hasonlókat gondoltam. De semmi baj, nem kell mellre szívni. Véleményt mindenkinek van joga formálni, még nekem is és még akkor is, ha ez neked nem tetszik.

 

 Hello!

 

Ha szerinted a ketrec harc az csak kemenynek latszik, de igazabol nem az, es te is csak kezdo korodban gondoltad igy, akkor gondolom te azert nem jarsz ilyen ketrecharc kuzdelmekre, mert az nem szinvonal neked, ugyis mindenkit laposra vernel.

 

 Jol gondolom? Voltal mar ilyen ketrecharc kuzdelemben?

 

 Azt mondtad a ZBK kempo ezzel akar elonyt szerezni, hogy ketrecben kuzdenek?

Ha te olyan jo vagy, vagy akik szerinted tenyleg jok, akkor azokat mennyiben befolyasolja a ketrec tenye???

 

 Lattal mar ketrec harcot??

 

 En rengeteget lattam, foleg a koraiakat.

 

 Nem az adja a kemenyseget hogy ketreccel van korulkeritve, egyebkent ez nem tudom hogy zavarhatna akarkit is pszihologiaialag.

 

 Mint lentebb mondtak, azert kemeny, mert pl. nem nagy kesztyuket hasznalnak. Amiket en lattam, azok kozott volt pusztakezes kuzedelem is.

 Van foldharc, nem allitjak le a kuzdelmet minden utan. Nem tudom most Magyarorszagon mik a szabalyok, de kezdetben lehetett konyokolni az USA-s ketrecharcokon, meg minden egyebet. Menetek nem nagyon voltak, vagyis volt 15 perces menet.

 

 Most milyen szabalyok vannak egyebkent?

 

 Szoval te vagy a ketrecharc bajnoka? Azert szolod le oket, mert te bemesz es laposra vered oket?

 

 Szerintem is ez az egyik legkemenyebb fajta merkozes. Mi a problemad vele? Mi az ami szerinte kemenyebb??

 

 Nem kotozkodni akarok, csak rengeteg kerdest nyitva hagytal.

 

 ????

 

Tamás

 

 

Előzmény: Satanas666 (170)
zépé Creative Commons License 2005.02.10 0 0 179

Összharcművészeti Bemutató Edzés, vendég oktató: Kyoshi, Lévai László
Az időpont: Február 12. szombat
Helyszín: BM Sportcsarnok, Bp. IX. ker. Vágóhíd u. 11.

 

 

Részletes programleírás itt

 

HUNTERKILLER Creative Commons License 2004.12.23 0 0 178

No ,végigolvastam az egész topic-ot.

Jó volt találkozni a tesómmal az elején (bár én csak most kezdtem el ZBK-zni)   :-)

Eléggé elszomorítottak azonban Satanas666 hozzászólásai aki a topicindító hozzászólással teljesen ellentétes hangon szólt hozzá a dolgokhoz.

Szerintem minden harcművészetnek megvan a létjogosultsága és egyiket sem szabad lenézni.Hogy ki kit ver meg az aztán tényleg lényegtelen (szerintem).

Érdekes dolog ez a harcművészetes topicoknál ,hogy mindig előjön a fikázás.Miért?Félelemtől???

Más

Én pécsen kempózok és sajna elég puhány vagyok még.Bár gyarlóságaimat hál istennek kezdem levetkőzni.:-)

HUNTERKILLER Creative Commons License 2004.12.22 0 0 177
Én azt hittem, hogy a ZBK is egyfajta karate .Kempo-karate ,legalábbis a vizsgán a Márhoffer Norbert sensei ezt mondta nekem (márhogy ne karate ütéseket produkáljak hanem menjen szépen a csípő is mert ez kempo-karate) Persze lehet, hogy én értettem félre valamit.
Előzmény: Törölt nick (159)
zépé Creative Commons License 2004.11.22 0 0 176

www.zenbukankempo.com

 

Itt első kézből kapod az infót a Hanshi kupával kapcsolatban.

Előzmény: Bandi-T (175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!