Keresés

Részletes keresés

kod1111 Creative Commons License 2011.03.22 0 0 6412

Úgy lesz, de csak 2 év múlva lesz felhasználva, a 2011/12 tüzelő már egy éve  szárad.

Előzmény: t.zsolti (6411)
t.zsolti Creative Commons License 2011.03.22 0 0 6411

vágd össze, rakd napos helyre, és őszre jó lessz

Előzmény: kod1111 (6409)
milan2011 Creative Commons License 2011.03.22 0 0 6410

A Vigas áll addíg még a szobatermosztát nem kéri a fűtést, ha ez több mint egy ora akkor parazsat tart pár percig,és utánna szintén áll . Nem megy folyamatosan.

Előzmény: pohikopó (6408)
kod1111 Creative Commons License 2011.03.22 0 0 6409

Szerintem felesleges ezen vitázni, nyílván nem ésszerű  összehasonlítani a lambdaszondás kazánt a sima Vigassal, vagy az Atmossal. Én ikább arra lennék kíváncsi ki mennyi fát használ el, de ez sem egyszerű, mert különböző nagyságú a fűtött lakás területe, a hőszigeltsége, nyílászárói, hőmérsélete, stb. Én most arra készülök, 11m3 nyárfával 1,5 telet kifűtsek, ami összesen 140E-be fog kerülni nekem és a HMV-m is meglesz belőle.

pohikopó Creative Commons License 2011.03.22 0 0 6408

Na most már elmentek a fenébe   :)

 

Külön felszámolni a puffer helyének az építési költségét. Ez csak vicc ugye?

 

A garázs ajtóm Normstahl 4 cm vastag teljesen szigetelt. Elég jól szigetel.

 

Én a dc25s-t annó 360.-ért vettem, ha jól emlékszem, a puffer 130. volt + 25.000-ből leszigeteltem 10 cm üveggyapottal és 2 cm vastag hőtükrös polifoammal. Alul felül vastagabb gyapot réteg van.

 

Én nem akarok itt belemenni a kereskedők márkaharcába  és bizonyhgatni melyik a jobb.

Az én kazánom megy egy nap 5 órát max. és aztán pihen, mert a hő le van adva a pufferbe. A puffer nélküli kazán megy 24 órában folyamatosan, hol teljesítményen, hol lefolytva, de megy.

 

 

gazcenter Creative Commons License 2011.03.22 0 0 6407

Tervezők, és mérnökök.

Vigasnak bővitettűk a müszaki paraméterének tájékoztatóját.
Más gyártónak nem igen van ilyen részletes paraméter kimutatása, jelenleg, lehet hasonlitgatni.

 

http://gazcenter.hu/spd/VIG-16Lc/VIGAS_16Lc_Lambda_Controll_Faelgazosito_kazan_5

gazcenter Creative Commons License 2011.03.22 0 0 6406

Nos.

Azért az Atmos Dc és Vigas Lc között generácók vannak. közelsem azonos tudású készülékek.
Vajon miért csa Gs sorozat kapható Atmos Németországban?
Persze egy Kazán egy puffer, egy hmv tároló... azt lehet épiteni egy 4x3m es helységet, vagy ugyan ezt a pénzt  lehet egy gázkazánra forditani és akkor nem kell, végülis mindkét megoldás, fűti a házat.
Pont figyelembe véve a vásárlóközönség igényét, csomgokat rakunk össze, ami mindent tartalmaz, hogy képben legyen az ügyfél hogy valójában mibe kerül egy beruházás, terv,anyag, szerelvény, szerelés üzembehezés. Érdemes lesz figyelni.
De itt mokolásról szó sem lehet. 5év teljes garancia az nem piskota.
egy 100 nm házba egy teljes kazánház kiépités 1,6 millió... terv, kazán, puffer, hmv szolár előkészitéssel, 4 fűtőkör beüzemelve automatizálva. 
És teljes a megelégedés.
Persze egy atmosszal lehet hogy 200000rel olcsobb, de nem is tudja a kazán hogy a padlófűtés mit szereztne, külső hőmérséklet figyeléssel....

TgY Creative Commons License 2011.03.22 0 0 6405

 + a puffer által elfoglalt min. 1 m2-nyi hely megépítése a lakásban kb. 180eFt/m2 (sok-sok saját munkát nem számítva). Másfelől nagyon is örülnék annak a közel 3 m3-nyi helynek, ahova ex-has mondjuk másfél havi tüzelőanyagot be tudnák tárolni.

Előzmény: joevagyok68 (6404)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.22 0 0 6404

vigasból a simát is kötitek puffer nélkül ??

 

Mert ha csak a laBdaszondásat lehet akkor:

atmos DC25S  ....szakszer...405000FT

vigas 25LC allth...nettó 1940eur=bruttó 666000ft (1eur=275ft-al)

A különbség 261000Ft... ebből csak kijön 1m3-es pufi (125eft)+szigetelés(házilag25eft)+radiátorköri keverő(VTA 18eft)-bár ha a vigasból mehet a lakásfelé 70-75 fokos víz akkor ide se kell ..:-)) és még néhány sallang+szivattyú (14eft) össz: 100eft-ért.. Munkadíjat amúgy is fizet, az a 2 puffer bekötés T-vel már nem lehet akkora összeg.

 

Ha a 25S is köthető közvetlenül , akkor már más a helyzet..akkor nem szóltam...akarom mondani írni, nem írtam...:-))

 

Viszont ha nincs helye pufferre - amit azért az esetek legnagyobb százalékában azért kétlek, mert akkor kiváncsi lennék, hogy hogyan oldja meg a tüzelő tárolását !! Arról nem is beszélve, hogy 2 évre előre.... -akkor nincs miről beszélni még mindig  :-)

Előzmény: Jesu (6397)
spucc Creative Commons License 2011.03.22 0 0 6403

 

"Ez a 300-500eft miből is jött ki ??"

Szerintem a munkadijra gondolnak. Pedig egy "mezei" 1 m3 pufi ára 121500 bruttó, + szigetelés.

 

És a helyigény: 1 m2!! Jó, hogy körbe tudd járni, csöveknek is kell hely, stb., 2-3 m2.

Előzmény: joevagyok68 (6400)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.03.22 0 0 6402

Jól emlékszel. Vannak táblázataim (ugye mindent dokumentálok), amikben látszik, hogy egy hét gázüzem után (ekkor nem gyújtottam be a vegyesbe, mert az emfesz túlfizetésemet fogyasztottam le), hogy az egy heti hőveszteségem 10 fok alatt volt. És akkor hideg volt.

Előzmény: joevagyok68 (6401)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.22 0 0 6401

ja és hőveszteség

A vegyeseseknél blue olvtársnak, a kinti hidegben az udvaron "kutricában" van a puffere, -ha jól emlékszem 30cm szigeteléssel (pur+üveggyapot) körbevéve - és ha nem fűtött belőle napi 1-2 fokot hült a puffere.... ha jól emlékszem..:-))

Előzmény: Jesu (6397)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.22 0 0 6400

"Elsiklottatok a +300-500E Ft induló költség felett... Hány év fája jön ki belőle?"

Ez a 300-500eft miből is jött ki ??

Nem vagyok tisztában az árakkal, de mennyivel kerül többe a hiperszuperlaBdaszondás kazán, mint az "egyszerűbb" ?

 

De ezen tényleg kár "vitatkozni", mert ha nincs helye puffert berakni  akkor úgyis mind1...  :-))

Előzmény: Jesu (6397)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.22 0 0 6399

"Tegnap 21.00 megraktam 3/4 fával reggel még volt benne bőven parázs olyan talán 1/4 ig."

Ekkor értél haza ? hogy, csak ekkor raktál a kazánra ???

 

Mert ebben nekem az a furcsa, hogy:

Én du 6-tól 9-ig felfűtöttem a puffert és közben a lakás is fölfűtődött 22 fokra.

23 órakkor a termosztát visszavett 1 fokot és reggel 5-ig nem is kért meleget a lakás...

Én sokat nem érnék a 21-től reggelig tartó "fűtéssel"..

Előzmény: milan2011 (6393)
spucc Creative Commons License 2011.03.21 0 0 6398

 

De kérem! Mennyi egy bojler felület/Térfogat aránya? És milyen vastag az a purhab rajta? 3,- 4 centi?

Előzmény: Jesu (6397)
Jesu Creative Commons License 2011.03.21 0 0 6397

"Ki találta ezt ki?"

Gondolkodj! Hogy ne lenne vesztesége?

Miben áll a puffer, vákumban?

MIlyen a garázsajtód? k= 0,7? Jó lesz az k=7-nek is! Fűtöd a "veszteséggel" az udvart.

Olvasd el a villanybojlered (ha van) napi veszteség adatát. (segítek: 1,5- 2,5kW/120-200L)

Megjegyzem, az fullban ki van fújva purhabbal. Kissé jobb, mint a puffer szigetelések szoktak lenni! Tippelj mennyit veszít a puffer.

Napi 2-3 kiló fának megfelelőt biztos. Szerinted mennyi megy el parázstartásban?

 

Lehet ezek elhanyagolható részletkérdésnek tűnnek, mivel amúgy is harmadolja az ember a költséget a gázhoz képest, de azért nem kell elfeledkezni róla.

Pláne ha a megtérülést nézzük.

Elsiklottatok a +300-500E Ft induló költség felett... Hány év fája jön ki belőle?

MIRŐL BESZÉLÜNK?

Hitvita marad??????????????????????

Előzmény: pohikopó (6396)
pohikopó Creative Commons License 2011.03.21 0 0 6396

"A puffered mennyi hőt veszít ez idő alatt?"

 

A jól leszigetelt puffer nem veszít hőt. 

 

Nálam, ha veszít akkor azzal a garázst fűti, tehát nem veszteség, de egyébként nem veszít, max. annyit hül amennyi meleg gravitációban feljön a lakásba. Az meg megint nem veszteség.

 

Szóval nem értem ezt a veszteség dolgot......ki találta ezt ki?

Én ugyan csak 90 m2-t fűtök + 8 m2 lépcsőház 10 méter magas és 40 m2 garázs pince (itt csak 17 fok van), de 1 begyújtás a legnagyobb  hidegben 24 órára elég, sőtt mostanában 1,5-2 naponta kell csak begyújtani. Nappal 22 éjjel 21 fok van bent.

 

Ma reggel befűtöttem a 20 fokra hült kazánba és 30 fokra hült pufferbe 06.00 órakor.

Hazaértem 21.00 órakor és a puffer felül 85, alul 60 fokos, a lakásban 20.5 fok volt egész nap, mert nem voltunk itthon. 19.00 órakor asszonypajti elkezdett 22 fokra fűteni mikor megjött. Szerintem holnap este gyújtok csak be, pedig éjjel 0 fok volt nálunk védett helyen, egyébként az autó agyonra le volt fagyva.

 

Előzmény: milan2011 (6393)
gmkiev Creative Commons License 2011.03.21 0 0 6395

Nincs, ugyanis ha ilyet tapasztalunk átépíttetjük.

De semmi sem kizárt.

Előzmény: TgY (6394)
TgY Creative Commons License 2011.03.21 0 0 6394

 Erre én is nayon kíváncsi lennék, van itt olyan Vigas tulaj, aki puffer nélkül csak padlót vagy falat fűt? 

Előzmény: joevagyok68 (6376)
milan2011 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 6393

A ház radiátoros vékonycsöves 140m2. Mivel a kazán fúvókáján  parázs van, ezért amikor parázstartás van az alsó tűztérben megy a gázosítás, nem úgy működik mint egy vegyeskazán. Tegnap 21.00 megraktam 3/4 fával reggel még volt benne bőven parázs olyan talán 1/4 ig. Reggel 08.00 ismét tettem rá de nem tele még mindig van benne.

 

Amikor áll a kazán nem megy ki szinte semmi a füst a kéményen ahhogy néztem. Az eltelt idő alatt lehet hogy volt némi hőráfutás, de a lakásban 22C van amire a termosztátot állitottam . Amikor áll a kilépő füstgáz hőmérséklete 50-60C, amikor üzemel olyan 180C. nem hiszem, hogy az utcát és a kéményt fűteném.

 

Mivel az én kazánomban van lambdaszonda, ezért szerintem nem túl sok károsanyag kerül a levegőbe parázstartásnál.

 

A kinti támogatásokat hadjuk, mert azt már ezen a fórumon valaki szépen leírta korábban.

 

Pontos adatokat egyenlőre a fa fogyását illetően nem tudok mondani, mert nem fűtöttem teljes szezont. Ahogy néztem a fűtési költségek fele harmada a gázékoz.

 

Én azt gondolom, hogy nem számottevő a fa fogyás parázstartásban. A puffered mennyi hőt veszít ez idő alatt?

 

Ha a kazánban van hőráfutás azt a lakás felé a szivattyú kikenringeti, ezáltal temperáltatja a lakást, vagyis nem vész el a meleg, nem megy kárba a parázstartáskor elégetett fa, nem okoz túlfűtést a lakásba.

 

Ha a leghidegebb időben elég kétszer a kazánra rakni egy nap begyújtás nélkül, szerintem az elég takarékos. Azt azért nem számoltam, hogy az eltelt időben hány alkalommal kapcsolt a szobatermosztát, de ha kiváncsi vagy akkor hétvégén pontosan megnézem neked. 

 

 

Előzmény: spucc (6389)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 6392

"Ez jóval magasabb, mint a leírásban szereplő érték"

Majd jönnek a szakik és jól megmondják, de:

nem lehet, hogy az elsődleges és másodlagos levegő arányának szabályozására szolgáló "ki-be húzgálható" bizgentyű el lett állítva ??  (atmos kezelési 19.oldal)

Vagy ez azzal nem állítható ??

 

Előzmény: TgY (6391)
TgY Creative Commons License 2011.03.21 0 0 6391

Lehet hogy a Vigas-nak a tűztér kialakítása is segít ebben a funkciójában. Ha jól láttam, ott egy függőleges aknaszerű a tűztér, míg az Atmosnál egy fekvő henger. Valahol láttam egy képet egy Vigas tűzteréről, ahol üzem közben kinyitva az ajtót, mintha csak az akna alsó részén égtek volna fullon a fahasábok, felül szinte sterilek voltak még (ha ez nem így van, egy Vigas tulaj lsz. korrigáljon).  Nálam az atmos-nál ez képtelenség, ha még ha 'alulról' gyújtok, akkor is teljes tűztérben lángra kap rövid időn belül minden fahasáb, emiatt ha ilyenkor leáll a ventilátor, a tűztérben levő összes fahasáb átvált füstölő üzemmódba (míg a Vigas-nál ha igaz az előbbi feltételezés, egyazon időben a farakásnak csak kis része).

 

Más : előbb említette valaki a kétségét a 'full'-on üzemelő kazán hőcserélőjének hatásfok csökkenéséről. Ebben lehet valami, bár nem tudom mennyire volt pontos a mérőszerkezet, az öcsém Atmos DC18-asa a kazánból kilépő füstcsőnél 320 fokot füsthőt produkált (hüvelyes Cankar ? órával mérve). Ez jóval magasabb, mint a leírásban szereplő érték.

S emiatt vennék mostmár DC25-öst a 22-es helyett, ha jól értem, csak a hőcserélő felület nagyságában különböznek, vagyis a 25-ös ugyanazon elégetett tüzelőmennyiségből kb. 10%-al több hőt hasznosít mint a 22-es.

 

 

Előzmény: spucc (6389)
spucc Creative Commons License 2011.03.21 0 0 6390

Helyesbítés:

"Csak sokan azt nem értik, ami MŰKÖDIK, az nem biztos, hogy egyben GAZDASÁGOS is!

 


Előzmény: spucc (6389)
spucc Creative Commons License 2011.03.21 0 0 6389

Pontosan értem a szobatermosztát által vezérelt kazán működését.

Csak sokan azt nem értik, ami MŰKÖDIK, az egyben GAZDASÁGOS is!

 

Nézzük például a mai napot! Most 10 fok van, este 19 órakor lesz 3 fok.

Most odakint REKKENŐ napsütés, kutya eldőlve a szőnyegen az ablak előtt, a  lakásban 20-22 fok. ( de ott mérve ahová nem süt a nap.) Fűtés áll nyilván, és állni is fog kb. du. 17 óráig, megjegyzem már áll reggel 7 óra óta.

Most Ez alatt a 10 óra alatt a Te kazánod fojtogatott-időnként fűtögetett-és parázsfunkciózott. Elhiszem, hogy ezt magas technikai szinvonalon teszi, de csak csinál valami meleget közben!!

 

No most:

 

1. Szerinted ez alatt a 10 óra alatt MENNYI FA  fogy el (feleslegesen) ? Ne mondd, hogy az semmi! Hisz Te mondtad, hogy: "..mire hazaérek még van benne fa". Ez azért csak elveszett, vagy nem?

 

2. Ha, mint írod:"...hogy tarsa a parazsat, de ekkor nem megy a keringető szivattyú..." ; akkor ez a parázstartás nem jelent mást, mint (főleg) a kémény, és az utca fűtését!

Hidd el, ezt kipróbáltam én is, nem kell hozzá fejlett elektronika, csak annyi, hogy alacsony tűztérhőfokon, - ez olyankor van, amikor kevéske a parázs -, beleteszeel egy jó nagy farönköt. Órákig elmehet anélkül, hogy bármi meleget küldene a lakásba. A fában lévő energia gyakorlatilag a saját égés fenntartását szolgálja.

 

3. De hagyjuk a kátrányt, ok; látványos, bulvár kategória. :-)

De azt csak belátod, hogy a kazánüzemnek: "égési hatásfok" része akkor a legnagyobb, ha a legnagyobb az égési (és tűztér) hőmérséklet.

Ez parázsfunkció mellett eleve kizárt. Ilyenkor nem is zajlik le rendesen a faelgázosítás, hanem csak ún. "pirolízis" -es égés.  Ez részben relatív oxigénhiány,  kis légfeleslegtényező mellett zajlik,  ami a hatásfokromláson túlmenően melegágya egy sor káros égéstermék, pl. CO képződésnek, továbbá között karcinogén PAH vegyületek keletkezésének is.

 

Bár azt elismerem, fagázkazán esetében a szekunder levegő ebből is sokat eltüntet, de ennek is van több feltétele, többek kötött az, hogy kialakujlon a kellő fúvóka-turbulencia, amit csak működő ventillátor létesíthet.

 

Nem véletlen, hogy "odaát" nem támogatják sehol a puffer nélküli családiház fűtési rendszereket.

Sőt, még bizonyos feltételek mellett, a pelletes kazánokhoz is előírják a puffert.

De azt sem tartom kizártnak, hogy lassan kötelező lesz, legalább kiegyenlítő-tartály méretben.

 

 

Előzmény: milan2011 (6386)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 6388

"Látom nem nagyon tudod elképzelnmi, hogy" :

ilyenkor -beleértve a leállás/hőntartás/felfűtés idejét - nem igazán működik a kazán(od)  faelgázosító üzemmódban...:-))

Tehát a "hatásfoka" sem annyi mint lehetne...

Mi erről beszélünk....:-)

 

Amúgy nekted, mekkora házhoz , mekkora kazán van ?

A füttés rendszer milyen vékony/vastagcsöves esetleg padlófűtés ?

Ház hőigénye esetleg?  Csak gázzal éves gázfogy vagy fafogyasztás ?

Faelgázosító előtti gáz esetleg fafogyasztás ??

Előzmény: milan2011 (6386)
milan2011 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 6387

Én ezt nem tartom vitának. Ez a kérdés itt mindíg felmerül.  Biztos, hogy vannak olyan megoldások ahol elkerülhetetlen a puffer. Szerintem sok esetben az elektronikát nem igen lehet hatékonyan és olcsóbban kiváltani. Sokszor meg hely illetve pénz hiány miatt nem tud az ember puffer venni. Azt gondolom, hogy azért manapság már elég megbízhatóak az elektromos készülékek. A Vigas is legalább már 20 éve így adja a kazánokat.

Előzmény: szarkbarka (6384)
milan2011 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 6386

Látom nem nagyon tudod elképzelnmi, hogy hogyan is működik.

 

A kazánt közvetlen szobatermosztát vezérli. Amikor a lakás nem kér meleget teljesen leáll a kazán. MAjd amikor a lakás meleget kér bekapcsol, elkez ismét működni. HA több mint 1 óráig sem kell a fűtés, a kazán bekapcsol ha jól láttam 8-10 percre, hogy tarsa a parazsat, de ekkor nem megy a keringető szivattyú, amit szintén az elektronika kapcsol. 1 esetben kapcsol be, ha a beállított főfokot túl lépi a kazán vízhőmérséklete. Akkor sem okoz túlfűtést, mert csak addíg megy még a kazánba beállított hőmérséklet alá esik 2 fokkal és ismételten leáll.   Én 75 fokra állítottam a kazán főmérsékletét.

Előzmény: spucc (6385)
spucc Creative Commons License 2011.03.21 0 0 6385

Ha reggel megrakod, és egész nap fűt, amikor pedig nem kéne hogy fűtsön, azért az csak feleslegesen fűt napközben, nemde?? :-(

Tudj isten, én nem vagyok ennyire ár-érzéketlen.

 

 

Előzmény: milan2011 (6383)
szarkbarka Creative Commons License 2011.03.21 0 0 6384

"Nem tudom, hogy miért nem lehet elhinni, hogy ezek a kazánok elmennek puffer nélkül is."

 

Elnézést, hogy belevau a nagyok vitájába, én még igencsak kezdő vagyok faelgáz ügyben.

De Spucc-ék, azt próbálják mondani, hogy puffer SOKKAL jobban megy a faelgázos rendszer. Jobb a kazánnak is és az embernek is. Kiváltja az elektronikát. egyszerű és nem romlik el.

 

 

Előzmény: milan2011 (6383)
milan2011 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 6383

Nálam sincs puffer a Vigashoz és egyik ismerősöm ill. rokonom sem haszál puffert. Reggel munkába menet napsütéses időben megrakom a kazánt és mire hazaérek még van benne fa, és meleg a lakás. Este megrakom és reggelig kitart, minél melegebb van kin annál tovább bírja egy megrakással. Sosem volt jégverem a lakás, sosem kellet újból begyújtani. Kátrányosodás elenyésző, de ezt már írtam. Ami kátány va az leég magától. 

 

Nem tudom, hogy miért nem lehet elhinni, hogy ezek a kazánok elmennek puffer nélkül is.

Előzmény: spucc (6379)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!