Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46137

Nekünk 1500 m2 a kerünk, de ebből 800 m2 vetemény és gyümölcsös, 100 m2 ház, legalább 500 a gazdasági udvar, farakások meg ilyenek, a kecskék az egészből olyan 35-40 m2-en vannak. Szóval nekünk is minél többet kell legeltetni, itt is pár méterre van szerencsére a természet. :)

 

Én az ugrándozós helyeket, kis halmokat meg gödröket igyekeztem elegyengetni, fatuskókat elcipelni a legelőről, mert úgy vettem észre, ha ugrálással múlatják az időt, akkor kevesebbet esznek és a sok mozgás miatt kevesebb a tejük is, mint mikor a szokásos evés-punnyadás-evés-punnyadás ütemet csinálják. Persze ahol ez eleve tájelem, az nem nagyon lehetséges... :D

Előzmény: LizaLotti2012 (46136)
LizaLotti2012 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46136

Szia!

 

Köszönjük! :-) Szépnek szép lett - igen, új! :-) - csak a kecském látása bánta... :-S

 

A kőfalat mi is szeretjük - gyakorlatilag ezért voksolt emellett a ház mellett anno a Párom. Itt a Balaton-felvidéken kő volt sok, így ebből építkeztek jellemzően. Ami előny, az néha hátrány is, mert igaz, hogy védett az udvarunk, de sajnos elég kicsi is és így sajnos nem tudunk terjeszkedni. Ezért minden nap sétálni megyünk a kecsókkal az erdőre, mert az csak 10 m tőlünk, meg van felettünk - nem látszik, de a kőfal vonalában, fent halad egy kis utacska egy kisházhoz a dombon, a túloldalán meg még vagy 2 m szintkülönbséggel  - egy üres, gazos telek, egy düledező téglabudival. Évekig néztük, idén meg fogtuk magunkat és a félig megdőlt budinak adtunk egy lökést, az összeroskadt (legalább nem látszik), a telket meg önkényesen lekaszáltuk. Ide is feljárunk a lányokkal, nagyon tetszik nekik, milyen magasan vannak és imádnak a kőfal peremén szaladgálni, meg leugrálni. :-)

 

Egyenlőre tényleg a lazúr látszik ludasnak, már alig várom a dokit, délre ígérte magát! (remélem a kutyáim beengedik velem :-) )

 

Szép napot!

 

Üdv: Jázmin

Előzmény: Törölt nick (46133)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46133

Na igen, kíváncsi leszek, meddig "tartja magát" :DDD

Viszont milyen riigylésre méltó kőfal van mögöttük! Imádom a teraszos vidékeket és az ódon (hatású) kőfalakat, mindezt kecskével együtt látni nagyon jó. :)

Előzmény: Törölt nick (46132)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46132

de szép tiszta...új?:))))

Előzmény: LizaLotti2012 (46121)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46131

napi 10 kg kukoricát eszik? akkor már nem is kell

:D

Előzmény: Törölt nick (46126)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46130

nos, ez akkor lesz herélt, ha kiheréli. de elfér az autóban odafelé, ha kell neki:)

Előzmény: Törölt nick (46124)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46128

No, hát úgy értettem a belülrőlt, hogy egyáltalán ahol a kecske hozzáfér. :D Ól-karám, minden csupasz fa, tégla és vasból legyen, az az ideális. Vakolat vagy festék nem csak fölösleges (mert eltűnik), de gyakran veszélyes is. Bár most, hogy már le van kenve a lazúrral, nem tudom... Lehet, hogy csak a friss rossz nekik. Levakarni már necces volna. (Ők azért idővel megoldják...)

Előzmény: LizaLotti2012 (46120)
ez-Ben Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46127

 

 :) Lovagiasan viselkedtél - dícséret az ezred előtt !

 

Előzmény: Törölt nick (46125)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46125

Nézd, írj kérlek mailt - elérhetőségem ott van - mert ez off. Felőlem regelhetsz új mailt is, egy perc az egész, nem kell a saját fő címedről írnod. Tényleg érdekel, konkrétan miket kifogásolsz, mert virágnyelvből nem fogok rájönni. A törlést is azért kértem, mert erősen off és mert helyi szabályokba ütközik a személyeskedés, és ez így van jól. Vélhetően ezeket a válaszokat is törölni fogják a folyamból.

A "banyek"-et ne vedd magadra, csak egy felkiáltás. Szleng, írhattam volna azt is, hogy "Atyám!".

Előzmény: örökkévalóság (46122)
ez-Ben Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46123

 

 :) Kedves Pamida !

 

...látszik, hogy még új vagy a fórumon és nem tudhatod : Mi félszavakból is megértjük egymást ! Láthattad "Janeszka" rovásírását is megfejtettük. Ígaz m.Babettének könnyen ment, mert Ő járatos a jogi formulák csavarosan rejtjelzett útvesztőiben.

 Ronnja csak azt szerette volna érzékeltetni, hogy a kecskétől nem kell félni ! Ahogy Andreja tényleg nagyon szakszerűen leírta...bele a kecske hátsó lábait a gumicsizma szárába.

 Ezekután a fejés már dalolva megy...ehhez viszont tényleg jól jön egy-két feles ! Márcsak a jó hangképzés miatt is...

  Szép napot kivánok és csak remélni merem, hogy majd egyszer én is Pamcsikámnak merlek szólítani - szabadon- m.Babette után. ( Addig is érezd magad itthon közöttünk !:)

 

 

Előzmény: Törölt nick (46111)
örökkévalóság Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46122

1: kérj elnézést fiú, mert megsértettél a banyekkel...

2: köszönd meg, hogy neked szóltam, itt, és hogy félig "virágnyelven...

3: ne rám haragudj, hanem magadra és azokra, akik ismerősként sem tartottak annyira, hogy megóvjanak egy esetleges sokkal nagyobb bajtól titeket...

4: te eddig ezen a fórumon már nem egyszer szemtelenkedtél velem, amire én egyetlenegyszer sem reagáltam...

Nézz vissza! (sajnos az a baj, hogy ez neked nem szokásod)

5: ha lenne eszed, nem az lenne a reakciód, hogy engem ezért töröltetni akarj...

úgy látszik, nincs...

6: én az előzményeid ellenére is jószándékkal jöttem...

úgy látszik, hiába...nem érted...

7.ÉPPEN A KECSKÉKRŐL VAN SZÓ, TE SZ...EN!

Éppen velük kapcsolatos, éppen azért írtam neked itt, mert emlékeztem rád, viszont már nemcsak itt csináltad a hülyeséget, hanem máshol is, de látom, itt is nyomod folyamatosan.

8: ha a modiknak szólsz Édesanyád helyett, ők vélhetően fogják tudni értelmezni azt, amire föl írtam neked és vélhetően nem az lesz a reakciójuk, hogy ezt töröljék, hanem esetleg más...kötelességből, vagy valami ilyesmi...

9: Édesanyádnak szólj és nézz szét ne csak itt, hanem a neten máshol is, hogy milyen nyomokat hagytál szerteszét, amire éppen a kecskékből adódóan figyeltek föl mások...

10: nem álláspont nélküli helyzeteket írkálsz te, hanem konkrétumokat, de sajnos, az nem elsősorban rád terhelhető, hanem arra, akinek mindent köszönhetsz, azt is, hogy ennyi időd van baromságokat írkálni meggondolatlanul.

11: én ismeretleneknek nem írkálok emileket, mert nem adom ki az anonimitásomat...

12: itt még a topiknyitó is ismeretlenségben marad, még neki sincs elérhetősége...

13: Gondolkozz!!!

 

+1: Istenem! Ugye, nem Te teremtetted Ádámot?...

(én tudom, hogy nem...)

 

 

 

 

LizaLotti2012 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46121

 

Így néz ki. A kerítés mögött áll a páciens. :-)

 

Üdv: Jázmin

Előzmény: LizaLotti2012 (46120)
LizaLotti2012 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46120

Szia!

 

Nem belülről festettük az ólat, hanem kívülről. :-)

Az ól gyakorlatilag egy féltető a kőfallal körbevett udvarunk sarkában, bedobozoltuk körben fenyődeszkákkal és kívülről kellett lefesteni, hogy jobban állja az időjárást.

Minden része hozzáférhető így. Belülről én szükségtelennek tartanám festeni.

 

Nem akarom elkiabálni, de mintha ma reggelre picit javult volna a helyzet, valamennyit mintha látna. Kimentem az udvarra és bár még mindig bizonytalanul, de egyértelműen felém jött (nem szólaltam meg). Bementem hozzájuk és még belelép a tálakba, de pl. a falat már elkerüli, meg a másik kecskét is.

Két ujjam keresztben, dél körül jön a másik doki, addig beszélek egy (állat)szem specialástával.

Mindenkinek köszönöm a választ, később visszatérek és be is mutatkozom, mert a látszat ellenére volt gyerekszobám (ha nem is nagy. :-P ) :-)

Szép napot!

Üdv: Jázmin

Előzmény: Törölt nick (46108)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46118

nem tudom, krézizoli itt van-e, de érdekelne a kecskekolbász receptje, nem akarják elvinni a régi bakot....

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46117

Pamcsikám, szerintem vasárnap kecskézünk, jó lesz?:)

Előzmény: Törölt nick (46112)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46113

Szerintem ez mindenütt így van, ahol a kecskeól másból lett kialakítva, nálunk is :DDD

Előzmény: Törölt nick (46112)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46110

Erre rá lehet szoktatni a kecskét is? Nekem még a cumira sem sikerült soha, mindig nagyfecskendőből esznek az olyan kicsik, akiknek nem jut valamiért tej. A fecskendőnek meg már nincs eleje, mert hamar lerágták. Amikor cumit próbáltunk, az is le lett rágva.

Előzmény: Kecskeb (46109)
Kecskeb Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46109

Szoktatok ilyesmit keresni....és nemsokára aktuális lesz.

Ha valakit érdekelne:

 

http://www.szatmaranivet.hu/webaruhaz/allattenyesztes-etetokitatok-4774/baranyszoptato-vodor/38716/

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46108

Igen, valószínűleg a lazúr az oka, kár volt az ólat belülről festeni. Nem véletlenül vagy lustaságból csupasz fa, fém vagy tégla mindenütt az ól, különben a kecske lerágja, ami rajta van.

Nekem sem volt még ilyen...

Előzmény: LizaLotti2012 (46105)
nalazaND Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46107
Majdnem 100 százalék, hogy a festék az oka. Bár nálam sosem volt ilyen, de olvastam erről. Arra viszont nem emlékszem, hogy gyógyítható-e, de majd az állatorvos megmondja.
Előzmény: LizaLotti2012 (46105)
andreja Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46106

Nemtom mi van a lazúrban, de elsőre én is valami mérgezésre gondoltam. Lehet, hogy csak túl sokat olvastam a cseh metilbalhéról.

Előzmény: LizaLotti2012 (46105)
LizaLotti2012 Creative Commons License 2012.09.25 0 0 46105

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Két kiskecském közül (fél évesek, lányok) az egyik mára elvesztette a látását. Tegnap még nem volt baja, este kicsit bambának tűnt, de ennyi. Ma sem látszott rajta semmi különös, délután csóváltam kicsit a fejemet, mert fel volt borogatva az összes vizestál... Este ki akartunk menni velük sétálni az erdőre és akkor tűnt fel, hogy egyáltalán nem lát. Belegyalogolt az árokba,elment az akác mellett 2 centire és folyamatosan óbégatott utánunk, keringve.

Bevittük gyorsan az egyik állatdokihoz, de phingja sem volt láthatóan, hogy mi ez (meg szerintem a kecskéről sem, úgy általában). 40,2 volt a hője végbélben mérve, szerinte ez láz, más dokitól azt hallottuk, ez normális...

Adott neki egy injekciót, antibio-láz-fájdalomcsillapítót és kérte, holnap jelentkezzünk, mi változott...

Holnap jön hozzánk egy másik doki, akinek voltak már kecskéi, remélem gyógyítható a baj.

Vélemény?

Előre is köszönöm!

Üdv:

Jázmin

Ui.: Plusz infó, hogy pár napja festette a Párom az ólat lazúrral (most épült a rezidencia nekik) és azt itt-ott nyalták, ill. megpróbálták rágni a fát. Lehetséges ez a tünetek oka?

Janeszka1217 Creative Commons License 2012.09.25 0 0 46104

Hehe ez teccik :D biztos azt hitte hogy finom falevél vagy valami :D hát csak nem eszi meg a maradékot és tudod fejni a kecskéket :)

Előzmény: zotyapeti (46100)
Janeszka1217 Creative Commons License 2012.09.25 0 0 46103

értem szóval akkor ügysen kell csinálni a legeltetést...:D majd kitalálok valamit, ha látom hogy mit esznek .... :D

 

Előzmény: Törölt nick (46091)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.25 0 0 46102

hol laksz?

Előzmény: loki1980 (46092)
Ronnja Creative Commons License 2012.09.25 0 0 46101
Kezd el a topicot az elejéről, valahol ott írja Andrejank, hogy miként kell félni. Olyan részletességgel, hogy még a párom is hamar megtanulta. De a következő fejes előtt igyál meg egy felest a kecskevel. Utána biztos jobban tűri a gyakorlasod,te meg nem görcsösen állsz neki.
Előzmény: loki1980 (46095)
zotyapeti Creative Commons License 2012.09.25 0 0 46100

Nálam az előző kecskéimnél(10éve)bent volt fölakasztva a zöldre festett fejőszék.Kaja volt bőven de mire észrevettem két lábra állva lerágták a festéket és megrágták a fát is alatta.A szék túlélte meg van most is. A mostani gödölyék ha beválnak azokat is ezen ülve szeretném fejni.

Előzmény: Janeszka1217 (46090)
nalazaND Creative Commons License 2012.09.25 0 0 46099

Igazából elég hamar rá lehet érezni. Addig meg ha esetleg rosszul fogod, akkor majd mekeg, rúg a kecske.

Előzmény: loki1980 (46095)
teotthátul Creative Commons License 2012.09.25 0 0 46098

Ha fél kézzel ki tudsz facsarni egy fél citromot, akkor tudsz kecskét fejni....:))) gyakorlásnak sem rossz

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.25 0 0 46097

Pontosan, először a hüvelyk- és mutatóujjaddal kell elzárnod a tej útját vissza a tőgybe, aztán onnan fokozatosan összeszorítanod az ujjaidat, fentről lefelé. De az is elég, ha csak egyszerre összeszorítod a maradék három ujjadat, a lényeg, hogy az aljára ne fogj előbb rá, mint hogy kijöjjön belőle a tej. Van olyan tőgyű kecske, amelyiknek nem lehet egy szorítással kifejni minden tejet a bimbójából, mert túl nagy, sok fér bele, vagy túl szűk a nyílása. Nem baj, kb. 1-2 másodpercig kell egy sugárnak jönnie, aztán elölről. A legjobb mondjuk persze olyan kecskén megtanulni a fejést, amelyikből könnyen jön a tej, és igazából később sem fogod szeretni a szűk nyílású tőgyeket. :D

Előzmény: loki1980 (46095)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!